alltracboy
20.04.10,12:40
su spoje na PE rurach spolahlive? Jedna sa o rury 32mm HDPE PE100, a LDPE PE40. Mne sa tie rucne dotahovane spojky moc nepozdavaju.
TomasHC
20.04.10,13:16
Su tam aj O-kruzky, nevidim dovod preco by to nemalo fungovat, ak neprekrocis povoleny tlak.
Palusko.sk
20.04.10,20:00
Mne jedna taka spojka praskla pod betonom v garazi, v noci predtym ako mi mali robit poter v pivnici. Takze rano dojdem s poterarmi a v pivnici 20cm vody... predtym to vyse pol roka drzalo, potesi. Ale - spajali to robosi ktori vzdy nieco odflaknu takze bohvie ako to spojili a druha vec ze som tam mal hodne vysoky tlak, po tejto skusenosti som radsej namontoval regulator tlaku, uz zial na nove natahane potrubie bez spojky, kedze to povodne bolo zabetonovane pod garazou :(
220870
20.04.10,20:21
Tie spojky sú super.Ak sa to poriadne urobí tak nem problem.
alltracboy
20.04.10,21:29
palusko.. to si ma teda fakt "upokojil" :D este stale mam moznost podkopat zaklad a dat novu hadicu. Ta PE100 ma 2mm stenu a moc dovery vo mne nevbudzuje. Kupil som aj PE40 s 4,4mm stenou. Keby sa vsetko nerobilo v takom chaose tak by som tu tenkostennu dal aspon do chranicky. spoj sa da teoreticky spravit za kuchynskou linkou a tahat na mieste urcenia poza linku. Hadica je na 10 atmosfer, bezne byva v systeme 6 tusim..