220870
13.04.10,20:49
Chcem upozorniť a varovať všetkých stavebníkov pred nekorektnosťou a zavádzaním ,na trhu zabehnutých firiem výrobcov stavebných hmôt a stavebnín.Tento rok sa mi už trikrát opakovala podobná ,lepšie povedané úplne totožná situácia pri dodávkach stavebných materiálov.Nedokážem posúdiť či sa jedná o podvod jednotlivých predajcov stavebných materiálov (stavebnín )alebo výrobcov stavebných materiálov.Jedná sa pomerne jednodchý podvod ,ale nie každý si to všimne.
Konkrétne podvod beží následovne.Predajú vám paletu omietky.Dvakrát sa nás v poslednom čase pokúsili ošmeknúť na tejto omietke:
http://www.baumit.sk/front_content.php?idart=6073
všimnite si že paleta obsahuje 40 vriec.
toto je oficiálny prospekt podľa ktorého zrejme predávajú aj predajcovia:
http://www.baumit.sk/upload/Prospekty/Omietkove_systemy_2009.pdf
Na strane 6 si všimnite po koľko je paletovaná táto omietka 48 vriec.
Takže ak si objednáte 60 vriec omietky tak vám predajca predá 1 paletu omietky 48 vriec + 12 vriec = 60.Ale na stavbu dovezú paletu s obsahom 40 vriec + 12 vriec=52.:mad:
Podobne beží aj predaj obkladov a dlažieb :mad:.
Takže oči na stopkách a pozor na evrače!;)
vratnik
14.04.10,05:43
Mne sa stalo s paletami podobna vec. Kupoval som zo stavebnin tehly. Prvykrat som bol pri nakladani, tehly boli ok. Druhy krat som nebol a zamiesali mi jednu paletu zabalenu v bielom celofane (nie orig. obal). Po rozbaleni boli dobre tehly po obvode resp. tehly smerom dovnutra boli rozpolene, chybali velke kusy. Nabuduce budem pori kazdom nakladani a nebudem akceptovat vyrobok zabaleny v nahradnom obale.
Snoophy
14.04.10,16:10
Za ten Baumit - ak je tovar Rohožnícky musí byť na palete 1t t.j. 40ks vriec na palete. Tak isto aj z Lietavskej Lúčky.
ALE ak je tovar z Maďarska tak je na pal. 1,2t a to je už 48vriec!!
Kde si kupoval tú omietku???Kedy si ju kupoval asi??? Obal bol SVK???
ludex
14.04.10,16:20
Treba pozerať aj na váhu a pozornejšie čítať letáky!! ;)

40 vriec x 25 kg = 1 000 kg leták č.1
48 vriec x 25 kg = 1 200 kg leták č.2

Pozor, na očierňovanie a poškodzovanie dobrého mena!! ;)
220870
14.04.10,18:41
Ludex asi ste to nepochopili.Zákazníkovi predali paletu 48 vriec a dodali ,paletu z 40 vrecami!Úplne nezávisle na sebe jeden prípad Trenčín druhy Nové Mesto iné stavebniny.Je mi jedno či je to z SK ,Honkongu alebo Maďarska.
Idete si kúpiť 30m2 dlažby peacovník pozrie do letáku ,zistí že sú balené po 1,53m2,nabalí vám 20 krabíc ,doma pri montáži zistíte ,že je to balené po 1,13m2.Čo urobíte?Podľa mňa je to cielený podvod.Stavebniny museli vedieť že od Baumitu kupujú paletu na ktorej je 40 vriec.Predali paletu na ktorej je 48 vriec.Ak toto nije podvod, tak potom čo?
Dnes som prešíel 8 stavebnín potreboval som lepiacu pásku na parozábrannú fóliu "takú tú hliníkovú".Všade mali ,ale Čínu.S nekvalitným lepidlom.V jedných stavebninách dokonca ani nevedeli koľko mb tej pásky je namotané na cievke,ale silou mocou mi ju chceli predať ,ich zdôvodnenie :je tam asi 50 mb ale zaúčtujeme vám pre istotu len 30mb.To je moc aj na koňa.Načo je mi lacná Čínska páska z nekvalitným lepidlom keď sa možno za pár rokov z tej fólie odtrhne?:(Viete si predstaviť koľko zákazníkov takto oklamali?Viete si predstaviť koľko škody dokáže napáchať takáto "drobnosť"?:(
Snoophy
14.04.10,19:49
No to si napisal pravdu.... a aj to že omyl sa môže stať raz a nie x krát.
A tebe to môže byť jedno ale ak stavebniny objednávajú mat z Baumit RO a tam sa niečo pokazí vo výrobe tak sa materiál dodáva z iného výrobného závodu, a tam majú iné balenie na palete. V stavebninách si to nepozrú a predajú tak ako predávali dovtedy.
Ale že sa ti to stalo aj inde tak to je už diskutabilné!!!
ludex
14.04.10,20:00
Ludex asi ste to nepochopili.Zákazníkovi predali paletu 48 vriec a dodali ,paletu z 40 vrecami!Úplne nezávisle na sebe jeden prípad Trenčín druhy Nové Mesto iné stavebniny.Je mi jedno či je to z SK ,Honkongu alebo Maďarska.
Idete si kúpiť 30m2 dlažby peacovník pozrie do letáku ,zistí že sú balené po 1,53m2,nabalí vám 20 krabíc ,doma pri montáži zistíte ,že je to balené po 1,13m2.Čo urobíte?Podľa mňa je to cielený podvod.Stavebniny museli vedieť že od Baumitu kupujú paletu na ktorej je 40 vriec.Predali paletu na ktorej je 48 vriec.Ak toto nije podvod, tak potom čo?
Dnes som prešíel 8 stavebnín potreboval som lepiacu pásku na parozábrannú fóliu "takú tú hliníkovú".Všade mali ,ale Čínu.S nekvalitným lepidlom.V jedných stavebninách dokonca ani nevedeli koľko mb tej pásky je namotané na cievke,ale silou mocou mi ju chceli predať ,ich zdôvodnenie :je tam asi 50 mb ale zaúčtujeme vám pre istotu len 30mb.To je moc aj na koňa.Načo je mi lacná Čínska páska z nekvalitným lepidlom keď sa možno za pár rokov z tej fólie odtrhne?:(Viete si predstaviť koľko zákazníkov takto oklamali?Viete si predstaviť koľko škody dokáže napáchať takáto "drobnosť"?:(

Na jednej strane ano, je to podvod,ale na druhej strane, ťažko zaplatený tovar si pri dodaní riadne skontrolujem a až potom ho od dodávatela preberiem! Skontrolujem,či sedí množstvo,či tovar nie je poškodený atď.
Keď si tovar ľudia nekontrolujú,tak nech sa nečudujú,že sa nájdu výdrbkovia,ktorí ich okrádajú a potom im ostanú oči pre plač! :mee:
A to nemyslím len tento prípad,ale milión iných,ktoré sa stali,stávajú a pravdepodobne sa aj budú stávať! Bohužial! :o
220870
14.04.10,20:10
Keby som to nekontroloval(nebola to moja povinnosť ,ja som to nekupoval ani neobjednával),tak na to neprídem.Bola to zhoda viac náhodných udalostí, že som na to vôbec prišiel.Nechcel som príspevkom na nikoho ukazovať prstom práve preto som ani neuviedol názvy stavebnín.Len som chcel upozorniť, na nie práve najpoctivejšie postupy predajcov.:)
ludex
14.04.10,20:26
Keby som to nekontroloval(nebola to moja povinnosť ,ja som to nekupoval ani neobjednával),tak na to neprídem.Bola to zhoda viac náhodných udalostí, že som na to vôbec prišiel.Nechcel som príspevkom na nikoho ukazovať prstom práve preto som ani neuviedol názvy stavebnín.Len som chcel upozorniť, na nie práve najpoctivejšie postupy predajcov.:)


Na Slovensku je to bohužial tak a príležitosť robí zlodeja! A to sa netýka iba stavebnín!
Kamarát si objednal v jednej firme plastové okná a na druhý deň prišiel zamestnanec tejto firmy pomerať velkosti okien a hneď si aj vypýtal zálohu! Kamarátovi sa to nevidelo,tak si to overil a v tej firme mu povedali,že oni nikoho neposlali!! :eek: Veľa nechýbalo a bol by prišiel o peniaze.
V dnešnej dobe treba byť super opatrný!! ;)
220870
15.04.10,20:40
Buchla nám sopka.Rozpráva sa o kyslích dažďoch.Môže kyslý dážď poškodiť strechu,bude to potom reklamovateľné ,alebo sa na to bude vzťahovať poistka?
Halli
15.04.10,20:47
Buchla nám sopka.Rozpráva sa o kyslích dažďoch.Môže kyslý dážď poškodiť strechu,bude to potom reklamovateľné ,alebo sa na to bude vzťahovať poistka?

na Topoľčany sa to nevzťahuje :D
jankazb
16.04.10,04:28
Buchla nám sopka.Rozpráva sa o kyslích dažďoch.Môže kyslý dážď poškodiť strechu,bude to potom reklamovateľné ,alebo sa na to bude vzťahovať poistka?

My v poistke domu máme ako riziko aj výbuch sopky. Som sa najskôr divila, ale už viem že je dobré ;).
220870
01.05.10,09:25
Čo sa môže stať ak vám do domu nasťahuje nezvaný hosť.

http://picasaweb.google.sk/107564108512268292937/KUNA02#