petosc
09.04.10,17:58
Caute, viem že to tu už bolo rozoberané, ale dnes ma stým zaskočil budúci sused že si to potrebujem rýchlo overiť. Idem stavať dom 1.poschodový, vzdialený od spoločného plotu 7 m, a on má vzdialené okná z obývacej miestnosti tiež min. 7m, takže sme vzdialený cca min.14m. a on mi dnes povedal že mu budem vidieť priamo do obývačky z hora, on má len bungalov. Takže môže byť nejaký problém stým?? môže sa odvolať a podať pripomienku voči stavebnému povoleniu??lebo akurát ho mám dostať, má ešte posledné tri dni na odvolanie a podanie pripomienky, len neviem či má nato právo. dik za radu
pivko
09.04.10,16:09
Caute, viem že to tu už bolo rozoberané, ale dnes ma stým zaskočil budúci sused že si to potrebujem rýchlo overiť. Idem stavať dom 1.poschodový, vzdialený od spoločného plotu 7 m, a on má vzdialené okná z obývacej miestnosti tiež min. 7m, takže sme vzdialený cca min.14m. a on mi dnes povedal že mu budem vidieť priamo do obývačky z hora, on má len bungalov. Takže môže byť nejaký problém stým?? môže sa odvolať a podať pripomienku voči stavebnému povoleniu??lebo akurát ho mám dostať, má ešte posledné tri dni na odvolanie a podanie pripomienky, len neviem či má nato právo. dik za radu
Úplne by stačila vzdialenosť 7m tak že sa nemáš čoho obávať. Stavebné povolenie ti určite vydajú;)
Brčo
09.04.10,16:20
v tejto teme http://www.porada.sk/t101034-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html to CIMON niekolkokrat rozoberal-takze nemas ziadny problem..
matej22
12.04.10,12:36
Tých 7 m od suseda je vporiadku podla zákona čiže žiadny problem.
Miloš Mičega - CIMOM TN
12.04.10,12:59
Vzdiaslenosť je OK.
Právo podať odvolanie mu však nik nemôže zobrať. Predĺži sa tým len právoplatnosť (nadobudnutie) rozhodnutia.
Mimochodom treba sa spoliehať aj na to, aby neboli zo stavebného úradu nejaké chyby, napr. v procese stav. konania a pod. Vtedy& môže hroziť aj zrušenie rozhodnutia, ale nie pre vzdialenosť, ale pre nezákonnosť stav. povolenia.


CIMOM
petosc
12.04.10,13:12
a to sú aké veci: preces stav. konania a podobné?? z akého dôvodu by mi mali zrušiť rozhodnutie?? to by nemuseli mať nejaký vážny problém??
ivka70
12.04.10,13:14
Ty budes mat z poschodia k nemu do dvora okna?
alebo ako by si mu mohol vidiet zhora do obyvacky?