fiunko
05.04.10,18:02
čaute poradáci,
idem maľovať interiér domu, je to novostavba, omietky mám vápennato-cementové, robené strojne, v podkroví sádrokarton, v kúpeľni zelený. chcem to vymaľovať na bielo. viem, že musím dať penetráciu a dva biele nátery. ide mi len o to poradiť, ktorá značka, výrobca, typ je dobrý lebo ponuka je ozaj široká. dík
220870
05.04.10,17:21
SDK penetrovať.Omietky ,prvý náter vápenný paček.
fiunko
06.04.10,05:56
- čiže SDK penetrácia, 1. a 2. náter farbou,
- omietky vápenný pačok, penetrácia a 1. a 2. náter farbou?

ešte sa chcem opýtať na druh farby, keďže výber je sakra široký a všetko je najlepšie:-)
truch
06.04.10,06:12
Interiér domu odporúčam vymaľovať umývateľnými farbami, napr. ACTIN I
http://www.polytex.sk/produkty/3/interierove-farby/
Zelený sadrokarton je najhoršie pretierateľný, je málo nasiakavý, odporúčam antibakteriálnu, umývateľnú farbu ACTIN H Premium
http://www.polytex.sk/produkty/4/hygienicke-natery/
peterklacik
06.04.10,09:54
sadrokarton penetrovat len stetcom s jemným vlasom a nie valčekom ( stane sa to ze valčekom odstranite časť sadry a presadrované miesta možu byť viac viditelne) po penetrácii už možno kľudne použiť valček.
220870
06.04.10,16:43
- čiže SDK penetrácia, 1. a 2. náter farbou,
- omietky vápenný pačok, penetrácia a 1. a 2. náter farbou?

ešte sa chcem opýtať na druh farby, keďže výber je sakra široký a všetko je najlepšie:-)
Omietky vápenný pačok 1.a 2 náter farbou(bez penetrácie).Najlepší pomer ceny a kvality je u JUB.Vodou umývateľnými farbami farbiť len tam kde je to žiadúce,napr kúpelňa.Poznám dom ktorý celý vymaľovali s takýmito farbami.Kompletne celý splesnivel.
ski555
06.04.10,18:43
pri tej penetrácii aj pozor na stekance,treba rozotrieť,ak ich necháte a premaľujete,zostanú nevzhľadné lesklé fľaky.
truch
06.04.10,19:36
Omietky vápenný pačok 1.a 2 náter farbou(bez penetrácie).Najlepší pomer ceny a kvality je u JUB.Vodou umývateľnými farbami farbiť len tam kde je to žiadúce,napr kúpelňa.Poznám dom ktorý celý vymaľovali s takýmito farbami.Kompletne celý splesnivel.
Niekde musela byť chyba, buď v kvalite farieb, alebo pri aplikácii. Vodouriediteľné farby vyrábame už 19 rokov a s takým niečim som sa nestretla.
220870
06.04.10,20:00
Vodou umývateľné a vodou riediteľné je rozdiel.Neviem kde ale bol to 30 ročný poschodový dom (40cm kvádre)ktorý predtým nemal sebemenší problém s plesňami.Maloval to skúsený maliar žiadny ,poloamatér.
truch
06.04.10,20:12
Vodou umývateľné a vodou riediteľné je rozdiel.Neviem kde ale bol to 30 ročný poschodový dom (40cm kvádre)ktorý predtým nemal sebemenší problém s plesňami.Maloval to skúsený maliar žiadny ,poloamatér.
220870, ja som ekonómka, takže tie výrazy občas popletiem:), ale určite sú vodou riediteľné farby, ktoré sú umývateľné vodou:)
fiunko
07.04.10,05:55
Omietky vápenný pačok 1.a 2 náter farbou(bez penetrácie).Najlepší pomer ceny a kvality je u JUB.Vodou umývateľnými farbami farbiť len tam kde je to žiadúce,napr kúpelňa.Poznám dom ktorý celý vymaľovali s takýmito farbami.Kompletne celý splesnivel.
na rovinu poviem JUB je zatiaľ môj favorit, nechcel som ovplyvňovať a povedať to nahlas:-) ináč našiel som aj vápenný náter od firmy HET čo kebyže to vymaľujem iba s tým na 3 vrstvy? je to čistý prírodný materiál, žiadna chémia a je to overené rokmi, a hocikedy môžem na to natiahnuť hociakú farbu:-) viem, že teraz sa ozve kopec inovátorov, že vápno bolo v móde v 18. storočí ale iste tam nebol problém s plesňami a podobnými výdobytkami dnešnej doby!
220870
07.04.10,17:09
Teoreticky je to možné.Len sa stým zle pracuje,vznikajú tzv lízance od štetky a nedá sa to nanášať valcom.Odporúčam ak sa rozhodnete pre takúto alternatívu aby ste si to najskôr niekde v špajzi vyskúšali.Maľovať vápnom sa síce dá ale je to veľmi zložité , niekoľko násobne namáhavejšie a estetický výsledok nemusí byť práve najlepší.
kepipo
07.04.10,18:55
Pod kvalitne farby netreba pačakovat vapnom,stači penetrak.Vapno je žieravina ktora je na stenach aktívna až 6 rokov.Takže pri maľovaní farebnými odtienmi môže(ale nemusi)nastat problem.Vapno vyžiera pigmenty a môže sa stat že po pár mesiacoch sa vam začnu obiavovat na stenách fľaky.Ja použivam farby San marco,prince color je to vysoka kvalita za dobrú cenu.