charmelka
07.04.10,09:42
Ahojte poradaci,

na VELKU NOC sme cakali pocetnejsiu navstevu, ktora sa na nedostavila, a tak nam zostal majonezovo - smotanovy zemiakovy salat - taky tradicny "vianocny". Je mi ho luto vyhodit, ale uz dnes je najvyssi cas s nim nieco urobit - bud ho vyhodit, alebo dat do mrazaku alebo nieco ine urobit.
Tym, ktori daju "podnetne" napady vopred dakujem :)

charmelka
bv_alexandra
07.04.10,08:04
urobiť ruské vajca a dať celej rodinke do batôžku na desiatu.
Alebo na večeru urobiť chlebíťky.;)
Stanislav 1975
07.04.10,08:34
Ahojte poradaci,

na VELKU NOC sme cakali pocetnejsiu navstevu, ktora sa na nedostavila, a tak nam zostal majonezovo - smotanovy zemiakovy salat - taky tradicny "vianocny". Je mi ho luto vyhodit, ale uz dnes je najvyssi cas s nim nieco urobit - bud ho vyhodit, alebo dat do mrazaku alebo nieco ine urobit.
Tym, ktori daju "podnetne" napady vopred dakujem :)

charmelka

Keď sa to má pokaziť ,tak to radšej dať niekam do detského domova,alebo niekam do útulku pre bezdomovcov alebo tak- ten hore to všetko uvidí :),a urobíš si dobrý skutok...:rolleyes::cool:
terezamaria
07.04.10,08:42
Ahojte poradaci,

na VELKU NOC sme cakali pocetnejsiu navstevu, ktora sa na nedostavila, a tak nam zostal majonezovo - smotanovy zemiakovy salat - taky tradicny "vianocny". Je mi ho luto vyhodit, ale uz dnes je najvyssi cas s nim nieco urobit - bud ho vyhodit, alebo dat do mrazaku alebo nieco ine urobit.
Tym, ktori daju "podnetne" napady vopred dakujem :)

charmelka

Charmelka, podnetný nápad to nebude, ale určite by som ho vyhodila, vzhľadom na majonézu, ktorá má obmedzenú dobu trvanlivosti. Máš si narobiť zdravotné problémy, radšej postupovať takto.
KATA50
07.04.10,08:43
Do mrazničky v žiadnom prípade. Zmrznuté zemiaky sú nechutné a nejedlé. Radšej vyprážaná ryba, syr, alebo rezeň ak sa ti chce a zemiakový šalát.
Stanislav 1975
07.04.10,08:45
Charmelka, podnetný nápad to nebude, ale určite by som ho vyhodila, vzhľadom na majonézu, ktorá má obmedzenú dobu trvanlivosti. Máš si narobiť zdravotné problémy, radšej postupovať takto.

Niekto by to vyhodil a niekto by to daroval niekomu komu by to pomohlo-hold,každý sme nejaký...
veronikasad
07.04.10,08:49
Niekto by to vyhodil a niekto by to daroval niekomu komu by to pomohlo-hold,každý sme nejaký...
Stanko, je to majonezový šalát - s obmedzenou dobou trvanlivosti, ako píše Terezka ... Za príp. zdravotné problémy by sa ti nepoďakoval žiadny detský domov
Stanislav 1975
07.04.10,08:58
Stanko, je to majonezový šalát - s obmedzenou dobou trvanlivosti, ako píše Terezka ... Za príp. zdravotné problémy by sa ti nepoďakoval žiadny detský domov

No neviem, dnes by ešte mal byť dobrý keď je v chladničke...-zasa ani on nemá trvanlivosť 1 deň...:cool:
terezamaria
07.04.10,08:59
Niekto by to vyhodil a niekto by to daroval niekomu komu by to pomohlo-hold,každý sme nejaký...

Stanko ja nemám proti Tvojej odpovedi celkom nič, pokiaľ má takú možnosť, nech spraví tak, ako si napísal Ty. Ja by som to nespravila, lebo v mojom okolí žiadny bezdomovec nie je a do detského domova by to nezobrali, majú svoje hygienické regule. Pýtam sa, prečo takto reaguješ?:mee::mee:
KATA50
07.04.10,09:00
Ak bol vhodne uskladnený, tak ešte dnes by mohol byť jedlý. Z toho dôvodu už nedávam do zemiakového šalátu jogurt.
charmelka
07.04.10,09:03
Dakujem vsetkym, ktori zareagovali - asi ho uz dnes bohuzial vyhodim, lebo nechcem nikomu sposobit zdravotne problemy - ani inym, ale ani nasej domacnosti - clovek nikdy nevie ...:)

Prajem vsetkym pekny den
Halli
07.04.10,09:08
No neviem, dnes by ešte mal byť dobrý keď je v chladničke...-zasa ani on nemá trvanlivosť 1 deň...:cool:

Súhlasím so Stankom, ak bol robený v pondelok !! /nie piatok/ a bol v chlade je teraz práve super odležaný a chutný. Ak ho je ozaj veľa, je to škoda vyhodiť, pri každom väčšom hypermarkete sa nájdu bezdomovci, alebo deti sociálne slabších pýtať financie na jedlo /niekedy aj na iné :rolleyes:, :o
Stanislav 1975
07.04.10,09:15
Dakujem vsetkym, ktori zareagovali - asi ho uz dnes bohuzial vyhodim, lebo nechcem nikomu sposobit zdravotne problemy - ani inym, ale ani nasej domacnosti - clovek nikdy nevie ...:)

Prajem vsetkym pekny den

Normálne ma svrbia prsty dať tomuto príspevku nevhodné,ale neurobím tak...ale fakt velmi nevhodné zmýšľanie si myslím-to si ho mohla vyhodiť hned a nemusela si sa ani pýtať,ked aj tak urobíš ako by si urobila keby si sa ani nepýtala...
lenkak
07.04.10,09:25
citujem
Skladovanie

* Zemiakový šalát by sa mal v chladničke skladovať najviac jeden deň, pretože sa rýchlo kazí.
* Zemiakový šalát s majonézou vyrobenou doma sa nehodí na skladovanie. Zemiakový šalát s kupovanou majonézou vám vydrží asi jeden deň.

http://www.maggi.sk/Skola-varenia/Z/Zemiakovy-salat.aspx

Zemiakový šalát
Často máme najmä počas sviatkov zemiakový šalát s majonézou v chladničke aj tri dni a spokojne ho konzumujeme. Lepšie by však bolo takto dlho uskladňovať len šalát pripravený s olejovým a citrónovým nálevom. Okrem toho nakrájaná cibuľa rýchlo horkne.

http://www.topky.sk/?sid=100225&cid=241085&p=6
Stanislav 1975
07.04.10,09:30
citujem
Skladovanie

* Zemiakový šalát by sa mal v chladničke skladovať najviac jeden deň, pretože sa rýchlo kazí.
* Zemiakový šalát s majonézou vyrobenou doma sa nehodí na skladovanie. Zemiakový šalát s kupovanou majonézou vám vydrží asi jeden deň.

http://www.maggi.sk/Skola-varenia/Z/Zemiakovy-salat.aspx

Zemiakový šalát
Často máme najmä počas sviatkov zemiakový šalát s majonézou v chladničke aj tri dni a spokojne ho konzumujeme. Lepšie by však bolo takto dlho uskladňovať len šalát pripravený s olejovým a citrónovým nálevom. Okrem toho nakrájaná cibuľa rýchlo horkne.

http://www.topky.sk/?sid=100225&cid=241085&p=6
Ešte by som chcel vidieť toho kto skladuje zemiakovy šalát 1 deň...:rolleyes::cool::eek:-aj salám keď kúpiš v obchode má akože trvanlivosť 1 deň(resp. 24 hodín) a predsa ho na druhý deň nevyhodíš- to je všetko len relatívne...
Daniela1010
07.04.10,09:45
So zemiakovým šalátom je dosť veľa roboty, tak by som ho určite nerobila len na jeden deň. My sme ho urobili v sobotu a včera, teda utorok sa dojedol a nikomu nič nebolo. Takto nejako to praktizujeme skoro vždy, že sa ho urobí radšej viac, pretože ho máme radi a ešte sme ho nikdy nevyhodili a ani nemali zdravotné problémy.
Gapo
07.04.10,09:48
Ja keď urobím šalát, robievam si aj k Henry/ruským/ vajciam, to je štrukturálne iný, vrazím ho hneď do chladničky a tak ho môžeme konzumovať aj druhý deň, pred podávaním ho vyberiem aby sa ohrial, ale iba toľko koľko spapáme. Ale na dlhšie ako tri dni, to už je potom lotéria, v lepšom prípade, behať či nebehať?:D
Mraznička nepripadá do úvahy, zmrazené uvarené zemiaky uff, nehovorím o statných zložkách. Cibuľu ja nedávam úplne surovú, ale ju na okamih povarím a tak dávam do šalátov, určite nehorkne, skúste.;)
Fairy
07.04.10,09:48
Majonézový šalát som v sobotu urobila a včera (v utorok) sa dojedol. Majonéza z obchodu. Ak je správne uskladnený, je to v pohode. Ani na ruské vajce mi neostalo. :mee:
bezradná
07.04.10,09:48
. Ja som si zvykla pripraviť ochutený zemiakový šalát bez majonézy. Môj otec nemá veľmi rád majonézový, jemu viac chutí "slovenský" a pre nás ostatných vyberiem z tohoto základného šalátu, vmiešam majonézu+ smotanu. A keď mi vystane, zvyknem pokrájať salámu, šunku(teraz po veľkej noci sa určite nájde v každej domácnosti) a mám vlašský šalát. Majonézový šalát z kupovanej majonézy v pohode vydrží tri dni, to mám odskúšané.
lenkak
07.04.10,15:30
Ešte by som chcel vidieť toho kto skladuje zemiakovy šalát 1 deň...:rolleyes::cool::eek:-aj salám keď kúpiš v obchode má akože trvanlivosť 1 deň(resp. 24 hodín) a predsa ho na druhý deň nevyhodíš- to je všetko len relatívne...

to bol príspevok z netu, nie z mojej hlavy,
ale to čo mám dlhšie v chladničke ako dva dni, nedám hocikomu, aby som práve jemu nueškodila. To, že niečo zjem ja, to je môj problém. Mne sa nemusí nič stať, to je na moje triko. Ale dieťaťu a neznámemu človeku také jedlo neponúknem.
danushka
07.04.10,15:44
Jáj ľudkovia, tu sa ešte aj dnes točí o jedle?:eek::D
Tak Vám teda poviem, že po tých vajčiskách, šunčiskách, klobáščiskách a šalatiskách, koláčiskách, hrudkách, syrkoch, polninách, cvikliskách a blá-blá-blábliskách...
u nás v robote za dva dni sa aj spray na WCku minul...a to sme v kancli len traja kolegovia, no čo Vám budem hovoriť, chvalabohu, už je po sviatkoch :D:D:D;)
pepsikova
07.04.10,18:07
...veľká škoda, že charmelke nezostal aj šniceľ....debata mohla byť plodnejšia...
wagner
07.04.10,20:17
...veľká škoda, že charmelke nezostal aj šniceľ....debata mohla byť plodnejšia...
:D:D:D:D a druhý raz pribaľ aj prachovku, nevidím na monitor :D:D:D:D
kukučka
07.04.10,21:08
pre Danušku ale aj ostatných:
stačí zapáliť zápalku, plyn zhorí - vyskúšané, osvedčené.
Netreba žiadne spreje, aj tak nepomôžu ;):D
buchač
07.04.10,21:13
zostal "velkonocny salat" - co s nim ? Včera
10:42 AM

....ešte furt je z toho šalátu ????

Toľkí ste boli naň a nepojedli ste ho ??? ;):rolleyes:
sfinks
08.04.10,05:21
Vsak chod na stanicu ... tam bude bezdomovcov aj ja jaj a im ponukni alebo do romskj osady a im to daj ...
tajgr
08.04.10,21:31
Ahojte poradaci,

na VELKU NOC sme cakali pocetnejsiu navstevu, ktora sa na nedostavila, a tak nam zostal majonezovo - smotanovy zemiakovy salat - taky tradicny "vianocny". Je mi ho luto vyhodit, ale uz dnes je najvyssi cas s nim nieco urobit - bud ho vyhodit, alebo dat do mrazaku alebo nieco ine urobit.
Tym, ktori daju "podnetne" napady vopred dakujem :)

charmelka
Ak ti este ostal, dnes by si ho mala asi vyhodit:)