Fellini
07.04.10,11:37
Ahojte, máme dom so studňou a chceme sa pripojiť na obecný vodovod. Čo to všetko obnáša? Odkiaľ máme vôbec začať? Potrebujeme nejaké potvrdenie a čo to môže stáť? Ešte dodám, že vodovod je na opačnej strane ulice. Díky za každú radu.
pepa78
07.04.10,10:09
U Bratislavskej vodárenskej spoločnosti je to takto:

Potrebuješ vyplnenú objednávku k zriadeniu vodovodnej prípojky a k nej musíš doložiť:

1. vyjadrenie odboru vodohospodárskeho rozvoja BVS o podmienkach pripojenia

2.snímku z katastrálnej mapy + situáciu osadenia z projektu

3.list vlastníctva

4. ak sa budeš pripájať do existujúcej šachty / u suseda / tak jeho súhlas s pripojením v jeho šachte T kusom

5.ak bude šachta na inom ako tvojom pozemku, tak súhlas majiteľa tohto pozemku

Ako prvé potrebuješ to vyjadrenie správcu vodovodu aby si vedel za akých podmienok sa môžeš pripojiť...

A ešte ma napadlo, ak je vlastníkom vedenia obec tak treba zistiť podmienky aj u nich, zvyknú si za to brať peniaze - za možnosť pripojiť sa

Veľa zdaru
buchač
07.04.10,18:00
Mňa zaujíma toto ...

Vodovod je natiahnutý , obecný ...len predchádzajúci majiteľ akosi nemal na prípojenie hlavného ventilu a spol. náležite upravené ..

Nehnuteľnosť mi slúži ako chalupa a chcem sa opýtať , koľko mínusových stupňov znesie takáto šachta , nejak nevidím technické údaje ...:rolleyes:

http://www.remontplast.sk/sachty.html

http://www.remontplast.sk/remont/sachta.jpg
pivko
07.04.10,18:11
Mňa zaujíma toto ...

Vodovod je natiahnutý , obecný ...len predchádzajúci majiteľ akosi nemal na prípojenie hlavného ventilu a spol. náležite upravené ..

Nehnuteľnosť mi slúži ako chalupa a chcem sa opýtať , koľko mínusových stupňov znesie takáto šachta , nejak nevidím technické údaje ...:rolleyes:

http://www.remontplast.sk/sachty.html

http://www.remontplast.sk/remont/sachta.jpg
Buchač ja som kúpil u spoľahlivého výrobcu vodovodnú aj kanalizačnú za dobrú cenu /nie 200 Eur za čo sa predávajú šmejdy ale 320 Eur takú čo inde stojí 450 Eur/:ooslov firmu mailom : radoplast@gmail.com;)pošle ti cenník aj foto.Je z Horky pred Popradom.
pivko
07.04.10,18:19
Buchač ja som kúpil u spoľahlivého výrobcu vodovodnú aj kanalizačnú za dobrú cenu /nie 200 Eur za čo sa predávajú šmejdy ale 320 Eur takú čo inde stojí 450 Eur/:ooslov firmu mailom : radoplast@gmail.com;)pošle ti cenník aj foto.Je z Horky pred Popradom.
Ešte doplním že ak ju chceš vidieť tu od renoplastu tak na Opatskom ju nemaju vraj je len na objednávku z Nitry.:eek::eek::eek:
Podporujme výrobcov z Východu:D:D:D
buchač
07.04.10,18:27
Ešte doplním že ak ju chceš vidieť tu od renoplastu tak na Opatskom ju nemaju vraj je len na objednávku z Nitry.:eek::eek::eek:
Podporujme výrobcov z Východu:D:D:D

..kde na Opatskom , daj presnejšie ...okolo BPMK ?
pivko
08.04.10,02:45
..kde na Opatskom , daj presnejšie ...okolo BPMK ?
Neviem kde ja som tam len telefonoval vraj ich tam predavaju ale nemajú na sklade.
ja som kúpil takú ,viď foto.
Fellini
08.04.10,09:09
U Bratislavskej vodárenskej spoločnosti je to takto:

Potrebuješ vyplnenú objednávku k zriadeniu vodovodnej prípojky a k nej musíš doložiť:

1. vyjadrenie odboru vodohospodárskeho rozvoja BVS o podmienkach pripojenia

2.snímku z katastrálnej mapy + situáciu osadenia z projektu

3.list vlastníctva

4. ak sa budeš pripájať do existujúcej šachty / u suseda / tak jeho súhlas s pripojením v jeho šachte T kusom

5.ak bude šachta na inom ako tvojom pozemku, tak súhlas majiteľa tohto pozemku

Ako prvé potrebuješ to vyjadrenie správcu vodovodu aby si vedel za akých podmienok sa môžeš pripojiť...

A ešte ma napadlo, ak je vlastníkom vedenia obec tak treba zistiť podmienky aj u nich, zvyknú si za to brať peniaze - za možnosť pripojiť sa

Veľa zdaru

ďakujem, šachtu si budeme musieť postaviť, tie plastové vodári akceptujú?
TomasHC
08.04.10,10:19
ďakujem, šachtu si budeme musieť postaviť, tie plastové vodári akceptujú?

Akceptuju, ved su certfikovane!
pivko
08.04.10,15:04
ďakujem, šachtu si budeme musieť postaviť, tie plastové vodári akceptujú?
Nemusí mať ani žiadny certifikát , podmienka je len veľkosť aby ti tám bol ujo z vodárni ochotný liezť zapojiť vodomer:D Aspoň tak je to v KE./nesmie to byť mini šachta:D/
mlaco
04.01.11,21:46
Ozivim temu. Aka plastova sachta je pouzitelna pre BVS (Bratislava)?
Oni maju podmienku vnutornych rozmerov 120x90x180cm .... :-/
TomasHC
05.01.11,06:10
To maju takeho tucneho vodara...?
mlaco
05.01.11,11:33
Ano

(ale vazne ano)