Zdenka 0705
20.10.12,08:31
http://www.e-namaste.cz/deploy/img/products/3432/tn_3432.jpg
Luj, zatiaľ takto - uprednostňujem prirodzený stav
lujza.j
20.10.12,06:33
Zdenka 0705
20.10.12,06:37
lujza.j
20.10.12,06:39
Zdenka 0705
20.10.12,06:42
áno, také niečo :)
lujza.j
23.10.12,20:04
lujza.j
27.10.12,12:07
lujza.j
28.10.12,11:56
kukučka
28.10.12,14:19
lujza.j
03.11.12,18:34
kukučka
05.11.12,00:10
Na bradavice se da použít šnečí sliz, místo těch chemických laků. Ten když zaschne tak nepropustí vzduch a bradavice "uschne"
bettylou
07.11.12,01:55
jemne dosladené, chutí aj deťom
terezamaria
08.11.12,14:47
Kto chce, nech pozrie na to, čo by chcel vedieť:
wirgi
08.11.12,21:02
kde zoženiem 90% vínny lieh na tibetsky cesnak. extrakt
lujza.j
09.11.12,18:38
Rozalka
09.11.12,19:48
srska
09.11.12,19:50
http://recepty.netcabinet.net/stranky/bylinky_liecebny_ucinok.htmlja len takto - cesnek, cibuľa, fazuľa, cvikla, kapusta, ... no a sem-tam ibalgin a acylpirin:D
lujza.j
12.11.12,16:45
lujza.j
17.11.12,18:56
lujza.j
18.11.12,11:22
Mária Mojžišová
18.11.12,16:04
http://fit.server.sk/vyziva/cervena-repa-cvikla/
http://lesk.cas.sk/clanok/85835/cvikla-ma-protirakovinove-ucinky-spoznajte-jej-silu.html


Poraďáci moji,môžem doporučiť, šťavu pijem každučký deň, tak za šálku v zložení cvikla, mrkva, celer, trochu petrželu a zemiak, už 13 rokov, začala som v r.1999, čiže rok po operácii. Verím tomu, že aj táto šťava mi zachránila život, vďaka náhode.V meste pod bránou vonku predával jeden pán knižky a padla mi do oka na pulte vystavená knižka od R. Breussa ,, Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami" a hneď som si ju kúpila. Recept , resp. zloženie na túto šťavu mám odtiaľ. Tento pán mi pri platení vtedy povedal,že bol by šťastný keby som mu túto knižku raz vrátila. Nevrátila som mu ju, ale som sa mu bola osobne poďakovať. Stále na tom istom mieste občas predáva, ale či ešte aj túto knižku? Neviem....
Mária Mojžišová
18.11.12,16:16
Poraďáci moji,môžem doporučiť, šťavu pijem každučký deň, tak za šálku v zložení cvikla, mrkva, celer, trochu petrželu a zemiak, už 13 rokov, začala som v r.1999, čiže rok po operácii. Verím tomu, že aj táto šťava mi zachránila život, vďaka náhode.V meste pod bránou vonku predával jeden pán knižky a padla mi do oka na pulte vystavená knižka od R. Breussa ,, Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami" a hneď som si ju kúpila. Recept , resp. zloženie na túto šťavu mám odtiaľ. Tento pán mi pri platení vtedy povedal,že bol by šťastný keby som mu túto knižku raz vrátila. Nevrátila som mu ju, ale som sa mu bola osobne poďakovať. Stále na tom istom mieste občas predáva, ale či ešte aj túto knižku? Neviem....

Zmes zeleninových štiav podľa p. Breussa pozostáva:

červená repa 300 g
karotka 100 g
celer 100 g
petržlen 30 g
zemiak so šupkou o veľkosti slep.vajca 1 ks
Mária Mojžišová
18.11.12,16:22
Aj ja ale vytlačený vo vode
Mária Mojžišová
18.11.12,16:27
Pre zaujímavosť túto bio šťavu(presne toto zloženie pod menom R.Breuss) predávajú v pol litrových fľašiach aj v Metre v Rakúsku.
Tweety
19.11.12,12:42
lujza.j
19.11.12,15:58
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

Mária Mojžišová (http://www.porada.sk/member.php?u=121582) 23 Hours Ago #26483

Aj ja ale vytlačený vo vode



a ty to načo konkrétne ak sa môžem opýtať?
Mária Mojžišová
20.11.12,18:05
Lujzi, ja na redukovanie kyslosti organizmu aj s postrúhanou kôrou. Citrón predtým dobre vydrhnem..
Tweety
21.11.12,13:52
Kvaka
21.11.12,15:00
Zmes zeleninových štiav podľa p. Breussa pozostáva:

červená repa 300 g
karotka 100 g
celer 100 g
petržlen 30 g
zemiak so šupkou o veľkosti slep.vajca 1 ksNašla som ten tvoj recept, predstav si, že tú knihu od R. Breussa ,, Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami" mám tiež z roku 1998, taká zelená brožúrka, ešte tam mám cenu 156Sk. Ja som knihu, priznám sa, vtedy odložila, lebo názoru na 42 dňovú kúru bez jedla moc neverím, ale je tam toho oveľa viac, ako som si myslela, takže prečítam.
Mne sa páči ten cibuľový vývar a vývar z fazuľových strukov.
Mária Mojžišová
21.11.12,15:20
Našla som ten tvoj recept, predstav si, že tú knihu od R. Breussa ,, Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami" mám tiež z roku 1998, taká zelená brožúrka, ešte tam mám cenu 156Sk. Ja som knihu, priznám sa, vtedy odložila, lebo názoru na 42 dňovú kúru bez jedla moc neverím, ale je tam toho oveľa viac, ako som si myslela, takže prečítam.
Mne sa páči ten cibuľový vývar a vývar z fazuľových strukov.

No prečítaj si ju. Sprvoti som ju tiež iba ,,oňuchávala". Začala som postupne najprv s pitím šťavy a šalviového čaju. Neskôr prešla som na kúru.Cibuľový vývar je chutný, ale dlhšie ho nemôže jesť ten,kto má problémy so žlčníkom, aspoň v mojom prípade. Ja som som si pripravovala vývar z fazuľových strukov + zeleninový bujón. Aj tento rok som si odložila po vylúpaní fazule suché struky ak by som potrebovala na tento účel. Jeho urologický čaj pijem 4 krát do roka. Pre mňa veľmi cenná knižočka.
taiko
21.11.12,15:41
stavy by sa asi mali pit cerstve, lebo ked su zoxidovane, tak uz toho zdraviu prospesneho moc v nich nie je
Mária Mojžišová
21.11.12,16:05
Ano šťavičky, treba piť čerstvé, to je najlepšie. Ja však si robím šťavu na dva dni do malých fľašiek. Do každej fľašky dám trochu citrónovej šťavy.
lujza.j
21.11.12,17:52
dakujem:)
Valcake
22.11.12,17:29
Ja som tú knižku nečítala, neviem sa k tomu vyjadriť, ale aj Trebenová píše o rôznych dobrých bylinkách...iste to máte preštudované.
babka - ježibabka
22.11.12,21:57
Úplný súhlas. Mám narobené podľa nej nejaké mastičky, aj výluhy aspoň niektorých byliniek v alkohole. Hoci istý čas ju zatracovali, ale mám vlastnú skúsenosť, že to nie sú bludy.
bettylou
23.11.12,20:50
ja od s,smädu
Mirica-LV
30.11.12,08:00
Majkas
30.11.12,09:26
Zmes zeleninových štiav podľa p. Breussa pozostáva:

červená repa 300 g
karotka 100 g
celer 100 g
petržlen 30 g
zemiak so šupkou o veľkosti slep.vajca 1 ks

a možem si to aj rozmixovat ?, lebo nemám odštavovač - či to som sa nemala ani priznat?
KatarinaNR
30.11.12,09:29
ja idem tiež vyskúšať tú šťavu čo Mária napísala
Mária Mojžišová
30.11.12,12:51
a možem si to aj rozmixovat ?, lebo nemám odštavovač - či to som sa nemala ani priznat?

Ak chceš túto šťavu piť za účelom liečenia, kúry, ak nemáš odšťavovač môžeš si to aj rozmixovať a potom si to cez hustejšie sitko pretlačiť alebo cez gázu. Ale ak chceš piť preventívne podľa môjho názoru nemusí byť šťava celkom čistá.
Mária Mojžišová
30.11.12,12:56
ja idem tiež vyskúšať tú šťavu čo Mária napísala

KatarínkaNR napíš ako Ti chutí. Ja som si už tak na ňu zvykla, že bez nej a šalviového čaju nemôžem byť ani na dovolenke. A to takto pijem už 13 rokov.......
Mária Mojžišová
30.11.12,13:00
A zabudla som podotknúť, že pitím tejto šťavy a čaju omladnete.
KatarinaNR
01.12.12,11:34
Mária, je jedno ako mu bude chutiť, ak viem, že je niečo prospešné prekonám sa, ja v pohode pijem aj šalviový čaj, urologický čaj neochutené, a vlastne všetky čaje neochutené, ja hovorím, že čaj je najlacnejšia a najdostupnejšia bylinka a liek zároveň a pijem aj šťavu zo sudovej kapusty :-)
dnes možno vyskúšať, tak dám určite vedieť
lujza.j
01.12.12,20:20
KatarinaNR
02.12.12,09:30
tak skúsila som, urobila som si ten nápoj, no pila som už aj lepšie veci :-)) ale dá sa časom hádam zvyknúť, cítila som tam aj ten surový zemiak.............no ale pokračujem :-)
Mária Mojžišová
02.12.12,14:58
Táto šťava farbí moč a stolicu, tak sa nenaľakaj keď pôjdeš na WC....
korela
15.12.12,01:39
Nie je priamy link, tak preberám celý článok. http://www.eugenika.sk/blog/

Najvýznamnejší zdroj vápnika – mak. Recept na makové mlieko

autor NATÁLIA KRÍŽOVÁ (http://www.2012rok.sk/wp/author/natalia-krizova) dátum 9. MÁJ 2012





http://www.2012rok.sk/wp/wp-content/uploads/subory/2012/05/Poppy-Seed-Pod-300x225.jpg (http://www.2012rok.sk/wp/alternativne-zdroje-energie/7899-najvyznamnejsi-zdroj-vapnika/attachment/poppy-seed-pod)Mak siaty (Papaver somniferum)

Strach z menopauzy živený najmä médiami a farmaceutickým priemyslom sa podvedome dostal do hláv mnohých žien, strašenie osteoporózou hlodá ako červ a človek začne premýšľať aká prevencia by bola vhodná. Samozrejme, aby to nebolo príliš drahé, neničilo pečeň, bolo to účinné a nemalo vedľajšie účinky. Jeden taký liek existuje. Makové mlieko. Skôr ako vám prezradím recept na jeho výrobu pozrite sa maku na dušu.
Mak siaty je bohatým zdrojom vápnika obsahuje ho 12 násobne viacej, ako kravské mlieko, ale aj iných minerálov, vitamínov a nenasýtených mastných kyselín. 100 gramov zrelého maku siateho obsahuje: 41,56 g tukov, 28,13 g sacharidov, 17,99 g bielkovín, 19, 5g vlákniny, minerály a vitamíny.
http://www.2012rok.sk/wp/wp-content/uploads/subory/2012/05/tab1.bmp (http://www.2012rok.sk/wp/alternativne-zdroje-energie/7899-najvyznamnejsi-zdroj-vapnika/attachment/tab1)

*http://www.2012rok.sk/wp/wp-content/uploads/subory/2012/05/tab2.bmp (http://www.2012rok.sk/wp/alternativne-zdroje-energie/7899-najvyznamnejsi-zdroj-vapnika/attachment/tab2)*
Po prečítaní ste sa, dúfam, v duchu ospravedlnili kráľovi zvanému Mak, že ste doteraz netušili, aký dôležitý je pre váš život. Napraviť to môžete už dnes. Okrem makových závinov, či plniek a posýpok, využijete ešte možnosť pitia makového mlieka a vnútorného aj vonkajšieho užívania makového oleja.
Recept na makové mlieko:
Do fľaše alebo do pohára vložíme mak a zalejeme ho vodou, najlepšie filtrovanou, v pomere cca 1:5. (pokojne však môžete experimentovať a prísť na iný pomer lahodiaci vašim chuťovým bunkám). Cez noc ho necháme postáť pri izbovej teplote. Ráno zmes pomixujeme, ( radšej dlhšie) a precedíme cez riedke plátenko. Takto vzniknuté makové mlieko môžeme osladiť medom, použiť na prípravu kakaa alebo ho vypiť bez pridania čohokoľvek. Rovnakým spôsobom sa pripravuje orechové, mandľové alebo kokosové mlieko, ktoré sú tiež významnými zdrojmi minerálov a vitamínov, vláknin, tukov, bielkovín a na rozdiel od kravského mlieka nezaťažujú tráviaci systém pri omnoho kvalitnejších parametroch. (Pri orechovom mlieku je postup trocha iný, vodu z orechov treba pár razy vymeniť, až kým nie je už voda tmavohnedá, ale svetlá). Makové, orechové, mandľové alebo kokosové mlieko môžete pripraviť aj z mletého maku, orechov, mandlí či kokosu. Vtedy stačí nechať základnú surovinu odstáť vo vode tri, štyri hodiny. Výhodou týchto mliek je, že sú zásadité a neprekysľujú náš organizmus na rozdiel trebárs od džúsov. (Samozrejme to platí v prípade, že ich neosladíme, ale ich budeme piť ako osviežujúci nápoj, hoci aj s kockami ľadu). Moja skúsenosť je, že takéto mlieko môžu piť aj ľudia, ktorí mak, či orechy pre problémy s pankreasom neznášajú.Menopauza, tehotenstvo, puberta, chorý pankreas a žlčník priam volajú po tejto dobrote, ale múdry človek myslí na zadné dvierka a hoci je úplne zdravý dopraje si ju tiež.

*
Dr.Boris Subotič z Centra tradičnej čínskej medicíny odporúča makový olej na každý deň. Prečo?
Obsahuje:
- nasýtené, mononenasýtené i viacnásobné nenasýtené kyseliny (omega-3)
- 100 g makového oleja obsahuje 1400 mg kalcia
- fosfor, železo, zinok
- vitamíny B1 a B12
- fytosteróny
- tokoferol
Makový olej pomáha pri ochoreniach ako sú:
- nepravidelný rytmus srdca
- angína pectoris
- migréna
- neuropatia
- chronická únava
- reumatické ochorenia
- osteoporóza
- anémia
- kŕče
Dojčenie a tehotenstvo:
makový olej dodáva kalcium, fosfor, železo a zinok, ktoré počas tohto náročného obdobia telo ženy najviac potrebuje
Stresové podmienky:
psychická námaha, fyzická vyčerpanosť, emotívna záťaž, podráždenosť, verbálny duel, konfliktná situácia, rodinné problémy a ich vplyv na psychiku človeka sa dajú účinne zmierniť použitím makového oleja
Masérstvo:
makový olej je vysoko cenený ako masážny olej, keďže výrazne pomáha riešiť problémy s cirkuláciou
Kozmetika:
- zvyšuje vlhkosť a minerálnu rovnováhu v koži
- veľmi dlho udržuje vlhkosť kože
- koži dodá zamatový vzhľad
- používa sa pre suchú a citlivú pokožku v kozmetických prípravkoch
- kombinácia makový olej a ružová voda vyhladzuje drobné vrásky okolo očí
Spôsob užívania:
Makový olej môžete užívať 2 krát denne, ráno a večer, 1 polievkovú lyžicu vždy pár minút pred jedlom. Presne diagnostikovať a predpísať konkrétnu liečbu môžete po nahlásení sa v Centre TČM, kde si čerstvý, za studena lisovaný olej môžete aj kúpiť.
Niečo z histórie:
Archeologické nálezy dokazujú, že mak rástol na území Európy už v mladšej dobe kamennej. Postupne sa rozširoval cez Áziu a až do Číny. Dnešný mak siaty je pravdepodobne potomkom divokého maku štetinatého. Cielene sa začal pestovať pred 8000 rokmi. Na Slovensku a v Čechách sa sial na významných plochách, až normy EU znížili jeho produkciu u nás na minimum a na poľnohospodárskych plochách namiesto maku zakvitla repka.
Zaujímavé je, že mak je v niektorých krajinách EU zakázané konzumovať. Nepoznajú tam ani jednu makovú dobrotu. Či už makový závin alebo slivkové gule s makom a už vôbec nie makové mlieko. Príčina? Istý typ maku (mak ópiový) sa využíval k nelegálnej výrobe drog, najmä ópia, získaval sa z neho aj papaverín, kodeín a morfium. Zložky, ktoré sa dodnes využívajú vo farmaceutickom priemysle. Slovo ópium je odvodené z gréckeho „opion“ čo znamená maková šťava. Je to historicky prvá narkotická droga, ktorá je odvodená od orientálneho maku Papaver somniferum. Prvý historický dokument s opisom šťavy z makovíc sa nachádza už v starom sumerskom texte asi 4000 rokov pred Kristom. Ópium bolo úspešným obchodným artiklom za čias Peržanov a Feničanov. V egyptských pyramídach sa objavili nádoby s elixírmi zabudnutia na báze ópia. Pri konzumácíi makového mlieka, či makového oleja vám podľa odborníkov nehrozí ani závislosť ani ópiová eufória, pokojne ho pripravujte aj svojím deťom.(Pokiaľ EU nerozhodne inak).
Natália Krížová
http://www.2012rok.sk/wp/wp-content/uploads/subory/2012/05/poppy-flower-field-under-blue-sky_422_71908.jpg (http://www.2012rok.sk/wp/alternativne-zdroje-energie/7899-najvyznamnejsi-zdroj-vapnika/attachment/poppy-flower-field-under-blue-sky_422_71908)


P.S. Makový olej má výbornú chuť.
lujza.j
15.12.12,08:48
mak je niečo úžasné....
lujza.j
15.12.12,21:32
bettylou
15.12.12,22:08
u vinárov?
bettylou
15.12.12,22:23
zemiaková šťava má lepšiu chuť s paradajkovou
Mária Mojžišová
16.12.12,15:32
Poraďáci moji,môžem doporučiť, šťavu pijem každučký deň, tak za šálku v zložení cvikla, mrkva, celer, trochu petrželu a zemiak, už 13 rokov, začala som v r.1999, čiže rok po operácii. Verím tomu, že aj táto šťava mi zachránila život, vďaka náhode.V meste pod bránou vonku predával jeden pán knižky a padla mi do oka na pulte vystavená knižka od R. Breussa ,, Liečenie rakoviny, leukémie a iných chorôb prírodnými prostriedkami" a hneď som si ju kúpila. Recept , resp. zloženie na túto šťavu mám odtiaľ. Tento pán mi pri platení vtedy povedal,že bol by šťastný keby som mu túto knižku raz vrátila. Nevrátila som mu ju, ale som sa mu bola osobne poďakovať. Stále na tom istom mieste občas predáva, ale či ešte aj túto knižku? Neviem....

Áno predáva. Pred dvoma dňami som sa zastavila pri ňom a má aj tú knižku ale už má iný obal, pravdepodobne ďalšie vydanie...
Aljok
16.12.12,18:30
Kvaka
16.12.12,18:38
Avokádo je úžasné, mám olej, ale robím aj nátierku z dozretého čierneho avokáda.
pivko
16.12.12,18:40
Aktuálne si dávam pre svoje zdravie Plzeň:D
1marika1
19.12.12,11:07
pre pevné zdravie je dôležité z tela odstrániť toxíny! radí o tom aj známi doktor MUDr. Jonaš http://www.detoxmarket.sk/content/14-mudr-j-jonas
lujza.j
19.12.12,12:51
pre pevné zdravie je dôležité z tela odstrániť toxíny! radí o tom aj známi doktor MUDr. Jonaš http://www.detoxmarket.sk/content/14-mudr-j-jonas

Nooo.....myslim,ze toto celkom vieme a?dalej,ze čo? reklama....
pivko
20.12.12,08:10
Ktorý DE..L dal v tejto téme vyriešené?
Aktuálne : včera som kúpil v Miškolci slaninu MANGALICA /4kg/ , tak že od dnes sa zdravo stravujem.:D
lujza.j
20.12.12,18:14
korela
20.12.12,21:54
pre pevné zdravie je dôležité z tela odstrániť toxíny! radí o tom aj známi doktor MUDr. Jonaš http://www.detoxmarket.sk/content/14-mudr-j-jonas

Ak si už človek dá tú námahu a detoxikuje sa, sama netuším až kam sa dá zájsť, ja som to podstúpila zo zdravotných dôvodov pod dohľadom. Závažný problém sa odstránil.
Je fakt, že som vydržala doteraz dva roky bez éčiek a farbív, nie je to jednoduché dodržiavať, kto je v pracovnom pomere má to o to ťažšie i keď i tam by sa dalo.
Čo všetko však zjem v ovocí, zelenine a mäse to neviem.
Vajíčka a syry sú iba bio zatiaľ. Tiež niektoré mäsá a ryby. Konzervy žiadne, tie okrem sardiniek a tuniaka ani predtým. Cukor žiadny, pravý med áno. Žiadne umelé tuky, kvalitné oleje a striedať ich. Žiadne kupované keksíky. Čokolády nad 85% kakaa. Striedmo, ak sa žiada horká chuť.
Človek by mal mať čo najmenej tuku, kde sa toxíny v tele ukladajú, ale zabrániť sa toxínom nedá, možno niekde ďaleko od hlučného davu. Nie pri doprave.
A psychohygiena...A pohyb.
korela
20.12.12,22:00
O pečení zaujímavé info.
korela
20.12.12,23:38
Ešte dodám, že v podstate je to návrat k vyváženej strave, kým sa nezačala dodávať chémia do poľnohospodárskej a živočíšnej výroby a GMO. Potraviny boli väčšinou z lolálnych zdrojov, jednoduchosť spracovania potravín bez konzervantov, pravidelnosť v stravovaní.
lujza.j
26.12.12,17:32
terezamaria
27.12.12,18:58
http://stanislava.napady.net/image/thm/14701698Kŕčové žily na nohách
Väčšina ľudí nepovažuje kŕčové žily za vážny zdravotný problém a o ich liečbu sa zaujíma predovšetkým z estetických dôvodov. Avšak ide o diagnózu, ktorá by sa nemala podceňovať.

Hlavným príznakom ochorenia sú vypuklé modré žily a drobné červené žilky. Osoby trpiace na uvedené ťažkosti dlhšie obdobie dôverne poznajú aj bolesti nôh či pocit nepokoja, keď podvedome neustále menia polohu svojho tela.

Kŕčové žily nepredstavujú životu nebezpečné ochorenie, tažke nemusíte panikáriť ani volať záchranku. Postihnutým nohám by ste však mali poskytnúť úľavu. Prečítajte si nasledujúce rady.

Kedy treba navštíviť lekára?

Zrazeniny sú dôvodom na znepokojenie
Medzi vážne komplikácie sprevádzajúce kŕčové žily patria zrazeniny (tromby) a praskliny.
Ako sa dá rozlíšiť krvná zrazenina v žile? Miesto, kde sa zrazenina tvorí, bolí a je precitlivelé na dotyk. Zrazenina zvyčajne vyzerá ako zhrubnutá červená plôška, ktorá nezmizne, ani keď zdvihnete nohu.
Na praskliny a krvácanie sú najviac náchylné kŕčové žily v okolí členkov. Táto komplikácia je nebezpečnejšia ako zrazenina, pretože môže dôjsť k rýchlej strate krvi. Na krvácajúce miesto pevne priložte obväz a čo najrýchlejšie vyhľadajte lekára.


Ako vybabrať s kŕčovými žilami?

Kŕčové žily sú dedičné

Ak sa u vás rozvinuklo toto ochorenie, pravdepodobne patríte do rizikovej skupiny nositeľov génov, ktoré sú zodpovedné za vznik kŕčových žíl. Z celej populácie na ne trpí 17% osôb, pričom väčšinou postihujú ženy.


Zdvihnite nohy

Kŕčové žily sú vlastne cievy s oslabenými stenami, ktoré strácajú schopnosť odvádzať krv smerom k srdcu. Najohrozenejšie sú pritom žily na nohách, pretože sa nachádazajú najďalej od srdca a zároveň majú najnižšiu polohu. Ale ak využijete pôsobenie gravitačnej sily, môžete si pomôcť. Keď vás začnú pobolievať nohy, vyložte si ich do vyvýšenej polohy. Použite pritom akúkoľvek dostupnú oporu – stoličká, vankúš alebo kreslo.


Pančuchy proti kŕčovým žilám

Špeciáne upravené pančuchy stiahnu nohy a tak sa krv prestane hromadiť v drobných cievach. Aj keď väčšina lekárov odporúča pacientom s kŕčovými žilami nosiť zdravotné pančuchy, mnohí chirugovia pochybujú o ich účinnosti. Podľa nich môžu tieto pančuchy pôsobiť na krvný obeh podobne ako pritesné oblečenie, takže aj keď spočiatku pocítite úľavu, odliv krvi z nôh sa môže postupne skôr spomaliť ako urýchliť.


Pančuchy a zdvihnuté nohy

Najlepšia je kombinácia oboch vyššie spomínaných metód. Natiahnite si pančuchy a ľahnite si na chrbát. Zdvihnite nohy a oprite ich o stenu tak, aby zvierali s trupom pravý uhol. Krv z preťažených žíl potečie smerom k srdcu. Vydržte v tejto polohe približne 2 minúty. Cvik opakujte niekoľkokrát denne.


Zmena lôžka

Nadvihnite si koniec postele o 15 až 20 cm. Ak sa liečite na choroby srdca alebo dýchacích ciest, o úprave lôžka sa poraďte s lekárom.


Vhodné topánky

Ak trpíte na kŕčové žily, nesmiete zbytočne zaťažovať nohy. Nenoste topánky na vysokých podpätkoch ani čižmy.


Elastické pančuchy

Pôsobia účinnejšie ako pančuchy proti kŕčovým žilá. Sú špeciálne vypasované a siahajú len po kolená. Keď ich budete nosiť, uľaví sa vám. Úspech tejto metódy však závisí so stupňa ochorenia.

Elastické pančuchy dostať v obchodoch so zdravotníckymi potrebami. Pred kúpov si ich však vyskúšajte.

Optimálna hmotnosť

Obezita zaťažuje nohy. Nadváha je jednou z hlavných príčin výskytu kŕčových žíl napr. u tehotných žien. Ak schudnete zopár kíl, znížite rak riziko výskytu tohto ochorenia.


Nenoste tesné oblečenie

Pritesné šaty, najmä ak vás zvierajú v drieku a okolo slabín, môžu tlačiť na cievy a sťažovať odtok krvi z dolných končatín.


Opatrne s antikoncepčnými tabletkami

Poruchy hormonálnej rovnováhy, ktoré občas vyvolávajú antikoncepčné prípravky, môžu spôsobiť drobné rozšírenie kŕčových žíl. Ak existuje časová zhoda medzi prvými príznakmi kŕčových žíl a užívaním perorálnej antikoncepcie, poraďte sa s lekárom o inej forme ochrany.


Nefajčite

Kardiologické výskumy potvrdili, že nikotín predstavuje závažný rizikový faktor, ktorý sa podieľa na vzniku kŕčových žíl.


Prechádzky

Ak dlho sedíte alebo stojíte, v dolných končatinách sa hromadí nadmerné množstvo krvi. Dožičte si trocha pohybu. Na rozprúdenie krvi v nohách stačí už aj krátka prechádzka.


Lieky proti bolesti nepomáhajú

Aj keď bolesť sprevádzajúcu kŕčové žily môžu zmierniť niektoré analgetiká, kŕčové žily nepatria medzi ochorenia, pri ktorých by sa mali užívať lieky proti bolesti.


P R E V E N C I A :

-pri chronickej únave noh rozpustiť v lavóre teplej vody 37 st.C -2 polievkove lyžice MORSKEJ SOLI
-močiť nohy
-potom ošetriť krémom.
terezamaria
28.12.12,08:46
Koľko ľudí, toľko názorov, toto je jeden z nich:
Tweety
30.12.12,10:39
lujza.j
30.12.12,10:53
domáca tlačenká...mňáááám
ivuliatko
30.12.12,11:52
Toto mi prišlo, celkom fajn video - ako sedieť pri PC

http://www.youtube.com/watch?v=jbV5dGvJWyo
lujza.j
30.12.12,12:24
ja som v leže;) a na kolenách mám toto http://www.ikea.com/PIAimages/0124783_PE281695_S3.JPG+ NT:D
lujza.j
01.01.13,10:39
viem že už to tu určite je....len pripomínam....;)
http://najmama.aktuality.sk/clanok/228365/citron/
http://www.fithall.cz/rest/magazin/280-10-Zdravi-a-zivotni-styl/624-Citrusy.html
http://www.virusova-hepatitida.sk/aktualne-spravy/peceni-prospeje-ocista-413
http://kuchyne.dumazahrada.cz/clanky/vareni-a-stolovani/citron-detoxikace-v-kazde-kapce-26543.aspx

Známy lekár Avicena zaviedol pred viac než 1000 rokmi očistnú kúru pečene a žlčníka, ktorú vám ponúkame: Každé ráno na lačno užívate postupne 1,5 PL panenského olivového oleja, 1 PL citrónovej šťavy a polovicu PL medu. Raňajkovať môžete po 15 minútach. Zdraví ľudia absolvujú kúru jeden krát za 2 až 3 roky, ľudia s obtiažami každý rok po dobu 5 mesiacov. Počas kúry je zakázane konzumovať vysmážané jedlá, mäso, kávu a alkohol. Na každodenné prečistenie organizmu a odbúranie toxínov z tela, je vhodné ráno vypiť pohár teplej vody s citrónom.
lujza.j
02.01.13,17:55
alaya1
02.01.13,18:05
alaya1
02.01.13,18:12
Konecne.
Cigarety dostanú stopku aj na terasách a v cukrárňachhttp://www.cas.sk/clanok/239988/cigarety-dostanu-stopku-aj-na-terasach-a-v-cukrarnach.html
srska
02.01.13,18:18
Konecne.
Cigarety dostanú stopku aj na terasách a v cukrárňach

http://www.cas.sk/clanok/239988/cigarety-dostanu-stopku-aj-na-terasach-a-v-cukrarnach.htmlzostáva spoľahlivý balkón
lujza.j
02.01.13,18:21
zostáva spoľahlivý balkón
no ešte to nebolo ani na vláde...
terezamaria
02.01.13,19:26
srska
02.01.13,19:34
Výborná stránka :http://www.zdravysvet.sk/kategoria/bylinkaren/lepšia je naliata ...:D
lujza.j
02.01.13,19:38
lepšia je naliata ...:D
na zdravie...idem si tuším aj ja uliať:D inak fakt vám ta whisky chutí, alebo len machrujete:D pre mňa má takú nejakú prašinovú pachuť:rolleyes:
srska
02.01.13,19:45
na zdravie...idem si tuším aj ja uliať:D inak fakt vám ta whisky chutí, alebo len machrujete:D pre mňa má takú nejakú prašinovú pachuť:rolleyes:trtni s kolu - zjemní to chuť:D
terezamaria
02.01.13,19:45
Ja som myslela, že len ja whisky nemusím, cítim tam nejakú pachuť....trochu pleseň?....a môže byť akákoľvek....ale možno to práve tí, čo ju majú radi obľubujú :-)
terezamaria
02.01.13,19:47
Dala som si slivovicu, už mám len asi 10 cm vo fľaši, je fantastická....
lujza.j
02.01.13,19:48
trtni s kolu - zjemní to chuť:D
jáj to je ako červené s kolou...ale to už nie je ono....
lujza.j
02.01.13,19:48
slivku mám na balkone, alebo že by som koštla tú marhuľu
srska
02.01.13,19:49
jáj to je ako červené s kolou...ale to už nie je ono....ja tak - keď dojde kola aj samú:D už je jedno:D
lujza.j
02.01.13,21:54
Tweety
03.01.13,09:09
terezamaria
03.01.13,13:44
terezamaria
05.01.13,11:50
Zaujímavý článok :
rejich
09.01.13,16:26
Nieco o skodlivosti mobilov a wifi sieti v skolach.
http://www.doplnek.com/content/jsme-jen-bezbranne-ovce-nebo
lujza.j
12.01.13,16:42
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&id=40&method=main&art=3130&pg=2
aj ked sa to tu predáva už dlho jedla som to tento týždeň prvý krát a je to niečo úžasné teda pre mňa a ešte aj silno zdravé;)
Tweety
14.01.13,07:39
terezamaria
14.01.13,08:38
Židovský penicilín proti chrípke ( osvedčený)

-O,3 l slepačí vývar horúci
zalejeme ním- 1 cibuľu nakrájanú na drobno
4 strúčiky cesnaku roztlčené
10 cm bielej časti póru
1 čili papričku
2 cm koreň zázvoru nastrúhaný
-horúce zjesť a ľahnúť do postele aspoň na 3 hodiny. Môžete opakovať pokiaľ nebudete fit.
terezamaria
14.01.13,08:42
Chcete byť zdraví?

1. KRK

Ako na bolesť hrdla
Najúčinnejším receptom je rozhrýzť a zjesť strúčik cesnaku a piť čaj z tymiánu. Môžete skúsiť aj kloktať slanú vodu či cmúľať korenie klinčeka. Zaberajú i obklady na krk. Stačí ak vyžmýkate plienku namočenú v slanej studenej vode, prekryte ju igelitom a na to položte suchý uterák. Nechajte hrdlo zabalené dve hodiny.
Maslový čaj
Bolesť pri prehĺtaní, pálení a škriabaní v krku. Pomôže vám aj tento recept: uvarte 250 ml čierneho čaju, pridajte polievkovú lyžicu medu a polievkovú lyžicu masla. Dobre premiešajte a ihneď vypite. - TOP20 najväčších mýtov, ktoré ohrozujú zdravie TU! (http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/top20-najvacsich-omylov-ktore-ohrozuju-zdravie.html)

Na boľavé hrdlo vám pomôže okrem čaju aj tymián či cesnak.
Sadlový obklad
Pri bolestiach hrdla si pripravte jednoduchý zábal. Na pruh látky natrite tenkú vrstvu sadla. Nastrúhajte naň trochu muškátového orieška (aby sa vytvorila tenká vrstva). Prikryte to ďalšou látkou a obviažte si nimi krk. Na to ešte priložte šatku.
Citrónové kloktadlo
Vytlačte šťavu z jedného stredne veľkého citróna a vykloktajte ju. Nakoniec prehltnite. Opakujte to 2 až 3x denne.

Toto vám zaberie na kašeľ
Mrkvový sirup na kašeľ
Postup: Do väčšieho hrnca dajte 1/2 litra čerstvej mrkvovej šťavy a 4 lyžice medu. Za občasného miešania zahustite do sirupovej konzistencie, nevarte. Je to starý osvedčený recept na kašeľ a choroby priedušiek.
Mlieko a žĺtok
Potrebujete: 1 hrnček mlieka, 1 žĺtok, 1 lyžička masla, 1 lyžica medu, Všetko miešať v teplom mlieku a vypiť.
Mlieko a cesnak
Zohrejte mlieko na horúco, vytlačte 2-3 strúčiky cesnaku a lyžicu medu. Najúčinnejšie je, keď to vypijete čo najteplejšie.
terezamaria
14.01.13,08:47
2. HLAVA A DUTINY
Čelné dutiny
Najskôr si uvarte stredne veľký zemiak (musí byť varený v šupke), pripravte si šatku tak, aby zodpovedala šírke čela a dala sa zaviazať. Na ňu položte igelit a na igelit vreckovku. Potom zemiak olúpte a roztlačte, vložte na vreckovku v šatke a priložte na čelo (teplota zemiaka by mala byť čo najvyššia) a nechajte pôsobiť 20 - 25 minút. - Existuje zrkadlo ktoré dokáže posúdiť váš zdravotný stav. Viac sa o ňom dozviete TU! (http://tvnoviny.sk/video-zrkadlo-ktore-dokaze-posudit-vas-zdravotny-stav.html)

3. PRIEDUŠKY
Proti nachladnutiu a horúčke
Octový zábal
Vlnené ponožky namočte do studeného octového vodného roztoku (šesť lyžíc octu na pol litra vody). Ponožky vyžmýkajte a oblečte si ich. Cez ne si natiahnite suché ponožky a ľahnite si. Po asi dvadsiatich minútach zábal vymeňte.
Účinky: Ocot je tradičné a veľmi účinné antiseptikum, pôsobí protizápalovo a príjemne chladivo. Rovnako ako tvarohové zábaly, znižujú octové ponožky horúčku. Za dve hodiny sa telesná teplota vďaka zábalu zníži približne o jeden stupeň.


Ochorenia horných dýchacích ciest
Medvedie mlieko
Teraz jeden typ len pre dospelých. Je výborný a veľmi účinný pri počiatočných príznakoch nachladnutia. Ohrejte 200 ml mlieka, pridajte štamprlík rumu a dve lyžice medu. Stačí vypiť dva poháre večer a ráno sa cítite ako rybička.
Ďumbierový čaj
Potrebujete naň 10 g čerstvého strúhaného ďumbiera. Varíte päť minút v 1 litri vody. Potom ho cez sitko vytlačte. Do čaju pridajte šťavu z jedného citróna alebo pomaranča, oslaďte a pite teplé.
Cibuľový zázrak
Nakrájajte tri cibule na kolieska. Postupne ich vrstvite do nádoby a presypávaje cukrom (najlepšie trstinovým). Nakoniec prikryte a nechajte odstáť. Za niekoľko hodín pustí cibuľa šťavu, ktorú zlejte do pohára. Sirup podávajte pri kašli niekoľkokrát denne po lyžičkách.
ivuliatko
14.01.13,16:34
Ja mám odskúšané toto: pri bodnutí včelou vytiahnem žihadlo a potom z ranky včelí jed vytlačím (ako keď sa vytláčajú uhry a vyrážky :)), väčšinou vyjde aj troška krvi. Potom klasická dezinfekcia - ocot, alpa a pod. Nezaškodí priložiť aj cibuľu. Žiadny, ale naozaj žiadny opuch sa nekoná. Je tam len malá bodka. Prvýkrát som to odskúšala pred 24 rokmi na mojom synáčikovi, keď ho ako polročné bábo v kočíku bodla včela do stehna, a odvtedy veľakrát na sebe aj na deťoch v tábore alebo žiakoch v škole.
Neviem, či to funguje aj na osy, lebo ani mňa, ani nikoho v mojej blízkosti osa nepoštípala (klop, klop - aby som to nezakríkla) :)
kukučka
15.01.13,13:03
veselá myseľ a nie očkovanie proti chrípke ;) :)
terezamaria
15.01.13,18:41
Pozrite si niečo o paradajkách:
terezamaria
16.01.13,08:07
Ivulka ďakujem, idem to vymazať...:-)
lujza.j
19.01.13,22:16
terezamaria
20.01.13,11:41
Vyberte si čo vás bolí a pozrite si cviky :
http://www.seniorum.cz/videoserial-cviceni/barevne.html
Tweety
21.01.13,09:38
alaya1
22.01.13,08:05
OČISTA OD SOLÍ POMOCÍ BOBKOVÉHO LISTU (http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1379:oista-od-soli-pomoci-bobkoveho-listu&catid=10:rady-od-vas&Itemid=78)
Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny“. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.
http://www.bigmenu.cz/wimg/bobkovylist1.jpg

Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem:
5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Není možné vypít celé
množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat.
http://www.aspczech.cz/upload.cs/3/3a260894-s_9-bobkovy_list_low.jpg


Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí.
Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny.
Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.

Natalie Nikolajevna, 47 let, Moskva
Bobkový list jsem pila pětkrát a osteochondróza krční páteře prakticky zmizela. http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1379%3Aoista-od-soli-pomoci-bobkoveho-listu&catid=10%3Arady-od-vas&Itemid=78
Kvaka
22.01.13,09:28
No toto s bobkovým listom som chcela akurát včera pohľadať, lebo mám už 20 rokov ťažkú osteochondrózu, sa mi zase blokuje krk, takže som to dostala dnes na tácke. Ďakujem. Nedávno som o tom kdesi čítala, len som zabudla, kde. Bol tam aj recept.
Kvaka
22.01.13,13:04
Už viem, kde som to čítala. Nedávno kukučka spomenula jednu knihu http://www.porada.sk/t206336-ma-niekto-skusenosti-s-uzivanim-lieku-isoprinosine.html#post2211936
Ja mám tú knihu doma už skoro 20 rokov, tak som tam mrkla a prečítala z nej pár strán. Je tam presne očista kĺbov, aj s receptom a užívaním. Našla som aj na nete citáciu z knihy, akurát o tej očiste, http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2005021801.
Ten krok prvý som preskočila, druhý dodržujem, ale tá skleróza, že prečo jem ten cesnak už skoro 3 týždne, no a vidíš ho, našla som.
Citujem aj ja:
Připravíme si odvar z 5 g bobkového listu, který 10 minut vaříme ve 3 dcl vody a necháme jej v termosce minimálně 3 - 4 hodiny louhovat (nejlépe přes noc). Odvar přecedíme (ponecháme v termosce, aby zůstal teplý) a popíjíme malými doušky v průběhu 12 hodin (nikdy ne najednou, mohlo by dojít ke krvácení!). Kůru zopakujeme po 3 dnech, potom ještě jednou po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí.
kukučka
23.01.13,01:10
Veľké množstvo užitočných informácii je na stránke www.upramene.cz (http://www.upramene.cz) - alternatívna medicína/zdravie
V starej téme o kefíri som napr. našla túto informáciu:

KEFÍR

1.
http://www.yourkefirsource.com/kefir-in ... kefir-none (http://www.yourkefirsource.com/kefir-information/the-dangers-of-kefir-none)

Je to odkaz zda-li houba stačí během 24 hodin zničit choroboplodné zárodky a viry.

Stručně řečeno - vědci zkoumali bakterie v kefírových zrnech a nenašli jedinou, která by lidskému tělu škodila. Vědci tomu ovšem odmítli věřit a tak pokračovali v pokusech s myšlenkou - co kdyby do kefíru náhodou "spadl" nějaký zvířecí výkal - zda by neinfikovaly zlé bakterie kefír a neusadila by se v houbě kolonie choroboplodných bakterií? Proto kefír úmyslně infikovali E. Coli a H. Pylori. Do 24 hodin byly ovšem obě zlikvidovány... http://www.upramene.cz/forum/images/smilies/icon_exclaim.gif

Jarda Zajicek to komentuje: No alespoň mohou nedůvěřiví čtenáři věřit mému doporučení o bezpečnosti kefíru i když jsem se k němu nedopracoval vědecky, ale na základě zdravého selského rozumu. Ono to není těžké, protože pokud by to bylo jinak, tak se na to za ty tisíce let co se pije už určitě přišlo a lidé by ho dávno nepoužívali. http://www.upramene.cz/forum/images/smilies/icon_idea.gif
2.
Ako sa upravuje mlieko homogenizáciou. Pokusmi sa zistilo, že stačí málo kvapôčok tuku, aby na jazyku vyvolali chuť plnotučného mlieka. Preto sa dnes mlieko odtuční, potom sa pretláča cez nanodýzy, s veľmi malými otvormi. tu sa tukové kvapôčky rozomelú na nanočastice. Tuku je mlieku málo , ale je tam viaccej tukových nanočastíc. Jazyk na každú z nich reaguje ako na veľkú kvapku tuku. Oklamali sme chuť. Ale! Takéto malé častice tuku prechádzajú do krve priamo, cez steny tráviaceho traktu. Ináč: z takéhoto mlieka-homogenizovaného máme v krvi priamo kvapôčky kravského tuku, bez toho aby prešli štiepením-prispôsobením v našom tráviacom trakte. Prvý dôsledok-alergie, druhý dôsledok-okyseľovanie organizmu, tretí dôsledok- zahlieňovanie organizmu.
Kvalitné mlieko od kravy toto nerobí. Ak áno, tak sú v ňom antibiotiká.
Kvalitný kefír má silné antibiotické, ale aj imuniostimulačné účinky. Tuberkulózni ruskí šľachtici sa chodili liečiť na Kaukaz z tuberkulózy kefírom. Napospol úspešne.
osky
23.01.13,08:03
Veľké množstvo užitočných informácii je na stránke www.upramene.cz (http://www.upramene.cz) - alternatívna medicína/zdravie
V starej téme o kefíri som napr. našla túto informáciu:

KEFÍR

1.
http://www.yourkefirsource.com/kefir-in ... kefir-none (http://www.yourkefirsource.com/kefir-information/the-dangers-of-kefir-none)

Je to odkaz zda-li houba stačí během 24 hodin zničit choroboplodné zárodky a viry.

Stručně řečeno - vědci zkoumali bakterie v kefírových zrnech a nenašli jedinou, která by lidskému tělu škodila. Vědci tomu ovšem odmítli věřit a tak pokračovali v pokusech s myšlenkou - co kdyby do kefíru náhodou "spadl" nějaký zvířecí výkal - zda by neinfikovaly zlé bakterie kefír a neusadila by se v houbě kolonie choroboplodných bakterií? Proto kefír úmyslně infikovali E. Coli a H. Pylori. Do 24 hodin byly ovšem obě zlikvidovány... http://www.upramene.cz/forum/images/smilies/icon_exclaim.gif

Jarda Zajicek to komentuje: No alespoň mohou nedůvěřiví čtenáři věřit mému doporučení o bezpečnosti kefíru i když jsem se k němu nedopracoval vědecky, ale na základě zdravého selského rozumu. Ono to není těžké, protože pokud by to bylo jinak, tak se na to za ty tisíce let co se pije už určitě přišlo a lidé by ho dávno nepoužívali. http://www.upramene.cz/forum/images/smilies/icon_idea.gif
2.
Ako sa upravuje mlieko homogenizáciou. Pokusmi sa zistilo, že stačí málo kvapôčok tuku, aby na jazyku vyvolali chuť plnotučného mlieka. Preto sa dnes mlieko odtuční, potom sa pretláča cez nanodýzy, s veľmi malými otvormi. tu sa tukové kvapôčky rozomelú na nanočastice. Tuku je mlieku málo , ale je tam viaccej tukových nanočastíc. Jazyk na každú z nich reaguje ako na veľkú kvapku tuku. Oklamali sme chuť. Ale! Takéto malé častice tuku prechádzajú do krve priamo, cez steny tráviaceho traktu. Ináč: z takéhoto mlieka-homogenizovaného máme v krvi priamo kvapôčky kravského tuku, bez toho aby prešli štiepením-prispôsobením v našom tráviacom trakte. Prvý dôsledok-alergie, druhý dôsledok-okyseľovanie organizmu, tretí dôsledok- zahlieňovanie organizmu.
Kvalitné mlieko od kravy toto nerobí. Ak áno, tak sú v ňom antibiotiká.
Kvalitný kefír má silné antibiotické, ale aj imuniostimulačné účinky. Tuberkulózni ruskí šľachtici sa chodili liečiť na Kaukaz z tuberkulózy kefírom. Napospol úspešne.

no vidite,zase sa len potvrdilo,ze priroda nebola blba a je nam naprd spekulovanie s tym co mame.sice zjes akoze menej tuku ale ten ti narobi vyse sarapaty jak ten povodny.k comu je to?
vdaka za clanok,nevedela som to,zase som sa len presvedcila o tom,ze domaca strava je nejlepsia.asi sa fakt vratime do doby z pred 200 rokov :-)),aj ked mame tituly...ze?
terezamaria
30.01.13,12:11
Znovu o citróne :
Tweety
30.01.13,12:51
lujza.j
30.01.13,12:59
super...dakujem...uz druhy mesiac na lacno davam štavu z jedne citrona...
terezamaria
30.01.13,18:18
Dobre robíš, je výborne zásaditý....takže je fajn :-)
terezamaria
30.01.13,18:50
Pozrite si, niečo je veľmi zaujímavé :
Kvaka
30.01.13,19:28
Terezka, je to pekne na jednom mieste, všetko užitočné, len to očkovanie ja nie nie nie....
wagner
30.01.13,20:59
Terezka, nedá sa mi to otvoriť - vyhodilo mi, že súbor je poškodený a nedá sa otvoriť
terezamaria
31.01.13,17:22
Ide to otvoriť, máš stiahnuté PDF adobe reader?
terezamaria
31.01.13,17:24
Zase niečo nové o zázvore, milujem ho, tak to prikladám:
terezamaria
31.01.13,17:25
Ja tiež nie očkovanie, bojím sa ešte väčších problémov s chrbticou...
osky
01.02.13,09:23
prosim do pdf
osky
01.02.13,09:31
velmi zaujimave a poucne,je tam ale vela nespravnych udajov-napr.nerozhryzt cesnak,alebo cakat po nakrajani ...ale to jedno.vdaka.super.
babka - ježibabka
01.02.13,18:08
Pre Osky.
pivko
01.02.13,18:22
Aktuálne tlačím mangalicu + cibuľa + horčica+ zapíjam plzňou.
Kvaka
01.02.13,18:25
Ja som uvarila tento čaj:
Do litra vriacej vody dáme 1 alebo 2 čajové lyžičky (koľko znesiete) sušeného mletého zázvoru, kúsok celej škorice a 3 klinčeky. Necháme 5 minút prevariť a po vychladnutí do teplého čaju pridáme citrónovú šťavu a 2 polievkové lyžice medu.

Páli ako feferónka.:)
Zita5
01.02.13,18:28
Ja tiež už očkovanie nemusím :)
pivko
01.02.13,19:01
Takto je to správne:
ivuliatko
01.02.13,19:12
Takto je to správne:


Aktuálne tlačím mangalicu + cibuľa + horčica+ zapíjam plzňou.

Ty si tu taký sympatický sabotér, aby nás od toľkých zdravých vecí nedajbože šľak netrafil :--- neplánuješ založiť antitému pod názvom "tělo má jít do hrobu pořádně zhumplovaný"? :D
terezamaria
02.02.13,18:03
lujza.j
02.02.13,20:05
terezamaria
03.02.13,16:14
Prečítajte si, vždy je dobré si to znovu pozrieť:
terezamaria
04.02.13,16:21
Dá sa vybrať :
Zitulda
08.02.13,14:04
Nie som si istá či už to nie je pridané :)

ZÁZRAČNÝ NÁPOJ
ZÁKLAD: 1 zemiak, 1 mrkva a 1 jablko – stredne veľké (aby ste dostali za hrnček, resp. kto koľko naraz vypije, lebo zakaždým treba urobiť čerstvý nápoj !!!) Všetko dobre umyť, narezať a rozmixovať !Takto získanú šťavu je treba vypiť ihneď, začerstva ! Do nápoja môžete pridať šťavu z citrónu alebo z limetky, tým dostane sviežejšiu chuť. Tento zázračný nápoj má dobrý vplyv na nasledujúce ponosy :
Zabraňuje rastu rakovinových buniek.
Lieči vredy a zabraňuje ťažkým pečeňovým, obličkovým ochoreniam a ochoreniu pankreasu.
Zabráni srdcovému záchvatu a vysokému tlaku.
Posilňuje imunitu.
Zlepšuje zrak a zmierňuje červené a suché oči.
Odbúrava bolesti svalov.
Odbúrava jedy pomáha pri vyprázdňovaní a zabráni zápche.
Zlepšuje dych v ústach.
Zmierňuje menštruačné bolesti.
Znižuje horúčku.
Nápoj vôbec nemá vedľajší účinok. Je veľmi výživný a ľahko sa vstrebá.Je veľmi účinný aj vtedy, ak by ste chceli schudnúť.Dobré by bolo nápoj konzumovať 2 týždne. Prosím, dbajte na to, aby ste nápoj konzumovali iba ČERSTVÝ ! Kedy konzumovať? Konzumovať ráno nalačno ! Za hodinu môžete raňajkovať ! J Kvôli rýchlemu výsledku denne vypite dve dávky, ráno a poobede pred 17.00 hodinou! Za hodinu môžete večerať ! J
Zitulda
08.02.13,14:10
Niečo pre informáciu z Poľských podrazov v potravinách...
ivantt
09.02.13,05:04
teraz neviem ci sa nemam tesit ze som cukrovkar a sladkosti nemozem :-)
lujza.j
09.02.13,17:42
Rozalka
09.02.13,19:11
Nie som si istá či už to nie je pridané :)

ZÁZRAČNÝ NÁPOJ
ZÁKLAD: 1 zemiak, 1 mrkva a 1 jablko – stredne veľké (aby ste dostali za hrnček, resp. kto koľko naraz vypije, lebo zakaždým treba urobiť čerstvý nápoj !!!) Všetko dobre umyť, narezať a rozmixovať !Takto získanú šťavu je treba vypiť ihneď, začerstva ! Do nápoja môžete pridať šťavu z citrónu alebo z limetky, tým dostane sviežejšiu chuť. Tento zázračný nápoj má dobrý vplyv na nasledujúce ponosy :
Zabraňuje rastu rakovinových buniek.
Lieči vredy a zabraňuje ťažkým pečeňovým, obličkovým ochoreniam a ochoreniu pankreasu.
Zabráni srdcovému záchvatu a vysokému tlaku.
Posilňuje imunitu.
Zlepšuje zrak a zmierňuje červené a suché oči.
Odbúrava bolesti svalov.
Odbúrava jedy pomáha pri vyprázdňovaní a zabráni zápche.
Zlepšuje dych v ústach.
Zmierňuje menštruačné bolesti.
Znižuje horúčku.
Nápoj vôbec nemá vedľajší účinok. Je veľmi výživný a ľahko sa vstrebá.Je veľmi účinný aj vtedy, ak by ste chceli schudnúť.Dobré by bolo nápoj konzumovať 2 týždne. Prosím, dbajte na to, aby ste nápoj konzumovali iba ČERSTVÝ ! Kedy konzumovať? Konzumovať ráno nalačno ! Za hodinu môžete raňajkovať ! J Kvôli rýchlemu výsledku denne vypite dve dávky, ráno a poobede pred 17.00 hodinou! Za hodinu môžete večerať ! J
zemiak surový?
lujza.j
10.02.13,09:41
Tweety
10.02.13,10:22
terezamaria
12.02.13,16:51
Rozalka určite, je výborný na žalúdok .....
terezamaria
12.02.13,16:52
Možno to už bolo, ale radšej prikladám:
kukučka
14.02.13,11:28
táto rubrika neslúži na reklamu, milý "botanik" ak vypestuješ sadeničky za normálnu cenu, potom si ich od teba rada kúpim
kukučka
14.02.13,12:11
Česi vzali zásoby vitamínu D útokom (http://www.osud.cz/medialni-vliv-osuducz-je-znacny-cesi-vzali-zasoby-vitaminu-d-utokem) Pomáha proti chrípke. :)
Kvaka
14.02.13,12:42
Kvaka
14.02.13,13:04
Česi vzali zásoby vitamínu D útokom (http://www.osud.cz/medialni-vliv-osuducz-je-znacny-cesi-vzali-zasoby-vitaminu-d-utokem) Pomáha proti chrípke. :)Tak niečo na tom bude, vždy sa hovorilo, kde nechodí slnko, tam chodí lekár.
kukučka
14.02.13,13:37
dala si to isté čo ja ;-))
Kvaka
14.02.13,14:43
Článok som dala k tomu, lebo v tvojom odkaze je naň odkaz. Snáď nevadí.
terezamaria
14.02.13,21:10
Mám domáce od syna, určite to spravím:http://masaze-dana.cz/blog/vajecne-skorapky/
korela
16.02.13,00:29
korela
16.02.13,00:55
Mám domáce od syna, určite to spravím:http://masaze-dana.cz/blog/vajecne-skorapky/
Iba by som chcela podotknúť, že popísaný postup výroby získania vápnika z vaječných škrupín je prakticky totožný zo slovenského zaregistrovaného vynálezu AO 277723 zo začiatku 90. rokov Dr. .....
Ide o známy liek Biomin-H http://bio-min.sk/liek-biomin-h, ktorého vynález chceli odkúpiť napr. Japonci.

Skôr ako si to pripravíte doma, prečítajte si príbalový leták:

"1. ČO JE Biomin H® A NA ČO SA POUŽÍVA
Biomin H® je biopreparát s vysokým obsahom biologicky dostupného vápnika. Vyrába sa bez akýchkoľvek prísad a nemá negatívny vplyv na fyziologické procesy v ľudskom organizme. Je vhodný aj pre diabetikov.
Liek je určený pre chorých so stratou minerálnej zložky kostí spôsobenej nedostatkom vápnika.
Na prevenciu a liečbu rednutia kostí (osteoporóza), na liečbu mäknutia kostí (osteomalácia), pri
Sudeckovom syndróme, pri niektorých poruchách metabolizmu vápnika, po úrazoch a pri
rekonvalescencii.
Za hlavnú indikáciu pre podávanie deťom sa považuje nedostatočný prívod vápnika potravou, teda pre
zabezpečenie rastu kostí a zubov. Užitie prípravku u tehotných žien sa považuje za užitočné pre
vyššiu potrebu vápnika počas tehotenstva a dojčenia.

2. SKÔR AKO UŽIJETE Biomin H®
Neužívajte Biomin H®
- keď máte zápchu, odvodnenie organizmu, krvácanie v tráviacom trakte, zvýšenú hladinu vápnika v krvi (hyperkalcémia), žalúdočné vredy, tvorbu obličkových a močových kameňov (nefrolitiáza), nadmerné ukladanie vápnika do tkanív, napríklad do obličiek (nefrokalcinóza), zníženie žalúdočnej motility, obličkovú nedostatočnosť, obštrukcie v tráviacom trakte
- keď ste alergický (precitlivený) na uhličitan vápenatý alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku.
- pri stavoch ťažkej obličkovej nedostatočnosti a zvýšenej funkcii prištítnych teliesok .

Buďte zvlášť opatrní pri užívaní lieku Biomin H®
- keď máte hnačku, choroby srdca, obličkové kamene, ochorenie obličiek, sarkoidózu a poruchy vstrebávania.
- pri výskyte tráviacich ťažkostí upravte svoje stravovacie návyky (podáva sa citrónová alebo pomarančová šťava), prípadne podľa pokynov lekára upravte dávkovanie lieku.
- podávajte liek deťom a mládeži len pod lekárskym dozorom.
- pri súčasnom užívaní kardioglykozidov (digitalin, digitoxin, digoxin) majte na pamäti, že vápnik zvyšuje ich účinok a toxicitu a tým dochádza k zhoršeniu ich znášanlivosti.
- ak užívate iné lieky, aj tie, ktoré sú dostupné bez lekárskeho predpisu, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. "

Atď.
lujza.j
16.02.13,14:28
ivuliatko
17.02.13,09:14
Toto mi poslala kamoška:

Deset rad proti chřipce dle tradiční čínské mediciny - MUDr. Jozef Lucký

"Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah. V chladných měsících bychom si měli především chránit oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo. Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku," říká MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic, jeden z největších odborníků na tradiční čínskou medicínu v Čechách.

1. Zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř. Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění, protože jindy expanzivní energie se ukládá k spánku a regeneruje se. Z toho důvodu je třeba dostat energii na povrch a cíleně vytvářet energetické brnění.

2. Vařte zázvor a vězte, že ty opravdové léčivé účinky se nevypaří. Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky, než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny. Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!

3. Když jste nemocní, na citrón zapomeňte
Kyselost citrónu energii, kterou chceme dostat na povrch, naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemoci třeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného, co bychom měli léčit jinak. Podle Číňanů je to ovšem stále tatáž nemoc a my jsme ji nezvládli.

4. Dopřávejte si teplé snídaně
Více než na nadměrný vitamínový doping bychom se v zimě měli zaměřit na vytváření vnitřního tepla. Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší, během dne pak lehce kořeněná jídla.

5. Nezapomínejte na skořici
Že skořice zahřívá, to je známá věc. Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se běžně prodává, ale pouze větvičky. Ty seženete ve formě léčiva v internetovém obchodě.

6. Čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně
Opravdu to s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká. Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují organizmus a to je přesně to, co v zimě nepotřebujeme. Způsobují totiž, že se naše cévy dostatečně neprokrvují a takto nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje.

7. Nepotlačujte pocení
Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje – vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi či viry) na povrch kůže a odtud z organizmu ven. Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě, koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým.

8. Chraňte si celé tělo, nezapomínejte na ruce
Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavic a máme nevítanou návštěvu.

9. Zchlaďte svou mysl
Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období bychom si měli dát pozor na emoční vypětí. To totiž přehřívá náš systém a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc i při sebemenším impulzu mnohem silněji.

10. A na závěr - příliš nepracujte
Dovolte si více odpočinku. Na podzim se celá příroda připravuje k spánku a i my bychom měli v aktivitách polevit. Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli, ale pokud to vaše situace aspoň trochu dovolí, odsuňte náročné povinnosti na jaro.
ivuliatko
17.02.13,16:39
:)
korela
20.02.13,11:46
terezamaria
20.02.13,11:53
Tweety
20.02.13,16:34
lujza.j
20.02.13,19:21
lujza.j
21.02.13,19:37
alaya1
22.02.13,20:31
Aktualne by som potrebovala pre zdravie urobit to, aby som nasla sposob prestat kaslat. Kaslem uz 3 tyzdne ako blazon. Suchy, drazdivy kasel, az ma napina, vybrala som antobiotika, vybrala stoptusin, pneumolyzin a nic. mate nejaky typ? Vykaslem si pluca.
buchač
22.02.13,20:37
Aktualne by som potrebovala pre zdravie urobit to, aby som nasla sposob prestat kaslat. Kaslem uz 3 tyzdne ako blazon. Suchy, drazdivy kasel, az ma napina, vybrala som antobiotika, vybrala stoptusin, pneumolyzin a nic. mate nejaky typ? Vykaslem si pluca.

Ditustat , Mucosolvan , Bromhexin ...............................Codein
alaya1
22.02.13,20:41
tie su na vykasliavanie. Ja kaslem bez hlienov, len sucho.Myslela som nejaky ludovy liek, lebo uz mam naozaj dost, uz ma bolia aj vnutornosti.-)
wirgi
22.02.13,21:08
recept starých materí -večer vypiť hrnček horúceho mlieka s lyžičkou medu a lyžičku husacej alebo kačacej masti a na noc si priložiť na prsia mastný obklad - na mastný papier /môže byť aj papier na pečenie/ natrieme husaciu /kačaciu/ masť ak nemáme môže byť aj olej, dáme na prsia zakryjeme uterákom necháme pôsobiť celú noc, zopakujeme aspoň 3 dni po sebe,
wagner
22.02.13,21:12
Jazvečia masť s bravčovou masťou. Natrieť krk,spredu hruď a zo zadu celý chrbát. Na to stačí servítka a nejaká flanelová osuška. Určite nebudeš vedieť čo je to kašeľ.
alaya1
22.02.13,21:22
dakujrem pekne, tu mast vyskusam zajtra, nemam doma, ale to mlieko s medom vyskusam uz teraz. To nie je mozne, aby to trvalo tak dlho po prekonani virozy.
kukučka
22.02.13,21:31
Mne zabral peroxid, môžem smelo napísať, že zázračne, žiadne iné lieky Peroxid vnútorne (http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1447&hilit=peroxid+vni*)
alaya1
22.02.13,21:36
dakujem, tak na to nemam "gule"-)
buchač
22.02.13,21:40
Aktualne by som potrebovala pre zdravie urobit to, aby som nasla sposob prestat kaslat. Kaslem uz 3 tyzdne ako blazon. Suchy, drazdivy kasel, az ma napina, vybrala som antobiotika, vybrala stoptusin, pneumolyzin a nic. mate nejaky typ? Vykaslem si pluca.

alaya1 53 Minutes Ago #35612
tie su na vykasliavanie. Ja kaslem bez hlienov, len sucho.Myslela som nejaky ludovy liek, lebo uz mam naozaj dost, uz ma bolia aj vnutornosti.-)

add. 1 - nemysli , ale radšej napíš , čo vlastne chceš ...
add. 2 - keby si si prečítala aj tie návody , že na aký kašel sú tie kapky , tak by to bolo tiež iné ...
add. 3 - Tebe fakt jeden nevyhovie ...
add. 4 - asi pôjdem miesto Teba k felčiarovi ...
add. 5 - keď budeš mať prípadne zápal pľúc , tak potom napíš do príslušnej témy - narážam na tie 3 týždne ...
add. 6 - ........
alaya1
22.02.13,21:45
Buchac, pisala som, ze som po antibiotikach a aj kvapky mam od lekara. Chodim tam, ako na klavir, tak sa ukludni a tvoje navrhy su na "mokry" kasel, ja uz nemozem viac vykasliavat , potrebujem tlmit kasel.Snad si nemyslis, ze si antibiotika predpisujem sama-)

Ide sobota, nedala, tak lekara nemam v praci, zhanala som babske rady, ako si vypomoct.Predstav si, ze som momentalne uz 14 dni PNka.
alaya1
22.02.13,21:53
To prikladanie husacej masti si pamatam, ked som bola mala, davala mi to mama, neznasala som tu vonu, zajtra hned vyskusam,mieko som uz skusila, dam si este hrncek.....dakujem pekne.
Kvaka
22.02.13,22:21
Našla som tu http://www.poznanie.sk/prakticke/ludovy-liek-zapalene-hrdlo.php
Citujem:
Suchý kašeľ. To človek kašle a nič nevykašle, a stále ho to dráždi kašľať ďalej. Dôvodom suchého kašľa je, že hlieny sú stvrdnuté a neprejdú cez dýchacie trubice von. Všetko, čo treba, je hlieny zvlhčiť. Naparovanie nad prevarenou vodou, do ktorej môžete pridať malé množstvo harmančeku, môže výrazne pomôcť, alebo i výkonný zvlhčovač vzduchu v miestnosti. Rovnakú pomoc ale môže urobiť i vdychovanie vzduchu ústami cez vodu, ktorá hlieny v pľúcach zvlhčí. Je to rýchlejšie i jednoduchšie. V predklone odpijete z dlane trochu teplej vody a hneď cez malú medzeru medzi perami vdychujete cez vodu vzduch. 3-4 minúty takéhoto zvlhčovania by mali úplne stačiť. Pomôže i to, keď sa potom budete pomaly zhlboka nadychovať a rýchlo vydychovať. To zvlhčené hlieny poposúva vyššie a budú sa dať ľahko vykašľať. Podráždené hrdlo by mal pomôcť upokojiť skorocelový sirup.

Mne osobne pomohol na suchý dráždivý kašeľ Mucosolvan.
alaya1
23.02.13,07:48
Našla som tu http://www.poznanie.sk/prakticke/ludovy-liek-zapalene-hrdlo.php
Citujem:
Suchý kašeľ. To človek kašle a nič nevykašle, a stále ho to dráždi kašľať ďalej. Dôvodom suchého kašľa je, že hlieny sú stvrdnuté a neprejdú cez dýchacie trubice von. Všetko, čo treba, je hlieny zvlhčiť. Naparovanie nad prevarenou vodou, do ktorej môžete pridať malé množstvo harmančeku, môže výrazne pomôcť, alebo i výkonný zvlhčovač vzduchu v miestnosti. Rovnakú pomoc ale môže urobiť i vdychovanie vzduchu ústami cez vodu, ktorá hlieny v pľúcach zvlhčí. Je to rýchlejšie i jednoduchšie. V predklone odpijete z dlane trochu teplej vody a hneď cez malú medzeru medzi perami vdychujete cez vodu vzduch. 3-4 minúty takéhoto zvlhčovania by mali úplne stačiť. Pomôže i to, keď sa potom budete pomaly zhlboka nadychovať a rýchlo vydychovať. To zvlhčené hlieny poposúva vyššie a budú sa dať ľahko vykašľať. Podráždené hrdlo by mal pomôcť upokojiť skorocelový sirup.

Mne osobne pomohol na suchý dráždivý kašeľ Mucosolvan.


dakujem pekne, nad tym naparovanim nad harmancekom som uz uvazovala,aj kladiem mokre uteraky na teply radiator. cez den je to celkom v pohode, ale ked pride vecer, je to des. Lekarka v mojom, pripade mucosolvan vylucila.Dovody su zdravotne.Bola som kupit teraz Sinecod, uvidim, ale uz je to neunosne.Mala som zapal priediusiek, tak to asi trva dlhsie, kym vsetko pominie.

tak ma nejake moje dietatko poriadne nakazilo...chuterky, ako trpia deti, ked takto kaslu,
Denisa
23.02.13,07:59
Aktualne by som potrebovala pre zdravie urobit to, aby som nasla sposob prestat kaslat. Kaslem uz 3 tyzdne ako blazon. Suchy, drazdivy kasel, az ma napina, vybrala som antobiotika, vybrala stoptusin, pneumolyzin a nic. mate nejaky typ? Vykaslem si pluca.


Babské recepty (podobné tu už je):
Teplý mastný obklad na hruď. Rozohriať masť, namočiť (väčšiu vreckovku, utierku...) priložiť, na to môžeš dať igelit na to ešte uterák, aby to bolo v teple a nechať si to tam aj 2-3 hodiny. Masť by mala byť teplá čo najviac, koľko znesieš, samozrejme nepopáliť sa. Môžeš si tam kvapnúť aj Tea tree olej.
Trochu menej "mastný" :)recept je, nechtíková masť a tiež Tea tree olej 1-2 kvapky namastiť hruď, ale tiež priložiť nahriatu látku a nechať pôsobiť.

Macerát zo slezu:
slez macerujeme, to znamená, že ho dáme na noc do studenej vody a liecivé látky vylúhujeme. Ako dennú dávku užívame po
dúškoch dve až tri šálky mierne zohriateho výluhu (macerátu).
buchač
23.02.13,08:35
add. 1 - nemysli , ale radšej napíš , čo vlastne chceš ...
add. 2 - keby si si prečítala aj tie návody , že na aký kašel sú tie kapky , tak by to bolo tiež iné ...
add. 3 - Tebe fakt jeden nevyhovie ...
add. 4 - asi pôjdem miesto Teba k felčiarovi ...
add. 5 - keď budeš mať prípadne zápal pľúc , tak potom napíš do príslušnej témy - narážam na tie 3 týždne ...
add. 6 - ........

Buchac, pisala som, ze som po antibiotikach a aj kvapky mam od lekara. Chodim tam, ako na klavir, tak sa ukludni a tvoje navrhy su na "mokry" kasel, ja uz nemozem viac vykasliavat , potrebujem tlmit kasel.Snad si nemyslis, ze si antibiotika predpisujem sama-)
Ide sobota, nedala, tak lekara nemam v praci, zhanala som babske rady, ako si vypomoct.Predstav si, ze som momentalne uz 14 dni PNka.
Zasa nečítaš ako sa má ...čo už ...

Lekár a lekár sú niekedy rozdielne výrazy ....
Že si 14 dní PN ???...nuž aj ja som onehdá bol takto doma - maródil s prieduškami ...
Kašeľ som mal taký , že len posediačky sa dalo žiť , ľahnúť ani za svet - okamžite záchvat ...nakoniec ma majáky odniesli ...
Tri týždne ma potom v špitáli kurírovali , antibiotiká do žily spúšťali ... kašeľ taký , že mi potrhalo medzireberné svalstvo a stavce na chrbtici povyhadzovalo ...že zápal pľúc , pobrušnica chytená bola tiež...

Poviem aj inak , aby si niekto nemyslel , že som proti ľudovému liečiteľstvu .
Toto je fajn , ale len odtál - potál ...aplikovanie v tých počiatkoch - príznakoch tej a či onej choroby.
Babské recepty zachránili nie jedného , no na druhej strane aj tá úmrtnosť v oných časoch bola vysoká ...

...ozaj , je sobota ....lekár Tvoj sa nenachádza v práci ....
Hm , vystáva otázka ..." to v Prešove neexistuje pohotovostná služba ??? " ...
Ale rob , ako myslíš , každý nech naloží so svojou telesnou schránkou , ako uzná za vhodné ....

... zle som Ti ale určite nechcel ...
alaya1
23.02.13,13:55
Buchac, nadarmo pojdem k inemu lekarovi, na pohotovost, mam 2. antibiotika.Takze z pohotovosti by ma hnali. Chcela som vediet, len podpornu pomoc, pri tom kasli.dakuje ti za tvoje rady, moja lekarka je vynikajuca, naozaj je to lekar, akych je malo. Dychanie mam ciste, co a tyka pluc. Ja som silna baba, mna len tak cosi nepolozi, ale uz ma nebavi to kaslanie, ze si sem-tam pri nom aj cvrknem-))))

Kvaka, dakujem, skusam od rana tu ustnu inhalaciu, velmi to pomaha, mozem len a len odporucit.Sem tam vykaslem aj kusok bezfarebneho hlienu. Myslim, ze aj sinecod je v poho...no je den, uvidim vecer, noc.
lujza.j
23.02.13,15:08
wagner
23.02.13,17:55
Mastiť krk, hruď a chrbát aspoň bravčovou masťou a ak máš tak jazvečou masťou alebo vietnamskou mastičkou( s tou opatrne, je silná a potom dusí )
lujza.j
23.02.13,18:10
http://www.porada.sk/image.php?u=39689&dateline=1271348349

wagner (http://www.porada.sk/member.php?u=39689) 3 Minutes Ago #35693 Mastiť krk, hruď a chrbát aspoň bravčovou masťou a ak máš tak jazvečou masťou alebo vietnamskou mastičkou( s tou opatrne, je silná a potom dusí )









dakujem;) ale toto bolo pred rokmi...ostala mi "iba" astma.....ale ked mám kašel pri chorobe tak konec japonec....ide mi hlavu rozdrapiť.....nedá sa mi spať a pod.,len ja som neporiadny astmatický pacient...spreje pravidelne "nefúkam" až ked sa dusím od kašlu ale to je neskoro....
lujza.j
23.02.13,18:14
včera som si dlhšej dobe kúpila.... http://www.topovoc.eu/index-7%20-%20marhule.html
deane7
23.02.13,19:36
Ja som si marhule nasušil doma sám, práve mám nejaké namočené aby sa dali aj bez zubov.
lujza.j
24.02.13,16:40
wagner
24.02.13,16:52
dakujem;) ale toto bolo pred rokmi...ostala mi "iba" astma.....ale ked mám kašel pri chorobe tak konec japonec....ide mi hlavu rozdrapiť.....nedá sa mi spať a pod.,len ja som neporiadny astmatický pacient...spreje pravidelne "nefúkam" až ked sa dusím od kašlu ale to je neskoro....
Lui aj ja som astmatik. Spreje si dávam pravidelne, tiež kašlem, ale to mastenie mi zaberá. A to mám len dva spreje, jeden mám pri posteli a keď sa dusím, tak už aj ho použijem. Neoplatí sa zahrávať si s astmou.
pivko
24.02.13,17:06
pivko
24.02.13,17:07
Ja aktuálne naberám kondičku , tak že vodka + limetka + sóda .
alaya1
24.02.13,17:10
Dakujem vsetkym za rady. zabrali. Hlavne inghalacia, kazde 2-3 hodiny, kasel skoro uplne ustal,len pri vydychovani, hlavne hlbokom citim dusenie sa. Tak dufam, ze po 20 dnoch uz konecne ta viroza, ci co to som chytila skonci. Som vystavena.
lujza.j
24.02.13,17:18
Lui aj ja som astmatik. Spreje si dávam pravidelne, tiež kašlem, ale to mastenie mi zaberá. A to mám len dva spreje, jeden mám pri posteli a keď sa dusím, tak už aj ho použijem. Neoplatí sa zahrávať si s astmou.
....ja viéém;) som otrasná...ja fúkam až ked je zle.....keby som si nefukla tak:eek:skapem asi....
moj chlap ju má od "plienok" fajčí jak turek...ale spreje fúka ako má....
lujza.j
24.02.13,17:19
Možno veľa fajčíš:D
hmmm.....len ja nefajčím...tak:rolleyes:
alaya1
26.02.13,21:34
SOĽ A JEJ VYUŽITIE V ĽUDOVOM LIEČITEĽSTVE-pôsobí aj pri dne

SOĽNÉ OBKLADY
Naplňte malé bavlnené vrecúško kuchynskou soľou a nahrejte ho v sporáku. Ohriate priložte na bolestivé ucho. Obklady môžete použiť aj proti opuchom - najprv soľ nasucho pražte a potom ňou naplňte bavlnené vrecko. Prikladajte na bolestivé miesta podľa potreby.

SLANÉ DETOXIKAČNÉ ZÁBALY
Sú vhodné ako pri celkovej očiste tela, tak aj pri ochoreniach z prechladnutia.
Ponorte najlepšie flanelovú košeľu alebo uterák do slanej vody (30g na liter vody). Dobre vyžmýkané si oviňte okolo tela, ľahnite si do postele a zabaľte sa do teplej deky. Asi za hodinu a pol sa začnete potiť, čo je signál, že sa aktivovala látková výmena. Soľný zábal pôsobí na organizmus veľmi silne, preto ho neodporúčame používať veľmi oslabeným, chorým ľuďom.

PREKRVUJÚCE ZÁBALY NA NOHY
Obdobou predošlých zábalov na telo, sú zábaly na nohy. Hodia sa najmä pre tých čo trpia na „studené nohy“.
Do toho istého pomeru vody namočíme ponožky, dobre vyžmýkame, dáme si ich na nohy a zabalíme do sucha (alebo si natiahneme ešte jedny suché ponožky). Necháme pôsobiť aspoň hodinu. Potom osprchujeme vlažnou sprchou. Táto kúra dobre pôsobí aj pri problematických stavoch dny (opuchy a zápaly prstov)
kukučka
26.02.13,22:16
Na studené nohy je aj iný recept, nie priamo na nohy, ale medzi dve ponožky nasypať mleté čierne korenie o ktorom je známe, že hreje.
buchač
27.02.13,07:06
Na studené nohy je aj iný recept, nie priamo na nohy, ale medzi dve ponožky nasypať mleté čierne korenie o ktorom je známe, že hreje.
...a ako je to s chladnými ženami ???
To sa aplikuje ten iný systém sypania ( viď červené )....??? ;)...a možno by bolo lepšie aj to chilly .... :rolleyes:
deane7
27.02.13,20:07
A kam by si to chcel chladnej žene nasypať? :D:D:D
osky
27.02.13,21:10
Juraj ale by ta zenska utekala,keby si jej to mezi nozky nasypal....vsak korenie nielen hreje ale jak paaaaaaaliiiii
osky
27.02.13,21:11
alaya a skusila si celkom klasicky domaci cibulovy sirup-neviem na aky ,ale je jednoznacne na kasel a priedusky.mohol by pomoct docistit.
alaya1
27.02.13,21:15
Dakujem, skusala som vsetko. Uz je to OK, vsewtko zabralo, prezila som-)
buchač
27.02.13,21:28
osky 6 Minutes Ago #36076
Juraj ale by ta zenska utekala,keby si jej to mezi nozky nasypal....vsak korenie nielen hreje ale jak paaaaaaaliiiii

...nechci odpoveď ...... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12502.gif
kukučka
27.02.13,21:34
nekazte témy, hej?
buchač
27.02.13,21:35
nekazte témy, hej?

...a šak chilly je predsa zdraviu prospešné ........či ????
kukučka
27.02.13,21:38
ale tvoje príspevky nie :---
buchač
27.02.13,21:40
mimotemy
ale tvoje príspevky nie :---
...to si fakt myslíš ...:eek:

Takže odpoveď na otázku témy

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie
znie ....že radšej vypnem neťebuke ... aby som témy nekazil ...
Dobrý spánok je zdravý ...

P.S.:
....nemám rád suchárov ... či na nete , či reálne.....:cool:
lujza.j
01.03.13,18:18
Zdenka 0705
02.03.13,07:01
Včera som bola na veľmi zaujímavej prednáške. Konečne som pochopila rozdiel medzi omega 3 a omega 6 nenasýtenými mastnými kyselinami, ktorý je pre náš organizmus veľmi dôležitý udržiavať.
Prikladám link, je tam veľa zaujímavých vecí.
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vyzive/omega3/optimalne_zastupenie.aspx
lujza.j
09.03.13,10:42
lujza.j
10.03.13,15:47
Zitulda
10.03.13,16:02
Snáď poteší:)
Zitulda
10.03.13,16:04
Ešte niečo na úžitok.
Zitulda
12.03.13,10:52
:) a som tu zas:)
Bodnutí včelou, vosou ... dobrá rada :))
Málo kdo ví, jak rychle pomoci člověku a dítěti, aby neotekl po včelím a vosím bodnutí. Platí tato rada i pro alergiky ... mám to mnoho let vyzkoušené !!! Všichni komu jsem tuto radu řekla, žasnou jak to úžasně funguje!!!
Když vás bodne tento hmyz, nejdříve se podívejte, jestli je v kůži zabodnuté žihadlo, pokud ano, vytáhněte ho a ihned naberte do ruky hlínu, zeminu, ta je všude kolem vás. Ránu zeminou potřete a člověk neoteče. Vím, že to je divné, ale v zemi - v hlíně je cosi ukrytého, nějaký protijed, co zabrání otoku a alergická reakce se nekoná. Byla jsem s kamarádkou na chatě a ona má syna, který musí okamžitě po píchnutí bodavým hmyzem do nemocnice. Když ho bodla včela, přiskočila jsem k němu, vytáhla jsem mu žihadlo a hrábla do záhonu, nabrala jsem zeminu do své dlaně a začala jsem mu třít ránu po bodnutí. Kamarádka jen koukala a nevěřila svým očím. Chlapec nikam jet nemusel, byli jsme na vesnici a bez auta. Ona říkala, že by se jinak udusil. Od té doby se nebojí se synem někam jezdit, myslím do přírody, zeminu má pokaždé vlastně kam vstoupí :)) I doma ji máme v květináčích :)) Maminky na vesnici byly za tuto moudrou radu velice vděčné, radu šíří dál ... ten rok bylo totiž mnoho vos a včel, které často píchly jejich dítě. Obdržela jsem mnoho poděkování za tuto radu. :)) Snad pomůže i vám všem.
Tweety
15.03.13,19:04
deane7
18.03.13,06:36
Tweety
18.03.13,14:06
mareko
21.03.13,17:54
http://img.mimibazar.sk/s/bs/11/130316/16/m1979.jpg (http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1979)ČISTENIE OBLIČIEK PETRŽLENOM (http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1979)

Roky sa míňajú a naše obličky filtrujú krv od soli, od rôznych jedov a od všetkého, čo znečisťuje naše telo.
Po čase sa soľ nahromadí a je tak predmetom na čistenie a liečenie.
Ako môžeme zvládnúť tento problém?
Je to veľmi ľahké:
kúpte jednu kytičku petržlenu umyte ju, potom ju porežte na malé kúsky, hoďte ju do hrnca, zalejte čistou vodou, povarte ju desať minút a nechajte ju vychladnúť, potom vývar prefiltrujte, nalejte do čistých fliaš a vložte do chladničky.
Užívanie : piť jeden pohár na deň. Výsledok uvidíte v moči, soľ a ostatné nahromadené nečistoty vychádzajú z vašich obličiek a aj sami zbadáte rozdiel a budete sa cítiť oveľa lepšie.Petržlen je známy ako najlepší prostriedok na čistenie obličiek a je prirodzený.
Tweety
22.03.13,09:05
lujza.j
23.03.13,19:18
Tweety
25.03.13,08:11
mazanova
25.03.13,09:35
nechcem otvárať novú tému, pozná niekto, prípadne pomohla mu táto "medicína"? ak áno podeľte sa s + a -.
http://shop.diochi.sk/katalog-produktov
asedma
25.03.13,14:50
Poradila mi predavacka, ked som zhanala makovy olej, ze dobre je pit chia semena. Denne len 2 lyzicky do vody, nechat cez noc naboptat a pit po duskoch. Naozaj dodavaju energiu, mam odskusane. Mozno poznate, ked nie, tu su..

http://www.ekotrendmyjava.sk/chia-energeticke-semienka-150g
lujza.j
27.03.13,19:11
Tweety
27.03.13,19:12
takéto mňamky môžem
Tweety
28.03.13,08:07
puvapuva
28.03.13,14:28
Ja prispejem radami o zdravi deti:
Ak mate soplave, kaslave, prechladene dieta, pediatricky zvycajne predpisuju strasne sirupy. Skuste si niekedy precitat pribalovy letak:

Fenistil - antihistaminikum - liek pre alergikov a astmatikov, zjemnuju priznaky alergickej nadchy a bla bla bla
Spiropent - liek pre astmatikov na rozsirenie dychacich ciest
Calcium chloratum-ivax - na doplnenie vapnika, pri liecbe rednutia kosti, na podporu liecby zlomenin, ale aj pocas tehotenstva a dojcenia, ale aj pri pri chronickych zapalovych ochoreniach
Paxeladine - antitusikom - liek proti kaslu, obsahuje velmi skodlive ecka
Sinupret - proti kaslu - obsahuje 59% alkoholu
Stoptussin - proti suchemu kaslu - obsahuje 96% alkoholu, obsahuje velmi skodlive ecka (Polysorbát 80)

U mna to skoncilo to vsetko v kosi.

Kasel sa nema potlacat, ved hlieny sa musia vykaslat. Ak rozsirime dychacie cesty, bacily sa mozu dostat viac do pluc. Potlacovat priznaky je blbost, priroda ich vymyslela dobre. Kupila som si radsej prirodny sirup z byliniek na podporu vykasliavania.
Dr.Teheiss, Mucoplant - skorocelovy sirup
Stodal - homeopatikum, ale nechapem preco, lebo je to normalny bylinkovy sirup
lujza.j
28.03.13,19:35
lujza.j
29.03.13,08:40
Ajk&
31.03.13,09:36
Žijeme v šťastnom zemepismom pásme: máme takmer po celý rok prístup k zdravým potravinám, t.j. od aprílovej reďkovky zo záhrady až po októbrové hrozno a jablká. Ak po celé toto obdobie jete v prirodzenej forme ovocie, zeleninu a mäso zo záhrad, polí a lúk - nepotrebujete na krátku dobu 5 mesiacov umelé prípravky na zvýšenie imunity. A aj v zime je ešte kyslá kapusta, cvikla, mrkva, chren a kopec zmrazeného a zavareného ovocia a zeleniny. Zimné choroby ako sople, priedušky, angína svedčí o zlom stravovaní v lete lebo si nevytvoríte dostatok imunity na horšie časy. Tak je v našom zemepisnom pásme naprogramovaný Slovák.

Skúste sa zamyslieť nad týmito slovami a začnite už túto jar: nájdite si domáceho dodávateľa ovocia, zeleniny a mäsa od najchudobnejších dôchodcov, slušných rómov alebo pracovitých záhradkárov. Na budúci rok by ste podľa mojich výpočtov už nemali navštevovať túto stránku a ak sem náhodou nakuknete tak bez sopľa, angíny alebo chrípky.
wagner
31.03.13,13:33
[QUOTE=Ajk&;2290616]Žijeme v šťastnom zemepismom pásme: máme takmer po celý rok prístup k zdravým potravinám, t.j. od aprílovej reďkovky zo záhrady až po októbrové hrozno a jablká. Ak po celé toto obdobie jete v prirodzenej forme ovocie, zeleninu a mäso zo záhrad, polí a lúk - nepotrebujete na krátku dobu 5 mesiacov umelé prípravky na zvýšenie imunity.

Tak domáceho ovocia a zeleniny mám aj prebytok. Ale imunita je niečo iné, zase nemudruj. Mám s ňou problémy už 10 rokov a keď tu čítam premúdrelé rady, tak mi tlak stúpa. Kto nevie v čom je problém v imunite, nech tu nepíše bájky. Najhoršie na tom je, že ani tie"umelé" neposilnia, iba udržujú určitú hladinu imunity. Keby sa to dalo vyliečiť, tak by sa imunita neriešila. Nevieš - nerieš.
lujza.j
02.04.13,18:16
terezamaria
04.04.13,14:59
terezamaria
04.04.13,15:01
lujza.j
04.04.13,18:41
pinta
04.04.13,19:16
Všetko sú to dovozové suroviny a to ma neteší.Jedla by som také, keby to rástlo u nás.:rolleyes:
osky
04.04.13,19:24
ja som tu quinou skusala ale je to take....
nechutilo nam to,moj muz ma skoro vyhodil von balkonmom.
sice bez hadky,ale ten pohlad,ten hovoril za vsetko...:-O
lujza.j
04.04.13,19:30
ja som tu quinou skusala ale je to take....
nechutilo nam to,moj muz ma skoro vyhodil von balkonmom.
sice bez hadky,ale ten pohlad,ten hovoril za vsetko...:-O
dík....a ten amarant?
ak to jest nebudem prežijem, ale nejem žiadnu prílohu...max. cestovinu.....a toto som ako alternatívu....
ryža je tiež z dovozu...
lujza.j
04.04.13,19:33
škoda má vela bielkovín....a iného...
osky
04.04.13,19:49
amarant som nepripravovala este nikdy.ale rozne lakocinky z neho su dobre.
aj u nas volakedy predavali take amarantove peniazteky-napufovane,bez chuti,zabudla som kto to vyraba,oni mali aj take podusticky naplnene oriaskovou naplnou-racio.
ako studentka som to jedla na kila.
dalos sa to kupit v bille ale aj v inych beznych potravinach.

amarant je velmi zdravy.
Darina1234
04.04.13,19:57
cicer
veruska
04.04.13,20:12
http://www.zahradnictvoiveta.sk/image/produkty/laskavec_amarant.jpg
Vlastnosti odrody a pestovanie. AMARANT je bielo semenná odroda. Semená s vysokou nutričnou hodnotou bohaté na vitamín E slúži ako veľmi cenná náhrada obilovín. Potraviny z amarantovej múky znižujú hladinu cholesterolu a sú vhodné na bezlepkovú diétu. Dorastá do výšky až 1,5 m. Vyžaduje dostatočnú vlahu, teplo a dobrú pôdu. Výsev robíme v polovici mája, zbierame koncom septembra až v októbri
korela
04.04.13,21:50
Dobrý argument.
korela
04.04.13,22:09
http://www.zahradnictvoiveta.sk/image/produkty/laskavec_amarant.jpg
Vlastnosti odrody a pestovanie.

AMARANT je bielo semenná odroda. Semená s vysokou nutričnou hodnotou bohaté na vitamín E slúži ako veľmi cenná náhrada obilovín. Potraviny z amarantovej múky znižujú hladinu cholesterolu a sú vhodné na bezlepkovú diétu. Dorastá do výšky až 1,5 m. Vyžaduje dostatočnú vlahu, teplo a dobrú pôdu. Výsev robíme v polovici mája, zbierame koncom septembra až v októbri
Ja som zasadila amarant previsnutý iba ako okrasný kvet k plotu, miniatúrne semienka, vyrástol do výšky cca 1, 80m, na varenie som ho nepoužila, ale kto má vtákov doma, možno by nemusel kupovať drahé strapce prosa. Farbou bol efektný. Rýchlo rastie.
http://www.garten.cz/images_data/547_amaranthus_caudatus.jpg

(http://www.garten.cz/images_data/547_amaranthus_caudatus.jpg)
korela
04.04.13,22:11
Pufovaný predáva DM, sypaný, je medzi bezlepkovými výrobkami.
korela
04.04.13,22:24
ja som tu quinou skusala ale je to take....
nechutilo nam to,moj muz ma skoro vyhodil von balkonmom.
sice bez hadky,ale ten pohlad,ten hovoril za vsetko...:-O
Vraj sa má quinoa pripravovať tak, že sa najprv nasucho mierne opraží v kastróli ako asi lieskové oriešky, dať pozor aby neprihorela, až potom zaliať vodou.
Ja som ju spočiatku varila takto, teraz sme si už zvykli na jej chuť, varievame ju bežne, rovnako ako pšeno, pohánku menej, ale varíme. Strukoviny cícer najviac, fazule, šošovicu najmä červenú, obed je za 15 min., iba sóji sa vyhýbam.
Tie pseudoobilniny sú výborné, majú veľa živín na rozdiel od bielej múky. (Halušky, knedľa...)
osky
04.04.13,23:50
vidis,a ja zase furt tu soju :-)
lujza.j
05.04.13,18:54
Vraj sa má quinoa pripravovať tak, že sa najprv nasucho mierne opraží v kastróli ako asi lieskové oriešky, dať pozor aby neprihorela, až potom zaliať vodou.
Ja som ju spočiatku varila takto, teraz sme si už zvykli na jej chuť, varievame ju bežne, rovnako ako pšeno, pohánku menej, ale varíme. Strukoviny cícer najviac, fazule, šošovicu najmä červenú, obed je za 15 min., iba sóji sa vyhýbam.
Tie pseudoobilniny sú výborné, majú veľa živín na rozdiel od bielej múky. (Halušky, knedľa...)
dakujem;)už som si ju kúpila v DM-ke....
koľko ju mám variť..?
dakujem
korela
05.04.13,22:03
Varí sa ako ryža (kto ju predtým na chvíľlu neosmahne na oleji), pšeno, pohánka. Prepláchne sa vodou, zaleje sa rovnakým množstvom vody koľko je guinoe. Čiže 1:1. Varím ju na miernom ohni aby nekypela, do 15 min. je hotová. Na skus. Nesolím ju. A bez tuku. Keď sa voda dovára, tak ju nechám dôjsť, rovnako ako všetky hore spomenuté zrná. Ak sa dá viac vody, rozvarí sa a je kašovitá. Prvýkrát treba pritom radšej postáť, kým ju človek spozná.
Po začatí varu sa z nej zvyknú oddeľovať také minikrúžky. Po uvarení je sypká, a zrnká sú mimoriadne ľahučké.
Takže kto chce, môže ju najskôr trošku opražiť za stáleho miešania a potom zaliať vodou, nie je to však nutné.
korela
05.04.13,22:07
Sóju neverím asi preto, lebo je cenovo dostupné výborné tofu, aj bio. Možno raz aj na varenú sa dám.
terezamaria
06.04.13,08:14
Prečítajte, možno niektorým pomôže, link mi poslala priateľka:
http://www.hemoroidy-hemeroidy.sk/
Zdenka 0705
06.04.13,09:19
jedinú quinou som ešte nejedla, ale napr. bulgur, pohánku, cícer,.... to všetko mi chutí, je to zdravé... je to základná surovina a určite zdraviša ako naše polotovary
lujza.j
06.04.13,17:38
Tweety
07.04.13,08:27
kukučka
08.04.13,21:01
jozka56
08.04.13,21:53
Pre moje zdravie...aktuálne už veľmi dlho...nefajčiť cigarety:)
lujza.j
09.04.13,07:48
nejem roky...pre velke sacharidy....mozno teraz skusim hnedu...trošičku
lujza.j
09.04.13,07:51
Pre moje zdravie...aktuálne už veľmi dlho...nefajčiť cigarety:)

Drzim palce,ak ides do toho...
Ja som pre moje zdravie urobila to....ze som nikdy nezacala s cigoškami...;)
osky
09.04.13,08:15
veeeelmi dobra volba dievcata,cigosky su na nic.ja som tiez doteraz nepochopila,co im na tom chuti,
vsak s muzom sa hadame len koli nim-on fajci dost a nevie prestat.no ale co uz,mam ho zabit?:-O
lujza.j
09.04.13,08:58
veeeelmi dobra volba dievcata,cigosky su na nic.ja som tiez doteraz nepochopila,co im na tom chuti,
vsak s muzom sa hadame len koli nim-on fajci dost a nevie prestat.no ale co uz,mam ho zabit?:-O

Moj chlap prestal zo dna na den.....ale potom.....po 6 rokoch,zacal.....blbec....v De ho neodradila ani astronomicka cena....teraz kupi tabak dutinky a vyraba si......astmatik od perinky....vrrrr.....takze to poznam
Tweety
12.04.13,06:25
bettylou
12.04.13,06:34
ta u nas je teraz v apriľu na zahradze šneh a ne redkvička, ani po ine roky tak skoro ne a hrozno ani nedožreje
Tweety
14.04.13,06:38