wegamizi
07.04.10,16:22
Dobry den,
chcem sa opytat jednu vec. Na stavebnom úrade mam podanu ziadost na stavebne povolenie. Subezne s nim som si podala ziadost na ohlasenie drobnej stavby, nakolko si chcem pozemok docasne oplotit. Moja otazka: "Potrebujem k tomu ohlaseniu znovu LV a mapku na pravne ucely s 8,00€-vym kolkom, ked ich mam uz v ziadosti o stavebne povolenie?"
val007
07.04.10,17:51
My sme k drobnej stavbe prikladali len kópie týchto dokladov.
wegamizi
07.04.10,18:18
My sme k drobnej stavbe prikladali len kópie týchto dokladov.
Kedy to bolo, prosim ta, lebo odo mna ziadaju z katastra s 8 €-vym kolkom, a to sa mi zda blbost.
wagner
07.04.10,20:43
Kedy to bolo, prosim ta, lebo odo mna ziadaju z katastra s 8 €-vym kolkom, a to sa mi zda blbost.

Problém je vo výklade zákona - na právne účely. Predsa ohlásenie drobnej stavby nie je právny účel a stačí tam aj s 3€ kolkom. Bežne stačí k drobnej stavbe aj kópia toho originálu, ale všetko je podľa toho, ako si to "ráči" vysvetliť "múdra osoba" ktorá chce byť véééééééééľmi dôležitá.
radEg
08.04.10,05:45
Ja osobne som všade predkladal notárom overenú kópiu. Právne to je OK a cenovo je to lacnejšie. Paničkám sa to moc nepáčilo ale nemohli nič povedať.
wegamizi
08.04.10,08:53
Dakujem.
Problem je aj v tom, ze dnes na katastri davaju uz len jeden druh, a to na pravne ucely za 8,00€ kus.
Moc ma uz to v tychto Malackach na stavebnom urade nebavi. Neviem, ci tieto ich vymysli su zo strachu o miesto, alebo, s prepacenim, z ich blbosti a nekompetentnosti.
Takze nie je jednoznacna odpoved v ziadnom zakone zakotvená? Je mozne, ze si uradnici mozu ziadat doklady podla ich vole a nalady?