Fred666
04.04.10,16:50
Zdravim. Viem ze sa tu uz riesilo nieco podobne so stavebnymi povoleniami ale tema ma asi 1000prispevkov a niekolko rokov starych. predpokladam ze sa nieco zmenilo a preto sa pytam: ak chcem v zahradkarskej lokalite, kde stoja murovane chaty a je zavedena elektrika, staviat zahradny domcek (chatu) bez stavebneho povolenia: ake su stavebne obmedzenia? Mozu byt pevne zaklady alebo len spevnena plocha pripadne nejake panely? Ako je to s rozmermy a moznostou zaviest elektriku do takej stavby? Dakujem pekne za odpovede
alltracboy
04.04.10,15:02
25m2 a 5m vysky pokial dobre pamatam a ohlasenie
durisovad
04.04.10,15:16
A este by som doplnila, ze domcek nesmie byt pevne spojeny so zemou, to znamena, ze nesmie mat betonove zaklady a nesmie byt podpivniceny. V opacnom pripad bude treba zrejme stavebne povolenie. A co sa tyka pripojenia elektriny, to budes musiet riesit s rozvodnymi zavodmi.
Fred666
04.04.10,15:37
Dakujem za odpovede. Takze sa nic nezmenilo a stale plati 25m2? A co myslite ak by som urobil betonove stlpiky pevne spojene so zemou na ktorych by bola chata volne polozena?? Alebo to vsetko musi byt "rozoberatelne"? Cize prakticky to treba nahlasit (projekt nieje potrebny?) dodrzat rozmer 5x5 mozem urobit aj podkrovie ak vojdem do vysky 5m a OK? to by bolo fajn
alltracboy
04.04.10,15:40
ja si myslim ze to moze mat zaklady. na stavebnom ti povedia najlepsie.
Fred666
04.04.10,15:53
Urcite sa pojdem informovat na stavebny urad :) ale zatial aj vdaka vam chcem prist na vsetky mozne spekulacie ohladom ktorych sa budem informovat.
220870
04.04.10,16:12
Na stavbu ( drevenná šopa) ktorá nije murovaná a tým pevne spojená zo zemou netreba stavebné povolenie.Na prípojku el potrebujete stavebné povolenie musíte postaviť tzv" antoníčka ", a ten musí byť pevne spojený zo zemou.
Fred666
04.04.10,16:29
pred pozemkom je el. rozvodna spolocna pre 3 pozemky aj s hodinami. Dvaja maju chaty napojene ja som ten treti ktory tam ma hodiny ale samozrejme od hodin elektrika nieje natahana. Staci ta "rozvodna" a budu ma moct napojit bez problemov? Stavba samozrejme drevena, dajme tomu sopa :D
220870
04.04.10,16:48
Na to som zabudol.A aj ja som bol napojený od dobrého suseda s ktorým som sa dohodol.On mal svoje hodiny napojené od elektrárni a je som bol napojený od neho .Pritom som mal svoje hodiny u neho hneď vedľa jeho hodín.O poplatok za hodiny sme sa delili.Bolo to výhodné obojstranne.Keď sa chce tak sa dá .....
Fred666
04.04.10,16:52
Ja niesom "cez suseda" napojeny. "Na ulici" je to tak poriesene ze jedna rozvodna pre 3 pozemky s troma hodinami. A ako tak citam ine fora: niekde sa spomenulo ze do 100m2 nebude potrebne ani ohlasenie stavby? Je to mozne, platne, alebo to este len planuju nasi paaani?
220870
04.04.10,17:02
Zatiaľ o ničom takom neviem a ani nepredpokladám že by sa to schválilo.Snahou "štátu"slovkistan" je vybrať čo najvic daní za čokoľvek za akúkoľvek(najlepšie)najvyššiu cenu od kohokoľvek .
Xanti
04.04.10,20:34
Fred666,
ešte taká malá otázočka. Stojí na pozemku už nejaká stavba? Lebo ak nie, tak potom budeš potrebovať stavebné povolenie aj na tú šopu.

Teda po nás chceli, ked sme boli ohlásiť altanok stavebné povolenie - nemal 25 m2 a ani nemal výšku 5 metrov.
Ale bola to oficiálne prvá stavba na pozemku - stojí tam chata, takže až ked sme skolaudovali chatu ako hlavnú stavbu na pozemku ( mala stavebné povolenie ešte za komančov vydané ), tak až potom nám stačilo len ohlásenie drobnej stavby.

Tuším CIMON to popisuje vo svojej téme. Len nechce sa mi teraz hladať. Takže preto tá vlastná skúsenosť.
Fred666
04.04.10,20:53
Vdaka za radu Xanti. Ano pocul som o tom ze zalezi ci je to vedlajsia alebo hlavna stavba ale je to take zamotane cele. Je to zahradkarska lokalita, vsetky zahrady su v stadiu odkupenia do OV uz asi 2 roky a asi 90% zahradkarov ma na pozemkoch (tiez nie v osobnom vlastnictve) postavene pekne murovane poschodove chaty este z "onych" cias. Pozemky vsak niesu urcene na radovu zastavbu a pritom chaty tam stoja. Niektori maju aj studne. Za dalsie som cital ze elektrinu mozem zaviest iba do stavby ktora ma stavebne povolenie. Za dalsie niekto tam ma aj unimobunku, co nieje klasicka stavba, a maju v nej aj elektrinu. Polozili ju tam so stavebnym povolenim a teda so stavebnym projektom??? Najprv sa chcem poradit tu na PORADE aby si na obecnom urade nevsimli ze spekulujem nad niecim a nadobro ma odpisali.... Aky by bol najjednoduchsi sposob, sko si tam postavit vikendovy domcek s elektrikou? Nemam v plane staviat murovany dom a prechadzat vsetkymi papierovackami ktore ma budu stat kopu penazi, casu a nervov. Chcem len obycanu drevenu chatu, je to az tak vela? :D A co tie domceky co predavaju na parkoviskach pred nemenovanym obchodnym retazcom...??? Nieje tam ziaden oficialny stavebny plan ani nic, dostanete navod ako to poskrutkovat a pokladnicny blocek
Xanti
04.04.10,21:01
Fred666,
no myslím že u teba to ak to budeš chcieť mať oficiálne tak pôjde len so stavebným povolením, a čo sa týka elektriky tak elektrárne budeš tiež musieť požiadať o zapojenie, a ked to budeš mať neoficiálne no ktohovie či nebudú robiť problémy.

A neoficiálne. Ak tam šupneš drevenú búdu a povedia Ti to nemôžeš tak ju rozobereš a ideš inde. Musíš zvážiť sám čo je pre teba lepšie. Asi by som šla na mestský úrad a opýtala sa, čo mi treba k stavebnému povoleniu, že máš nezastavaný pozemok a chceš tam umiestniť drevený domček nespojený pevne zo zemou.
Fred666
04.04.10,21:05
Vdaka Xanti, asi sa budem musiet ist poinformovat na urad co mi povedia. Dufam ze mi nepokazia moje plany na oddych a ked hej tak ajtak si to tam postavim :D
Xanti
04.04.10,21:07
Vdaka Xanti, asi sa budem musiet ist poinformovat na urad co mi povedia. Dufam ze mi nepokazia moje plany na oddych a ked hej tak ajtak si to tam postavim :D
Určite urobíš najlepšie, a čo sa týka toho stavebného povolenia. Ved ak si kúpiš chatku, a zložíš tak projekt máš predsa pribalený pri nej :D
Fred666
04.04.10,21:23
Určite urobíš najlepšie, a čo sa týka toho stavebného povolenia. Ved ak si kúpiš chatku, a zložíš tak projekt máš predsa pribalený pri nej :D

Ano mas pribaleny projekt :D : zahradny domcek zacnite staviat od spodu nahor a zakoncite ho strechou. Do mensich otvorov dajte okna a do toho najvacsieho co je od zeme dajte dvere :D a dostanem stavebne povolenie???
Xanti
04.04.10,21:32
Ano mas pribaleny projekt :D : zahradny domcek zacnite staviat od spodu nahor a zakoncite ho strechou. Do mensich otvorov dajte okna a do toho najvacsieho co je od zeme dajte dvere :D a dostanem stavebne povolenie???
Tedaaaaaa a ja som si myslela, že domčeky sa začínajú stavať od strechy :D:D:D:D

Myslím, že úradníci by Ti so stavebným povolením na stavbu nespojenú pevne zo zemou povolenie mali dať. Resp. ťa nasmerujú čo, ako, kde.

Ináč bolo to vtipné ked chceli stavebné povolenie na altánok, a na pozemku stála chata dokonca aj s elektrikou a šopa už :D:D:D:D:D:D
alltracboy
05.04.10,07:22
petmar
05.04.10,07:50
Ja si myslím, že s elektrikou zo strany rozvodných závodov je to bez problémov, ich časť je vystavaná, ze elektromerom je už tvoja časť. Pri prihlásení budú chcieť revíznu správu tvojej časti (o.i. LV, mapku...). Revíznu saprávu urobí revízny technik na základe projektu. Takže nejaký jednoduchý projekt EZ od prípojného miesta na ulici, rozvádzač a EI v chate. Doporučujem urobiť inštaláciu starostlivo a odborne, je to predsa len drevený podklad, asi aj rev. technik ťa pocvičí.