MMiro
16.10.05,14:22
Vie mi prosim niekto poradit kde najdem kompletny zoznam poloziek PRIJMOV A VYDAVKOV zahrňovanych do základu dane z príjmov????
Som SZCO.

dakujem,


MMiro
sway
16.10.05,12:32
Vie mi prosim niekto poradit kde najdem kompletny zoznam poloziek PRIJMOV A VYDAVKOV zahrňovanych do základu dane z príjmov????
Som SZCO.

dakujem,


MMiro
Vítam Ťa medzi nami !! - máš čo študovať:
hlavne:
ZÁKON č. 595/2003 Z.z.zo 4. decembra 2003 o dani z príjmov
431/2002 Z.z.ZÁKONz 18. júna 2002 o účtovníctve
a hlavne postupy účtovania, tie Ti prikladám...

to je základ a ešte mnohoďalšieho, ale choď na to postupne:)
MMiro
16.10.05,12:44
Vítam Ťa medzi nami !! - máš čo študovať:
hlavne:
ZÁKON č. 595/2003 Z.z.zo 4. decembra 2003 o dani z príjmov
431/2002 Z.z.ZÁKONz 18. júna 2002 o účtovníctve
a hlavne postupy účtovania, tie Ti prikladám...

to je základ a ešte mnohoďalšieho, ale choď na to postupne:)


Dakujem SWAY,

tak, mam teraz postarane o kludne vecery :-)
Bača
06.11.05,19:29
Ďakujem aj ja.
ajobs
06.11.05,20:39
Ale skôr ako začnete čítať dosť suchopárne písané zákony uvedené sway, tak sa skúste MMiro a Bača porozhliadnuť na Porade, nájdete tu určite množstvo veľmi dobre vysvetlených vecí oveľa prijateľnejším spôsobom, ako sú uvedené v zákonoch. Veľa trpezlivosti pri čítaní.:) :cool:
abel
10.11.05,18:11
Zjednodušene by som to vysvetlila takto:
PRIJMY: - za predaj tovaru, ak nakupuješ a predávaš tovar v nezmenenom stave
- za predaj služieb, ak poskytuješ zákazníkom akékoľvek služby
- ostatné príjmy /napr. úroky na účte/
VÝDAVKY: - za nákup materiálu /tam patrí napr. kúpa mobilu, zariadenie, počítač, vrtačka, skrátka veci ktoré potrebuješ k prevádzkovaniu podnikania, ale sú lacnejšie ako 30.000.- Sk. Ak si pekár, kúpiš múku a predávaš potom chlieb, tak múka je tiež materiál.
- za nákup tovaru /ak ho predávaš v nezmenenom stave. Ak napr. kúpiš klince a tie predávaš, je to tovar a máš príjem za predaj tovaru. ak ich ale zatĺkaš do dreva a toto potom predávaš zákazníkovi, to už je materiál a príjem bude za predaj služieb
- náklady na mzdy zamestnancom a odvody do poisťovní
- tvorba soc. fondu, ak máš zamestnancov
- prevádzková réžia-tam sú náklady za energie, pohonné hmoty, poistky, kanc. potreby, poplatky za vedenie účtu, platby za telefón, leasingové splátky apod. záleží v čom podnikáš
- no a na konci roka sú ešte výdavky - odpisy, ak si kúpil nejaké stroje, zariadenie, auto a pod. v cene nad 30.000.- Sk.
To je zjednodučené jednoduché účtovníctvo. Neboj, na PORADE sa postupne prepracuješ na profesionála.



:D :D :D
ajobs
10.11.05,20:26
To, čo ti píše abel je naozaj veľmi zjednodušené, skús prečítať aj ostatné kapitoly Porady.
abel
12.11.05,17:43
To, čo ti píše abel je naozaj veľmi zjednodušené, skús prečítať aj ostatné kapitoly Porady.
No ja som sa len snažila aby ich neodradilo to množstvo zákonov hneď na úvod, jednotlivé prípady prinesie život sám :rolleyes: