Majky11
06.04.10,19:26
Ahojte,

Ako ďaleko od seba sa dávajú stojky pri šalovaní deky ? Aká vzdialenosť je najprijateľnejšia, resp. koľko môže byť max. rozostup, príp. čo hovorí prax ?

:confused:
220870
06.04.10,17:37
Stojky sa rátajú podľa rozpetia jednotlivých nosných múrov ,velkosti deky.Max vzdialenosť stojok závisí aj od ostatnej použitej podpernej konštrukcie(hranoly,foršne,dosky ,hrúbka dosiek,foršní,hranolov,priemer stojok,spôsobu zaťaženia stropu, smeru betonáže ,hrúbky dosky).Max rozpätie je tuším 1,1m.Ak máte kvalitný projekt tak by to tam malo byť v poznámkach ,alebo zakreslené v projektoch.
Majky11
06.04.10,17:49
V projekte to nieje, prezrel som veci ohľadne žb. stropu, a takéto niečo projekt nerieši. Vedel som, že nebude existovať nejaký štandart, ale prepokladám, že veľké rozdiely nebudú. Ale asi v skratke sa dá povedať, že rozostupy musia byť také, aby sa pri chôdzi po šalungu neprehýbaly dosky, proste aby to bolo pevné však ?
220870
06.04.10,18:12
pivko
06.04.10,18:13
V projekte to nieje, prezrel som veci ohľadne žb. stropu, a takéto niečo projekt nerieši. Vedel som, že nebude existovať nejaký štandart, ale prepokladám, že veľké rozdiely nebudú. Ale asi v skratke sa dá povedať, že rozostupy musia byť také, aby sa pri chôdzi po šalungu neprehýbaly dosky, proste aby to bolo pevné však ?
Mne začínajú tesári zajtra šalovať a rozpatie bude cca 80cm. Na ohýbanie dosiek pri chodzi by som sa nespoliehal. Ty máš možno 80kg ale 15cm deka na 1m2 má uřčite viac kíl.:mee: