luluba
05.04.10,18:15
Má niekto skúsenosti s kombináciou marcipánu a jedlej tortovej oblátky?:confused:
Nakoľko som ešte nerobila marcipán kúpila som si de luxe 100g. Mám však obavy či je možné to skombinovať.
Má z toho byť svadobná torta tak by som to nerada pokazila.
Vopred ďakujem za každú radu.
ilona
06.04.10,06:45
Marcipán s jedlou tortovou oblátkou bez problémov ide k sebe,ale potom píšeš o nejakom de luxe,to neviem , to nepoznám,je to nejaký druh marcipánu?
luluba
06.04.10,09:43
Ďakujem za radu, áno ten de luxe je druh marcipánu ktorý som kúpila a zdal sa mi podľa výzoru naj ( nakoľko som to kupovala prvý krát :-) ).
Ak sa smiem ešte spýtať čím mám potrieť marcipán aby mi tam tortová oblátka držala?
osky
06.04.10,11:04
ten kupeny marcipan si musis samozrejme este zmiesit s praskovym cukrom.inak sa bude lepit pri valkani i pri formovani ozdob,ani by ti nestvrdol.
ked uz bude na torte ,potri ho stetcom namocenym vo vode /ale nie ze to bude mokre/ ,len trosicku navlhcene-nechaj to trosku postat a neskor na to priloz oplatku.nemala by nasiaknut.;)
Rozalka
06.04.10,17:04
Ja som robila zákusok (roládu) z marcipánu, ktorý bol "de luxe", hotový, osladený, len ho bolo treba rozvaľkať a natrieť krémom.
luluba
06.04.10,17:19
Chcem sa opýtať na aké rozmery sa dal ten jeden kus rozvaľkať?
Rozalka
06.04.10,19:12
Záleží od toho, aký ťažký je marcipán. Ja si kupujem v A, cca 250 g, a je to trošku menší formát A3
tajgr
07.04.10,20:08
Chcem sa opýtať na aké rozmery sa dal ten jeden kus rozvaľkať?
250g marcipanu rozvalkas:
pri hrubke 2mm na cca 40x30cm
pri hrubke 3mm na cca 25x30cm
S tensim ako 2 mm sa uz dost tazko pracuje.
luluba
08.04.10,18:19
Ďakujem toto mi veľmi pomohlo. Ešte raz vďaka
yukaya
23.04.10,07:52
z čoho je ta jedla oblátka? teda dá sa to aj nejak doma vyrobit? alebo kupit oblatku a namalovat nieco na to ... akym postupom? videla som rozne fotky na tych oblatka? ako to spravili, neviete?
luluba
23.04.10,10:12
z čoho je ta jedla oblátka? teda dá sa to aj nejak doma vyrobit? alebo kupit oblatku a namalovat nieco na to ... akym postupom? videla som rozne fotky na tych oblatka? ako to spravili, neviete?


Tá oblátka je z jedlého papiera a farby sú tiež jedlé. Funguje to na princíp normálnej tlačiarne. Dá sa to kúpiť vo väčších hypermarketoch, alebo objednať na matetodoma.sk Dajú sa objednať aj obrázky podľa vlastnej predlohy...fotky....
luluba
24.04.10,06:59
Marcipán s jedlou tortovou oblátkou bez problémov ide k sebe,ale potom píšeš o nejakom de luxe,to neviem , to nepoznám,je to nejaký druh marcipánu?

No včera som to dala dokopy, najskôr to bolo krásne, ale potom sa tá oblátka večer začala odliepať. Nikdy viac nepoužijem tieto dve veci dokopy :-(