petosc
10.04.10,20:04
Caute, mám veľké dilema, idem stavať dvojdom a neviem sa rozhodnúť z čoho stavať, veľa ludí vela názorov a v stavebninách vždy poradia čo je pre nich najlepšie!!

1, z čoho stavať:tehla/aká?/ mám ponuku na HELUZ, Pezinské tehelne, je tam nejaký rozdiel? alebo razhoduje cena?
2, či radšej nepoužiť porfix,alebo niečo podobné?
3, dokonca mi včera známy povedal aby som si dal urobiť rozpočet na drevodom, ten istý projekt ale z dreva, nie som moc zástanca takých domov.
4, zateplovať s polystyrénom keby som staval z 38 Heluz STU, hovoria že je to zbytočné. a tiež som počul, že polys.ani nieje dobrá voľba, ale však doteraz 99% domov je tak zateplených.
5, mám 8° skolon stechy pultová, škridla alebo plech, zas veľa ludí veľa názorov. Má niekto s takýmto sklonom skúsenosť?
6, centrálny vysávač áno /nie??



Je toho strašne veľa, ked som rozmýšlal nad stavbou bolo všetko jednoduché ale ako začínam pomali stavať, tak je toho strašne veľa. A každy povie, že to jeho je najlepšie a tak to mám straviť:o))
pivko
10.04.10,18:21
Caute, mám veľké dilema, idem stavať dvojdom a neviem sa rozhodnúť z čoho stavať, veľa ludí vela názorov a v stavebninách vždy poradia čo je pre nich najlepšie!!

1, z čoho stavať:tehla/aká?/ mám ponuku na HELUZ, Pezinské tehelne, je tam nejaký rozdiel? alebo razhoduje cena?
2, či radšej nepoužiť porfix,alebo niečo podobné?
3, dokonca mi včera známy povedal aby som si dal urobiť rozpočet na drevodom, ten istý projekt ale z dreva, nie som moc zástanca takých domov.
4, zateplovať s polystyrénom keby som staval z 38 Heluz STU, hovoria že je to zbytočné. a tiež som počul, že polys.ani nieje dobrá voľba, ale však doteraz 99% domov je tak zateplených.
5, mám 8° skolon stechy pultová, škridla alebo plech, zas veľa ludí veľa názorov. Má niekto s takýmto sklonom skúsenosť?
6, centrálny vysávač áno /nie??



Je toho strašne veľa, ked som rozmýšlal nad stavbou bolo všetko jednoduché ale ako začínam pomali stavať, tak je toho strašne veľa. A každy povie, že to jeho je najlepšie a tak to mám straviť:o))
Na všetky tvoje otázky tu existuje téma;)Tak že daj si do vyhľadávača čo konkrétne ťa zaujíma a študuj;)Ja som takto študoval celú zimu a staviam Porotherm 38, zateplujem 100mm min.vlna:eek:
andiablo
11.04.10,05:15
No na každú tvoju otázku je tu založená téma. Treba si to tu prelistovať či už náhodou niekto nezaložil podobnú tému a budeš mať jasnejšie a nie hneď zakladať novú tému.
Inak sú tiež rozdiely či ideš stavať svojpomocne alebo na kľúč.
ciners
11.04.10,08:49
Na 8 stupnovy sklon skridla urcite nie. Na ostatne sa neda jednoznacne odpovedat, tam uz kazde riesenia maju pre aj proti a treba sa rozhodnut podla svojich moznosti a pomeru cena/kvalita.
220870
11.04.10,09:03
8° určite nie škridla.Silnejší vietor dokáže vodu hre takýmto kopčekom potlačiť.Čo ak tam padne zopár listov alebo cez zimu sa vytvorí snehový val pri topení snehu?
petosc
11.04.10,09:57
a to ste nikdy nepočuli o BRAMAC MAX 7°, tá je už od 7°
pivko
11.04.10,10:09
a to ste nikdy nepočuli o BRAMAC MAX 7°, tá je už od 7°
Načo sa pýtaš či dať,alebo nedať keď nechceš počúvať rady a názory statika a majiteľa stavebnej firmy?
ciners
11.04.10,10:10
Bramac uz toho navypraval, aj vecnu krytinu uz mali. Voda je voda a hotovo.
Janyke
11.04.10,10:13
Ja osobne by som staval dom z tehly 38 + mineralna vlna alebo ytong 37,5+mineralna vlna. Drevodom by som zvazoval podla lokality kde chystate stavat. A Centralny vysavac by som urcite neriesil. Zbytocne predrazenie, problemy s udrzbou...radsej si kupim dobry vysavac za 200€ v elektre a najdem mu 1/2m2 priestoru v skrini
katalóg
10.05.10,14:24
Môžem poprosiť o približný cenový odhad? Prístavba tehlová prízemie plus poschodie, nepodpivničená. Cca 5x4 m. Aj s dvernými a okennými otvormi (francúzske okná), cena bez okien, dverí, bez rozvodov kúrenia, strecha plochá. Ďakujem.
iv@n
10.05.10,19:51
6, centrálny vysávač áno /nie??

za tú cenu kašlať naň, radšej som kúpil irobot roomba a nech si bazmek vysáva sám :)
CainDrago
13.05.10,05:33
Cauko, no riesil som podobny problem
1) Tehla ma odradila apriory, pri stavbe kopec svinstva, bordelu, vela tepelnych mostov, potreba vela zateplovat, to je drahe ako cert...
2) Porobeton, odradzalo ma hlavne to ze tam drgaju popolcek z tepelnej elektrarne v Novakoch, v tom popolceku je cele Mendelejova tabulka...podla noriem je vsetko v "Norme'. Navyse porobeton (aj lambdu) musis zateplit, nabera vlhkost, zvukova izolacia uplne onicom pocujes kazdy "prd"
3) Drevodomy - rychla stavba, zial obmedzena zivotnost ale jednu generaciu to prezije (drevotrieska) krasicka drevenica to je ina rec, zial dost draje m3 stoji cca 150EUR

Nakociec som sa rozhodol stavat zo systemu Meccato (www.meccato.sk), jedna sa o polustyrenovu skladacku+rekuperator a zemny solankovy vymenik (www.vetranie.sk), pri spravnom postupe by si mal dosiahnut pasivny standard. (i) nie polystyren nesublimuje sam od seba (az pri 70C - to je ohen) (ii) nie nieje karcinogen (vymysel konkurencie) preco by sa v nom prepravovali ludske organy? (iii) rychlost stavby, fasadne prace len kleber (2.5mm).

Negativa su relativne drahy zaklad a drahe okna a dvere (musia splnit celkove U do 0.7 (dvere pri zadveri do 1) robi len par firiem a nie su lacne. Avsak pri splneni PD netreba ustredne kurenie, tzn ziadny plyn...

zvaz si to (energie budu len rast)
eldel
23.05.10,16:55
Zabudol si porovnať zvukovo izolačné vlastnosti Meccato ... dosť ma to zaujíma , ale vzhľadom k oblasti kde plánujem stavať je to dosť podstatné.
Vie niekto, kde by sa dali zohnať údaje o útlme zvuku pre rôzne materiály?