lujza.j
25.01.15,19:08
Janka07
30.01.15,18:40
lujza.j
30.01.15,18:43
o vilcacore tu už vieme...
bettylou
02.02.15,11:11
http://www.slovenskypacient.sk/clanok/1818/tvarova-gymnastika-prepise-vas-rodny-list

sa mi páči, že: cit
z lipového kvetu spomaľuje tvorbu vrások – kvety obsahujú množstvo éterických olejov. Mätový čaj čistí a prekrvuje pleť. Zelený čaj vyhladzuje pleť a ničí antioxidanty.

..že vraj ničí antioxidanty... zbohom aj s batohom
korela
03.02.15,12:11
Ak s toutu "metódou" ešte nemáte skúsenosti, odporúčam. Bod pod nosom poznám 20 r., ja som ho doteraz silno stláčala, až do miernej bolesti, ako nám bolo predvádzané. Nachádza sa asi v polovici pod nosnou prepážkou a hornou perou.
Som rada, že som spoznala ďalšie dva body.
Zaberú kedykoľvek, keď vám príde nevoľno, na odpadnutie, stav bez energie a pod. Je to taká "prvá pomoc".
https://www.youtube.com/watch?v=QIkg-mOiL8A
lujza.j
03.02.15,12:22
pitie čajov je aj tak diskutabilné .....aké množstvo, aby....zabrali konkrétne na pleť......ked som v jednom období zaradila do denného pitného režimu kvalitný zelený čaj v množstve 1,5l....musela som skončiť...nevedela som spať....
buchač
03.02.15,12:26
pitie čajov je aj tak diskutabilné .....aké množstvo, aby....zabrali konkrétne na pleť......ked som v jednom období zaradila do denného pitného režimu kvalitný zelený čaj v množstve 1,5l....musela som skončiť...nevedela som spať....

Lui...všetkého veľa škodí...;)...všetko s mierou je potrebné...a to sa týka aj zdravých a aj nemocných.
babka - ježibabka
04.02.15,08:44
Terezia13
10.02.15,07:30
3 x DETOX SMOOTHIE pre ploché bruško, krásnu pokožku a rýchlejší metabolizmus

1. Stonkový zeler/uhorka
Suroviny:
1 stonka zeleru nakrájaná na kúsky
½ uhorky nakrájanej na kocky
2 dcl acidofilného mlieka
niekoľko kvapiek olivového oleja
1 ČL citrónovej šťavy
Petržlenová vňať – niekoľko lístkov
Postup:
Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.

2. MRKVA/UHORKA
Suroviny:
2 dcl odšťavenej šťavy z mrkvy
1 dcl odšťavenej uhorkovej šťavy
1 ČL medu
1 ČL citrónovej šťavy
Postup:
Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.

3. ČERVENÁ REPA/MLADÝ KEL
Suroviny:
1,5 dcl odšťavenej šťavy z červenej repy
3 mladé kelové listy
1,5 dcl acidofilného mlieka
2 – 3 kvapky olivového oleja
1 ČL medu
Postup:
Do mixéra vložte všetky suroviny a rozmixujte na hladký krémový nápoj.

3 x SMOOTHIES PLNÉ ENERGIE

1. Životabudič
Suroviny:
1 dcl odšťavenej jablkovej šťavy aj s dužinou
7 guličiek hrozna
1 dcl odšťavenej mrkvovej šťavy
2-3 lístky čerstvej medovky
1 ČL medu
1 dcl pomarančovej šťavy
štipka škorice
Postup:
Jablkovú a mrkvovú šťavu, pomarančovú (pridajte aj malé množstvo dužiny) nalejte do mixéra, pridajte vykôstkované hrozno, med, škoricu, medovku a rozmixujte.
Tweety
10.02.15,08:51
kukučka
11.02.15,23:33
Anika61
17.02.15,12:28
Zitulda
19.02.15,14:51
Ovocie na lačno ... Toto mi došlo mailom

Mojim priateľom: Prajem Vám zdravý život

Pacienti s rakovinou by nemali umierať. Liek na rakovinu je objavený. Ide o to, či tomu veríte alebo nie. Je mi ľúto stoviek pacientov ktorí zomreli pri konvenčnej liečbe. Ďakujem a Pán Vám požehnaj. Dr Stephen Mak

My všetci si myslíme že jesť ovocie znamená kúpiť ho, očistiť a len tak hodiť do úst. Nie je to tak jednoduché ako si myslíte. Je dôležité vedieť, kedy a ako ho jesť. Aký je správny spôsob konzumovanie ovocia? Znamená to nejesť ovocie po jedle! Ovocie by sa malo jesť na prázdny žalúdok. Ak tak jete ovocie, bude to hrať hlavnú úlohu pri detoxikácii, dodávajúc vám veľkú dávku energie na chudnutie a iné životné aktivity.
Ovocie je veľmi dôležité jedlo. Povedzme že zjete dva krajce chleba a potom plátok ovocia. Ovocie je pripravené ísť rovno cez žalúdok do čreva, ale je mu v tom zabránené. Medzitým všetko jedlo hnije a kvasí a mení sa na kyselinu. V minúte, keď príde ovocie do kontaktu s jedlom a tráviacimi šťavami, celá mäsa jedla sa začne kaziť. Takže, prosím, jedzte ovocie na prázdny žalúdok alebo pred jedlom! Keď chcete piť džús, pite len čerstvý, nie z fľaše. Nepite ani ohrievaný džús. Nejedzte upečené ovocie, pretože vôbec nedostanete živiny. Dostanete len chuť. Pečenie ničí všetky vitamíny. Ale jesť celé ovocie je lepšie ako piť džús. Ak máte piť džús, pite ho pomaly po dúškoch, pr etože ho musíte nechať zmiešať so slinami, než ho prehltnete. Môžete ísť na 3 denné rýchlu očistu tela ovocím. Jedzte len ovocie a pite len džús počas 3 dní a budete prekvapení, keď vám vaši priatelia povedia, ako žiarivo vyzeráte!
KIWI - Malé ale mocné. Je dobrým zdrojom draslíka, magnézia, vitamínu E a vlákniny. Obsahuje dvakrát toľko vitamínu C ako pomaranč.
JABLKO - Jablko denne, vás udrží od doktora. Hoci jablko obsahuje málo vitamínu C, má antioxidanty a flavóny, ktoré podporujú aktivitu vitamínu C, čo pomáha znížiť riziko rakoviny infarktu a mŕtvice.
JAHODY - Ochranné ovocie. Jahody majú najvyššiu celkovú silu antioxidantov medzi ovocím a chráni telo pred rakovinou, upchatím ciev voľnými radikálmi.
POMARANČ - Najsladšie medicína. Jedením 2-4 pomarančov denne sa chránite pred chrípkou, vysokým cholesterolom, obličkovými kameňmi a znižuje riziko vzniku rakoviny.
Vodný melón - Najchladnejšie hasič smädu. Skladá sa z 92% vody, ktorá je zabalená vo vysokej dávke glutatiónu čo pomáha imunitnému systému. Tiež obsahujú lykopén proti rakovine. Obsahujú aj vitamín C a draslík.
Guava A PAPAYA - Najvyššia cena za vitamín C. Sú jednoznačnými víťazmi v súťaži o obsah vitamínu C ..Guava je tiež bohatá na vlákninu, ktorá pomáha pri prevencii zápchy. Papaya je bohatá na karotén, ten pomáha zraku.
Pitie studenej vody po jedle = rakovina! Veríte tomu ?? Pre tých, ktorí radi pijú studenú vodu, tento článok je pre Vás: Je síce príjemné vypiť chladný nápoj po jedle, avšak tento chladný nápoj spôsobí stuhnutie tukov v jedle, ktoré ste práve skonzumoval. To spôsobí spomalenie zažívacieho procesu. Akonáhle tento stuhnutý tuk reaguje zo žalúdočnými kyselinami, rozpadne sa a bude absorbovaný črevem rýchlejšie, než solídne jedlo. Tento tuhý tuk sa usadí na stene čriev a vytvorí podmienky pre rakovinu & artritídu. Najlepšie je piť horúcu polievku alebo horúcu vodu po jedle. Snáď by sme mali prijať za svoje zvyky Číňanov a Japoncov, totiž popíjať horúci čaj počas jedla, nie chladnú vodu.
>>
>> Seriózna poznámka o infarkte:
>> Ženy by mali vedieť, že symptómom každého infarktu je bolesť ľavého ramena. Majte sa na pozore pred intenzívnou bolesťou v čeľustiach. Nikdy nemusíte mať bolesť v hrudníku pri infarkte. Nauzea (dvíhanie žalúdka) a intenzívne potenie sú tiež príznaky. 60% ľudí, ktorí mali infarkt v spánku, sa neprebudili. Bolesť v čeľusti vás môže prebudiť do kritickej zdravotnej situácie. Buďme opatrní a majme sa na pozore. Čím viac toho vieme, tým väčšiu šancu máme na prežitie.
Kardiológ povedal, že keď ten, kto dostal tento email, ho pošle 10 ľuďom, môže si byť istý, že zachránil aspoň jeden život.
lujza.j
24.02.15,08:56
http://m.vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000644/1458429/Jeho-sila-nepozna-hranice--Mocny-elixir-na-nervy--stres-a-uzkost-
lujza.j
01.03.15,07:55
Anika61
02.03.15,17:29
http://www.feelgood.sk/produkt/brusnicovy-olej-50ml
ja už som olejový úchyl:D
Nuz ,ak je pravda to co pisu zisiel by sa mi...aktualne na mocove cesty:---:)
kukučka
06.03.15,18:29
Mária27
08.03.15,08:12
Terezia13
08.03.15,12:03
Ako na jarnú únavu
alaya1
11.03.15,19:47
Neviem, ci to tu uz niekto pripajal, kupila sam , vyskusala som, vraj je to zdraviu prospesne.

Himalajska sol.

http://www.bio-strava.sk/biorganik/eshop/2-1-HIMALAJSKA-KRYSTALICKA-SOL/0/5/1-Himalajska-krystalicka-sol-jemna-ruzova-1kg
lujza.j
12.03.15,09:30
Juj silna masaž zakaznika a marketing na tu himalaju.....
buchač
12.03.15,16:01
....a hajde piť kávu ...;)



Z výsledkov, v ktorých obstáli najlepšie kávičkári, autori usúdili, že chronickou konzumáciou kávy môžu ľudia predchádzať druhému typu diabetu, ktorý je tiež rizikovým faktorom aterosklerózy. Pitie kávy tiež môže zlepšiť citlivosť na inzulín ale aj funkciu β-buniek, ktoré ukladajú a uvoľňujú inzulín do tela.

http://aktualne.atlas.sk/konzumaciou-troch-az-piatich-salok-kavy-mozete-predist-infarktu-tvrdi-nova-studia/dnes/zaujimavosti/?utm_source=aktualne03&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp
buchač
12.03.15,16:07
Juj silna masaž zakaznika a marketing na tu himalaju.....
...a aj do neba volajúce zavádzanie. Hlavne to ma irituje. Keby toto bola pravda, číňania už dávno nepoužívajú okuliare.


OČI – 1 % roztok – do jedného – dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Štamprlík na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň napríklad pri televízore a pod.
lujza.j
12.03.15,16:19
Juj silna masaž zakaznika a marketing na tu himalaju.....
...a aj do neba volajúce zavádzanie. Hlavne to ma irituje. Keby toto bola pravda, číňania už dávno nepoužívajú okuliare.


OČI – 1 % roztok – do jedného – dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Štamprlík na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň napríklad pri televízore a pod.
...aby sa predavalo...su schopny napisat,ze vylieci aj rakovinu....
alaya1
14.03.15,07:13
Juj silna masaž zakaznika a marketing na tu himalaju.....

Ja som dostala odporucanie od kolegyne, ak to neskodi, tak je to v pohode...
lujza.j
14.03.15,07:28
Juj silna masaž zakaznika a marketing na tu himalaju.....

Ja som dostala odporucanie od kolegyne, ak to neskodi, tak je to v pohode...
ved ja nič v zlom:)....ja žijem s morskou so solana Pag......aj do pílingu aj do vane aj do varenia....
alaya1
14.03.15,07:29
kde to kupujes?
lujza.j
14.03.15,07:32
kde to kupujes?
na dovče:)aj olej tahám odtial...minulý rok domáci-výnimočne po rokoch inak od f.Trenton
alaya1
14.03.15,07:35
to vazne?? :), to na cely rok zasoba? :) :)
lujza.j
14.03.15,07:40
to vazne?? :), to na cely rok zasoba? :) :)
veru hej:D...robím z toho aj sol do kúpela...ked do pílingu trochu ju pomeliem.....6kg som minulý rok ťahala....kedysi predávali aj tu sol z HR...už len italy sol.....aj výrobky od Trentonu som na nejakej stránke videla,ale nie v obchode.....
alaya1
14.03.15,07:48
ani neviem, kolko soli spotrebujem za rok, ale je to dobry napad, ved auto ponesie, chceme ist na Velku noc do Dalmacie, tak si donesiem :)
terezamaria
18.03.15,12:47
Automasáž ako cesta pre dosiahnutie fyzickej i duševnej harmonie
https://www.youtube.com/watch?v=sPmjnNGH_jI
terezamaria
18.03.15,12:49
terezamaria
18.03.15,12:50
Akupresúrne body na tlak, imunitu a obehový systém....nie je to zložité, treba vyskúšať.....
https://www.youtube.com/watch?v=K0poWi9vp2w&feature=youtu.be
kopretinka
19.03.15,10:52
Dornova metóda-osobná skúsenosť,doporučujem,ak máte nejaký problém s chrbticou,kĺbami.....
www.greencircle.sk
yuriy
20.03.15,21:47
Mňa zaujal tento článok: http://www.vsetkoozdravi.sk/co-znamena-zdravy-zivotny-styl/ Osobne som musel dať portálu svoj Like. :-) Odporúčam..
bettylou
21.03.15,14:58
....a hajde piť kávu ...;)



Z výsledkov, v ktorých obstáli najlepšie kávičkári, autori usúdili, že chronickou konzumáciou kávy môžu ľudia predchádzať druhému typu diabetu, ktorý je tiež rizikovým faktorom aterosklerózy. Pitie kávy tiež môže zlepšiť citlivosť na inzulín ale aj funkciu β-buniek, ktoré ukladajú a uvoľňujú inzulín do tela.

http://aktualne.atlas.sk/konzumaciou-troch-az-piatich-salok-kavy-mozete-predist-infarktu-tvrdi-nova-studia/dnes/zaujimavosti/?utm_source=aktualne03&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp

škooda, mne je po káve zle, som bledá a ruky sa mi trasú. jak je toto možné? a ak vydržím dva tri dni po sebe, tak ma v noci určite zobudí žlčník, hoc to kafe fuknem ráno.. som dáka divná
lujza.j
21.03.15,15:06
akú piješ?
buchač
21.03.15,16:33
akú piješ?

Nadviažem na otázku, takže...

Najviac problémov so žalúdkom spôsobuje turecká káva.
Čo sa týka tej kávy typu nescafé, tak to je také prepláchnutie čriev, nakoľko výrobný proces je spojený s chémiou.
Najlepšia a najkvalitnejšia káva, ktorá spôsobuje najmenej problémov a naopak zasa má najlepšie vlastnosti, ktoré nenarušilo nič okrem procesu varenia je presso .
lujza.j
21.03.15,16:38
preto som sa pýtala...ak sa píše o pozitívnych účinkoch kavy na zdravie vždy je myslené pitie presso kávy...
kukučka
21.03.15,16:50
škooda, mne je po káve zle, som bledá a ruky sa mi trasú. jak je toto možné? a ak vydržím dva tri dni po sebe, tak ma v noci určite zobudí žlčník, hoc to kafe fuknem ráno.. som dáka divná
S najväčšou pravdepodobnosťou máš zápal a možno aj vredy, bež si na gastro po kvalitné lieky. Na kávu dosť dlho zabudni.
buchač
21.03.15,16:58
škooda, mne je po káve zle, som bledá a ruky sa mi trasú. jak je toto možné? a ak vydržím dva tri dni po sebe, tak ma v noci určite zobudí žlčník, hoc to kafe fuknem ráno.. som dáka divná
S najväčšou pravdepodobnosťou máš zápal a možno aj vredy, bež si na gastro po kvalitné lieky. Na kávu dosť dlho zabudni.
Moja 1/2 svojho času v robote aj 3-5 turkov. Len raz ju to draplo, odležala si na interne zo dva týždne a fertig. Odvtedy už kávu nie...;)
Ja si dávam ráno smiešnu nescu (šak len zalejem ;) )...ale potom funguje už len presssssko - žily mi povystiera. :)
terezamaria
21.03.15,17:26
terezamaria
23.03.15,12:21
Skúste pozrieť, možno vám niektoré video pomôže....
https://www.youtube.com/user/cinskacviceni
bettylou
23.03.15,16:01
škooda, mne je po káve zle, som bledá a ruky sa mi trasú. jak je toto možné? a ak vydržím dva tri dni po sebe, tak ma v noci určite zobudí žlčník, hoc to kafe fuknem ráno.. som dáka divná
S najväčšou pravdepodobnosťou máš zápal a možno aj vredy, bež si na gastro po kvalitné lieky. Na kávu dosť dlho zabudni.
Moja 1/2 svojho času v robote aj 3-5 turkov. Len raz ju to draplo, odležala si na interne zo dva týždne a fertig. Odvtedy už kávu nie...;)
Ja si dávam ráno smiešnu nescu (šak len zalejem ;) )...ale potom funguje už len presssssko - žily mi povystiera. :)
néé to už mám ja furt odmlada... nikdy som kavej ani nepila a káva mi ani nechutí, ani tá fajnová ani ju nemusím, zobudím sa aj bez nej
kukučka
23.03.15,21:42
Odpudzuje kliešte

"Vlaštovičníkový olej
V jednom z prvních ročníků Meduňky poradil čtenářům léčitel pan Josef Filip z
Prahy následující účinný a ověřený recept na olej z vlašťovičníku proti klíšťatům,
komárům a velkým mouchám. Doufáme, že tento recept třeba vyzkoušíte a že vám i
v budoucnu pomůže předejít nepříjemným setkáním s klíšťaty...
A panu Filipovi i po letech děkujeme!
Celý vlašťovičník promyjte, nastříhejte do zavařovací sklenice, zalijte
jedlým olejem, uzavřete víčkem a postavte na okno, na slunce na 8-10 dní. Pak
slijte do menších lahviček. Pro tři osoby stačí 50 ml na celé léto. Před
procházkou do přírody si tímto olejem namažte ruce, nohy až po kolena a třeba
i krk. Klíště se vám vyhne.
Mám to léta vyzkoušené. Potírám tím i psa na hlavě a zespodu a bezvadně to
funguje"
alaya1
24.03.15,09:38
Anika61
24.03.15,19:30
Viem,ze to tu niekde bolo..::confused:.ale dam pre Žabinku aj ostatnych:)medvedi cesnak
http://najmama.aktuality.sk/clanok/232939/medvedi-cesnak-zdravy-poklad-z-prirody/
kukučka
26.03.15,11:15
Tweety
28.03.15,07:18
Mária27
01.04.15,17:32
Pozvánka na Dni zdravia - vyzerá to zaujímavo

http://www.dnizdravia.sk/
milo2
04.04.15,03:17
Biznis farmapriemyslu s chorobami je najväčší podvod v histórii ľudstva. Produkt »zdravie«, prisľubovaný farmaceutickými spoločnosťami, však miliónom pacientov nie je dodaný. Naopak, »produkty«, ktoré sú vo väčšine prípadov dodané, spôsobia namiesto toho nové choroby, alergie na tkz. lieky a často aj smrť.
milo2
04.04.15,03:25
Automasáž ako cesta pre dosiahnutie fyzickej i duševnej harmonie
https://www.youtube.com/watch?v=sPmjnNGH_jI
výborné už som to odskúšal.
milo2
04.04.15,14:43
pre pevné zdravie je dôležité z tela odstrániť toxíny! radí o tom aj známi doktor MUDr. Jonaš http://www.detoxmarket.sk/content/14-mudr-j-jonas
áno toxíny sú hlavne z liekov, vysoká toxicita liekov nám ničí zdravie.
buchač
04.04.15,15:15
pre pevné zdravie je dôležité z tela odstrániť toxíny! radí o tom aj známi doktor MUDr. Jonaš http://www.detoxmarket.sk/content/14-mudr-j-jonas
áno toxíny sú hlavne z liekov, vysoká toxicita liekov nám ničí zdravie.
To vie každý aj bez Tvojich "múdrostí"....

Ale povedz to tým onkologickým pacientom, ktorým chemoterapia (teda toxické látky) zachránila zdravie - život...

------------------------------------------------------------


MUDr. Jonáš
Je významným šíriteľom moderných smerov prírodného lekárstva a zároveň autorom metódy riadenej a kontrolovanej detoxikácie organizmu. Okrem psychoterapie, psychoanalýzy a sexuológie sa stal odborníkom v mnohých oblastiach celostnej medicíny, ako je akupunktúra, funkčná diagnostika, biorezonancia, čínska medicína, makrobiotika alebo homeopatia. Vo svojej metóde riadenej a kontrolovanej detoxikácie úplne originálnym spôsobom skĺbil tisícročnú múdrosť rôznych, najmä východných civilizácií s modernými poznatkami súčasnej lekárskej vedy.
...kua, možno je aj zubár.........;)
Peggynka
04.04.15,15:53
MUDr. Jonáš
Je významným šíriteľom moderných smerov prírodného lekárstva a zároveň autorom metódy riadenej a kontrolovanej detoxikácie organizmu. Okrem psychoterapie, psychoanalýzy a sexuológie sa stal odborníkom v mnohých oblastiach celostnej medicíny, ako je akupunktúra, funkčná diagnostika, biorezonancia, čínska medicína, makrobiotika alebo homeopatia. Vo svojej metóde riadenej a kontrolovanej detoxikácie úplne originálnym spôsobom skĺbil tisícročnú múdrosť rôznych, najmä východných civilizácií s modernými poznatkami súčasnej lekárskej vedy.
...kua, možno je aj zubár.........;)

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1237224419
buchač
04.04.15,16:06
MUDr. Jonáš
Je významným šíriteľom moderných smerov prírodného lekárstva a zároveň autorom metódy riadenej a kontrolovanej detoxikácie organizmu. Okrem psychoterapie, psychoanalýzy a sexuológie sa stal odborníkom v mnohých oblastiach celostnej medicíny, ako je akupunktúra, funkčná diagnostika, biorezonancia, čínska medicína, makrobiotika alebo homeopatia. Vo svojej metóde riadenej a kontrolovanej detoxikácie úplne originálnym spôsobom skĺbil tisícročnú múdrosť rôznych, najmä východných civilizácií s modernými poznatkami súčasnej lekárskej vedy.
...kua, možno je aj zubár.........;)

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1237224419

Kúúúúa.....Zlatý Bludný balvan rok 2008 ....:D :D :D :D :D
korela
04.04.15,17:28
[QUOTE="Zitulda"]Ovocie na lačno ... Toto mi došlo mailom

Pozorne som si to prečítala. Mne lekár TČM zakázal jesť ovocie na raňajky nalačno, hlavne od jesene po jar, pretože ochladzuje organizmus. A južné ovocie ochladzuje tak či tak, je jedno, kedy ho človek skonzumuje. Ak ovocie hneď zrána, tak mi odporučil na pár sekúnd prevarené jablká. Teplé.
Je tiež fakt, že citrusy, banány a iné plody prinášajú tiež osoh. Iba to netreba preháňať.
Preto rastú melóny aj u nás v lete. Ako nakoniec všetko ovocie. Každé zemepisné má svoje plodiny.
korela
04.04.15,18:25
Ja by som si dovolila priložiť ešte tri videjká k p. Vítkovej a ďalším videám k tejto téme, na ktorých Číňanka žijúca v CZ ukazuje v prvom zázname v skratke cvičenie pre zdravie a krásu (má 65 a rozhodne nepôsobí na svoj vek) a hlavne by tu mohla zaujať najmä ženy, ktorým padajú vlasy, majú gynekol. problémy.
Ako na prvom, tak na druhých dvoch to vysvetľuje podrobnejšie účastníkom prednášok. Čo je dôležité, že pri každom cviku povie počet opakovaní. To by sa malo dodržovať. Aj podrobnejšie, k čomu sa cvik vzťahuje, učí ich to, je tam toho viac. Pod každým videom je popis.
Tieto veci sú dobré, dá sa dohľadať videí veľa. Kvôli komplexnosti.
Keď som sa ja necítievala v pohode a o týchto veciach som ani netušila, intuitívne som robila niektoré cviky, ktoré sú tu predvádzané.
Predčasom som tu uviedla tri rady pre okamžité "zburcovanie" energet. dráh, ako prvú pomoc. Posledná a hierachicky najvyššia je z prvej pomoci zatlačenie bodu pod nosom v strede medzi nosnou prepážkou a hornou perou, čiže tlačenie alebo malé krúženie bruškom prsta s malými prestávkami tlakom až do miernej bolesti cez kožu o ďasno. To nám pred 23 r. na prvom stretnutí povedal majster čikungu ako bonus, alebo motiváciu. Ešte dodal - aj keby ste mali zomrieť, toto vás zachráni. Samozrejme v závislosti od situácie. Zisťujem, že je to medzi ľuďmi už pomerne rozšírené. Vždy mi to zatiaľ pomohlo.

https://www.youtube.com/watch?v=9GCoJq629Mw
https://www.youtube.com/watch?v=cZw0ROE5BVA
https://www.youtube.com/watch?v=rG4VFi8aRiI
milo2
05.04.15,08:17
[QUOTE="Zitulda"]Ovocie na lačno ... Toto mi došlo mailom

Pozorne som si to prečítala. Mne lekár TČM zakázal jesť ovocie na raňajky nalačno, hlavne od jesene po jar, pretože ochladzuje organizmus. A južné ovocie ochladzuje tak či tak, je jedno, kedy ho človek skonzumuje. Ak ovocie hneď zrána, tak mi odporučil na pár sekúnd prevarené jablká. Teplé.
Je tiež fakt, že citrusy, banány a iné plody prinášajú tiež osoh. Iba to netreba preháňať.
Preto rastú melóny aj u nás v lete. Ako nakoniec všetko ovocie. Každé zemepisné má svoje plodiny.
mne zase poradili že nemám jesť len to čo rastie u nás v našom pásme. Určite ste už počuli o bananoch ktore je GMO a skušaju ho na obyvateloch afriky.
buchač
05.04.15,08:29
mne zase poradili ...

Ja by som Ti poradil niečo iné.... http://sk.wikipedia.org/wiki/Psychofarmakum
Je to vyrobené síce na chemickej báze, no určite TI to POMOŽE... ;) :D
Ing. Ľubomír Janoška
05.04.15,12:12
[QUOTE="Zitulda"]Ovocie na lačno ... Toto mi došlo mailom

Pozorne som si to prečítala. Mne lekár TČM zakázal jesť ovocie na raňajky nalačno, hlavne od jesene po jar, pretože ochladzuje organizmus. A južné ovocie ochladzuje tak či tak, je jedno, kedy ho človek skonzumuje. Ak ovocie hneď zrána, tak mi odporučil na pár sekúnd prevarené jablká. Teplé.
Je tiež fakt, že citrusy, banány a iné plody prinášajú tiež osoh. Iba to netreba preháňať.
Preto rastú melóny aj u nás v lete. Ako nakoniec všetko ovocie. Každé zemepisné má svoje plodiny.
mne zase poradili že nemám jesť len to čo rastie u nás v našom pásme. Určite ste už počuli o bananoch ktore je GMO a skušaju ho na obyvateloch afriky.

Nepočuli. Kto to povedal? Kde?
Terezia13
06.04.15,16:31
korela
06.04.15,19:03
po sviatkoch niečo zdravé
http://www.receptyonline.cz/recept--zeleninovy-jarni-salat--385.html
http://www.receptyonline.cz/recept--polevka-z-jarnich-bylinek-ii--12665.html
Ale veď dá sa aj počas sviatkov.:-) Nič v zlom. dnes mi dieťa cestou do prírody prinieslo pohánkové palacinky. Na nerozoznanie od klasických chuťovo. Tak som začala listovať na nete, a z pohánky pribudlo množstvo vynikajúcich receptov. Aj zo pšena. Podvečer som dostala za dobrú náruč medvedieho cesnaku. Tešila som sa ako malé dieťa.
lujza.j
06.04.15,19:08
220870
06.04.15,20:17
buchač
06.04.15,21:05
Parádny rozhovor.
http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/parkinson-alzheimer-rakovina-cukrovka-milan-calabek-radi-jak-tyto-nemoci-lecit-prirodnimi-latkami--1467735

Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
korela
07.04.15,06:02
Parádny rozhovor.
http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/parkinson-alzheimer-rakovina-cukrovka-milan-calabek-radi-jak-tyto-nemoci-lecit-prirodnimi-latkami--1467735

Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
Čo si tým chcel povedať? Priznám sa, ja tomu nerozumiem.
buchač
07.04.15,06:23
Parádny rozhovor.
http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/parkinson-alzheimer-rakovina-cukrovka-milan-calabek-radi-jak-tyto-nemoci-lecit-prirodnimi-latkami--1467735

Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
Čo si tým chcel povedať? Priznám sa, ja tomu nerozumiem.
Názov článku z linku je :

Parkinson, Alzheimer, rakovina, cukrovka. Milan Calábek radí, jak tyto nemoci léčit přírodními látkami
Článok som čítal, tie myšlienky sú všeobecné...rozpitvávať nemienim.
Cabálka by som prirovnal Havlovi...ten tiež "rozumel" politike a v konečnom dôsledku dojesexoval, čo len mohol...
----------------------------------------------
Citujem :


Diabetes se dá léčit pomocí správných tuků

Martina: Zmiňoval jste diabetes
Existuje léčení diabetu pomocí správných tuků

Pokud jde o něj, tak to je samozřejmě trochu jiné. Existuje léčení diabetu pomocí správných tuků. Ty správné tuky nedělíme podle nasycených a nenasycených, ale podle toho jak se štěpí mastné kyseliny.
Jde o to, že hledáme ty mastné kyseliny, které tvoří krátký, střední a velmi dlouhý uhlíkový řetězec. Ty oslovují naši slinivku a stimulují tvorbu inzulinu. Namísto těch s dlouhým řetězcem. (Které vhodné tuky to jsou, se dočtete zde)

Inzulín potřebujeme proto, aby se dostaly bílkoviny a aminokyseliny do buněk. Některé tuky, jako je EPA nebo DHA (oba z rybího tuku omega3), ho nepotřebují. A to jsou přesně ty tuky, které spolu s bylinami pomáhají.
Pýtam sa:
Ktoré štádium, ktorá veková hranica, ktorý typ, v akom stave...čo keď slinivka je už len do počtu, lebo neprodukuje inzulín ???
Sorry....ale nič moc.
Príroda je silná, no nie všeomocná....
korela
07.04.15,10:00
Parádny rozhovor.
http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/parkinson-alzheimer-rakovina-cukrovka-milan-calabek-radi-jak-tyto-nemoci-lecit-prirodnimi-latkami--1467735

Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
Čo si tým chcel povedať? Priznám sa, ja tomu nerozumiem.
Názov článku z linku je :

Parkinson, Alzheimer, rakovina, cukrovka. Milan Calábek radí, jak tyto nemoci léčit přírodními látkami
Článok som čítal, tie myšlienky sú všeobecné...rozpitvávať nemienim.
Cabálka by som prirovnal Havlovi...ten tiež "rozumel" politike a v konečnom dôsledku dojesexoval, čo len mohol...
----------------------------------------------
Citujem :


Diabetes se dá léčit pomocí správných tuků

Martina: Zmiňoval jste diabetes
Existuje léčení diabetu pomocí správných tuků

Pokud jde o něj, tak to je samozřejmě trochu jiné. Existuje léčení diabetu pomocí správných tuků. Ty správné tuky nedělíme podle nasycených a nenasycených, ale podle toho jak se štěpí mastné kyseliny.
Jde o to, že hledáme ty mastné kyseliny, které tvoří krátký, střední a velmi dlouhý uhlíkový řetězec. Ty oslovují naši slinivku a stimulují tvorbu inzulinu. Namísto těch s dlouhým řetězcem. (Které vhodné tuky to jsou, se dočtete zde)


Inzulín potřebujeme proto, aby se dostaly bílkoviny a aminokyseliny do buněk. Některé tuky, jako je EPA nebo DHA (oba z rybího tuku omega3), ho nepotřebují. A to jsou přesně ty tuky, které spolu s bylinami pomáhají.
Pýtam sa:
Ktoré štádium, ktorá veková hranica, ktorý typ, v akom stave...čo keď slinivka je už len do počtu, lebo neprodukuje inzulín ???
Sorry....ale nič moc.
Príroda je silná, no nie všeomocná....
Keby bol Havel prvý a posledný, ktorý by takto pristupoval k politike, bolo by na svete dobre.
Ale jedno je fakt, že ľudia sa čoraz horšie stravujú jednak kvôli finančným možnostiam, nevedomosti a nezáujmu. A politickým stratégiám to vyhovuje. Komplexne. Ak sa Cabálek tomu venoval aj "neprofesionálne", rozumej bez klasického med. vzdelania, ešte neznamená, že sa tomu nerozumie.
O liečbe diabetu osobne viem iba z tohto zdroja a tomuto zdroju verím.
http://www.2012rok.sk/wp/nezaradene/17397-pravda-bludy-cukrovke
http://www.centrumctm.sk/post/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek-43/
korela
07.04.15,10:06
Keď niekto hľadá informácie o prekyslení organizmu, väčšinou nájde potraviny rozdelené do skupín. Poznám zatiaľ iba tento zdroj, kde sú pri jednotlivých potravinách uvedené aj stupne Ph, takže si človek môže stravu vyskladať čo do najvyššej zásaditej hodnoty.
Spočítať a spriemerovať. Denne. Materiál poskytuje na 1. konzultácii.
http://www.ezoshop.sk/4071-subotic-boris-drac-alkalizujte-sa-a-zite-1912011-1-cd
buchač
07.04.15,11:19
Keby bol Havel prvý a posledný, ktorý by takto pristupoval k politike, bolo by na svete dobre.
Ale jedno je fakt, že ľudia sa čoraz horšie stravujú jednak kvôli finančným možnostiam, nevedomosti a nezáujmu. A politickým stratégiám to vyhovuje. Komplexne. Ak sa Cabálek tomu venoval aj "neprofesionálne", rozumej bez klasického med. vzdelania, ešte neznamená, že sa tomu nerozumie.
O liečbe diabetu osobne viem iba z tohto zdroja a tomuto zdroju verím.
http://www.2012rok.sk/wp/nezaradene/17397-pravda-bludy-cukrovke
http://www.centrumctm.sk/post/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek-43/
Najprv poriešime Havla..OKI ?

Mám Ti tu dať X linkov, ktoré vravia všeličo o Havlovi ?
Veď je to v podstate predchodca terajšieho prezidenta Zemana, teda čo sa chlastu týka. Akurát Zemana vidno pravidlene počervenejšieho a občas aj sa "potkne" na rovnom koberci.
--------------------------------------------------
Havla akurát obhajujú, že bol bohém...možno aj hej, ale zároveň bol aj ožran.
Havel narobil plno škôd, čo sa týka ekonomiky...aj keď na to nebol sám.
=======================================
Teraz trochu k Subotičovi.
Ver si čomu len chceš...trebárs aj tým Subotičovcom.
Ja verím svojej diabetologičke a tým to hasne.
Vidíš ten rozdiel ???
----------------------------------------------------
Tieto názory v diskusii o tých liečebných postupoch a vitamínoch sú zhodné s mojimi.
http://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/boris-subotic-mate-skusenosti-s-tymto-liecitelom/
Na Subotičovej stránke je plno linkov a odkazov na jeho produkty, takže niet o čom diskutovať.
---------------------------------------------------
Mimochodom, chceš vedieť môj názor ohľadom Tvojej osoby ?
Mám také šteklenie, že si tiež nejakým spôsobom zainteresovaná do jeho biznisu...alebo akási (nazvem) odnož, väzba...
-------------------------------------------------

Ako to slušne, jemne a aj dôstojne povedať ?
Neprajem nikomu žiadne zdravotné problémy...
No niekedy by sa poniektorým šmejdom (nemenujem nikoho , myslené všeobecne) určitá skúsenosť ohľadom poniektorých chorôb aj zišla...

Ale ešte raz ZDORAZNÍM !!!....NEPRAJEM NIKOMU, až také hovado nie som.
korela
07.04.15,12:03
Na základe toho, že mi lekári nevedeli pomôcť svojou cestou, trvalo to roky, začala som vnímať alternatívu. Nakoniec prišla ku mne sama. Bola úspešná a problém sa odstránil. Ak sa vyskytne problém, snažím sa ísť najprv cez ňu. Presne tak som išla intuitívne aj k nemu.
Naposledy som ho videla, ako sa ukončila liečba. Čo som sa rozprávala párkrát s jeho pacientmi, nebolo ich veľa, pretože ich objednáva presne a nie je veľká možnosť na debaty. Ale chodia k nemu ľudia s ťažkými dg. To je všetko. Že sa občas pozriem na jeho web, čo má nové, to je fakt. Ja mu nepotrebujem dohadzovať pacientov. Má ich jednak dosť, a najmä solventných. Pre mňa tá liečba bola nadštandardná, t.j. doslova nad moje pomery. Ale som napriek všetkému rada, že som ju absolvovala, pretože čo mal odstrániť, odstránil.
O ostatnom možno v inej téme, tu sa to nehodí.
korela
07.04.15,12:08
Ešte dodám, ak mám s niečím, niekým dobrú skúsenosť, rada ju odovzdávam ďalej. Dnes ešte stále veľa ľudí trpí zbytočne. Tak prečo nepomôcť?
Tweety
09.04.15,06:28
lujza.j
09.04.15,07:36
Prvu kuru so slanou vodou poznam....chodila na nu jedna pani,ale bola pod dohladom lekara.....
Mne vsetko pride drasticke...ked niekto zo stavu "zerem stero na patero" skoci do stanu nic...tak si viac ublizi ako pomoze...
....ja som opacna ja "nic" a obcas "stero na patero":D
Terezia13
15.04.15,14:51
dnes vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva naliehavú výstrahu nekonzumovať pangasa predávaného najviac v obchodoch Nitrazdroj, pôvodom z Vietnamu!!! Obsahuje nebezpečnú látku, názov látky by som skomolila, ale podľa názvu je to rastový hormón
Terezia13
15.04.15,18:17
Terezia13
18.04.15,15:22
alaya1
18.04.15,19:16
buchač
19.04.15,16:04
Najnovšia publikácia od najdietológa MUDrlanta Bukovského

"Varíme bez surovín a bez jedla"

Autor zaručuje absolútne schudnutie...čím dlhšie sa bude diéta dodržiavať, tým bude úbytok váhy lepší.... ;)
lujza.j
19.04.15,16:13
kokosový olej..odstraňovač strií :D...som sa pobavila...
buchač
19.04.15,16:31
kokosový olej..odstraňovač strií :D...som sa pobavila...

Dig šun more...ale to sa nesmieš natierať...to musíš používať vnútorne...
;) :D :D :D
lujza.j
19.04.15,16:36
kokosový olej..odstraňovač strií :D...som sa pobavila...

Dig šun more...ale to sa nesmieš natierať...to musíš používať vnútorne...
;) :D :D :D
trt makový:D...to je ako s pitím zeleného čaju....
a potom hento je o koži....
pmajap
19.04.15,18:34
kokosový olej..odstraňovač strií :D...som sa pobavila...

Dig šun more...ale to sa nesmieš natierať...to musíš používať vnútorne...
;) :D :D :D
Popíš ako užívaš, nech omladneme:D :D :D
buchač
19.04.15,18:35
kokosový olej..odstraňovač strií :D...som sa pobavila...

Dig šun more...ale to sa nesmieš natierať...to musíš používať vnútorne...
;) :D :D :D
Popíš ako užívaš, nech omladneme:D :D :D
Sa nedá ...... ;) :D :D :D
Nandrolon
20.04.15,03:33
Strie sa nedajú odstrániť, to len tak mimochodom. Ja mám od pŕs až pod pazuchy iné povrazy :-))))))))))))))))))
lujza.j
20.04.15,05:32
Jasne,ze nie ved je to roztrhana vrchna cast koze....
Dáša_
20.04.15,06:33
Jasne,ze nie ved je to roztrhana vrchna cast koze....
jasne, akurát v článku bol blbý nadpis, oni vlastne chceli povedať, ako zabrániť striam - mazaním kože :D
lujza.j
20.04.15,06:42
Jasne,ze nie ved je to roztrhana vrchna cast koze....
jasne, akurát v článku bol blbý nadpis, oni vlastne chceli povedať, ako zabrániť striam - mazaním kože :D
Nepomoze...aspon u mna nie...vrch brucha po pupok ok od pupku dole:eek:+ rozfaklene brucho po cisaraku a potom slepak...konec japonec...ale mam na haku v lete...bikiny su:D
lujza.j
24.04.15,14:04
Nandrolon
24.04.15,14:47
Dnes som si kupil v bioobchode tu kurGumu :-) bol som nadseny, az kym mi zena nepovedala ze to "korenie" sa da kupit v kazdych potravinach. Tak mi ostala aspon BIOkurGuma, som rozmyslal pred chvilou ci si ju nasypat do vina, ale nakoniec som to zavrhol :-)))))
Tweety
24.04.15,14:51
Nie je to kurguma ale kurkuma, je to výborné korenie.
lujza.j
24.04.15,15:06
dávam ako farbivo do mydla:D
Tweety
24.04.15,15:08
Aj jesť by si ho mala.
lujza.j
24.04.15,15:11
Aj jesť by si ho mala.
akurát vetrám pivko...do šampúchu:---..ešte povarím....
Nandrolon
24.04.15,15:17
Tweety, ved ja viem ako sa to vola, ale u mna to bude vzdy KURGUMA:-)))
pmajap
24.04.15,16:37
dve možnosti ako omladnúť o 10 rokov :D
https://youtu.be/HFZuTmGtvSU


https://youtu.be/vFarx0WR7QA
marjankaj
24.04.15,20:58
Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie?

Ulej.:D
babka - ježibabka
26.04.15,13:54
Vyššie je tu spomenutá kurkuma. Kamarátke poradila od kašľu jedna p. doktorka na lyžicu medu, posypať kurkumou, zjesť a zapiť vodou, čajom .......Nemám odskúšané.
Tweety
26.04.15,14:01
Kurkuma je prírodné antibiotikum s antioxidačnými účinkami.
Nandrolon
27.04.15,03:36
Už asi 3-tí deň si tú kurkumu /mletý koreň kúpený v bio-obchode/ dávam do čaju, dokáže pekne klesnúť na dno a po zamiešaní sa dá pekne vypiť.
Dávam tak pol čajovej lyžičky a tu som narazil na problém.
Vie niekto, ako by sa mala správne dávkovať, lebo všetkého veľa škodí... ???
ps: toto ma trochu zarazilo, citujem: "Upozornění: Nadměrné užívání kurkumy může u citlivějších osob vést k poškození zažívacího traktu a mít podíl na tvorbě žaludečních vředů."
Peggynka
27.04.15,05:35
Už asi 3-tí deň si tú kurkumu /mletý koreň kúpený v bio-obchode/ dávam do čaju, dokáže pekne klesnúť na dno a po zamiešaní sa dá pekne vypiť.
Dávam tak pol čajovej lyžičky a tu som narazil na problém.
Vie niekto, ako by sa mala správne dávkovať, lebo všetkého veľa škodí... ???
ps: toto ma trochu zarazilo, citujem: "Upozornění: Nadměrné užívání kurkumy může u citlivějších osob vést k poškození zažívacího traktu a mít podíl na tvorbě žaludečních vředů."
Čítala som,že z koreňa telo spracuje len 1% kurkumínu obsiahnutého v koreni.Ja varím so sušeným,ale vždy ho orestujem na tuku a pridávam ml.č. korenie.Chce to asi kopírovať používanie kurkumy v Indii,tam majú s tým bohaté skúsenosti (takže indická kuchyňa bude to pravé :) ).A čítaj aj tu:
Sušená kurkuma by mala byť nenahraditeľnou súčasťou korenín v našej kuchyni. Spolu s čiernym korením, ktoré zvyšuje jej účinnosť, pridávajme ju do: ryže, strukovín, omáčok, duseného a pečeného mäsa, knedlí a zemiakového cesta. Zelenine, polievkam a chuťovkám dodá čerstvú, prenikavú chuť, vôňu a farbu. Použime pritom technológiu indickej kuchyne, keď koreniny sa najprv niekoľko minút pražia v horúcom oleji/masti, čím sa zvyšuje biodostupnosť kurkumínu.
POZOR! Príjem kurkumy by mali obmedziť ľudia so žlčovými kameňmi, žltačkou, tehotné ženy, a všetci tí, ktorí sú náchylní na prekyslenie žalúdka!
A vraj ju nesmú užívať ľudia,ktorí berú liek warfarin (treba overiť !)
Nandrolon
27.04.15,05:41
dočítal som sa, že vo vode je nerozpustná /ale aj tak v žalúdku sú vždy nejaké tuky, takže sa rozpustí tam/, lepšie je ju rozpustiť napr. v olivovom oleji a ten potom po lyžiciach užívať.
Ináč ty máš inú kurkumu, ako mletý koreň? Z akej časti rastliny je tá tvoja, ja som myslel že všetko je vlastne to isté, mletý sušený koreň.
lujza.j
27.04.15,05:59
BXLmiami
27.04.15,06:07
Už asi 3-tí deň si tú kurkumu /mletý koreň kúpený v bio-obchode/ dávam do čaju, dokáže pekne klesnúť na dno a po zamiešaní sa dá pekne vypiť.
Dávam tak pol čajovej lyžičky a tu som narazil na problém.
Vie niekto, ako by sa mala správne dávkovať, lebo všetkého veľa škodí... ???
ps: toto ma trochu zarazilo, citujem: "Upozornění: Nadměrné užívání kurkumy může u citlivějších osob vést k poškození zažívacího traktu a mít podíl na tvorbě žaludečních vředů."
Čítala som,že z koreňa telo spracuje len 1% kurkumínu obsiahnutého v koreni.Ja varím so sušeným,ale vždy ho orestujem na tuku a pridávam ml.č. korenie.Chce to asi kopírovať používanie kurkumy v Indii,tam majú s tým bohaté skúsenosti (takže indická kuchyňa bude to pravé :) ).A čítaj aj tu:
Sušená kurkuma by mala byť nenahraditeľnou súčasťou korenín v našej kuchyni. Spolu s čiernym korením, ktoré zvyšuje jej účinnosť, pridávajme ju do: ryže, strukovín, omáčok, duseného a pečeného mäsa, knedlí a zemiakového cesta. Zelenine, polievkam a chuťovkám dodá čerstvú, prenikavú chuť, vôňu a farbu. Použime pritom technológiu indickej kuchyne, keď koreniny sa najprv niekoľko minút pražia v horúcom oleji/masti, čím sa zvyšuje biodostupnosť kurkumínu.
POZOR! Príjem kurkumy by mali obmedziť ľudia so žlčovými kameňmi, žltačkou, tehotné ženy, a všetci tí, ktorí sú náchylní na prekyslenie žalúdka!
A vraj ju nesmú užívať ľudia,ktorí berú liek warfarin (treba overiť !)
Netreba,je to tak,má protizrážanlivé účinky.
Peggynka
27.04.15,06:25
dočítal som sa, že vo vode je nerozpustná /ale aj tak v žalúdku sú vždy nejaké tuky, takže sa rozpustí tam/, lepšie je ju rozpustiť napr. v olivovom oleji a ten potom po lyžiciach užívať.
Ináč ty máš inú kurkumu, ako mletý koreň? Z akej časti rastliny je tá tvoja, ja som myslel že všetko je vlastne to isté, mletý sušený koreň.
Je to mletý koreň,len existuje ešte kurkumín v tabletkách:http://www.vivantis.sk/zdravie/kurkumin-komplex-300-mg-60-kapsli.html?utm_campaign=Vivantis.sk+-+Prozdravi+-+produkty&utm_source=google&utm_medium=cpc&ppcbee-adtext-variant=Cena+do+50+E+-+bez+slevy&gclid=CJ_ox6r6lcUCFQTnwgod1WQA7A
Terezia13
28.04.15,17:33
nenašla som vhodnejšiu tému, preto to dávam sem, ale môže to niekomu pomôcť
http://www.badatel.net/co-robit-ked-vam-zabehne-a-nema-vam-kto-pomoct-tymto-trikom-si-zachranite-zivot/
buchač
28.04.15,17:52
nenašla som vhodnejšiu tému, preto to dávam sem, ale môže to niekomu pomôcť
http://www.badatel.net/co-robit-ked-vam-zabehne-a-nema-vam-kto-pomoct-tymto-trikom-si-zachranite-zivot/

Fakt je problém nájsť "vhodnejšiu" tému...;)
Ale dúfam, že kvôli tomu dilinovi "Badatelovi" snáď nik nezaloží novú tému...by som sa teda asi fakt nasral.
Peggynka
29.04.15,05:24
nenašla som vhodnejšiu tému, preto to dávam sem, ale môže to niekomu pomôcť
http://www.badatel.net/co-robit-ked-vam-zabehne-a-nema-vam-kto-pomoct-tymto-trikom-si-zachranite-zivot/
Badatel by mohol vedieť,že sa to volá Gordonov manéver (u detí) a Heimlichov hmat :)
Terezia13
29.04.15,17:42
Terezia13
29.04.15,17:44
nenašla som vhodnejšiu tému, preto to dávam sem, ale môže to niekomu pomôcť
http://www.badatel.net/co-robit-ked-vam-zabehne-a-nema-vam-kto-pomoct-tymto-trikom-si-zachranite-zivot/

Fakt je problém nájsť "vhodnejšiu" tému...;)
Ale dúfam, že kvôli tomu dilinovi "Badatelovi" snáď nik nezaloží novú tému...by som sa teda asi fakt nasral.
jaj badatel nebadatel ja som už 3x bola totálne pridusená, tak som si myslela, že takých bude viac, ktorým to môže zachrániť život - čapnúť sa o zem :D
buchač
29.04.15,19:30
jaj badatel nebadatel ja som už 3x bola totálne pridusená, tak som si myslela, že takých bude viac, ktorým to môže zachrániť život - čapnúť sa o zem :D
Stačilo raz a poriadne... ;) :D :D :D

Možno Badatel niekde má návod...:rolleyes::---
Terezia13
04.05.15,17:55
Janka07
05.05.15,17:51
AC11 o ktorom som tu kedysi pisala a jeho ucinky pri Reumatickej artritide. Tejto pani lekari nedokazali lekari ani ziadne doplnky pomoct 8 rokov. Po 4 mesiacoch uzivania AC11 moze po rokoch pracovat a nema takmer ziadne bolesti http://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/purple-caps-ac-11/
buchač
05.05.15,18:10
AC11 o ktorom som tu kedysi pisala a jeho ucinky pri Reumatickej artritide. Tejto pani lekari nedokazali lekari ani ziadne doplnky pomoct 8 rokov. Po 4 mesiacoch uzivania AC11 moze po rokoch pracovat a nema takmer ziadne bolesti http://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/purple-caps-ac-11/

To AC 11, čo si písala...to myslíš tú reklamu ???

Divoké kone dnes nešli ???
Tak si dala niečo z Modrého poníka ???
Sena a ovsa im tam ešte nasyp, možno Ti to tam skôr zožerú...
Peggynka
05.05.15,18:26
AC11 o ktorom som tu kedysi pisala a jeho ucinky pri Reumatickej artritide. Tejto pani lekari nedokazali lekari ani ziadne doplnky pomoct 8 rokov. Po 4 mesiacoch uzivania AC11 moze po rokoch pracovat a nema takmer ziadne bolesti http://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/purple-caps-ac-11/
Stačilo si kúpiť tento "čaj" :) http://www.ezoshop.sk/2865-una-de-gato-vilcacora-caj
Janka07
05.05.15,19:19
Caj sa nemoze ani nahodou rovnat extraktu AC11 s 10 US patentmi a viac ako 40 studiami, ten extrakt je standardizovany na vysoky obsah jeho unikatnych latok carboxy alkyl esterov, min. 8 percent, co z caju neziskas,ani keby si ho pila na hektolitre :) To je realna skusenost zeny, ktorej AC11 az neuveritelne pomohlo, nejaky caj by jej takto vziadnom pripade nepomohol, trapila sa 8 rokov a vyskusala vsetko mozne, nepomohlo jej nic... Mozete si na tom fore vsimnut, ze je tam registrovana uz roky a uz pred rokmi tam zakladala temy o Artritide. Ma tam takmer 3 tisic prispevkov... Este pred pol rokom na Slovensku nikto o AC11 ani nechyroval. A buchac, s tebou skoda reci.... Vsade bol, vsetko videl... A co nevidel, nemoze existovat a byt dobre
http://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/poradte-pripravok-na-klby-2/?page=3
buchač
05.05.15,19:41
Caj sa nemoze ani nahodou rovnat extraktu AC11 s 10 US patentmi a viac ako 40 studiami, ten extrakt je standardizovany na vysoky obsah jeho unikatnych latok carboxy alkyl esterov, min. 8 percent, co z caju neziskas,ani keby si ho pila na hektolitre :) To je realna skusenost zeny, ktorej AC11 az neuveritelne pomohlo, nejaky caj by jej takto vziadnom pripade nepomohol, trapila sa 8 rokov a vyskusala vsetko mozne, nepomohlo jej nic... Mozete si na tom fore vsimnut, ze je tam registrovana uz roky a uz pred rokmi tam zakladala temy o Artritide. Ma tam takmer 3 tisic prispevkov... Este pred pol rokom na Slovensku nikto o AC11 ani nechyroval. A buchac, s tebou skoda reci.... Vsade bol, vsetko videl... A co nevidel, nemoze existovat a byt dobre

Blá, blá, blá....

Dievča moje, pre mňa sú dôležité určité informácie, napríklad z tej reklamnej stránky :

Povinná doložka: Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení produktu prípadne jeho nutričných a liečivých účinkov. Nemajú schválené liečivé účinky a nejedná sa o lieky. Neslúžia ako náhrada pestrej stravy.
-------------------------------------------
Klinické štúdie ? Zo všetkých strán sveta ?
A vieš, že ja na nich zvysoka kadím ? Pokiaľ nie sú schválené tým kompetentným úradom na Slovensku, tak tie sú na trt.
-------------------------------------------
Hm...ja som na Porade tiež nejaký piatok...a aj príspevkov v témach Zdravie mám dostatok...
-------------------------------------------
...a ozaj Janulka...ja zvyknem dávať ľuďom svoje skúsenosti...Ty skôr riešiš svoj bizňis.
--------------------------------------------
Všetko neviem...ale trúfam si tvrdiť, že som na tom oveľa lepšie ako Ty !
kukučka
05.05.15,19:47
Juraj, nechápem, prečo máš potrebu naťahovať sa, nestačí stlačiť nahlás a papá?
Janka07
05.05.15,19:48
:D Trepes 2 na 3.. Ten text musi byt na kazdej stranke s doplnkami, inak by porusovali zakon... Sa cudujem, ze to nevies, lebo ty vies vsetko... Ja ti zase kaslem na zaostaly Slovensky uradik, ked to ma desiatky studii a odbornych clankov lekarov z USA, Nemecka alebo Francuzka... Ten tvoj superdolezity urad ti akurat urobi rozbor, ci tam nie je nieco skodlive, tak isto ako to urobi XY uradov vo vsetkych krajinach, kde je produkt na trhu. Obycajna zbytocna formalita, nic viac. Ziadne studie o ucinkoch ten tvoj superurad neurobi. Ale to asi vies, kedze vies vsetko vyrazne lepsie ako ja. Podstatne su skusenosti uzivatelov a tie su casto az neuveritelne, vsetko ostatne je vedlajsie
Janka07
05.05.15,19:50
Nahlaste, tu sa ani nikto nechce dozvediet o niecom novom, co na Slovensku doteraz vobec nebolo
http://wpdevelopment.us/
http://www.whatisac11.com/Research.aspx
kukučka
05.05.15,19:55
Chceš reklamu? Napíš adminovi, dodrž pravidlá a nespamuj.
Janka07
05.05.15,19:58
Reklama nereklama, hlavne budem rada, ked to pomoze dalsim ludom tak ako tej pani... Produktov s AC11 je dost, staci si vybrat...
buchač
05.05.15,20:16
Juraj, nechápem, prečo máš potrebu naťahovať sa, nestačí stlačiť nahlás a papá?

Kukuč, keď ja som Ti taký optimistický ľudomil.
Poniektoré veci mi proste nedajú.
Viď aj toto nasledovné...


:D Trepes 2 na 3.. Ten text musi byt na kazdej stranke s doplnkami, inak by porusovali zakon... Sa cudujem, ze to nevies, lebo ty vies vsetko... Ja ti zase kaslem na zaostaly Slovensky uradik, ked to ma desiatky studii a odbornych clankov lekarov z USA, Nemecka alebo Francuzka... Podstatne su skusenosti uzivatelov a tie su casto az neuveritelne, vsetko ostatne je vedlajsie

Skúsenosti poniektorých užívateľov sa nedajú zovšeobecňovať.
Ja napríklad v tejto téme http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html nedávam/nedával som žiadne zaručené medikamenty...bral som tie svoje, správal som sa podľa doporučení tých "zaostalých" slovenských lekárov, ktorí ma zachránili. Tí zaostalí slovenskí lekári sa, že kua, uplatňujú v tom vyspelom západe...

Keď budeš TY užívateľom toho alebo onoho produktu a budeš vravieť zo svojích skúseností a výsledkov, vtedy sa mi ozvi a pokecáme na úrovni.
Inak si pre mňa len nick so 7 (siedmimi) reklamnými príspevkami, ktorého aj tak beriem a aj adekvátne reagujem.

Pochopila ?
------------------------------------------------------------------
Ten text je jasný...o tom potom.
Lenže Ty si ho asi nepochopila...ale vysvetľovať nemienim, podumaj si sama.
Janka07
05.05.15,20:27
Som uzivatelka AC11, mam tetaniu a tato latka mi velmi, velmi pomohla... Samozrejme nic nepomoze kazdemu rovnako, niekomu menej, inemu viac, ja nehovorim, ze to pomoze kazdemu vyborne a zarucene. To sa neda tvrdit ani pri farmaliekoch ani pri nicom
Ja som nepovedala ze Slovenski lekari su zaostali, nevkladaj mi slova do ust.
Terezia13
06.05.15,17:06
Terezia13
10.05.15,06:32
Terezia13
13.05.15,07:42
*Palmový olej: dobře utajený zabiják zabíjí i orangutany i nás?*
Vysoký obsah nasycených mastných kyselin (kyselina palmitová) přispívá
ke zvýšení hladiny cholesterolu a vzniku kardiovaskulárních
onemocnění. Je tedy velmi podobný nezdravým živočišným tukům, spíše
než jiným rostlinným olejům.Záludnost zmíněného tuku spočívá v tom, že
se přidává do mnoha potravin pod názvem "rostlinný tuk", takže výrobky
radostně nakupujeme v domnění, že děláme to nejlepší pro své
zdraví.Jeho inkognitu ve výrobcích v současné době nahrává i mezera v
potravinářské legislativě.*Ukázka potravin s obsahem palmového oleje:
*



http://www.jarojaromer.cz/palm_oil_vyrobky_s_po.htm
lujza.j
13.05.15,08:00
palmový olej u mňa iba v mydle-mojom:)
ani jeden výrobok u mna doma nie je...z hentých....

ono vždy je nejaký olej na pretrase....pre toó alebo pre ono.....
Terezia13
13.05.15,08:48
palmový olej u mňa iba v mydle-mojom:)
ani jeden výrobok u mna doma nie je...z hentých....

ono vždy je nejaký olej na pretrase....pre toó alebo pre ono.....
veď ani ja nekupujem, zo zásady, pretože pre plantáže na jeho výrobu likvidujú obrovské územia pralesov, tým ničia všetok život v pralese, lenže veľa ľudí pre "štýlový život snobský" ho kupuje, a ak jeden z nich to z tohto pochopí, budem rada, preto som to sem dala
lujza.j
14.05.15,11:44
mirma
14.05.15,14:10
lujza neviem či by som verila tým produktom :/
babka - ježibabka
18.05.15,05:31
Ešte stále je čas nazberať si mladé smrekové (môžu byť aj z iných ihličnanov) výhonky. Recept ja napríklad aj tu: http://www.dobrarada.sk/clanok/proti-kaslu-sirup-zo-smrekovych-vyhonkov.html
Tweety
18.05.15,05:54
lujza neviem či by som verila tým produktom :/
A neuvedieš dôvod, prečo neveriť včielkam? Propoolis, med, tinktúry z produktu včiel sú zdraviu prospešné. ALe je pravda, že som to kedysi mala priamo od včelára.
lujza.j
18.05.15,06:06
Vcelej materskej kasicky je malo...ostatok nemam problem....
Medpharma je normalna fabrika na vyrobu vyzivovych doplnkov-vitaminov....zjavne si nepochopila naco som to tu prilepila....tweety ano
lujza.j
24.05.15,15:04
Terezia13
27.05.15,10:51
aké bylinkové čaje si v tomto čase miešate? čím kombinujete skorocel kopijovitý? dávate si ho aj do smoothies? máte niekto už osvedčený recept na tento nápoj? vďaka
buchač
27.05.15,11:05
aké bylinkové čaje si v tomto čase miešate? čím kombinujete skorocel kopijovitý? dávate si ho aj do smoothies? máte niekto už osvedčený recept na tento nápoj? vďaka
Prestaň s tým šmotlies...:rolleyes:

Mám dosť, keď ide občas v telke reklama na henten zázračný stroj...;) :D :D :D
lujza.j
27.05.15,11:33
Smutis kaloricka bomba....a vela krat silne cukrova....
marjankaj
27.05.15,11:56
Čo sa dá urobiť pre zdravie?
Šak ulej.:D
Egészségedre! :cool: alebo egészsegedre? :---
lujza.j
01.06.15,18:01
FASTUM GEL gel
http://www.liekinfo.sk/liek-fastum-gel-gel-der-1x50-g-%28tuba-al%29-10158-pil.aspx


Nepoužívajte Fastum® gel
Fastum® gel nesmú používať pacienti, ktorí sú precitlivení na ketoprofén, aspirín (kyselina acetylsalicylová) alebo na iné protizápalové lieky, takzvané nesteroidové protizápalové lieky, fibráty (lieky znižujúce cholesterol) alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok lieku Fastum gel, pretože precitlivenosť sa môže prejaviť ako kožné a dýchacie poruchy.
Fastum® gel nemajú používať pacienti, ktorým užívanie aspirínu alebo iných nesteroidových protizápalových liekov vyvolalo astmu, rinitídu alebo žihľavku.
· keď máte známu precitlivenosť (alergiu) na ketoprofén, kyselinu tiaprofénovú, fenofibrát, blokátory UV žiarenia alebo parfémy.
· keď sa u Vás vyskytne akákoľvek kožná reakcia, vrátane kožných reakcií po súbežnej aplikácii prípravkov obsahujúcich oktokrylén, ihneď prestaňte používať Fastum® gel (oktokrylén je jedna z pomocných látok viacerých kozmetických a hygienických produktov ako sú šampón, prípravky po holení, sprchové gély, pleťové krémy, rúže na pery, krémy proti starnutiu, odličovače make-upu, vlasové spreje, ktorá pôsobí ako slnečný filter za účelom oddialenia fotodegradácie – poškodenia vplyvom slnka).
· počas liečby a nasledujúce 2 týždne po jej ukončení nevystavujte ošetrované miesta slnečnému žiarenia alebo UV žiareniu zo solária.
Fastum® gel sa nemá aplikovať na otvorené rany, poškodenú kožu, ani v blízkosti očí.



možno sa niekomu hodí...ide byť čas slnenia a záhradkárčenia...
reakcia na slnko pľuzgiere...pekné svinstvo.....
lujza.j
26.06.15,18:13
lujza.j
05.07.15,19:12
zelenydom
09.07.15,07:00
Zdravo zit by bolo lahsie, ak by nebol clovek obmedzeny financiami....(to len tak btw)
korela
09.07.15,21:10
Zdravo zit by bolo lahsie, ak by nebol clovek obmedzeny financiami....(to len tak btw)
Veď o to ide.
buchač
10.07.15,05:26
Zdravo zit by bolo lahsie, ak by nebol clovek obmedzeny financiami....(to len tak btw)
Veď o to ide.

Hm...ale niekto aj nesúhlasí...viď.

http://www.porada.sk/t267659-je-ovocie-a-zelenina-v-obchodoch-zdrave.html#post2734407
lujza.j
12.07.15,04:48
http://ona.idnes.cz/jak-prestat-jist-cukr-0ta-/zdravi.aspx?c=A150626_135914_zdravi_pet

Konzumace cukru je navíc návyková, podobně jako závislost na drogách.
Terezia13
12.07.15,16:09
lujza.j
22.07.15,07:30
Evian v prskacej flaske....na ksicht,telo....alebo inu ....vodu:)
Nandrolon
03.08.15,10:28
buchač
03.08.15,10:38
buchač
03.08.15,15:16
Badatel.net - No.1 portál o zdraví v Česku a na Slovensku

http://www.badatel.net/
Nandrolon
03.08.15,15:30
Klikol som na prvy odkaz, kde sa riesia nejake mandlove kamene... Spec. nastroj je spomenuta druha strana fixky. Ten web by mali zakazat a tvorcov zavriet na psychiatriu do kazajky...
buchač
03.08.15,15:55
Klikol som na prvy odkaz, kde sa riesia nejake mandlove kamene... Spec. nastroj je spomenuta druha strana fixky. Ten web by mali zakazat a tvorcov zavriet na psychiatriu do kazajky...
Tento web je na nie psychiatriu.
Tento web je na kriminál.
Lebo zneužíva situáciu a obohacuje sa na nemocných.
buchač
14.08.15,08:19
Biť bejzbolkou po hlave a do rán sypať soľ takýmto a im podobným !!!!
Do prievanu, do vetra zavesiť a nechať schnúť...

http://www.sme.sk/c/7963335/liecitelka-som-vietor-robim-si-co-chcem-rozhovor.html
jar88
15.08.15,05:19
Zázračné MMS :-)))
http://www.topky.sk/cl/10/1490427/Slovak-pil--zazracny--elixir--ktory-si-namiesal-vdaka-internetu--Teraz-zahadne-zomrel

DÚFAM...PEVNE DÚFAM...že si Tvoj príspevok prečíta aj príslušná osoba - Bádateľka.

http://www.porada.sk/t127571-p3-mms-miracle-mineral-supplement.html#post2471473
Nuž aj ja som i prečítal a prečítal som kadečo s tým súvisiace, až som sa dostal k stránke lovcov šarlatánov:
http://www.lovcisarlatanov.sk/miracle-mineral-solution-alebo-mam-malo-starosti/#more-94
Veľmi som sa na začiatku potešil, že sa práve na Slovensku našla skupina odborníkov (lekárov), ktorí sa pustili (ako prví na svete) do logického a argumentačného vyvrátenia liečitelskych bludov.
-------------------------------------
Ale nič také. Zas len táraniny bez argumentov a rovnaká rétorika, ako u šarlatánov.
Tak mi napadla logická otázka, prečo sa ešte stále nepustila nejaká dobre vybavená farmaceutická spoločnosť do adekvátneho výskumu, aby preukázala Humblovo šarlatánstvo?
-----------------------------------------------------
Alebo sa tak už stalo, ale výsledky ich výskumu by nebolo pre nich vhodné zverejniť?
bettylou
15.08.15,06:25
Dozreli arónie, odšťavila som, 1ku1 s cukrom plus pol citrodeka rozmiešala a do fliaš. Nezvarené. :) Štamperličok denne, môže byť. :D
kukučka
15.08.15,08:03
To si radšej mohla zaliať rumom, pridať trošku cukru, klinček, škoricu.
Prečítaj si, z čoho sa vyrába kyselina citrónová.
Kvaka
15.08.15,08:15
Kukučka, našla som toto http://www.szu.cz/uploads/documents/czzp/vyziva/legislativa/stanovisko-kyselina-citronova.pdf Je tam napísané, že sa vyrába fermentáciou melasy alebo trstinového cukru. Používam túto kyselinu v minimnožstve do štiav, či sirupov, najmä pri "namáčaní" ovocia, aby pustilo šťavu, keď robím napríklad sirup z ríbezlí za studena.
kukučka
15.08.15,08:17
zapálené hrdlo - táto rada sa mi veľmi pozdáva

http://www.poznanie.sk/prakticke/ludovy-liek-zapalene-hrdlo.php
nezaškodí zopakovať
kukučka
15.08.15,08:24
Ja používam len citrónovú šťavu.
Neviem ten článok teraz nájsť, tuším som dávala aj na poradu, bolo tam písané o plesni.
Dáša_
15.08.15,08:52
zapálené hrdlo - táto rada sa mi veľmi pozdáva

http://www.poznanie.sk/prakticke/ludovy-liek-zapalene-hrdlo.php
nezaškodí zopakovať

áno, toto používam na striedačku s kloktaním šalviou alebo slanou vodou. Keď začne bolieť hrdlo, stačí len škrabanie, tak vstávam aj v noci každé dve hodiny a zaručene pomáha.
lujza.j
15.08.15,10:58
posledná bolesť v hrdle + hlasivky v rici...
http://www.hanus.sk/eshop/silice/salviova-silica

herpes,zub-ďasno...
http://www.hanus.sk/eshop/silice/kajeputova-silica
bettylou
15.08.15,18:50
To si radšej mohla zaliať rumom, pridať trošku cukru, klinček, škoricu.
Prečítaj si, z čoho sa vyrába kyselina citrónová.
nemohla, alkohol pre mňa zdravý nie je, ale ak niektomu chutí. a rum brrr grcám. babina kyslila len citrodekom a dožila sa vyše 90. aj minerálne baby oleje sa vyrábajú z ropy a tu sme.
bettylou
15.08.15,18:52
Ja používam len citrónovú šťavu.
Neviem ten článok teraz nájsť, tuším som dávala aj na poradu, bolo tam písané o plesni.
a ty vieš čím sa striekajú citróny? :D
korela
15.08.15,19:05
Dajú sa kúpiť aj nestriekané.
korela
15.08.15,19:12
Komu neprekážajú minerálne oleje, nemusí si kupovať kvalitnú a nezávadnú pre zdravie kozmetiku a natierať sa motorovým olejom.
Sme síce tu, ale ako sa zvýšila chorobnosť ľudí, alergie, ekzémy a pod.? Čo má ešte ľudský organizmus zvládnuť? Strava, vzduch, kozmetika, všadeprítomná chémia a hluk. Čo sa nedá zjesť, vypiť, nepoužije sa predsa na pokožku.
korela
15.08.15,19:16
Hit dneška, trstinový cukor obsahuje plesne. Buď kupovať v bio kvalite, alebo si zistiť zn., ktorá je bezpečná.
kukučka
15.08.15,20:30
Lou, u nás sa hovorí: ty vieš figu, čo je dobré :--- :D
Kvaka
15.08.15,20:36
Už som robila sirup z ríbezlí aj vylúhovaním čistou citrónovou šťavou, ale je to lepšie, ak miešam s kyselinou citrónovou, dávam tak pol na pol, aby mi to rýchlo neskvasilo.
korela
16.08.15,12:37
Dajú sa kúpiť aj nestriekané.

Dajú sa kúpiť aj nestriekané.
Áno, dajú sa kúpiť citróny aj nestriekané, ak by táto informácia v dnešnej dobe niekoho ešte obišla.
bettylou
17.08.15,07:11
Lou, u nás sa hovorí: ty vieš figu, čo je dobré :--- :D
Ja viem, čo je dobré, a ty? Nemienim kôli tvojmu rumu prísť o vodíčák. :D
bettylou
17.08.15,07:14
Dajú sa kúpiť aj nestriekané.

Dajú sa kúpiť aj nestriekané.
Áno, dajú sa kúpiť citróny aj nestriekané, ak by táto informácia v dnešnej dobe niekoho ešte obišla.
Ta u nas ne. U nás sme radi, že sú vôbec nejaké citróny a aj to nie vždy. Citrodeko máme. Trpíš samomluvou, či to ozvena? :D Len kľud. :D
korela
17.08.15,08:48
Robí mi to myš asi zasa. Ak niekto potrebuje niečo špeciálne, všetko sa dá objednať až do domu.
babka - ježibabka
17.08.15,16:06
Robí mi to myš asi zasa. Ak niekto potrebuje niečo špeciálne, všetko sa dá objednať až do domu.
Jéj aj u nás som našla leták v bráne. Ponúkajú Pizu asi 20 druhov s dovozom. Žeby som si pre tú srandu objednala? Veď ani neviem, čo je to.:D
korela
17.08.15,20:11
Robí mi to myš asi zasa. Ak niekto potrebuje niečo špeciálne, všetko sa dá objednať až do domu.
Jéj aj u nás som našla leták v bráne. Ponúkajú Pizu asi 20 druhov s dovozom. Žeby som si pre tú srandu objednala? Veď ani neviem, čo je to.:D
Ak si fakt ešte nejedla, tak vyskúšaj. Skúšaj všetko kým žiješ, potom sa už nebude dať. :-)
Ak môžem odporučiť, nevyberaj si také, kde je saláma, klobáska a pod. ale skôr normálne prísady. Ale môže sa stať, že nebudeš i tak spokojná. Ale vyskytnú sa i dobré pizzérie. Uvidíš a začneš si doma piecť.
bettylou
17.08.15,20:25
Robí mi to myš asi zasa. Ak niekto potrebuje niečo špeciálne, všetko sa dá objednať až do domu.
neda, ani taky koks :D
korela
17.08.15,20:44
Nám vždy vyhodili celú fúru na zimu.
korela
17.08.15,21:53
V podstate ide o zdravie.
https://dennikn.sk/215440/zajacik-ktory-chce-zaspat-sa-stal-bestsellerom-deti-uspi-za-par-minut/?ref=tit
Zajačik, ktorý chce zaspať, sa stal bestsellerom, deti uspí za pár minút
buchač
18.08.15,06:44
Robí mi to myš asi zasa. Ak niekto potrebuje niečo špeciálne, všetko sa dá objednať až do domu.
neda, ani taky koks :D

Nám vždy vyhodili celú fúru na zimu.

.
babka - ježibabka
18.08.15,07:02
Robí mi to myš asi zasa. Ak niekto potrebuje niečo špeciálne, všetko sa dá objednať až do domu.
Jéj aj u nás som našla leták v bráne. Ponúkajú Pizu asi 20 druhov s dovozom. Žeby som si pre tú srandu objednala? Veď ani neviem, čo je to.:D
Ak si fakt ešte nejedla, tak vyskúšaj. Skúšaj všetko kým žiješ, potom sa už nebude dať. :-)
Ak môžem odporučiť, nevyberaj si také, kde je saláma, klobáska a pod. ale skôr normálne prísady. Ale môže sa stať, že nebudeš i tak spokojná. Ale vyskytnú sa i dobré pizzérie. Uvidíš a začneš si doma piecť.
Toto ponúkajú z inej dediny. U nás síce pizéria je, ale som tam ešte nebola. A na dedine si tam teraz duplu nepôjdem sadnúť. To by vypadalo tak, že som iba čakala na to, aby muž otrčil kopytá a ja sa idem flákať. Neber to v zlom, ale na dedine je to proste tak. Kupuje sa to, čo obchod ponúka. Nemáš na výber.
lujza.j
18.08.15,07:08
pre mňa pica naj...úplne jednoduchá....minimum kombinácii....
buchač
18.08.15,07:14
pre mňa pica naj...úplne jednoduchá....minimum kombinácii....
Taká je najlepšia ;) :D :D :D :D :D :D :D
lujza.j
18.08.15,07:21
pre mňa pica naj...úplne jednoduchá....minimum kombinácii....
Taká je najlepšia ;) :D :D :D :D :D :D :D
juroó dobre vieš...že hovorím o jedle...lebo u nas doma "ideme na picku"-píš ako počuješ:---:D
buchač
18.08.15,07:31
pre mňa pica naj...úplne jednoduchá....minimum kombinácii....
Taká je najlepšia ;) :D :D :D :D :D :D :D
juroó dobre vieš...že hovorím o jedle...lebo u nas doma "ideme na picku"-píš ako počuješ:---:D
Šak aj ja o jedle ...;)

Ale taká fasácka "Gazdovská pizza" nemá chybu..
Cesto, na to trochu pretlaku, šmaríš slaninku Adidas, salámku, klobásku, feferóny, posypeš syrom, vyklopíš vajíčko....a hajde do pece.
Nema problema, nema chybu, nema hlad...:)

Ale hentú si dávam len u jedného šraca...overený je...a v mrazáku mám aj cesto, ktoré on robil. Takže otázka ..."žeby bola dnes pizza ?"....malá je na prázdninách - by si určite dala tiež...:)
lujza.j
18.08.15,07:57
ja nemám rada prekombinované....ak salám ta taký ten talošský čípoš...ten dávno...ale to len syr..salam....špenátová je moja...formadži...samozrejme bez rajčinovej sózy..a potom šampionova...ale "šampony"nie kozmické-z plechofky, ale čerstvé:)..kombinujem max tak..že formadži dám šampjony...spinači...
Terezia13
27.08.15,05:37
bettylou
28.08.15,01:17
Nám vždy vyhodili celú fúru na zimu.
tak to asi nie
bettylou
28.08.15,01:20
ja nemám rada prekombinované....ak salám ta taký ten talošský čípoš...ten dávno...ale to len syr..salam....špenátová je moja...formadži...samozrejme bez rajčinovej sózy..a potom šampionova...ale "šampony"nie kozmické-z plechofky, ale čerstvé:)..kombinujem max tak..že formadži dám šampjony...spinači...
Lui, dubákovú si koštovala? calkom ok je
bettylou
28.08.15,01:21
Tweety
02.09.15,05:31
2009
03.09.15,05:29
Bomba pre rednúce kosti
2009
03.09.15,05:39
Zemiaková šťava
Zemiaková šťava – údajne naozaj fantastická a zdravá. Nesk​úšal som to - uvítam info o skúsenostiach.

ZEMIAKOVÁ ŠŤAVA



1. Zemiaková šťava je vynikajúci protizápalový nápoj. Veľmi dobre funguje pri artritíde a pri​

mnohých ďalších form​ách zápalových bolestí, najmä však bolestí kĺbov a bolestí chrbta. Zemiaková šťava zvýši krvný obeh vo všetkých častiach Vášho tela.



2. Zemiaková šťava je zásaditá a zabraňuje chorobám ako súkardiovaskulárne choroby a dokonca pomáha predchádzať rakovine.



3. ​Zemiaková šťava je vynikajúc​a na ekzémy a akné - pomáha upokojiť kožu.



4. ​Zemiak​ová šťava Vám pomáha pri chudnutí - vypite jednu šálku zemiakov​ej​ šťavy ráno, ešte pred raňajkami a potom večer 2-3 hodiny pred tým, než pôjdete spať. Zemiaková šťava sama o sebe nemá skoro žiadnu chuť a tak ju môžete namiešať s inými šťavami, napr. ideáln​a je mrkvová. Ak musíte sladiť, môžete pridať napríklad trochu medu.



5. ​Zemiaková šťava tiež odplavuje z tela kyselinu močovú.



6. ​Zemiaková šťava znižuje tiež hladinu cholesterolu - všeobecne zlepšuje Váš zdravotný stav.



7. ​Zemiaková šťava je tiež lacná varianta pre detoxikáciu vášho tela. Zemiaková šťava sa používala v Japonsku a na ďalších miestach na svete k liečbe hepatitídy a táto liečba mala dobré výsledky.



8. ​Zemiaková šťava je tiež dobrá pre liečbu pankreatitídy a pri ochorení obličiek. Zemiaková šťava je tiež vhodná pre ľudí, ktorí majú cukrovku a vysoký krvný tlak.



9. ​Zemiaková šťava tiež zabraňuje tvorbe vápenatých kameňov v močových cestách.



10. ​Zemiaková šťava je tiež vhodná ako podporný prostriedok na liečbu nádorov a rakoviny - červené a fialové zemiaky obsahujú veľké množstvo antokyanov a ten zastavuje rast rakovinových buniek. Žlté a oranžové zemiaky obsahujú veľké množstvo zeaxantínu a ten je dôležitý pre zrak.



11. ​Zemiaková šťava je alkalická a tak je ideáln​a​ pre upokojenie tráviaceho traktu, liečenie porúch trávenia a pri prebytku kyselín v tele. Tiež je vynikajúca pri hojení podráždených čriev a tiež pomáha pri hojení

žalúdočných vredov. Je to zázračný produkt pre gastrointestinálny trakt.



12. Zemiaková šťava je plná vitamínov A, C, B a ďalej tiež obsahuje fosfor, vápnik, železo, draslík, zeaxantín, vlákniny, a bielkoviny!



Vždy používajte zrelé zemiaky, bez čiernych škvŕn, bez zelených plôch - tieto oblasti obsahujú toxíny - uistite sa, že všetky tieto plochy boli odstránené pred odšťavovaním. D​o zemiakových štiav môžete​ pridávať iné šťavy​ ako napríklad mrkvovú alebo dokonca aj bylinky ako je žihľava, šalvia a pod.​
kukučka
10.09.15,07:33
KRASOVČELAŘENÍ - veľmi pekné, ak nie celé, vypočujte si aspoň od cca 28 min o zdraví
https://www.youtube.com/watch?v=54JGlK0rWO0
lujza.j
10.09.15,08:39
Čistý agátový med je veľmi svetlý, žltkasto biely alebo žltý, prímesi pridávajú tmavšie žlté alebo zelenkasté zafarbenie. Ak včely využili agát ako jediný kvetinový zdroj nektáru, med môže byť veľmi transparentný, ako tekuté sklo.
Med zostáva dlho tekutý a nekryštalizuje vďaka vysokému obsahu fruktózy.



http://www.slovensky-med.sk/agatovy-med
Dáša_
14.09.15,11:15
profesor Šamánek a víno vo všechnipárty
https://www.youtube.com/watch?v=9ZLNSwuSpcg
elis85
25.09.15,12:26
Ak ide o prekyslenie organizmu, nie je to mýtus. Je to závažné ochorenie. Sama som týmto dlho trpela, začalo to klasickými príznakmi ako častá únava, bolesti hlavy a postupne to prešlo do ďalších. V noci som nemohla spať, bola som nevyspatá, nervózna, na to kožné problémy a ďalšie nepriaznivé príznaky. Snažila som sa dosiahnúť zlepšenie vyváženou stravou, no nie je to vôbec ľahké. Pre optimálnu hladinu pH organizmu potrebujete denný prísun množstva účinných látok a dodržiavať to nie je ľahké. Skúšal som aj rôzne prírodné produkty, vitamíny a ich kombináciu, no odstránenie nepriaznivých účinkov neprichádzalo. Pomohlo mi až keď sa ku mne od známej dostalo Alkalio. Ten obsahuje všetkých 19 látok potrebných pre účinné odkyslenie. Tie všetky čo potrebujete pre odkyslenie, pozrite ich zoznam na http://alkalio.sk/ Priaznivé účinky nastúpili už v priebehu pár dní. Brať len určitý produkt alebo vitamíny nie je riešenie.
buchač
10.10.15,18:17
lujza.j
10.10.15,19:09
Priaznivé účinky nastúpili už v priebehu pár dní.
http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif... http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Funny%20Smileys/talk%20to%20the%20hand.gif


elis85 Pochváliť
Ja som si týmto prešla, veľmi dlho sa mi nedarilo dosiahnúť správne pH a ani priaznivé účinky odkyslenia neprichádzali. Odkyslenie len pomocou stravy je ťažké. Ja som to takto najprv tiež skúšala, no je ťažké mať denný príjem potrebných účinných látok v dostatočnom množstve. Tých látok je celá rada. Potom to bola kombinácia rôznych vitamínov a ďalších prípravkov, no zbavenie sa prekysleného organizmu stále neprichádzalo. Už som bola zúfala, no na koniec som dostala tip na Alkalio. Ten obsahuje všetkých 19 účinných látok pre odkyslenie organizmu a dosiahnutie optimálnej hladiny pH organizmu. Ja ho užvívam pravidelne a priaznivé výsledky odkyslenia sa dostavili veľmi rýchlo, už v priebehu pár dní Na svojich stránkach ešte majú teraz poštovné zadarmo a zvýhodnené balenie.
Naposledy upravil Chobot : 30.09.15 at 15:46

v inej teme..
..chodí sem len zadreť reklamu...alebo dať bezvýznamný príspevok...do počtu
buchač
10.10.15,19:50
Priaznivé účinky nastúpili už v priebehu pár dní.
http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/oh%20my.gif... http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Funny%20Smileys/talk%20to%20the%20hand.gif
v inej teme..
..chodí sem len zadreť reklamu...alebo dať bezvýznamný príspevok...do počtu

Aj inde je za reklamnú agentku...
bettylou
16.10.15,23:57
pár faktov o takzvanej ketodiéte, teda o predávaných produktoch

http://zdraveinfo.blogspot.com/2015/07/ochutnali-sme-ketodiet.html
lujza.j
17.10.15,04:22
To si sa mohla opytat aj mna....:)
bettylou
17.10.15,22:53
zato som to sem fukla, lebo viem, že sa tými sáčkami živíš. :D
korela
19.10.15,10:59
Pre anémiu, u nás bol dostať sirup ešte nedávno, v okolí v zahraničí sa predáva. EN výrobok.


https://www.vitabiotics.com/feroglobin/original/

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51lsFGoT%2BuL.jpg
bettylou
23.10.15,09:32
vie niekto, aký je botanický názov rastliny "cinceria", používa sa na žalúdok?
lujza.j
24.10.15,18:27
http://www.netky.sk/clanok/chemicka-latka-v-zubnej-paste-colgate-sposobuje-rakovinu

aj inde...
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=triclosan%20v%20kozmetike&es_th=1

Látka triclosan je antibakteriálne a protiplesňové činidlo a bežne sa vyskytuje v antibakteriálnych výrobkoch, rovnako ako v dezodorantoch, ústnej vode, zubných pastách a pod.

triclosan: antibakteriálna chemikália, niekedy predávaná pod názvom Microban, pridáva sa do prostriedkov na umývanie riadu, tekutých mydiel, ústnych vôd, utierok, zubných pást, dosiek na krájanie, má slabú schopnosť rozložiť sa v prostredí, takže môže kontaminovať naše telá.


Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/2363267/vstupte-s-nami-do-sveta-chemikalii-o-ktorych-asi-nemate-ani-tusenie.html#ixzz3pW02Hb7C
korela
24.10.15,20:21
Je to všade, v potravinách, po rekonštrukcii bytu, odevoch, hrncoch (kovy) dá sa vyhnúť iba čiastočne.
Keramika, smalt, sklo, porcelán, už sú na trhu keramické podlahy s visage dreva. Krásne.
V článku nepísali o alz a parkinsonovi, nervovom systéme, v jedoch, ktoré aj dýchame, sa poškodzuje nervový systém, v mozgu sa vytvárajú kaverny.
Táto téma je ešte otvorená http://www.porada.sk/t271183-spalovanie-drevotriesky.html

http://www.porada.sk/t143696-p2-problem-so-susedmi-vecny-smrad.html. Ale túto už niekto uzavrel, pričom je to téma skutočne večná. Obhajcovia dedinského života - zvieratká, zelenina a iné vypestované dary prírody pôjdu hneď bokom pri neprispôsobivom susedovi, nemusí ísť ani o roma-ntika. Drevotrieska, staré lakované okná, niektoré druhy paliet, oleje a pod. nepatria v žiadnom prípade do vykurovacích telies. Hubatá napísal ódu na dedinský život, Chobot je tiež veľkým obhajcom života na dedine, lenže toto sa deje aj v mestách, ale hlavne ide o princíp, a tým je v prvom rade n a š e s p o l o č n é životné prostredie.
V našom prípade zomrela tento rok susedka v ideálnom veku. Zaujímalo by ma, ako to vnímal zo svojho pohľadu sused spaľovač bordelu. Kým tu nebýval, bol svätý pokoj. Nikdy neviete kto sa do vášho okolia prisťahuje, lebo sa často v téme oponovalo, veď každý vie, kde sa sťahuje. To nie je argument. Diera v zákone, Česi už majú zákonnú úpravu. Začalo to hore Sliezskom.
Dáša_
25.10.15,06:29
vie niekto, aký je botanický názov rastliny "cinceria", používa sa na žalúdok?

možno niečo takáto http://www.nazdravie.sk/zemezlc-mensia/
Aanika
27.10.15,10:38
Cibuľový zábal na nohy je ľudovým liekom z dôb našich prarodičov, kedy jedinými spôsobmi liečby boli tie domáce. Táto metóda je veľmi výhodná pre očistu tela, stimulovanie cirkulácie, v boji proti chrípke a nádche, či jednoducho pre zlepšenie vášho zdravia vo všeobecnosti.
Na túto liečbu budete potrebovať len pár vecí:


cibuľa
potravinová fólia
teplé vlnené ponožky

Metóda:


1. Cibuľu narežte na tenké krúžky a chvíľu počkajte, kým sa objaví šťava.
2. Kúsky cibule priložte na chodidlá a upevnite ich tam potravinovou fóliou. Nielenže zabráni cibuli, aby odpadávala, no zabraňuje aj nepríjemnému zápachu.
3. Oblečte si teplé ponožky. Vlnené sú najideálnejšie, nakoľko poskytujú nohám viac tepla. Za starých čias sa ponožky obliekali priamo na cibuľové kúsky. V prípade, že si všimnete, že cibuľa dráždi vašu pokožku, podrvte ju a zmiešajte s nejakým olejovým krémom či mandľovým olejom.
4. Najlepšie je, ak táto liečba pôsobí cez noc počas vášho spánku. Liečivé zložky cibule sa dostanú do vášho krvného obehu cez pokožku, a tak prečistia krv. Cibuľa má antibakteriálne vlastnosti, ktoré stimulujú cirkuláciu a odstraňujú z tela toxíny.
5. Odporúča sa použiť podomácky vypestovanú cibuľu, ktorá nebola chemicky ošetrená.
6. Ráno odstráňte cibuľové kúsky a očistite si nohy studenou vodou. Následne si zoberte opäť vlnené ponožky, aby ste sa zahriali.
Prvou vecou, ktorú si všimnete, je to, že sa cirkulácia vašej krvi badateľne zlepšila, nakoľko teraz dosahuje aj tie najmenšie krvné cievy. Preto je táto liečba odporúčaná obzvlášť pre ľudí, ktorí trpia slabou cirkuláciou či cukrovkou.
Zdraví ľudia by mali túto metódu používať taktiež, nakoľko predstavuje prevenciu voči nádcham a vírusom. Ak vás zmohla nádcha, chrípka, horúčka, zápal pľúc či hrdla, použitím tohto lieku odstránite symptómy v priebehu jedného dňa. Pri chrípkach a nachladnutiach sa takáto liečba odporúča prevádzať dovtedy, kým príznaky nezmiznú, zatiaľčo pri očiste tela a krvi len občasne.http://www.topmagazin.sk/wp-content/uploads/2015/10/YOU-WANT-TO-BE-HEALTHY-%E2%80%93-APPLY-ONION-COATINGS-ON-THE-FEET-640x341.jpg
Aanika
27.10.15,10:47
V lete sa citrónová šťava často konzumuje ako osviežujúci nápoj. Okrem toho, že sa používa ako potravina je citrón tiež zahrnutý v rôznych domácich liekoch na širokú škálu ochorení. Často sa tiež využíva na liečbu kožných problémov, pre zdravšie vlasy či belšie zuby. Vďaka antioxidantom a látkam, ktoré obsahuje zlepšuje mnohé telesné funkcie. Popri tom zohráva dôležitú úlohu pri stimulácii funkcie pečene a posilňovaní imunitného systému. Znižuje počet voľných radikálov a zabraňuje vzniku a vývoju ďalších ochorení.
Okrem toho nedávne výskumy preukázali, že citrónová kôra má viac živín ako jeho dužina. Kôra obsahuje esenciálne oleje a antioxidačné zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť v boji proti rakovine.
Antivírusové a antibiotické účinky citrónu znižujú aktivitu mikroorganizmov a bojujú proti infekciám aj prípadným chorobám. Podľa vedcov môže byť citrón používaný na liečbu vysokého krvného tlaku, červom, parazitom, nervovým problémom. Ba čo viac, jeho protinádorové účinky sa považujú za prínosnejšie ako chemoterapia, ktorá neničí len tie rakovinové bunky ale aj tie zdravé. Pri zásaditom prostredí v tele citrón tiež zabraňuje šíreniu rakoviny.


Protirakovinové účinky sú pripisované zlúčeninám, takzvaným limonoidom, ktoré sú veľmi prospešné pri liečbe rakoviny prsníka. Okrem toho je kyselina citrónová približne 10 000x účinnejšia než liek s názvom Adriamycin, ktorý sa pomerne často používa po celom svete pri chemoterapeutickej forme liečby tejto choroby. Okrem rakoviny prsníka môžu limonoidy pomôcť aj pri leukémii, rakovine hrubého čreva, rakovine prostaty,rakovine pankreasu, neuroblastómu a pri rakovine pečene.
KÚRA ZMRAZENÝM CITRÓNOM:Pre liečbu rakoviny sa odporúča použiť citrónovú šťavu aj kôru. Najlepšou voľbou je skonzumovať celý zmrazený citrón pomocou nasledujúcich krokov:


Umyte citrón jablčným octom, alebo zmesou vody a jedlej sódy.
Citrón dajte do mrazničky.
Potom, čo je citrón poriadne zmrazený, nastrúhajte ho aj s kôrou a dužinou.
Pridávajte ho do nápojov aj do jedla.

Pravidelný príjem citrónovej kôry je pre liečbu rakoviny nevyhnutný, pretože kôra je bohatá na antioxidanty a limonoidy, ktoré eliminujú zhubné nádory. Pravidelná spotreba dokáže znížiť niektoré typy rakoviny až o 50%. V závislosti od výskumu austrálskej spoločensko-vedeckej a priemyselnej výskumnej organizácie (CSIRO). V citróne bolo nájdených celkovo 22 protirakovinových látok. Medzi ne patrí napríklad citrus pektín,Limonén, vitamín C a flavonoly glykozidy.
Ak chcete predísť rakovine mali by ste skonzumovať 150 gramov citrusov týždenne. Zdieľajte tento článok spolu so svojimi priateľmi a oboznámte ich tak o sile citróna, nech sa aj oni snažia predísť tejto zákernej chorobe.http://www.topmagazin.sk/wp-content/uploads/2015/10/Frozen-Lemon-Technique-Could-Fight-Malignant-Tumors-in-The-Body-%E2%80%93-RECIPE-640x341.jpeg
Terezia13
27.10.15,13:33
Terezia13
27.10.15,16:44
buchač
27.10.15,16:54
Pre liečbu rakoviny sa

Že je citrón a jeho vlastnosti pozitívny, ani neriešim...
Ale jedno slovo v celom článku ma zaujalo...povedzme, že negatívne.

Ktoré to asi len bude ??? ;)
gilda
01.11.15,08:56
Je sezóna tekvíc. Namixujte si chutné a zdravé smoothie. :)http://www.blessedbeyondadoubt.com/wp-content/uploads/2014/09/pumpkin-smoothie-recipe.png
kukučka
10.11.15,14:40
buchač
10.11.15,15:50
jesť slaninu
http://www.dobrarada.sk/clanok/slanina-a-jej-liecive-ucinky.html
Naši prastarí rodičia vedeli, čo a ako...;)
Tento článok rozhodne nedoporučujem určitým jednotlivcom...lebo aj napriek jeho záveru by s ním nesúhlasili....napríklad taký dr. Bukovský by chytal hysáky a infarkt by sa oň pokúšal...:rolleyes:
korela
10.11.15,17:13
Každý používa kozmetiku, aká mu vyhovuje a nemusí s tým ísť na bubon. Všetko na svete je v prírode na niečo vhodné alebo nevhodné.
Najstaršia modelka sveta Carmen Dell‘Orefice (84) v jednom rozhovore prezradila čím sa udržiavala vo forme. Pokožku celého tela si udržiavala výlučne bravčovou masťou. Má taliansko-maďarský pôvod, narodená v NY. Podnes žije aktívnym plnohodnotným životom. Krásna žena. Ale nezatĺka ani plastické úpravy na tvári, údajne v mladosti úprava nosa, keď si ju človek pozrie v mladých rokoch, nevidí žiadny väčší problém, zrejme mala osobný pocit.
https://www.pinterest.com/search/pins/?q=Carmen%20Dell%E2%80%98Orefice&term_meta%5B%5D=Carmen%7Ctyped&term_meta%5B%5D=Dell%E2%80%98Orefice%7Ctyped
https://www.youtube.com/watch?v=ZBMaUbO5PAQ (81 r.)
https://www.youtube.com/watch?v=9Nck37C3ueY (82) na prehliadke v závere
https://www.youtube.com/watch?v=lr4GCMxw0_4
lujza.j
11.11.15,12:37
lujza.j
11.11.15,12:43
http://varecha.pravda.sk/recepty/recept-na-krasnu-plet/25915-recept.html

Len neviem preco je to tam zosmiesnene...ze kriza je kriza....
lujza.j
13.11.15,09:55
Jéj ake zlaté.....uz si tu davno...nefukla nejaku reklamku:D
buchač
13.11.15,10:00
Jéj ake zlaté.....uz si tu davno...nefukla nejaku reklamku:D
Ale šak nech si dáva reklamy...což o to.

Ale nech nie sú až také primitívne, hlúpe...od veci.
kukučka
13.11.15,10:06
Juraj, veď daj dajakú radu, rada prečítam od teba
buchač
13.11.15,10:08
Juraj, veď daj dajakú radu, rada prečítam od teba
Špecifikuj oblasť.
korela
16.11.15,14:57
buchač
16.11.15,15:45
korela
26.11.15,17:49
Jednoduchá cibule - recept od stoleté stařenky z Vidče:

Mě kolem cibule snad již nic nepřekvapí. Už léta jí totiž běžně používám a šířím recept stařenky z Vidče.
Do hrnku na kafe dám větší půlku, nebo jednu celou menší, ale rovněž na půlky rozkrojenou cibuli, a zaliji jí čistou vařící vodou. Až voda trochu vychladne, po cca čtvrthodině ji z toho "přelivu" vyndáme a po douškách, třeba i 2-3 hodiny ho budeme vlažný bez obav popíjet. Má totiž celkem příjemnou chuť a prakticky žádný zápach.

Úžasně rychle to vyspraví už chycené nosní sliznice i průdušky, zmírní rýmu, zlepší dýchaní. Urychlí i vyléčení případného zánětu hlasivek.

Ale pozor, žádný med, žádný cukr, žádné další ohřívání či vaření. Pít vždy jen a jen vlažné a čerstvé, tedy právě mírně ochlazený přeliv a nic dalšího do něho už nepřidávejte.

Až po letech jsem se se zadostiučiněním dočetl, že vědci zkoumající silice cibule zjistili, že po jejím rozkrojeni nalezli jejich změřitelné stopy ještě i za 10 cm cihlovou zdi.
Mluví to jasně o její blahodárné a výjimečné agresivitě, ale asi i o celkové síle a účinnosti pronikat úplně vším. Hlavně však, zkuste i vy bez obav recept naší staré bylinářky z Vidče.
Je jí už přes 100 let. Mně je už 72 let a tento jednoduchý, navíc velmi levný, kdykoli a
komukoliv dostupný recept u mě už přes 60 let pokaždé bezvadně, rychle a přitom bezpečně zafunguje.
Mnoha lidmi vyzkoušeno.
Anika61
26.11.15,22:16
gilda
29.11.15,18:41
babka - ježibabka
29.11.15,19:30
Terezia13
03.12.15,06:57
buchač
03.12.15,07:10
Janiela
03.12.15,18:19
kukučka
11.12.15,10:04
korela
11.12.15,12:11
http://www.zdravavyzivahronov.com/vs...adite-vyplachy (http://www.zdravavyzivahronov.com/vse-o-nakupu/informace-zajimavosti/jak-provadet-zasadite-vyplachy)
Jak provádět zásadité výplachy
Zásaditý klystýr
Obsah: plastová nádoba 1 litr, spojovací hadice 125 cm, uzavírací kohoutek, flexibilní pomocná hadička, nástavec k střevnímu výplachu, nástavec k vaginálnímu výplachu
Abychom se cítili dobře, měli bychom tak jednou či dvakrát měsíčně, např. během postní kůry, propláchnout a vyčistit střevo. U žen doporučujem zásaditý vaginální výplach při výtocích různého druhu a při problémech s candidou.
Zásaditý klystýr prováděný jednou až dvakrát měsíčně mimo postní kůru způsobuje perfektní odlehčení tlustého střeva a celého našeho organismu. Osvědčil se také při střevních potížích jako je zácpa nebo pocit přesycení.


TLUSTÉ STŘEVO A JEHO VZTAH K ČÁSTEM TĚLA A NEMOCEM

http://www.zdravavyzivahronov.com/userfiles/image/strevo2.gifVýhody
již dávno osvědčený postup přírodního léčitelství
přirozená metoda pro čištění tlustého střeva
jednoduchá aplikace
nenásilná podpora odstranění škodlivin

Návod na provádění zásaditého klystýru

1. Asi hodinu před provedením klystýru vypijte 1 litr vody
2. Připravte si 1 litr 7x7 KräuterTee a nechte vychladnout
3. Nádobu na klystýr spojíme se spojovací hadicí, uzavíracím kohoutkem a flexibilní hadičkou
4. Nádobu na klystýr naplňte 1 litrem 7x7 KräuterTee o teplotě těla a přidejte špetku zásadito-minerální soli MeineBase
5. Na začátku procedury ulehněte na levý bok
6. Zavěste irigátor nejméně 0,5 metru na sebe
7. Pro usnadnění aplikace namažte aplikátor např. krémem nebo lubrikačním gelem
8. Nechte roztok pomalu vtékat do tlustého střeva. Přívod čaje pravidelně zastavujte uzavíracím kohoutkem, abyste si odpočali a provedli několik hlubokých nádechů a výdechů
9. Po několika minutách se otočte na záda a pokračujte ve vyplachování; potom se obraťte na pravý bok
10. Jakmile je tlusté střevo naplněno čajem, můžete si provést masáž břicha, čímž napomůžete uvolňování povlaků ze střevních stěn
11. Podržte čaj chvíli ve střevech a poté se vyprázdněte.
korela
11.12.15,12:19
http://www.detoxikacia-organizmu.com/blog/zdrava-strava-pre-crevo/aloe-vera-lekar-prirody

Toto je lepšia varianta aloe...;) :D

http://wickedspatula.com/aloe-vera-margaritas/
báječné :D:D:D

Pridávam návod

https://www.youtube.com/watch?v=CPjUHfQheX4 skvelý, žltá prvá šťava z listu sa neužíva
korela
11.12.15,13:10
Používate niekto šungit na úpravu vody? Spokojnosť?
taiko
11.12.15,14:47
http://www.detoxikacia-organizmu.com/blog/zdrava-strava-pre-crevo/aloe-vera-lekar-prirody

Toto je lepšia varianta aloe...;) :D


báječné :D:D:D

Pridávam návod

skvelý, žltá prvá šťava z listu sa neužíva
este tak vypestovat take velke obludy. Moja je malicka. A bojim sa ju presadit do vacsieho crepnika, lebo ta minula mi po presadeni umrela. Skoda ze tam chlapik nespomina ako sa to pestuje
korela
11.12.15,16:22
Ibaže, on má viditeľne dobré podmienky na pestovanie. Nemusí ich sťahovať do zimnej záhrady. Návodov je dosť. http://citrusar.sk/aloe.html Ale pre jej vlastnosti by výstavba stála zato.
Mama chodila pred cca 60 r. do botanickej záhrady, za 50 Kčs jej odrezal pracovník široký tučný krásny "list" dlhý asi 60 - 70 cm. To bol poklad. Bola viackrát. Mali ich v skleníku celý rok. Je krásna vnútri, však? To chce zrejme skutočne takú veľkosť na spracovanie.
Ešte doplním, koľko je ešte voľných podnikateľských aktivít, dovážať veľké. Ktovie, aká cena by vyšla. Predpokladám, že by išli tak či tak.
http://www.aloeverafarms.com/plants.htm
taiko
11.12.15,16:31
Ibaže, on má viditeľne dobré podmienky na pestovanie. Nemusí ich sťahovať do zimnej záhrady. Návodov je dosť. http://citrusar.sk/aloe.html Ale pre jej vlastnosti by výstavba stála zato.
Mama chodila pred cca 60 r. do botanickej záhrady, za 50 Kčs jej odrezal pracovník široký tučný krásny "list" dlhý asi 60 - 70 cm. To bol poklad. Bola viackrát. Mali ich v skleníku celý rok. Je krásna vnútri, však? To chce zrejme skutočne takú veľkosť na spracovanie.
Ešte doplním, koľko je ešte voľných podnikateľských aktivít, dovážať veľké. Ktovie, aká cena by vyšla. Predpokladám, že by išli tak či tak.
eeej veru, ked uz si konecne s carnicou najdeme domov, tak zimna zahrada bude. Aj sklenik :) a potom aj aloe vera a banany. :)
Doviezt take velke by bol problem, tazko sa to prepravuje, bolo by to asi drahe.
Tweety
28.12.15,17:51
lujza.j
09.02.16,19:39
Nandrolon
10.02.16,04:48
http://wanda.atlas.sk/co-sa-stane-s-telom-ked-obmedzime-cukor-zazraky/wellness-a-fit/chudnutie/862231.html
cukor je smrrrť....
Vlastne už sme všetci dávno po smrti :-))
Prirovnávať cukor a heroín je to isté ako prirovnávať čokoládovú polevu so s*ačkou, tiež majú podobný vzhľad, kto chce, môže použiť na tortu.
Tak, ako cukor vyživuje rakovinové bunky, tak vyživuje aj NErakovinové bunky...
V nejakom odbornom článku som čítal že za nejaký čas hodina, minúta, sekunda /nepamätám/ prebieha v tele 500 náhodných mutácií, z ktorých každá jedna môže byť počiatkom "rakoviny".
Je pravda, že cukru treba menej, práve preto, že už je všade, mám dojem že aj v mäsových výrobkov, ale hovoriť ako o jede môžeme aj o vode.
Všetko v extrémnom množstve je jed, aj čistá voda.
buchač
10.02.16,06:38
http://wanda.atlas.sk/co-sa-stane-s-telom-ked-obmedzime-cukor-zazraky/wellness-a-fit/chudnutie/862231.html
cukor je smrrrť....
Vlastne už sme všetci dávno po smrti :-))
Prirovnávať cukor ....
Nevysvetlíš...raz darmo.

Šarlatáni, dietári, poradcovia zdravej výživy....všetko jedna banda, ženúca sa za byzňysom.

Slová majstra Wericha z onej rozprávky platia aj pre realitu dnešných dní, pre stravovanie, pre prácu, pre všetko...

PŘIMĚŘENĚ !!!
Nandrolon
10.02.16,07:14
Ale s niektorými názormi v diskusii sa dá súhlasiť. Vidno, že nie každý ma vymasírovaný mozog.
Cukry + tuky + bielkoviny - to už sa na základkách neučí ?? Asi nie, teraz sú tuky FUJ, cukry FUJ, bielkoviny FUJ
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
- cukry = hnací motor pre "vymyslenú biznis-teóriu" prekyslenia organizmu
Toto je konkrétne vec, s ktorou plne súhlasím s Bukovským.
lujza.j
10.02.16,08:17
Buchi zo mna uz ziadny bizňis nik nema?:D....mne je suma fuk kto co konzumuje a pripadne ako redukuje....a kolko cukru do seba hadze......myslis,ze ludia vedia co je přimřene....velakrat isto nie a cukor je v hlave ako aj jedlo.......ale ano o akej potravine a ako budu media masirovat....vela krat sa to objavi aj na plusovom predaji alebo minusovom?....ci to je alebo nie je pravda o nej pravda......staci napisat:proti rakovine a pod.
Nandrolon
10.02.16,08:26
lujza.j
práve že "proti rakovine" nemôže dnes nikto napísať, lebo do dnešného dňa sa nedá jednoznačne určiť, ako rakovina vzniká, prečo vzniká, u koho vzniká, čo je jej spúšťač, čo ju spôsobuje.
A cukor to určite nie je...
buchač
10.02.16,08:47
Buchi zo mna uz ziadny bizňis nik nema?:D....mne je suma fuk kto co konzumuje a pripadne ako redukuje....a kolko cukru do seba hadze......myslis,ze ludia vedia co je přimřene....velakrat isto nie a cukor je v hlave ako aj jedlo.......ale ano o akej potravine a ako budu media masirovat....vela krat sa to objavi aj na plusovom predaji alebo minusovom?....ci to je alebo nie je pravda o nej pravda......staci napisat:proti rakovine a pod.
Lui...nápodobne...teda v určitej miere.
Reagoval som na to Tvoje ..."cukor je smrť".
Ja predsa netvrdím (v určitých mierach) opak.
Cukor je smrť pre nejakého dietára na veľmi prísnej diéte...viď TY.
Cukor je smrť aj pre nejakého diabetika na patričnej liečbe...viď aj JA.

ALE ak Ty nemáš dostatok cukru v organizme, nič sa v podstate nedeje.
ALE ak Ja nemám dostatok cukru v organizme, tak kľudne aj smrť...viď hypoglykémia.

Máš pravdu v tom, že veľa ľudí nevie, čo je to "přiměřeně"...dôvody sú rôzne, tie niekedy ani nemá význam špecifikovať.
...a práve to masírovanie v médiach a či na nete je dosť často na škodu.

Ten zvyšok o chorobách (vo všeobecnosti) na rôznych šarlatánskych stránkach, ktoré sú vysoko tendenčné, nemá význam absolútne riešiť.
lujza.j
10.02.16,10:04
lujza.j
práve že "proti rakovine" nemôže dnes nikto napísať, lebo do dnešného dňa sa nedá jednoznačne určiť, ako rakovina vzniká, prečo vzniká, u koho vzniká, čo je jej spúšťač, čo ju spôsobuje.
A cukor to určite nie je...
kde som napísala ...že z cukru vzniká rakovina.....
Nandrolon
10.02.16,10:06
Aha, reagoval som na poslednú vetu, ktorú som v rýchlosti trochu ináč pochopil, lebo tiež ma iritujú "spamy", kde v názve je "proti rakovine" a podobne, rovno mažem, ani nečítam.