Evaman
14.10.05,08:56
Ahojte poraďáci, dlhšie som tu nebola pretože som momentálne po zápale pľúc a akútnom zápale priedušiek.
Lekárka mi včera naordinovala už štvrté antibiotiká (k službám zdravotníctva sa radšej nebudem vyjadrovať), no chcem sa Vás opýtať či mi neviete niečo poradiť na "odhlienenie " priedušiek. Lieky na rozpúšťanie hlienov ani "klasické" sirupčeky z lekárne nezaberajú. Večer mávam záchvaty kašľa a v noci spím len po sediačky.
Prosím, ak niekto viete nejaký recept, poraďte.
ďakujem
Luba2
14.10.05,07:02
Už veľa tu bolo písané o soľných fajkách /aj o jaskyniach/ ale ja som synovi na základe odporúčania poraďákov kúpila tú fajku -tiež má problémy s prieduškami, je alergik - momentálne bez liekov a sme s ňou zatiaľ veľmi spokojní. Stojí okolo 1.200 Sk /však si nájdi príspevky a prečítaš si viac/.
janasv
14.10.05,07:25
Babsky liek, mne pomohol pri zapale priedusiek: do salky nakrajat cibulu - alebo ciernu redkev /redkva na povrchu cierna vo vnutri biela - horka chut/, pridat lyzicu medu alebo cukru a nechat postat asi 12 hod - teda od vecera do rana, alebo od rana do vecera. Pusti sa stava a tu treba vypit. Cibulova trochu smrdi, ale co je to proti tej ulave. Po 2 pouzitiach cibulu alebo redkev vymenit za cerstvu. Mne to pomohlo uz po 2-3 dnoch. Dobry je aj cibulovy "caj" - teda koncentrovany vyvar z cibule s medom alebo cibulova polievka.
Na odhlienenie je este dobry aj caj z kvetov divozela - zlte kvietky.
pyton
14.10.05,08:07
Evaman, 4 antibiotiká, to je fakt k zlosti, držím palce k vyzdraveniu!
Vynikajúci je čaj PULMORAN z lekárne. Je to priedušková čajová zmes.http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/028.nemocny/054.gif
Lubica H
14.10.05,08:43
Ja mám tiež jeden dobrý liek od mojej babky:

do hrnčeku pretlačiť cesnak, lyžička medu, lyžička masla a zaliať teplým mliekom. Treba vypiť teplé a nerozmýšľať nad chuťou. 2-3x denne. Mne to odhlienilo hrdlo asi za 3 dni.
účtovník 007
14.10.05,08:48
Moje 3 deti mali v jednom roku 3 krát zápal pľúc. T.j.9 krát. Bola som z toho zúfalá. Keď som si tú najmladšiu priniesla z nemocnice naposledy, bola celá dopichaná(dostávala 3-roj kombináciu ATB do svalu). Také malé troj ročné dieťa, no bolo mi na zaplakanie. Na vlastnú žiadosť som si ju zobrala domov. Musela som prežiť výhražné pohľady lekárov. Doma som začala liečbu podľa mojej babičky. Na noc na 1/2 plienky(aj inej textílie, ale jemnej), ktorá obsiahne prsia aj chrbát, prtami rozotrieť sadlo(neviem ako sa to správne volá,ale dá sa to zohnať po zabíjačke a ľudia to majú doma aj rok).Sadlo, ak nie je tak aj maslo dať na hrubšie a na to nastrúhať na jemnom strúhadle chren. S chrenom treba opatrne, lebo je dosť agresívny. Prekryť igelitom, aby sa to parilo na tele. Zakryť zvyškom plienky a priložiť mastnou stranou na telo. Igelit pomôže proti zamasteniu pyžama zvrchu. Aby deti mali prsia pekne v teple, omotala som ich ešte tenkým uterákom. Takto som ich nechala do rána. Ak je ráno sadlo(maslo) preč a chren suchý, zápal pľúc alebo priedušiek je istý. Toto treba opakovať až dokedy nezostane chren bez zmeny. Popri tom veľa čaju, teplo, kľud. Len pripomínam opatrne s chrenom, dávať ho vyslovene do sadla(masla), nie na holú plienku. Mám to odskúšané x-krát. Babičkovské recepty sú niekedy skutočne účinné a to to je jeden z nich.
pyton
14.10.05,09:15
I keď s chrenom to nepoznám, /ale budem si pamätať;)/, tak aj detskí lekári takéto zábaly veľmi doporučujú, s nahriatym olivovým olejom alebo aj s tou masťou, asi to vyťahuje všetko zlé....a tiež rozvešať mokré uteráky kvôli zvlhčovaniu miestnosti, to aj robím a pomáha to.

PS A aj nejakú mastičku na potieranie hrudníka je dostať v lekárni za týmto účelom, aj tú nám doporučovali. /jeden šikovný ušný;)/
Tana74
14.10.05,09:37
Ahojte poraďáci, dlhšie som tu nebola pretože som momentálne po zápale pľúc a akútnom zápale priedušiek.
Lekárka mi včera naordinovala už štvrté antibiotiká (k službám zdravotníctva sa radšej nebudem vyjadrovať), no chcem sa Vás opýtať či mi neviete niečo poradiť na "odhlienenie " priedušiek. Lieky na rozpúšťanie hlienov ani "klasické" sirupčeky z lekárne nezaberajú. Večer mávam záchvaty kašľa a v noci spím len po sediačky.
Prosím, ak niekto viete nejaký recept, poraďte.
ďakujem
To spanie skoro po sediačky veľmi dobre poznám. Po sposledných dvoch zápaloch priedušiek po sebe a injekčnou liečbou antibiotikami som na tom bola podobne.
Vyskúšala som všetky dostupné babské recepty na odhlienenie, zábaly, čaje, cibuľové a iné sirupy, homeopatiká, po ktorých nastalo mierne zlepšenie ale úpne som sa vyčistila - odhlienila až po opakovaných návštevách soľnej jaskyne. Pri prvom pobyte som sa nezastavila a kašľala skoro stále - veľmi ma tá soľ dráždila až ma napínalo, ale v tú noc sa mi dalo lepšie zaspať. Postupne som sa úplne odhlienila a môžem spávať ako dovtedy - bez vankúšov.
Tana74
14.10.05,09:43
....a tiež rozvešať mokré uteráky kvôli zvlhčovaniu miestnosti, to aj robím a pomáha to.
/
Mne napríklad robí veľmi zlé vlhké prostredie, keď som zahlienená a kašlem, ale mojim deťom nie, práve naopak. To treba vyskúšať a pozorovať, ako to zaberá. Deťom zvlhčujem až tak, že majú zarosené okná v izbe a vtedy je im dobre.
Evaman
14.10.05,09:48
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za vaše rady a záujem. Presne takéto babičkovské recepty som potrebovala.Na cesnak som veľmi alergická takže ten musím vylúčiť ale s tým sadlom - masťou (alebo u nás na východe - šmalec), tak to som už počula od viacerých . Niektorí dávajú aj čistú masť . Samozrejme veľa čaju to je jasné. Soľná jaskyňa by tiež mohla byť , no skôr po vyliečení ako prevencia , teraz skôr potrebujem byť v teple a dostať z tela ten zápal pľúc. Aj čierna reďkev je dobrá, tú tiež konzumujem,na tú som úplne zabudla, skúsim tú šťavu s cukrom. Cibulový čaj veľmi nepoužívam lebo sa mi zdá , že mňa skôr zahlieňuje ako odhlieňuje.

A to si predstavte , že lekár na pohotovosti mi naordinoval detské antibiotiká a ešte bol tak nepríjemný , že som ho takmer niekam .. poslala.
Obvodná lekárka ma odoslala na krčné (v hrdle sa mi totižto urobili biele pľuzgieriky) a tá "pani MUDr". skonštatovala, že sú to obyčajné afty a že sa nevie čo je ich príčinou. Na moje dôrazné upozornenie , že mám teploty a silný! kašel mi naordinovala ibalgin a skorocelový sirup som si mala dokúpiť. V praci nasledovala samozrejme dovolenka keďže podľa nej to bol iba nejaký vírus a o týždeň som mala ísť na kontrolu. Keď som o 5 dní dorazila úplne vyčerpaná na kontrolu, na moje vymáhanie , že sa mi stav zhoršil ma odoslala na pľúcne vyšetrenie. A tam mi konečne zistili , že je to akútna bronchitída so zápalom pľuc. Od vtedy sa liečim a keďže liečba nebola nasadená včas teraz to vyzerá že sa budem zotavovať ešte veľmi dlho.
Toto je naše zdravotníctvo(aj keď nie všetkých lekárov treba hádzať do jedného vreca) a ja mám s lekármi väščinou veľmi negatívne skúsenosti.
Aj keby som sa chcela niekde sťažovať , tak jedine kto ma môže vypočuť , ste Vy milí poraďaci. Aj za to Vám díky.
No alebo ešte môžem napísať Zajacovi.
MiroZa
14.10.05,09:53
Ja som tiež za prírodnú liečbu. Za posledných 100 rokov sme si tak zničili zmenili prírodu, že farmaceutické kolosy nestíhajú vyrábať "lentilky". Cigaretové monopoly už nie sú najbohatšie. Kedysi stačilo pár byliniek a človek bol zdravý. Dnes minie výplatu na vitamíny, antihistaminiká, coldrexy ... a o chvíľu je chorý zas. Každý druhý má alergiu. Treba sa vrátiť k prírode. Donútiť vládu, aby podporovala výrobu biopotravín, zatlačila na znečisťovateľov. My všetci by sme mali zmeniť životný štýl - jesť viac čerstvej zeleniny, ovocie, cvičiť, športovať s deťmi... a myslieť viac na rodinu ako na prácu. A keď už ochorieme neriešme to hneď antibiotikami. Rýchlo pomôžu, ale zaplesnia nám organizmus.
janasv
14.10.05,11:07
Dolezite - k antibiotikam treba b-komlpex. Skore uzdravenie.:p
Alan
14.10.05,11:28
Ahojte poraďáci, dlhšie som tu nebola pretože som momentálne po zápale pľúc a akútnom zápale priedušiek.
Lekárka mi včera naordinovala už štvrté antibiotiká (k službám zdravotníctva sa radšej nebudem vyjadrovať), no chcem sa Vás opýtať či mi neviete niečo poradiť na "odhlienenie " priedušiek. Lieky na rozpúšťanie hlienov ani "klasické" sirupčeky z lekárne nezaberajú. Večer mávam záchvaty kašľa a v noci spím len po sediačky.
Prosím, ak niekto viete nejaký recept, poraďte.
ďakujem
Vážený poraďáci ktorí máte problémy so zápalom pľúc,priedušek a pod.Je to všetko otázka vysokovýkonné imunity ktorú treba jednoznačne podporiť, ako? Môžem Vám poradiť keď mi pošlete na môj mail odkaz, samozrejme kto chce, Pekný deň praje Alan
Evaman
14.10.05,11:40
Súhlasím s janasy, že k antibiotikám treba b-komplex, ja užívam Nutrolin B alebo Lactovitu, obidve dopĺňajú vitamíny skupiny B a naviac , čo je dôležité , obsahujú lactobacilus, ktorý upravuje črevnú mikroflóru a hlavne pri antibiotikách.
Alan
15.10.05,20:26
Ja mám tiež jeden dobrý liek od mojej babky:

do hrnčeku pretlačiť cesnak, lyžička medu, lyžička masla a zaliať teplým mliekom. Treba vypiť teplé a nerozmýšľať nad chuťou. 2-3x denne. Mne to odhlienilo hrdlo asi za 3 dni.
Pomôže ale nevyrieší príčinu problému Alan
pyton
15.10.05,21:00
Alan, môžeš prosím ťa napísať bližšie ako podporiť tú imunitu?
DanielaSL
16.10.05,11:40
Neviem aký má recept na zvýšenie imunity Alan , ale ja som si ju zvýšila cvičením 5 tibeťanov , saunou a používaním biolampy. A v tomto období už začínam aj vyplachovaním nosa prevarenou slanou vodou.

Mne to veľmi pomohlo , lebo boli časy , keď som mala nádchu aj dvakrát do mesiaca.
Tana74
16.10.05,11:59
Neviem aký má recept na zvýšenie imunity Alan , ale ja som si ju zvýšila cvičením 5 tibeťanov , saunou a používaním biolampy. A v tomto období už začínam aj vyplachovaním nosa prevarenou slanou vodou.

Mne to veľmi pomohlo , lebo boli časy , keď som mala nádchu aj dvakrát do mesiaca.
Daniela a ako používaš biolampu? My ju máme zastrčenú niekde v skrini a nevieme čo s ňou. Saunuješ sa celý rok, alebo iba cez zimné obdobie?
DanielaSL
16.10.05,12:34
K biolampe mám aj farebné sklíčka a k tomu presný popis ktoré miesta treba akou farbou osvetľovať. Je tam aj konkrétne postup na zvýšenie imunity. No a saunujem sa každý týždeň celý rok , aj v lete. A ešte som zabudla dodať , že si nechávam robiť reflexnú masáž na chodidlá raz do mesiaca.
A k lampe si nedostala návod?
Evaman
17.10.05,09:01
Takže, vyskúšala som tie "masťové zábaly" len namiesto chrenu som použila plátno namočené v Alpe.(Zhodou okolností som našla tento recept aj v novom čísle Zdravia). Musím povedať , že po 3 aplikáciách sa mi stav zlepšil ale cítim , že musím aplikovať ešte ďalej.

Alan , ďakujem Ti za Tvoj záujem v SS ale nerozumiem, prečo "Tvoj recept" na zvýšenie imunity nemôžeš zverejniť tu aj pre ostatných poraďákov, veď nie každý je zdatný v orientovaní sa na tejto stránke pomocou SS a s-mailov.
Ja som si toho vedomá, že mám zníženú imunitu a presne viem prečo ale bohužiaľ človeku sa nie vždy podarí vyhnúť sa tomu zlému , čo imunitu znižuje a pôsobí negatívne na organizmus a potom už neostáva iné len vyliečiť dôsledok.
Bionda
17.10.05,09:02
Ja sa nestačím čudovať ako sa to zdravotníctvo zmenilo, od kedy tam nepracujem, bolo úplne štandardné, že už druhé max. tretie ATB boli nasadzované na základe kultivácie, veď zahlienená si, takže v odbere spúta nevidím problém, mnohé by vyriešilo aj toto, ale po toľkých ATB už sa musíš cítiť ako laboratórna myš... katastrófa, chodievaš aspoň na inhalácie ? aspoň do Ti namli na odd. plúcnom zariadiť, ja nakoľko som bola nakazená nosokomiálnymi bakteriami v nemocnici,viem, že každá zdĺhavejšia liečba naštrbuje aj psychiku chorého ... takže určite by som na tvojom mieste začala aj inhalovať najmä večer pred spaním a samozrejme počas celého dňa, ale to sa čudujem, že to tak nie je.....
Evaman
17.10.05,09:36
No máš úplnú pravdu, že mi mali dať Spútum na vyšetrenie, ale ako donútim lekára aby tak urobil? Moja obvodná mi to doporučila aby tak urobila krčná ale ak krčná ani na moje upozornenie tak neurobí, čo s tým , mám použiť násilie? A perlička, na pľúcnom mi doporučila ATB FROMILID vraj na doliečenie (to sú už tie štvrté) a vraj ak nepomôžu mám prísť a sa uvidí čo ďalej a sa nasadí sprejová kortikoidná liečba. Po kontroe u krčnej keďže mi nezabrali ANT (tretie) mi mala nasadiť spomínaný FROMILID. No ona po jej zvážení rozhodla , že nó ona mi Fromilid nedá a tak dala KLACID. Na moju otázku prečo nie to čo doporučila odborná na pľucnom - odpoveď znela , že radšej KLACID.No ďakujem veľmi pekne , cítim sa ako pokusný králik ale boh varuj ak si niečo dovolíš k lekárom.
A tak si doma pomáham sama ako viem , inhalujem každý večer šalviový zápar, ďalej tie zábaly na hrudník , veľa vitamínov (aj v prírodnej forme) a odpočinok pokiaľ sa dá.
Idem zistiť tú soľnú jaskyňu.
Ale najhoršie je , že sa aj tak stále necítim dobre a stále neviem , či to náhodou nemôže byť iná diagnóza, keďže mi nedali urobiť sekretologický rozbor z výteru z hrdla. A pritom krv momentálne nie je ani náhodou v poriadku, vysoké Le a nízke EaO .Rozmýšlam , že si to dám urobiť v súkr. labáku aj keď si za to budem musieť zaplatiť.

Neviete poradiť , kde takéto niečo by mi urobili v KE? Viem , že celkové vyšetrenie sa dá urobiť v Medicínskom centre.
Vopred vďaka za rady.
janasv
17.10.05,09:48
Aj pre mna solnu jaskynu - najlepsie na Vychode Slovakii.:p
Inak - trimem palce. :D
maja
17.10.05,11:02
Evaman, tak tento kolobeh po lekároch dobre poznám. Ja som to absolvovala s 10 ročnou dcérou. Po 2 antibiotikách sme skončili na pľúcnom, lebo som odmietla od obvodnej tretie. A tam zistili obojstranný zápal pľúc a priedušiek. Nasledovala dvojkombinácia antibiotík a inhalačná liečba. Celý čas liečby sme dávali zábaly (používam olej, nie masť), zvlhčovali vzduch, pili bil.čaje, ale tej poslednej liečbe u pľúcnej sme sa nevyhli. Po toľkých antibiotikách Ti odporúčam si obnoviť črevnú flóru, v lekárni Ti poradia. Lebo pokiaľ je narušená črev.flóra organizmus reaguje zahlienením (dutiny, priedušky....) a to je pre našich lekárov dôvod na ďalšie ANT. Po pátraní na internete som zistila, že častý zápal priedušiek môže spôsobovať aj reflux žalúdka. Ja som bola s malou aj na gastro (na vlastnú žiadosť) a po preliečení slabého refluxu a obnove črevnej flóry sme už viac ako rok bez ANT.
Odporúčam stránku www.doktorka.cz.
Skoré uzdravenie.
pyton
17.10.05,11:04
Evaman, po toľkých ATB ani nie je divu, že sa necítiš dobre. My máme práve s klacidom otrasné skúsenosti..., ale všimla som si, že ho nejako moc nasadzujú. Tie ATB pred ním si brala aké, ak sa dá napísať?
A to je otras, že sami od seba nedajú človeku porobiť všetky vyšetrenia, však človek ani nemusí vedieť, že čo by bolo treba dať vyšetriť. /A najlepšia je ich odpoveď potom, že "veď ste si nežiadali" - a čo je každý doktor, odkiaľ to má vedieť, že čo si má žiadať. A ešte keď si v ambulancii 5 minút a doktor je už nervózny.:( :o
Tana74
17.10.05,11:08
Ja keď som študovala v Košiciach, naša obvodná lekárka ma hneď posielala na krčné a tam mi najprv dávali inhalácie a "infralampu". Až keď to nezabralo, rozmýšľli nad ATB.
Teraz si vždy vyžiadam výtery aj pre deti aj pre seba a ATB len ak sú nutné a nie širokospektrálne, ale presne podľa toho, čo zistia.
Zoznam soľných jaskýň nájdete na www.jaskyna.sk (http://www.jaskyna.sk) (neviem, či to tu môžem dať, či to nie je skrytá reklama).
Tana74
17.10.05,11:14
K biolampe mám aj farebné sklíčka a k tomu presný popis ktoré miesta treba akou farbou osvetľovať. Je tam aj konkrétne postup na zvýšenie imunity. No a saunujem sa každý týždeň celý rok , aj v lete. A ešte som zabudla dodať , že si nechávam robiť reflexnú masáž na chodidlá raz do mesiaca.
A k lampe si nedostala návod?
Návod sme dostali, musím ho zasa vytiahnúť a naštudovať. Farebné sklíčka sme nedokupovali.
My sa nesaunujeme celý rok, iba počas zimného obdobia, asi by sme mali častejšie a hlavne pravidlene. Keď som hľadala o saunovaní detí nejaké bližšie informácie, mala som problém niečo nájsť a keď som už aj našla, boli to rozporuplné informácie a dosť si odporovali.
Evaman
17.10.05,11:21
No, ja beriem k ATB pravidelne každý deň Lactovitu alebo Nutrolin B, takže črevná flóra by mala byť v poriadku, čo sa týka gastra , prešla som komplet vyšetrením (samozrejme na moju žiadosť) aj so sondou pred necelým pol rokom, výsl. neg. , a tie ATB, ktoré som brala pred tým boli : 1. Roxytromicín 150mg, 2.ATB, ktoré mi nariadil "pán MUDr. " na pohotovosti Augmentin - podotýkam detský (zrejme usúdil, že nie som typ ženy krv a mlieko a tak mi stačí aj detský), a pritom som ho upozornila , že som alergická na penicilín (nakoľko sa v liekoch trošku vyznám a viem,že by ho nemali brať pacienti alergickí na pnc)ale však treba vyskúšať na pacientovi či náhodou nezaberie - nezabral, ihneď som dostala alergiu , 3. Cefzil, 4.KlacidAle ináč máš pyton pravdu, ten prístup k pacientovi, lekári sa tvária ako by sme ich otravovali. A ja stále neviem , že za čo vlastne platím tie odvody, keď človek môže aj umrieť a ešte "ho aj prekročia".
maja
18.10.05,05:43
V našom zdravotníctve je to fakt dosť hrozné.Väčšina v mojom okolí má zlé skúsenost s obvodným lekárom. Ja mám z nich niekedy pocit, že poslať pacienta na odbor. vyšetrenie je pod ich úroveň, veď oni to vedia najlepšie....Bratov syn sa ANT liečil s prestávkami asi 1/2 roka. Vždy dostal jedno balenie čo zabralo, ale do dvoch týždňov tam bol zase. Po hádke s obv.doktorkou sa dostal na krčné a celý ten čas mal zápal dutín. Skončil v nemocnici, po preliečení musí brať lieky na imunitu. Urazená obv.lekárka im ich odmietla predpísať, tak ju konečne zmenili. Niekedy na chorobu treba brať len jedny ANT, ale aspoň dva týždne aby to zabralo.
Evaman na sídl.Ťahanovce je vraj súkr.labák tak skús tam.

Obľúbený vtip:
Na promócii vraví inžinier inžinierovi :"Ak sú lekári takí lekári, ako my inžinieri, tak zbohom..."
DanielaSL
18.10.05,06:03
No máš úplnú pravdu, že mi mali dať Spútum na vyšetrenie, ale ako donútim lekára aby tak urobil? Moja obvodná mi to doporučila aby tak urobila krčná ale ak krčná ani na moje upozornenie tak neurobí, čo s tým , mám použiť násilie? A perlička, na pľúcnom mi doporučila ATB FROMILID vraj na doliečenie (to sú už tie štvrté) a vraj ak nepomôžu mám prísť a sa uvidí čo ďalej a sa nasadí sprejová kortikoidná liečba. Po kontroe u krčnej keďže mi nezabrali ANT (tretie) mi mala nasadiť spomínaný FROMILID. No ona po jej zvážení rozhodla , že nó ona mi Fromilid nedá a tak dala KLACID. Na moju otázku prečo nie to čo doporučila odborná na pľucnom - odpoveď znela , že radšej KLACID.No ďakujem veľmi pekne , cítim sa ako pokusný králik ale boh varuj ak si niečo dovolíš k lekárom.
A tak si doma pomáham sama ako viem , inhalujem každý večer šalviový zápar, ďalej tie zábaly na hrudník , veľa vitamínov (aj v prírodnej forme) a odpočinok pokiaľ sa dá.
Idem zistiť tú soľnú jaskyňu.
Ale najhoršie je , že sa aj tak stále necítim dobre a stále neviem , či to náhodou nemôže byť iná diagnóza, keďže mi nedali urobiť sekretologický rozbor z výteru z hrdla. A pritom krv momentálne nie je ani náhodou v poriadku, vysoké Le a nízke EaO .Rozmýšlam , že si to dám urobiť v súkr. labáku aj keď si za to budem musieť zaplatiť.

Neviete poradiť , kde takéto niečo by mi urobili v KE? Viem , že celkové vyšetrenie sa dá urobiť v Medicínskom centre.
Vopred vďaka za rady.
Skús sa dostať na Kliniku pracovného lekárstva v KE , sú tam veľmi dobre vybavení a viem , že jeden chýrny alergológ z KE tam bežne posiela pacientov na vyšetrenia, keď nevie dobre posúdiť o čo sa u pacienta jedná. Robia tam bronchoprovokačné testy, kde zistia či sa jedná o astmu, CHOCHP alebo len bežné ochorenia. Ja tam chodím pravidelne každý rok na kontrolu a vždy je tam aspoň jeden košičan od toho alergológa.
DanielaSL
18.10.05,06:10
Návod sme dostali, musím ho zasa vytiahnúť a naštudovať. Farebné sklíčka sme nedokupovali.
My sa nesaunujeme celý rok, iba počas zimného obdobia, asi by sme mali častejšie a hlavne pravidlene. Keď som hľadala o saunovaní detí nejaké bližšie informácie, mala som problém niečo nájsť a keď som už aj našla, boli to rozporuplné informácie a dosť si odporovali.Tak ja Ti doporučujem aj tie farebné sklá dokúpiť , je to účinnejšie s nimi. A to saunovanie veľa ľudí v lete nepotrebuje , lebo je aj vonku teplo, ale ja si myslím , že to teplo v saune a následné ochladenie v bazéne je predsa len čosi iné. A môžem potvrdiť sama na sebe , že je to prospešné, lebo ja som svoje nádchy zredukovala tak na 1 alebo ani 1 do roka. A keď ju už chytím, tak vždy vtedy ,ak je pri mne niekto kto je chorý. Ale z toho , že je zima , alebo zmeny počasia tak z toho nie.
pyton
18.10.05,07:22
Skús sa dostať na Kliniku pracovného lekárstva v KE , sú tam veľmi dobre vybavení a viem , že jeden chýrny alergológ z KE tam bežne posiela pacientov na vyšetrenia, keď nevie dobre posúdiť o čo sa u pacienta jedná. Robia tam bronchoprovokačné testy, kde zistia či sa jedná o astmu, CHOCHP alebo len bežné ochorenia. Ja tam chodím pravidelne každý rok na kontrolu a vždy je tam aspoň jeden košičan od toho alergológa.Tak to je skvelé, že také pracovisko existuje. Tu v BA si rád, keď si u obvoďáčky vybavíš, aby ťa poslala na odborné na pľúcne. Ale čo z toho, keď tam natrafíš na niekoho veľmi podobného tej obvoďáčke:rolleyes:...Urobia ti rontgen, potom spirometriu, /nič viac!/ všetko je OK a ona zase len háda, čo ti asi je a uzavrie to predpísaním ATB, potom silnejších ATB, problémy pretrvávajú a človek vlastne ani nevie, čo mu je.:mad: :( :mee:
DanielaSL
19.10.05,05:41
Tak to je skvelé, že také pracovisko existuje. Tu v BA si rád, keď si u obvoďáčky vybavíš, aby ťa poslala na odborné na pľúcne. Ale čo z toho, keď tam natrafíš na niekoho veľmi podobného tej obvoďáčke:rolleyes:...Urobia ti rontgen, potom spirometriu, /nič viac!/ všetko je OK a ona zase len háda, čo ti asi je a uzavrie to predpísaním ATB, potom silnejších ATB, problémy pretrvávajú a človek vlastne ani nevie, čo mu je.:mad: :( :mee:Ale ja mám dojem , že aj v Blave sa robia tie bronchoprovokačné testy... len neviem kde. Môžem sa popýtať. Ja som sa do tých Košíc dostala úplnou blbou náhodou a čo bolo u nich zlý výsledok , tak to naša pľúcna považovala za dobrý. Takže tak to je všade.
Medvedíková
16.11.05,07:33
Ospravedlňujem sa, ak som sa nesprávne zaradila, ale nedá mi, aby som neporadila. Teraz som vyskúšala recept od pátra Ferdu: 1 l vody, 10 dkg cukru, 1 pol. lyžica feniklu, 5 strúčikov cesnaku - variť pol hodiny a používať ako sirup. Mne to účinkovalo.
Heidy
16.11.05,11:01
Konecne zacinaju niektori ludia chapat, ze jaskyne su naozaj uzasna vec,
ktora im moze len pomoct :-)
Pamatate si niekto ako zacinala pred 15 rokmi homeopatia? ...ako nad nou nasa obvodacka krutila nosom a dnes ju odporuca aj ona???
Jaskyne maju skutocne buducnost, hlavne co sa tyka velkych miest, su malou oazou prirody v pretechnizovanom svete:-)

http://styl.markiza.sk/?__TUU7NTQxOzg2NDUgWmtcTEFsYHVqPDBkUDdUQ2piLlxmWk1 FdWdycmFuaDhMYk5OVzFCT28%30c%309XUHFPMlZEYzhHQzBpR HAyMUJfTSBaZllraW5gOGlgdGloe2kvdW4jcnx4ZjhkMDE2XXd obXY=%0A-A1-v3
trebaja
12.01.06,16:59
Ja som vyskusala cibulovy caj: asi 1/4 malej cibule a 6 zrniecok feniklu dam do vriacej 300 ml vody na 5 minut povarit. Sladit 1 lyzickou medu.
Emila
12.01.06,17:22
odporucam ORL podrobne vysetrenie. S tym kaslom som to mala podobne a nakoniec su to prinosne dutiny a caka ma operacia. Recept starej mamy na hlieny: nakrajat cibulu, zaliat niekolkymi lyzickami medu (resp zasypat cukrom), nechat stat 24h. Stava, ktora sa pusti = sirup 3x denne polievkova lyzica. Vyborne na hlieny.
Skore uzdravenie.
Bionda
12.01.06,19:04
Ja vďaka zdravotníctvu, ako bývalý zdravooťák trpím nosokomiálnou infekciou- chronická bronchitída na bakteorologickom základe, viem, že problémy s dýchaním.. to je vec " úžasná" . Ráno zahlienená ako posledný bezdomovec, čo prespal pod novinami v zime- nezamrzol a fajčí čo nájde aj orechové listy. .... o kašli už nehovorím.
Mne veľmi dobre pomáha inhalátor (alternatíva maska alebo násada do úst) a nahradí aj jaskyňu ( stačí dobrý soľný roztok, alebo je fajn aj nejaký bylinkový) a jasné vyhýbať sa potravinám , ktoré zahlieňujú..najmä zrána (od mnohých viem, že ráno mliečne výrobky hotový kašel na celý deň). Mne to pomáha na hnusný kašel.
3tina
12.01.06,20:09
Namiesto oblkaov z masti môžeš vyskúšať obklady zo zohriateho tvarohu a vyskúšaj čaj z majoránky.
smajlik45678
12.09.09,18:57
Cavte citam tu vela rad no ja som ties prekonal zapal pluc doktorka ma poslala selide aj na rengen aj k plucnej.Moja doktorka mi dala antibiotika bral som ich asi taki tizden a vobec mi nepomohli zacal som pit cibulovi caj a a este som si robieval caj s biliniek prieduskovi sipani caj velmi mi to pomohlo za take 3 dni ma presla bolest. Otporucam to spravit
jkmk
14.09.09,16:38
po dvoch zápaloch pľúc a diagnóze nádor na prieduške som po operácii užíval na odkašľanie a vyčistenie pľúc obyčajné kvapky Bronchosan cca 30 kvapiek 3x denne a veľmi mi pomohli.Na zvýšenie imunity 1x ročne Bronchovaxon užíva sa 5 mesiacov.
prajem rýchle uzdravenie
silviaz
15.09.09,10:24
No mne zaberal na taketo tazkosti ako tu uz bolo pisane chrenovy alebo olejovy zabal. Ked som bola mala dostavala som od babky cibulovy caj, strasne urpenie ale zaberal.
A co my zaberalo tiez, bol napoj mojej babky
do salky horuceho mlieka lyzicu masla a roztlaceny jeden strucik cesnaku a malu lyžičku medu. No je to hnusné ale zabera to.
Z liekov my najviac na vykasliavanie zabera Ambrobene alebo Abrobene Retard rozdiel je len v davkovani. Dostat ho aj volne v lekarni.
Heni
17.09.09,03:47
Evaman, tak tento kolobeh po lekároch dobre poznám...... Po pátraní na internete som zistila, že častý zápal priedušiek môže spôsobovať aj reflux žalúdka. Ja som bola s malou aj na gastro (na vlastnú žiadosť) a po preliečení slabého refluxu a obnove črevnej flóry sme už viac ako rok bez ANT....

neviete prosím, ako vyliečiť takýto slabý poprieduškovo-zápalový reflux po domácky? aby sme nemuseli na gastro?
vdaka.
Heni
19.09.09,14:34
neviete prosím, ako vyliečiť takýto slabý poprieduškovo-zápalový reflux po domácky? aby sme nemuseli na gastro?
vdaka.

posúvam, keby niekto vedel...
wagner
19.09.09,17:08
Neviem síce či sa to dá liečiť po domácky, ale najlepšie je dať sa proti nemu zaočkovať. Očkuje sa raz za päť rokov a máš pokoj.
Heni
21.09.09,13:43
Neviem síce či sa to dá liečiť po domácky, ale najlepšie je dať sa proti nemu zaočkovať. Očkuje sa raz za päť rokov a máš pokoj.

proti slabému poprieduškovo-zápalovému refluxu? aby sme nemuseli na gastro... ;)
ilona
09.11.09,16:13
Chcem sa opýtať takých,ktorí mali zápal pľúc.Môže to mať taký priebeh,že už má 8 dní horúčku od 39-40,leží v nemocnici a lekári stále skúšajú nové antibiotiká a nič nezaberá? Koľko dní ste boli v takejto teplote?
taktak
11.02.13,06:49
Návrat ku prirode??? To treba znovu motyky....lebo ani tie bio potraviny niesu az také bio tiez majú normi mozno nemozu prihnojit umělým ale postriekat proti skodcom....burine to určite mozu. Jedine ze majú velké foliovniky.samotna dazdova voda je taká špinavá ze ani mlieko nieje uz biomlieko.to by museli aj kravy zrat bio

A ten zápal pluc- neviem co to je ale ked dychate pravý zohrievany vzduch cez ventilátor alebo cerstvy v ihlicnatom lese tak to pomoze.alebo prehriat celé telo horucejsou vodou ktora to mozno sposobila a vtedy pomoze vyvalat v snehu a alkohol a zabalit.a místo penicilínu zavarane marhule ale dozretejsie a starsie kompoty:) a neviem ci uz niekto skusal ale vyfukat si nos na naklonej rovine dole hlavou by malo pomoct tiež ale opatrne vsetko je len test ktorý mne pomohol a este zjest cesnak nechat ho medzi hrtanom a ústami a opatrne vdychovat cesnakovu aromu to uz ale....

Dolezite nechcu nás pustit von aby sa to nezhorsilo a čerstvý zmrazeny vzduch pomaha viac než lieky na sám doma2
A pri chripke je najlepsie odovzdat bacil inym: vtedy sa zvycajne iný nakazia a my uzdravime.také sú pripady takze aj bacily potrebuju spoločnosť
taktak
11.02.13,07:01
A este nabuduce skusim dychat chrenové výpary ked ho budem struhat ale vy to radsej neskusajte aby vam neroztrhlo pluca kychnutim
misuss
13.11.14,01:58
Chcem sa opýtať takých,ktorí mali zápal pľúc.Môže to mať taký priebeh,že už má 8 dní horúčku od 39-40,leží v nemocnici a lekári stále skúšajú nové antibiotiká a nič nezaberá? Koľko dní ste boli v takejto teplote?

ilona, asi to uz nejak dopadlo po takom dlhom case a chcem sa opytat ako.
ja mam podobny problem, mam uz 5 dni horucky a ATB mi nezaberaju, nemozem ani vykaslat hlieny

v mojom pripade je to trochu komplikovanejsie pretoze som na antikoaguacnej liecbe warfarinom a nemozu mi predpisat hocijake antibiotika cim sa ich vyber rapidne zuzil