Majky11
07.04.10,13:38
Otázka, na ktorú ma dosť zaujíma odpoveď znie :

Ako sa muruje krátky úsek nosnej priečky, ktorá má napr 35 cm ? Prekladajú sa - viažu sa polovičné tvárnice, na každý druhý rad, alebo sa odrežú 35cm a skladajú sa rovno na seba ? Samozrejme je to priestor dverí, takže nad pôjde preklad, a potom už samozrejme celá dĺžka nosnej steny.

Prikladám obrázky...

Na prvom akési znázornenie mojej otázky a dve možnosti. Na druhom rýchlo načarbaný výsek z projektu.

Na druhom obrźku je červeným nosné murivo a modrým nenosná priečka. Ako sa teda murujú také krátke dĺžky ? Alebo sa to prekladá dokonca s nenosnou priečkou ?

Materiál - Ytong.

P.S. Sorry za tie obrázky, ale strašne sa ponáhľam, no myslím, že až také hrozné to nieje.

:D
Janyke
07.04.10,12:07
Pri Ytongu sa nosne a nenosne priecky neodporuca previazovat. A ak ma take kratke useky dlzky 35cm tak mozes klast tvarnice rovno na seba nemusis rezat na polovicu, lebo ak nemas strojovu pilku tak rukou take male kusky by bolo viac skody ako osohu.
chandler
07.04.10,14:44
cervene a modre nie su previazane?
Majky11
07.04.10,17:18
zatiaľ nič nieje previazané, ide sa to iba murovať. Nemalo by to byť previazané, nakoľko sa to rieši pružným spojom, no možno pri tajekto dĺžke to naopak musí byť, ale predpokladám, že toto nám najlepšie zodpovie 220870 a ciners. A teda budem rád, ak by sa vyjadrili.

;)
220870
07.04.10,17:24
Nosné s nenosným sa neviaže.Janyke to napísal(a) správne.
Majky11
07.04.10,17:26
Hej, veď to sme tu už rozoberali, len skôr mi ide o vyjadrenie k tým obrázkom.

Ako s krátkym úsekom priečky? - primárna otázka...
Majky11
08.04.10,04:09
???
domenico.office
08.04.10,04:35
Odpoveď na primárnu otázku: Netreba ich preväzovať, klaď 35 cm kusy na seba. Nie som síce stavbár, robili sme to tiež takto a žiadny problém rokmi nenastal, takže si myslím, že je to správny postup.
chandler
08.04.10,05:44
Nosné s nenosným sa neviaže.Janyke to napísal(a) správne.


ked necitam zadanie tak sa blbo sa pytam :)
teraz vidim ze tam ma napisane co znamena modra a co cervena.