lujza.j
12.12.11,19:07
Moja známa si kúpila na doporučenie homeopata v bio obchode prírodný stromový sirup Neera pre očistu, zosilnenie a schudnutie. Užívala ho už 2x v priebehu niekoľkých mesiacov a je veľmi spokojná a cíti sa skutočne dobre( aj tak vyzerá). Od nej počujem len samé chvály a som viac-menej rozhodnutá si ho kúpiť. Užívali ste niekto tento sirup?

http://www.biosen.sk/neera-prirodny-stromovy-sirup-500ml-p-1675.html
Denisa
12.12.11,20:13
robila som si takú očistu, ale namiesto Neera bol javorový sirup. Bolo to super...
intro
13.12.11,07:07
Zdravím, chcem sa opýtať na tu kúru s javorovým sirupom. Čo sestra zomrela na rakovinu pečene, viem niečo o účinkoch javorového sirupu. Mám ho doma a užívam ho bežne ako sladidlo.
Vopred ďakujem.
korela
13.12.11,10:00
lujza.j
20.12.11,10:30
ivetaf
28.12.11,15:02
Ďakujem ti za tvoj recept pred vianocami ma seklo v krížoch a to poriadne, od stredy do soboty som bola na tabletkách ani sedieť ani stáť ani ležať nakoniec som si dala tvoj obklad ale s čerstvým zázvorom a menila som si ho denne 4 krát a na druhý deň bolesti poľavili. Na druhý deň som si už vedela obliecť sama aj ponošky a zdvihnúť zablokovanú ľavú nohu. Ešte raz ´dakujem
terezamaria
30.12.11,11:48
Liečebné vlastnosti kameňov
Ametyst – kameň harmonizujúci duševnú zložku osobnosti – podporuje duchovné schopnosti, sústredenie, meditáciu. Pôsobí proti opilstvu a opojeniu vôbec. Odstraňuje strach zo staroby, podporuje imunitný systém, odstraňuje bolesti hlavy, pomáha pri cukrovke a epilepsii, obmedzuje rast tukových buniek, navodzuje príjemné sny.

Achát (ónyx, sardonyx) – spojenie so zemskou energiou (predlžuje život), posilňuje funkcie vnútorných orgánov, čistí telo od jedovatých látok, prináša šťastie a priateľstvo, uľahčuje pôrod, zastavuje krvácanie, lieči choroby kože a popáleniny. Ónyx dodáva sexuálnu energiu.

Akvamarín – prináša šťastie, pohodu, odháňa zlo, prináša duchovnú inšpiráciu, odstraňuje problémy s očami a bolesti zubov, odstraňuje depresiu.

Avanturín – zlatý a zelený – umožňuje spojenie s kozmickou energiou. Je určený pre ľudí s nadbytkom energie. Je to kameň duševného rastu – pomáha pri prekonávaní zmien, pri ochoreniach kože.

Amazonit – je to kameň ženského princípu Jin. Prináša vytrvalosť a trpezlivosť

Beryl – používa sa pri veštení, liečení očných chorôb, pri ženských ochoreniach, krvácaní, lieči pečeň, črevá (aj pri chrípke, viróze, rakovine)

Citrín – rozvíja intelektuálne schopnosti pri hľadaní nových riešení, dodáva energiu starším ľuďom.

Diamant – čistí siedmu čakru – energetické centrum na vrchole hlavy. Je to kameň na všetky choroby, robí majiteľa šťastným

Granát – zvyšuje vitalitu, ozdravuje krv, srdce, pomáha pri zápaloch, hormonálnych poruchách, chudokrvnosti. Pôsobí ako prevencia proti rakovine.

Hematit – „zastavovač krvi“ – tíši hnev a krv, prečisťuje krv a tkanivá od jedovatých látok, posilňuje pamäť.

Chalcedón – je to ochranný kameň, kameň šťastia a priateľstva. Uľahčuje a zmierňuje pôrod, používa sa pri žlčových kameňoch, hnačke a kŕčoch.

Chryzopras – je to kameň úspechu a nádeje, používa sa pri problémoch s očami a senilite. Podporuje fantáziu a mierni bolesti.

Jadeit, Nefrit – vyrábajú sa z nich ozdobné predmety, sú to kamene majetku a úspechu. Prinášajú zdravie, spokojnosť, uľahčujú pôrod, odstraňujú poruchy plodnosti, podporujú imunitný systém organizmu

Jantár – fosílna živica – priaznivo pôsobí na rakovinu, mierni bolesti, umožňuje spojenie s prírodou, prináša spokojnosť (v minulosti sa používal ako afrodiziakum)

Jaspis – spája so Zemou, používa sa na liečenie ženských chorôb a neplodnosti, dodáva telu energiu, pomáha pri chorobách krvi, alergiách, proti zhubným nádorom a znižuje horúčku.

Karneol – kameň krvi – spája so zemou, odstraňuje nervozitu, tíši horúčku a krv, pôsobí proti ochoreniam tráviaceho traktu, obličiek, čriev, proti popáleninám a ožiareniu

Krištáľ – veľmi silný žiarič – pomáha vyrovnávať choroby či stresom deformovanú auru, univerzálny liečebný prostriedok, vhodný na výrobu kyvadla, chladí, používa sa na meditáciu (pozor na intenzitu).

Lazurit (Laspis lazuli) – pôsobí ako detoxikátor organizmu (aj sodalit), používa sa proti smútku, na meditáciu, telepatiu, proti rakovine, posilňuje žľazy s vnútorným vylučovaním a. i., harmonizuje osobnosť.

Magnetit – vyhranený Jin – nenosiť pri sebe (magnetické vlastnosti)- prináša nešťastie, ťažké sny, zastavuje krvácanie.

Malachit – vkladá sa do kolísok na ochranu detí, používa sa na mužské problémy, očné choroby, vredové ochorenia, odstraňuje škodlivé látky z tela, obmedzuje rast tukových tkanív.

Obsidián – sopečné sklo – dodáva sebavedomie, vieru, pôsobí ako prevencia proti vírusovým chorobám.

Meteorit a Vltavín – vysoko energické kamene, odstraňujú únavu, malátnosť, zvyšujú imunitu, odstraňujú bolesť hlavy, umožňujú spojenie s mimozemskými civilizáciami – telepatické prenosy, koncentrujú kozmickú energiu

Olivín – chráni pred nešťastím a zlými snami, používa sa na inšpiráciu a sústredenie, proti zimnici, srdečným a črevným problémom a pod.

Opál – zosobňuje dôstojnosť a moc – pomáha pri realizácii vytýčených cieľov, pri sústrední, proti leukémii.

Perly – prinášajú silu a zdravie, nie však radosť, posilňujú, pôsobia proti emóciám, odstraňujú bloky na 4. čakre.

Rubín – chráni pred jedom a dýkou – proti démonom, prináša dobré zdravie, optimizmus, odstraňuje bolesti hlavy, podporuje cieľavedomú aktivitu.

Ruženín – uzdravovanie seba aj iných, posilňuje v chorobe a starobe, prináša lásku, odstraňuje skleslosť mysle, ideálny osobný kameň.

Smaragd – pôsobí ako ochrana zdravia, dobrej mysle, podporuje štúdium, používa sa proti ťažkým snom, proti zápalom a chorobám hrdla.

Tigrie oko – dodáva odvahu a sebaistotu od začiatku nových projektov.

Turmalín – má výrazné optické vlastnosti, odstraňuje negatívnu energiu vašu aj iných (stres, zlosť, pasivitu), pôsobí proti zápalom spojiviek, posilňuje imunitu, odstraňuje chudokrvnosť, priaznivo pôsobí na srdce.

Tyrkys – prečisťuje nervové centrá, používa sa pri liečbe hlavy, proti zápalu sliznice, pri kožných chorobách – celkové uspokojenie.

Zafír - prináša priazeň božskú aj ľudskú, prináša pocty a posilňuje myseľ, odpor k prízemnej žiadostivosti, posilňuje nervový systém a premýšľavosť.

Možno niekto z Vás dostal pod vianočný stromček niektorý z nich....treba dobré vlastnosti v čo najväčšej miere zúžitkovať.
lujza.j
30.12.11,11:56
ja pridám ktorý kamienok ku ktorému znameniu:)
http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=2007040401
bejka24
05.01.12,06:55
Ja uplatňujem základné princípy zdravia.

Prvým je voda.

Pitný režim je skutočne zázračný - Ak ho začnete dodržiavať -
naštartuje sa vám najmä tráviaci systém a postupne to bude
ovplyvňovať ostatné tekutiny v tele (najzákladnešou je krv), bunky, z
nich vytvorené tkanivá, utvorené systémy a samozrejme orgány. Pitný
režim je závislý od našej hmotnosti- platí 30ml na 1 kg váhy (napr 80
kg = 2,4 litra vody) Všetko to závisí od množstva záťaže, čím viac
fyzickej záťaže tým viac tekutín treba navyše doplniť. Nikdy nepite
nárazovo - spôsobujete tak svojmu telu šok. Piť je potrebné po malých
ale častých dúškoch. Dôležité je taktiež čo pijeme. Ak denne
vypijete 2 litre sladených nápojov nemyslite si že ste si doplnili
tekutiny. V 1 litri Coca Coli sú 2 dcl vody, ktorú telo potrebuje.
Najlepšie je piť čistú vodu po malých dúškoch v priebehu celého
dňa. Ak sa rozhodnete dodržiavať pitný režim nerobte to nárazovo. Ak
ste doteraz pili denne 3 dcl vody, nešokujte svoje telo hneď veľkým
množstvom. Postupne si každý deň pridávajte o čosi viac tekutín.
Proces správneho pitného režimu je dlhodobý proces, preto sa
neponáhľajte. Ja osobne som pila 2 - 4 dcl vody denne po roku pijem 2 -
2,5 litra vody denne.

Druhým je spánok

Dostatok odpočinku regeneruje naše bunky, ktoré ďalej regenerujú
tkanivá orgány a taktiež systémy. Nové bunky, ktoré sa v tele tvoria
sú nepopísaným papierom, preto ich môžme ľahšie vyživiť. V spánku
náš mozog načerpávava nové sily, musí sa vysporiadať so všetkými
informáciami, ktorými ho denne zaťažujeme. Tráviaci systém po
celodennej práci regeneruje svoje bunky a štiepi enzýmy, ktoré
vylučujú škodlivé bunky ako aj spaľujú kalórie.

Tretím je cvičenie

Cvičenie slúži k lepšej cirkulácii krvi vo Vašom tele. Pod pojmom
cvičenie rozumieme akýkoľvek pohyb, ktorý cirkuluje našu krv, zvyšuje
náš tep a zabezpečuje hyperventiláciu pľúc (zrýchlený dych).
Cielené cvičenie neznamená len hodiny strávené v telocvični. Ak si
každý deň spravite dobrý strečing
http://www.sportujeme.sk/fitness/strecingove-cvicenie Ak namiesto
výťahu použijete schody a dáte prednosť chôdzi pred autom, či
autobusom, dávate telu dobrý základ pohybu. Každodenná starostlivosť
o deti a domácnosť je taktiež dobrým tréningom. Doprajte si raz do
týždňa tanec, prechádzku v prírode, 30 minútové cvičenie a Vaše
úspechy sa dostavia. Je veľmi podstatné správne držanie tela
http://lesk.cas.sk/clanok/82749/6-cvikov-na-spevnenie-chrbtoveho-svalstv...
Aj tu platí že kvalita je oveľa dôležitejšia ako kvantita.

Štvrtým je živá potrava

Predstavuje potravu, ktorá je absulútne čerstvá a hneď po uvarení
zjedená. Predstavuje taktiež potravu, ktorá neobsahuje pesticídy,
hormóny a baktérie. Tento princíp je veľmi obtiažne dodržať práve v
dobe, ktorá nám nedovoľuje si dopestovať všetky druhy potravy a z
časových dôvodov variť niekoľko krát denne. Čo sa týka očistenia
potravy - najmä zeleniny a ovocia využivam ekologický ozónový čistič
Fruit & Vegetable Cleaner, ktorý mi už na prvej prezentácii ukázal čo
všetko sme doteraz jedli. ( http://www.youtube.com/watch?v=yJYF80Mfkc4 )
po slovensky som to nenašla- stačí vidieť. Ak chcete viac informácii o
Eko čističi pošlem vám mailom.

Piatym je užívanie prírodných doplnkov

Pri užívaní doplnkov je veľmi dôležité vyznať sa v spleti dnešnej
bohatej ponuky. Pri užívaní doplnkov by som Vám radila - nedajte sa
zlákať reklamou, nízkou cenou. Dbajte na kvalitu. Kvalitu rozpoznáte
veľmi jednoducho porovnajte si vstrebateľnosť doplnkov, zloženie
doplnku, a najmä prírodné doplnky by nemali mať žiadne vedľajšie
účinky, nemali by ste sa z nich predávkovať, a môže ich úžívať
každý bez rozdielu zdravotného stavu. Proces užívania by mal
predstavovať tri postupné kroky :

1. Očista
2. Výživa
3. Regenerácia

Telo je potrebné najprv očistiť - týka sa to najmä očisty
tráviaceho systému. Pritom ho môžme vyživiť doplnkami, ktoré majú
vysokú vstrebateľnosť - okolo 90 - 98% a nakoniec ho regenerujeme
doplnkami, ktoré posilnia našu imunitu pred voľnými radikálmi. Je
samozrejmé, že ľudia sa čoraz častejšie sa chránia pred chorobami
bylinkami, ovocím a zeleninou. Je to vynikajúci spôsob prevencie, avšak
naša zelenina, ovocie byliny postupne strácajú svoje výživné látky
(http://www.nanicmama.sk/obrazky-ku-clankom/ovocie-a-zelenina-vcera-a-dnes ).
Ja osobne užívam doplnky spoločnosti ***** a spoločnosti
Extravita. Je to na len a len na Vás vyberte si čo Vám najviac vyhovuje.

Starajme sa o svoje zdravie - máme len jedno tak si ho vážme.

V prípade záujmu Vám pošlem bližšie informácie.


https://ssl.gstatic.com/apps/gadgets/youtube/youtube.gifYouTube - Videá z tohto e-mailu
2009
12.01.12,01:57
lujza.j
21.01.12,19:46
minulý rok som si kúpila takýto "ladviňák" len už bolo skoro po zime tak som tak nejak nevedela správne oceniť, ale túto zimu ho nosím stále, dá sa stále nosiť aj pod blúzku, tenké tričko a pod. tým ktoré nenosia tielko ako ja odporúčam, je to super a ľadviny a kríže nevykúkajú.
http://www.profitrade.sk/sk/vec-drieku/vec-drieku-basic/
2009
23.01.12,14:08
Rok 2012 - 10 rad doktora Bukovskeho
Andronika
25.01.12,08:00
Včera som na tej stránke strávila celé hodiny, sú tam rady na všetko :) - http://pohoda.weblahko.sk/Rady-babky-bylinkarky.html
Zitulda
25.01.12,08:57
Robila som čistku v PC a tak prikladám niečo čo môže zaujať.
wegamizi
09.02.12,17:13
Chcem sa podelit s vami o velmi dobru radu, ako bojovat s chudokrvnostou. Moj syn po zdravotnej komplikacii, ked stratil asi 2l krvi a dostal nasledne transfuziu, mal dlhsiu dobu znizeny pocet cervenych krviniek. Podla rady jedneho pana doktora zacal jest skoro kazdy den cervene-krvave jelitka, teda krvavnicky. Krvny obraz syna sa tyzden, co tyzden radikalne menil k lepsiemu, za co vdaci tejto zabijackovej dobrotke. Bravcova krv ma 100% vplyv na krvny obraz a bezozbytku sa spracovava v ludskom tele v podobe vzrastajucich cervenych krviniek. Nielen ze chutne, ale aj zdrave, mnam, vela zdravia.
Paola.01
10.02.12,19:20
Milý poraďáci, toto je môj prvý príspevok do porady, tak dúfam že som trafila správnu tému. Veľmi by som potrebovala nejaký návod - radu na obnovenie, alebo zlepšenie imunity. Mojim problémom sú časté bakteriálne aj virózne ochorenia. Napríklad v decembri som bola liečená na bronchitídu-ATB, január - zápal močového mechúra - ATB a momentálne mám nejakú virózu, tak dúfam že nebudem musieť ísť k dr. pre ďaľšie lieky. Všetky moje choroby majú dlhší priebeh min. 2-3 týždne a aj obyčajné virózy sa končia komlikáciami, teda liekmi. Musím dodať, že chorá bývam len posledné tri roky - začalo to po pôrode môjho syna. Predtým som nevedela čo je to choroba, okrem preventívok som k dr. vôbec nemusela chodiť...Posledné roky však chodím od lekára k lekárovi, dokonca som si v súkromnej klinike nechala urobiť kompletné rozbory všetkých telesných tekutín :-) a nechala som sa otestovať na všetky choroby sveta, už dvakrát som navštívila homeopatov, dlhodobo (už tri roky) užívam v jesennom a zimnom období denne probiotiká, vitamin C a imunoglukán a zdravo a aktívne žijem, teda keď zrovna niesom odstavená chorobou a napriek tomu som veľmi často obmedzovaná vírusmi. Veľmi mi pomôže akákoľvek rada, lebo naozaj neviem, čo s tým ďalej.
Dáša_
10.02.12,19:29
Paola.01
11.02.12,10:22
Dáši, po tejto knižke som už pátrala, lebo jej autor o liečbe hovoril na inom diskusnom fóre. Istý čas som dodržiavala jeho rady, práve na jeho odporúčanie užívam 1000mg konkrétneho vitamínu c denne a v čase choroby tak ako povedal - konské dávky, ktoré redšej nešpecifikujem, lebo by ste si mysleli že som blázon :-) Nuž ale choroby sa aj tak vracali a ich priebeh vitamín c nijako nezlepšil a zdalo sa mi toho vitamínu naozaj stráášne veľa, takže odporúčania som dodržiavala iba cca 2 mesiace. Je pravda, že som nemala kompletné info, takže si to prečítam v komplet verzii. Ďakujem.
lujza.j
11.02.12,18:54
lujza.j
11.02.12,18:58
korela
11.02.12,19:58
Ďakujem za tip, u nás momentálne Fe od hodnotu 3. Mne lekár asi pred 15 rokmi odporúčal na posilnenie organizmu surovú bravčovú pečeň. To by som nezvládla.
korela
11.02.12,20:00
Paola.01, prepáč, to mal byť minikomentár pre wegamizi nad tebou.u.
korela
11.02.12,20:01
Prepáč, omylom som zaradila koment nižšie pod Paulu.01.
Paola.01
12.02.12,07:39
Lujza ďakujem, preštudujem si to.
Denisa
12.02.12,08:11
Paola, odporúčam Mladý jačmeň, Chlorellu.
Tiež stravovanie podľa krvných skupín. Na nete je toho dosť popísaného alebo sú aj knihy. Vylúčiť zo stravy akýkoľvek cukor, mlieko a bielu múku.
Dáša_
12.02.12,08:40
Paola.01 ešte raz som si prečítala, čo si napísala. Podľa všetkého je za tým stres. A to, ke´d máš malé dieťa sa ťažko rieši.
U nás doma (bez ohľadu na knižku o vitamine C) som zaviedla pár pravidiel - ke´d len vidím, že sa u niekoho schyľuje k nachladnutiu, tak okamžite ho prinútim zjesť 2 tabletky vitamínu C (po pravde, neskúmala som obsah vitamínu, dala som dve :) ) a jednu tabletu zinku. úplne na začiatku, pomaly ke´d počujem prvé zakašlanie alebo smrknutie :) . Ak bolí hrdlo - tak varím šalviu. Ak počujem zakašlanie, tak krájam cibuľu a zasypam cukrom. Ak tešie z nosa - tak aspoň 3x denne solux. Ak sa nepodarí kašeľ zdolať, tak daľší stupeň je mlieko s maslom a medom. Ja viem, veľa ľudí povie, že mlieko zahlieňuje. Minule som čítala rady lekára, ktorý povedal, že práve pri vlhkom kašli je to mlieko fajn, lebo ten hlien obaľuje choroboplodné zárodky a tie sa ľahšie vykašliavajú. A keď sa len trochu dá, tak juniora nechávam aspoň dva dni doma zo školy.
Na močový mechúr je vynikajúci čaj zo zlatobyle. Ak len trochu cítiš problémy, tak okamžite aspoň liter takéhoto horúceho čaju za deň. Plus brusnice. Prípadne aj urologický čaj. Alebo žihľava. Ale zlatobyľ je najlepšia.
Na silné bolesti pri menzes je výborný čaj z myšieho chvosta. Takisto teplý až horúci a opakovane. Čaje si buď pestujem sama alebo kupujem sypané. nepoužívam bylinkové čaje sáčkové.

Po pravde, už si ani nespomínam, kedy kto u nás jedol ATB. A to junior chodil aj na alergológiu, trpel častými zápalmi stredného ucha (skončili sme dokonca s trubičkami v ušiach). A ešte horšie na tom bol manžel. Ten na zimu využíval minimálne 2xATB, zvyšok presmrkal a prekašlal.

Varím pre všetkých doma a polotovary používam výnimočne. Snažím sa minimalizovať všetky prídavné látky v potravinách - napríklad pijeme iba obyčajny čierny čaj, do ktorého si radšej dáme citron doma. Nie je problém si uvariť zázvorový čaj z čerstvého zázvoru a medu.
A hlavne sa snažíme minimalizovať stresy. Kedysi, keď malý len zakašlal, hneď som cítila veľký nepokoj aj ja. ˇi to zase zvladneme, keď bude chorý, čo to urobí... teraz to už neriešim...Príde, odíde...

mmch, odkedy takto varím doma a stravuje sa takto aj manžel, zmizli jeho žalúdočné problémy. občas samozrejme sa niečo vyskytne, ale kedysi to bolo denno denne. Teraz možno raz za mesiac a aj to dokážem identifikovať, čo to bolo.
babka - ježibabka
12.02.12,09:59
Paola.01 tak daľší stupeň je mlieko s maslom a medom. Ja viem, veľa ľudí povie, že mlieko zahlieňuje. Minule som čítala rady lekára, ktorý povedal, že práve pri vlhkom kašli je to mlieko fajn, lebo ten hlien obaľuje choroboplodné zárodky a tie sa ľahšie vykašliavajú.
Dávam iba časť citátu, týkajúcu sa mlieka. Na kašeľ som mala recept od kmotry zhruba takýto: mlieko, med, kačacia masľ, pálenka. Keďže kačacia masť nie je stále dostupná, recept som stratila. Teraz mám kamarátku, ktorá chová kačice, takže masť by bola, len nemám recept. Bolo to asi v tomto zmysle: Neviem koľko čoho tam išlo - mlieko, med, kačacia masť a pálenka. Dalo sa to zohriať a po dúškoch sa pilo, pomerne horúce. Kto má babičku, tak niektorá si snáď na to spomenie. (Aby sa to neprehnalo s množstvom mlieka - viac pálenky nevadí, bude sa lepšie spať.):D:D:D
Dáša_
12.02.12,11:18
A ešte som chcela povedať - podľa mňa neteba robiť všetky zmeny naraz. Ale postupne pomaly, jednu zmenu nechať zažiť, potom ´dalšiu, skúšať. A skôr sa prikláňať k jednoduchším veciam, nie zložitým jedlám.
Ja napríklad momentálne riešim chlieb. Okolo máme samé super a hypermarkety a chlieb z nich nestojí za veľa. jedna súkromná pekáreň - ale tá robí skôr taký chlieb francúzskeho typu. Ani jeden z tých chlebov sa nedá na druhý deň jesť. Objavila som v jednej predajni dosť ďaleko lepší chlieb. Je síce hodne drahší, ale dlhšie vydrži. Lenže za tú cenu by som ho už mohla aj doma robiť. A tak váham, čo bude ďalej :)
terezamaria
12.02.12,11:52
Pleseň na nohách
Pleseň na nohách premôžete z kúpeľov šalvie a levandule.

Kúpeľ pripravíte tak, že do 2 litrov vriacej vody pridáte hrsť šalvie a pol hrsti levandule.
Necháme pol hodinky vylúhovať a potom ponoríme napadnuté nohy. To opakujeme 2x týždenne kým pleseň nezmizne.
korela
12.02.12,14:29
http://www.biopekaren.sk/onas.php, predávajú svoje výrobky aj po Slovensku
Mirica-LV
14.02.12,12:00
Milý poraďáci, toto je môj prvý príspevok do porady, tak dúfam že som trafila správnu tému. Veľmi by som potrebovala nejaký návod - radu na obnovenie, alebo zlepšenie imunity. Mojim problémom sú časté bakteriálne aj virózne ochorenia. Napríklad v decembri som bola liečená na bronchitídu-ATB, január - zápal močového mechúra - ATB a momentálne mám nejakú virózu, tak dúfam že nebudem musieť ísť k dr. pre ďaľšie lieky. Všetky moje choroby majú dlhší priebeh min. 2-3 týždne a aj obyčajné virózy sa končia komlikáciami, teda liekmi. Musím dodať, že chorá bývam len posledné tri roky - začalo to po pôrode môjho syna. Predtým som nevedela čo je to choroba, okrem preventívok som k dr. vôbec nemusela chodiť...Posledné roky však chodím od lekára k lekárovi, dokonca som si v súkromnej klinike nechala urobiť kompletné rozbory všetkých telesných tekutín :-) a nechala som sa otestovať na všetky choroby sveta, už dvakrát som navštívila homeopatov, dlhodobo (už tri roky) užívam v jesennom a zimnom období denne probiotiká, vitamin C a imunoglukán a zdravo a aktívne žijem, teda keď zrovna niesom odstavená chorobou a napriek tomu som veľmi často obmedzovaná vírusmi. Veľmi mi pomôže akákoľvek rada, lebo naozaj neviem, čo s tým ďalej.

presne toto isté mám aj ja od druhého pôrodu. Už tri roky ma nonstop "škrabe v hrdle". Obvodná mi už medzi riadkami povedala, že som simulant, ani ma na žiadne odborné vyšetrenie neposlala, urobila mi iba bežné krvné testy, ktoré nič neukázali. Sama som sa vybrala k imunologičke, ktorá mi povedala, že pôrod je spúšťačom mnohých vecí o ktorých sme dovtedy ani netušili, tak ma objednala na podrobnejšie odbery, ale až na marec. Zatiaľ mám nejaký sprej do nosa nakoľko pri vyšetrení zistila, že mám na mandliach "vychodené cestičky" po ktorých mi stekajú hlieny a to mi vraj spôsobuje akoby zápal hrdla.
Užívam ho tretí týždeň a škrabanie ustalo.
Ja jednoznačne odporúčam návštevu imunológa.
Estetic
14.02.12,13:28
Treba spraviť alergologické a imunologické testy,ale pokiaľ máte v poriadku imunitu,homeopatia by tento stav u mladého,inak zdravého človeka mala zvládnuť.Je ale fakt,že proces ozdravovania je u dospelých na rozdiel od detí pomalší.Ozdravenie u dieťaťa tak pol roka,u dospelého druhý rok liečby.Vačšinou.
terezamaria
14.02.12,16:16
Možno sa Vám niečo hodí:
lujza.j
14.02.12,19:47
Paola.01
16.02.12,17:33
Ďakujem za všetky rady, rozhodla som sa vyskúšať ten zelený jačmeň a nahodila som kľudový režim. Aj podľa materiálov čo ste sem hodili, zrejme môže byť za tým stres... No je fakt že žijem v zahraničí, takže mi nemá kto postrážiť malého, takže tri roky som nonstop s ním, nemala som kľud ani na pár hodín, teda jedine keď spí:-) Mirica-LV, napíš potom ako si u toho dr. dopadla, snáď ale budeš mať všetko OK. Čo sa týka mňa, ja uvažujem nad tým imunológom, teda v prípade že ten kľud a podpora organizmu vo forme toho jačmeňa nepomôžu... No a Dáši, ja som si už pekáreň na chlieb kúpila, je to výborná vec, kupujem celozrnnú a špaldovú múku a pridávam si do nich troška orechov a pod. a chlebíky sú z nej super.... a skúsila som na kašel ten mliečno medový recept, okrem toho že dobre chutí, myslím že aj pomohol - ďakujem.
Dáša_
16.02.12,18:00
ja som už jednu pekáreň na chlieb podrala :) Teraz by som ale rada iný chlieb :)
ivuliatko
18.02.12,10:11
REFLEXNÁ TERAPIA

Skús pozrieť a keď máš bolesti, trochu pomasíruj vyznačené miesto, bolesť sa
postupne zmenšuje. Klikni na orgán a rozvieti sa ti miesto na ruke alebo
nohe, ktoré má súvis s bolesťou. - zájdi kurzorom na časť tela alebo
zoznamu, ukážu sa ti súvislosti........

http://reflex.friva.net/zony.php
bettylou
20.02.12,18:10
Trochu o tom aj ako sa možno stravovať, venované vydavateľstvom aquamarin všetkým, ktorí chcú byť zdraví:
"Cez akier prežarovalo ranné slnko, osvetľovalo priestor a vytváralo v ňom priateľskú atmosféru.
Usadili sme sa k stolu uprostred. J. vbalansoval dnu s dvomi taniermi, ktoré obratne postavil pred nás - najprv obslúžil S. a potom mňa. "Vyzerá to chutne," zamrmlal S. a za golier si zastrčil servítku. Podrobne som si všetko prehliadol: na porcelánovom tanieri ležala karotka nakrájaná na kolieska a veľký šalátový list - všetko vkusne upravené.
Oči sa mi rozšírili sklamaním.
Keď S. zaregistroval hlúpy výraz mojej tváre, takmer sa zvalil od smiechu zo stoličky. J. sa škodoradostne obrátil. "Aha," uľahčene som si vydýchol, "bol to asi len vtip."
J. bez slova odniesol taniere a opäť sa objavil s dvoma prekrásnymi drevenými miskami -
v nich miniatúrna napodobenina jedného pohoria. Samotný vrch pozostával z doslova umelecky navrstvených koliesok medových a konfulopských melónov. Malé úlomky vlašských orechov a mandlí predstavovali kúsky polí. Rozšírené útesy boli sformované z drobných kociek syra a jabĺk, stromy - maličké ako bonsai, z petržlenovej vňate. Vrcholec obklopoval ľadovec z jogurtu a na úpätí vrchu ležal prstenec z rozpoleného hrozna a čerstvých jabĺk.
Sedel som a hľadel s otvorenými ústami. "J., to je príliš pekné na to, aby som to jedol".
Ale S. už začal, jedol rozvážne a uvedomele - ako to bolo jeho zvykom. Aj moja chuť vzrástla. Vtom začal S. jedlo do seba hádzať, akoby mal zajtra zažiť hladovku.
Pochopil som - napodobňoval ma. :)
korela
23.02.12,12:43
Má niekto osobné skúsenosti s biosoľami? Akékoľvek. Linky mám poprezerané.
terezamaria
23.02.12,14:08
Suché unavené oči
Ponorte na niekoľko minút dva sáčky s harmančekovým čajom do horúcej vody. Potom je schlaďte v chladničke po dobu najmenej dvadsiatich minút. Priložte ich na zavreté oči a nechajte ich pôsobiť tak dlho, kým sáčky nedosiahnu izbovej teploty. Harmanček má mierne protizápalové účinky a pomôže vám aj proti opuchnutým očiam.
terezamaria
23.02.12,17:50
Výživa pre mozog
Pistácie - obsahom kália, ktoré podporuje transport kyslíka červenými krvinkami, pomáhajú udržať jasnú myseľ.

Orechy - obsahujú alfa-linolovú kyselinu, minerálne látky a bielkoviny, posilňujú mozgové bunky a koncentráciu.

Biela fazuľa - obsahom magnézia podporuje prenos myšlienok.

Ovsené vločky - ich obsah vitamínu B zosilňuje koncentráciu a vďaka magnéziu zvyšuje výkonnosť.

Papája - má vysoký obsah vitamínu C a magnézia, čím pomáha proti únave.

Červená paprika - vysokým obsahom vitamínu C pomáha prekrviť mozog.

Jogurt - je hodnotným zdrojom kalcia a amínokyseliny isoleicínu, zvyšuje výkonnosť.
ivuliatko
24.02.12,18:52
Estetic
25.02.12,03:27
IBALGIN - neviem, či to tu už bolo, ak áno, kopnite ma, vymažem.

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/ostatni/fenomen/ibalgin-pomsta-ruzoveho-stesti_24481.html

...v poslednom čase sa tuším dosť hovorí aj o rizikách užívania paracetamolu...

http://gnm.webnode.sk/news/vrah-je-medzi-nami-menej-zname-nebezpecne-vedlajsie-ucinky-paracetamolu/

http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/18933-dlhodoby-navyk-na-paracetamol-moze-byt-fatalny/

a som z toho jeleň :eek:
Je to jednoduché.Neexistuje liek bez nežiaducich učinkov,každý jeden liek ich má a je jedno či je na predpis,či je na voľno kúpiteľný,či je v kvapkách do očí alebo v mastiach ako napriklad Framykoin.Koľko z Vás čo ho používate vie,že Framykoin je vlastne dvojkombinácia širokospektrálnych antibiotík?Lieky netreba používať nikdy zbytočne a ani dlhodobe.
Estetic
25.02.12,03:33
Suché unavené oči
Ponorte na niekoľko minút dva sáčky s harmančekovým čajom do horúcej vody. Potom je schlaďte v chladničke po dobu najmenej dvadsiatich minút. Priložte ich na zavreté oči a nechajte ich pôsobiť tak dlho, kým sáčky nedosiahnu izbovej teploty. Harmanček má mierne protizápalové účinky a pomôže vám aj proti opuchnutým očiam.
Harmanček je top bylinka,používali ho už naše mamy.V prípade že ho znáša organizmus,je dobrý do kúpeľa,na naparovanie,ako čajík aj ako sedacie kupele pri problémoch s mykozami či pri problémoch urologických.Nevýhodou je,že vysoké percento populácie je na harmanček alergická,asi 20%.Pozor na bylinkové obklady a bylinkové čaje či kúpele musia dať ľudia alergickí na bylinky.Tam potom doporučujeme skôr dubovú kôru.
Indeed
25.02.12,04:04
Ja by som sa chcel spýtať, či má niekto skusenosti s užívaním výťažku z ALOE VERA, či už to priamo šťava z tejto rastliny alebo nejaké gely ,masti a tak podobne...
Kvaka
25.02.12,07:48
Ja by som sa chcel spýtať, či má niekto skusenosti s užívaním výťažku z ALOE VERA, či už to priamo šťava z tejto rastliny alebo nejaké gely ,masti a tak podobne...
Mám, veľmi dobré, ale výskum som nerobila.:)Takže stačiť ti musí jednoduchá odpoveď.
terezamaria
25.02.12,17:07
Zeler je zázračná zelenina, ktorá má univerzálne účinky a pomôže liečiť každého.

Zeler si ľudia od nepamäti ordinujú pri problémoch so žalúdkom, čistí nám aj krv. Ak máte zlé krvný výsledky, stačí "užívať" zeler a váš ošetrujúci lekár bude príjemne prekvapený, čo ste so sebou urobili alebo či je krv vôbec vaša.

Zeler je aj na zápaly a horúčky. Pôsobí proti nim, ohromne močopudne a detoxikačne. Najlepšie je ho konzumovať surový v šalátoch, ale aj varený a to v polievkach. Zeler sa dá aj piecť. Využíva sa z neho buľva, aj vňať či šťava.

Zvyšuje potenciu
Ktorý muž už nepočul o tom, že je zeler výnimočný na zvyšovanie mužnosti. Zeler obsahuje veľké množstvo éterických olejov, čo mu slúži ku cti a ako ochranapred škodcami, plesňami a baktériami.

Rovnako chrái pred nimi aj naše telo. Dezinfekčné účinky zeleru nachádzajú svoje uplatnenie aj v prípadeochorení dýchacích ciest. Zelerové silice pomáhajú s rozpúšťaním hlienu a zároveň dezinfikujú sliznicu.

Na nervy
Veľké množstvo vitamínu B je dôležité pre našu krásu, nechty, vlasy. Správnu funkcie pečene a najmä našich nervov, ktoré máme rozkolísané denno denne.

Taktiež ak máte reumu, artritídu, bolia vás kĺby, nezabúdajte na zeler. Predovšetkým pravidelné užívanie surového zeleru alebo šťavy, by malo zmierniť problémy a uľaviť našim kĺbom. Aj diabetici alebo ľudia náchylní na cukrovku by si mali znižovať hladinu krvného cukru práve zelerom.
terezamaria
25.02.12,17:09
Mrkva:

Účinky:
znižuje cholesterol, predchádza zápche, pomáha pri kožných chorobách, nedokrvenie a oslabenie organizmu. Chráni zrak. Znižuje riziko rakoviny pľúc. Jednoduchý spôsob, ako znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Je vynikajúcou regeneračnou potravinou, ak sa človek cíti vyčerpaný alebo sa zotavuje. Mrkva je bohatá na vitamíny A, B a C, betakarotén, železo, vápnik, draslík a sodík.
Množstvo:
Každý deň jedzte 2 mrkvy alebo vypite pohár čerstvej šťavy. Pôst s mrkvovou šťavou v priebehu 1 alebo 2 dni je veľkou detoxikačnou terapiou pečene. Viac vitamínu A - karoténu sa uvoľňuje pri spracovaní mrkvy než pri hryzení v surovom stave. Pri strúhaní to je 36%, pri tepelnej úprave až 60%, pri jedení celej surovej mrkvy len 5%. Do čerstvej mrkvovej šťavy vmiešajte aj lyžičku panenského olivového oleja, vďaka nemu sa karotén v tele lepšie využije.
Indeed
26.02.12,05:30
Ja by som sa chcel spýtať, či má niekto skusenosti s užívaním výťažku z ALOE VERA, či už to priamo šťava z tejto rastliny alebo nejaké gely ,masti a tak podobne...
Zaujimajú ma KONKRETNÉ skusenosti typu: " mal /-a/ som taký a taký problém, a užívaním aloe vera sa tento problém vyriešil, ťažkosti ustúpili", a tak podobne
alebo : "užíval /-a/ som aloe vera, na prečistenie organizmu, vysledky boli také a také "

Ďakujem za vyjadrenia .
Kvaka
26.02.12,08:23
Užívali sme s manželom http://www.barnys.sk/product.php?id_product=118, obidvaja sme mali dobré skúsenosti. Prečistenie organizmu sa prejavilo v úprave metabolizmu, manžel schudol cca 3kg, čo mu prospelo, ja som pribrala 2kg, čo mi tiež prospelo, pleť sa tiež zlepšila, akoby ožila. Zhodou okolností som bola na odbere krvi tesne po doužívaní šťavy a všetky parametre som mala v norme, čo znamenalo, že mne sa upravila chudokrvnosť (zvýšil sa mi počet červených krviniek a hemoglobínu) a mierne mi poklesol cholesterol. Negatíva: pociťovala som cez deň mierne pálenie žáhy, musela som popíjať Fatru liečivú.
KatarinaNR
26.02.12,08:59
Užívali sme s manželom http://www.barnys.sk/product.php?id_product=118, obidvaja sme mali dobré skúsenosti. Prečistenie organizmu sa prejavilo v úprave metabolizmu, manžel schudol cca 3kg, čo mu prospelo, ja som pribrala 2kg, čo mi tiež prospelo, pleť sa tiež zlepšila, akoby ožila. Zhodou okolností som bola na odbere krvi tesne po doužívaní šťavy a všetky parametre som mala v norme, čo znamenalo, že mne sa upravila chudokrvnosť (zvýšil sa mi počet červených krviniek a hemoglobínu) a mierne mi poklesol cholesterol. Negatíva: pociťovala som cez deň mierne pálenie žáhy, musela som popíjať Fatru liečivú.

Kvaka, ja odporúčam tiež, ja som tento produkt brala asi pred 4 rokmi keď boli novinka na trhu, ale vtedy som pracovala v jednej farmaceutickej spol. kde to prišli prezentovať, celkom sa mi to pozdávalo, brala som to cca 3 mesiace, nejakú jednu kúru a mesiac po skončení som zistila, že som tehuľka a to sme sa nažili cca polroka bez výsledku, no telo sa asi očistilo a bolo pripravené.
Idem na jeden zákrok a po ňom by som si zase chcela dať takú trojmesačnú kúru aloe. Čiže ja tiež odporúčam.
2009
29.02.12,01:52
12 omlazujících rostlin...
ada5
02.03.12,11:17
mám vyskúšané, vynikajúce...
ada5
02.03.12,11:24
neviem, som radšej za prevenciu bez tabletiek....
ada5
02.03.12,11:35
Téma je super, ani nestíham čítať všetky príspevky, takže sa pripájam. Mám sedavú prácu, pijem veľa kávy a málo tekutín. Snažím sa piť viac vody /donucujem sa/ a večer pri telke cvičím....ja viem, že by to chcelo viac, ale niekedy mi chýba odhodlanie... ale snažím sa aspoň trošku.
lujza.j
04.03.12,09:53
trisestri
04.03.12,09:58
nenakupovat polske potraviny:)
rejich
10.03.12,17:42
trisestri
13.03.12,18:02
na detoxikaciu nie je vobec potrebne kupovat drahe a pochybne preparaty,staci stary a osveceny recept starych mam a to vypit aspon 2 dcl pohar stavy z kyslej kapusty.
osky
15.03.12,19:44
uz druhy tyzden sa morim s dakym prechladnutim ale nie je to chripka.ma to cudny priebeh,najprv to bolo v nose a po 3 dnoch to spadlo na hrud.
nic ma neboli,iba ma drazdi na suchy kasel-su to take zachvaty a stratila som hlas.ked som aj hovorila,bolo to skor chrapotanie.
poskusala som svoje overene babske recepty,ale tento raz nezabrali.

tak som siahla po svedskych kvapkach a cuduj sa svete,naozaj zaberaju.
pijem 3 razy denne za kavovu lyzicku zmiesanu vo vlaznom caji alebo v letnej vode,este len druhy den,pomaly to pustam do hrdla,riedim to len tak pol na pol.a hlas sa ozaj vracia.
okrem toho som si na trosku vaty dala roztoku kvapiek a vody,tiez v pomere 1:1 a to som si strcila do oboch nosnych dierok,nakolko som nemohla vobec dychat nosom a Vibrocil sa mi uz minul.
vlozila som si to do nosa tak aby som cez to mohla trochu dychat a je to super,ked sa cesty uvolnia,vytiahnem vatu a dycham normalne a ked sa mi nos znova upcha.dam si znova tampon so svedskymi kvapkami.

okrem toho mam na hrudi mastno-mokry zabal a na tom este taky gelovy vankusik,co sa nahreje v mikroske.to mi drzi ten obklad taky teply.
pomaly to zabera.nechem s tym ist k doktorke na lieky,radsej nieco prirodzene.;)
bettylou
19.03.12,19:56
Zdravím, poradí prosím niekto (nechcem zakladat novú tému) "Čo dávali staré mamy na fokle (modriny), aby sa rýchlejšie zahojili a zmizli?"
lujza.j
19.03.12,20:02
Zdravím, poradí prosím niekto (nechcem zakladat novú tému) "Čo dávali staré mamy na fokle (modriny), aby sa rýchlejšie zahojili a zmizli?"
kuk tu:http://www.porada.sk/t187383-monokel.html
bettylou
20.03.12,09:50
Dik, aj keď tá téma je o inom, ale už som našla, arnika, tvaroh, víno - prikladať.
trisestri
24.03.12,10:46
terezamaria
24.03.12,12:02
Rozalka
24.03.12,14:50
Minulý víkend som mala drobné vyrážky pod pazuchami - pripisovala som to parfému, vymenila som, okrem toho mi 2 noci aj strašne svrbeli dlane, najmä na ľavej ruke, medzi palcom ukazovákom a prostredníkom - kolegovia ma presvedčili, že to mám z tlieskania (v sobotu som dokopy asi 20-25 intenzívne tlieskala na jednom koncerte). Počas týždňa bol pokoj, tak som to všetko pripísala tomu parfému a tlieskaniu. Túto noc mi však dlane znova svrbeli a znova vyliezli tie vyrážky, ale už aj v jamke lakťa a na lopatkách. Natrela som si ich hydrocortisonom - nedávno mi kožná predpísala na podobnú škvrnu na kolene (bola len jedna a vtedy ma nesvrbeli dlane). Stretli ste sa už s niečim podobným?
lujza.j
24.03.12,17:20
Minulý víkend som mala drobné vyrážky pod pazuchami - pripisovala som to parfému, vymenila som, okrem toho mi 2 noci aj strašne svrbeli dlane, najmä na ľavej ruke, medzi palcom ukazovákom a prostredníkom - kolegovia ma presvedčili, že to mám z tlieskania (v sobotu som dokopy asi 20-25 intenzívne tlieskala na jednom koncerte). Počas týždňa bol pokoj, tak som to všetko pripísala tomu parfému a tlieskaniu. Túto noc mi však dlane znova svrbeli a znova vyliezli tie vyrážky, ale už aj v jamke lakťa a na lopatkách. Natrela som si ich hydrocortisonom - nedávno mi kožná predpísala na podobnú škvrnu na kolene (bola len jedna a vtedy ma nesvrbeli dlane). Stretli ste sa už s niečim podobným?
možno, ale dúfam že nie.... http://www.atopickadermatitida.sk/index.php?www=sp_detail&id=34
Rozalka
24.03.12,17:55
aj ja dúfam, že nie ... ale čo tie dlane?

Keď tak spätne premýšľam, čo som pojedla, popila, našla som len jediný zhodný príjem do tela - štamperlík 13.prameňa Karle-varle (=Becher). Podotýkam, že som tento nápoj nepila prvýkrát a nikdy som nemala problémy.
Ráno po natretí mi zmizli, na obed som zariskovala a dala si za štramprlík a práve sa mi zjavili, tak je to asi to, tak ho musím vyradiť zo svojho "jedálnička" :)
terezamaria
24.03.12,18:03
Od rána je už dlho, tak natretie už nefunguje, asi to nebude Becher...ale veď vynechaj a uvidíš, či sa zase večer nevyhádžeš...
lujza.j
24.03.12,18:47
aj ja dúfam, že nie ... ale čo tie dlane?

Keď tak spätne premýšľam, čo som pojedla, popila, našla som len jediný zhodný príjem do tela - štamperlík 13.prameňa Karle-varle (=Becher). Podotýkam, že som tento nápoj nepila prvýkrát a nikdy som nemala problémy.
Ráno po natretí mi zmizli, na obed som zariskovala a dala si za štramprlík a práve sa mi zjavili, tak je to asi to, tak ho musím vyradiť zo svojho "jedálnička" :)
kuk ešte tu: http://www.choredieta.sk/index.php/imunita-alergia/alergia-potraviny možno si to už čítala....

alebo :http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab=ww#hl=sk&sclient=psy-ab&q=svrbenie+dlaní&oq=svrbenie+d&aq=0&aqi=g6&aql=&gs_l=serp.1.0.0l6.4333l16704l1l18723l26l17l0l4l4l4 l91l907l11l13l0.frgbld.&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=4545ed0f3f373e25&biw=1366&bih=643
srska
24.03.12,18:55
aj ja dúfam, že nie ... ale čo tie dlane?

Keď tak spätne premýšľam, čo som pojedla, popila, našla som len jediný zhodný príjem do tela - štamperlík 13.prameňa Karle-varle (=Becher). Podotýkam, že som tento nápoj nepila prvýkrát a nikdy som nemala problémy.
Ráno po natretí mi zmizli, na obed som zariskovala a dala si za štramprlík a práve sa mi zjavili, tak je to asi to, tak ho musím vyradiť zo svojho "jedálnička" :)u mňa:
1. stres + alkohol + silne korenené jedlo = vyrážky jak v 15-tich.
2. mal som dávno problém s liekmi, ktoré obsahovali fenobarbital - večne som sa "vyhádzal" na rukách a nohách - svrbelo to jak hovado

skús zopár dní dietiť
Katy a R
24.03.12,19:02
aj ja dúfam, že nie ... ale čo tie dlane?

Keď tak spätne premýšľam, čo som pojedla, popila, našla som len jediný zhodný príjem do tela - štamperlík 13.prameňa Karle-varle (=Becher). Podotýkam, že som tento nápoj nepila prvýkrát a nikdy som nemala problémy.
Ráno po natretí mi zmizli, na obed som zariskovala a dala si za štramprlík a práve sa mi zjavili, tak je to asi to, tak ho musím vyradiť zo svojho "jedálnička" :)
s tým hydrokortizonom opatrne (nepreháňaj!) .. ale možno by bolo lepšie ponatierať tým 13-tym prameňom;) - ak bola horká :confused:- ale ak sladká, tak veľmi nie - to potom radšej Alpu použi!;)
kvetinky si nepresádzala:confused:.. niečo zo zeminou ..?
lujza.j
26.03.12,10:24
Rozalka
26.03.12,17:10
s tým hydrokortizonom opatrne (nepreháňaj!) .. ale možno by bolo lepšie ponatierať tým 13-tym prameňom;) - ak bola horká :confused:- ale ak sladká, tak veľmi nie - to potom radšej Alpu použi!;)
kvetinky si nepresádzala:confused:.. niečo zo zeminou ..?
Presne to sa ma opýtala moja obvodná - nie nepresádzala, pozemky mám v dvoch črepoch na balkóne, a tie obhospodaruje manžel ...
Asi to bude od parfému - po vymenovaní všetkého, čo som za posledný týždeň popila/pojedla.
lujza.j
09.04.12,16:56
lujza.j
14.04.12,19:50
mikichan
14.04.12,19:52
doporucujem vysadit chemikalie a prejst na liecive rastliny vid. Jaroslav Kresanek: Atlas liecivych rastlin a lesnych plodov - manual fytoterapie
lujza.j
14.04.12,19:55
doporucujem vysadit chemikalie a prejst na liecive rastliny vid. Jaroslav Kresanek: Atlas liecivych rastlin a lesnych plodov - manual fytoterapie
toto čo je reklama? už 2x tá istá kniha...
mikichan
14.04.12,20:01
toto je osveta v svete plnom marketingoveho smogu, kniha je stara 35 rokov
arizona
14.04.12,20:09
5x
rejich
15.04.12,18:16
Zitulda
16.04.12,07:16
Ak môžem poradím...nikdy nesťahovať deťom teplotu ak ju má iba zvýšenú do tých 37,8° a dieťa sa hrá, ako by mu nič nebolo je čulé a nie je malátne. To z vlastnej skúsenosti pri deťoch viem.
Zitulda
16.04.12,07:19
prikladám ...z emailu a zároveň prosím, ak zistíte, že už je pridané, upozornite ma - vymažem:)
Zitulda
18.04.12,11:38
Dostala som emailom- podelím sa rada:)
Indeed
18.04.12,11:49
Pre svoje zdravie možem urobiť to, že budem užívať kvalitné vitamínové pripravky.

Komplex B-vitamínov, antioxidanty, a vitamín C /300 mg/

www.calivita.com
rejich
20.04.12,04:18
Dokumentární film Tlustí, nemocní a téměř mrtví - "Fat Sick And Nearly Dead"

Ještě stále váháte, zdali strava pocházející z přírody ve svém původní nezpracované formě má léčivou sílu?
Stále si myslíte, že vaše tělo prospívá z živočišných bílkovina tuků a silně zpracovaných sacharidů?
Nasloucháte komerčním lékařům a výživovým odborníkům?
Myslíte si, že zdravý selský rozum „od každého trochu“ je opravdu cestou ke zdraví a prosperitě?

Zde je krásný důkaz, co dokáže zdevastované lidské tělo po pár měsících pouze na syrových šťávách.
Více energie, štíhlejší a zdravější tělo a jasnější mysl.
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=tlust%C3%AD%2C+nemocn%C3%AD+a+t%C3%A9m%C4%9B%C5% 99+mrtv%C3%AD++rutube&source=web&cd=1&ved=0CCAQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Frutube.ru%2Ftracks%2F5436241.html&ei=DvKQT9DZM-rE4gSFh8XFBA&usg=AFQjCNED7hXzTfjHrosi9HyTf6vHMwS89A
terezamaria
20.04.12,07:15
Veľké porcie ovocia


Z každej strany počujete, že ovocie je zdravé. Áno, je, ale... obsahuje mimoriadne veľa cukru. Je to síce prírodný cukor, ktorý je zdravší ako biele kryštáliky, ale naše telo nepotrebuje extra dávky sacharidov. Keď si dáte denne jednu až dve porcie ovocia, je to v poriadku. Ale ak zhltnete dve kilá jabĺk, marhúľ, broskýň či pomarančov, lebo si myslíte, že to vášmu telu prospeje, robíte poriadnu hlúposť. Veľký prísun jednoduchých sacharidov vyvolá rovnakú reakciu, ako keby ste zjedli tabuľku čokolády. Po náhlom prílive energie sa dostaví jej pokles a skolí vás únava. Navyše nadmerné porcie cukru nedokáže telo okamžite zužitkovať, preto ich premieňa na tuky a ukladá do zásob. To je zároveň vysvetlenie, prečo sa z ovocia priberá. Keď chcete prijímať dostatok vitamínov a minerálov, mali by ste presedlať na zeleninu. Obsahuje niekoľkonásobne menej sacharidov a kopec užitočnej vlákniny.
terezamaria
20.04.12,07:19
Osemhodinový spánok


To, že ste dávno-pradávno čítali o potrebe osemhodinového spánku neznamená, že táto informácia platí dodnes. Rovnako ako všetko ostatné, aj počet hodín, ktoré by ste mali stráviť v posteli, je individuálny. Niekomu stačí šesť, inému sa máli aj deväť. Poslúchajte preto svoje telo a neriaďte sa žiadnymi normami. Práve vďaka nim si mnohí ľudia myslia, že trpia nespavosťou a zbytočne sa kŕmia rôznymi návykovými tabletkami. Ak sa pravidelne budíte už o piatej, a to „len“ po šiestich hodinách spánku, nerobte paniku – ste jednoducho ranné vtáča, ktorému stačí šesťhodinový odpočinok.
rejich
20.04.12,11:45
Ja som sa docital,ze pre kvalitny spanok je najdolezitejsia cast ta pred polnocou.Najlepsie je chodit spat po zotmeni tzv. so slepicami.
Katy a R
26.04.12,17:18
Čo poviete .. mohla by som toto realizovať aj terazky v apríli :confused::D
Proti stareckej nemohúcnosti
200 g májovej žihľavy zalejeme pol litrom žitnej pálenky. Fľašu obviažeme gázou a necháme jeden deň na slniečku. Ďalších 8 dní lúhujeme v tme. Scedíme a podávame 1 lyžičku na lačno 30 min. pred každým jedlom. Po vypití celej fľašky sa človek cíti mladší, srdce mu lepšie pracuje a zlepší sa mu zloženie krvi. Starý človek sa lepšie pohybuje a nie je taký sklerotický
... a keď už som dnes na žihľavu bola - a či by som aj nezabudla ešte za tých pár dní - že čo a ako :D
lujza.j
26.04.12,18:52
tiež som to čítala....
terezamaria
29.04.12,15:53
Chrenový list - výborný pomocník
Ak máte alergické vyrážky, alebo vás bolia kĺby či svaly, môže vám pomôcť chrenový list. Umyte ho, opatrne postláčajte, natrite ho bravčovou masťou a priložte na postihnuté miesto. Nechajte pôsobiť – najlepšie cez noc. Určite sa vám uľaví.
terezamaria
29.04.12,15:55
Pohánka
Tvorí základnú zložku potravy Číňanov a Japoncov a je veľmi obľúbená v chladných stepiach Ruska a na Ukrajine. Hoci jej semená sa využívajú ako obilnina, nepatrí k obiliu. Je ľahko stráviteľná, nezaťažuje žalúdok, a ako výživná a posilňujúca strava je vhodná pre rekonvalescentov. Ide o jedinečnú liečivú rastlinu s alkalickým pôsobením, bohatú na minerály ako kremík, fosfor, zinok a nervové vitamíny B1, B2 a B6 a stopové prvky meď, nikel, mangán, kobalt a selén. Obsahuje cenné bielkoviny, nenasýtené mastné kyseliny a lecitín. Veľmi je cenený jej vysoký obsah rutínu, flavonoidu, ktorý posilňuje imunitný systém, reguluje zrážanlivosť krvi aj hladinu cholesterolu a pôsobí ako ochrana pred rakovinou čreva. Známy je hlavne jeho pozitívny účinok na krvné vlásočnice, blokuje vnútorné krvácanie, tvorbu hemoroidov, kŕčových žíl a udržiava pružné cievy. Priaznivo pôsobí tiež pri vysokom krvnom tlaku a podporuje sexuálne funkcie. Je vhodná hlavne v zimnom období, pretože zohrieva telo. Neobsahuje lepok, preto je tiež vhodná a odporúčaná do bezlepkových diét.
terezamaria
29.04.12,17:04
Zeler je naozaj nápomocný:
lujza.j
05.05.12,12:04
lujza.j
05.05.12,18:38
lujza.j
06.05.12,08:43
osky
07.05.12,03:50
vyborne infosky,vdaka.
osky
07.05.12,04:03
velmi zaujimave,ale trochu to protireci tej prilohe predtym...
terezamaria
09.05.12,13:30
Celkom dobrý recept :
terezamaria
09.05.12,19:37
No veru je to tuším pravda:
Valcake
09.05.12,22:18
JEDLÁ, ktoré vás zbavia JEDOV! O účinkoch citróna alebo žihľavy vieme všetci. Vedeli ste však, že podobne fungujú aj ľanové semienka alebo stonka púpavy?


Acai Patrí medzi najzdravšie ovocie na svete. Má toľko antioxidantov, že ho odborníci zaradili medzi tzv superpotraviny. Najčastejšie sa podáva vo forme šťavy, u nás ho ale v predajniach zdravej výživy zoženiete aj v najrôznejších dezertoch.
Goji 
 Neleží stále na vašom písacom stole? Škoda, na "zobkanie" pri práci je najlepšie. Patrí medzi nutrične najhodnotnejšie ovocie, obsahuje veľa bielkovín, vitamínov, minerálov a aminokyselín. Navyše pôsobí aj na prekyslenie organizmu.
Granátové jablko 
 Jeho sezóna práve začína! Lahodné ovocia vás nielen zbaví jedov v tele, ale zlepší aj stav pleti.
Ľanové semienka 
 Dve lyžičky týchto semienok pokryjú odporúčanú dennú dávku omega-3 nasýtených mastných kyselín. Niektoré štúdie dokonca tvrdia, že sú ich kvalitnejším zdrojom ako rybí olej. Naviac semienka fungujú aj proti rakovine a zápche.
Bodliakový olej Možno ste o ňom nepočuli, je ale dostupný aj u nás. Obsahuje veľa vitamínu E a kyseliny linolovej. Funguje na cholesterol, lieči pečeň a robí veľmi dobre nechtom a vlasom.
Žerucha 
 Patrí do potravín, ktoré čistia krv i obličky. Navyše významne posilňuje imunitu a zlepšuje trávenie. Okrem vitamínu C obsahuje železo, draslík, beta-karotén, tiamín, vápnik. Posypte ňou chlieb, pridajte ju do polievky či šalátu alebo k miešaným vajíčkam.
Voda 
 Jednoduché, ale tak účinné. Ak chcete telo zbaviť toxínov, bez pohárov čistej vody to nepôjde.
Kurkuma 
 Korenie, ktoré je viac než len korenie. Hocikde sa dočítate, že jeho žlté farbivo kurkumín má fantastické účinky proti rakovine. Aj farmaceutické spoločnosti ho využívajú ako liečivo, pretože zlepšuje trávenie a podporuje činnosť pečene.
Púpava 
 Je načase si pripomenúť, že stonky púpavy zbavujú telo jedov, dodávajú mu veľa vitamínov a minerálov. Sú veľmi horké, takže ich zrejme veľa nezjete (na deň sa ich odporúča 5-6). Dá sa z nich však uvariť čaj.
Fenikel Hovorí sa, že nech sa je akokoľvek, telu prospieva. Môžete ho popíjať v čaji, jesť v šaláte alebo ním napríklad okoreniť polievku. Má vysoký obsah vitamínu C a B, aminokyselín a horčíka. Nielenže odplavuje toxíny, ale zlepšuje aj kvalitu vlasov
rejich
10.05.12,08:25
Treba vyliecit aj tento chory system,pre ktoreho je zisk "az" na prvom mieste
http://www.youtube.com/watch?v=0a67-hzP-hg&feature=player_embedded
kukučka
14.05.12,09:30
kukučka
15.05.12,17:10
zapálené hrdlo - táto rada sa mi veľmi pozdáva

http://www.poznanie.sk/prakticke/ludovy-liek-zapalene-hrdlo.php
osky
15.05.12,19:58
ospravedlnujm sa ze ten negativny bodik,je to omyl,ale uz sa to neda opravit-som zle tukla.malo to byt uzitocne,vsak je to pravda co ta dievcina tvrdi.
2009
17.05.12,14:47
Ako na bolesti
osky
18.05.12,16:41
ja tot odskusam okamzite zajtra-musim si kupit sodu,lebo momentalne nemam.prave dnes ma zacalo skriabat v hrdle.
osky
20.05.12,05:09
pridam aj ja jeden osvedceny recept.

je zname ze ovocie sa odporuca jest na lacno,pretoze ak ho skombinujeme s inou stravou pocas dna,kvasi v tele a latky sa nevstrebu.
premyslala som ako to urobit,lebo len ovocne ranajky by som po cely zivot asi nezvladla.
a tak som vyskusala a funguje super.

uz viac ako 2 mesiace kazde rano pripravujem smoothie anovocne stavy.

SMOOTHIE

-vzdy vecer si nachystam nejake mäkke ovocie,podla sezony alebo podla toho ake sa da zohnat najlepsie
-dolezite je aby to ovocie rano nebolo z chladnicky-studene,musi mat izbovu teplotu

-nakrajam na drobne kusky
-pridam stavu z 1 celeho citronu
-trochu prefiltrovanej vody
- 1 malu lyzicku melasy/je totiz velmi zdrava,je zasadotvorna ale chuti hrozne.v tomto kokteily sa strati/
-asi 2 PL lanoveho oleja/tiez koli zdraviu-ale kvantita zalezi od toho kolko smoothie pripravujete-ja robim len pre nas dvoch,mam toho na 2 3-decove pohare/
-ponornym mixerom to vsetko krasne premixujem-trva to minimum casu a mixer len oplachnem po teplou tecucou vodou

-cez vikendy a volne dni nerobim smoothie ale odstavujem ovocie,najmä tvrdsie,ktore sa na smoothie nehodi/
odstavovac treba totiz umyvat dlhsie,ked pracujem,neni na to cas/

-odkedy to robim,mame pravidelne vyprazdnovanie,moj muz mal s tymto problemy-teraz ide skoro na minutu presne...
moj muz nepotrebuje rannu kavu,da si ju az v praci/ja tiez nie,ale ja celkovo kavu nepotrebujem/,
sme vitalnejsi,neodchadzame do prace ako omraceni.....
-smoothie treba pit po troske a v ustach kazdy dusok trochu "pozut",aby sa to nedostalo do zaludka take surove
-staci ked si date za pohar na osobu
-treba pockat aspon pol hodinku po vypiti smoothie a potom sa kludne mozete naranajkovat
-je to zvyk vstat trochu skor a dat si na to cas,oplati sa to
-my potom uz ovocie cez den nejeme,len vo vynimocnych pripadoch

kombinacie su lobovolne,jedine co este pouzivam je polovicka bananu ku kazdej kombinacii,ma to lepsiu konzistenciu,ale ked nemam,nedam.
Dáša_
20.05.12,09:57
zapálené hrdlo - táto rada sa mi veľmi pozdáva

http://www.poznanie.sk/prakticke/ludovy-liek-zapalene-hrdlo.php

no teda, od večera ma bolí hrdlo, a spomenula som si iba na soľ a šalviu. Ale už som vykloktala aj sodou bicarbonou. Vďaka, dufam, že to pomôže.
Dáša_
20.05.12,10:00
pridam aj ja jeden osvedceny recept.

je zname ze ovocie sa odporuca jest na lacno,pretoze ak ho skombinujeme s inou stravou pocas dna,kvasi v tele a latky sa nevstrebu.
premyslala som ako to urobit,lebo len ovocne ranajky by som po cely zivot asi nezvladla.
a tak som vyskusala a funguje super.

uz viac ako 2 mesiace kazde rano pripravujem smoothie anovocne stavy.

SMOOTHIE

-vzdy vecer si nachystam nejake mäkke ovocie,podla sezony alebo podla toho ake sa da zohnat najlepsie
-dolezite je aby to ovocie rano nebolo z chladnicky-studene,musi mat izbovu teplotu

-nakrajam na drobne kusky
-pridam stavu z 1 celeho citronu
-trochu prefiltrovanej vody
- 1 malu lyzicku melasy/je totiz velmi zdrava,je zasadotvorna ale chuti hrozne.v tomto kokteily sa strati/
-asi 2 PL lanoveho oleja/tiez koli zdraviu-ale kvantita zalezi od toho kolko smoothie pripravujete-ja robim len pre nas dvoch,mam toho na 2 3-decove pohare/
-ponornym mixerom to vsetko krasne premixujem-trva to minimum casu a mixer len oplachnem po teplou tecucou vodou

-cez vikendy a volne dni nerobim smoothie ale odstavujem ovocie,najmä tvrdsie,ktore sa na smoothie nehodi/
odstavovac treba totiz umyvat dlhsie,ked pracujem,neni na to cas/

-odkedy to robim,mame pravidelne vyprazdnovanie,moj muz mal s tymto problemy-teraz ide skoro na minutu presne...
moj muz nepotrebuje rannu kavu,da si ju az v praci/ja tiez nie,ale ja celkovo kavu nepotrebujem/,
sme vitalnejsi,neodchadzame do prace ako omraceni.....
-smoothie treba pit po troske a v ustach kazdy dusok trochu "pozut",aby sa to nedostalo do zaludka take surove
-staci ked si date za pohar na osobu
-treba pockat aspon pol hodinku po vypiti smoothie a potom sa kludne mozete naranajkovat
-je to zvyk vstat trochu skor a dat si na to cas,oplati sa to
-my potom uz ovocie cez den nejeme,len vo vynimocnych pripadoch

kombinacie su lobovolne,jedine co este pouzivam je polovicka bananu ku kazdej kombinacii,ma to lepsiu konzistenciu,ale ked nemam,nedam.

správne chápem? Je to vlastne dostupne ovocie s citronom rozmixované vo vode s prídavkom melasy a ľanového oleja?
korela
20.05.12,10:28
správne chápem? Je to vlastne dostupne ovocie s citronom rozmixované vo vode s prídavkom melasy a ľanového oleja?
Mňa nedávno zaujal tento príspevok http://www.porada.sk/t84209-p5-imunita.html#post2050194, preto kvitujem melasu v tomto koktaili zdravia.
lujza.j
20.05.12,10:35
Kvaka
20.05.12,10:59
Ja som práve dojedla túto http://www.planetafood.sk/product/sk/Melasa-trstinova-blackstrap. V téme osteoporóza sme ju chválili, dobré je to z času na čas pripomenúť.
osky
20.05.12,15:22
správne chápem? Je to vlastne dostupne ovocie s citronom rozmixované vo vode s prídavkom melasy a ľanového oleja?

presne tak ,ale nesmie to byt len vodove,musi to byt take ako pyre,ktore sa da vypit.
ta melasa sa danahradit alebo este doplnit inym priprodnym sladidlom,ale ja ju pouzivam,nakolko ju chcem mat v jedalnicku a do nicoho ineho sa mi akosi chutovo nevtesna...to iste lanovy olej,takze zmixujem vsetko dokopy a mam .
terezamaria
21.05.12,13:20
Čučoriedky pre mladosť
Malé drobné plody sú považované za jeden z najúčinnejších antioxidantov vôbec. Chránia imunitný systém, pôsobia proti voľným radikálom a zásobujú telo vysokou dávkou vitamínu C (140 g čučoriedok pokryje 30 % dennej dávky vitamínu C). Vďaka tomu bude vaša pleť svieža a dlho mladá, čučoriedky sú známe tým, že bojujú proti vráskam aj svojimi omladzujúcimi účinkami.
lujza.j
21.05.12,16:25
Čučoriedky pre mladosť
Malé drobné plody sú považované za jeden z najúčinnejších antioxidantov vôbec. Chránia imunitný systém, pôsobia proti voľným radikálom a zásobujú telo vysokou dávkou vitamínu C (140 g čučoriedok pokryje 30 % dennej dávky vitamínu C). Vďaka tomu bude vaša pleť svieža a dlho mladá, čučoriedky sú známe tým, že bojujú proti vráskam aj svojimi omladzujúcimi účinkami.
ja ich milujem, je to vitamínová bomba
http://sk.wikipedia.org/wiki/Brusnica_%C4%8Du%C4%8Doriedkov%C3%A1
DenisaB
26.05.12,09:58
Ovocie a zelenina už neobsahuje také množstvá vitamínov, minerálov a stopových prvkov ako kedysi...bohužiaľ bez výživových doplnkov to v budúcnosti nepôjde :mee:
bettylou
27.05.12,05:35
rutín sa nachádza LEN v čerstvej vňati pohánky a ni v semenách
lujza.j
27.05.12,11:58
werdza
27.05.12,17:02
Nečítala som tu celú tému, ale mne veľmi pomáhajú riasy, beriem kapsule zo štyroch sladkovodných rias. Riasy sú jedny z najvýživnejších organizmov na planéte a majú všetky vitamíny, minerály a stopové prvky. Už mi vyliečili zníženú funkciu štítnej žľazy a neberiem už l thyroxín, už nemám dávkovač liekov, na astmu už beriem o polovicu menej liekov, chronická únava už sa mi zlepšuje, pravidelné užívanie probiotík mi moc nepomáhalo a teraz sa mi konečne trávenie upravilo,aj napriek tomu, že som sa snažila stravovať zdravo som dostala tetániu- zvýšenú nervovosvalovú dráždivosť spojenú s nedostatkom vápnika, horčíka, tŕpli mi prsty, ruky, nohy, celá som sa triasla, ledva som udržala v rukách pohár..., lieky, ktoré mi na to doktor predpísal boli oblbováky na epilepsiu, odmietla som ich brať a kúpila si od jamiesonu súbor kalcium, magnézium, déčko, ale odkedy beriem tie riasy, som tie vitamíny vysadila a tetániu mám ok, už sa neprejavuje ... Tie kapsule, ktoré beriem ja vyvinula jedna pani doktorka, ktorá sa zaoberala skúmaním rias, dokonca si pri živote na riasach udržala ešte svojho muža chorého na rakovinu 14 rokov a doktori mu nedávali šancu. Nakoniec vybrala pre telo štyri naj a tie sú v tých kapsuliach, spiruluna a chlorella sa dajú kúpiť aj v lekárni, ale ona ešte pridala ďaľšie dve, litotamnium calcareum s obrovským množstvom vápnika (preto mi ak pomáhajú na tetániu a začínajúcu osteoporózu) a haematoccocus pulvialis s jedným z najúčinnejších antioxidantov na svete, astaxantínom (konečne sa mi zlepšuje moja bližšie neurčená imunitná nedostatočnosť, a nebývam tak často chorá a ak aj chytím bacila, za 3 dni je preč, čo inokedy som mala vyše týždňa). Len pre ľudí z môjho okolia, ktorí tiež mali problém so štítnou žľazou bolo dosť dať 50 eur za pixlu s tými kapsulami z rias na mesiac, tak si radšej kúpili v lekárni spirulinu a chlorellu a ešte neprešli 3 mesiace, tak som zvedavá na ich výsledky od endokrinológa.
buchač
27.05.12,17:38
Nečítala som tu celú tému
...prečítaj ....na čas si oddýchneme od reklamy ...;):---:D
, ale mne veľmi pomáhajú riasy, beriem kapsule zo štyroch sladkovodných rias. Riasy sú jedny z najvýživnejších organizmov na planéte a majú všetky vitamíny, minerály a stopové prvky. Už mi vyliečili zníženú funkciu štítnej žľazy a neberiem už l thyroxín, už nemám dávkovač liekov, na astmu už beriem o polovicu menej liekov, chronická únava už sa mi zlepšuje, pravidelné užívanie probiotík mi moc nepomáhalo a teraz sa mi konečne trávenie upravilo,aj napriek tomu, že som sa snažila stravovať zdravo som dostala tetániu- zvýšenú nervovosvalovú dráždivosť spojenú s nedostatkom vápnika, horčíka, tŕpli mi prsty, ruky, nohy, celá som sa triasla, ledva som udržala v rukách pohár..., lieky, ktoré mi na to doktor predpísal boli oblbováky na epilepsiu, odmietla som ich brať a kúpila si od jamiesonu súbor kalcium, magnézium, déčko, ale odkedy beriem tie riasy, som tie vitamíny vysadila a tetániu mám ok, už sa neprejavuje ... Tie kapsule, ktoré beriem ja vyvinula jedna pani doktorka, ktorá sa zaoberala skúmaním rias, dokonca si pri živote na riasach udržala ešte svojho muža chorého na rakovinu 14 rokov a doktori mu nedávali šancu. Nakoniec vybrala pre telo štyri naj a tie sú v tých kapsuliach, spiruluna a chlorella sa dajú kúpiť aj v lekárni, ale ona ešte pridala ďaľšie dve, litotamnium calcareum s obrovským množstvom vápnika (preto mi ak pomáhajú na tetániu a začínajúcu osteoporózu) a haematoccocus pulvialis s jedným z najúčinnejších antioxidantov na svete, astaxantínom (konečne sa mi zlepšuje moja bližšie neurčená imunitná nedostatočnosť,
...moja sa nejak zhoršuje ....hlavne voči neúprimným príspevkom...:rolleyes:
a nebývam tak často chorá a ak aj chytím bacila, za 3 dni je preč, čo inokedy som mala vyše týždňa). Len pre ľudí z môjho okolia, ktorí tiež mali problém so štítnou žľazou bolo dosť dať 50 eur za pixlu s tými kapsulami z rias na mesiac, tak si radšej kúpili v lekárni spirulinu a chlorellu a ešte neprešli 3 mesiace, tak som zvedavá na ich výsledky od endokrinológa.

...moja werdza .....radšej fotky rob , tie sú celkom fajn.......do zdravia sa radšej nemontuj....:rolleyes:
werdza
27.05.12,20:15
Čo je na tom príspevku neúprimné? Takú diagnózu (bližšie neurčená imunitná nedostatočnosť) som naozaj mala potvrdenú od alergologičko imunologičky na papieri. Len som konečne objavila niečo, čo mi pomáha a chcem sa s tým podeliť aj s ostatnými, keď sa to niekomu nepáči, tak to môže ignorovať a nie mi tu vkuse vypisovať pod väčšinov príspevkov. Ja verím, že sa nájde aj niekto, komu to pomôže tiež, preto to šírim ďalej. Ja som od malička mala zdravotné problémy, dvojročnú ma operovali na ľavú obličku a vybrali z nej hnisavý výrastok s ktorým som sa narodila, lebo maminka dostala počas tehotenstva mums, tak to asi bolo kvôli tomu, vtedy môže tehotná žena ževraj aj potratiť, na základnej škole som pravidelne konce školského roka a kus z prázdnin trávievala v nemocnici s mykoplazmovými zápalmi pĺúc, po jednom som sa dozvedela, ževraj bol skoro smrteľný, potom mi zistili , že mám alergiu na nejaké roztoče, ktoré žijú v peloch, predpísali antihistaminiká a zápaly pľúc prešli, až v dospelosti v 21 rokoch som dostala kvôli tomu astmu a veľa potravinových alergii (vtedy som sa začala viac zaujímať aj o bio jedlo, rôzne bylinky, čaje, ale stav sa mi nejak nezlepšoval), vysokú školu sa mi nepodarilo dokončiť kvôli neznesiteľnej únave, a strašne nepríjemným stavom, doktori mi nevedeli zistiť, čo mi presne je, až neskôr zníženú funkciu štítnej žľazy, nefrologička mi zistila, že tá ľavá oblička mi skoro nefunguje, ale druhá ide ok a má podobnú pacientku, ktorá v 50tke skončila na dialíze... Keď som mala plný dávkovač liekov som sa rozhodla ísť na irisdiagnostiku, diagnostiku z fotky očí, pán, ktorý mi to robil mi povedal aj o problémoch, o ktorých som ani len netušila a vypracoval papier na ktorom boli rôzne bylinky, čaje, ktoré by som mala užívať a ako, v akých dávkach, ako dlho, skúsila som to, ale počas toho mi prišla aj tetánia, strašne nepríjemné pocity, tŕpnutie rúk, nôh, celá som sa triasla a namiesto oblbovákov na epilepsiu, ktoré mi na to doktor predpísal som siahla po kalciu, magnéziu a déčku.... Až potom som teda objavila lifepak, ktorý bol nehorázne drahý a našťastie potom riasy a som za to nesmierne vďačná, lebo konečne v mojich 28 rokoch sa môj zdravotný stav dáva do normálu.
lujza.j
29.05.12,14:12
osky
29.05.12,14:37
lifepak je drahy ale aj velmi ucinny.uz viackrat ma postavil na nohy.
osky
29.05.12,14:41
poradte mi rychlo nieco na zachripnute hrdlo a na upchate celne dutiny.
uz viac ako tyzden sa trapim,antibiotika vyuzivane,ale medzi obocim v bode na koreni nosa to je upchate,boli to ked potom poklopkam,pritom nosom dychat mozem,ale som stale zahuhmana.
dost mi pomaha infracervene ziarenie,svedske kvapky s eukalyptovym balzamom ako obklad,ale ked to mam v noci.cez den ked to uz nemam,opat sa mi to upcha.
a co sa tyka hrdla,raz je to lepsie inokedy znova zachripnem,uz neviem co by som vyskusala,do piatku potrebujem byt zdrava-aspon natolko aby hlas fungoval ako ma.
buchač
30.05.12,04:34
poradte mi rychlo nieco na zachripnute hrdlo a na upchate celne dutiny.
uz viac ako tyzden sa trapim,antibiotika vyuzivane,ale medzi obocim v bode na koreni nosa to je upchate,boli to ked potom poklopkam,pritom nosom dychat mozem,ale som stale zahuhmana.
dost mi pomaha infracervene ziarenie,svedske kvapky s eukalyptovym balzamom ako obklad,ale ked to mam v noci.cez den ked to uz nemam,opat sa mi to upcha.
a co sa tyka hrdla,raz je to lepsie inokedy znova zachripnem,uz neviem co by som vyskusala,do piatku potrebujem byt zdrava-aspon natolko aby hlas fungoval ako ma.
...keď rýchlo ,tak rýchlo .....

osky 13 Hours Ago #12011

lifepak je drahy ale aj velmi ucinny.uz viackrat ma postavil na nohy.

;)
2009
30.05.12,11:02
Příznaky nemocí
asedma
30.05.12,11:23
osky
05.06.12,04:08
juraj,taketo blbe kombinacie si mozes odpustit.to nie je na nadchu a nie rychlo-ale ako pokus o zart to beriem.
kukučka
08.06.12,20:44
osky
09.06.12,04:08
ta jedenastka-to je fakt super.som sa pobavila.
osky
09.06.12,16:12
kukucka,vdaka
.tak si ma utvrdila o tom,co som si nechcela predtym akosi pripustit,ale my uz asi mesiac mikrosku nepouzivame,prave koli infoskam o jej skodlivosti-z doveryhodnej ruky.
tak sme povytahovali odlozene stare nerezove misticky a rajnicky-este po mojej svokre a od maminy, a pouzivame aj klasicke kastroliky,parny hrniec a neprilnave panvice-a zohrievame na tom.
jedlo ktore nie je mozne normalne zohriat,ako napr.rezne,pripravujem uz tak ci tak ln obcas,takze ho urobim cerstve a len tolko,kolko sa zje hned.
a take ako pecene kura alebo mäsko si ohrievame v mini rure-to nema ziadne ozarovanie.
Scot2
10.06.12,06:27
Zdravím, objavil som toto video a cítim potrebu ho sem dať, je dlhé ale stojí za to, pritom tam nieje nič nové len je to podané z iného uhla...
http://www.youtube.com/watch?v=L9mWQMwSbI0 (http://www.youtube.com/watch?v=L9mWQMwSbI0) ak tu už je tak prepáčte...
bettylou
12.06.12,16:01
v noci podložiť vyššie vankúše, a ten balzam sa dáva aj na chodidlá pred spaním a na to sáčok a hrubá ponožka
ivantt
13.06.12,20:15
Nieco rychle proti chripke... ale rychle nemusi byt dobre... ja, kedze nie som zastancom chemie ale skôr prirody tak stavy ked prichadza chripka riesim jednoducho. Pred tyzdnom som od priatelky schytal riadnu virozu alebo co to bolo. Ona brala kvapky od kaslu, antibiotika a neviem ake nezmysli. Ja som si dal do poharka za velku polievkovu lyzicu medu. ( med mame vlastny, kupovany med v obchode nie je med a hlavne nie ten cinsky. Med je najlepsi cerstvy, preto ze je v nom ziarenie ktore je liecive a cim dlhsie med stoji tym je to vyzarovanie mensie a ked med lezi rok v obchode... aj keby bol pravy vceli... ) Do toho som si vytlacil cesnak. Kedze na zahradke mame mladucky, tak som dal celu hlavicku. to som spolu zamiesal a nechal nejake dve hodinky odstat. Kedze som cukrovkar, tak do medu som zamiesal aj za kopcovu cajovu lyzicku mletej skorice. ( czukrovka nhie je podmienkou na skorcu :D... ale med so skoricou je prevencia aj proti chripke ). na fruhy den teplota na 36,2 a to som mal pred tym 38,5 ( slak aby to trafil, po dobrych 15 rokoch si ma znovu nasla ) a dychalo sa mi ovela lepsie. Ale stale som "huhnal" tak za dva dni som si to zopakoval. No a zajtra idem znovu na ryby a pravdeôpodobne sa v priehrade aj okupem. A co priatelka ??? pri tych svojich vyuzivanych antibiotikach a flaske sirupu proti kaslu kasle stale. Inak podotykam, ze cesnak je prirodne antibiotikum. Preto sa oplati nazbierat na jar medvedi cesnak a spravit si tinkturu, ta vydrzi do dalsej jari a je to vseliek...
graviola
13.06.12,21:06
ivantt,
a pravdaže všetci,ktorí chcú sa postaviť v ringu proti kašlu a vôbec nachladnutiu:
počuvajte dobre a konajte presne-
tento zázrak sa volá pečený citron a funguje nevidane.Upeč nasucho celý citrón až praskne,otvorí sa ,vymačkaj z neho šťavu,pridaj presne taký diel ananasovej šťavy z čerstvého ananasu a na ochuitenie tam cvrkni trochu medu.
Vieš čo to je okamžitá úľava,tak tú ucitiš ke´D SI Dáš ZA LYžIčKU.táTO KOMBINáCIA TOTIž OKAMžITE UVOĽNUJE HLIENY,Má MOCNé ENZýMY,HLIENY DOSTANU NA FRAK.
To nie je žiadna fantasmagoria,ale poctivo odskúšané a osvedčené.Úspech je neuveriteľný.
Nech žije príroda.Ten, kto ju stvoril bol veľký majster.Vyskúšajte.
kukučka
14.06.12,21:46
Scot2
15.06.12,17:33
No nejak ma zaujali tie vitmamíny a zdravá výživa... aj od kedy jem viac zeleniny cítim sa tak lepšie... mal by som prosbu na niekoho ochotného čo ma trocha voľného času, nemohl by mi sem niekto dať nejaké linky kde je zelenina príp. ovocie popísané ktoré na čo je dobré? keď tak ešte čoho koľko obsahuje? nemám čas to hladať tak ak niekto o niečom vie bol by som vďačný keby sem niečo hodil...
kukučka
15.06.12,17:51
Namiesto čítania tabuliek si po troške čítaj túto tému, je tu veľmi veľa zaujímavých návodov, receptov aj linky na dobré články a stránky. Každý potrebuje v danom okamihu niečo iné. Riaď sa svojou intuíciou, jedz na čo máš chuť, vyhýbaj sa konzervovaným potravinám a polotovarom, teda chémii.
ivantt
15.06.12,17:57
No nejak ma zaujali tie vitmamíny a zdravá výživa... aj od kedy jem viac zeleniny cítim sa tak lepšie... mal by som prosbu na niekoho ochotného čo ma trocha voľného času, nemohl by mi sem niekto dať nejaké linky kde je zelenina príp. ovocie popísané ktoré na čo je dobré? keď tak ešte čoho koľko obsahuje? nemám čas to hladať tak ak niekto o niečom vie bol by som vďačný keby sem niečo hodil...

Hi, na to netreba ziadne linky, das si jablcko pol hodinu pred kazdym jedlom a pomozes tak svojmu organizmu. ked si das dve, nic tym nepokazis. das si ine ovocie ? kolko len chces, ovocie je zdroj vitaminov. No a ked si nalozis zeleninu, spravis nieco pre svoje zdravie. Ku kazdemu jedlu by si mal jest zeleninu, dokonca davat si menej prihol a viac zeleniny. Nezabudni do zeleniny dat olej, najlepsie olivovy a hlavne panensky. Tam sa rozpusti vitamin D ktory inak do organizmu nedostanes. Mna naucili nemiesat zeleninu s ovocim, vraj sa take salaty robia ale ide len o chutove kanaliky. Iba ak mrkva s jablckom a citronom moze byt. a ked hodis do googlu hladat zdrave stravovanie, tolko linkov ti vyhodi a kazdy z nich je dobry :-) alebo zalistuj spätne v tejto porade a urcite najdes :-) A mozem odporucit Krsnova vegetarianska kucharka. perfektne recepty...
ivuliatko
15.06.12,18:19
No nejak ma zaujali tie vitmamíny a zdravá výživa... aj od kedy jem viac zeleniny cítim sa tak lepšie... mal by som prosbu na niekoho ochotného čo ma trocha voľného času, nemohl by mi sem niekto dať nejaké linky kde je zelenina príp. ovocie popísané ktoré na čo je dobré? keď tak ešte čoho koľko obsahuje? nemám čas to hladať tak ak niekto o niečom vie bol by som vďačný keby sem niečo hodil...

Toto mám odložené v mailoch:
hubatá
15.06.12,19:15
Kristepane, ty si chodiaca chemická továreň. Vieš ako chutí rajčina zo záhrady?
hubatá
15.06.12,19:17
Škoda osky, je máj a chren už kvitne. Ten by ti prečistil dutiny až by si hviezdičky videla!
hubatá
15.06.12,19:20
Všetko ovocie a zelenina je na niečo dobré. Len ho treba jesť z našich záhrad, lúk a lesov v čase kedy dozrieva od jari do jesene.
kukučka
17.06.12,08:40
veľmi stručne načrtnuté
Indeed
17.06.12,08:44
poradte mi rychlo nieco na zachripnute hrdlo a na upchate celne dutiny.
uz viac ako tyzden sa trapim,antibiotika vyuzivane,ale medzi obocim v bode na koreni nosa to je upchate,boli to ked potom poklopkam,pritom nosom dychat mozem,ale som stale zahuhmana.
dost mi pomaha infracervene ziarenie,svedske kvapky s eukalyptovym balzamom ako obklad,ale ked to mam v noci.cez den ked to uz nemam,opat sa mi to upcha.
a co sa tyka hrdla,raz je to lepsie inokedy znova zachripnem,uz neviem co by som vyskusala,do piatku potrebujem byt zdrava-aspon natolko aby hlas fungoval ako ma.

Stači poseidet 1/2 hodky na slnku
K_Vladimír
22.06.12,07:39
Myslím, že najlepšie je pestrá strava, všetko s mierou. Viac zeleniny a ovocia.
lujza.j
22.06.12,18:22
lujza.j
24.06.12,08:40
lujza.j
25.06.12,17:04
osky
25.06.12,18:30
ale je hrozne drahy.zaujimave je vsak,z coho vsetkeho uz oleje robia.
lujza.j
25.06.12,20:29
drahý je a riadne.....áno tiež som bola prekvapená, ale zaujímavý..
Stina
28.06.12,09:36
Uhorka a zdravia
helvécia
28.06.12,15:21
Vyskúšaj ráno a večer vyšúchanie celého tela sisalovou rukavicou, zbaví pokožku odumretých buniek a na sprchovanie nepotrebuješ ani šampón
lujza.j
30.06.12,16:51
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224430/zdrava-energia-citronov/
nič nové...ale teraz aktuálne osviežujúce.....;)
Zitulda
03.07.12,11:49
Pekný dník Vám želám a niečo pre zdravie posielam :)
lujza.j
07.07.12,15:24
ventuska
09.07.12,12:03
Ake masky na tvar zvyknete robievat?
ventuska
09.07.12,12:03
Este ma napadlo aj vidite po nich vysledky?
ivantt
10.07.12,17:48
podla toho ci je to karneval pre deti alebo pre dospelycn :-)))
lujza.j
13.07.12,19:13
wagner
13.07.12,19:31
podla toho ci je to karneval pre deti alebo pre dospelycn :-)))

Si mimo témy - tu sa píše o maskách kozmetických, nie pre deti :D
hubatá
13.07.12,20:42
:---Moja dcéra si robí masku z kvasníc, medu a mlieka. Darmo jej vravím, že škoda peňazí, tak ako nepomohla maska mne, tak nepomôže ani jej. To je dedičné.
Minule si ju položila v miske na umývadlo a v tom mobil: kým sa vrátila masku jej vylízala mačka.
Mačka je prekráásna!:---
lujza.j
14.07.12,19:49
ivantt
15.07.12,14:30
Si mimo témy - tu sa píše o maskách kozmetických, nie pre deti :D

dobre ja viem o com je tema :-) ale poviem ti, naco masky ??? zakryvat prirodzenu krasu ? hmmmm... odstranovat vrasky mudrosti ? na jednej strane sa openki clovek na strane druhej si ublizi. a ked uz nbaozaj masku, tak ziadna chemia, treba vyskusat zeleninove masky z cerstvej zeleniny... a niekedy staci zjest denne jednu paradajku, mozno dve a netreba potom ziadnu masku.
Zdenka 0705
16.07.12,10:18
Dnes u nás na pešej zóne bola ochutnávka nopalového chlebíka, ktorý začína piecť jedna naša pekáreň.
Po ochutnaní som bola veľmi milo prekvapená, nielen zdravý, ale aj chutný chlebík. Pre vás, ktorí tak ako ja, nevedeli, čo nopalový chlebík obsahuje:

http://www.pekarnamalena.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=55:nopalovy-chleb-novinka (http://www.pekarnamalena.cz)
Zdenka 0705
16.07.12,10:23
a ešte jeden odkaz na rastlinku
http://bylinky.doktorka.cz/nopal-bozska-rostlina/
lujza.j
16.07.12,12:00
Zdenka 0705
16.07.12,12:09
vidím, že ešte stále je dosť ovocia, ktoré nepoznám ... aj keď z väčšej časti mám pokoštované :)
asedma
16.07.12,15:36
lujza.j
16.07.12,16:19
moje milované čučoriedke....
osky
17.07.12,03:00
a ja zasa konecne viem,ze je to kaktusova figa,ktoru poznam velmi dobre,v taliabsku som jedavala.pozor vsak na mnozstvo,mnoze sposobit problem s vyprazdnovanim,staci 1-2 za tyzden!!!
asedma
17.07.12,17:09
ivantt
19.07.12,18:10
http://plnielanu.topky.sk/c/998/jo-jo-efekt-pri-chudnuti-vyhnite-sa-mu-raz-a-navzdy

Konecne clanok co mi z duse hovorí :-) aj ked nie som zastancom chudnutia nasilu... človek má v dané v genoch akú bude mať postavu a to sa veľmi meniť nedá, aj keď ovplyvnit ako tak áno.
ivuliatko
20.07.12,15:54
lujza.j
20.07.12,19:24
lujza.j
28.07.12,08:27
celkom zaujímavá stránka....http://www.hara.wbl.sk/Cvikla-lieci.html
hubatá
28.07.12,09:17
Uprostred leta nemôžem mať žiadny problém: nadopujem sa aktuálnou zeleninou od výmyslu sveta - ale pozor: nie z hyperbordelov!
Neodšťavovať nič, pekne si omastiť chleba a k tomu kopec všelijakej domácej zeleniny, už viac jej nebude v našich záhradách ale aj lesoch ako v mesiacoch jún-september. No a na jeseň: žiadne hyperbordelové, veľké ceckaté hrozno z dovozu, ale sa najesť nášho "taliana", "chrupky" a pod.
Aj bez toho že by ste sa zaoberali a rozoberali do detailu čo-to ktoré ovocie a zelenina obsahuje, čo je dobré na vlasy, na pleť, na nechty, na pečeň - máte postarané o prísun vitamínov a stopových prvkov od jari až do neskorej jesene. A hádam už len tých pár mesiacov v zime vydržíte na domácich zavareninách, alebo na pomrazenom ovocí a zelenine čo ste si uložili do mrazničky. K tomu nejaké čaje nazbierané po lúkach a lesoch: šípkový, bazový, černicový, lipový. A ešte na jeseň si nezabudnite nakopať chrenu a dať do pivnice, ak nemáte - zmraziť pár koreňov na zimu.

Čo chcete, veď žijeme v krásnom kúte sveta, máme vlastných potravín nadostač od skorej jari - až do neskorej jesene, tak načo potrebujem pomaranč, ananás, pomelo jesť v zime a mať z nich koprivku? A odšťavovanie treba použíť len v tom prípade že by sa úroda zo záhrady nestihla pojesť zubami, tak sa vtedy vypije - ale nie preto že neľúbim jesť ovocie a zeleninu. Každé ovocie a zelenina obsahuje niečo iné a až spolu nám urobia prospech.

Preto nestačí keď si budem v lete odšťavovať napr. paradajky alebo cviklu až sa mi sprotivia, tak nikdy nebudem mať rovnováhu v tele čo sa týka vitamínov, ale aj stopových látok.

Naučiť deti jesť ovocie a zeleninu zubami a nie ju piť.
asedma
28.07.12,09:34
lujza.j
28.07.12,09:47
keby niekto pre kolienka potreboval http://www.4home.sk/ortopedicky-vankusik-medzi-kolena/ tiež mám kolienkový vankúš, ale tento je lepší má aj popruh ....ale ja si ho dávam, aby ma bedrový klb nebolel....;)
lujza.j
28.07.12,09:55
..tu tiez dobre veci o potravinach a o zdravi..
http://plnielanu.topky.sk/c/1097/prirodna-viagra-menom-melon-skusite-jeho-ucinky-aj-vy
toto mám vyskúšané:Dmoja láska a pažravosť je neovládateľná:D

Pri konzumácii neprimerane vysokého množstva si pravdepodobne vyskúšate jeho preháňavé účinky
kukučka
28.07.12,14:45
A hádam už len tých pár mesiacov v zime vydržíte na domácich zavareninách, alebo na pomrazenom ovocí a zelenine čo ste si uložili do mrazničky. K tomu nejaké čaje nazbierané po lúkach a lesoch: šípkový, bazový, černicový, lipový. A ešte na jeseň si nezabudnite nakopať chrenu a dať do pivnice, ak nemáte - zmraziť pár koreňov na zimu.


A hlavne na vlastnoručne naloženej kyslej kapuste. Nejaký ten vitamín sa nájde aj v iných kvasených potravinách. ;):D
alaya1
28.07.12,18:49
alaya1
28.07.12,18:52
Zábaly, obklady a náplasti - účinná pomoc
Najbežnejšie sú z cibule, tvarohu, chrenu a zázvoru. Môžu sa použiť v prípade akéhokoľvek ochorenia dýchacích ciest, zápalu pľúc a priedušiek: dve cibule podusíme do mäkka na vode, rozmixujeme ich na kašu, prikladáme na postihnutú oblasť, ešte zabalíme do plátna, aby teplo držalo čo najdlhšie. Môžeme pridať aj aníz a fenikel. Podobný obklad môžeme urobiť aj z tvarohu, ktorý nahrejeme a prikladáme nielen na hruď, ale aj na čelo (vhodné najmä u detí). Tvaroh môžeme kombinovať aj s chrenom. Pri bolesti hlavy, prechladnutí, alebo zápale dutín pomôže obklad zo zázvoru na oblasť šije. Nastrúhame jeden zemiak, zmiešame so zázvorom a prikladáme. Osvedčený je aj chrenový obklad, použijeme tiež nastrúhaný zemiak, zmiešame s chrenom a prikladáme. Obklady je potrebné aplikovat aspoň 3 až 5 krát.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2H9BwC2w61xQ4PHeigm-KeWQQebrwUYCHD9WqhRBv2w5tDQ3B
lujza.j
28.07.12,19:06
Kvaka
28.07.12,19:19
Dnes vo vlaku som čítala kúsok z jednej knihy o uzdravení bez liekov a lekárov, týka sa psychických problémov, konkrétne liečby chorôb zo stresov,depresií, úzkostí. Pomáha vraj rybí tuk, teda 3 omega mastné kyseliny.
alaya1
29.07.12,04:58
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/8052_416329951738328_781777476_n.jpg
Baklažán - skvelý pre srdce aj pre mozog


Botanicky patrí baklažán síce medzi ovocie, ľudia ho však skôr vnímajú ako zeleninu.
Jeden kus obsahuje len 120 kJ, ale relatívne veľa vlákniny, draslíka, vitamínov skupiny B, mangánu a medi. Baklažán je teda výborná potravina nielen pre srdce, ale aj pre mozog. Silné antioxidanty obsiahnuté v šupke účinne chránia membrány nervových buniek a vitamín B1 podporuje tvorbu acetycholínu, ktorý prenáša signály z mozgu do svalov.
Baklažán je vhodnou potravinou aj pri liečbe zvýšeného cholesterolu, aterosklerózy, rakoviny, cukrovky, zápchy a hemochromatózy. Baklažán nemožno dlho skladovať, v chladničke vydrží len asi sedem dní, potom dužina tmavne a horkne.
Tip: Veľké plody nakrájajte, posoľte a nechajte takzvane vypotiť. Po chvíli z nich vytečie hnedastá horká šťava, ktorú zlejte. Malý baklažán takto upravovať nemusíte, potrite však plátky olejom, aby nezhnedli. Baklažán možno dusiť, piecť, smažiť, plniť.


Rýchla a chutná večera:
orestujte plátky baklažánu na olivovom oleji spolu s cesnakom a paradajkami, dochuťte bylinkami a posypte parmezánom.
Indeed
29.07.12,05:10
a tiež orestujte aj nejaké klobásy aby ste sa najedli...
Silvernola
29.07.12,05:12
Prečo je téma presunutá do záhrady?
alaya1
29.07.12,09:24
Presunuta je preto, ze niekomu vadila tema V záhradkách našich babičiek., tak asi poziadali o zlucenie tychto tem! Co je blbost, ale vsak rovni a rovnejsi.
alaya1
31.07.12,15:43
Tak,. tento moj obrazok tu v teme o zahradach nesedi, ale so zdravou stravou to ma spolocneho dost.
Vitaminova bomba.
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/482005_269503253149715_2015316328_n.jpg
Tweety
02.08.12,11:41
ivantt
04.08.12,16:00
Že čo môžem urobiť pre svoje zdravie ??? Práve som sa vrátil z Vysokých tatier, ktore so preliezol krížom krážom... Už sa teším kedy sa tam znovu vratim aby som prešiel ešte to čo som nestihol :-) No a posledny deň bol pre mňa zaujímavým... z Hriebienku na Zbojnícku chatu som prešiel bosý... krásny to pocit :-)
Tweety
07.08.12,13:23
kukučka
07.08.12,14:18
toto si určite kúpim.....kuknite...http://fit.server.sk/vyziva/agave-exoticka-rastlina-ktora-pomaha-pri-chudnuti/
http://plnielanu.topky.sk/c/764/exoticke-agave-namiesto-sladidla--pre-lepsiu-imunitu-aj-na-chudnutie

Ja mám agávu doma a dosť veľkú /asi iný druh/, vypestovanú z malej chorvátskej. A veľa malých som už porozdávala.
Spýtaš sa na dovolenke domácich, či ju používajú?
mimotemy agáva, ž
je to správne, pozrela som do slovníka ;):D
lujza.j
07.08.12,14:27
Ja mám agávu doma a dosť veľkú /asi iný druh/, vypestovanú z malej chorvátskej. A veľa malých som už porozdávala.
Spýtaš sa na dovolenke domácich, či ju používajú?
mimotemy agáva, ž
je to správne, pozrela som do slovníka ;):D

mimotemyja som sa už:D...dávnejšie, naša domáca má také 2ks mega na záhrade...ona z toho nič, ale ked som Slavkovi-domácemu povedala, že sa z toho robí Tequila...očiská mu zažiarili:D ved vieš akí sú oni vypália aj nevypáli teľné... len teraz k nim nejdem :( ale zistím z iného zdroja možno aj zajtra;) ale obávam sa, že by sa nato používali tie "listy" ako pri aloe... ak si myslela použiť to lebo alkohol sa asi takto...kuk tu:http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/Tequila---svetova-specialita.html
kukučka
07.08.12,14:32
Ale no, ja a palenô? Ja len sladké babské...:D

Prečo kupovať, keď to mám doma? Podľa článku zaujímavé účinky.
lujza.j
07.08.12,14:38
Ale no, ja a palenô? Ja len sladké babské...:D

Prečo kupovať, keď to mám doma? Podľa článku zaujímavé účinky.
určite áno, len neviem aký vek musí dosiahnuť ak je určená na spracovanie...
sirup som si kúpila c Dm-ke predávajú to ale šťavu,ale je to vlastne sirup tak si tým sladím...
aj tu je pekne popísané..http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=9483
kukučka
07.08.12,15:15
lujza.j
18.08.12,17:56
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?order=1&id=27
aj pre zdravie aj pre domácnosť.....:)
lujza.j
19.08.12,19:49
Ale no, ja a palenô? Ja len sladké babské...:D

Prečo kupovať, keď to mám doma? Podľa článku zaujímavé účinky.
mimotemysuveníry a čipka z agáve:eek:
http://www.tzhvar.hr/hr/hvar/suveniri/cipka/
http://www.tzhvar.hr/hr/hvar/suveniri/agava/
lujza.j
20.08.12,04:33
asedma
20.08.12,07:41
ivantt
21.08.12,06:56
Pozerávam tu veľa odkazov na rôzne články o pôsobení, teda ozdravujúcom pôsobení rôznych byliniek, potravín, ovocia, zeleniny.... Ale toto sú veci známe už niekoľko nieže storočí ale tisícročí. Lenže človek ma zatvorené oči a pokiaľ si to neprečíta niekde na stránke internetu tak tomu nechce veriť. Nakupujeme v supermarketoch lebo tam je to lacnejšie ako na trhovisku a dokonca ovocie nie je červavé. Ale skúste si porovnať rajčinu zo supermarketu a z trhoviska a uvidíte rozdiel. Doteraz by nikto nevypil zemiakovú šťavu ale po prečítaní članku sa stane zo zemiakovej šťavy hit. Stévia sladká bola zakázanaá, lebo by sa nepredávali umelé sladidlá ( mimochodom ani matička zem ich nedokáže stráviť ) a zrazu stéviu sladkú povolili. Že prečo ? Farmaceutické firmy z nej začali vyráať sladidlá takže už nie sú ohrozené ich zisky. Ľudkovia, veď skúste žiť zdravo aj bez toho by ste si číali na internete články čo je a čo nie je nezdravé. Jecte na čo máte chuť a v rozumnej miere a uvidíte že sa bu dete lepšie cítiť. Ale nie umeliny, normálnu, prirodzenú potravinu bez zbavených mikroorganizmov. Veď spravte niečo pre svoje zdravie aj bez článkov.
buchač
21.08.12,07:01
Pozerávam tu veľa odkazov na rôzne články o pôsobení, teda ozdravujúcom pôsobení rôznych byliniek, potravín, ovocia, zeleniny.... Ale toto sú veci známe už niekoľko nieže storočí ale tisícročí. Lenže človek ma zatvorené oči a pokiaľ si to neprečíta niekde na stránke internetu tak tomu nechce veriť. Nakupujeme v supermarketoch lebo tam je to lacnejšie ako na trhovisku a dokonca ovocie nie je červavé. Ale skúste si porovnať rajčinu zo supermarketu a z trhoviska a uvidíte rozdiel. Doteraz by nikto nevypil zemiakovú šťavu ale po prečítaní članku sa stane zo zemiakovej šťavy hit. Stévia sladká bola zakázanaá, lebo by sa nepredávali umelé sladidlá ( mimochodom ani matička zem ich nedokáže stráviť ) a zrazu stéviu sladkú povolili. Že prečo ? Farmaceutické firmy z nej začali vyráať sladidlá takže už nie sú ohrozené ich zisky. Ľudkovia, veď skúste žiť zdravo aj bez toho by ste si číali na internete články čo je a čo nie je nezdravé. Jecte na čo máte chuť a v rozumnej miere a uvidíte že sa bu dete lepšie cítiť. Ale nie umeliny, normálnu, prirodzenú potravinu bez zbavených mikroorganizmov. Veď spravte niečo pre svoje zdravie aj bez článkov.
...že pridávam sa .....
lujza.j
21.08.12,07:01
Pozerávam tu veľa odkazov na rôzne články o pôsobení, teda ozdravujúcom pôsobení rôznych byliniek, potravín, ovocia, zeleniny.... Ale toto sú veci známe už niekoľko nieže storočí ale tisícročí. Lenže človek ma zatvorené oči a pokiaľ si to neprečíta niekde na stránke internetu tak tomu nechce veriť. Nakupujeme v supermarketoch lebo tam je to lacnejšie ako na trhovisku a dokonca ovocie nie je červavé. Ale skúste si porovnať rajčinu zo supermarketu a z trhoviska a uvidíte rozdiel. Doteraz by nikto nevypil zemiakovú šťavu ale po prečítaní članku sa stane zo zemiakovej šťavy hit. Stévia sladká bola zakázanaá, lebo by sa nepredávali umelé sladidlá ( mimochodom ani matička zem ich nedokáže stráviť ) a zrazu stéviu sladkú povolili. Že prečo ? Farmaceutické firmy z nej začali vyráať sladidlá takže už nie sú ohrozené ich zisky. Ľudkovia, veď skúste žiť zdravo aj bez toho by ste si číali na internete články čo je a čo nie je nezdravé. Jecte na čo máte chuť a v rozumnej miere a uvidíte že sa bu dete lepšie cítiť. Ale nie umeliny, normálnu, prirodzenú potravinu bez zbavených mikroorganizmov. Veď spravte niečo pre svoje zdravie aj bez článkov.
......škoda, že chuť môže byť rovnaká, lebo môže byť z rovnakého zdroja....
nie je nad dodávateľa kde vidím kde to zbiera.....
ivantt
21.08.12,17:35
......škoda, že chuť môže byť rovnaká, lebo môže byť z rovnakého zdroja....
nie je nad dodávateľa kde vidím kde to zbiera.....

práve že tá chuť rovnaka nie je... tak ako je rozdiel mlieko a mlieko....
lujza.j
21.08.12,18:03
práve že tá chuť rovnaka nie je... tak ako je rozdiel mlieko a mlieko....
si ma nepochopil, ale nevadí....
ivantt
22.08.12,08:53
si ma nepochopil, ale nevadí....

Sa ti ospravedlnujem, prepáč, uz som pochopil. Bol som trosku v strese ked som to cital a tak to aj dopadlo. to je ponaucenie ze clovek ma konat s chladnou hlavou a hlavne v klude :-) druhy krat si dam pozor :-)
ivuliatko
30.08.12,15:25
Päť potravín, vďaka ktorým budú vaše zuby zdravé :)

http://ona.idnes.cz/potraviny-pro-zdrave-zuby-d0f-/zdravi.aspx?c=A120806_092011_zdravi_pet
terezamaria
05.09.12,11:00
Znovu rady, niekedy pomôžu :
2009
05.09.12,11:47
ATALOG liecivých cajov+sypané čaje
lujza.j
06.09.12,18:40
wagner
06.09.12,18:55
Neviem či si nezasadím na jar slivku
bettylou
07.09.12,03:18
Niekto to tu už napísal, ale pravdou je, že napriek všetkým umelinám sa priemerný vek človeka zvyšuje. Takže človek je dosť adptabilný, čo je pre vývoj života potrebné.
gilda
10.09.12,05:03
Slivky sú výborné, tieto sú obrovské, sladké a ešte stále ich je veľa. (tohoročná úroda).
terezamaria
10.09.12,06:15
http://stanislava.napady.net/image/15676821Zázračné bobuľky - brusnice
Tieto zázračné bobuľky napomáhajú pri liečbe infekcie močových ciest, zabraňujú tak zápalom, znižujú hladinu cholesterolu a v posledných rokoch sa diskutuje o ich účinkoch pri zabraňovaní tvorbe zubného povlaku, čiže „odstránenie“ možnosti zubného kazu. V obchodoch sa ich predaj nie celkom uchytil, preto si ich môžete vypestovať v záhradke, alebo kúpiť v podobe sušených brusníc či výživových doplnkov v podobe tabliet.

Zázračné bobuľky
Zázračné bobuľky tohto kríka obsahujú množstvo cenných látok. Spomeňme si aspoň niektoré; napríklad vitamín A, C či draslík. Plody brusnice, malé bobuľky sa môžu pýšiť početným zastúpením bioflavonoidov, ktorých liečivé účinky nedávno potvrdili i výskumy. Bioflanovoidy pôsobia ako silný antioxidant, ktorý prispieva v ochrane proti vzniku kardiovaskulárnych ochorení či dokonca niektorých druhov rakoviny. Takisto pôsobí aj ako zmierňovač stresu a dokáže podporiť obnovu buniek dôležitých pre zdravý zrak. Ak máte problémy s trávením, odtrhnite si zopár bobuliek brusníc a Vaše problémy so žalúdok by mali zázračne zmiznúť. Brusnice sú skutočnými zázračnými bobuľky v podpore zdravia.

Problém s infekciou močových ciest?
Ak Vás trápi infekcia močových ciest, brusnice Vám určite pomôžu. Okrem dodržiavania pitného režimu, skúste aj konzumáciu brusníc. Brusnice majú preventívny účinok ale taktiež dokážu napomôcť pri tomto zápale. Prečo je tomu tak? Pretože brusnice obsahujú tzv. kyselinu ellagikovú a arbutín, účinné zložky v boji proti tejto infekcii. Kyselina ellagiková výrazne zabraňuje uchyteniu mikroorganizmus na výstelke močových ciest a tieto organizmy sa tak sami odplavia, prirodzeným spôsobom – močom. Arbutín spolupracuje s kyselinou ellagikovou a napomáha k zvýšeniu jej účinkom a takisto má aj dezinfekčné účinky.
2009
11.09.12,12:32
Toto mi prišlo e-mailom

Dulezitý recept! CTI !!! Toto jsme se asi nikdy nemeli dozvedet!
2009
18.09.12,03:08
Recepty na bolesti
rejich
19.09.12,05:28
http://www.uloz.to/xuEZBnz/vyznamne-zdravotni-doporuceni-pdfcontent-transfer-encoding-base64-pdf-pdf-pdf

Sheryl Crow zveřejnila, co způsobilo její rakovinu prsu.
Nejpravděpodobnější příčina? Ošetřující onkolog jí sdělil:
Byla to vysoká úroveň dioxinu v tkáních jejího těla.
Lidé by neměli pít vodu, která byla ponechaná v plastových lahvích
v autě. Teplo totiž reaguje s chemikáliemi z plastu lahve,
čímž uvolňuje dioxin do vody. Dioxin je jed, stále více nacházený
v tkanivu rakoviny prsu.
Tweety
21.09.12,05:58
lujza.j
22.09.12,19:35
lujza.j
23.09.12,16:04
lujza.j
29.09.12,14:05
Mirica-LV
09.10.12,04:59
babka - ježibabka
09.10.12,11:03
Máte už nazbierané gaštany? Ja už mám. Idem vyhodiť staré a dať nové. Dufam, že ich bude dosť pre celú rodinu. :)
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=56887
osky
09.10.12,15:48
zaujimave-vyskusame.
lujza.j
09.10.12,18:21
Máte už nazbierané gaštany? Ja už mám. Idem vyhodiť staré a dať nové. Dufam, že ich bude dosť pre celú rodinu. :)
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=56887
tento rok nemám....v škôlke kde som si zvykla nazbierať sú fuč...mám len pár v aute, v kabelke po vreckách.....inak chorá som bola aj s gaštanmi v posteli...ale inak sú dobré aj ako tlmiče geopatogénnych zón ....http://www.modrastrecha.sk/forum/volne-diskusie/ake-mate-tienice-geopatogennych-zon/
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/feng-shuei/586760/
Ekonomka-SR
09.10.12,18:26
a vody piješ dosť, ked máš suchú pokožku. Dôležitý je pitný režim a aby bolo pravidelne vyprazdňovanie, lebo v črevách je imunitá.
lujza.j
09.10.12,18:28
a vody piješ dosť, ked máš suchú pokožku. Dôležitý je pitný režim a aby bolo pravidelne vyprazdňovanie, lebo v črevách je imunitá.
?
Tweety
12.10.12,05:55
osky
12.10.12,08:34
http://ozene.zoznam.sk/cl/10174/263192/A-o-vL-etko-vylieATi-dobr---sex


bat som sa neprestala a ani nechudnem,tak teraz neviem.to mam este zvysit davkovanie??????????? :-0
lujza.j
12.10.12,18:56
2009
13.10.12,02:18
Zázvor, med a citrón…

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121217&d=1350098220

Ak si chcete do chladničky pripraviť hrejivú liečivúdobrôtku, tak kúpte citróny a zázvor. Medík iste máte doma. Dnes som sipriniesla letný med s pohánkou, poviem vám chutí vynikajúco a je aj tmavší.Umyté citróny nakrájame na malé tenké plátky. Tak isto aj očistený zázvor sanakrája na tenké plátky a do zavareninového poháravrstvíme citrón so zázvorom. Nakoniec ho zalejeme kvalitným medom. Med je dobrýkonzervačný prostriedok, takže takto pripravený pohár vám v chladničke vydržíaj 2-3 mesiace. No pokiaľ ho hneď do mesiaca neminiete.

Naložené želé je veľmi dobré na bolesť hrdla a tak isto homôžete piť ako horúci nápoj, ktorý vás príjemne zahreje. Stačí zaliať 1polievkovú lyžicu želé horúcou vodou amáte chutný liečivý nápoj.
lujza.j
13.10.12,16:22
srska
13.10.12,16:25
danushka
13.10.12,18:03
až takú veľkú potrebuješ? :D
lujza.j
16.10.12,17:05
Ako byť svieži, blažený a zdravýPodnelok 14. Marca 2011
http://www.kramplova.sk/uploads/clanky/63_foto_small.jpg
Jarné obdobie prináša pre mnohých ľudí aj jarnú únavu, časté zmeny počasia vírusové ochorenia, prechladnutia či angínu. Je veľmi užitočný pre ľudí zamestnaných intelektuálnou prácou. Korenistá vôňa zázvoru odstraňuje zvýšenú vyčerpanosť, skleslosť, apatiu, zosilňuje vieru v seba, zvyšuje komunikatívnosť a pôvab a vedie k blaženosti. Skôr ako siahnete po liekoch alebo navštívite lekára, vyskúšajte stovkami rokov overený spoľahlivý prírodný liek, akým je zázvor. Lekári tibetskej medicíny radia: keď sa chceš zotaviť - pi zázvorový čaj pred jedlom, ak chceš schudnúť – pi ho po jedle. Má široké účinky a dostaneho ho kúpiť v čerstvom stave takmer v každom väčšom obchode s potravinami.




V staroveku zázvor nazývali „panacea“ - liek na všetky choroby.V kuchárstve nachádza široké použitie. V medicíne je to všeliek. Obsahuje v sebe skoro všetky nevyhnutné aminokyseliny, éterické oleje a vitamíny. Jeho optimálne použitie v potrave v malých dávkach znásobuje vnútorné teplo, vzbudzuje chuť, podporuje látkovú premenu, vyťahuje z organizmu hlieny. Zázvorový čaj – skvelý prostriedok proti prechladnutiu. Obzvlášť je vhodný pre toho, kto má pomalý látkový metabolizmus a tuk sa u neho hromadí rýchlo.. Zlepšuje trávenie, podporuje tvorbu žalúdočnej šťavy a normalizuje krvný obeh. Zázvorový čaj odstraňuje bolesti v bruchu a keď pridáme ešte mätu, kvet bazy čiernej, kardamon, šafran, to všetko varíme, potom necháme v termoske vylúhovať a máme tisícročný joginsky zázvorový čaj. Pridáme trstinový cukor a mlieko. Pálivý zázvor riedi krv, vďaka čomu je mozog lepšie zásobovaný kyslíkom, aktivizujú sa zmyslové funkcie a schopnosti vnímania (intelektu). Preto je veľmi užitočný pre ľudí zamestnaných intelektuálnou prácou. Korenistá vôňa zázvoru odstraňuje zvýšenú vyčerpanosť, skleslosť, apatiu, zosilňuje vieru v seba, zvyšuje komunikatívnosť a pôvab a vedie k blaženosti
Zázvorový čaj je mocný joginský prostriedok.Tibetskí mudrci trvajú na tom, že po každom jedle treba piť zázvorový čaj. Nápoj uvarený s kúskom zázvoru je mierne pálivej korenistej chuti.
Podľa ajurvedy zázvor aktivizuje a povyšuje v organizme horúcu pánsku energiu. Je dobrý pri prechladnutí. Keď už je človek prechladnutý a má nádchu, je to veľmi efektívny liek. Zázvorový čaj tiež môžme piť ako osviežujúci nápoj (v tomto prípade sa nevarí, iba sa privedie do varu, podáva sa chladený).

U nás si môžete už kúpiť čerstvý zázvor takmer v každom väčšom obchode s potravinami, kde predávajú aj zeleninu či ovocie. Účinok čerstvého zázvoru je silnejší ako sušeného. Pri kúpe treba vyberať tvrdé hľuzy, ktoré nie sú poranené, nahnité alebo oschnuté. Hľuzu stačí očistiť, nastrúhať alebo nakrájať na malé kúsky a takto pripravený uschovať v mrazničke pre ďalšiu prípravu v prípade, že ho hneď nespotrebujeme.




Klasický recept



Príprava čaju z knihy Vedanske kuchárske umenie:
5 šálok (1,2 litra) vody
3 lyžičky jemne nastrúhaného čerstvého zázvoru
6 lyžičiek cukru alebo 5 lyžičiek medu
štipka mletého čierneho korenia
4 lyžičky citrónovej alebo pomarančovej šťavy
Narezané lístky mäty (podľa chuti)
Keď namiesto čerstvého zázvoru použijeme sušený, zmenšíme jeho množstvo dva razy, avšak dobu prípravy - dva razy zvýšime.

Lekári tibetskej medicíny radia:
Keď sa chceš zotaviť - pi zázvorový čaj pred jedlom, ak chceš schudnúť – pi ho po jedle.
Tento nápoj, varený s kúsočkom zázvoru má ľahkú ostro korenistú chuť.
Obzvlášť sa hodí tomu, „kto priberie aj z vody“.
Všetky tieto zázračne vlastnosti zázvorového čaju sú spojené s tým, že sám zázvor obsahuje veľké množstvo biologického „ohňa“, ktorý upravuje látkový metabolizmus.
Obzvlášť je užitočný v chladnom počasí.
Vo východnej medicíne sa domnievajú, že zázvor upevňuje pamäť.
Zázvor vo forme kapsule je veľmi účinný pri závratoch a strachu zo závrate, cestovnej nevoľnosti, zdvíhaní žalúdka.
V Indii sa považuje za « koreninu na všetky choroby ». Zázvorový čaj s citrónom - je najpopulárnejším zimným nápojom.
Zázvorový čaj pomáha vrátiť chuť, dobrú náladu, sviežu farbu tváre a žiarivosť očiam. Okrem iného zázvorový čaj je vynikajúcim prírodným prostriedkom od prechladnutia, lieči zapálené hrdlo, kašeľ a nádchu.



Prospešný zázvorový čaj



si môžeme pripraviť aj v domácich podmienkach. Na jednu šálku treba mať 10- 20 gramov koreňa zázvoru.
Ďumbier očistíme a narežeme na jemné kúsky, môžeme ho aj nastrúhať. Zalejeme pohárom vriacej vody. Necháme postáť. Po 10 minútach pridáme trochu mäty, medovky alebo iných bylín, po ďalších 10 minútach čaj podľa chuti doplníme lyžičkou medu a dielikom citrónu.
Miestnosť hneď naplní mámivá, teplá a korenistá vôňa. Získame posilňujúci nápoj, ktorý osvieži ráno oveľa viac ako šálka kávy.
Vlastnosti čaju závisia od množstva zázvoru, ktoré použijeme.
Zvyčajne to býva 1 čajová lyžička na 1 pohár vriacej vody.
Podľa chuti necháme postáť 20 – 30 minút.
S medom sa pije príjemnejšie. Užívame 3 - 4 krát denne (3 - 4 čajové lyžičky), viac sa neodporúča.
Zázvorový čaj pri prechladnutí je správnym prostriedkom, pomáha rýchlejšie vyzdravieť. Zázvor uľahčí oddelenie hlienu, upokojí kašeľ a pálivé podráždenie v krku prejde.
Ochorenia, ktoré lieči zázvor a recepty z neho nepostačí jeden odstavec. Zázvor je silným prostriedkom zapaľujúcim oheň trávenia, aktivizujúci krvný obeh, látkový metabolizmus a pomáha pri prechladnutí. Čerstvý zázvor je aromaticky s jemnou ostro sladkou chuťou.
Zázvor riedi krv, vďaka čomu sa zlepšuje *zásobenie mozgu a pľúc krvou, preto ho môžu užívať chorí na zápal priedušiek, zápal pľúc a dokonca aj na prieduškový záduch.
Zázvorový čaj aktívne upevňuje imunitu. Tiež pomáha bojovať so zbytočnou hmotnosťou.



Ochorenia dýchacieho systému



liečime zázvorovým čajom.
Ako prostriedok vyvolávajúci potenie pri prechladnutí s kašľom je najvhodnejšie používať čerstvý zázvor. Suchý zázvor (v prášku) poskytuje efektívnejšie vykašliavanie a sušiaci účinok, znižuje množstvo hlienu v organizme.
Tibetská medicína obzvlášť odporúča používanie zázvoru v chladnom ročnom období (pretože to napomáha rovnováhe energií v organizme). Zázvorový čaj nielen lieči ochorenia z prechladnutia, ale tiež upevňuje imunitný systém, odoberá fyzickú a psychickú únavu.
Zázvorový čaj pijeme s medom a citrónom.
Pri všetkých ochoreniach z prechladnutia veľmi pomáha čaj zo zázvoru a sladkého drievka. Prášky zmiešame v rovnakom pomere a zalievame v pomere 1 PL zmesi na pohár vriacej vody.

Pri chrípke sa odporúča


« bengálska » zmes



2 g zázvoru, červenej ostrej papriky a kurkumy varíme 1-2 min v 1 pohári mlieka.
Pijeme 3 krát denne s medom.
Pri angíne sa odporúča vyplachovať hrdlo zázvorovým vývarom.
Pri silnom kašli je vhodný liek zostavený zo zázvorového prášku (na špičku noža) a 1 PL čerstvo nastrúhanej cibule alebo cibuľovej šťavy (užívať po 1 čajovej lyžičke 2-4 razy denne).
Pri čiernom kašli je najlepší prostriedok - zázvorový čaj s citrónom.
Pri prevencii proti chrípke zalievame 1/2 ČL zmesi prášku škorice a zázvoru (pomer 1:1) so štipkou čierneho korenia. Pijeme s medom 1 pohár každé 3 hodiny.
Pri všetkých ochoreniach dýchacej sústavy je veľmi efektívny tzv.


« joginský čaj »



1 ČL suchého zázvoru,
7 klinčekov,
9 semien kardamonu (najlepšie zeleného),
1 ČL mletej škorice,
1/4 ČL kurkumy.
Zmes dáme do 0,6 l vriacej vody, varíme 10 min, dolejeme 0,2 l mlieka, znovu necháme zovrieť, a necháme chladnúť. Pijeme malými dúškami s rozpusteným maslom a medom 4 razy denne.
Pri záduchu (astme) pijeme čaj pripravený z koreňov deväťsilu do ktorého pridáme v polovičnej dávke zázvor a sladké drievko, v pomere 1-2 ČL zmesi na 1 pohár vriacej vody.


Pravidelné používanie zázvoru, spravidla prináša radikálne uľahčenie pri prieduškovom záduchu (astma).


Zázvorový čaj s mätou a citrónom




1,2 l vody
3 lyžičky. nastrúhaného zázvoru
5 lyžičky medu
4 lyžičky citrónovej alebo pomarančovej šťavy
2 lyžičky čerstvej mäty

Zovrieme vodu, pridáme zázvor, med a premiešame.
Precedíme cez sitko, zo zázvoru sa snažíme vytlačiť maximum tekutiny. Pridáme štipku čierneho korenia a šťavu. Pri konci pridáme trochu čerstvej mäty. Čaj pijeme teplý.




Čierny (zelený) čaj so zázvorom.




Čaj zalievame v čajníku, alebo v termoske, do ktorej pridáme čerstvý zázvor nastrúhaný na jemnom strúhadle alebo nasypeme 1 čajovú lyžicu sušeného zázvoru. Necháme postáť 20 - 30 minút, scedíme. Krátke tepelné spracovanie zachováva užitočné vlastnosti zázvoru. Takýto čaj je veľmi osožný, má nielen príjemnú sviežu chuť, ale aj vôňu, tiež pomáha pri kašľaní, osviežuje. Zázvor je známy antioxidant (spomaľuje, zastavuje okysličovanie), preto pitie šálky takého čaju denne môžeme považovať ako súčasť boja za čistú žiarivú pleť bez vrások a pevné zdravie v akomkoľvek veku.




Zázvorový čaj ( od prechladnutia a depresie)




vriaca voda,
čaj (hocaký, ale vhodnejší je zelený),
zázvor,
možno tiež:
med (v čaji so zázvorom vo veľmi maličkom množstve, štipka!!),
štipka červenej ostrej paprika alebo čili papričky




Šťava zo zázvoru a melónu




Pripravíme ju z polovicu melónu kantalucia (Cucumis cantalupensis) a 2 Pl zázvoru. Melón a zázvor odšťavíme a zmiešame. Šťavu môžeme doliať sódovou vodou alebo minerálkou. Podávame vo vysokom pohári, pijeme malými dúškami.

Táto jemná zmes melónu a zázvoru vynikajúco pomôže pri nevoľnosti a je vhodná pre ženy trpiace rannou nevoľnosťou. Šťavu môžeme doliať sódovou vodou alebo minerálkou.






Zázvorový čaj na schudnutie




Čajovú lyžica rozdrveného koreňa zázvoru zalejeme pohárom vriacej vody, pridáme čajovú lyžičku medu a dielik citrónu.
Tento nápoj zahŕňa v sebe tri chute - ostrú, kyslú a sladkú a odporúča sa tým, komu v organizme všetko plynie pomaly a len tuk sa hromadí rýchlo.
Koreň zázvoru obsahuje látky, ktoré pridávajú zázvoru jeho korenistú chuť. Obe látky zvyšujú prekrvenie a zohrievajú znútra. Následkom tohto sa podnecuje trávenie.
Doporučené množstvo zázvorového čaju na schudnutie :
Veľká termoska (asi 2 litre). Čaj je najlepšie pripraviť ráno, zaliať v termoske a mať pôžitok po šálke čaju celý deň. Čaj pred jedlom - otupuje pocit hladu.
Pridaním cesnaku zosilníte chudnutie a môžete sa účinnejšie uchrániť od zbytočných kilogramov. Na 2 -litrovú termosku použijeme
koreň zázvoru veľkosti slivky (okolo 4 cm) a 2 strúčiky cesnaku.
Zázvor očistíme a narežeme na tenké dieliky. Zalejeme vriacou vodou a necháme vylúhovať. Potom zázvor a cesnak vyberieme. Ten, kto nemý rád cesnak, môže piť čaj bez cesnaku.
lujza.j
16.10.12,18:29
Zázvor, med a citrón…

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=121217&d=1350098220

Ak si chcete do chladničky pripraviť hrejivú liečivúdobrôtku, tak kúpte citróny a zázvor. Medík iste máte doma. Dnes som sipriniesla letný med s pohánkou, poviem vám chutí vynikajúco a je aj tmavší.Umyté citróny nakrájame na malé tenké plátky. Tak isto aj očistený zázvor sanakrája na tenké plátky a do zavareninového poháravrstvíme citrón so zázvorom. Nakoniec ho zalejeme kvalitným medom. Med je dobrýkonzervačný prostriedok, takže takto pripravený pohár vám v chladničke vydržíaj 2-3 mesiace. No pokiaľ ho hneď do mesiaca neminiete.

Naložené želé je veľmi dobré na bolesť hrdla a tak isto homôžete piť ako horúci nápoj, ktorý vás príjemne zahreje. Stačí zaliať 1polievkovú lyžicu želé horúcou vodou amáte chutný liečivý nápoj.


môžem to spraviť aj s citrónovou šťavou?
lujza.j
18.10.12,19:26
alaya1
18.10.12,19:32
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.240.240/p403x403/536380_442555212449135_364346346_n.jpgPetržlen
Iba dve lyžičky čerstvého petržlenu vám zabezpečia až 150 percent odporúčanej dennej dávky vitamínu K, ktorý je nevyhnutný pre správnu zrážanlivosť krvi, tvorbu kostí a fungovanie pečene.

Okrem toho je účinným bojovníkom proti zápachu z úst a dokonca sa považuje za afrodiziakum.
bettylou
18.10.12,23:08
páli z neho záha
lujza.j
19.10.12,17:52
ale to je problém niekde inde.....
lujza.j
19.10.12,17:54
Zdenka 0705
20.10.12,05:02
lujza.j
20.10.12,05:21
Zdenka 0705
20.10.12,05:23
Nie tak, ale vo forme sušeného ovocia
Zdenka 0705
20.10.12,05:24
nie nie :)
lujza.j
20.10.12,05:26
Nie tak, ale vo forme sušeného ovocia
kuk tu: http://www.satnam.eu/food-supplements-amalaki-ayurveda-products-c-178_184.html aj nektár