MARCO119
15.04.10,17:05
CHCEL BY SOM POSTAVIT GARAZ.SUSED MY NECHCE PODPISAT SUHLAS LEN 2m OD HRANICE JEHO POZEMKU AKO JE TO V ZAKONE.JA BY SOM VSAK POTREBOVAL JU POSTAVIT NAJVIAC 70-80cm OD HRANICE,LEBO BY MY OSTALO MALO MIESTA MEDZI GARAZOU A DOMOM.BOL SOM ZA STAROSTOM,ON MY DAL VYPLNIT PAPIERE NA OHLASENIE DROBNEJ STAVBY A VYJADRENIE VLASTNIKOV SUSEDNYCH NEHNUTELNOSTI.TI MY TO VSAK NECHCU PODPISAT.POTREBOVAL BY SOM PORADIT CO S TYM.
bjuty smis
15.04.10,15:10
dodržuj zákon....
Miloš Mičega - CIMOM TN
16.04.10,04:58
CHCEL BY SOM POSTAVIT GARAZ.SUSED MY NECHCE PODPISAT SUHLAS LEN 2m OD HRANICE JEHO POZEMKU AKO JE TO V ZAKONE.JA BY SOM VSAK POTREBOVAL JU POSTAVIT NAJVIAC 70-80cm OD HRANICE,LEBO BY MY OSTALO MALO MIESTA MEDZI GARAZOU A DOMOM.BOL SOM ZA STAROSTOM,ON MY DAL VYPLNIT PAPIERE NA OHLASENIE DROBNEJ STAVBY A VYJADRENIE VLASTNIKOV SUSEDNYCH NEHNUTELNOSTI.TI MY TO VSAK NECHCU PODPISAT.POTREBOVAL BY SOM PORADIT CO S TYM.



Výňatok z vyhl. č. 453/2000 Z.z.



Ohlásenie drobných stavieb, stavebných úprav a udržiavacích prác
(k § 57 zákona)
§ 5


(1) Ohlásenie drobnej stavby obsahuje
a) meno, priezvisko (názov) a adresu (sídlo) stavebníka,
b) účel, rozsah a miesto stavby,
c) druh a parcelné číslo pozemku podľa katastra nehnuteľností, /1/
d) ak ide o stavby uskutočňované svojpomocou, vyhlásenie kvalifikovanej osoby, že bude zabezpečovať vedenie uskutočňovania stavby,
e) ak sa pri uskutočňovaní stavby majú použiť susedné nehnuteľnosti, vyjadrenie vlastníka tejto nehnuteľnosti.

(2) K ohláseniu drobnej stavby sa pripojí
a) doklad, ktorým sa preukazuje vlastnícke alebo iné právo k pozemku,
b) jednoduchý situačný výkres v dvoch vyhotoveniach, ktorý obsahuje vyznačenie umiestnenia stavby na pozemku vrátane odstupov od hraníc so susednými pozemkami a od susedných stavieb a stavebné riešenie stavby,
c) jednoduchý technický opis stavby,
d) rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy.
------------------------------------------------------------------------
/1/ § 18 a 69 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 162/1995 Z. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon) v znení neskorších predpisov.

__________________________________________________ __________


Výňatok z vyhl. č. 532/2002 Z.z.



§ 6
Odstupy stavieb

(1) Vzájomné odstupy stavieb musia spĺňať požiadavky urbanistické, architektonické, životného prostredia, hygienické, veterinárne, ochrany povrchových a podzemných vôd, ochrany pamiatok, požiarnej bezpečnosti, civilnej ochrany, požiadavky na denné osvetlenie a preslnenie a na zachovanie pohody bývania. Odstupy musia umožňovať údržbu stavieb a užívanie priestorov medzi stavbami na technické alebo iné vybavenie územia a činnosti, ktoré súvisia s funkčným využívaním územia.


__________________________________________________ _________


JEDNODUCHO :

Súhlas suseda netreba, ak sa nebude užívať jeho nehnuteľnosť.
Stavba môže byť aj bližšie ako 2 m. Musí spĺňať to čo som dal farebne.
Nemôže tieniť susedovi (ak tam má RD) okná z obytných miestností nad mieru prípustnú.


Treba podať ohlásenie, starostovi vytlačiť toto čo som napísal a dať mu prečítať aj toto :
http://www.porada.sk/t106294-odmena-pre-stavebny-urad-a-pre.html

Moja ponuka stále platí. Nec na to starosta reaguje.



CIMOM