tomaskooo
19.04.10,22:30
Ahojte,
raz som videl v jednej kaviarni ako majú na stenách "natapetované" staré noviny. Boli to vyslovene kusy starých novín, ktoré tak vytvorili super tapetu. Nebol to jeden kus, všetko boli jednotlivé dvojhárky novinového papiera, ktorý nejakým spôsobom na stenu nalepili a následne "pocapali" nejakým ochranným lakom, lepidlom alebo niečím takým. Rád by som si to urobil u seba v byte na jednej stene, ale neviem ako na to. Neviete niekto poradiť?
220870
20.04.10,02:35
Bezfarený lak a lepiť.Najlepšie nejaký eko-lak,vodou rieditelný s vysokým uv filtrom nech vám to mesiac nepáchne v byte.
vratnik
20.04.10,04:37
Urcite by som nechcel mat v byte po stenach polepenu sucastnu neoliberalnu propagandu. Ale ak inak nedate, tak tu je postup ktory sa pouziva pri lepeni cestovnych poriadkov SAD na plechove oznacniky. Vyskusajte si ho najskor napriklad na kusku napriklad rovneho plechu. Kupte si modry duvilax, zriedte s vodou 1:1. Pripravte si lavor s vlaznou vodou, tak aby vam do neho vosiel cely papier. Stetcom natrite cely plech, papier (napr. popisana A4) chytte dvoma rukami po krajoch a namocte ho do vody. Vytiahnite papier a postupne ho prilozte na plech. Stetcom vyrovnajte papier nalepeny na plechu a nechajte 24h zaschnut. Na druhy den pretrite cely papier zriedenym duvilaxom alebo ekologickym vodou rieditelnym lakom (lak treba vyskusat) a je hotovo. Stenu by bolo vhodne najpv napenetrovat, aby vam nevysala vsetku vodu z lepidla.