emental
13.04.10,16:30
Kupil som stary byt. Prerabat som zacal najskor len zlahka - oskrabal som stare farby s tym, ze opravim omietky. Potom som zacal prerabat elektriku, ze som staru instalaciu komplet vytrhal a natahal novu instalaciu celkom na novo. K elektroinstalacii budem mat aj reviznu spravu. Potom som vymenil okna. Budem este menit privodnu plynovu ruru ked uz mam omietky "otvorene" , pretoze stara rura je 50 rocna. Este budem menit radiatory. Potom uz len opravime omietky, prebrusime parkety, omalujeme a tak dalej, nejake tie obkladacky, wc vymenit....

Nehybal som nosnymi stenami, nebural som ziadne priecky, jedine sa robili drazky na kabel.
Vobec ma nenapadlo riesit nejake povolenie. Je to treba? Susedia o tej mojej prerabke vedia, nikto nic nehovori.

Kedy teda treba stavebne povolenie alebo kedy treba prerabku hlasit spravcovi?
220870
13.04.10,17:10
Nepotrebujete žiadne povolenia.
Miichaela
13.04.10,17:15
Na výmenu radiátorov určite povolenie nepotrebujete, vlastne na nič, čo ste písali, že prerábate. A od susedov už vôbec nie.
val007
13.04.10,19:22
Nám raz bytového družstva kontrolovali, či máme plastové okná a keď sme potom tie okná menili, tak sme písali len taký list na bytové družstvo. Potom sme pri prerábaní elektriny dávali na bytové družstvo aj revíznu správu.
Chobot
14.04.10,08:03
Kupil som stary byt. Prerabat som zacal najskor len zlahka - oskrabal som stare farby s tym, ze opravim omietky. Potom som zacal prerabat elektriku, ze som staru instalaciu komplet vytrhal a natahal novu instalaciu celkom na novo. K elektroinstalacii budem mat aj reviznu spravu. Potom som vymenil okna. Budem este menit privodnu plynovu ruru ked uz mam omietky "otvorene" , pretoze stara rura je 50 rocna. Este budem menit radiatory. Potom uz len opravime omietky, prebrusime parkety, omalujeme a tak dalej, nejake tie obkladacky, wc vymenit....

Nehybal som nosnymi stenami, nebural som ziadne priecky, jedine sa robili drazky na kabel.
Vobec ma nenapadlo riesit nejake povolenie. Je to treba? Susedia o tej mojej prerabke vedia, nikto nic nehovori.

Kedy teda treba stavebne povolenie alebo kedy treba prerabku hlasit spravcovi?

Práve včera tu bola téma o ohlasovaní stavby a pozeral som to v stav. zákone. Je tam v § 139b), že :

(15) Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa,
b) opravy a výmena nepodstatných stavebných konštrukcií, najmä vnútorných priečok, omietok, obkladov stien, podláh a dlažby, komínov, okien, dverí a schodišťových zábradlí,
c) údržba a opravy technického, energetického alebo technologického vybavenia stavby, ako aj výmena jeho súčastí, ak sa tým zásadne nemení jeho napojenie na verejné vybavenie územia ani nezhorší vplyv stavby na okolie alebo na životné prostredie, najmä výmena klimatizačného zariadenia, výťahu, vykurovacích kotlov a telies a vnútorných rozvodov,
d) výmena zariaďovacích predmetov, najmä kuchynských liniek, vaní, vstavaných skríň,
e) maliarske a natieračské práce.

Takže nemusíš ohlasovať prerábku.
bjuty smis
14.04.10,10:59
sfinks
Senior Member

prepáč, ale toto je porada, kde majú radiť ludia, čo tomu rozumejú, prípadne poznajú dané zákony...a nie naháňať pýtajúceho sa pre podpisy k susedom...
emental
10.06.10,18:26
Diky za odpovede :)