filer
09.04.10,09:15
Dobry den,

kupujeme byt v novostavbe. Vsimol som si v nom, ze pocut vsetky zvuky mimo bytu, konkretne ked v byte pod nim zapnu ventilator na wc, pocut sum vody v potrubiach, kroky na schodoch, kroky z bytu nad nim, sum sprchy z vedlajsieho bytu, a pod.

Chcem sa opytat, co moze byt zanedbane, kedze takto vyrazne pocut hluky. Za aku velku zavadu to povazujete? Existuju nejake normy, ktore definuju nejaky minimalny standard na zvukovu izolaciu v bytoch?

Vopred dakujem za odpovede.
220870
09.04.10,17:29
Novostavba.Všetko vybavenie bytov je asi z bazáru Polsko -Čínsky kvalita.A budte si istý, že je to len začiatok.Okamžite ma napadlo ,že pod potermi absentuje kročajová izolácia,šum vody ,asi použili najtenšie trubky aké sa dajú kúpiť.
val007
09.04.10,18:12
Keď sa byty zaplnia nábytkom, určité zvuky počuť nebudete. Keď sa nasťahujú aj ostatní nájomníci, tak vznikne takú celkovú šum, že mnohé z toho zanikne. Nechcem Ťa ale vôbec utešovať. My sme si v takom byte prežili svoje. Niektoré veci budeš ale počuť 10 krát hlasnejšie ako počuješ teraz. Na normy a sťažovanie zabudni. Keď píšeš, že kupujete, tak neviem, či ste už aj kúpili. Po mojich skúsenostiach by som utekala až by mi nohy stačili. Prepáč, ale susedov sme si užili nadmieru. Je tu aj založená taká téma - asi v domácnosti "susedia a hluk po 22,00 ", tak si prečítaj skúseností niektorých nás menej šťastných a o ich susedoch.
ski555
09.04.10,18:17
Keď sa byty zaplnia nábytkom, určité zvuky počuť nebudete. Keď sa nasťahujú aj ostatní nájomníci, tak vznikne takú celkovú šum, že mnohé z toho zanikne. Nechcem Ťa ale vôbec utešovať. My sme si v takom byte prežili svoje. Niektoré veci budeš ale počuť 10 krát hlasnejšie ako počuješ teraz. Na normy a sťažovanie zabudni. Keď píšeš, že kupujete, tak neviem, či ste už aj kúpili. Po mojich skúsenostiach by som utekala až by mi nohy stačili. Prepáč, ale susedov sme si užili nadmieru. Je tu aj založená taká téma - asi v domácnosti "susedia a hluk po 22,00 ", tak si prečítaj skúseností niektorých nás menej šťastných a o ich susedoch.
pravda je v tom,že niektoré hluky zaniknú,ak sa byty zapĺňajú zariadením,v prázdnych miestnostiach sa viac ozýva,ale to je všetko,ostatné zvačša zostáva,moj sused má stropné panely na el. kúrenie a v noci keď je kľud,počujeme ich chod,ale nie je to až také strašné,len bohužiaľ kus pravdy je čo píše 220870:(
pivko
10.04.10,18:29
Aj ja bývam v novostavbe už 3 roky a je tokatastrofa, preto som začal stavať domček a čim skor odtiaľ vypadnúť.
Tie nedelné rána keď mi sudeda klepe rezne nad hlavou o 7am ma už nebavia .
pivko
11.04.10,05:16
Novostavba.Všetko vybavenie bytov je asi z bazáru Polsko -Čínsky kvalita.A budte si istý, že je to len začiatok.Okamžite ma napadlo ,že pod potermi absentuje kročajová izolácia,šum vody ,asi použili najtenšie trubky aké sa dajú kúpiť.
Presne tak:mee:,suseda ako keby mi po hlave chodila:mad:, voda v potrubí hučí neskutočne /aj pri napušťani nadržky vo WC/, 90kg suseda keď ráno o 6am zabuchne bezpečnostné dvere a na vysokých opatkoch schádza k výťahu tak zobudí min. 3 podlažia:mee:spodná suseda Maďarskej národnosti každý druhý deň vyvára perkelty;)tak že si dám chlieb s maslom a myslím si že jem maďarský guláš;)
Za tie peniaze čo dáš za byt v novostavbe kľudne postavíš dom;) už len našetriť na ten drahý pozemok;)
ciners
11.04.10,08:52
Jasne, ze su an to normy. Schodiska sa pruzne ukladaju, aby sa krocajovy hluk neprenasal, takisto podesty. Vytahove sachty sa castokrat zdvojuju-sachta, min.vlna a dalsia sachta a v tej je vytah. Steny medzi bytmi a chodbami maju predpisanu zvukovu nepriezvucnost. Je toho vela, ale urcite je to normami a predpismi osetrene a v danej bytovke pravdepodobne zanedbane.
ciners
11.04.10,08:54
Jasne, ze su an to normy. Schodiska sa pruzne ukladaju, aby sa krocajovy hluk neprenasal, takisto podesty. Vytahove sachty sa castokrat zdvojuju-sachta, min.vlna a dalsia sachta a v tej je vytah. Steny medzi bytmi a chodbami maju predpisanu zvukovu nepriezvucnost. Je toho vela, ale urcite je to normami a predpismi osetrene a v danej bytovke pravdepodobne zanedbane.

Este doplnim, ze vsetko sa to krasne riesi, ale je to aj krasne drahe :(
220870
11.04.10,09:14
A ešte doplním ,že bytovky nestavajú odborníci ,ale po krčmách pozbieraný najlacnejší lajdáci(česť vínimkam).Väčšinou to beží tak ,že FA čo má konexie(na úradoch) a zbytočný kapitál dá postaviť bytovku veľkej firme,tá postaví výťah ,žeriav a najme menšie firmy a firmičky ,na stavbu(neskúma či sú to stavbári ,alebo negramotný bratrnci opíc ) tý za nič nezodpovedajú nejaké reklamácie im nemáte kam doručiť, ak tak to použijú na latríne.To je len mojich pár postrehov z toho čo som videl po stavbách najmä v okolí BA a Prahy.Hlavne ,že robia za pár EUR.
ciners
11.04.10,09:21
negramotný bratrnci opíc

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
val007
11.04.10,11:11
Ja to poznám aj tak, že potom sa takáto partia tých bratrancov rozíde alebo rozhnevá, firma zanikne a reklamovať môžme už len na lapmárni. Samozrejme aj na toto mi máme zákony, len keby nám v praxi aj na niečo boli. Hlavne ale, že nám poskytli záruku na 10, 20, a nekonečno rokov.
sedro
14.04.10,17:47
... žiadne zvukové izolácie ti nepomôžu pokiaľ sa bude tvoj sused správať sebecky. Tiež bývam v novostavbe, kde je počuť úplne všetko. Dnes je taká doba, že ludia neberú na nikoho ohľad a keď suseda slušne upozorníš, ten zintenzívni svoje zvuky na trojnásobok.
Preto som aj ja v štádiu prípravy výstavby RD.