lujza.j
10.02.16,12:11
slovo rakovina predáva....a kto chce predať je mu jedno čo napíše....ešte predáva slovo imunita,proti stresové,podporuje chudnutie, na dobrý spánok a pod.
Nandrolon
10.02.16,11:45
zabudla si na slovo cholesterol :-)
lujza.j
10.02.16,11:58
do rici...:D..áno...a aby som nezabudla uplne "najlepší" je wobenzym.....ten je na všetko....
buchač
10.02.16,12:06
do rici...:D..áno...a aby som nezabudla uplne "najlepší" je wobenzym.....ten je na všetko....
Áááále trt a nie wobenzym.
Najsamlepšie a najúčinnejšie sú predsa zázračné kvapky určitého typu.
Keď ich ešte skombinuješ s kloktaním oleja....ajajááááj...;)
Nandrolon
10.02.16,12:10
krycie meno bazén :-)
Terezia13
22.02.16,19:32
buchač
22.02.16,20:02
http://www.domacamedicina.sk/2016/02/tento-napoj-nici-vase-kosti-zvnutra.html
Terka, neber osobne...Ty za ten článok nemôžeš.

Na jednej strane je aj pravdivý, ale na druhej strane by si autor prekladu mal objasniť dojmy a pojmy.
Článok uvádza v hlavných nadpisoch výraz "sóda" a samotný text píše niečo iné.

Sóda je predsa úplne niečo iné. Je to len voda obohatená o CO2...alebo sa mýlim ?

...a tak potom vznikajú konšpiračné články...hlúpe a sprosté...
kukučka
22.02.16,22:54
buchač
03.04.16,17:49
lujza.j
03.04.16,17:59
tvoj milášik:--- to teraz v tv..
kukučka
06.06.16,12:10
Terezia13
08.06.16,18:58
lujza.j
08.06.16,19:38
Hmm....mam doma vsakovake gumače.....a veru nie su to lacaky od kiňana......skoda,ze nepisu.....ako su boty lepene s obsahom formaldehydu....
http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E240


Budem mimo...ale hladala som zlozenie detskeho oleja aviril....aky nosič-olej tam je....mineralny olej...no konec japonec...
Terezia13
11.06.16,18:47
buchač
11.06.16,19:07
http://inspiron.sk/mama-varuje-vsetkych-rodicov-co-popalilo-dieta-ma-zahrade-uplne-kazdy/
Také americké...;)
Nečudo, že na každom poháriku s kávou je napísané..."Pozor horúce. Nebezpečie popálenia úst"...a to od času, čo si nejaký amerikánec nepofúkal nápoj. Ale potom sa teda solídne nabalil, keď vyhral súd.
Táto matka by mala zažalovať výrobcu hadice, že materiál je nevyhovujúci, že nechladí...

Ale hlavne treba zdieľať ...
lujza.j
12.06.16,12:07
Terezia13
12.06.16,15:36
http://inspiron.sk/mama-varuje-vsetkych-rodicov-co-popalilo-dieta-ma-zahrade-uplne-kazdy/
Také americké...;)
Nečudo, že na každom poháriku s kávou je napísané..."Pozor horúce. Nebezpečie popálenia úst"...a to od času, čo si nejaký amerikánec nepofúkal nápoj. Ale potom sa teda solídne nabalil, keď vyhral súd.
Táto matka by mala zažalovať výrobcu hadice, že materiál je nevyhovujúci, že nechladí...

Ale hlavne treba zdieľať ...
buchinko, ja to viem, ale dnes už akosi ľudia nemajú - neviem, asi čas, alebo kapacitu myslenia - čo sa môže stať, a to som ešte nespomenula zadusené deti v zatvorených autách, kde sa na slnku môže v aute zvýšiť teplota až na 60 - 70 C, dnes sa robí veľa vecí akosi automaticky, nedomyslene na následky
buchač
12.06.16,15:45
http://inspiron.sk/mama-varuje-vsetkych-rodicov-co-popalilo-dieta-ma-zahrade-uplne-kazdy/
Také americké...;)
Nečudo, že na každom poháriku s kávou je napísané..."Pozor horúce. Nebezpečie popálenia úst"...a to od času, čo si nejaký amerikánec nepofúkal nápoj. Ale potom sa teda solídne nabalil, keď vyhral súd.
Táto matka by mala zažalovať výrobcu hadice, že materiál je nevyhovujúci, že nechladí...

Ale hlavne treba zdieľať ...
buchinko, ja to viem, ale dnes už akosi ľudia nemajú - neviem, asi čas, alebo kapacitu myslenia - čo sa môže stať, a to som ešte nespomenula zadusené deti v zatvorených autách, kde sa na slnku môže v aute zvýšiť teplota až na 60 - 70 C, dnes sa robí veľa vecí akosi automaticky, nedomyslene na následky
Mne nehovor...nevyjadrujem sa...zasa budem za múdreho a to sa niekomu nepáči..;) :D
Ale to neznamená, že nemám názor (SPRÁVNY NÁZOR)... :rolleyes: :cool:
Terezia13
23.06.16,18:44
Terezia13
27.06.16,20:21
toto odporúčam aj pri žalúdočnej kyseline, zmena jedálnička pomáha

http://domacaliecba.sk/top-27-zasaditych-potravin-brania-rakovine-obezite-aj-chorobam-srdca/
kukučka
03.07.16,15:04
Terezia13
03.08.16,12:13
do každej domácnosti mačku
lujza.j
03.08.16,12:15
Mam psa..macky neznasam:)
buchač
03.08.16,12:18
Mam psa..macky neznasam:)
Mačky nemusím...psov strieľam...a minule som rybičky utopil...;) :D
lujza.j
03.08.16,12:59
No niekto aj "jem pso....teraz varim"na jutube jedna ciganka....
Terezia13
07.08.16,18:22
kukučka
22.08.16,00:35
lena píše:
cetla jsem zpravy, ze na zlepseni zraku pomaha

houba reishi -

nevim jestli by to melo smysl, ale podle informaci to ochranuje jatra a jatra dle TCM maji souvislost s ocima

mate nekdo zkusenosti?

vztah pecen oci - to sedi.
reishi na podporu mozu byt.
dolezite ale je povedat aj b ;-) podla TCM maju oci suvislost so vsetkymi organmi (aj ked nepriamo) takze pricina nemusi byt iba o peceni. Co je ale dolezite je "dlhe pozeranie vycerpava pecen" - to je napriklad to vyssie spomenute pozeranie na obrazovku. A zaroven - emociou pecene je hnev ("vzkypela vo mne zlc" :-) ), takze pokial clovek tuto emociu "nezvlada", teda rozculuje sa prilis, alebo sa pripadne nerozculi a zavrie to v sebe - tak si tym tiez dost skodi. A ako mi bolo povedane nedavno - najviac peceni skodi nespokojnost, co je nakoniec velmi logicke ked si uvedomime ze nespokojnost je vlastne hnev na nieco v mojom okoli, ktory je siice slaby, ale vacsinou dlhodoby.
Navyse doplnat/vyzivovat pecen nie je vsetko, ak clovek, ktory ma zauzlenu qi pecene (lebo dusi veci v sebe napriklad), tak to doplnovanie skonci pri tom, ze iba doplni ten zauzlenec. Najskor by preto mal pecen vycistit (po nasom "rozumne detoxikovat") a hlavne zmenit postoj, uvolnit sa, zacat prijmat veci ako prichazaju.
Tolko teoria odo mna - je to teoria, tak mi neverte :-)

diskusný príspevok z tejto témy:
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1441&sid=93a9b611ba8c4536eef3b7e3d5172930
buchač
31.08.16,12:34
TESAŤ do skaly...TESAŤ tieto slová.

Vy už neužívate žiadne lieky? Spoliehate sa len na byliny?

Ale kdeže! Pravdaže, užívam, o tom to je. Pozor na tých, čo zakazujú užívať lieky! Keď sme zdraví a netrápi nás vysoký tlak, nemáme cukrovku ani žiadne iné civilizačné ochorenie, môžeme si variť a spoliehať sa na čaje alebo elixíry, aby sme sa spomínaným chorobám vyhli. Keby sme si na ziku uvarili šípkový čaj, tak zomrieme. Preto potrebujeme antibiotiká. Pán Boh nám dal byliny na všetko, len na smrť nie a na ľudskú hlúposť.

http://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodina/clanok/403230-bylinkarka-anna-kopacova-pozor-na-tych-co-zakazuju-uzivat-lieky/
lujza.j
31.08.16,16:11
Ja davam reishi....na vyrovnanie vysokeho tlaku....lieky hodim iba obcas....
Terezia13
02.09.16,19:06
Tweety
14.09.16,11:12
duves
14.09.16,11:15
buchač
14.09.16,11:48
http://ekonomika.idnes.cz/vedci-lhali-o-vlivu-cukru-na-srdce-dln-/eko-zahranicni.aspx?c=A160913_101412_eko-zahranicni_nio

Príspevok z diskusie, s ktorým súhlasím.

Marek Demčák 95465

Univerzální rada - nic si neodpírat a jíst ze základních potravin všechno. Naopak u umělých potravin, byť oficiálně "zdravých", bych se měl spíš na pozoru. Tzn. radši namazat chleba sádlem než nějakou perlou.
------------------------------------------------

Možno by som snáď len doplnil, že nie ani tak samotný cukor má vplyv na kardio onemocnenia, skôr tie vedľajšie účinky cukrovky samotnej.
Terezia13
14.09.16,12:02
má niekto skúsenosti so zelenou kávou?
lujza.j
14.09.16,12:14
chces to iba tak popíjať či....
http://www.pluska.sk/izdravie/chudnutie/novy-dietny-hit-je-zelena-kava-zazrak-ci-podfuk.html

pre mňa ee.....aj ked celoživotne bojujem s váhou:)
duves
14.09.16,12:15
Príspevok z diskusie, s ktorým súhlasím.

Marek Demčák 95465

Univerzální rada - nic si neodpírat a jíst ze základních potravin všechno. Naopak u umělých potravin, byť oficiálně "zdravých", bych se měl spíš na pozoru. Tzn. radši namazat chleba sádlem než nějakou perlou.
------------------------------------------------

Možno by som snáď len doplnil, že nie ani tak samotný cukor má vplyv na kardio onemocnenia, skôr tie vedľajšie účinky cukrovky samotnej.
Jasne, porucha metabolizmu je nasledne už ten povestny klinec.

Ale je podozrenie, že naša civilizácia ma nadmerne množstvo sacharidov v strave. A že vysoke tuky, cholesterol v krvi (mam taky) je vysledkom konzumacie sacharidov a nie tukov.
lujza.j
14.09.16,12:30
ja to beriem tak,že každý je svojpravny ...nech si je čo chce:---:D.....ale žasnem ako matky kupuju detom "mliečne šmakyny"kde jedna tretina hmotnosti je cukor.....cukor nie sacharid.....kinder mliečny rez a pod.,stačí čítať etikety....nehovoriac o ochutených jogurtoch....kolko majú cukru....cukrom chceš len další cukor....
ano všetko s mierou...ale ak je niekto bez miery tak nech číta etikety:)
bjuty smis
14.09.16,12:36
dať si burčák...
buchač
14.09.16,12:44
ja to beriem tak,že každý je svojpravny ...nech si je čo chce:---:D...
Ja to beriem tak, že NIE každý je svojprávny....viď poniektoré linky a názory.
Ako markantný príklad spomeniem šarlatánsko - konšpiračný web "Bad...."...(ani ho radšej nedám celý.
Ako markantný príklad osoby, ktorá nie raz odkazuje na ten web je kto ??? Radšej nemenujem, ale snáď je aj jasné, na koho mierim.

Šak jasné, že nech sa každý stravuje tak, ako len chce a na čo má chuť....ALE všetko s mierou.
Moja diabetologička mi onehdá povedala, že ak by som vážil suroviny, dával si pozor na ten obsah cukru, atď...tak by som sa v pohode len strave venoval (drblo by mi v hlave) a to predsa nemá význam.
Dokonca mi aj koláčik povolila...ALE ako sa vraví ? Jeden deň hojno a druhý deň houbes...
Proste jeden deň preženiem ? Nuž na druhý deň priškrtím...
lujza.j
14.09.16,15:12
Ja citam co chcem....co nechcem necitam.....:)
....a bez vetra sa ani listok oné....
Terezia13
14.09.16,18:13
chces to iba tak popíjať či....
http://www.pluska.sk/izdravie/chudnutie/novy-dietny-hit-je-zelena-kava-zazrak-ci-podfuk.html

pre mňa ee.....aj ked celoživotne bojujem s váhou:)
toto som čítala, len či niekto nemá skutočnú skúsenosť:confused:
buchač
14.09.16,18:26
chces to iba tak popíjať či....
http://www.pluska.sk/izdravie/chudnutie/novy-dietny-hit-je-zelena-kava-zazrak-ci-podfuk.html

pre mňa ee.....aj ked celoživotne bojujem s váhou:)
toto som čítala, len či niekto nemá skutočnú skúsenosť:confused:

Hm...začal som čítať článok a došiel som na výraz "chlorogénové kyseliny"...
Chémia je síce pre mňa španielska dedina, no niečo mi vravelo, nech sa na to pozriem.
Výsledok po zadaní výrazu do googlu ???

chlorogénové kyseliny
https://www.google.sk/search?client=opera&q=chlorog%C3%A9nov%C3%A9+kyseliny&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Na prvých stranách vyskočili linky len o zelenej káve......
Takže čo si o tom myslieť, o tej káve ?

Mne je síce jedno, nech si každý dá, koľko len chce...ja si dám klasické presko, ktorého účinok je overený nie jednou štúdiou.
Terezia13
14.09.16,19:03
hm............nie som o nič múdrejšia..............asi vyskúšam a napíšem
lujza.j
14.09.16,19:16
To je ako ...ked sa pije zeleny caj tak sa chudne....a kolko litrov denne:D
pre mna blbina....fajne preso...alebo kava v džezve.....joj musim si kupit....
Ale dnes predavaju slova....na chudnutie,protirakovinove a pod.
korela
14.09.16,22:58
Dávno zistené, že ľudia by sa nemali univerzálne stravovať. Každý sme iný metabolický typ. Niektoré sú jasné, horšie je to so zmiešanými, tam sa treba nájsť metódou vylučovania vhodných a menej vhodných potravín. Preto "obdivujem" každého dietológa, ktorý dokáže zasiahnuť niekomu do organizmu.
Dávna pravda platí, že jedlo je liek, jedlo je jed.

.

Keď posuniem niečo z bádateľa, tak väčšinou má článok logiku. Naposledy o magnéziu.

Nespomínam si, že by v minulosti toľko ľudí trpelo na kŕče.

Pracujúci ľudia sú odkázaní na rôzne pofidérne vývarovne, kde k plnohodnotnej strave nemôžu v žiadnom prípade prísť. Večer to doma nedobehnú.

Ľudia aj s nadváhou sú podvýživení.

Preto nikdy nepochopím, ako môže firma nútiť zamestnanca, aby sa stravoval v niektorom konkrétnom zariadení, najmä vtedy, ak ide o dedinu, kde sa každý s každým pozná, a teda majiteľa krčmy dupľom. V prípade odmietnutia ponúkanej stravy, zamestnanec stráca nárok na lístky. Lekár nemá príčinu mu vystaviť lek. potvrdenie, že má nejaký gastro problém. Keď už bude mať dôvod, to už svojmu pacientovi môže ..., však viete čo.

Tento prístup od našich zákonodarcov považujem za jeden z najhrubších zásahov do slobodnej vôle človeka a zásahu do jeho práv. V mene čoho sa má človek poddať, v mene zvýšenia zamestnanosti, podporovať distributérov lístkov a amatérske vývarovne?

Pri kúpe potravín si človek prečíta etiketu, vo vývarovni nemá šancu zistiť, čo konzumuje. Ani v reštaurácii so zvučným menom.
Námietka, že väčšinu ľudí to i tak ešte nezaujíma, nie je namieste.

Aj zviera odmietne potravu, keď cíti, že je pre neho nevhodná. Válov obíde.
korela
14.09.16,23:01
Tá zelená káva by zaujímala aj mňa.
korela
15.09.16,07:20
lujza.j
15.09.16,07:43
https://m.martinus.sk/detail/194422/
Mam pozicanu...ale kupim si ju....moc ho nemusim z knihy si kazdy vyberie ...co sa mu paci...
Aj ked.sa.mi doma.rehocu....."to do povedal bukovsky":D
buchač
15.09.16,07:51
lujza.j
15.09.16,08:00
Ano doma sa na to dobre zabavame...kupila sa ina voda do kavovaru...decko:to bukovsky hlasil:D....jezis mam co davas-trepem... to zas bukovsky:D
Sranda musi byt....
Tweety
16.09.16,12:29
lujza.j
16.09.16,12:53
Majka marketing je velky:) neprestane sa kupovat....
bettylou
20.09.16,05:16
slovo rakovina predáva....a kto chce predať je mu jedno čo napíše....ešte predáva slovo imunita,proti stresové,podporuje chudnutie, na dobrý spánok a pod.

a ešte erekcia
Tweety
05.10.16,08:04
Dáša_
07.10.16,09:39
pamätáte ešte Rajko Dolečka (https://www.youtube.com/watch?v=P-arOqUVXZk)
Terezia13
13.10.16,18:30
terezamaria
13.10.16,18:54
.
Terezia13
19.10.16,17:56
Terezia13
19.10.16,17:58
Tá zelená káva by zaujímala aj mňa.
začala som ju užívať v tabletkách, uvidím
bettylou
20.10.16,16:40
síce mám skúsenosť len so zalievanou, ale dávky konské. Ako povzbudzovák dobré, ale ak začnem jesť tak mi to tempo drží aj pri jedle, teda pre mňa ako prostriedok na chudnutie nula bodov, dojem aj predvčerajšok. Chuťove mi je príjemnejšia ako čierna kavej brr
buchač
20.10.16,17:28
Pavlína zkusila na hubnutí místo zelené kávy zelený salám.
Za dvě hodiny shodila tři kila.
;) :D
Terezia13
20.10.16,17:29
Tá zelená káva by zaujímala aj mňa.
začala som ju užívať v tabletkách, uvidím
za týždeň mám 2 kg dole
Valcake
20.10.16,21:59
Tá zelená káva by zaujímala aj mňa.
začala som ju užívať v tabletkách, uvidím
za týždeň mám 2 kg dole
Terezka to nemyslíš vážne. Ja ani deko.:eek:...čo robíš popri tom? ...zmenila si stravovanie?..či?
Tweety
21.10.16,07:29
lujza.j
21.10.16,08:18
Niekedy mi uz pripada...ze treba nieco nove struhnut do éteru....preco nerozpravaju o horucich napojoch....ktorymi nas krmia reklamy a nabadaju k tomu...ze prechladnutie je banalita a napoj to opravi.....pritom je lacnejsia verzia paralen alebo acylpos + caj....
Ludia sa spamataju az.ked su nakapati.....potom sa "predavkuju"napr.spominanymi citrusmi....pritom staci v primeranom mnozstve konzumovat stale-priebezne cez rok...to je ako ked som chory spomeniem si ,ze aj med existuje....vcelarove deti ak konzumuju celorocne.....su ok.aj o zazvorovom caji sa...ze preventivne popijat....v tomto obdobi....nie az.ked je "neskoro"
buchač
21.10.16,09:23
Niekedy mi uz pripada...ze treba nieco nove struhnut do éteru....preco nerozpravaju o horucich napojoch....ktorymi nas krmia reklamy a nabadaju k tomu...ze prechladnutie je banalita a napoj to opravi.....pritom je lacnejsia verzia paralen alebo acylpos + caj....
Ludia sa spamataju az.ked su nakapati.....potom sa "predavkuju"napr.spominanymi citrusmi....pritom staci v primeranom mnozstve konzumovat stale-priebezne cez rok...to je ako ked som chory spomeniem si ,ze aj med existuje....vcelarove deti ak konzumuju celorocne.....su ok.aj o zazvorovom caji sa...ze preventivne popijat....v tomto obdobi....nie az.ked je "neskoro"

Lui...ono nie každý číta a aj (nazvem) overuje súvislosti.
Lebo ak si prečítaš tie pozbierané infošky z netu, tak sa niet čomu čudovať. Vidˇ CV
http://vyzivovestudio.sk/blog/author/libor-javro/

...a následne
https://style.hnonline.sk/vikend/573073-budte-dobrym-manazerom-aj-svojho-jedalnicka

https://www.google.sk/search?client=opera&q=Ing.+Libor+Javro&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Dokonca ON PREZRADIL :D :D :D :D :D
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000653/1354023/Nutricionista-Libor-Javro--Prezradil--ako-obmedzit-chut-na-sladke-


P.S.:
To, čo on teraz píše o určitých faktoch, sú známe skutočnosti...nevymyslel chlapec teplú vodu. ;)
--------------------------------
Ako sa jeden vyjadril v diskusii k článku ?

patisk009 • pred 2 hodinami
Geniálne poznatky!!!
Terezia13
31.10.16,16:59
Terezia13
07.11.16,16:58
mates111
15.11.16,14:44
ahojte,,ja som skusal toto Kolostrum (http://www.monsea.sk/p/kolostrum/) a pomohlo..neviem ci je to pre vas dost alternativne ako medvedi cesnak napr..potom este okrem toho veeeeeela cesnaku jem, ale takeho domaceho od babky.
Tweety
20.11.16,10:55
Terezia13
20.11.16,11:04
Tá zelená káva by zaujímala aj mňa.
začala som ju užívať v tabletkách, uvidím
za týždeň mám 2 kg dole
Terezka to nemyslíš vážne. Ja ani deko.:eek:...čo robíš popri tom? ...zmenila si stravovanie?..či?
ani nie, ja vlastne toho ani veľa nezjem, ale teraz napr. vyprážaný syr si dám len polovicu a so zeleninou, jem len polievku alebo to druhé jedlo
lujza.j
20.11.16,12:55
ak telo "hladuje"....čo po čase zistí....a tebe sa stane,že sa napr.dva dni viac naješ....okamžite si to telo všetko uloží...a všetko bude spať...
Mária27
20.11.16,14:05
Terezia13
20.11.16,18:14
takto som to vyriešila
Terezia13
21.11.16,16:44
Pozor nekupujte a nejedzte ryby Pangasius !
Pangasius – je to naozaj zdravá ryba?

V mnohých európskych krajinách v Kanade a Usa sa tieto ryby nesmú predávať ani konzumovať.

Pangasius je plný ťažkých kovov, chemických látok, baktérií a hormónov. Tento typ ryby chovajú v rieke Mekong, ktorá je plná priemyselných odpadových vôd, arzénu, polychlérovaných bifennylov, kovových nečistôt, toxických a nebezpečných vedľajších produktov z priemyslu. Táto vietnamská rieka je jednou z najviac znečistenou riekou sveta. Vypúšťajú tam chemický odpad z garbiarní, kanalizácie a hnojivá z polí.
Pri mrazení používajú tú istú vodu z rieky Mekong. Pre úrychlenie rastu rýb im podávajú hormóny. Ak budete jesť tieto ryby, môže to viesť k poškodeniu pečene, ochoreniu krvi a poškodeniu vnútorných orgánov. V mnohých krajinách sú zakázané, preto tieto ryby začali pridávať do krabých tyčiniek a iných. Tieto ryby sú nebezpečné pre vaše zdravie. Kúpna cena týchto rýb vo Vietname je 0,01 dolára.

Obľúbenosť tejto ryby rapídne narástla až v priebehu ostatných rokov, keď sa dostala na európsky trh z juhovýchodnej Ázie, predovšetkým Vietnamu. Zásluhu má na tom biele diétne mäso bez kostí a nezanedbateľná je aj nízka cena. Napriek tomu kolujú na internete správy, niektoré doslova „zaručené“ o jej škodlivom vplyve na naše zdravie, vzhľadom na jej pôvod a spôsob chovu.
buchač
21.11.16,17:00
Pozor nekupujte a nejedzte ryby Pangasius !
Pangasius – je to naozaj zdravá ryba?

V mnohých európskych krajinách v Kanade a Usa sa tieto ryby nesmú predávať ani konzumovať.


Hm...mne je síce jedno, jedna ryba hore dole.
Ale iné je zaujímavé.

" Potraviny a suroviny živočišného původu (v tomto případě) musejí splnit podmínky dané předpisy EU, a to se týká i dodržení limitů pro všechny možné kontaminanty, včetně obsahu reziduí léčiv.
Dovážené potraviny ze třetích zemí musejí být provázeny veterinárním osvědčením, které se na vstupních místech do EU kontroluje a provádějí se i fyzické kontroly. "
-------------------------
Čo sa týka USA a Kanady, tam ide o iné. Tieto štáty si chránia svoje trhy.

" Americký Kongres schválil zákon v roku 2003 zabrániť importovaniu rýb, ktoré sú označované ako sumec, rovnako ako stanovenie určitého množstva rýb. "


...a včul si vyber, kde je pravda.
bettylou
21.11.16,20:07
do rici aj so zelenou kávou, je mi z nej zle od žalúdka a točí sa mi hlava keď sa zohnem. .:confused:
arizona
22.11.16,03:28
arizona
22.11.16,03:30
Pozor nekupujte a nejedzte ryby Pangasius !
Pangasius – je to naozaj zdravá ryba?

V mnohých európskych krajinách v Kanade a Usa sa tieto ryby nesmú predávať ani konzumovať.

Pangasius je plný ťažkých kovov, chemických látok, baktérií a hormónov. Tento typ ryby chovajú v rieke Mekong, ktorá je plná priemyselných odpadových vôd, arzénu, polychlérovaných bifennylov, kovových nečistôt, toxických a nebezpečných vedľajších produktov z priemyslu. Táto vietnamská rieka je jednou z najviac znečistenou riekou sveta. Vypúšťajú tam chemický odpad z garbiarní, kanalizácie a hnojivá z polí.
Pri mrazení používajú tú istú vodu z rieky Mekong. Pre úrychlenie rastu rýb im podávajú hormóny. Ak budete jesť tieto ryby, môže to viesť k poškodeniu pečene, ochoreniu krvi a poškodeniu vnútorných orgánov. V mnohých krajinách sú zakázané, preto tieto ryby začali pridávať do krabých tyčiniek a iných. Tieto ryby sú nebezpečné pre vaše zdravie. Kúpna cena týchto rýb vo Vietname je 0,01 dolára.

Obľúbenosť tejto ryby rapídne narástla až v priebehu ostatných rokov, keď sa dostala na európsky trh z juhovýchodnej Ázie, predovšetkým Vietnamu. Zásluhu má na tom biele diétne mäso bez kostí a nezanedbateľná je aj nízka cena. Napriek tomu kolujú na internete správy, niektoré doslova „zaručené“ o jej škodlivom vplyve na naše zdravie, vzhľadom na jej pôvod a spôsob chovu.
http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/
bettylou
22.11.16,05:42
Takže toto:

https://www.youtube.com/watch?v=03O3aOWSHPI

skoro ako káva, ale oveľa lepšie :D:D:
trvá toľko, kým si spravíte a vypijete tú kávu. Ale proti gustu žiaden dišputát. ;):D
osky
23.11.16,09:09
bettylou perfektne,dakujem za prispevok.skusim to pridat este k svjmu rannemu ritualu :-D
vyzera to fakt cool
lujza.j
23.11.16,09:31
ten kto necvičí a má nadváhu na druhý den "zdochne"...
pri drepoch a výpadoch koleno nemá "predbiehať"chodidlo...
pri cviku plank zadok nižšie...
7 min. je fakt iba miesto cigy-kávy....nič by som JA od toho neočakávala....:)
korela
23.11.16,14:11
ten kto necvičí a má nadváhu na druhý den "zdochne"...
pri drepoch a výpadoch koleno nemá "predbiehať"chodidlo...
pri cviku plank zadok nižšie...
7 min. je fakt iba miesto cigy-kávy....nič by som JA od toho neočakávala....:)

Aj cvičiť sa treba cvičiť, aby nebolo viac škody ako osohu. Pravdu máš.
bettylou
23.11.16,18:50
to je tak na prebratie, lepšie sa potom ide do sprchy :)
Tweety
26.11.16,14:39
kukučka
04.12.16,15:16
OBKLAD NA KŔČOVÉ ŽILY

Má protizápalové a utišujúce účinky. Pripravujeme ich najlepšie na noc a necháme pôsobiť do rána.
Potrebujeme: Tri listy z bielej kapusty alebo kelu, ovínadlo.
Ako na to: Listy zbavíme stredného rebra a vyvaľkáme. Poukladáme na postihnuté miesto a pevne obviažeme. Keď listy začínajú hnednúť, vymeníme ich.

najlepšie v dňoch Vodnára, práve je mesiac v jeho znamení
http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=lunarcalendarpage
Valcake
04.12.16,18:55
Áno, robila som to po operácii kolena, aj list lopúcha som prikladala a to mi odporučil dokokonca lekár ..bolo to dávnejšie...proti opuchu..
alaya1
04.12.16,19:05
Áno, robila som to po operácii kolena, aj list lopúcha som prikladala a to mi odporučil dokokonca lekár ..bolo to dávnejšie...proti opuchu..

Na krcove zily sa vraj odporuca prikladat platok zelenej paradajky- samozrejme, ak je sezona, na miesta tych uzlikov na zilach. Muzov bratanec to robil, vysledok ho vsak neuspokojil. Operacii sa nevyhol
Dáša_
04.12.16,21:43
bolí ma silne rameno. Ke´d už bolo najhoršie, tak som prikladala kapustný list. Len som ho najskor žehlila medzi papierom na pečenie a taký horúci prikladala. A ešte som to omotávala foliou. Celkom fajn to bolo, čo sa bolesti týka. len teda neviem prečo, mala som divný pocit. Asi vyskúšam znova :)
Valcake
04.12.16,23:14
bolí ma silne rameno. Ke´d už bolo najhoršie, tak som prikladala kapustný list. Len som ho najskor žehlila medzi papierom na pečenie a taký horúci prikladala. A ešte som to omotávala foliou. Celkom fajn to bolo, čo sa bolesti týka. len teda neviem prečo, mala som divný pocit. Asi vyskúšam znova :)

...môže byť, ale pozor ak je zápal, asi by nemal byť horúci...ja som list iba pomliaždila rukami, aby mal šťavu a tak som obalila ešte fóliou..a nie /dokokonca:eek:/ ale na tablete som písala;)
Terezia13
05.12.16,16:01
buchač
05.12.16,16:32
zistila som to sama na sebe
http://www.priznakytransformace.cz/index.php/zdrava-strava/832-mudr-jan-miklanek-nepijte-to-kafe-s-mlekem

Zase jsem měl pravdu!!! Říkám to již 15 let a říkám pořád: NEPIJTE TO KAFE S MLÉKEM!
Čistý ja...;) Furt mám pravdu. :D
Pôvod kávy je niekde v Afrike, vraj v Etiópii. Postupne sa rozšírila hore dole.
Čaj mal svoju cestu.
Kto začal pridávať do týchto nápojov mlieko, tak to ja neviem, lustrovať históriu nemienim a ani sa mi nechce.
Ale ešte som nepočul, ani nevidel v tých všeliakých dokumentárnych filmoch, že by si nejaký arab do (nadnesené) džezvy mlieko urval...podobne je to so šikmoočkami, tiež si nekazia chuť čaju.
Ono poviem aj inak. Aj keby to mlieko malo v káve (čaji) fakt vynikajúce zdravotné účinky, overené rokmi, vedcami, praxou, pacientami ? Nuž mne to mlieko v káve proste nechutí (s mliekom ale inak nemám problém).
kukučka
08.12.16,23:13
korela
09.12.16,09:10
zaujímavé
http://www.badatel.net/92-zasaditych-potravin-ktore-vam-prinavratia-stratene-zdravie/
Zoznam vcelku dobrý, ale málokde sa uvádzajú aj hodnoty jednotlivých druhov zeleniny, najväčšiu hodnotu dosahuje petržlen. Je predsa rozdiel, či si dá človek niečo s 5 alebo 7.
Terezia13
09.12.16,19:15
zaujímavé
http://www.badatel.net/92-zasaditych-potravin-ktore-vam-prinavratia-stratene-zdravie/
Zoznam vcelku dobrý, ale málokde sa uvádzajú aj hodnoty jednotlivých druhov zeleniny, najväčšiu hodnotu dosahuje petržlen. Je predsa rozdiel, či si dá človek niečo s 5 alebo 7.
asi to treba postupne prichádzať na to, čo telu vyhovuje, ale toto je aspoň zoznam, podľa ktorého sa dá nejako orientovať
korela
08.01.17,16:53
Dá sa mi to vhodné na uverejnenie aj tu. Citát z diskusie k článku nie je celý http://www.badatel.net/ibuprofen-sposobuje-tisice-umrti-rocne-namiesto-neho-uzivajte-toto/#comment-11828nie

ALTERNATÍVA says:
04/02/2016 at 17:33
Milá redakcia Váš článok lieky verzus prírodná alternatíva bola dobrou voľbou.
Doplníme k ním ešte niektoré a silu tíšenia bolesti v percentách.
Ide tu hlavne o jednorázové utíšenie bolesti, ale niektoré z týchto alternatívnych prostriedkov dokážu vyliečiť aj príčinu bolesti dlhším užívaním.

Vitamín C -//–//- 6%
Magnézium ak nám chýba -//–// 8%.
Žeňšeň – tíši bolesť 8%.
Ginko -//–//- 9%
Omega 3 -//- -//- 12%.
Ibuprofén – //–//- 14%.
Ľubovník – //–//- 15%.
Bazalka -//–//- 15%.
Arnica -//–//- 19%.
Šišák bajkalský -//- -//-20%.
Zázvor -//–//- 25%.
Mrkvová šťava -//–//- 29%.
Astacatín -//–//- 30%.
Čerešne -//–//- 33%.
Maliny -//–//- 38%.
Konopa s obsahom HTC, CBD -//–//- 38%.
Betakarotén -//–//- 40%.
Čučoriedky -//–//- 48%.

Toto vám doktori nikde nepovedia.

Určite si niektoré z nich vyskúšajte ako sa vám osvedčili.
Niektoré látky z uvedených zdrojov na tíšenie bolesti sú vyrobené a dostupné v prípravkoch.
Je zaujímavé, že takmer každý s tých zdrojov lieči s rôznorodou tlmiacou látkou bolesť.

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006 a nariadení komisie č. 432/2012 nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených.
buchač
08.01.17,17:10
Dá sa mi to vhodné na uverejnenie aj tu. Citát z diskusie k článku nie je celý ...

TY z diskusie ?
JA tiež ..;)

Jjjanci says:
04/02/2016 at 15:16

Treba si precitat original zdroj z reuters. Uvadza sa podla studie ze skodlive su vysoke davky okolo 2400mg Ibuprofenu denne dlhodobo.
Naproti tomu bez horeuvedenych ucinkov sa uvadza napr. liek Naproxan.

http://mobile.reuters.com/article/idUSBRE94S1FV20130529?feedType=RSS&feedName=healthNews
-----------------------
PREKLAD strýka Gogoľa :


Dlhodobé užívanie vysokých dávok liekov proti bolesti ako je ibuprofén alebo diclofenac je "rovnako nebezpečný", pokiaľ ide o riziko srdcového infarktu ako užívanie lieku Vioxx, ktorý bol stiahnutý kvôli jeho potenciálne nebezpečenstvo, vedci povedal vo štvrtok.

Prezentáciu výsledkov veľké medzinárodné štúdii do triedy liekov proti bolesti nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), uvádzajú vedci vo vysokých dávkach z nich zvyšuje riziko závažnej cievnu príhodu - infarkt, mŕtvica alebo úmrtia na kardiovaskulárne choroba - zhruba o tretinu.

To znamená, že na každých 1000 ľudí s priemerným rizikom srdcových ochorení, ktorí berú vysoké dávky diklofenak alebo ibuprofén po dobu jedného roka, o tri navyše bude mať zbytočnú srdcový záchvat, z ktorých jedna by bola fatálna, uvádzajú vedci.

To dáva srdce riziká generických NSAID na roveň s novšie triedy NSAID známych ako COX-2 inhibítory alebo koxbů, ktorého súčasťou je Vioxx - liek proti bolesti, že americká drugmaker Merck vytiahol z predaja v roku 2004 z dôvodu odkazov na srdce riziká.

Iné lieky v koxibovej patrí cerecoxib, predávaný spoločnosťou Pfizer pod značkou Celebrex a etorikoxib, predávaný firmou Merck pod obchodným názvom Arcoxia.

"To, čo hovoríme, je, že (koxiby, ibuprofen a diklofenak) majú podobné riziká, ale majú aj podobné výhody," uviedol Colin Baigent klinického hodnotenia servisné jednotky na britskej Oxfordskej univerzity, ktorý viedol štúdii publikovanej v The Lancet lekársky časopis vo štvrtok.

Zdôraznil, že riziká sú hlavne dôležité pre ľudí, ktorí trpia chronickou bolesťou, ako sú pacienti s artritídou, ktorí potrebujú, aby sa vysoké dávky liekov proti bolesti - napríklad 150 mg diklofenak alebo 2400 mg ibuprofénu deň - po dlhú dobu.

"Krátky priebeh nižších dávok tabliet zakúpených bez lekárskeho predpisu, napríklad pre svalovú podvrtnutie, nie je pravdepodobné, že bude nebezpečný," povedal.

VYVÁŽENOSŤ rizikách a prínosoch

Štúdia tím zhromaždil údaje, vrátane hospitalizácií pre kardiovaskulárne alebo gastrointestinálne ochorenia, zo všetkých randomizovaných štúdií, ktoré boli predtým testovaných NSA.

To im umožnilo zhromaždiť výsledky 639 randomizovaných štúdií zahŕňajúcich viac ako 300.000 ľudí a znovu analyzovať dáta pre stanovenie rizika NSAID u určitých typov pacientov.

Na rozdiel od zistení o ibuprofén a diklofenak, štúdia zistila, že vysoké dávky naproxén, ďalšie NSAID, nepreukázalo, že by zvyšovať riziko infarktu. Výskumníci povedal, môže to byť preto, že naproxén má tiež ochranné účinky tejto rovnováhy z akýchkoľvek dodatočných srdcovej rizika.

Baigent povedal, že je dôležité pacienti by nemali robiť unáhlené rozhodnutia, alebo zmeniť ich liečbu bez súhlasu lekára.

"Pre mnoho pacientov s artritídou, nesteroidné antireumatiká znižujú bolesti kĺbov a účinne opuchy a pomáhať im, aby si primeranú kvalitu života," povedal. "Naozaj musíme byť opatrní o tom, ako prezentujeme riziká týchto liekov.

"Robia majú riziká, ale majú aj výhody, a pacienti by mali byť predložená so všetkými tými kúsky informácií a nechá sa rozhodovať sami za seba."

Donald Singer, profesor klinickej farmakológie a liečiv na britskej univerzite vo Warwicku, ktorý nebol zapojený do štúdie, oznámila, že jej závery "podčiarkujú kľúčový bod pre pacientov a predpisujúcich lekárov: silné lieky, môže mať vážne škodlivé účinky".

"Je preto dôležité, aby predpisujúci lekár brať do úvahy tieto riziká a zaistiť pacienti boli plne informovaní o liekoch, ktoré užívajú," povedal prostredníctvom e-mailu komentár.

=================
...a preto neznášam tie konšpiračné weby a Badatela obzvlášť.
Stačí si porovnať, čo je napísané na jeho stránke a čo je napísané v oficiálnom zdroji.
Vyberá si len to, čo jemu vyhovuje !!!!

P.S.:
Mimochodom...Ibuprofén neberiem z iných dôvodov, ktoré mi povedala moja DIA. Na nejaké drísty pochybného autora (čítaj Badatela) ja veru nedám.
korela
08.01.17,17:52
Doplatila som v živote na jednu jedinú pilulku Ibuprofenu.
Nemusíš mať obavy, veľmi pozorne som si článok prečítala a aj uviedla jeho zdroj. Ja to na rozdiel od teba robím vždy. Nech si každý utvorí názor sám.
Časť textu som vytiahla pre úplne iný dôvod, a síce, percentuálne vyjadrenie, pretože to je pomerne vzácne.
Mne v tomto prípade vôbec nešlo o nejakú polemiku s liekmi.
buchač
08.01.17,19:03
Doplatila som v živote na jednu jedinú pilulku Ibuprofenu.
Nemusíš mať obavy, veľmi pozorne som si článok prečítala a aj uviedla jeho zdroj. Ja to na rozdiel od teba robím vždy. Nech si každý utvorí názor sám.
Časť textu som vytiahla pre úplne iný dôvod, a síce, percentuálne vyjadrenie, pretože to je pomerne vzácne.
Mne v tomto prípade vôbec nešlo o nejakú polemiku s liekmi.
Tak veru...názor si urobí každý sám. Nik mu ho neberie...ani je ten Tvoj...a na môj si šahať nenechám.

Ale upriamim teraz pozornosť na iné.
Ty si doplatila na jednu - jedinú tabletu Ibáku. Ale šak to je predsa jasné, nie každému zapôsobí rovnako, viď
Nežiadúce účinky http://www.liekinfo.sk/liek-ibalgin-400-tbl-flm-12x400-mg-(blis-pvc-al)-13625-pil

Na strane druhej vravíš (prípadne Badatel), že je dobré nahradiť tými :

" korela
Ide tu hlavne o jednorázové utíšenie bolesti, ale niektoré z týchto alternatívnych prostriedkov dokážu vyliečiť aj príčinu bolesti dlhším užívaním...."

Keďže ja zvyknem vravievať za seba, tak silne pochybujem, že by ma pred rokmi uvedená alternatíva zbavila tých preukrutných bolestí. Keďže Dolsin alebo Morfium som nemal k dispo (šak dôvody sú jasné), tak som sa dopoval Ibalginom...najprv každých 6 hodín jednu tabletku... postupom času som dospel k dávke každé 2 hodiny 1-2 tablety.
Celá anabáza trvala cca 3 mesiace, pokiaľ sa zistila príčina.
Až po operácii som nabehol na aplikáciu Dolsinu.

Ergo, tým chcem povedať, že nie na každého a nie vždy platí všetko rovnako...a opakujem to stále a neustále.
korela
08.01.17,19:15
Dovolím si sa domnievať, že je každému normálnemu človeku jasné o čom je článok, o čom je príspevok z diskusie, o čom sú naše príspevky. Rovnako si každý utvorí názor sám. A tak je to v poriadku.
alaya1
08.01.17,20:55
Ibuprofen je velke svinstvo. To je neodmyslitelny fakt.

Tiez ho neuzivam
babka - ježibabka
08.01.17,21:11
Ibuprofen je velke svinstvo. To je neodmyslitelny fakt.

Tiez ho neuzivam
Ja to tiež neužívam, ale teraz vraj fičí paralen dala som sa naň nahovoriť v októbri na liečení, syn mi ho kúpil, ešte tam mám dve tabletky a nedávno som sa dočítala, že aj ten je nevhodný.
alaya1
08.01.17,21:13
Ibuprofen je velke svinstvo. To je neodmyslitelny fakt.

Tiez ho neuzivam
Ja to tiež neužívam, ale teraz vraj fičí paralen dala som sa naň nahovoriť v októbri na liečení, syn mi ho kúpil, ešte tam mám dve tabletky a nedávno som sa dočítala, že aj ten je nevhodný.

Mas to v podstate jedno, kazda pomaha, ale myslim, ze viac skodi. Treba vyberat , ak je to nutne to mensie zlo.
babka - ježibabka
08.01.17,21:18
Preto sa pokiaľ je to možné liekom vyhýbam a pijem radšej čajíky. Ale keď sa už nedá čajíkmi, tak sa pirulám nevyhneme.
buchač
08.01.17,21:21
Ibuprofen je velke svinstvo. To je neodmyslitelny fakt.

Tiez ho neuzivam
Ja to tiež neužívam, ale teraz vraj fičí paralen dala som sa naň nahovoriť v októbri na liečení, syn mi ho kúpil, ešte tam mám dve tabletky a nedávno som sa dočítala, že aj ten je nevhodný.

Babik...za seba vravím.

Mám občas bolesti klbov a iných onačín...je to následok športovania, zranení a v neposlednej miere vedľajšie príznaky DIA.
Paralen si roky dávam...a výsledky ALT, AST, GGTM sú jak oči.
Po Ibáku vyskočili svojho času teda (síce v norme) trochu vyššie.

ALE otázka znie aj inak.

Ktorý z liekov nemá vedľajšie účinky ???
kukučka
09.01.17,01:08
Ktorý z liekov nemá vedľajšie účinky ???


Objatie.
Nandrolon
09.01.17,05:52
Aj to má. Častokrát ak sa to preženie, tak žena je 9 mesiacov nafúknutá!
:-)))
buchač
09.01.17,17:47
Blbosti vo výživovom poradenstve

Slovensko je krajina výživových poradcov-špecialistov-coachov a mnohých príbuzných profesií. Za enormným množstvom služieb „výživového poradenstva“ stojí však často krát ešte viac omylov, fám a zavádzajúcich informácií.

Problém nastváva vo chvíli, keby sa ľuďom (OBROVSKÁ česť výnimkám) po (ne)absolvovaní niekoľkodňového výživového kurzu zachce „hrať na doktora“. Nie je ničím neobvyklým, že v našich končinách sa dočkáte „liečby ochorení“ pomocou pochybných výživových doplnkov a vyšetrovacích metód. Niektorí výživoví poradcovia dokonca zachádzajú tak ďaleko, že nemajú problém púšťať sa do výživy pri veľmi závažných ochoreniach, ktoré jednoznačne patria do rúk lekárskeho tímu (napr. onkologické ochorenia, poruchy príjmu potravy, dedičné metabolické poruchy, ochorenia obličiek, hormonálneho systému…). To sú jednoducho tak závažné a komplexné veci, že keď sme ich ešte ako študenti nutričnej terapie len teoreticky dostali na skúške z klinickej výživy, štyrikrát nás oblial pot.

http://monikamarekova.blog.sme.sk/c/443637/blbosti-vo-vyzivovom-poradenstve.html?ref=tit
kukučka
19.01.17,20:21
Terezia13
20.01.17,18:30
Prerušenie hladovky je pre ľudí rituál, ktorý vykonávajú ráno. Väčšina ľudí si myslí, že vie, čo je vhodné dať si na raňajky.
Či tomu veríte, alebo nie, existujú potraviny, ktoré sa zdajú byť zdravé, ale naozaj by sme ich nemali jesť na prázdny žalúdok.
Uvádzame niektoré potraviny, ktorým by ste sa mali vyhnúť a vhodné alternatívy, ktoré vám zabezpečia úspešný štart do nového dňa, keďže sú zdravé a upokojujúce.
Nie: Ovocné šťavy s vysokým obsahom cukru
Klasické ovocné šťavy sú plné rafinovaného cukru, čo vedie k rýchlemu zvýšeniu hladiny cukru v krvi. Ste tak nespokojní, bez energie a chute po celý deň.
Áno: Ovsené vločky
Ovsené vločky vytvárajú ochranný povlak okolo sliznice žalúdka. Vďaka tomu sa zabráni poškodeniu žalúdočnej šťavy z kyseliny chlorovodíkovej.
Obsahujú rozpustnú vlákninu, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje trávenie a metabolizmus životne dôležitých minerálnych látok, bielkovín a sacharidov. Ovsené vločky vás udržia sýtymi dlhšie ako jogurt.
Nie: Paradajky
Ak trpíte refluxom alebo žalúdočnými vredmi, vyhýbajte sa (alebo do značnej miery obmedzujte) paradajkám.
Paradajky majú skvelú chuť v našich omeletách, alebo ako grilované v nedeľné ráno, ale obsahujú veľmi vysokú hladinu kyseliny tanínovej, čím zvyšujú kyslosť v žalúdku a zhoršujú príznaky nášho refluxu.
Áno: Vajcia
Vajcia sú veľmi sýte a zdravé na raňajky. Či už máte radšej praženicu, smažené alebo varené vajíčka, preukázateľne znižujú denný príjem kalórií.
Áno: Čučoriedky
Čučoriedky sú jedným z najzdravších druhov ovocia na planéte. Majú nízky obsah kalórií, ale zlepšujú pamäť, krvný tlak, krvný obeh a zlepšujú látkovú výmenu.
Ich zdravotné prínosy sú široké, keď ich konzumujete na raňajky. Môžete si ich dať s ovsenými vločkami, jesť v ovocnom šaláte, alebo si ich dať len samostatne.
Áno: Červený melón
Melón je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí túžia ráno po ovocí, ktoré upevní ich zdravie. Vášmu telu dodá množstvo tekutín, keď ho skonzumujete na prázdny žalúdok.
Zlepšuje zdravie vašich očí a srdca, pretože obsahuje vysokú hladinu lykopénu.
Nie: Káva a čaj
Hoci môžu byť súčasťou vášho ranného rituálu, uistite sa, že neskombinujete kofeín s niečím iným. Pitie čaju na prázdny žalúdok môže niekedy spôsobiť nevoľnosť a žalúdočné problémy.
Káva na prázdny žalúdok môže ďalej zvýšiť kyslosť v žalúdku a zhoršiť príznaky refluxu alebo gastritídy.
Áno: Orechy
Orechy nie sú typickým jedlom na raňajky, ale sú bohaté na zdravé tuky a bielkoviny.
Ak ich jete na raňajky, môžu zlepšiť vaše trávenie tým, že normalizujú hladinu pH žalúdka, znižujú riziko vzniku vredov a nadbytok žalúdočnej kyseliny.
Nie: Citrusové ovocie
I keď to nemusí platiť pre každého, citrusové ovocie, ako sú pomaranče a grapefruity, môže dráždiť už zapálenú dolnú časť pažeráka.
Áno: Papája
Papája uvoľňuje silný enzým nazývaný papaín, ktorý podporuje trávenie a znižuje riziko rakoviny hrubého čreva tým, že odstraňuje voľné radikály z tráviaceho traktu.
Papája má tiež vysoký obsah vlákniny, vitamínu E a vitamínu C, ktoré sú veľmi potrebné pre zdravé trávenie.
Nie: Lístkové cesto
Dvakrát si premyslite dať si kontinentálne raňajky. Croissanty môžu byť lákavé na začiatku nového dňa, ale obsahujú kvasinky, druh mikróbov, ktoré dráždia sliznicu žalúdka, ktoré môžu spôsobiť nadúvanie.
Aký lákavý zvuk vytvárajú croissanty, že?
Áno: Pohánka
Rozhodnite sa pre pohánku, pretože stimuluje trávenie. Je výborným zdrojom bielkovín, železa a vitamínov, a je neuveriteľne poddajná.
Pridajte ju do smoothies, na výrobu palaciniek a vaflí, alebo si z nej pripravte pohánkové tyčinky na raňajky, keď cestujete.
Áno: Pšeničné klíčky
Dve polievkové lyžice pšeničných klíčkov môžu poskytnúť 15 % odporúčanej dennej dávky vitamínu E a 10 % odporúčanej dennej dávky kyseliny listovej.
Pšeničné klíčky pomáhajú vášmu tráviacemu systému, aby fungoval bez problémov.
Nie: Limonády
Pitie sódy je jednou z hlavných príčin obezity v USA, ale neodporúčajú sa ani nesladené sýtené nápoje.
Ak ich budete piť v dopoludňajších hodinách, môže dôjsť k poškodeniu sliznice a k zníženiu prekrvenia žalúdka, takže potraviny budú strávené pomalšie, čo môže spôsobovať zápchu.
Áno: Celozrnné výrobky (bez droždia)
Celé zrná obsahujú komplexné sacharidy, ktoré sú súčasťou zdravej výživy. Najlepší čas, kedy je ich konzumácia najvhodnejšia, je skoro ráno, takže môžete tráviť celý svoj deň spaľovaním týchto sacharidov.
Celozrnný toast, celozrnné palacinky, alebo vafle sú najbežnejšie príklady.
Áno: Kukuričná kaša
Kukuričná kaša odstraňuje toxíny a ťažké kovy z vášho systému. Normalizuje črevnú mikroflóru a udržuje pocit plnosti a spokojnosti po dlhú dobu.
babka - ježibabka
27.01.17,19:57
BXLmiami
28.01.17,06:52
Nedám si do uší slúchadlá ked idem von a vysvetlím aj svojim deťom že to nemajú robiť a prečo.
buchač
28.01.17,07:03
Toto mi dnes prišlo mailom. Možno sa vám niečo hodí.

http://www.moje-pravdy.cz/zdravi/rady-a-recepty/zdravi/1857-kniha-rad-pro-zdravi-i-krasu

Upozornění na škodlivý software

Návštěva této stránky může být škodlivá. Stránka byla nahlášena pro šíření škodlivého software.

Opera Software důrazně nedoporučuje návštěvu této stránky.
lujza.j
04.02.17,08:24
Terezia13
06.02.17,16:17
Terezia13
09.02.17,20:00
Terezia13
11.02.17,12:45
buchač
11.02.17,19:05
..;)
Tweety
18.02.17,17:19
korela
18.02.17,17:53
Ja som nedávno niekde čítala, že rum obsahuje decht, a preto je nevhodný na konzumáciu, asi dlhodobú. Nepísali o druhu, tak som si pod ním predstavila ten najlacnejší tuzemák.
korela
18.02.17,17:57
Zaujal ma príspevok z diskusie pod článkom, to som o aloi nevedela, tak ak sa s tým stretnete, mohli by ste to potvrdiť.

Marie Kubešková says:
17/02/2017 at 15:53
Vážení,
srdečně zdravím a děkuji za zasílání skutečně nejen zajímavých , ale i léčivých rad.
Vím, že ALOE je skutečně výborná, jak na hnisavé rány, spáleniny – také jsem si s ní vyléčila – měla jsem 2 vředy na dvanáctníku. Ale mám na vás prosbu, je potřeba, abyste ve vašich skvělých receptech ale také napsali : „Varování – Aloe ředí krev.“ Pozor na to. Moje kolegyňka užívala kupovaný v lékárně lék s Aloi a skutečně po 14 dnech měla problémy se silným krvácením při poranění. Prosím, nezlobte se na mne – ale myslím si, že je to důležité – díky – Maruš
http://www.badatel.net/12-najnebezpecnejsich-rakovinotvornych-produktov-vo-vasom-dome-ktore-bezne-pouzivate/
lujza.j
18.02.17,17:59
korela
18.02.17,19:03
Prvýkrát v živote som sa dala na pivo, nie denne, v pomere nealko (so zázvorom) a normal 3 : 1, cítila som intuitívne, a je fakt, že som postrehla jednu zmenu na tele. Až mi to prišlo divné. Uvidím ďalej, pretože ide asi o jeden mesiac. Teraz čítam ...
http://style.hnonline.sk/gastro/913403-pozrite-si-10-zdravotnych-dovodov-preco-pit-pivo
Terezia13
20.02.17,21:13
Terezia13
20.02.17,21:25
korela
20.02.17,22:54
Pre budúcu zimu
Kurací vývar s vínom - Životabudič na zimu!

Podľa čínskej medicíny slepačí vývar je ideálna polievka cez zimu. Kuracie mäsko má hrejivú povahu (oproti hovädziemu), tak vás krásne z vnútra prehreje. Vývar s kosťami podporuje - vyživuje kosti a dopĺňa ľadviny . Pridaním ryže zvýšime účinok na slezinu a celkovo sa zjednoduší trávenie polievky. Víno a dlhé varenie dodávala veľa Qi a Yangu čo potrebujeme cez zimu aby sme mali silnú imunitu a neboli unavení.

Vývar môžeme zaradiť medzi #SUPERfood jedlo, lebo varením sa rozpúšťajú kolagénové vlákna čo spájajú kosti a tie nám potom pomáhajú vyživovať naše kosti, pomáha pokožke, ostane mladá a pružná, pomáhajú žilám aby ostali pružné a silné, na kĺby a všeobecne je vývar výhodná doplnková strava pre atlétov.

(Tradične sa varí až 12 hodín).
Tento vývar je lahodný, nazvala by so ho až luxusným. Mäsko je tak jemné vďaka kyselinám vo víne, až neskutočné,
(z netu)
.
http://www.centrumctm.sk/post/oblicky-z-pohladu-tcm-49/
korela
20.02.17,23:30
Spýtala som sa predajkyne LR, či ich lekári upozorňujú na to riedenie krvi pri užívaní aloy. Iba, že sa to vzťahuje pre ľudí s transplantovanými orgánmi.
Dáša_
21.02.17,04:51
Spýtala som sa predajkyne LR, či ich lekári upozorňujú na to riedenie krvi pri užívaní aloy. Iba, že sa to vzťahuje pre ľudí s transplantovanými orgánmi.

pripomenula si mi, čím ďalej, tým viac liekov sa nesmie jesť s grepom. Najskôr som o tom počula pri transplantovaných. A zrazu som zistila, že sama užívam dvojaké lieky, ktoré majú toto upozornenie. Nepovedal mi to ani lekár, ani lekárnik. Až v elektronickej zdravotnej karte od dovery je aplikácia, ktorá mi to vypisuje vždy, keď mi v lekárni liek vydajú. Najskôr to boli len lieky na znižovanie cholesterolu, pridali sa aj niektoré lieky na srdce, prípadne na znižovanie tlaku.
korela
22.02.17,00:03
Ja som na to prišla sama (bez samochvály, nebolo mi zrazu dobre tri dni po sebe, grapy som jedla na raňajky pol hod. po liekoch, dala do súvisu), že grapy sa s liekmi na tlak neznášajú. Pri hľadaní príčiny som ako prvé info našla na akv.sk Bukovského. Náhoda.
Nerozumiem, prečo na to lekári pri predpisovaní liekov neupozorňujú sami, mala by to byť ich povinnosť, a rovnako lekárnici.
Odvtedy sú grapy u mňa na indexe. Pre istotu aj pomelá, ostatné citrusy nerobia problém.
Aj som to tu napísala, ale v tom množstve info sa to stráca.

"Dajte si pozor

"Zistilo sa však, že určité látky z grapefruitu blokujú dôležitý enzým CYP 3A4, ktorý sa nachádza v bunkách črevného epitelu a zabezpečuje vstrebávanie látok. Tento enzým spôsobuje aj rozklad niektorých liekov (určitého množstva prijatého lieku) a s týmto efektom sa pri dávkovaní liekov počíta. Takže ak je tento enzým zablokovaný, do krvi sa môže dostať až 3 – 5-krát viac lieku ako za bežných okolností. Vyššia hladina lieku môže následne spôsobiť okrem nepredvídaného zvýšenia jeho účinku aj vznik množstva nežiadúcich reakcií, ktoré sa bežne vyskytujú iba pri predávkovaní liekom.

Tento tzv. grepový účinok pretrváva 24 – 72 h po konzumácii grapefruitu alebo jeho šťavy. Nejde teda iba o to “nezapiť liek grepovým džúsom“"

Viac http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=660&Itemid=30
Je však zaujímavé, že grapmi v súvislosti s liekmi sa dá znížiť ich množstvo, to píše v závere článku ako na to.
Mnohé medicíny sveta liečia stravou a nie liekmi, je to prirodzenejšie pre organizmus, mne sa niečo podarilo takto tiež.
korela
22.02.17,00:12
Pokiaľ niekto netrpí metabolickou poruchou v súvislosti s cholesterolom, ja som zvolila k predpísaným statínom takýto prístup. Viac zeleniny, upraviť stravu, do mesiaca je cholesterol v norme, alebo sa poriadne aspoň zníži. Radšej trochu upravenej stravy, ako ďalšie veľké pilule. Už iba keď som ich videla, bolo mi zle. Inak mi pomohol aj ľanový olej, internistku to trochu vykoľajilo na prvej kontrole.
Dáša_
22.02.17,05:08
prvý krát som sa s týmto stretla u ľudí s transplantovanou ľadvinou. Tých na to upozorňovali.
A naposledy som to objavila pri liekoch na "spomalenie" srdca. Teda nespadajú ani do kategórie statínov, ani antihypertenzív. Je fakt na počudovanie, že na to neupozornia.
bettylou
22.02.17,19:04
ja kebyže jem grepy každý deň a ešte k tomu na raňajky, tak mi je zle aj bez liekov, :D:D, ale niekomu to chutí, tak čo
buchač
23.02.17,08:01
Lekári z Harvardovej univerzity skúmali účinky vajec na 100-tisíc zdravých mužov a žien. Nenašli žiadne dôkazy, že by primeraná konzumácia vajec zvyšovala riziko srdcovo-cievnych ochorení.
http://zena.atlas.sk/o-vajciach-vam-klamali-tento-udaj-bol-doteraz-loz/zdravie/vyziva/882397.html


Kurňa...ešte dobre, že máme tých vedcov na Harvarde.
Zaujímavé, že za socíku to bola bežná vec.
A ani nespomínam to zvýraznené slovo.
alaya1
23.02.17,09:01
ja kebyže jem grepy každý deň a ešte k tomu na raňajky, tak mi je zle aj bez liekov, :D:D, ale niekomu to chutí, tak čo

Ja grepy neznasam, ani duzinu, ani stavu. A z pomela som skoro odpadla, prislo mi po jeho konzumacii velmi zle.

Tak som ich vylucila z jedalnicka, dam si radsej jablko.
buchač
23.02.17,11:16
Ja si veru grap dám. Patrí medzi moje obľúbené ovocie.
Nevraviac o tom, že je grap vhodný pri diabetese.
http://dia.hnonline.sk/dia-poradna/534023-su-grapefruity-vhodne-pre-diabetika
Valcake
23.02.17,11:19
Milujem červený..
bettylou
23.02.17,11:26
Pre zdravie - aktuálne
Ponaťahovať sa teraz hneď, poriadne aj krk, chrbát aj tie ruky a nohy, šak i té sú naše
Valcake
23.02.17,12:22
Čo môžem urobiť pre zdravie..hm ..dobrá otázka. Choroba sa nepýta, tá si ťa nájde. Pri oper.som dostala nemoc.infekciu, nepýtala sa či ju chcem. Teraz blesk z čistého neba-ďalšia..asi treba mať šťastie by som povedala. Mng.celý život medzi chorými a v živote nebol ani PN.
Terezia13
25.02.17,15:09
Terezia13
27.02.17,19:30
tiež mám takú dilemu
korela
28.02.17,23:18
Dávejte si pozor na výrobky „bez glutamátu“.


Na výrobcích může být uvedeno, že jsou bez přidaného glutamátu, ale najdeme v nich jiné ingredience, které přítomnost glutamátu naznačují.
Glutamát se skrývá např. pod názvy: bílkovinný hydrolyzát, sójový hydrolyzát, hydrolyzované proteiny, kvasničný extrakt, autolyzované kvasinky, želatina, kaseinan sodný nebo vápenatý, inosinan, guanylan.

Viac: http://www.jaktak.cz/jak-negativne-pusobi-glutamat-na-nas-organismus.html
Terezia13
01.03.17,16:21
no výborne, to je skoro na všetkých výrobkoch
buchač
01.03.17,18:16
no výborne, to je skoro na všetkých výrobkoch

Minule som našiel pri popise výrobku na nových rifliach.
Teraz uvažujem, či ich mám vrátiť (ešte sú v záruke), alebo na to dlabať.
;) :D :D :D

Teraz vážne.
Občas si dám nejakú konzervu na obed alebo sáčkovú polievku.
Ale je rozdiel, kde je tá alebo onaká látka...
Je rozdiel aj od výrobcu.
Príkladne také produkty od Vitany ? To je niečo neskutočne prechemizované...zniesli by aj výbuch atómovej bomby a nič vážne by sa obsahu nestalo.
kukučka
04.03.17,18:22
Dnes na SV beží Maratón zdravia s Planietom, nevedela, zmeškala som. Ešte beží, odpovedajú na maily. Budú vysielať do zajtra obeda.
korela
05.03.17,08:17
kukučka
05.03.17,09:18
Vysielajú ďalej, úžasná kondička.
Terezia13
07.03.17,18:40
vicktor
08.03.17,12:54
Mate skusenost s tymto? Manzelka sa nechala nahovorit a kupila to. Zatial je este v krabici.

http://sungittime.sk/produkt/sungit-1/
arizona
08.03.17,14:05
Mate skusenost s tymto? Manzelka sa nechala nahovorit a kupila to. Zatial je este v krabici.

http://sungittime.sk/produkt/sungit-1/
Osobnu skusenost nemam,ale na pitie sungitovej vody som pocula iba chvaly.Na trhu su aj ine varianty okrem filtra
lujza.j
08.03.17,14:19
Victor....pisala som znamej........co je "naturka":)...viem,ze ma vedomost aj o kadejakych ruskych natur zazrakoch....na otazku..ci je realne aby sungit fungovala na filtrovanie vody...odpisala :ano..funguje pouzivam.
Sungit je udajne dobry aj v masti na bolave klby a ine...nemam vyskusane...
vicktor
09.03.17,10:48
Ja mam skusenosti s bolavymi klbmi. :(
lujza.j
09.03.17,10:54
Aj ja....Skus dat klbovu vyzivu...
kukučka
09.03.17,16:19
Ja mam skusenosti s bolavymi klbmi. :(
Odporúčam vysadiť mliečne a pšeničné výrobky.
vicktor
10.03.17,07:51
Dakujem za reakcie.
Mlieko som vysadil pred 2 rokmi na odporucanie svagrinej ze zahlienuje, ale ziadnu pozitivnu zmenu som na sebe nespozoroval. Pijem caj (a pivo).
Ale chlieb (kupujem psenicno-razny) ranajkujem, zajedam ho aj k polievkam, ak ho vysadim, co mam jest? Cokoladu? Ryzove chlebicky?
lujza.j
12.03.17,18:40
korela
23.03.17,19:31
vicktor
27.03.17,09:28
...ale medzitym bola etapa "ziadne vajcia, pozor, cholesterol!"
Terezia13
23.04.17,18:52
Pozor na stres
So stresom v práci sa ľudia vyrovnávajú individuálne. Niektorých paralyzuje, iní vďaka nemu vyťažia maximum.

„Stres vyvoláva v ľudskom tele reakciu, pri ktorej sa aktivuje mozog, nadobličky produkujú viac adrenalínu, nervový systém je v plnej pohotovosti. Prehlbuje sa dýchanie, stúpa srdcová frekvencia, pociťujeme búšenie srdca, hladina cukru v krvi stúpa," približuje neurológ Milan Grofik z Univerzitnej nemocnice v Martine. Dlhodobý tlak však môže vyústiť do chronického stresu, ktorý sa podieľa na rozvoji rôznych civilizačných chorôb a zároveň je kľúčovým faktorom vzniku tetánie.

Na chronický stres môže upozorniť to, že človek napríklad nedokáže vypnúť ani pri príjemných voľnočasových aktivitách. "Každý deň prináša so sebou množstvo situácií, kedy sa dostávame do úzkych a závisí len od nás, ako danú situáciu vyhodnotíme – či ako normálnu záťaž alebo ako veľký stres. Ak však aj bežné veci okolo seba vyhodnocujeme ako stresujúce a nedokážeme zrelaxovať telo ani myseľ, potom si musíme uvedomiť, že žijeme v chronickom strese," upozorňuje Grofik. Ten môže viesť k spomínanému ochoreniu tetánia, ktoré podľa skúseností odborníkov ľudia spoznajú, až keď dostanú tetanický záchvat.

Prejav tetanického syndrómu v podobe záchvatu je odpoveďou tela na stres a preťaženie organizmu, ktorý nemá čas na regeneráciu. V stresových situáciách sa menia koncentrácie minerálov v medzibunkovej tekutine a dochádza k dramatickému úbytku najmä magnézia. „Nedostatok magnézia v ľudskom organizme ovplyvňuje funkcie viacerých orgánových systémov, ale najvýraznejšie sa prejaví vo fungovaní nervového systému, kde má za úlohu tlmiť jeho dráždivosť. Narúšajú sa základné funkcie centrálneho nervového systému, čo sa u nás prejaví podráždenosťou, únavou, nespavosťou, depresiou, nevýkonnosťou a bolesťami hlavy," povedal Grofik. Základom liečby je preto podávanie magnézia, ktoré sa počas záťaže z buniek nadmerne vyplavuje.

Odhaduje sa, že tetanický syndróm postihuje asi desať percent populácie, vyskytuje sa hlavne u mladších a ľudí, ktorí pociťujú zvýšenú mieru stresu. Typickým príznakom je zvýšené svalové napätie, najmä v oblasti tvárového a šijového svalstva, svalové kŕče v rukách i nohách či dokonca mimovoľné svalové zášklby v oblasti tváre, trupu alebo končatín. Najzávažnejším prejavom je tetanický záchvat. Ten prichádza spravidla ako náhly pocit nevoľnosti a úzkosti. Vzápätí sa dostavia pocity tŕpnutia, mravčenia či brnenia v rukách a nohách alebo aj v oblasti tváre, najmä pier. Vrcholom záchvatu môžu byť kŕče v končatinách, ktoré môžu mať charakter nepríjemného vykrúcania.

Všetkým prajem týždeň bez stresu
korela
27.04.17,17:49
Malá pomôcka, môžete si pripomenúť potraviny pri nákupoch.
http://slunecnyzivot.cz/2015/05/jidlo-ktere-vypada-jako-lidske-organy-a-take-je-leci/
kukučka
29.04.17,20:39
Je to jako vtip, ale NENÍ. Takhle to vlastně léta funguje.



Říká mladý lékař staršímu kolegovi:

"Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?“

Zkušenější lékař se usměje a říká:

"Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření.

Ožralovi, že z chlastu.

Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu.

U chcípáka na podvýživu.

Když v práci dře nebo je sportovec, tak to

prohlásíš za přetížení nebo přetrénování.

Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu.

Mladému, že jde o růstové problémy.

Starému, že je to ve stáří normální.

A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a

neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys

jinak měl ten čerstvý diplom.

Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně

mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího

dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch

prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš,

že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou

zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně

nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál.

Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od

druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš,

že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska

a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého."

Mladý:"No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?"

Zkušený:"No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra

a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické

a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi."

Mladý:"Ale co když se ho ani potom nezbavím?"

Zkušený: "V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných

vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to

náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít

jiné starosti, nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby

tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu."

Mladý: "Díky za rady, nepochybně ze mne bude také výborný lékař."
korela
01.05.17,16:26
Možno trochu v niektorých konkrétnych prípadoch nadnesené, aleže to funguje, je nakrútený dokument verejnoprávnej TV!
Verím, že existujú aj nepodplatiteľní jedinci. Tých si podáva resp. možno i vylučuje zo svojich radov SLS.
Čo sa týka prehadzovania pacientov ako horúcich zemiakov sme zažili, alebo počuli priamo z úst lekárov, hlavne od psychiatra a psychológa. Zaujímalo by ma, ako sa tam dajú diagnostikovať alebo dokonca liečiť ich dg. Až také vedomosti nemám, ale z toho množstva ich oficiálnycjh dg sa dá koľko potvrdiť laborat. vyšetrením, aké hodnoty?

ČT 2 - Ako farmaceutické firmy podplácajú lekárov
https://www.youtube.com/watch?v=Fp80M8edILY
lujza.j
01.05.17,17:43
kamaratka mojeho decka....miminko v decembri...ako vela detí nejaký kožný fras-velmi sucha koža....poslala som olej z marhulových jadier....bolo lepšie....neviem čo sa teraz....ale bola u kožnej.....povedala,že malú natierala už spomenutým olejom....reakcia lekarky:to je na vaše vlastné riziko....ja neuznávam nič čo neprešlo farmako priemyslom.....smutné lebo vobec ma neprekvapila...."zatemnené mozgy"...
kukučka
01.05.17,18:51
Prišlo mi to ako vtip, mohla som to dať do srandičiek. Stačí ak spomeniem alternatívu, hneď lietajú mínusky. Stačí pozrieť televízny program a nemám chuť zapnúť telku, radšej si pustím nejaké videá, aj popri inej robote. Pozrite si rozhovor Duška s Grygarom, ktorý sa okrem populárizácie astronómie "preslávil" aj rozdávaním Bludných balvanov.
kopretinka
02.05.17,10:41
zaujímavé info,reklamy sú tam tiež samozrejme,ale nedávam to sem kvôli nim,tie môžete preskočiť ;)
takže ako to vlastne je s tým vápnikom,treba ho doplňať alebo nie?
NIE?NETREBA,máme ho až moc,treba MAGNÉZIUM-horčík,nielen na kosti,ale aj na nervy (tetánia)
https://zdravovyziva.sk/blog/43_pravda-o-kostiach
korela
02.05.17,17:54
https://domacaliecba.sk/podla-vedcov-moze-navsteva-plaze-zmenit-vas-mozog-neskutocnym-sposobom/

Podľa vedcov môže návšteva pláže zmeniť váš mozog neskutočným spôsobom
.
Potvrdzujem. Vyliečila som sa. Neišlo o more, ale tichú hladinu. Prišla som na to intuitívne, ešte v mladom veku.
korela
13.05.17,19:34
Obsah hořčíku v některých potravinách (mg na 100 g)

minerální voda Zaječicka hořká
587,5


lněné semeno
350,0


sezamové semeno
347,0


minerální voda Magnesia
341,1


mák
340


pšenice špalda
336,0


piniové oříšky
268,0


oříšky kešu
267,0


mandle
252,0


sójové boby
247,0


sójová mouka
235,0


paraořechy
225,0


burské oříšky (arašídy)
181,0


jáhly
162,0


pistácie
158,0


šrucha zelná
151,0


vlašské ořechy
150,0


lískové oříšky
150,0


oves
145,0


ořechy pekanové
142,0


slunečnicové semeno
138,0


ořechy vlašské
134,0


ovesné vločky
135,0


fazole
132,0


šípky
120,0


rýže natural
119,0


hrách
116,0


pšenice špalda (zrno)
113,0


pšenice (zrno)
85,0


pohanka
85,0


žito
83,0


čočka
77,0


tmavý celozrnný chléb
75,0


červená řepa
71,0


fíky
70,0


meruňky sušené
65,0


mangold
65,0


špenát
62,0


petržel
52,1


datle
50,0


kedlubny
48,0


kaštan jedlý
43,0


kokos
42


kravské mléko z optimálních podmínek
42,0


papája
39,0


ječmen
37,0


hrozinky
35,0


pastiňák
32,0


pšenice (bílá mouka)
32,0


sleď
31,7


banán
31,0


avokádo
30,0


maliny
30,0


kuře
29,0


eidam
27,7


brambory
27,0


vepřové maso
26,1


hovězí maso
24,1


pšeničná mouka bílá
24,0


ostružiny
24,0


černý kořen
23,0


červená řepa
23,0


mrkev
21,0


meloun vodní
20,0


mučenka
20,0


kiwi
20,0


topinambury
20,0


rajčata
20,0


mango
18,0


tuřín
18,0


ananas
17,0


černý rybíz
17,0


jeřabiny
17,0


jahody
15,0


černá ředkev
15,0


kravské mléko běžné
14,0


švestky
13,0


vejce
12,0


grapefruit
12,0


brusinky
12,0


celer
12,0


paprika
12,0


tykev
12,0


mandarinka
11,0


mišpule
11,0


pomeranče
10,0


liči
10,0


baklažán (lilek)
10,0


hroznové víno
9,0


angrešt
9,0


citron
9,0


ryngle
9,0


meruňky
9,0


cukety
9,0


okurky
9,0


hrušky
8,0


churmy
8,0


cibule
8,0


borůvky
6,0


kdoule
6,0


jablka
5,0 – 7,0


granátové jablko
4,0







http://www.magnezium.eu/index.php?page=magnesium
vicktor
14.05.17,06:40
Chybaju tam pivo, vino, borovicka a ine podobne vyzivove doplnky... :(
lujza.j
14.05.17,08:29
Sak hrozno,borúfky..su tam..co reveš:D
kukučka
14.05.17,16:37
:D:D:D
lujza.j
14.05.17,18:35
http://www.peknetelo.eu/zdrave-potraviny/bulgur-zdrava-obilnina/
nepoznala som...až v krabičkovej strave....mňam:)
Nandrolon
16.05.17,09:55
Aktuálne som si kúpil v predajni šungit 200g.
Zajtra sa idem tráviť čistou vodou :-))
kukučka
25.05.17,21:44
veľmi zaujímavá prednáška
https://www.youtube.com/watch?v=dWTuS0iZXiM
Tweety
26.05.17,08:30
bettylou
30.05.17,04:26
Dnes som sa po dlhšej dobe prinútila ráno precvičiť "pozdrav slnku", síce grambľavý s tým narazeným ramenom, ale chrbtica aj kĺby sa vytešujú jak malé deti. Boli to len nejaké 2 minútky. Zajtra idem nato zas, možno aj večer si dám nejakú 5min zostavičku na stíšenie režimu. Na yt je toho kopec. :D
Terezia13
07.06.17,19:29
Tweety
08.06.17,07:23
lujza.j
08.06.17,07:45
Kvinola:eek: br...avokado nema ziadnu chut....
korela
08.06.17,09:45
https://casprezeny.azet.sk/clanok/127317/zabudnite-na-exotiku-ako-avokado-ci-quinoa-najvacsiu-bombu-pre-zdravie-mate-v-chladnicke-a-ani-o-tom-neviete?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-zenske-magaziny-hp&utm_campaign=cross
Čo človek, iný názor a hlavne potreby.
"Úplne zbytočné je podľa expertov nakupovať kokosový olej, quinou, morské riasy, mandľové mlieko, chia semienka či avokádo."
Keď dospelé dieťa nabehlo v priebehu jedného dňa na diétu bez vajíčka, mäsa, cukru, mlieka a lepku, bola by som zvedavá, čo by ste dokázali variť. A neišlo o týždeň. Roky. Sláva, keď sa postupne mohlo začať pridávať vajíčko, po kúskoch ryba, cukor, lebo tak zdevastovaný organizmus po nediagnostikovaní.
Ďakujem prozreteľnosti a nie som určite sama, ktorá je mimoriadne vďačná, že tieto veci vôbec u nás na trhu sú.
Pozrela autora článku, nick.

.
Na žiadnu potravinu nepoviem fuj, alebo, že nechutí, iba sa vyhnem. Avokádo jem len tak ako jablko, quinoi teda fakt nič nechýba, akoby ryža a zemiaky mali výraznú chuť. Majú svojskú, nevýraznú, iba sme na ne už zvyknutí.
Amarant namiesto zápražky do polievok, ak niekto nevie zjesť polievku bez nej.
.
Každý človek má dnes deficit jódu, takže do každej polievky pridať trochu rias nie je určite na škodu.
vicktor
08.06.17,10:13
Mozno keby nebolo tych modnych potravin, tak dieta by jedlo co bolo k dispozicii a nevymyslalo.
korela
08.06.17,10:20
Mozno keby nebolo tych modnych potravin, tak dieta by jedlo co bolo k dispozicii a nevymyslalo.
Nech ti Pán Boh odpustí. Ja si myslím svoje, ale neodsudzujem ťa, nemáš informácie.
Veď aj jedlo, pretože dnešní ľudia to majú skutočne jednoduchšie.
vicktor
08.06.17,10:33
Uznavam. Nepochopi kto nezazil, ako kto zazil, ten nikdy nezabudne.
lujza.j
08.06.17,10:42
Aktualne pre zdravie...idem si na hodinku zabehat a potom prasknem 100drepov:D
taiko
08.06.17,13:02
Mozno keby nebolo tych modnych potravin, tak dieta by jedlo co bolo k dispozicii a nevymyslalo.
pocul si niekedy o celiakii, ci Crohnovej chorobe? ;)

Si mi pripomenul jedneho znameho. Jeho zena sa rozpravala s mojou o alergii a o intolerancii na jedlo ktoru ma a ten pajac vravi svojej zene: "Nerozpravaj s s nou o tom, lebo dopadnes ako ona" :D
vicktor
08.06.17,13:21
Pocul som kadejake nazvy chorob, ale realna choroba ma svoj vyvoj, diagnostiku a lekarsky posudok. Tam hore bolo napisane "v priebehu jedneho dna"...
Davno pradavno som cital knihu Traja muzi ve clunu a tam to bolo tiez - ked sa rozpravali o chorobach, tak mal pocit ze ma vsetky a uz mu neostava vela zivota.
buchač
08.06.17,17:46
Pocul som kadejake nazvy chorob, ale realna choroba ma svoj vyvoj, diagnostiku a lekarsky posudok. Tam hore bolo napisane "v priebehu jedneho dna"...
Davno pradavno som cital knihu Traja muzi ve clunu a tam to bolo tiez - ked sa rozpravali o chorobach, tak mal pocit ze ma vsetky a uz mu neostava vela zivota.
Čítať, počúvať, rozprávať...?

Nuž čítajte, počúvajte, rozprávajte....
Kto nezažil, ten nepochopí....
taiko
08.06.17,18:13
Pocul som kadejake nazvy chorob, ale realna choroba ma svoj vyvoj, diagnostiku a lekarsky posudok. Tam hore bolo napisane "v priebehu jedneho dna"...
Davno pradavno som cital knihu Traja muzi ve clunu a tam to bolo tiez - ked sa rozpravali o chorobach, tak mal pocit ze ma vsetky a uz mu neostava vela zivota.
napisane bolo, ze dieta v priebehu jedneho dna nabehlo na dietu, nie ze sa choroba objavila v priebehu jedneho dna.

Je to sice mimo temy, ale skusim vysvetlit.
Mas intoleranciu na potravinu. Nevies o tom. Zacina to tak, ze Ti byva tazko, niekedy mas hnacku, niekedy krce, niekedy ta nafukne, niekedy vsetko dohromady. Povies si : " eeej nejak som si pokazil zaludok", alebo " eeej asi som zjedol nieco zle ". K lekarovi nejdes. Vsak naco, kazdy ma obcas hnacku, no nie?
Ked sa to za par mesiacov ci rokov vyvinie do stavu ze Ti je tazko kazdy tyzden, zacnes uvazovat a ides k lekarovi. Ten Ta posle na "hadicu", kde nic nezistia, posle Ta na inu hadicu, kde tiez nic nezistia. Poslu Ta na krvne testy na alergiu, kde tiez nic nezistia. Potom Ti povie, ze mas syndrom drazdiveho hrubeho creva ( prelozene nemam potuchy co Vam je pan Novak). Alebo Ta posle k psychiatrovi, lebo ze tie problemy su psychickeho razu. Alebo Ti povie, ze si mas kupit nejake enzymy na travenie. Jedny na travenie laktozy, jdeny na travenie lepku, ine na paradajky, dalsie na vajcia a ine na histamin. Neviem kolko stoja ostatne, ale Daosin na travenie histaminu stoji cca 20EUR na mesiac. To nechces. Das urobit testy na intoleranciu, alebo si urobis eliminacnu dietu a zistis, ze nemozes ani gluten, ani laktozu, ani mliecny protein, ani vajcia ( casto ruka v ruke s mliekom).

Co urobis? Nuz presne to, co pisala korela. Zo dna na den vsetko co nemozes, vypustis. A zrazu sa akoby sibnutim carovneho pruta problemy postupne vytracaju.
Problem vsak nie je vypustit, problem je nahradit. Ver mi, o modu tu v ziadnom pripade nejde.
Dany clovek velebi vsetkych svatych za kazdu moznu alternativu :)

Ponaucenie. Rychlych sudov sa zdrzati, v zivote stesti miti :)


pozn. pribeh nie je vymysleny
taiko
08.06.17,18:20
Kvinola:eek: br...avokado nema ziadnu chut....
samo o sebe ani ja nemusim, ale skus si raz urobit quacamole. Sa budes zalizovat za usiskami :D
pavol54
08.06.17,19:49
Mozno keby nebolo tych modnych potravin, tak dieta by jedlo co bolo k dispozicii a nevymyslalo.
deti dnes vymýšlajú pretože zdedili "bloky"(DNA reťaz je "sviňa") ktoré dostali od rodičov ktorí boli zdraví a jedli nezdravé potraviny
korela
08.06.17,23:10
Už som sa nechcela k tomu vracať, na mne zostal z tej dg väčší postih, ako na ňom. A taiko to veľmi dobre opísal.
Normálni smrteľníci sa niekedy dopracujú k správnej dg až po rokoch, kedy je už stena tenk. čreva vyhladená, bez klkov, schopná absorbovať minimum živín. V tom spočíva najväčšia zákernosť tejto dg. Deficitom trpí každý orgán, vrátane krvi. Dnes si človek pri podozrení, dlhšej únave môže kedykoľvek v lekárni zakúpiť testy na rôzne potraviny, aj pre 90 naraz, vtedy bol odkázaný na osvietenie lekára.

Ale ako sa mohlo stať Djokovičovi, že sa dostal do takéto stavu, pri predpoklade, že musel mať športových lekárov, je dosť nepochopiteľné.
"Lenže vo mne bolo niečo nalomené. Nebol som zdravý, nebol som fit. Niekto tomu hovoril alergie, niekto hovoril o astme, niektorí jednoducho tvrdili, že nie som vo forme. Lenže bez ohľadu na to, ako sa to nazvalo, nikto nevedel, čo s tým robiť.

Nebolo to prvýkrát, čo som na veľkom turnaji skolaboval. O rok skôr, keď som bol vo svetovom rebríčku na 153. mieste, som pri svojej premiére na Roland Garros vzal prekvapivo prvý set ôsmemu nasadenému Guillermu Coriovi. Ale v tretej sade som za sebou začal ťahať nohy, nebol som schopný dýchať, rezignoval som. „Bolo zrejmé, že po chvíli som bol unavený,“ všimol si vtedy aj Coria. „Keď ste fit, mal by ste byť schopný hrať dlhý zápas v horúcom počasí.“

O tri mesiace neskôr som v prvom kole US Open nastúpil proti Gaëlovi Monfilsovi a doslova som sa na kurte zrútil. V takmer tridsaťstupňovej vlhkej horúčave som ležal na chrbte ako veľryba vyvrhnutá na brehu, lapal dych a čakal na lekára. Po štyroch trápnych prestávkach na ošetrenie som ten zápas vyhral, ​​ale cestou z kurtu ma vypískali a moja kondícia sa na turnaji stala hlavnou témou. „Možno by mal pár vecí zmeniť,“ odporučil mi Monfils.
http://www.bezlepku.sk/2016/08/09/novak-djokovic-dieta-bez-lepku-ktora-ma-zmenila/
.
Djokovič prešiel na bezlepkovú diétu v júli 2010, potom, čo odborník na výživu Igo Cetojevic zistil, že Srb trpí celiakiou. Zistil to na základe nedostatočnej absorpcie výživy a ďalších problémov súvisiacich s nežiaducimi reakciami jeho tela na lepok.
http://www.celiakia.sk/magazin/rozne/australian-open-2012-stal-sa-novak-djokovic-vdaka-bezlepkovej-diete-novym-tenisovym-alfa-samcom?mid=1363

http://www.martinus.sk/?uItem=160304
Dnes svojou knihou robí osvetu po svete.
korela
10.06.17,22:37
Jedno z odporúčaní pre stravovanie pri vysokom krvnom tlaku

Koláče či pekárske výrobky pečte s čo najmenším množstvom tuku a kalórií. Namiesto pol šálky masla či iného tuku môžete použiť 3 banány, ktoré poriadne roztlačíte a vymiešate na hladkú hmotu. Rovnako dobre poslúži aj jablkové pyré – jeden hrnček pyré nahradí hrnček spomínaných tukov.
https://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/431856-ako-zdravo-varit-a-stravovat-sa-pri-vysokom-krvnom-tlaku/
vicktor
12.06.17,08:04
Ze co mozem urobit pre zdravie?
Vsak to co kazdy den! :)
lujza.j
12.06.17,19:17
Decko nas uz zaregistrovalo...ak by niekto...vidime sa :D
http://www.farbamneujdes.sk
korela
12.06.17,21:13
Úplne vážne, odísť severnejšie. Je to normálne v strede júna o 22 hod. 27 st. ?
vicktor
13.06.17,07:29
Louisia, ja som to precital: farba, mne ujdes. :)

Uf, u nas o 22 hod uz "len" 22 stupnov, ale pamatam si kedysi aj 30! A rano o siestej 26!
bettylou
13.06.17,13:21
u nás ráno 13, večer 17
korela
19.06.17,15:55
Zajtra u nás vraj dvakrát toľko. :-)

Laický článok, ale zo skúsenosti mi dva body v živote zabrali. A to voda. Šumivé mg nemávam doma.
http://www.info.sk/sprava/74187/busenie-srdca-7-domacich-lieciv-ktore-ho-okamzite-zmiernia/
Búšenie srdca: 7 domácich liečiv, ktoré ho okamžite zmiernia
lujza.j
24.06.17,15:23
Decko nas uz zaregistrovalo...ak by niekto...vidime sa :D
http://www.farbamneujdes.sk
Odbehnute....farbam som usla-obisla.....nabuduce uz nie.....same deti +pubertaci....rodicia zaplatili detom 23e startovne a mali na +- hodinu od nich pokoj.....akurat co zavadzali lebo nebezali....este ze sme si vodu z domu...prva voda po 3km...smutne....to avon pochod inak zabezpeceny s vodou....okrem toho,ze hned v stankoch voda...tak pocas pochodu este pomedzi s vozikom chodia s vodou...
Na pamiatku ostali tricka a startovne cisla:)
bettylou
25.06.17,16:52
U nás bol pivný pochod. Chlapi 20km ženy 10km, na trati každých 2,5 km stanovište, kde musel každý vypiť polliter čapáku. Oj veselo bolo v lese.
A bol tam dáky munaj z mesta, tam zalomil na pervym stanovišti, ostatní už došli a on ešte furt tam, za svoje si kupoval pivo, že čo by on chodil. :D:D
Dáša_
25.06.17,16:55
U nás bol pivný pochod. Chlapi 20km ženy 10km, na trati každých 2,5 km stanovište, kde musel každý vypiť polliter čapáku. Oj veselo bolo v lese.
A bol tam dáky munaj z mesta, tam zalomil na pervym stanovišti, ostatní už došli a on ešte furt tam, za svoje si kupoval pivo, že čo by on chodil. :D:D
:D :D múdro mal :D :D
lujza.j
10.07.17,08:52
korela
10.07.17,12:13
Výstraha: 6 skupín často užívaných liekov, na ktoré si dávajte pozor!
https://www.badatel.net/vystraha-6-skupin-liekov-na-ktore-si-davajte-pozor/
Terezia13
10.07.17,14:25
čo môžeme a nemôžeme jesť na prázdny žalúdok
https://www.badatel.net/16-potravin-ktore-nikdy-nejedzte-na-prazdny-zaludok/
buchač
10.07.17,14:36
Výstraha: 6 skupín často užívaných liekov, na ktoré si dávajte pozor!
https://www.badatel.net/vystraha-6-skupin-liekov-na-ktore-si-davajte-pozor/

čo môžeme a nemôžeme jesť na prázdny žalúdok
https://www.badatel.net/16-potravin-ktore-nikdy-nejedzte-na-prazdny-zaludok/

VÝSTRAHA....čítať pozorne vyššie uvedené linky.
Dôležité a hlavné slovo v oboch (že vraj) článkoch je slovíčko " M O Ž E "...
buchač
10.07.17,15:39
Bádateľ, alebo len zberač návštevnosti a obchodník?

Asi málokto, kto sa pohybuje v oblastiach výživy, stravy a zdravia na slovenskom internete, nepozná web badatel.net. Ten sa v súčasnosti sám pasuje za „no.1 portál o zdraví v Česku a na Slovensku“.


O tom, že im nejde o účinné rady pre zdravie, či dokonca pomoc v liečbe pacientov sa dá pochybovať len veľmi ťažko. Stačí si prečítať niekoľko ich článkov a je každému kto neprespal biológiu na základnej škole jasné, že sú to prevažne totálne sprostosti v klasickom ezoalterntívnom štýle.
http://www.zradielko.sk/2015/07/badatel-alebo-len-zberac-navstevnosti-a-obchodnik/

Čítať, čítať a čítať...a čítať.
Kto číta, veľa sa dozvie. Kto sa veľa dočíta, ergo nebude sa správať podľa dilina ?
Veľmi veľa urobí pre svoje zdravie.
Terezia13
10.07.17,16:09
niekto MOŽE zjesť aj klince alebo črepiny a aha nič sa mu nestane, niekto má problém aj z toho, že sa na prázdny žalúdok napije vody a aha niekomu to prospieva
buchač
10.07.17,16:46
niekto MOŽE zjesť aj klince alebo črepiny a aha nič sa mu nestane, niekto má problém aj z toho, že sa na prázdny žalúdok napije vody a aha niekomu to prospieva
Že ako múdro hovoríš...až mi je to divnô...;) :D :D :D

Tak veru, tak je.
Ja vravím len a len z vlastných skúseností. Keby sa jeden ale mal správať podľa všeliakých linkov, tak sa zblázni.
Podľa Badatela teda rozhodne, henten link je najlepšie čítať s pohárom kvalitnej whisky v jednej ruke a jointa mať v ruke druhej, po aplikácií nejakého iného matrošu...trebárs niečo na báze Tramalu. ;)
...a hneď je svet krajší...a ani ujoviny nejak nevadia, neinteresujú. :D
korela
10.07.17,17:14
niekto MOŽE zjesť aj klince alebo črepiny a aha nič sa mu nestane, niekto má problém aj z toho, že sa na prázdny žalúdok napije vody a aha niekomu to prospieva
Áno, ibaže ty máš na mysli prirodzenú stravu a nie lieky. Aj čaje treba nakoniec vedieť piť.
korela
10.07.17,17:19
Mňa tak bude zaujímať nejaké zrkadielko. Treba si čítať všetko a urobiť si záver podľa svojich skúseností.
Že sa predpisujú lieky aj tam, kde nemusia, je dávno známe. V tom článku je veľa pravdy. Aj diskusia k nemu niečo človeku dá.
A to "môže" sa vyskytuje i na letákoch liekov, nielen v bádateľovi. Preto ja lieky "nemusím", pokiaľ sa nevyskytne skutočne vážna situácia. Zatiaľ.
buchač
10.07.17,17:59
Mňa tak bude zaujímať nejaké zrkadielko. Treba si čítať všetko a urobiť si záver podľa svojich skúseností.
Že sa predpisujú lieky aj tam, kde nemusia, je dávno známe. V tom článku je veľa pravdy. Aj diskusia k nemu niečo človeku dá.
A to "môže" sa vyskytuje i na letákoch liekov, nielen v bádateľovi. Preto ja lieky "nemusím", pokiaľ sa nevyskytne skutočne vážna situácia. Zatiaľ.

Mňa tak zaujíma najaký Badatel. Mierne pochybujem, že si to Zrkadielko vôbec čítala.
Ale ak by som šiel podľa tej výstrahy o 6 skupinách ?
Otvoríš link a na človeka vyskočí reklama jak sviňa. Na stránke je ich následne do bludu...vedľa textu, nad textom, pod textom ,medzi ním.
Ale k veci...v článku sa spomína cukrovka. No ja neviem, ako si na tom Ty, no ja niečo mám prelúskané.
Ten výzkum z onej univerzity ? Hm, moja alma mater (stredná škola) je pomaly 3x staršia ako Brandejská universitate... ;)

Diskusia ? Hm...aj na Porade sú jedinci, ktorí diskutujú sami so sebou.
Takí 1-5 In 1...
korela
10.07.17,20:23
A kde dnes nie sú reklamy?
buchač
10.07.17,20:52
Mňa tak zaujíma najaký Badatel. Mierne pochybujem, že si to Zrkadielko vôbec čítala.


A kde dnes nie sú reklamy?

VŠADE je reklama...všade.
Ide ale o to, čo sa propaguje a hlavne akým spôsobom.
----------------------------------

Takže si to zrkadielko predsa len nečítala........
Lebo...citujem z neho :

Máme niečo proti reklame?

Aby sme sa nechápali zle – na reklame ako takej, nevidíme v princípe nič zlé.

Reklama samotná nie je vec vyslovene zlá ani dobrá. Určite poznáte výborné produkty a služby, na ktoré by ste bez reklamy možno nikdy nenarazili, no dnes si bez nich neviete predstaviť každodenné fungovanie.

Taktiež, každý web je buď dotovaný z vrecka majiteľa na úkor iných vecí, alebo obsahuje nejakú formu reklamy, aby sa uživil, či niečo zarobil. Vo výnimočných prípadoch ho niekto sponzoruje (ale to väčšinou tiež len za reklamu).

To je podľa nás všetko v poriadku. Nakoniec, niečo málo reklamy nájdete aj na našom webe (málo preto, lebo drvivú väčšinu ponúk na ňu odmietame z dôvodov že sa jedná hlavne o bullshity – neoverené produkty a služby bez preukázateľného účinku).
Čo však už nie je v poriadku?

Napríklad keď sa niekto hrá na dobrodinca a bojovníka proti nejakej zlej farma lobby, ktorá nám vraj ničí zdravie a životy kvôli zisku [22][23], a pri tom má web prepchatý reklamou na „alternatívnu“ konkurenciu toho, čo tak vehementne hejtuje.

O to viac, ak pri tom navyše predaj daných produktov bez overeného sľubovaného účinku vo veľkom podporuje veľmi pochybnými metódami ako napr. vzbudzovaním neopodstatneného strachu a rôznymi manipuláciami.

Nakoľko je podľa vás vhodné dôverovať niekomu, kto prevádzkuje web šíriaci bulvárnym štýlom správy založené na vzbudzovaní často neopodstatneného strachu a dokázateľné nepravdy, pričom to robí celé tak, aby vyžmýkal čo najviac návštevnosti, platí si reklamy na jej zvýšenie, web má vyslovene prepchatý predajnými prvkami a pri tom všetkom sa tvári, že mu ide o nejaký boj „za pravdu v medicíne“?

A vedzte, že takých, čo sa vezú na dnes vcelku populárnej vlne alternatívy a konšpirácií, či využívajú rôzne manipulačné metódy, ako na nahnanie návštevnosti, tak na skonvertovanie návštevníka na zákazníka je mnoho.

Koniec koncov, celá tá alternatíva je dnes celkom výnosný biznis.

Doplníme ešte naše „call to action“:

Myslite na v článku spomínané marketingové techniky pri sledovaní rôznych „guru“-ov chudnutia, zdravého životného štýlu a alternatívy. A rozmýšľajte pred tým ako im sadnete na lep, či sa vás len nesnažia šikovne spracovať, aby ste nakúpili niečo, čo vám vlastne vôbec nie je treba.
Estetic
11.07.17,06:24
Tak ja ked čítam tieto diskusie,mám pocit že som spadla z Marsu.
Ja jednoducho nerozumiem v čom je problém,ved každý z nás je originál a každý potrebuje individuálny prístup.Ako to české príslovie-jeden má rád vdolky,jiný zase holky.
Niekto potrebuje klasický prístup,iný bylinky,homeopatiu,gemmotherapiu,další psychotherapiu a najčastejšie to treba skombinovať.
A v dnešnej dobe,ktorej prestávam rozumieť je biznis vlastne všetko.
lujza.j
14.07.17,20:16
Estetic
17.07.17,07:41
Moruše,čiže po starom drevené jahody,sú z hľadiska zdravia aj chuti vynikajúce.Ten strom má jednu jedinú nevýhodu pre ktorú bol vyhnaný zo záhrad a síce jeho plody sú sladké,idú na ne mravce a robia neporiadok,bobule farbia.Ale je to škoda,mal by byť aspon jeden na každej ulici.Zdravé sú nielen plody ale aj listy,treba nazbierať,nasušiť a spraviť si z nich čaj.
vicktor
17.07.17,09:20
Hadam stromove jahody...
Tweety
17.07.17,09:20
Hadam stromove jahody...
Áno, aj my ich takto voláme, kedže rastú na strome. :--- Ale súhlasím s tým, že sú ozaj veľmi zdraviu prospešné. Zistili to aj vtáci :---
lujza.j
19.07.17,10:27
Dnes rano som saganila a na stv2 islo o tejto zienke....chcela sa dozit 105...
https://zena.sme.sk/c/6898341/leticia-tandlmajerova-staroba-pre-mna-neexistuje.html
korela
19.07.17,12:51
Veď nedávno bola u Adely v programe. Nevedela som.
.
Ešte ani v 94 r. neužívala žiadne lieky.
https://casprezeny.azet.sk/clanok/112522/recept-na-dlhy-zivot-tato-pani-ma-v-tom-jasno-neuhadnete-kolko-ma-rokov
lujza.j
19.07.17,12:56
Veď nedávno bola u Adely v programe. Nevedela som.
ja ako som videla ten senior klub hned som gúglila...lebo bola úžasná....ked bola u adely...možno niekde najdem....paradna energia...
babi2
19.07.17,13:16
lujza.j
19.07.17,13:23
ja som hladala ten senior klub čo dnes rano na stv2...možno niekto najde....stojí zato si kuk....nechytila som celé....ako behavala popri vahu ako do fitka....normalne som z nej mimo...
Terezia13
19.07.17,15:05
babka - ježibabka
19.07.17,15:40
ja som hladala ten senior klub čo dnes rano na stv2...možno niekto najde....stojí zato si kuk....nechytila som celé....ako behavala popri vahu ako do fitka....normalne som z nej mimo...
Nebehávala iba popri Váhu. Je to už hodne dávno, neviem ako sa ten beh volal. Vo Vrbovom z okna administratíbnej budovy Trikoty sme sa naň pozerali a tam bola medzi účastníkmi. A bola dobrá.
lujza.j
19.07.17,15:46
Babík ja len..co som v tv videla....necitala som odkial bola....ale vah..tusim v hlohovci....
korela
23.07.17,11:36
Dáša_
23.07.17,13:11
Stretli ste sa s tým?
http://prahatv.eu/zpravy/archiv/1/praha/ostatni/clanek/4858/cesi-predstavuji-svetove-unikatni-projekt

https://www.bonaloka.cz/eshop/
https://www.bonaloka.cz/o-astaxanthinu/ so Srovnání antioxidačních kapacit jednotlivých potravin

Srovnání antioxidačních kapacit jednotlivých potravinhttps://s24.postimg.org/w03an3ohx/let_k_kruh_nov.jpg


tieto tabuľky ma zvyknú fascinovať. Hlavne, keď nie sú uvedené jednotky. Lebo napríklad porovnávať 100g banánu a 100 g zázvoru alebo cesnaku.... Alebo je niekde uvedené, že raz je to 100g a raz 10g ?
korela
23.07.17,13:18
Chápem, predpokladám, že kvôli vierohodnosti porovnávajú potraviny s rovnakou hmotnosťou.
+420 225 988 008 ich kontakt
Nandrolon
23.07.17,13:24
Chápem, predpokladám, že kvôli vierohodnosti porovnávajú potraviny s rovnakou hmotnosťou.
+420 225 988 008 ich kontakt
A prave to je ta nezmyselna hlupost. Po pol kile bananov denne ti nebude nic. Po pol kile cesnaku neviem, neviem...
Dáša_
23.07.17,13:30
Chápem, predpokladám, že kvôli vierohodnosti porovnávajú potraviny s rovnakou hmotnosťou.
+420 225 988 008 ich kontakt

no, len mi potom príde fakt nezmysel porovnávať 100g banánu a 100g cesnaku.

Ale to nie je problém iba tejto tabuľky, bývajú rôzne, len tak narýchlo obsah vitamínu C v 100g https://www.vitarian.sk/assets/images/clanky/zdravie/2015/vitamin-c/vitamin-c-v-potravinach-infografika.png

a žasnem nad druhým a tretím miestom - lyofilizovaná pažítka a sušená koriandrová vňať - tej mať na tanieri 100 g a porovnávať to so 100g čiernych ríbezlí je pre efekt tabuľky, respektíve pre podporu predaja. Teda, ja sa na tie tabuľky tak pozerám
Dáša_
24.07.17,04:45
najskôr mi robil problémy med, neskôr sa pridal čerstvý domáci jablkový mušt. Potom prišlo hrozno, jablká, melón. Nejak veľmi to neriešim, proste sú veci, ktoré už vynechávam. A v najnovšom Zdraví som sa dočítala, že ide o tzv. Malabsorbciu fruktózy. A teda, čo čítam, vidím, že ono to s tým ovocím vôbec nie je také, ako sa všeobecne predpokladá http://invivomagazin.sk/pozor-na-ovocie-co-neviete-o-ovocnom-cukre_228.html

Celkom ma prekvapilo, čo tu čítam, aj keď po pravde, odpovedá to skutočnosti u mňa.
korela
25.07.17,22:29
https://www.youtube.com/watch?v=ly6deG0t9xE

Poruchy trávenia – čo sa to s nami deje? Prednáška.
Bukovský, 51min., výborné
korela
25.07.17,22:40
https://www.youtube.com/watch?v=NoWIykIFGU0

Ak nie všetko, niečo by malo osloviť, mňa napr. Alzeheimer a ako sa pri jeho vzniku spolupodieľa nepohyb.
Julia Cizova
26.07.17,07:10
Myslím si, že keby pani Letícia Tandlmajerová cvičile, ale nie tak intenzívne, možno by sa aj dožila tej vytúženej 105, videla som ju nedávno v repríze v Marcinovi a bola som unesená, v 95 plná humoru a elánu, lenže potom som si vygúglila, že ešte v tom roku, kedy sa nakrútila relácia zomrela, bolo mi to ľúto. Nedávno som čítala článok o mitochondriálnom zdraví, tak ma to prekvapilo, že možno jej aj prílišné cvičenie a behanie na pretekoch mohlo pomáhať, ale aj ničiť organizmus, ako sa hovorí: Všetkého veľa škodí.
bettylou
27.07.17,07:58
Moruše,čiže po starom drevené jahody,sú z hľadiska zdravia aj chuti vynikajúce.Ten strom má jednu jedinú nevýhodu pre ktorú bol vyhnaný zo záhrad a síce jeho plody sú sladké,idú na ne mravce a robia neporiadok,bobule farbia.Ale je to škoda,mal by byť aspon jeden na každej ulici.Zdravé sú nielen plody ale aj listy,treba nazbierať,nasušiť a spraviť si z nich čaj.

u nás boli kolo ulice pri štadióne, ako decká furt po ceste zo školy sme si pochutnali, v rámci debilných eurofondov, dala obec vyrúbať a teraz tam sú tuje.... ako u ch.jov na dvore. Hoci osobne ma z moruší, sú ešte v dedinke na ZS popri poľnej ceste, kde len traktor a kombajn prejde, šteklí hrdlo. :)
bettylou
27.07.17,08:04
Chápem, predpokladám, že kvôli vierohodnosti porovnávajú potraviny s rovnakou hmotnosťou.
+420 225 988 008 ich kontakt

no, len mi potom príde fakt nezmysel porovnávať 100g banánu a 100g cesnaku.

Ale to nie je problém iba tejto tabuľky, bývajú rôzne, len tak narýchlo obsah vitamínu C v 100g https://www.vitarian.sk/assets/images/clanky/zdravie/2015/vitamin-c/vitamin-c-v-potravinach-infografika.png

a žasnem nad druhým a tretím miestom - lyofilizovaná pažítka a sušená koriandrová vňať - tej mať na tanieri 100 g a porovnávať to so 100g čiernych ríbezlí je pre efekt tabuľky, respektíve pre podporu predaja. Teda, ja sa na tie tabuľky tak pozerám

To ako keď pri potrebe vápnika dajú do tabuľky 100g mlieka a 100g maku, šak po kile maku sa, ... šak vieme čo, hoci liter mlieka mi absolútne nevadí :D
lujza.j
28.07.17,11:42
bettylou
28.07.17,13:32
dúfam, že pomôže, aj keď článok polopravda, v zmysle dať nádej
Nandrolon
01.08.17,11:47
Mám dojem, že v tejto téme sa rozoberalo mlieko, zaujímavý článok. http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/02/18/koniec-mliecneho-veku/
korela
06.08.17,17:48
Pozorovanie vtákov zlepšuje mentálne zdravie
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=1132

Kým niekto začne v okamihu oponovať, samozrejme, že môže, nech si spomenie, ako mladé mamičky radi chodia so svojimi deťmi k jazierkam s vodným vtáctvom. Má ich každé slušnejšie mesto vo svojich parkoch. Aj mnohokrát nenávidené holuby v mestách, ktoré práve dôchodcovia radi prikrmujú. Prečo asi?
Na dedinách deti milujú vyliahnuté mláďatá. Atď.
kukučka
06.08.17,19:14
kukučka
09.08.17,14:26
lujza.j
10.08.17,11:03
Kvaka
10.08.17,12:09
Lujzi, čitla som a súhlasím, len všetko sa má robiť po hranicu bolesti, no a čo ak bolí celý človek? :) To je asi zanedbaný pohyb :) :)
lujza.j
10.08.17,12:20
určite áno..je to indi-vindi....:).....ako na išpiraciu-zamyslenie sa..
..tiež som si nikdy nemyslela,že budem behať....doma bajsiklovať....a tiež,že nikdy by som nedala peniaze na trenera:Da pritom v júni už bol rok:eek::)
mám doma inlajny.....idem na nich ako víítr....jedna ruka za chrbtom...druhou si šviham....ale to bolo....bojim sa,že sa výrubem a niečo zlomím...mám blok:(
pohyb vonku aj ked by len rýchla chodza -tou som pred rokom začala...ma súper energiu....
vicktor
10.08.17,13:54
korela
13.08.17,15:44
Ja som tiež zástancom myšlienky ostať čo najdlhšie podľa svojich zdravotných možností v pracovnom pomere, ale nie na plný úväzok, malo by to byť skôr, najmä ak bola vlastná práca hobby, pre udržiavanie kontaktu s ľuďmi, radosti z práce, užitočnosti, aby človek neupadol do pasivity.
S našimi dôchodkami sa nedá cestovať po svete, a tak aspoň u niektorých profesií to možné je - herci, notári, právnici, znalci, niekde aj učitelia, ...no proste nájdu sa.
Vidím to na ľuďoch, čo prácu okamžite neopustili. Ale nie vždy sa to u nás dá a okrem toho v Japonsku je väčšia úcta k starším ako u nás.

Rady japonského lekára, ktorý skúmal dlhovekosť (†105): Do dôchodku choďte až...!
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1646051/Rady-japonskeho-lekara--ktory-skumal-dlhovekost---105---Do-dochodku-chodte-az----
vicktor
14.08.17,08:32
Az kedy? Akoby to zalezalo len od zamestnancov.
korela
14.08.17,09:05
Az kedy? Akoby to zalezalo len od zamestnancov.
A nazáleží? Je to rôzne, podľa okolností. Kto chce pracovať, aj vo svojom odbore, prácu si nájde, alebo jednoducho ostane ďalej pracovať na svojom pracovisku. Zrejme si sa s tým ešte ešte nestretol.
Nandrolon
14.08.17,09:19
Tí manuálni pracovníci často už nedokážu pracovať. Jednoducho radšej sú doma s 300 eurovým dôchodkom, lebo ináč sa im kvôli zdravotnému stavu nedá. Nie je mi jasné, čo by mohla robiť taká 65 ročná pokladníčka...
Nie každý pracuje v kancelárii alebo iba "mozgom"...
korela
14.08.17,09:28
Tí manuálni pracovníci často už nedokážu pracovať. Jednoducho radšej sú doma s 300 eurovým dôchodkom, lebo ináč sa im kvôli zdravotnému stavu nedá. Nie je mi jasné, čo by mohla robiť taká 65 ročná pokladníčka...
Nie každý pracuje v kancelárii alebo iba "mozgom"...
Veď som hore v príspevku nespomenula ani jedno zamestnanie, ktoré by sa vykonávalo na robotníckej pozícii. To sú fyzicky zničení ľudia. Myslela som si, že je to úplne jasne napísané a teda zrejmé.