iv@n
16.04.10,16:38
chcem spraviť plochu na parkovanie, pancierovú podlahu. našiel som info, že je to klasický betón uhladený rotačnou hladičkou a navrch vysypané aditíva, napríklad od BASF mastertop a následne zas zahladené.
robil s tým už niekto, viete mi povedať presný postup na samodomo vyrobenie takéhoto poteru v exteriéri?

http://img153.imageshack.us/img153/5341/sdc10369o.jpg
Janyke
16.04.10,16:33
Takato podlaha sa robi najma v podzemnych parkoviskach. Osobne som bol pri niekolkych ako sa robili. Mas pravdu leje sa tam obycajny beton s aditivom, treba to dokonale uhladit vibracnou listou a nasledne lestit rotacnou lestenkou. Pokial viem tak este ku lesteniu sa pridava nieco co vyzera ako zivica, asi aby to malo pekny leskly povrch. Podlaha je to fajn najma na udrzbu ale nevidel som ju este v exterieri, ktovie co s tym betonom urobia prudke mrazy a poveternostne podmienky.
220870
16.04.10,17:11
iv@n
16.04.10,18:28
leštička sa dá požičať za normálny peniaz (30€ na deň), naposledy som ju videl v Castorame aj bežne na predaj za tisícku, neviem či už aj u nás v Baumaxe ju nemali.

tie aditíva práve určujú aký ten povrch bude, na webe som našiel BASF ako som písal a je tam aj na exteriérové betónové plochy, parkoviská a podobne, ono to práve dosť často vidno na parkoviskách, nie je to presne ten istý hladučký typ ako epoxidové živice ale len škrábaný betón (zdrsnený) a to aditívum je tam ako prídavok proti nasiakavosti a zvýšeniu odolnosti proti chemickým a poveternostným vplyvom, aj na tom obrázku čo som pripojil tak je to parkovisko v exteriéri.

už len zohnať človeka čo to robil alebo bol pri tom blízko aby som vedel presný postup. pri tých aditívach som našiel zhruba postup aký by mal byť, len ked to človek ešte nerobil tak na prvýkrát mi to ostane asi vyskúšať niekde bokom nanečisto :)
plackoo
17.04.10,14:42
chcem spraviť plochu na parkovanie, pancierovú podlahu. našiel som info, že je to klasický betón uhladený rotačnou hladičkou a navrch vysypané aditíva, napríklad od BASF mastertop a následne zas zahladené.
robil s tým už niekto, viete mi povedať presný postup na samodomo vyrobenie takéhoto poteru v exteriéri?


Myslím, že pancierová podlaha v interiéri sa robí hlavne kvôli údržbe ( zaťaženiu, životnosti ).
V exteriéri by ti malo stačiť : slušný betón ( prípadne protimrazové aditívum), uklepať (doskou do roviny až kým sa nevytiahne mlieko) a pred usušením dohladiť hustým cementovým mliekom ( prípadne Duvilax proti nasiakavosti). (A navrch radšej kremenný prach ako plastové aditívum + zahladiť)
iv@n
17.04.10,16:43
kremenný prach nepoznám, zvykne sa to takto robiť?

slušný betón tam už bol pred pár rokmi spravený a posledné dva roky sa už vydroluje, tak preto som to chcel riešiť takto, aby som to zas po 5 rokoch nemusel prerábať.
plackoo
18.04.10,06:57
kremenný prach nepoznám, zvykne sa to takto robiť?

slušný betón tam už bol pred pár rokmi spravený a posledné dva roky sa už vydroluje, tak preto som to chcel riešiť takto, aby som to zas po 5 rokoch nemusel prerábať.

Drahší je korundový prach - zvyšuje oteruvzdornosť povrchu (a v zime sa tak nešmýka).
iv@n
20.04.10,09:38
len ako sa s ním robí, ako som spomínal pri tých BASF zmesiach, že sa to posype na pochôdzny betón a potom sa to rotačnou hladičkou zahladzuje?
plackoo
20.04.10,16:48
len ako sa s ním robí, ako som spomínal pri tých BASF zmesiach, že sa to posype na pochôdzny betón a potom sa to rotačnou hladičkou zahladzuje?

Zašaluješ na výšku primerane široké pásy / naleješ (málo prebytku) dobrý betón / nahrubo stiahneš doskou (ako krátke ťahy pílou) / uklepeš na kant latou (až vyjde mlieko) / necháš "zavädnúť" / pretrieš redším cementovým "pudingom (s duvilaxom) - hr pod 0,5 cm / zarovnáš dlhým oceľovým hladítkom / pred tým ako sa začne robiť "kôra" posypeš prachom (nesmie sa celkom ) utopiť - trochu viac, ako sa múči plech pred pečením / ešte raz zľahka prehladíš / strážiš proces zrenia.
Malina :) .