andiablo
11.04.10,06:17
Ahojte poraďáci. Obraciam sa s k Vám po Vašu radu. No mám k dispozíciu kúpu pozemku so všetkými inžinierskymi sieťami za 120SK/m2. Cenu píšem preto či sa to oplatí. V prílohe mám nákres pozemku. Domček je rozmerovo 10x9m a pristavená dvoj-garáž. Bude musieť byť asi aspoň čiastočne podpivničený. Aspoň tak mi to vychádza. Chcem sa opýtať či to má význam tento pozemok kúpiť. Trápi ma že je pod cestou. Inak ten pozemok je posledný. Za ním sú už len polia na zemiaky:).
Ďakujem za rady.
ciners
11.04.10,08:43
Urcite 120SKK za stvorec. Tak o by som si dal deci borovicky a hned to kupil :D A kde to je? Myslim v akej obci...
andiablo
11.04.10,10:11
no nejde to o to kde to je ale o to že aký je to pozemok. To klesanie svahu mi chodí po hlave, aby som do budúcna na tom neprerobil
Ingrid Ondruskova
11.04.10,10:18
Cena na m2 je vynikajúca, ale aj napriek tomu si kupujúci musí uvedomiť:
bude to na chalupu, alebo na rod.dom
bude mi potom vadiť, že je to " na samote", to by u mňa boli zásadné otázky, alebo to kúpim len ako investícia do budúcna...a čo to znamená, že pozemok je pod cestou??
andiablo
11.04.10,14:08
áno pozemok je pod cestou. No bojím sa, že aby mi voda netiekla tam kde nemá. Chalupu vo svahu jednoznačne podpivničiť. To mi je jasné. Ale mal by byť zdvihnutá nad cestu aby mi pri prívalových dažďoch nenarobila voda galibu
Ice dive
11.04.10,14:36
áno pozemok je pod cestou. No bojím sa, že aby mi voda netiekla tam kde nemá. Chalupu vo svahu jednoznačne podpivničiť. To mi je jasné. Ale mal by byť zdvihnutá nad cestu aby mi pri prívalových dažďoch nenarobila voda galibu
ďalšia vec, čo by si mal zvážiť keďže je to za poľom... ako fúka vietor... v zime asi nebudeš veľmi vysmiaty keď ti nafúka vietor všetok sneh z poľa - v záhrade je to jedno, ale keď sa začne sneh topiť aby ťa z jednej strany nevytápala cesta a z druhej pole...
sarasara
12.04.10,05:48
Pozemok je na konci ulice. Ak je pod cestou, musíš zvážiť, ako odviesť vodu, aby ti nestekala na dom a do dvora. Cena pozemku je dobrá, stavba sa dá prispôsobiť tvaru pozemku. Dom treba zdvihnúť, aby nebol veľmi "utopený" oproti ceste. Domov pod cestou je veľa, treba len porozmýšľať nad spôsobom, ako to poriešiť. Časom možno vedľa teba na parcele, kde sa teraz sadia zemiaky, bude niekto stavať dom.
Je na druhej strane cesty, oproti tvojmu pozemku dom, alebo je tam pole? Ak je tam len pole, voda môže nerušene stekať dole na cestu.
Prívalové vody v dnešnej dobe očakávať možno, treba urobiť také opatrenia, aby voda nerušene a bez škody odtiekla.