julian2
13.04.10,15:53
Zdravim vsetkych, mam otazku. Ja som staval oplotenie z lavej strany pozemku nakolko z uvedenej strany mam pole, sused na pravej strane podobne, ibaze podla neho a pravidla pravej ruky by som mal postavit plot aj z pravej strany pozemku(cize medzi nami) na svoje naklady. Takze podla neho mam postavit plot z oboch stran na moje naklady. Ako mam postupovat ? Nemali by sme sa u tuto cast plotu podelit s nakladmi na polovicu ?
wagner
13.04.10,14:55
Zdravim vsetkych, mam otazku. Ja som staval oplotenie z lavej strany pozemku nakolko z uvedenej strany mam pole, sused na pravej strane podobne, ibaze podla neho a pravidla pravej ruky by som mal postavit plot aj z pravej strany pozemku(cize medzi nami) na svoje naklady. Takze podla neho mam postavit plot z oboch stran na moje naklady. Ako mam postupovat ? Nemali by sme sa u tuto cast plotu podelit s nakladmi na polovicu ?

Žiadny zákon neurčuje, kto má z ktorej strany postaviť plot. A ako sa dohodneš so susedom, je len na vzájomnej dohode. Či každý postaví do polovice pozemku, alebo jeden z Vás celý plot, to Ti tu nikto nevyrieši.
arizona
13.04.10,15:03
Zdravim vsetkych, mam otazku. Ja som staval oplotenie z lavej strany pozemku nakolko z uvedenej strany mam pole, sused na pravej strane podobne, ibaze podla neho a pravidla pravej ruky by som mal postavit plot aj z pravej strany pozemku(cize medzi nami) na svoje naklady. Takze podla neho mam postavit plot z oboch stran na moje naklady. Ako mam postupovat ? Nemali by sme sa u tuto cast plotu podelit s nakladmi na polovicu ?
Vaše domy sú novostavby, alebo sa jedná o staršie ulice a ploty tam už boli?

Pri starších domoch sa zväčša vie, ktorý plot,komu patrí. Začínalo sa postupne od prvej stavby a postupovalo sa jedným smerom.

Pri zastavaní nových ulíc , kde ešte ploty nie sú sa zväčša ľudia dohodnú a postupujú jedným smerom, aby nik nebol znevýhodnený.
Nikde nie je určené, či je "tvoj plot" musí byť z ľava, alebo z prava.
Skús sa spýtať susedov, ako to máte vo vašej ulici...
Mária27
13.04.10,17:10
Pri starších domoch sa zväčša vie, ktorý plot,komu patrí. Začínalo sa postupne od prvej stavby a postupovalo sa jedným smerom.

Pri zastavaní nových ulíc , kde ešte ploty nie sú sa zväčša ľudia dohodnú a postupujú jedným smerom, aby nik nebol znevýhodnený.

...



Ten na jednom kraji musí robiť dva ploty aj tak. ˇ
Ľavá strana sa dá tiež vyložiť dvojako - ako sa k parcele otočíš. :)
arizona
13.04.10,17:29
Ten na jednom kraji musí robiť dva ploty aj tak. ˇ
Ľavá strana sa dá tiež vyložiť dvojako - ako sa k parcele otočíš. :)
Snažila som sa to dosť "polopatisticky " napísať...:---:)
...prečo by robil dva ploty? Veď jeden mu vždy urobí sused, nie;):confused:
val007
13.04.10,19:18
No ja si myslím, že keď sa sused chce hádať, tak sa bude. My máme tiež jedného supiš suseda. My si o náš plot nemôžme nič oprieť, aby sa nám NÁŠ plot náhodou nenahol na ich stranu ale oni si o náš plot opierať bordel môžu. Ťažký život.
Mária27
13.04.10,19:28
Snažila som sa to dosť "polopatisticky " napísať...:---:)
...prečo by robil dva ploty? Veď jeden mu vždy urobí sused, nie;):confused:

Keď všetci robia plot z ľavej strany, niekde ten rad končí, ten posledný musí urobiť aj z ľavej aj pravej strany. Alebo to nechá do bočnej ulice otvorené?
iv@n
16.04.10,14:46
s plotmi je problém, je to na tom kto dlhšie vydrží bez plota. ja mám za susedov záhradkárov a oni na plot kašlú, ked chcem psa a deti na záhrade nechať behať, tak musím robiť plot ja okolo celého pozemku.