torr
11.04.10,15:13
Dobry den, chcem sa poradit ohladne rekonstukcie plochej strechy 25 rokov stareho rodinneho domu. Sucasny stav je taky, ze cez zimu dochadza na streche k roztapaniu snehu, cize je tam zrejme pomerne velky unik tepla. Strecha sa sklada z 20 cm zelezobetonovej deky, na tom je vrstva skenenej vlny- utlacena priblizna na 20 cm (dve tatrovky vlny :-) ) na tom su polozene tehly a nasyp skary- neviem aka hrubka. Hydroilozaciu tvori asfalt. Ked som prepocitaval pomocou vzorca na tbz tak mi vyslo, ze splnam v pohode sucastnu normu, ktora je Rn = 3.2 m2 K/W. Pravdepodobn doslo k zvetraniu povodne izolacie. Chcem tam tepelnu izolociu - expandovany polyuretan hrubka 60 mm - General membrane a na to pojde asfaltovy pas Gemini FC Grigio topo. Atikovy plech mi firma navrhla nechat povodny - je to zinkovany plech, ten by sa potiahol zmenienym asfaltovym pasom. Suhlasil som, ale teraz neviem ci som nespravil hlupost, kedze planujem zateplovat aj obvodove mury a firma mi odporucila, ze sa to potom moze dodatocne doriesit plechovymi profilmi ktore sa pripevnia o fasadu. Myslite,ze je to dostatocne? Vopred velmi pekne dakujem za odpovede
220870
11.04.10,15:07
Nemôžete porovnávať tepelno technické vlastnosti sklennej vaty spred 20 rokov vatou ktorá sa vyrába v súčastnosti..
torr
11.04.10,15:20
samozrejme, hlavne ked v nej zrejme doslo k velkej erozii, jej izolacne ucinky preto povazujem prakticky za nulove pri vypoctoch tepelneho prestupu a zapocitavam realne uz iba beton, tehlu a skvaru.

dakujem za odpoved.