andiablo
07.04.10,19:28
Mám ponuku kúpiť pozemok. Jediný problém je že je za takým malým potokom. Skôr to je nejaký odpad z rezervoáru na vodu. No ide o to, že to potrebujem nejako premostiť. No most či lávku by som tam nechcel. Chcel by som tam dať betónovú skruž. Ale tu mi nastáva problém. Chcel by som sa opýtať či neviete akú nosnosť znesie táto skruž? Asi budem osádzať skruž a na ňu mi pôjde nejaké to betónové premostenie.
220870
07.04.10,18:15
Záleží od priemeru.Tie menšie do 600mm udržia aj nákladné auto.
Janyke
07.04.10,18:39
My sme takto robili premostenie pred pozemkom jedneho znameho, tesne pred jeho pozemkom je taka priekopa ktoru sme vraj nemohli zasypat lebo tadial tecie spadova voda z pola, tak to musel riesit skruzou. Davali sme 4 skruze vedla seba, boli na jednom konci aj s tym zamkom a gumovym tesnenim. Denne sme po tych skruziach presli osobnym autom, aviou aj bagrom. Ked dosla na stavbu Tatra s pieskom skruze nevydrzali a praskli tak ze sa Tatra prepadla. To bola komedia kym sme ju odtial vytiahli. Skruze boli 450tky.
220870
07.04.10,19:36
Asi záleží aj od toho kto tú skruž a ako vyrobí.
andiablo
08.04.10,06:58
Hm tak tohoto som sa najviacej obával. Mne tade práve že tá tatra pôjde na nejeden krát.
chandler
08.04.10,07:34
ved daj skruz zasyp ju a na to sprav normalnu ZB dosku vystuzenu (ako most vlastne, ale nebude to tak vyzerat)
andiablo
08.04.10,09:09
no ja som tak rozmýšľal. Na skruž by som dal makadam a následne na tom by som spravil nejakú ŽB platňu. Ale asi to budem musieť posunúť aj statikovy nech mi presne navrhne čo a ako. Alebo nemáte s tým náhodou niekto skúsenosť
alltracboy
08.04.10,10:01
hore si pisal ze most robit nechces. nikto tu nevie aky silny je ten potok. dalo by sa tu skruz zvnutra podopriet nejakou ocelovou stojkou.. aby to ani nahodou neprasklo pod tym nakladnym autom.
chandler
08.04.10,14:09
mozes skusit zohnat niekde tie cestne panely. 3x2metre
ak to budes robit monoliticke tak to daj hrube 25cm, hore, dole aj krizom 12ky po 200mm a bude to stacit. ale musis dobre zhutnit ten zasyp
andiablo
08.04.10,14:55
hm ten nápad s tými panelmi nieje na zahodenie veru.
Most som nechcel veru robiť ale keď tá skruž nevydrží tak mi nič iné neostáva
NExRI
10.04.10,11:31
Je tu možnosť si kúpiť železobetónové rúry buď 60-tky alebo metrové. Tie znesú aj väčšie nákladné autá a je pokoj.
dan501
13.04.10,20:01
Ja som robil most z betonovych skruzi a presiel po nich 35t domiesavac niekolko krat. Bet.skruze som polozil na drev.spaliky okolo som spravil debnenie, na vrch som dal kari rohoze a zalial som to do betonu.Mozes pouzit aj zelezobetonovu skruz ale ta je 3-krat draksia a spodok pod rurami musis aj tak zabetonovat abz to nesadalo.