Nikiti
06.04.10,21:47
poprosila by som o radu. Do noveho domu, ktory je vykurovany plynom sme sa rozhodli dat na prizemie vsade dlazbu a preto potrebujeme podlahove. Dom je na 90% hotovy a teplovodne sa nam tam strkat nechce. Manzel uvazoval aj o takzvanej falosnej podlahovke, ale ako som tu niekde citala, tiez to ma nevyhody. Stale ma to taha k tomu elektrickemu, kedze instalacia je uplne simpl a kedze ho nepotrebujeme na vykurovanie, ale len na teplo od noh. Mate niekto s tymto skusenosti. Ako je to so spotrebou. a potom pri tom elektrickom su kable, ale aj rohoze. Co je lepsie ? rovno pod dlazbu, alebo do poteru, zevraj sa lepsie roznesie teplo na ploche. za kazdu odpoved dakujem.
sfinks
06.04.10,19:54
Nieje falosna ako falosna ... takze aku mas ty na mysli teda neviem ... Ale predpokaldat mozem ... ako spiatocka z radiatora ...
a preco nieje dobre ? ked si das termostaticku hlavicu na vystup z radiatora tak sa ti nemoze predsa nic stat :) a do poteru sa vzdy zalieva podlahove kurenie aby sa ti teplo rozislo po podlahe .. ;)
Nikiti
07.04.10,00:11
..dakujem. Ano ide o tu spiatocku z radiatorov. Len som na vazkach, lebo co som tu citala vela ludi hovori ze tou termostatickou hlavicou sa to neda tak dobre regulovat a treba to prepocitat a potom ze sa tym kazi aj kotol a pod. Bolo by to vsade na prizemi to znamena ze jeden radiator by "obhospodaroval" okolo 25 m2. Je tam obyvacka ktora ma
45 m2 s dvomi radiatormi, kuchyna 21m, kupelna 9m2 a hostovska 16m2. A za predpokladu, ze by sa to dalo tak kotol kondenzacny?dakujem moc...
... som len zena, ale snazim sa to pochopit...
carolinka
07.04.10,04:52
My mame v obyvacke spiatocku z radiatora a uz by som to urcite tak neriesila ... Voda, ktora sa dostane do radiatora ma uz predsalen nizsiu teplotu a potom ked prejde spiatocku uz neodovzda tolko tepla, aby poriadne vyhriala podlahu :(
My momentalne tiez staviame dom a ja uvazujem nad elektrickym kurenim Caleo. Skus si to pozriet (caleo.sk) ... su to take pasy, ktore sa daju pod podlahovku a nemusi sa to zalievat betonom, takze sa ti uz nezdvihne vyska podlahy. Sice instalacia je trochu drahsia, ale zase to ma nizke prevadzkove naklady. Nam vyratali na 150m podlahovej plochy pri maximalnom vyuziti spotrebu cca 300€/ rok.
Nikiti
07.04.10,07:16
dakujem, idem to omrknut..
sfinks
07.04.10,08:31
My mame v obyvacke spiatocku z radiatora a uz by som to urcite tak neriesila ... Voda, ktora sa dostane do radiatora ma uz predsalen nizsiu teplotu a potom ked prejde spiatocku uz neodovzda tolko tepla, aby poriadne vyhriala podlahu :(
My momentalne tiez staviame dom a ja uvazujem nad elektrickym kurenim Caleo. Skus si to pozriet (caleo.sk) ... su to take pasy, ktore sa daju pod podlahovku a nemusi sa to zalievat betonom, takze sa ti uz nezdvihne vyska podlahy. Sice instalacia je trochu drahsia, ale zase to ma nizke prevadzkove naklady. Nam vyratali na 150m podlahovej plochy pri maximalnom vyuziti spotrebu cca 300€/ rok.
tak si nastavte vyssiu teplotu aby sla do radiatora... zas nemozete cakat od toho kurenia ze tu bude mat taku efektivitu aako real kurenie ... my mame radiator a odtial natiahnuty had po kupelni bez termo hadice a vykuri to pekne .. ked vyndem zo sprchy tak teplucka podlaha ;)
petervi
07.04.10,09:09
Sice instalacia je trochu drahsia, ale zase to ma nizke prevadzkove naklady. Nam vyratali na 150m podlahovej plochy pri maximalnom vyuziti spotrebu cca 300€/ rok.

Nepoznam elektricke kurenie s nizkymi prevadzkovymi nakladmi.To s tym 300€/ rok pri maximalnom vyuziti a 150 m2 ploche je uplne zavadzanie.
carolinka
07.04.10,12:31
Mozno je to zavadzanie ... este to doma nemam nainstaolovane, takze neviem ... Ale ako alternativa to uplne postacuje...
A co sa tyka tej spiatocky - vykurit podlahu v kupelni, ktora ma par m2 a vykurit podlahu v obyvacke spojenu s jedalnou o podstatne vacsej podlahovej ploche je uplne nemozne... Podlaha sice nie je uplne studena, ale o kureni sa urcite neda hovorit ...
matrixko11
11.04.10,20:31
ahoj no na to elektricke poviem jedno spotreba el energie je 150w/m2 cena okolo 40eur/m2 asi radsej z hladiska ceny to teplovodné
sfinks
12.04.10,00:29
teplovodne sa nam tam strkat nechce. .

To si ako myslela ... to je ake teplovodne alebo aky je rozdiel medzi falosnou podlahovkou a teplovodnou ci ak oto pises to teplotovdne co je .. .
sfinks
12.04.10,00:34
vykurit podlahu v kupelni, ktora ma par m2 a vykurit podlahu v obyvacke spojenu s jedalnou o podstatne vacsej podlahovej ploche je uplne nemozne... Podlaha sice nie je uplne studena, ale o kureni sa urcite neda hovorit ...
vsak to je samozrejme ze nemozes ocakavat zazraky ked to pustat len zo spaitocky (no my mame cca 15 m2) kupelku velku a preco uz nedate potom original ale nei spiatocku ked uz keby ste davali podlahove kurenie .... zmiesavaci ventil kupte s termostatom a je po probleme ...
Nikiti
12.04.10,20:43
... no obidve su teplovodne to mi je jasne, lenze som hladala jednoduchsiu variantu. Vsetko je hotove okrem podlahy, ktora sa ma zaliat a nebudem rozbijat steny na privody a to vsetko okolo, ked nam ide len o to aby sme mali teplejsiu dlazku, nie o hlavne vykurovanie. Ale asi tam dame to elektricke.
sfinks
13.04.10,00:12
nuz podlahove sa preto vola podlahove ze sa to vedie podlahou a nie stenami ... takze od kotla mozete ist rovno do podlahy a robit hada s ty mze sa bude robit hlavnytah , spiatokcka ... aby ste to mali rovnomerne rozlozene. a ked pises ze kurenie mate .. teda tei radiatory ... tam ste podlahou predpokaldam tahali rozvody a nie stenou ... tak si mozete z tohto pridodu spravit odbocku na podlahu ... a je po probleme
Nikiti
13.04.10,08:55
...to ano, lenze kotol je na poschodí...
fetya
03.06.10,19:12
Má niekto elektricke podlahove kurenie caleo? Rozmyslam nad tim, ale neviem, ten film sa mi zda velmi tenky. Ma niekto nejake skusenosti?
val007
02.08.10,10:09
Ahojte, chcela by som sa spýtať, či by mi niekto vedel napísať cca cenu na podlahové kúrenie. Máme kondenzačný kotol, radiátory a v kuchyni okolo kuchynskej linky by sme chceli položiť podlahové kúrenie. Je to plocha 2,5 * 1,5 m potom kúsok v zemi rúrka k radiátoru asi 2 m a potom spiatočný ventil. Určite len niečo obyčajné a jednoduché. Stačilo by mi to rádovo tak na 100,- Eur. Lebo tie cenové ponuky, čo sme dostali sú jedna násobkom druhej. V kvalite rozdiel nie je. Ďakujem.
stanka_s
05.05.11,20:57
Má niekto elektricke podlahove kurenie caleo? Rozmyslam nad tim, ale neviem, ten film sa mi zda velmi tenky. Ma niekto nejake skusenosti?
Ahoj, dali ste si tento system vykurovania?
mexico
06.05.11,06:07
Ja mam foliu pod laminatovou podlahou (nie caleo ale fenix), 60w/m2. Mam nastavenu teplotu podlahy na 23 stupnov, bezalo mi to celu zimu non-stop a co som sledoval par dni termostat, tak to islo dokopy cca 2 hod denne asi tak na tretinovy vykon. Presnu spotrebu neviem, nakolko na to nemam samostatny merac.