pivko
10.04.10,20:14
Zašalovali mi tesári deku z takych krásnych dosiek že mi je až ľúto ich zašpiniť betónom.Vraj tam možem dať pod betón foliu. Aká je najvhodnejšia , najlacnejšia a kde sa dá kúpiť?/ budem dávať sdk tak že tá fólia by tam mohla aj zostať/.
pivko
11.04.10,03:44
Zašalovali mi tesári deku z takych krásnych dosiek že mi je až ľúto ich zašpiniť betónom.Vraj tam možem dať pod betón foliu. Aká je najvhodnejšia , najlacnejšia a kde sa dá kúpiť?/ budem dávať sdk tak že tá fólia by tam mohla aj zostať/.
POSÚVAM ..... vygoogloval som toto :
http://www.stavenisko.sk/?cls=stoitem&stiid=3286
mohol by som použiť takúto foliu:confused: a može potom zostať na strope aby som nemal robotu s jej odstránením?:mee:/budem dávať sdk/
andiablo
11.04.10,05:23
No neviem ako sa presne volá to si už nepamätám. :D Ale v stavebninách som povedal, že potrebujem tú najlacnejšiu fóliu, čo majú a oni mi dali takú modrú napodobeninu parazábrany. Šírka bola 4m a bola aj dosť pevná. Vyrábajú to niekde na SVK.
TomasHC
11.04.10,08:34
Sice Ta trapi upla blbost, ale ja som kupoval za par korun igelit v zahradkarstve. Ale daval som ho na EPS pod poter...
220870
11.04.10,08:53
To by som nerobil.Keď tak papier ,ale nie parotesnú fóliu.Nedá sa potom odtrhnúť od betónu(ide to ťažko),respektíve nieje doré ju tam nechávať, betón potrebuje po odšalovaní schnúť.
vladoziak
11.04.10,09:03
tu foliu by som tam dal ci by boli dosky nove alebo stare,pekne alebo skarede,iba z jedneho dovodu aby voda neodtiekla z betonu prilis rychlo ale aby ostala pekne uväznena v betone a napomahala pomalemu tvrdnutiu betonu a betonova deka by mala svoju kvalitu,a este k folii staci obycajny igelit
pivko
11.04.10,09:33
Tak teraz čo? dať či nedať?
TomasHC
11.04.10,09:36
Chces z tych dosiek potom robit skrinky? :D
Janyke
11.04.10,10:00
Ja by som jednoznacne dal. Na dome mojho stryka sme to tak robili, lebo miestami presvitalo svetlo cez nedokonale rovne spoje dosak tak aby tadial redsi beton netiekol natiahli sme foliu. Bola to taka cierna folia a stryko ju kupil v zahradkarstve, vraj tuto foliu davaju na zeminu. Sirka bola myslim 5m. Potom co beton uschol a davali sme to dole tak boli miesta ktore isli lahsie a ine tazsie...ale spachlou sme to vsetko uspesne postrhavali.
pivko
11.04.10,10:03
Chces z tych dosiek potom robit skrinky? :D
Skrinky nie:Da neide ani tak o tie dosky ,ale mám tam sem tam aj vačšiu škáru a aj by sa tesárom ľahšie odšalovavalo;)
TomasHC
11.04.10,10:27
Skrinky nie:Da neide ani tak o tie dosky ,ale mám tam sem tam aj vačšiu škáru a aj by sa tesárom ľahšie odšalovavalo;)

Ked tam nebudes liat "vodobeton" ale normalny, spravne zarobeny beton, tak nevytecie skoro nic ;)
pivko
11.04.10,16:10
To by som nerobil.Keď tak papier ,ale nie parotesnú fóliu.Nedá sa potom odtrhnúť od betónu(ide to ťažko),respektíve nieje doré ju tam nechávať, betón potrebuje po odšalovaní schnúť.
Kúpil som teraz v Hornbachu 20m vlnitej lepenky-papierovej. šupnem to na miesta kde sú najvačšie škáry.Malo by to byť O.K.;)