PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Stvrtrocny vykaz - platca DPH podla §6a

grasKO
10.04.10, 18:00
Dobry den,

na podanie prveho stvrtocneho vykazu zostava uz par dni, podat ho treba do 20. aprila pokial viem.

Som student zivnostnik a som neplatca DPH, ale som registrovany podla §6a ako platca DPH (dodavatel sluzby do zahranicia).

Je iba jedna firma pre ktoru som dodaval sluzby do zahranicia, takze by to nemalo byt narocne. Vobec sa v tejto problematike nevyznam a potrebujem poradit na otazky:

1.) Kde to mam podat na tej stranke Drsr.sk? Mam tam uz konto vsetko, len neviem kde.
2.) Co tam mam vsetko zadat, zevraj IC alebo DIC tej firmy komu som dadal sluzbu, este aj nieco ine?
3.) Za ake obdobie to je? 1.1 do 31.3?
4.) Je este nieco dolezite, co by som mal vediet a urobit?

Budem velmi velmi vdacny, ak sa tu najde niekto ochotny poradit.

Vopred dakujem za akukolvek pomoc.

domenico.office
10.04.10, 18:56
1. V tvojom konte klikneš na DIČ, v ľavom navigátore podanie dokumentov, v prázdnom riadku si vyberieš Súhrnný výkaz pre rok 2010, pod tým je elektronické podanie, otvorí sa ti nové okno, v ňom klik na pokračovanie, vygeneruje sa ti SV. Všetky údaje o svojej firme budeš mať vyplnené, vyplníš zdaňovacie obdobie 1 štvrťrok, rok 2010, vyplníš bunku, kde je hodnota dodaných služieb celkom, hneď vedľa toho je bunka, tam zadáš 1 a vyplníš dátum, v kalendáriku je červený. Na spodu prvej strany je pokračovanie na druhé strany, vyplníš kód štátu, DIČ odberateľa, v tretej hodnotu služby a v štvrtej bunke kód 2. Na spodu máš označiť, označíš, vytlačíš si kricí list a odoslať. Kricí list do 5 dní doručíš na DÚ.
2. Odpoveď v 1.
3. 1.1.2010 - 31.3.2010. Vo výkaze to bude prvý štvrťrok.
4. Dôležité je, aby si mal v PC nainštalované potrebné. Všetko nájdeš na stránke drsr.sk v elektronickej komunikáci.

grasKO
13.04.10, 18:46
1.) Och, ja musim mat nieco nainstalovane na PC? A co?
O tom pocujem prvy krat.

2.) Kricí list do 5 dní doručíš na DÚ. To akoze poslat postou ci osobne? A nestaci to v tom systeme?

3.) Ja ked som registrovany podla §6a tak nemusim viest uctovnictvo nie?

Dakujem za odpovede.

jacekova
13.04.10, 18:58
O tom pocujem prvy krat.

2.) Kricí list do 5 dní doručíš na DÚ. To akoze poslat postou ci osobne? A nestaci to v tom systeme?

Dakujem za odpovede.

tak to už ti "horí pod nohami" nakoľko je dnes 13-teho.
zadaj si do vyhľadávača Súhrnný výkaz od 1.1.2010 a vyhľadá ti to celý postup, čo máš urobiť

potom pošleš cez drsr súhrnný výkaz (bez zaručeného el.podpisu) a osobne alebo poštou (to je jedno) doručíš kryci list

abel
13.04.10, 19:11
grasKO spomína, že konto už má vytvorené, a ak by aj nemal, do zajtra zase nemá šancu :mee:

Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.

Kvoli implementacii zmien suvisiacich s vytvaranim organizacnych
a technickych podmienok pre zabezpecenie stabilnej prevadzky
su elektronicke sluzby Portalu danovej spravy docasne nedostupne.

Portal bude opat pristupny dna 14.4.2010 najneskor od 12:00 hod.

abel
13.04.10, 19:13
O tom pocujem prvy krat.

Dakujem za odpovede.

Si si istý, že si registrovaný podľa §6a? Predpokladám, že §7a.

grasKO
14.04.10, 10:39
Ano ano, som registrovany podla §7a, ospravedlnujem sa.
Konto na drsr.sk samozrejme mam vytvorene vsetko.

Som dost zufaly, vobec sa v tomto nevyznam a neviem co mam robit. Mam iba 3 faktury do ineho clenskeho statu a to tej istej spolocnosti. Takze by to zlozite nemalo byt. Inak nie som platcom DPH na SLovensku.

Co mam robit? Preco mi ma horiet pod nohami?
Prosim, poradte mi.

Dakujem velmi pekne.

grasKO
14.04.10, 12:14
"V tvojom konte klikneš na DIČ, ...."
Pocujte, ja v tom okne nemam zalozku DIC, iba zalozku eTax tam tam dam vykaz, kliknem na ele. podanie a nasledne mi vobec nejde kliknut na POKRACOVAT.

Co mam zle?

abel
14.04.10, 12:20
musíš ísť cez internet explorer

Ingrid Ondruskova
14.04.10, 12:25
Chcem sa uistiť: SV podávam elektronicky do 20.4.2010 a daň.priznanie k DPH 26.4.2010 /môžem aj osobne na DÚ/???

grasKO
14.04.10, 16:59
Som cez Internet Explorer, a ja tam nikde nemam polozku DIC :(
Iba eTax, co moze byt zle?

Prosim, poradte mi.

Daaakujem velmi pekne

grasKO
14.04.10, 17:02
Ja tam nikde nemam polozku DIC, iba eTax.
Ako je to mozne?

Dakujem za akukolvek radu.

Blankake
14.04.10, 17:03
Ja tam nikde nemam polozku DIC, iba eTax.
Ako je to mozne?

Dakujem za akukolvek radu.
Bol si sa na daňovom úrade aj autorizovať?

grasKO
14.04.10, 17:08
Co to znamena autorizovat?
Bol som tam podpisat tu dohodu o dorucovani.
Mal som este aj nieco viac?

Blankake
14.04.10, 17:14
Co to znamena autorizovat?
Bol som tam podpisat tu dohodu o dorucovani.
Mal som este aj nieco viac?
Nie, to je ono - a kedy si bol? Ale malo by to fungovať od druhého dňa autorizácie... Ak tam stále nebudeš mať svoje DIČ, treba zavolať do callcentra.

grasKO
14.04.10, 17:18
Ja tam mam taketo menu:

Titulná stránka Daňová správa eTax Daňové informácie Daňové tlačivá Poskytovanie informácií Legislatíva Štatistiky Pomôcky Elektronická komunikácia

V tichto polozkach by mala byt aj zalozka DIC?
Akebo kde to mam hladat?

Blankake
14.04.10, 17:22
Ja tam mam taketo menu:

Titulná stránka Daňová správa eTax Daňové informácie Daňové tlačivá Poskytovanie informácií Legislatíva Štatistiky Pomôcky Elektronická komunikácia

V tichto polozkach by mala byt aj zalozka DIC?
Akebo kde to mam hladat?
V položke eTax, keď na ňu klikneš, sa Ti dole ukáže Úvod, Výber subjektov, Otvorené aplikácie. A keď klikneš na Výber subjektov, tam by sa malo zobraziť červeným Tvoje DIČ a okno s údajmi daňového subjektu.