fiunko
05.04.10,18:16
čaute poraďáci,
má tu niekto skúsenosti s fasádnym systémov Knauf Marmorit energy plus. je to systém s vlnou NOBASIL FKD. na rovinu poviem majú sakra dobrú cenu, majú to aj stránke ale Kanuf poznám len v súvislosti so sadrokartónom, v tom sú špička ale fasády?
dík
220870
05.04.10,16:51
Budem len rýpať.zas novinky o ktorých nič nevie ami Google,Slovač je dobrý pokusný králik.To len tak mimo.Pekný názov z toho nič dobré nehladí.
fiunko
06.04.10,06:06
to rýpanie beriem, len do mňa:-) tiež som nič o tom nepočul a nemyslím si, že viem málo o tejto branži. ja som to našiel len na stánke Knaufu, čiže stránke výrobcu. mňa tam zarazilo to, že firma ako Knauf vyrába niečo takéto a m2 komplet materiálu (vlna Nobasil 8cm, silikónová omietka) vychádza na 15€ čo je skoro zadarmo!
220870
06.04.10,19:03
15€ nieje moc ani málo.Zatepľovanie je niečo ako hody ,každá firma sa chce priživiť a urvať svoj diel.Pozrel som si to ešte raz nič nové pod slnkom nevymysleli,akurát nové názvy pre lepidlá a omietky.Veľké firmy menia názvy svojich produktov pravidelne každé dva tri roky ,snažia sa takto navodiť dojem že vyrábajú niečo nové ,lepšie kvalitnejšie.V drtivej väčšine je to len to staré zabalené v novom obale a drahšie.
fiunko
07.04.10,05:48
no to iste, aj Baumit teraz mení názvy zateplovákov, lepidiel ale je presne to isté čo bolo, finta na blbých.
len mi je podozrivá tá nízka cena lebo oproti napr. Baumitu majú ceny nižšie o cca 20-30%. aj keď je možno v dnešnej dobe globalizácie, že zázkady všetkých komponentov vyrába zopár firiem a každý výrobca si to chĺpok upraví a nahodí svoju maržu podľa mena. možno napr. vrchné omietky zateplovákov v EU vyrába 4-5 firiem ale predcov sú tisíce :-)
220870
07.04.10,16:47
V Baumite je všetko o 30-40% predražené.