pivko
09.04.10,17:47
Veľmi šikovný tesár ktorý mi šaloval točité schodisko /stavia aj drevodomy/ mi ponúkol ceny na strechu:
krov - 12EUR/m2 komplet
krytina -10EUR/m2 komplet
Tak že celá strecha komplet na tej mojej chalúpke 166,34m2 za 3.659,40 EUR bez materiálu.
Je to dobrá cena?:confused:
Braňo
09.04.10,16:15
no,to by aj mňa zaujímalo.my ideme meniť strechu na chalupe,je to cca 300m2 a zisťujeme ponuky.inak mi pripadá,že meniť strechu bude nakoniec riadem problém aj v dnešnej dobe,niet nikoho,kto by to nám to všetko zohnal,doviezol,urobil,samozrejme,že aj za normálnu cenu.
iba teraz sme našli jednu f.ale je tam zase veľká vzdialenosť.nám zatiaľ ponúkli- práca 120tisic SK,drevo na krov cca 50tis.sk ,krytina 70tis.sk a ešte odkvap a klince a.......ale namoriť si musím sám.teraz čakám na ponuku od jednej f.ktorá mi to všetko dovezie,vymení a nič nebudem sám zháňať.uvidím čo to bude koštovať.
lejka
10.04.10,04:44
Potom daj vedieť aj mne, lebo chcem vymeniť také isté množstvo krytiny 300m2 pri Žiline. Krytina Blachotrapez = cenová ponuka za krytinu/komplet/ a parozábranu 98 tis.Sk a za výmenu strechy=za robotu 8 € za meter2.
tromso
10.04.10,16:01
Ceny máte bežné. Ja mam ceny síce nižšie, ale závisi od strechy samozrejme, aká je komplikovaná. Len tych 98 tis. za Blachotrapez sa mi vidi dost, moze tam byt vsak vela doplnkov.....tazko povedat keď neviem, čo je to za strechu.
pivko
10.04.10,18:24
Ceny máte bežné. Ja mam ceny síce nižšie, ale závisi od strechy samozrejme, aká je komplikovaná. Len tych 98 tis. za Blachotrapez sa mi vidi dost, moze tam byt vsak vela doplnkov.....tazko povedat keď neviem, čo je to za strechu.
Aj za ten moj Bramac je to primeraná cena keď Braňo ma 2x takú veľkú strechu ako ja a cenu len o 300 Eur vyššiu?
tromso
11.04.10,04:39
Ako som napísal, nedá sa porovnávať podľa m2, jedine tak cena základnej škridle, v konečnom dôsledku sú to doplnky, lemovania, odkvapy, vikiere a podobné časti strešnej konštrukcie, ktoré ukážu konečnú cenu. Tak isto pri cene práce, niečo iné je položiť 300m2 na jednoduchú sedlovú strechu s jedným komínom ako položiť valbovú strechu 300m2 so 4 vikiermi a 3 komíny. Najlepšie si je dať nacenit viacerým firmám ten istý projekt a porovnať jednotlivé položky.
ciners
11.04.10,08:47
Sestre ten dom Alfa 105, co je tu v nejakej teme urobili strop (dreveny), krov a krytinu (plech) za nejakych 2000eur. Ale to mala aj kus stastia na kvalitu a fakt dobru cenu.
Braňo
13.04.10,17:33
Ako som napísal, nedá sa porovnávať podľa m2, jedine tak cena základnej škridle, v konečnom dôsledku sú to doplnky, lemovania, odkvapy, vikiere a podobné časti strešnej konštrukcie, ktoré ukážu konečnú cenu. Tak isto pri cene práce, niečo iné je položiť 300m2 na jednoduchú sedlovú strechu s jedným komínom ako položiť valbovú strechu 300m2 so 4 vikiermi a 3 komíny. Najlepšie si je dať nacenit viacerým firmám ten istý projekt a porovnať jednotlivé položky.


je to presne podľa typu strech.my máme jednoduchú sedlovú s jedným komínom.a mám už aj ponuku z tej bystrickej fi. a je to drahšie .cena práce 150 tis.drevo raz toľko,odkvapy 21 tis.pričom sused mi ich zoženie za 12 tis. práca za založenie odkvapov je 12tis,čo dokážem aj sám,takže je to na zamyslenie.
pivko
13.04.10,18:00
Veľmi šikovný tesár ktorý mi šaloval točité schodisko /stavia aj drevodomy/ mi ponúkol ceny na strechu:
krov - 12EUR/m2 komplet
krytina -10EUR/m2 komplet
Tak že celá strecha komplet na tej mojej chalúpke 166,34m2 za 3.659,40 EUR bez materiálu.
Je to dobrá cena?:confused:
Rozprával som dnes so zopár odborníkmi a každý mal názor že je to veľmi dobrá cena ,nakoľko je to polovalbová strecha a v cene mám aj osadenie 5 okien , podbitie mi ohobľujú priamo na stavbe a aj prčnievajúce krokvy/nakoľko mám podbitie z hornej strany krokiev/ + je v tom aj nejaka novinka kontaktná fólia pri ktorej sa móže dávať izolácia priamo pod škridlu.
220870
13.04.10,18:27
Nemám rád novinky.
day
17.12.10,16:53
mam ponuky:
na kluc cca 10tis€, valbova strecha do L, ziadne vikiere, 200m2, tondach rumba engoba, bramac bol lacnejsi o 1.000€, mediteran o dalsich 1000€.
fetya
17.12.10,17:47
ja som zaplatil za 264 m2 mediterranu+folia+doplnky+plechy pod parozabranu na zaciatky strechy 3000eur, drevo 24m3 s namacanim, dopravou a vykladkou 5000eur. Zaujimala by ma este, ze co je lepsie: na sedlovej streche konce su predlzene o 50 cm oproti muru, a precnievajuce konce krokvy teraz velakrat nadbiju doskami,tatranskym profilom. Je to dobre, casuvzdorne riesenie, alebo zostat pri podbiti doskami zo spodnej casti, vtedy nevidiet krokvy. Ktore je lepsie a preco?
paloo
17.12.10,17:59
Ja som robil prvé riešenie:)
Na zemi som urobil kompletný náter obkladu,základ+3x Bori.Dobre sa to tam nabíjalo.Keď to budeš robiť potom tým druhým spôsobom je to horšia práca-zo spodu treba lešenie hlava vytočená hore atď...
fetya
17.12.10,18:05
Prve sa mi lepsie paci, ale okrem dizajnu a pohody pri praci je to aj kvalitne? mam na mysli, ci dazd a p. neznehodnocuje konce krokvy rychlejsie, nez pri druhej metode?
alltracboy
18.12.10,06:21
tiez som chcel dat tatransky zvrchu, ale kedze by to stalo cca 3tis eur s materialom, povedal som si ze to oblozim odpodu osb a natriem ako fasadu. O drevo sa treba starat a nevedel som si dost predstavit ako budem na stare kolena natierat drevo v takej vyske. navyse tie lazury su strasne drahe.
matusstefan
18.12.10,14:49
Akurat robime strechu. Jednoducha sedlova strecha, 140m2, tondach rumba cierna (cena aj s foliou bramac pro 1900 Eur). Potrebovali sme 5,5m3 dreva co stalo 1200euro, tiez sme davali tatransky profil z vrchu cca 50m2 za 200 eur, doplnky sme kupovali gunnex cca 100eur, plus haky na zlaby 90 eur. Robime ju sami, takze praca 0,-EUR.
acho
18.12.10,15:18
jednoducha sedlova strecha 130m2, 18°sklon, cena:
za drevo 2400€ vratane plneho zaklopu a tatranskeho profilu na viditelnej casti
za tesarsku pracu 1070,-€
za krytinu Mediteran Danubia Evo 1860,-€
za okapy a klampiarsku pracu 500,-€
za pokrytie doplnim buduci tyzden (ak pocasie dovoli) :-)
pivko
18.12.10,17:08
tiez som chcel dat tatransky zvrchu, ale kedze by to stalo cca 3tis eur s materialom, povedal som si ze to oblozim odpodu osb a natriem ako fasadu. O drevo sa treba starat a nevedel som si dost predstavit ako budem na stare kolena natierat drevo v takej vyske. navyse tie lazury su strasne drahe.
Len sa neteš že to bude oveľa lacnejšie. OSB doska nieje lacná záležitosť /doporučujem hr.min.18mm/ potom som to natrel penetrákom od firmy Basf, následne lepidlo+ EPS ukotviť tanierikmi, potom sieťka + lepidlo a až tak fasáda. Murári ti určite budú účtovať viac ako pri lepení , sieťkovaní a nanášaní fasády na steny nakoľko je s tym piplačka a robia to nad hlavou.
Ale pokoj dúfam že mám na celý život.
alltracboy
18.12.10,17:49
to je trochu prehnane. navyse si viem ten material zohnat z roznych bedni. neviem preco by som mal na OSB davat este eps. Pripadne klasicky zaklop z dosiek + sietka.
220870
18.12.10,18:47
to je trochu prehnane. navyse si viem ten material zohnat z roznych bedni. neviem preco by som mal na OSB davat este eps. Pripadne klasicky zaklop z dosiek + sietka.
Uvidíte po pár rokoch načo je tam dobrý ten polystyrén.
alltracboy
18.12.10,19:22
kurna to su take odpovede...
pivko
19.12.10,05:48
to je trochu prehnane. navyse si viem ten material zohnat z roznych bedni. neviem preco by som mal na OSB davat este eps. Pripadne klasicky zaklop z dosiek + sietka.
Lebo ti to opadá na hlavu:D
220870
19.12.10,06:43
Časom to popraská v spojoch.Ak majstri odfláknu konštrukciu krovu a podbitia tak sa ten čas bude skracovať úmerne kvalite práce.Tá polystyrénová vrstva sa robí z 2 cm hrubého polystyrénu.Na priemerné podbitie miniete cca pol kubíka polystyrénu.Ak si odrátate predražený penetrák tak to omnoho viac stáť nebude.
pivko
19.12.10,10:01
Časom to popraská v spojoch.Ak majstri odfláknu konštrukciu krovu a podbitia tak sa ten čas bude skracovať úmerne kvalite práce.Tá polystyrénová vrstva sa robí z 2 cm hrubého polystyrénu.Na priemerné podbitie miniete cca pol kubíka polystyrénu.Ak si odrátate predražený penetrák tak to omnoho viac stáť nebude.
Ja so pre istotu dal aj penetrák ,ale nie celoplošne a ešte som kotvil EPS aj skrutkami + tanieriky. Ten penetrák je originál na to a aj keď nebol celoplošne tak po priložení EPS sa už s tabuľou EPS nedalo skoro vobec hýbať. Drží to jak ďabol:D
Penetrák som googlil 2 dni ,tak že pre záujemcov je to penetrak:
http://www.basf-cc.sk/sk/Produkty/ws/penetracnenateryakrylatovesilikatoveasilikonove/pcmultigrundppb/Documents/prince_color_multigrund_ppb.pdf (http://www.basf-cc.sk/sk/Produkty/ws/penetracnenateryakrylatovesilikatoveasilikonove/pcmultigrundppb/Documents/prince_color_multigrund_ppb.pdf)
niko1589
30.04.11,11:28
Veľmi šikovný tesár ktorý mi šaloval točité schodisko /stavia aj drevodomy/ mi ponúkol ceny na strechu:
krov - 12EUR/m2 komplet
krytina -10EUR/m2 komplet
Tak že celá strecha komplet na tej mojej chalúpke 166,34m2 za 3.659,40 EUR bez materiálu.
Je to dobrá cena?:confused:
Nieje to dobrá cena!nevidel som plány ale tak draho som ešte nerobil ani komplikovanú strechu.
pivko
30.04.11,16:01
Nieje to dobrá cena!nevidel som plány ale tak draho som ešte nerobil ani komplikovanú strechu.
Veď ju ani nerobil;)
niko1589
30.04.11,16:44
Veď ju ani nerobil;)
tak to sa ani nedivím...
marleau
01.05.11,13:06
Veľmi šikovný tesár ktorý mi šaloval točité schodisko /stavia aj drevodomy/ mi ponúkol ceny na strechu:
krov - 12EUR/m2 komplet
krytina -10EUR/m2 komplet
Tak že celá strecha komplet na tej mojej chalúpke 166,34m2 za 3.659,40 EUR bez materiálu.
Je to dobrá cena?:confused:
To sa mi zdá veľmi veľa.Aj keby tam boli nejaké nárožia a úžľabia,tak na Slovensku je to dosť veľká cena.Otázka je,čo je krov na komplet...krokvy,laty a kontralaty a fólia alebo niečo viac...
niko1589
01.05.11,15:57
JA ROBIEVAM OKOLO 10-15 € STVOREC a v tom je skelet latovanie folia uloženie krytiny aj zarezanie uloženie korýtok.
pivko
01.05.11,16:44
JA ROBIEVAM OKOLO 10-15 € STVOREC a v tom je skelet latovanie folia uloženie krytiny aj zarezanie uloženie korýtok.
Tak len rob , ale hlavne si nerob z porady inzerciu:mee: