osky
14.04.10,11:45
ahojte.
skoncila som v receptoch na 26.strane a nic.uz ma nebavi hladat dalej,takze prosim vas:
piste svoje recepty na vselico sladke a slane z liskoveho cesta.
lebo nasla som tu len rozky.
stranok na nete je vela,napr .na
www.oblubenerecepty.sk (http://www.oblubenerecepty.sk) je ozaj dobry vyber,ale ja by som privitala nieco od vas,odskusane.
dakujem a tesim sa.;):):---:D
terezamaria
14.04.10,09:56
ahojte.
skoncila som v receptoch na 26.strane a nic.uz ma nebavi hladat dalej,takze prosim vas:
piste svoje recepty na vselico sladke a slane z liskoveho cesta.
lebo nasla som tu len rozky.
stranok na nete je vela,napr .na
www.oblubenerecepty.sk (http://www.oblubenerecepty.sk) je ozaj dobry vyber,ale ja by som privitala nieco od vas,odskusane.
dakujem a tesim sa.;):):---:D

Štrúdla naslano s kyslou kapustou a klobáskou :

Cesto:

1 Cera nahrubo nastrúhať
1 vajce
40 dkg hladkej múky
14 polievkových lyžíc studenej vody

Cesto zamiesiť, rozdeliť na 3 časti a vaľkať na dobre pomúčenej doske, pomúčiť zvrchu i zospodu.

Plnka:

Na oleji opražíme 1 veľkú cibuľu, pridáme na drobno pokrájanú prerastenú slaninku / asi 20 - 30 dkg/ a nadrobno pokrájané 2 nohy klobáse. Podusíme. Do kapusty pred dusením pridáme trošku ml.korenia, drvenej rasce a osolíme.
Nakoniec kapustu po vychladnutí zmiešame so zmesou slaninky a klobáse a navrstvíme na vyvaľkané cestá.

Spravíme 3 štrúdle, ktoré uložíme na vymastený plech a potrieme rozšlahaným vajcom. Pečieme asi pri teplote 200 st. približne 20 minút. Je výborná.
evelien
14.04.10,10:01
Zvyknem robievat len take jednoduche, ale vzdy sa po nich zaprasi:

Jablkovo-kokosova strudla:
cerstve/zavarane jablka posypat skoricovym cukrom a kokosom

Jablka v zupane:
rozvalkane cesto nakrajat na stvorce. cele jablka osupat (neprekrajovat), odstranit jadernik. cele obalit v zmesi pr. cukru a skorice. dovnutra jablka napchat co to vyda kokos. jablko zabalit do cesta (rozky zvyknem zatlacit do miesta jadernika - lepsie drzia pohromade).
Žabinka
14.04.10,10:02
Ja mám jeden obľúbený recept z akéhosi časopisu.
Vyvaľkané lístkové cesto nakrájať na štvorčeky, potrieť vajíčkom s cesnakom, na každý štvorček koliesko paradajky, kúsok mozarelly, upiecť a spapať. Kto chce môže zapiť pivom.:D Na zdravie a dobrú chuť.
evelien
14.04.10,10:04
Ja mám jeden obľúbený recept z akéhosi časopisu.
Vyvaľkané lístkové cesto nakrájať na štvorčeky, potrieť vajíčkom s cesnakom, na každý štvorček koliesko paradajky, kúsok mozarelly, upiecť a spapať. Kto chce môže zapiť pivom.:D Na zdravie a dobrú chuť.
Tak tento recept sa mi lubi. Len to pivo, ktore sme mali v zasobe este od vianoc, sme predvcerom dorazili :D
Žabinka
14.04.10,10:12
Tak tento recept sa mi lubi. Len to pivo, ktore sme mali v zasobe este od vianoc, sme predvcerom dorazili :D
Tak šup na nákup, a nezabudni na pivo. Ale podľa mňa sa hodí aj víno.:)
durisovad
16.10.10,13:37
Dnes som vyskusala cesto podobne, ako sem pridala TEREZAMARIA, len mnozstva su trosku ine:
1/2 kg hladkej muky
1/4 kg stuzeneho pokrmoveho tuku nastruhat
2 zltky
2 dcl studenej vody
Zo vsetkeho zmiesit cesto, vytvarovat na mensi valec a ponorit do hrnca so studenou vodou aspon na 2 hodiny. Najlepsie v chladnicke.
Valec vybrat, rozdelit na 6 casti, kazdu cast na tenucko rozvalkat a plnit ako strudlu. Na vymastenom plechu piect asi 15-20 min. pri teplote cca 200 stupnov.
Strudle su velmi dobre, cesto sa aj pekne listkuje.
frederyka
16.10.10,14:27
Dnes som vyskusala cesto podobne, ako sem pridala TEREZAMARIA, len mnozstva su trosku ine:
1/2 kg hladkej muky
1/4 kg stuzeneho pokrmoveho tuku nastruhat
2 zltky
2 dcl studenej vody
Zo vsetkeho zmiesit cesto, vytvarovat na mensi valec a ponorit do hrnca so studenou vodou aspon na 2 hodiny. Najlepsie v chladnicke.
Valec vybrat, rozdelit na 6 casti, kazdu cast na tenucko rozvalkat a plnit ako strudlu. Na vymastenom plechu piect asi 15-20 min. pri teplote cca 200 stupnov.
Strudle su velmi dobre, cesto sa aj pekne listkuje. Treba cesto pred ponorením do vody zabaliť do fólie?
durisovad
16.10.10,14:46
Cesto zabalit netreba. Ked sa vyberie z vody, treba ho dat na extra dosticku, nie na tablu, na ktorej sa bude valkat, pretoze tabla by sa cela zamokrila a muka, ktorou by si podsypala cesticko, by sa lepila. Nie je to ziadna veda, cesticka sa velmi dobre valkaju. Ja ich vyvalkam zhruba na kruh, ktory ma priemer ako sirka plechu. Na jeden plech sa zmestia 3 strudle.
evaj63
16.10.10,16:26
Dnes som robila po vel'mi dlhej dobe lenivú štrúdlu. Cesto chutí podobne ako lístkové.

Lenivá štrúdla.
30 dkg hladká múka špeciál
1 palmarín alebo hera
9 lyžíc kyslého mlieka

spracovat', rozdelit' na 3 časti. Každú rozválat' plnit' plnkou, slanou, sladkou, kto čo chce.
Z tohoto cesta sa dajú robit' aj rožky.
Je výborné a mám ho rada, lebo ho netreba nechat' oddýchnut', ale sa hned' spracuje.
jess
16.10.10,16:47
Moje klasické koláče, ktoré u nás nevydržia viac ako 10 minút :D

- na SLANO - lístkové cesto kupujem mrazené, rozmrazím, vyvaľkám na tenko, potriem vajíčkom, posolím, pokrájam na 1cm široké pásiky 10cm dlhé, posypem rascou alebo sezamom alebo ľanovými semiačkami alebo len posypem strúhaným syrom. Šup do rúry. Alebo cesto natriem kečupom s cesnakom a posypem strúhaným syrom a oreganom (korením na pizzu).

- na SLADKO - cesto pokrájam na štvorce, dám kôpku slivkového lekváru, preložím do trojuholníka, vrch prerežem na 3 krát, aby to pekne vyzeralo, potriem vajíčkom a šup do rúry. Potom pocukrujem a hotovo. Miesto lekváru tiež používam tvarohovú plnku.
durisovad
16.10.10,18:39
Moze to byt lahoda, oprobujem
BXLmiami
16.10.10,19:02
Ja asi zase napíšem=moje lenivé recepty.V tomto som majster,do pol hodiny kompletný obed aj s múčnikom:)
Lístkové cesto bud kupene alebo doma spravené rozvaľkať,vykrojiť tvary aké chcete,potrieť vajcom a posypať čím chcete,napr.morská soľ,kmín,mandľa,paprika,štipľavá paprika,cayenské korenie...podľa toho,kto to bude jesť a prípadne všetky typy.Dať upiecť.Dobru chuť-
Snažím sa spomenuť,čo všetko som na to už dala,takže aj parmezán,klobásu a bylinky.
Rozalka
16.10.10,19:15
Moje klasické koláče, ktoré u nás nevydržia viac ako 10 minút :D

- na SLANO - lístkové cesto kupujem mrazené, rozmrazím, vyvaľkám na tenko, potriem vajíčkom, posolím, pokrájam na 1cm široké pásiky 10cm dlhé, posypem rascou alebo sezamom alebo ľanovými semiačkami alebo len posypem strúhaným syrom. Šup do rúry. Alebo cesto natriem kečupom s cesnakom a posypem strúhaným syrom a oreganom (korením na pizzu).


Pre lenivých konzumentov: krájam na menšie, tak 1,5 x 2,5 cm, také "šups do papuľky", aby netrúsili.
Sú dobré aj posypané makom (nemletým).
Dáša_
16.10.10,19:41
ja z lístkového cesta robím rada takych slimákov na slano:
Rozvaľkám cesto, natriem kečupom, niekedy pridám aj nejaké grilovacie korenie.
Potom poukladám plátkový syr, šunku, znova syr, znova šunku - kraj potriem vodou, zarolujem ako roládu. Cele potriem rozšľahaným vajíčkom - z každej strany (je to trochu paprave). Potom krájam na asi 1 cm hrubé kolieska, dám na plech vyložený papierom na pečenie. vrch posypem sezamom a dám piecť.


ke´d robím z lístkového cesta štrúdľu s makom a jablkami, tak na vrstvu nastúhaných jablk a maku este pokrajam po celej dlžke dve Mars tyčinky. Pridá to štrúdli zaujímavú chť.
Marína
16.10.10,21:22
Cesto pokrájať na štvorce, na každý kus dať trochu kečupu, syra s bielou plesňou a nakrájaný pór udusený na masle. Preložiť do trojuholníka, potrieť vajíčkom a upiecť.
Hodia sa k vínu.
tetrisss
17.10.10,11:06
Ja si pamatam jeden super recept, ktory som uz sice davno nerobila, ale urcite, ked ma napadol, bude:
Listkove cesto vyvalkame na 3mm a vykrojime kolieska, taky poharovy priemer, na tanier si pripravime krystalovy cukor, kolieska este do ovalu na tenko rozvalkame, potrieme vajcom a plesneme tymto natretym do cukru, poukladame na plech tym cistym a upecieme. Urobime si taky klasicky krem z pudingum /uvareny puding plus maslo vyslahame/ a plnime dva a dva ovaly. Je to super chut, vyskusajte. Mnam.
tetrisss
31.10.10,12:28
Tento recept je zo slovenskeho mimibazaru, ale trochu som ho upravila, nakolko moje deti kakao a cokoladove zakusky moc nemusia, hoci mne osobne aj ten original velmi chutil.
Ruske pracliky:
1 listkove cesto
linecke cesto: 125g hladkej muky, 25g kakaa, 80g cukru, 70 g masla, 1ML prasku do peciva, 1 bielok - spracujeme cesto a dame na hodinu dochladu. Moja obmena je namiesto kakaa 50g zomletych orechov a namiesto 70 g masla dame 1OO g masla. Ostatne tak isto.
Listkove cesto si vyvalkame na tenko, potom linecke cesto na polovicnu velkost, dame na to listkove a druhou castou listkoveho cesta prikryjeme. Vyvalkame vsetko spolu na obdlznik o jednej strane 25 cm asi na hrubku 0,8 cm. Cesto pokrajame na 2 cm pasy a stocime pas do spiraly a potom do kruhu. Na plech dame , potrieme zltkom s 1 L mlieka a posypeme mandlovymi lupienkami. Upecieme 220 st asi 15 min. Po vybrati posypeme cukrom a mozeme jest aj este teple.
Marína
31.10.10,17:12
Tie praclíky určite vyskúšam, vyzerajú výborne.:)
Ja som dnes piekla klasický krémeš z lístkového cesta.. Šľahačku som dala len pod 8 kúskov.
Danielle369
31.10.10,17:48
Ohlásila sa návšteva tak som narýchlo našla toto a hned aj urobila...je to fakt pochúťka:
Lístkové cesto
Banány
cukor alebo poleva...

Banány ošúpeme a nakrájame na kúsky a lístkové cesto pokrájame na 6cm kúsky,obalíme nimi banány,potrieme žltkom a v horúcej rúre upečiečme.Ešte horúce obaľujeme v cukre /vanilkový+práškový/
ja som poliala čoko polevovou...v momente hotové a velmi chutné
Zdenka 0705
01.11.10,09:42
mňamky mňam :)
zdenka131
10.11.10,14:48
osky
10.11.10,20:06
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20521&user=34442

jeeeeeej,to je krasne.vyborny napad na vianoce-urobim s krystalovym cukrom a budu ako omrznute;)
truch
12.07.11,06:16
vcielkaisr
12.07.11,16:49
rede
12.07.11,20:42
Ja som cez víkend vyskúšala tento.
http://www.natanieri.sk/?tag=marhule
Rozalka
13.07.11,16:48
A?
nepodelíš sa so skúsenosťami - chuťami - chválou?
81janka
14.07.11,12:45
Ja mám lístkové cesto radšej naslano. Rada robievam "pizza kolieska" - lístkové cesto (400 g) rozvaľkám na dva pláty, natriem taveným syrom, posypem pizza korením, nakrájanou salámou, kukuricou alebo šampiňómni (spravidla jeden plát jedným a druhý druhým), zrolujem do štrúdle, nechám odležať a krájam na cca 0,5 - 1 cm kolieska. Rozložím na plech, potriem rozšľahaným vajíčkom, posypem vegetou a dám piecť. Pred dopečením posypem strúhaným syrom... Geniálne...