ubka
22.04.10,11:42
Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
arizona
22.04.10,09:52
Veľa dobrých rád je v tejto téme ;) http://www.porada.sk/t26237-z-babickinej-lekarne.html
ubka
22.04.10,12:22
no aka som nesikovna, hladala som nieco a babickinu lekaren som nenasla..sná d sa nic nestane:-) kludne sa môze nova tema odignorovat, alebo je mozne ju zmazat?
wegamizi
22.04.10,18:09
No veru ja by som tvoju temu nemazala, lebo nadpis Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie je sirokospektralnejsi, ako nazov Z babičkinej lekárne. Zdravie mozem utuzovat aj pohybom, myslenim, svojim postojom k zivotu, k praci, zalubami atd. Nahodou je to super aktualna tema. Nechajte ju, please.:)
P.S. Prispejem aj ja, ale teraz som v casovej tiesni, na to potrebujem pohodu.;)
arizona
23.04.10,04:53
Prikladám zaujímavý link na dokument o tom, čo jeme.
Myslím, že je v ňom, veľa pravdy, ale názor si urobte sami...
http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/
lujza.j
23.04.10,09:02
neviem či sa to sem hodí, ale skúsim;) mám strašne suchú pokožku a určite nie len ja, ved voda v ktorej sa umývame je taká aká je:confused: určite ste o tom už aj počuli, ale možno nevyskúšali. raz za týždeň cez víkend si robím "píling" z kávou túto si celý týždeň odkladám do dózy a potom v sobotu si "vyšurujem" s ňou pokožku aj tvár. po tomto pokožka zostane úžasná:):);) vrelo doporučujem;)
great.zv
23.04.10,09:33
pozor!..., takým "drsným" šúrovaním si môžeme spôsobiť mikrotrhliny...a dosiahneme opačný efekt....
ubka
23.04.10,11:50
lujza, súhlasim, aj ked nasledne je varovanie, ale ak si clovek robí piling sám, cíti tlak na pokozku.
Ja využívam na piling pokožky jeden krát za týždeň sódu bicarbónu, tiež mám výborné skúsenosti a aj tí, ktorým som to doteraz poradila.
Ak je však pokožka trvalo suchá, je potrebné do stravy doplniť vitamín E.
Teraz je možné pripraviť si aj masť so šťavela kyslého: umyté osušené listy rozdrviť a posmažiť na masle, alebo bravčovej masti. Nechať schladiť, môže sa rozmixovať, uložiť do kelimka a natierať suchú pokožku. Vhodné aj ako doplnok liečby svrabu a suchých exémov.
ubka
23.04.10,11:57
Aj keď je to obšírnejšie, ponúkam možnosť k zamysleniu sa nad svojim životným štýlom. Bola by som rada, aby ste si tam našli, čo potrebujete.

:)
Ďakujem za podporu, pri otvorení tejto témy,
Laco-monter
23.04.10,12:07
neviem či sa to sem hodí, ale skúsim;) mám strašne suchú pokožku a určite nie len ja, ved voda v ktorej sa umývame je taká aká je:confused: určite ste o tom už aj počuli, ale možno nevyskúšali. raz za týždeň cez víkend si robím "píling" z kávou túto si celý týždeň odkladám do dózy a potom v sobotu si "vyšurujem" s ňou pokožku aj tvár. po tomto pokožka zostane úžasná:):);) vrelo doporučujem;)

Ja sa "nešúrujem" kávovou usadeninou a vobec mi to nechýba .:o
lujza.j
23.04.10,13:11
Ja sa "nešúrujem" kávovou usadeninou a vobec mi to nechýba .:o
fakt:eek::eek: pýtal sa ťa niekto na to?
lujza.j
23.04.10,13:14
pozor!..., takým "drsným" šúrovaním si môžeme spôsobiť mikrotrhliny...a dosiahneme opačný efekt....
dík to ma nenapadlo, ale pokožku mám vždy mokrú a káva je tiež mokrá;)
ubka
23.04.10,14:19
ako málo stačí pre zdravie ...voda!:)
Laco-monter
23.04.10,14:20
Ale aby som nebol zlý,pridám jednu dobrú radu

Organizmus treba začať čistiť tam, kde sa tvorí odpadu najviac,teda v črevách

odporúčam nejaký Colon-Clean alebo Pure Yucca tabl. dve na deň to zn. jednu ráno a jednu večer a medzitým množstvo tekutín, najlepšie filtrovanej čistej vody.
lujza.j
23.04.10,16:39
Ale aby som nebol zlý,pridám jednu dobrú radu

Organizmus treba začať čistiť tam, kde sa tvorí odpadu najviac,teda v črevách

odporúčam nejaký Colon-Clean alebo Pure Yucca tabl. dve na deň to zn. jednu ráno a jednu večer a medzitým množstvo tekutín, najlepšie filtrovanej čistej vody.
máš s tým osobné skúsenosti?
Laco-monter
23.04.10,19:58
máš s tým osobné skúsenosti?

ÁNO .

Do čriev si sice nevidím, čo tam je, ale subjektivne mám lepší pocit ak sa dobre vyprázdnim a rýchlo .
Valcake
23.04.10,23:40
Zdravím, o liečbe s Vit.C som počula a aj poznám jedného známeho človeka, ktorý si vyliečil rakovinu. Neviem či sa mi podarí pridať súb.,ale rada by som.
kaivorus
24.04.10,18:37
Pre zdravie je potrebné :
1,/ dobrá psychika
2,/ rešpekt
3,/ pohyb
4,/ správny výber potravín a požívatín /pozor na zakysujúce potr, a pož/
5,/ správny pitný režim

Ubka veľmi správne, obyčajná čistá , čo najčistejšia voda, čo najmenej mineralizovaná - je najlepší najkvalitnejší liek.....
Aj vitamín C /naša loby pfarm. sa rohodla o max 60 mg- prečo Zátopek vyhrával maratóny a užíval 5 gr. Vit. C denne? akmdlho žil, ako dlho športoval , ako dlho bol zdravý? Základ v naturálnej forme pre zamedzenie vzniku infarktu a mozgovej cievnej príhody

pozor na parazity, baktérie, vírusy a plesne - producenti toxicity v našom tele, - podnecovatelia chorôb.

pH najhlavnejší faktor po užití potravín a požívatín / sladené vody - aspartám a jemu podobné sladidla.../, či si nespôsobujeme podnety na všetky choroby?
ubka
24.04.10,19:01
kaivorus, davam do pozornosti Alkalický životný šťýl v príspevku 9, tam je celkom dobre popísané o ph potravín...
Celkom súhlasím s tvojim názorom.
A prikladám test potravín....
ubka
24.04.10,19:04
Zaujímavé a pravdivé.....
kaivorus
24.04.10,19:37
výborné Ubka
ubka
25.04.10,20:14
Ďakujem Janko:-) som rada, že sa môj príslevok páči!
zdenka131
25.04.10,20:18
Detoxikácia organizmu podľa ročných období.
ubka
26.04.10,10:34
Detoxikácia organizmu podľa ročných období.

suhlasím so zdenkou
ubka
26.04.10,16:48
Rychla pomoc doma pri ruke, nielen na prechladnutie..
Valcake
30.04.10,22:00
Fakta o medu a skořici.


Je zjištěno,že směs medu a skořice léčí většinu nemocí. Med se vyrábí ve většině zemí světa. Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék na všechny druhy nemocí bez jakýchkoliv vedlejších účinků.Vědci zjistili, že ačkoliv je med sladký, jestliže se bere ve správných dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům.Týdeník World News, vycházející v Kanadě, ve svém vydání datovaném 17 ledna uveřejnil následující seznam nemocí,které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek studií západních vědců.

Nemoci srdce:
Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani. Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem.Ti, kteří už infarkt prodělali a budou jíst toto denně,budou se držet míle daleko od dalšího infarktu.Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.V Americe a Kanadě,různé domy s ošetřovatelskou péčí léčí takto své pacienty,kteří jsou ve věku,kdy cévy a žíly ztrácejí svou pružnost a mohou se ucpávat. Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Artritida:
Artritičtí pacienti mohou denně,ráno a večer,jeden šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1malou lžičkou skořice.Berou – li to pravidelně může se vyléčit dokonce i chronická artritida.Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno,že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní,73 nemocných bylo úplně zbaveno bolesti a do měsíce nemocní,kteří se nemohli pohybovat,začali chodit bez bolestí.

Infekce močového měchýře:
Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít.Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.

Bolesti zubů:
Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu.Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.

Cholesterol:
2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody,které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Podává – li se 3x denně je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med,je – li užíván denně,zabraňuje zvyšování cholesterolu.

Nachlazení:
Ti,kdo trpí na časté nachlazení,by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů.Tím se vyléčí nachlazení,chronický kašel a pročistí průdušky.

Potíže se žaludkem:
Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Plynatost:
Dle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.

Posílení imunitního systému:
Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí.Vědci zjistili,že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů.Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

Těžký žaludek:
1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.

Chřipka:
Vědci ve Španělsku zjistili,že med obsahuje přírodní látky,které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

Dlouhověkost:
Čaj vyrobený z medu a skořice,je–li brán pravidelné,zabraňuje potížím dlouhého věku.Vezměte 4 lžíce medu,1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody a uvařte jako čaj.Pijte ¼ šálku 3x denně.To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku.Délka života stále vzrůstá a i 100 letí lidé mohou být svěží,jako ve 20 letech.

Pupínky:
3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu.Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou.Když to děláte denně pupínky do týdne zmizí i s kořeny.

Kožní infekce:
Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzemy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

Hubnutí:
Každý den ráno,1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí.Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob.Pravidelné užívaní zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.

Rakovina:
Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázali,že i pokročilá rakovina kostí,žaludku a střev může být s úspěchem léčena.Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně.

Chronická únava:
Nedávné studie ukazují,že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil.Pacienti-senioři užívající med a skořici v poměru 1 ku 1 jsou čilejší a ohebnější.Dr Milton, který tyto výzkumy prováděl říká,že 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne,kdy začíná klesat tělesná vitalita obnoví do týdne vitalitu těla.

Zápach z úst:
Lidé v Jižní Africe už odedávna první co ráno udělají je to,že kloktají 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou.Jejich dech tak zůstává čerstvý po celý den.

Závěrem:
Co říci závěrem?Myslím.že Vám to určitě neublíží a že je nejlepší to vyzkoušet.Co myslíte?Vzpomínáte,když jsme byli děti?Krajíc chleba pomazaný čerstvým máslem a posypaný skořicí patřil mezi oblíbené pochoutky.Asi na tom něco je!
wegamizi
01.05.10,18:46
Zhruba pred 10-tymi rokmi som si zacala uvedomovat, ze kvalita mojho zivota a moje zdravie je len v mojich rukach. Kde ale zacat? Po dlhych uvahach a mnohych precitanych knih a clankov som sa rozhodla zacat najprv z pozitivnym myslenim. Zdalo sa to jednoduche. Pre mna osobne je to vsak tazka uloha dodnes. Hoci si uvedomujem vsetky suvislosti s tym spojene, v kazdodennom zivote sa casto ocitam v situaciach, kedy mam co robit, aby moje myslienky a pocity neprerastli do negativizmu.


POZITÍVNE MYSLENIE

V našich programoch zdravého životného štýlu má nezastupiteľné miesto pozitívne myslenie.

Prečo?

30% chorôb vzniká na základe psychických príčin – tzn., že ich spúšťame svojimi myšlienkami, jednaním a emóciami, ktoré prežívame. Všetky emócie okrem radosti a lásky nám škodia.

Kedy Vám pomôže pozitívne myslenie:
- keď už nemáte silu snažiť sa o naplnenie svojho cieľa a chcete sa radšej svojho sna vzdať,
- keď vás „tlačia“ problémy a neviete, čo s tým,
- keď sa nervozita a napätie natrvalo vkradli do vášho života a oberajú vás o šťastie a pokoj,
-keď vám chýba správna motivácia, aby ste sa zo zápalom, odhodlaním a oduševnením pustili do konania, na ktoré máte schopnosti a talent,
- keď vám chýba zdravé sebavedomie a sebadôvera, pretože sú prvoradým tajomstvom úspechu,
- keď si neveríte, že všetko zvládnete,
- keď máte časté obavy a strach,
- keď si myslíte, že vás zázrak nikdy nepostihne,
- keď ste bezradný, unudený a znechutený...,
- keď pochybujete o dosiahnutí úspechov vo svojom živote,
- keď chcete byť zdravý, vitálny a dlho žiť,
- keď ste nepokojný a strácate zmysel pre humor.

Takže všetky poklady pozitívneho myslenia môžme nájsť v sebe, nemusíme ich hľadať v majetku alebo u druhých ľudí. Naše myšlienky sú sťaby hnacím motorom, veľmi záleží na tom ,ako zmýšľame a čo si programujeme.
ubka
01.05.10,19:27
Chcem vám iba pripomenúť, že je máj a z májových výhonkov smreka si pripravíme sirup proti kašľu a zápalu horných ciest dýchacích.

Natrhané májové výhonky smereka natlačíme do pohára a vrstvíme s cukrom, vrstva výhonkov , vrstva cukru, potom to uložíme na slniečko a necháme roztopiť. Vznikne sirup, ktorý uložíme do menších uzavretých sklenených fliaš a používame v období viróz, prechladnutia a proti kašľu. Výborné najmä pre deti.
užíva sa 3-4 x denne jedna mokka lyžička sirupu. Veľmi účinné a hlavne prírodné, cukor uprednostňujem hnedý.

Môže sa pripraviť macerát, kedy majové výhonky zalejeme 40% vodkou a necháme luhovať 21 dní, potom prefiltrovať a uložiť na čas prechladnutia.
Užívajú dospelí 3-4 krát denne 1 k.l.
ubka
01.05.10,19:35
Z tohtoročných výhonkov borovice sa pripravuje macerát vo Vodke, alebo sa pripravuje masť proti lámke, bolesti kľbov a iných bolestiach.

Natrhané výhonky borovice sa pokrájajú na menšie kúsky, natlačia do fľaše a zalejú sa Vodkou. Maceruje sa to 21 dní, potom prefiltrovať a uložiť vo fľaši-uzavrieť. Potierajú sa boľavé miesta.

Masť sa pripravuje z pol kg natrhaných výhonkov a pol kg bravčovej masti, zmes sa prihrieva na ohni až po bod varu, praženia. Akonáhle dosiahneme bod varu odstavit a ponechať do ďalšieho dňa odstavené. Na druhý deň prihriať a prefiltrovať cez plátno. Uložiť do kelímkov, alebo pohárikov a používa sa na natieranie boľavých miest.
!Borovicu obsahuje Alga-san, masť proti bolesti Lesana a iné../
zdenka131
01.05.10,20:20
Sedmikráskový sirup proti kašľu

500 hlávok sedmikrások, 750g kryštálového cukru, 3/4l vody
3/4 l vody necháme zovrieť a prelejeme nimi v porcelánovej nádobe kvietky, zakryjeme a necháme vylúhovať do druhého dňa. Minimálne 12 hodín. Potom výluh scedíme .

Cukor necháme skaramelizovať . Ku karamelu pridáme výluh a varíme do hustoty redšieho sirupu. Horúci nalejeme do menších fľaštičiek, uzatvoríme a po vychladnutí skladujeme v chladničke.
ubka
01.05.10,21:14
Med z kvetov púpavy:
200 ks rozkvitnutých hlávok kvetu púpavy, nabieraných za slnečného dňa
8 dl vody
3 ks citrón nakrájať, vopred umyť
Vložiť do hrnca a variť 20 min. Precediť na jemnom sitku a znovu variť s pridaním 1 a pol kg cukru do zhustnutia-konzistencie medu.
Používame nielen pri prechladnutí. Chutí výborne.:-)
Naliať do pohárikov a
zdenka131
01.05.10,22:29
Detoxikačný čaj

Bylinná zmes čistí krv, zlepšuje krvotvorbu, povzbudzuje pečeňové funkcie a látkovú výmenu. Čistí tiež pleť od vyrážok a ekzémov.

Potrebujeme: 30g žihľavových listov (čerstvé, mladé lístky nazbierané do 15 mája sú najúčinnejšie – vtedy však dáme polovičnú dávku), po 20g sušenej vňate ľubovníka, rebríčka, po 10g listov šalvie, rozmarínu a vňate paliny.

Polievkovú lyžicu zmesi zalejme 1/4 litrom vriacej vody a necháme 15 minút lúhovať. Scedené pijeme 3x denne po pohári.
betrix
02.05.10,07:51
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke :). Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu :(. Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.
zdenka131
02.05.10,08:12
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke :). Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu :(. Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.

Želám pekný deň.
Bolesť hlavy počas behu môže spôsobovať nedostatok tekutín. Pred behom vždy pite tekutiny – riedená ovocná šťava alebo izotonické nápoje - obsahujú vitamíny, dodávajú energiu a sú vhodné pri fyzickej záťaži.

Nízku hladinu cukru v krvi si zvýšite malým banánom, cereálnou tyčinkou.
Na behanie si vyberte terén, ktorý nie je tvrdý, najlepšie v hore, v parku.
Pred každým behom nezabudnite na strečing .
Aj ostré slnko môže mať negatívny vplyv na bolesť hlavy.
Krčnú chrbticu máte v poriadku?
lujza.j
02.05.10,09:51
Med z kvetov púpavy:
200 ks rozkvitnutých hlávok kvetu púpavy, nabieraných za slnečného dňa
8 dl vody
3 ks citrón nakrájať, vopred umyť
Vložiť do hrnca a variť 20 min. Precediť na jemnom sitku a znovu variť s pridaním 1 a pol kg cukru do zhustnutia-konzistencie medu.
Používame nielen pri prechladnutí. Chutí výborne.:-)
Naliať do pohárikov a
taký medík by bol fajn:) ale ja v smradľavej BA by som ho asi mala s príchuťou od Slovnaftu:(
digehe1
02.05.10,10:59
super stránka, ďakujem všetkým, ktorí prispeli svojimi dobrými a skusenými radami.Veľmi rada sa sem opäť vrátim a myslím, že aj viacerí poraďáci.Jana
fulmaja
02.05.10,11:35
Olejová sauna

Potrebujeme: Čistý pokožku nedráždiaci olej (mandľový, olivový, sezamový či slnečnicový)

Celé telo si natrieme olejom. Potom sa na 10 až 15 minút ponorme do horúcej vody (má byť tak teplá, ako to znesieme, asi 40-45 stupňov Celzia). Organizmus sa pod vrstvou oleja poriadne prehreje a po jeho umytí sa začne potiť. Po kúpeli sa ľahneme ešte na 30 minút do suchej osušky a prikryjeme sa teplou dekou.
Na záver sa osprchujme studenou vodou a dôkladne vyutierajme.
uct2007
02.05.10,12:09
Olejová sauna

Potrebujeme: Čistý pokožku nedráždiaci olej (mandľový, olivový, sezamový či slnečnicový)

Celé telo si natrieme olejom. Potom sa na 10 až 15 minút ponorme do horúcej vody (má byť tak teplá, ako to znesieme, asi 40-45 stupňov Celzia). Organizmus sa pod vrstvou oleja poriadne prehreje a po jeho umytí sa začne potiť. Po kúpeli sa ľahneme ešte na 30 minút do suchej osušky a prikryjeme sa teplou dekou.
Na záver sa osprchujme studenou vodou a dôkladne vyutierajme.


Joooj, :):eek: tak teraz som zazmätkovala ja s tlačítkami a som sa sekla,pretože som chcela dať bod za "užitočné" a dala som to zle....no chcela som oceniť tento príspevok, pardon...Dá sa to nejako zmeniť ???
adi11
02.05.10,12:40
uz s tym nic nenarobis, nie si ani prva ani posledna, co sa sekla
kyblik
02.05.10,13:11
Este stale tu nikto nenapísal najdolezitejsiu cinnost pre ludske zdravie: MILOVANIE.

"Rakúsky psychoanalytik Wilhelm Reich už v 40. rokoch minulého storočia tvrdil: "Jeden orgazmus denne udrží človeka vo forme." Dnes vedci dokazujú, že mal absolútnu pravdu. Sex má podľa mnohých vedeckých výskumov pozitívny vplyv na naše zdravie, pomáha srdcu, imunitnému systému, tlmí bolesť, prispieva k dlhovekosti a blahodarne pôsobí i na psychiku."


PS:Takze mili moji sexujte...;)
ubka
02.05.10,13:50
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke :). Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu :(. Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.
Bolesti ramena majú rôzny pôvod, môže to byť zablokovaná krčná chrbtica, potom je reálne pripísať bolesť hlavy pri behu, ale tiež to môže byť nedostatočnná činnosť žlčníka, ale rovnako atrofia svalstva.
Jednoznačne však odporúčam použiť opakovane obklady, ktoré odstraňujú ťažkosti nielen v ramene, ale aj iných kĺboch.


Do bieleho studeného vína sa namočí bavlnená látka a zloží sa na veľkosť boľavého miesta, namočenú látku posypeme- nešetriť, mletým zázvorom a priložíme na boľavé miesto, na jednu hodinu. Môže sa prekryť fóliou a osuškou.
Miesto pod obkladom bude výrazne páliť, ale to tak má byť. Po hodine obklad odstránime, a ošetríme miesto bežným krémom.
Opakujeme do vymiznutia bolesti, min 5 dní po sebe. Odskúšané, overené:)
betrix
02.05.10,14:10
Pre Zdenku131 a Ubku- ďakujem za rady, so snímkou krčnej chrbtice mám ísť ešte na neurológiu, behám po takom ihrisku, kde je dobrý povrch, neviem, ako sa to volá presne. Je však pravda, že predtým sa nerozcvičím, musím sa polepšiť. A ten zábal skúsim, ak zaberie, tak to bude fakt zázrak.
wegamizi
02.05.10,14:50
Pre Betrix: Ja si robim pravidelne kazdy rok ( teraz je najlepsi cas ) tinkturu zo skorocelovych listov. Obkladmi som si vyliecila bolest zapastia, kde mi nepomohla ani voltarenova mast. Skus, mozno pomoze.


6. Čakra „Tretie oko“( mna aj takyto pohlad na povod bolesti zaujima )

Vládne „šiestemu zmyslu“, bystrému rozumu a du ševným schopnostiam. Ak funguje naplno, dokonale vycítite, ako udalosti dopadnú. Ak nasta ne blo kácia, sústredíte sa iba na mate riálne a telesné potreby.

Čo hovorí vaše telo:
Ľudia s problematickou šiestou čakrou sa skrývajú. Precitlivene reagujú na kritiku, vyhýbajú sa očnému kontaktu a pri rozhovore sa pozerajú do zeme. Bývajú zábudliví a majú problémy s očami.

Choroby spojené so šiestou čakrou:
Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy so zrakom, zelený zákal, problémy s dutinami, výtok z nosa.

Ako ju očistiť a harmonizovať:
Pozorujte hviezdy a nočnú oblohu. Vnímajte zvuky okolo seba a predstavujte si, ako nádychom prichádza do vášho tela svetlo a výdychom odchádza všetko zlé. Pomôže vám vôňa mäty a jazmínu.
Melnick
02.05.10,21:04
Pre všetkých, ktorých trápi tzv. pálenie záhy (tiež pyróza) odporúčam piť 3x denne čaj z Horčinky horkej . Odskúšané.
Môj syn, ktorý niekoľko rokov jedol Maalox ako chlieb má po dvojtýždňovej kúre Horčinkou už vyše roka pokoj s pálením záhy. Ak sa predsa niekedy ten pocit objaví, dá si šálku čaju a znovu má pokoj.
Zbiera sa teraz v máji.:):):)
bettylou
02.05.10,22:45
[QUOTE=zdenka131;1390123]Detoxikačný čaj

Bylinná zmes čistí krv, zlepšuje krvotvorbu, povzbudzuje pečeňové funkcie a látkovú výmenu. Čistí tiež pleť od vyrážok a ekzémov.

Potrebujeme: 30g žihľavových listov (čerstvé, mladé lístky nazbierané do 15 mája sú najúčinnejšie – vtedy však dáme polovičnú dávku), po 20g sušenej vňate ľubovníka, rebríčka, po 10g listov šalvie, rozmarínu a vňate paliny.

Akej paliny?
Je viac druhov palín.
Valcake
02.05.10,23:00
Vyskúšajte jednoduchý, ale účinný recept.
zdenka131
03.05.10,04:07
[QUOTE=zdenka131;1390123]Detoxikačný čaj

Bylinná zmes čistí krv, zlepšuje krvotvorbu, povzbudzuje pečeňové funkcie a látkovú výmenu. Čistí tiež pleť od vyrážok a ekzémov.

Potrebujeme: 30g žihľavových listov (čerstvé, mladé lístky nazbierané do 15 mája sú najúčinnejšie – vtedy však dáme polovičnú dávku), po 20g sušenej vňate ľubovníka, rebríčka, po 10g listov šalvie, rozmarínu a vňate paliny.

Akej paliny?
Je viac druhov palín.

Palina pravá
babka - ježibabka
03.05.10,06:25
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke :). Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu :(. Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.
Pri bolesti ramena skús ešte gaštanový krém yven gel /vyrába Slovakofarma Hlohovec/. Mne dosť zaberá. Je aj iný gaštanový krém, názov neviem, ten mi nezabral. Za vyskúšanie to stojí. Prípadne Konskú masť, tá je tiež z pagaštana konského, ale je dvojaká. Český výrobok je oveľa lacnejši ako Rakúsky?, a zloženie je skoro to isté.
ubka
03.05.10,11:05
Pre Zdenku131 a Ubku- ďakujem za rady, so snímkou krčnej chrbtice mám ísť ešte na neurológiu, behám po takom ihrisku, kde je dobrý povrch, neviem, ako sa to volá presne. Je však pravda, že predtým sa nerozcvičím, musím sa polepšiť. A ten zábal skúsim, ak zaberie, tak to bude fakt zázrak.


ver tomu, že zaberie!!! odskúšané, daj vedieť.-)
Ten beh to nieje o povrchu, ale v určitom veku-prepáč, hopsanuie je skôr na záťaž, ako na prospech, skôr by som odporučila strečing, popreťahovať svaly a následne sa posilňujú úpony, ktoré zabezpečujú dobrú funkčnosť kĺbov.
mohla by si odľahčiť trošku aj žlčník, daj trojdňovú jablkovú kúru, nič, iba toľko jabĺk, aby si nebola hladná-bez problémov vydržíš-držím palce!
betrix
03.05.10,16:53
ver tomu, že zaberie!!! odskúšané, daj vedieť.-)
Ten beh to nieje o povrchu, ale v určitom veku-prepáč, hopsanuie je skôr na záťaž, ako na prospech, skôr by som odporučila strečing, popreťahovať svaly a následne sa posilňujú úpony, ktoré zabezpečujú dobrú funkčnosť kĺbov.
mohla by si odľahčiť trošku aj žlčník, daj trojdňovú jablkovú kúru, nič, iba toľko jabĺk, aby si nebola hladná-bez problémov vydržíš-držím palce!
Jasné, vďaka. Behať som začala preto, že to bolo snáď jediné, čo ma v telocviku bavilo :) No a Dr. povedal, že môžem, ale po mäkkom povrchu, tak preto to ihrisko. Ináč - žlčník už nemám, ani nadváhu- mám asi 54 kg. Teraz som začala ten obklad i gel, dávajú mi ešte laser, potom napíšem či sa to zlepšilo.
wegamizi
03.05.10,17:05
Tinktura z černé borůvky

Sušené borůvky nasypeme do láhve a zalijeme slivovicí. Dobře uzavřenou láhev na čtrnáct dní uložíme v teple (stačí 20 °C).

Scezenou tinkturu užíváme vnitřně v dávce 20 kapek, při průjmu ředíme 20 kapek ve lžíci vody.

Při nachlazení dáme 20 kapek do čaje nebo 20 kapek nakapeme na cukr.


Mazání z mladých výhonků borovice

Vrchovatou lžíci mladých výhonků borovice zalijeme 100 ml francovky a 20 ml dobré slivovice.

Používáme k mazání a obkladům bolestivých kloubů a svalů.


Jitrocelový med ( Skorocelovy )

Napolo usušené jitrocelové listy (30 g) nerez nožem nakrájíme a zalijeme 25 g slivovice. Když se alkohol vsákne do listů, přidáme 225 g vařící vody a necháme za občasného promíchávání 24 hodin stát.

Pak kapalinu protlačíme zlehka plátnem, přidáme 300 g krystalového cukru, svaříme a vzniklý med naplníme do pěti stomililitrových lahviček. Zazátkujeme je a uložíme v temnu a chladu.

Kedze je sezona na pripravu roznych prirodnych lieciv, zopar tipov, ktore mam uz aj zarobene.
Kazdy rok si robim tinktury z roznych liecivych bylin, bez ktorych si neviem predstavit prezitie jesenneho a zimneho obdobia.
2009
04.05.10,11:42
Objavila som na internete niečo. Proste už viem čo k narodeninám iba si musím kúpiť sklenený čajník :)



Kvitnúce čaje

Kvitnúce čaje sú ručne umelecky ryhované lístky čaju, ktoré tvoria základ čajového púčika. Vnútri sú skryté farebné kvety byliniek, ktoré sa pred zrakmi spotrebiteľa rozvinú po vložení do 90°C horúcej vody na prekrásny kvet. Kvitnúce čaje ponúkajú jedinečný chuťový aj estetický zážitok. Poznámka: Jeden rozvinutý kvet je viacnálevový.

Kvitnúci čaj je z hľadiska čajovej histórie vlastne novinka, vyrába sa v Číne od polovice minulého storočia. Čím je tak mimoriadny? Nedajme sa zmiasť jeho názvom, v čajovom kvete nenájdete žiaden kvet z čajovníka čínskeho, ale len zelený alebo biely čaj, zachumlaný do úhľadnej guľôčky a zviazaný kúskom hodvábneho špagátiku. Všetky tieto guličky sú vyrábané ručne a na ich výrobu je použitý veľmi kvalitný čaj. Vyrába sa tak, že sa zviaže niekoľko väčších čerstvých čajových listov na stopkách a do nich sa priviaže kvet z inej rastliny, najčastejšie sa na tento účel používa voňavý jazmín alebo chryzantéma. Celý zväzok sa jemne zviaže aj na druhej strane, čím sa vytvorí ona guľôčka, ktorá v sebe kvet ukryje.
http://www.youtube.com/v/mnH3EAES8_8
2009
04.05.10,11:52
L.H.BB
04.05.10,12:22
Vdaka.
bettylou
04.05.10,16:10
Tak aj ja dám jeden link. Môžte si vybrať. :))

http://www.youtube.com/results?search_query=4+minutes+workout&aq=0sx
Melnick
05.05.10,08:07
Trpíte závratmi? Potom Vám je určený letecký kokteil :

Šťava z jedneho citróna, lyžička medu, lyžička propolisovej tinktúry a jedno droždie.
Rozmiešať a vypiť.

PS: Recept je od jedneho letca a pôsobí očistne a posiľňujúco na organizmus.:):):)
zdenka131
05.05.10,13:08
Čerešne a višne v prírodnom liečiteľstve

Plody obsahujú provitamín A, vitamíny skupiny B, pektín, organické kyseliny, z minerálnych látok hlavne fosfor, jód, vápnik a železo. Sú aj dobrým zdrojom draslíka.

V prírodnom liečiteľstve majú čerešne a višne bohaté využitie, pretože majú priaznivý vplyv na činnosť pečene, obličiek a čriev, sú močopudné, teda vhodné pre osoby choré na reumu a dnu.

Pre vysoký obsah jódu by mali čerešne a višne konzumovať ľudia s poruchami štítnej žľazy.

Z višňových stopiek sa naviac robí čaj proti bronchitíde – jednu čajovú lyžičku stopiek prelejeme šálkou horúcej vody a po piatich minútach scedíme, pijeme dvakrát denne.
Bionda
05.05.10,13:22
Na jar je najlepšie začať s očistou- žihľavový čaj- len je veľmi močopudný:D - ale pomôže organizmu a určite vynikajúce sú aj šaláty z mladých púpavových lístkov - moja teta tá ma ako dieťa stále takýmito "jarnými medikamentmi" kŕmila. dnes tento šalát už robím aj ja, ja bez dusičnanov a obsahuje veľké množstvo vit. C- proti únave .
Bionda
05.05.10,13:25
ešte by som dodala, že teraz na jar je vynikajúca očista s napučanou pšenicou - uvarenou - vynikajúca na črevá v kombinácii so žihľavovým čajom sa úžasne vyčistíte.
Valcake
07.05.10,00:44
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke :). Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu :(. Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.

Skús pohľadať niečo vhodné pre seba z týchto článkov.
ubka
07.05.10,08:27
ešte by som dodala, že teraz na jar je vynikajúca očista s napučanou pšenicou - uvarenou - vynikajúca na črevá v kombinácii so žihľavovým čajom sa úžasne vyčistíte.
Na jarnu ocistu je vyborny aj caj s mladých listkov brezy, asi 10 listkov na 2,5 litra horucej vody, 3 x denne, najmä pre reumatikov a alergikov.

Stopky z visne nasušené poslužia na zástavu hnačky, dobré je pribaliť si aj na dovolenku, jeden z málo liekov na dovolenke, co rieši "Faraonovú pomstu":)
10-15 ks stopky luhovat cez noc v studenej vode, alebo zaliat horúcou a luhovať 10 min.
Bionda
07.05.10,08:40
breza môže byť- nepočula som, len ako bieliaci odvar na pehatú pleť, ale na brezu zároveň pozor u alergikov, ako napr. aj môj manžel, ktorý už pri kožnom kontakte má silnú alergiu.

:D na hnačku Carbosorb jednoznačne-(čierne uhlie)- viaže toxíny , takže aj menšie otravy jedlom vyrieši. :)
58vlasta
07.05.10,11:38
Valcake
07.05.10,21:55
58vlasta, náramne si ma potešila. Veľmi mám rada ZUMBU. Mnohokrát dík.
ubka
07.05.10,22:26
breza môže byť- nepočula som, len ako bieliaci odvar na pehatú pleť, ale na brezu zároveň pozor u alergikov, ako napr. aj môj manžel, ktorý už pri kožnom kontakte má silnú alergiu.

:D na hnačku Carbosorb jednoznačne-(čierne uhlie)- viaže toxíny , takže aj menšie otravy jedlom vyrieši. :)

Práve v tom je tá zvláštnosť, že pri kontakte s brezou majú ľudia alergiu, dokonca aj keď prechádzaju iba v blízkosti, no čaj je pre nich z lístkov vhodný.
ubka
07.05.10,22:37
aktualne je možné pripraviť si "medecínu" na potieranie boľavých kľbov.
Kvety Pagaštanu konského 100 g zaliať 3 dl vodky 40% a luhovať 14 dní.
Vhodne proti bolesti kľbov
Valcake
07.05.10,23:58
O.K. len odkiaľ kvety pagaštanu :(:confused:
zdenka131
08.05.10,03:58
Jahodový čaj

Mladé listy lesných jahôd majú liečivé účinky. Obsahujú triesloviny, cukor, silice, vitamín C.

Čaj pôsobí močopudne, odporúča sa pri chorobách obličiek a močových ciest ale i pri hnačkách a hemoroidoch. Popíjanie čaju z jahodových lístkov má priaznivé účinky aj na látkovú premenu, pri kataroch žalúdka, čriev a pri chudokrvnosti.

Obklady z jahodovej vňate a listov sa používajú na mokvavé a krvácajúce rany ako protizápalový prostriedok.

Na sito dáme rastlinu a položíme ho nad vriacu vodu. Zaparené ešte teplé rastliny zoberieme a zabalíme do plátna a priložíme na choré miesto. Všetko ešte obviažeme uterákom a prikryjeme teplou látkou, tak aby chorý nemal pocit chladu.

Čaj z malinových, ostružinových a jahodových listov v rovnakých podieloch príjemne osvieži a zároveň podporuje krvotvorbu.
zdenka131
08.05.10,04:12
Breza previsnutá

Obklady z listov Brezy previsnutej sa môžu použiť na liečenie reumatizmu, odstránenie kŕčov v žalúdku, liečení ekzémov, ťažko sa hojacich rán a zápalov kože.
zdenka131
08.05.10,04:27
Čaj z bázy čiernej

2 čajové lyžičky kvetu zalejeme 250ml- vriacej vody. Necháme 15 až 30 minút vylúhovať. Denne užívame čaj 2 až 3 šálky čaju.

Kvety účinkujú proti zápalom, uvoľňujú hlieny pri zápaloch dýchacích ciest, bronchitíde a tuberkulóznom kašli.

Plody účinkujú povzbudzujúco a listy ukľudňujúco a močopudne.
Používajú sa pri žalúdočných, črevných a pečeňových ochoreniach a pri zápaloch obličiek.

Plody sú mierne laxatívne a preto sa používajú i pri chudnutí ako čaj.



Čaj z plodov pripravíme z 1 polievkovej lyžice plodov zalejeme 2,5 dl vody a necháme 2 minúty postáť.

Taktiež môžeme užiť 15-20 g čerstvej šťavy. Stačí jedna dávka čaju alebo šťavy denne.
zdenka131
08.05.10,07:50
Na odstránenie celkovej únavy a pri kataroch dýchacích ciest sú vhodné ihličnaté kúpele .

500 g suchého extraktu vetvičiek jedle alebo kosodreviny necháme vylúhovať asi 30 minút v 3 litroch vriacej vody a vlejeme do kúpeľa.
zdenka131
08.05.10,07:58
Ahojte, skúste poradiť aj mne. Práve kvôli tomu, aby som dačo urobila pre zdravie . som začala behať, korčuľovať (i keď mám po 50-tke :). Liečia mi rameno, už druhé, bolesti pri pohybe, s prvým som chodila pol roka., bolia svaly, kosti, kĺby., zvyšuje sa tlak. Tak som si povedala, začnem robiť aspoň to, k čomu mám vzťah. Okrem toho, že mám aj 2x v týždni migrény, začala ma strašne bolieť hlava. Dr. povedala, že to môže byť aj z behu :(. Tak čo mám vlastne robiť? Vyzerá to tak, že pohyb a športovanie sú iba pre zdravých.

Bolesť hlavy niekedy stlmíme vypitím čiernej kávy s citrónom.
Pri bolestiach hlavy veľmi dobre zaberá fialkový ocot.
Stačí zopár kvapiek vmasírovať krúživým pohybom do spánkov, opakujeme po 30 minútach.
15 lyžíc listov zalejeme 750 ml octu, necháme hodinu odstáť. Privedieme do varu, varíme na miernom ohni hodinu a pol, zlejeme a dáme vychladnúť.
zdenka131
08.05.10,08:08
Ovocie ako liek
fulmaja
09.05.10,05:34
Alergia
Ak máme sennú nádchu alebo alergiu, pri ktorej máme záchvat kašľa, opuchnuté oči, a príznaky ako pri nádche skúsime levanduľový alebo mätový aromatický olej, ktorý vdychujeme.

Najlepšie a najpríjemnejšie je použitie aromatickej lampy. Táto liečba pôsobí upokojujúcu a prináša utíšenie alergických reakcií.

Vyrážky zo slnečnej alergie je dobre natierať uhorkovou šťavou.
58vlasta
09.05.10,14:03
Mňa niekedy tiež bolievala hlava - migréna - som si myslela, potom som zistila, že som si nedala kávu, bolo to obyčajne v sobotu, keď som sa hneď ráno chytila do práce. V práci sme si robievali pravidelne dve kávy a potom mi to doma chýbalo. Teda hneď ako som si urobila kávu, tak bolesti hlavy prestali./závislosť!!!/ :eek::eek::eek: Občas skúšam akupresúrne body, ktoré som našla tu: http://jb.ic.cz/akupresura_html_3/search1.php?problem_list=1 :)
lujza.j
09.05.10,15:30
teraz ma napadlo, že by som vám mohla napísať, čo robím pre svoje nechty prírodné a kožičku:). je to pre mňa také samozrejme, že to neriešim a možno to veľa z vás pozná, ale predsa:) vždy keď si robím pravidelnú "údržbu" v piatok alebo sobotu teda raz za týždeň, tak okrem toho, že si odlakujem starý lak, zapilujem, trochu zbrúsim hranolom nerovnosti tak si potom nechty a kožičku natriem olivovým olejom a nechám vsiaknuť. to isté robím aj s nechtami na nohách. je úžasné ako tie nechty ten olej doslova "vycicajú":);) inak som trochu úchylná na nechty ale čo už:D;):---
2009
09.05.10,16:15
teraz ma napadlo, že by som vám mohla napísať, čo robím pre svoje nechty prírodné a kožičku . je to pre mňa také samozrejme, že to neriešim a možno to veľa z vás pozná, ale predsa vždy keď si robím pravidelnú "údržbu" v piatok alebo sobotu teda raz za týždeň, tak okrem toho, že si odlakujem starý lak, zapilujem, trochu zbrúsim hranolom nerovnosti tak si potom nechty a kožičku natriem olivovým olejom a nechám vsiaknuť. to isté robím aj s nechtami na nohách. je úžasné ako tie nechty ten olej doslova "vycicajú" inak som trochu úchylná na nechty ale čo už

Prečo úchylná? Ja zas robím každé 2 týždne toto. Do misky si nasypem pol kg hrubozrnnej morskej soli. Nalejem trochu olivového oleja /toho najlacnejšieho samozrejme/ Iba trošku aby sa to vpilo do soli. Potom si pekne sadnem do vane a spravím si píling celého tela okrem tváre. Naplním vaňu teplou vodou a 15 min si lebedím v slano olejovom kúpeli. Jasne, že po celej procedúre treba vydrhnúť vaňu práškom ale aj tej vani to iba prospeje. :--- Ak sa niekto na to dá teraz bude prekvapený ako dobre bude vyzerať v plavkách aj v no... najkrajšom veku. :)
lujza.j
09.05.10,17:06
Prečo úchylná? Ja zas robím každé 2 týždne toto. Do misky si nasypem pol kg hrubozrnnej morskej soli. Nalejem trochu olivového oleja /toho najlacnejšieho samozrejme/ Iba trošku aby sa to vpilo do soli. Potom si pekne sadnem do vane a spravím si píling celého tela okrem tváre. Naplním vaňu teplou vodou a 15 min si lebedím v slano olejovom kúpeli. Jasne, že po celej procedúre treba vydrhnúť vaňu práškom ale aj tej vani to iba prospeje. :--- Ak sa niekto na to dá teraz bude prekvapený ako dobre bude vyzerať v plavkách aj v no... najkrajšom veku. :)

prečo úchylná? tak preto, že okrem toho že som "vysadená" na tie svoje:)
mimotemytak špehujem tie cudzie na ženských nohách a veľa krát sa čudujem, že v dnešnej dobe kedy je v predaji množstvo liečiv na "choré" nechty tak bez hanby "vyvalia" tie choré - plesnivé nechty v sandáloch druhým " na obdiv":eek:
piggos
09.05.10,18:38
prečo úchylná? tak preto, že okrem toho že som "vysadená" na tie svoje:)
mimotemytak špehujem tie cudzie na ženských nohách a veľa krát sa čudujem, že v dnešnej dobe kedy je v predaji množstvo liečiv na "choré" nechty tak bez hanby "vyvalia" tie choré - plesnivé nechty v sandáloch druhým " na obdiv":eek:

počula som ,že nejakým spôsobom poškodené alebo choré nechty(pleseň)..vraj signalizujú nejakú chorobu vo vnútri organizmu..do konca sa podľa sfarbenia nechtov dá určiť konkrétna choroba....či že sa na tom netreba pohoršovať ;)
zdenka131
09.05.10,18:42
Nechty
lujza.j
09.05.10,18:45
počula som ,že nejakým spôsobom poškodené alebo choré nechty(pleseň)..vraj signalizujú nejakú chorobu vo vnútri organizmu..do konca sa podľa sfarbenia nechtov dá určiť konkrétna choroba....či že sa na tom netreba pohoršovať ;)
ok, beriem:) počula som to aj ja, ale na nechtoch na rukách. ale pre mňa plieseň na nechtoch na nohách je plieseň a je infekčná:( dokonca som čítala, že ak sa taká čiastočka z chorého - plesnivého nechta oddelí a nedaj bože pristane na zdravom nechte, tak sa takto tá plieseň prenesie:mee::mee::mee:
zdenka131
09.05.10,18:54
Šedasté zafarbenie môže znamenať chudokrvnosť.

Zelenkavé zafarbenie je spôsobené bakteriálnymi infekciami.

Belavé a fialkasté zafarbenie môže signalizovať ochorenie pľúc, alebo srdca.

Žlté zafarbenie môže byť spôsobené častým odlakovaním a následným lakovaním nechtov. Niekedy môžu byť zažltnuté nechty aj dôsledkom žltačkového ochorenia (choroby pečene). Môžu sa objaviť aj po užívaní antibiotík.

Namodravé nechty svedčia o srdcovom alebo pľúcnom ochorení. Podstatou vzniku sú zmeny v cievach v oblasti nechta a zmeny obsahu kyslíka v krvi.

Žltozelené nechty – plesňové ochorenie. Vyskytuje sa väčšinou len na niekoľkých nechtoch.
korela
09.05.10,22:53
Pre Betrix: Ja si robim pravidelne kazdy rok ( teraz je najlepsi cas ) tinkturu zo skorocelovych listov. Obkladmi som si vyliecila bolest zapastia, kde mi nepomohla ani voltarenova mast. Skus, mozno pomoze.


6. Čakra „Tretie oko“( mna aj takyto pohlad na povod bolesti zaujima )

Vládne „šiestemu zmyslu“, bystrému rozumu a du ševným schopnostiam. Ak funguje naplno, dokonale vycítite, ako udalosti dopadnú. Ak nasta ne blo kácia, sústredíte sa iba na mate riálne a telesné potreby.

Čo hovorí vaše telo:
Ľudia s problematickou šiestou čakrou sa skrývajú. Precitlivene reagujú na kritiku, vyhýbajú sa očnému kontaktu a pri rozhovore sa pozerajú do zeme. Bývajú zábudliví a majú problémy s očami.

Choroby spojené so šiestou čakrou:
Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy so zrakom, zelený zákal, problémy s dutinami, výtok z nosa.

Ako ju očistiť a harmonizovať:
Pozorujte hviezdy a nočnú oblohu. Vnímajte zvuky okolo seba a predstavujte si, ako nádychom prichádza do vášho tela svetlo a výdychom odchádza všetko zlé. Pomôže vám vôňa mäty a jazmínu.


Wegamizi, ja iba k záveru príspevku, súhlasím s ním, len by som sa chcela spýtať, kam sa podeje tu na Zemi, vo vesmíre potom to zlé. Nezabudla si na niečo? Niekto pôjde okolo a vdýchne to "zlé"..., čo potom?
Ak sa necítim celkom O.K., tak tiež aplikujem známe - nadychujem lásku, vydychujem nenávisť, alebo nadychujem radosť, vydychujem hnev a pod. Podľa intuície. Napr. úzkosť a pod. Ale ešte jeden úkon by mal nasledovať po každom výdychu.
Inak vďaka za príspevok.
korela
09.05.10,23:17
Dúfam, že toto nebude úplne zbytočný príspevok, ale predsa len dám do pozornosti http://www.magazinluna.sk/, pre mňa užitočný sprievodca.
2009
10.05.10,02:34
prečo úchylná? tak preto, že okrem toho že som "vysadená" na tie svoje:)
mimotemytak špehujem tie cudzie na ženských nohách a veľa krát sa čudujem, že v dnešnej dobe kedy je v predaji množstvo liečiv na "choré" nechty tak bez hanby "vyvalia" tie choré - plesnivé nechty v sandáloch druhým " na obdiv":eek:
Ja sa v týchto chorobách nechtov nevyznám. Ale podľa mňa pleseň sa nevylieči zo dňa na deň. Pohoršovalo by ma ak by tak šla do plavárne/pre to riziko nákazy/ ale asi si také nechty neschovám pod ponožky naopak okrem všelijakých liekov a mastičiek asi potrebujú slniečko a dýchať. Ale ako som povedala túto chorobu nik v mojom okolí nemá tak to naštudované nemám. :) :)
2009
10.05.10,02:56
ok, beriem:) počula som to aj ja, ale na nechtoch na rukách. ale pre mňa plieseň na nechtoch na nohách je plieseň a je infekčná:( dokonca som čítala, že ak sa taká čiastočka z chorého - plesnivého nechta oddelí a nedaj bože pristane na zdravom nechte, tak sa takto tá plieseň prenesie:mee::mee::mee:


Je nákazlivá. Ale pokiaľ nejdeš do plavárne kde na boso behá vo vlhkom prostredí kopec ľudí nič Ti nehrozí. A postup na nechty si sem hodila dobrý. Je to rýchle a raz do týždňa.. Ozaj lak na nechty Ti ich neoslabuje? Prepáč ja budem mať 47 a dáma so mňa nikdy nebude. Ani sa nemaľujem ani si nelakujem nechty. Nahodím sa do kostýmčeku iba ak mám seminár alebo školenie. To ale neznamená, že sa o seba nestarám. Teraz utekám do práce ale hodím sem potom svoj návod ako mať pevné prsia aj v neskoršom veku /mám 159 cm a trojky/. Patrí to do témy zdravie.
piggos
10.05.10,07:10
.

dnes už vyrábajú také laky na nechty obohatené o vitamíny, ktoré ti ich vyživujú .ja si od 13tich maľujem nechty a nemám pocit že by mi ich lak nejakým spôsobom oslaboval skôr naopak ...:)
Žarnov
10.05.10,13:48
[QUOTE=zdenka131;1396206]Čaj z bázy čiernej
Pozor, čaj z bazy neužívať dlhšie ako 3 dni za sebou, lebo potom má nepríjemné vedľajšie účinky, ako nevoľnosť, bolesť brucha a hnačky!
58vlasta
10.05.10,17:45
Pridávam vám skoro hodinové cvičenie...
http://youtube.com/watch?v=8Q24ivCtKFI&feature=related
58vlasta
10.05.10,17:52
Ja som si ho hodila na plochu počítača...:eek::D:D:D
To cvičenie...
lujza.j
10.05.10,20:17
Je nákazlivá. Ale pokiaľ nejdeš do plavárne kde na boso behá vo vlhkom prostredí kopec ľudí nič Ti nehrozí. A postup na nechty si sem hodila dobrý. Je to rýchle a raz do týždňa.. Ozaj lak na nechty Ti ich neoslabuje? Prepáč ja budem mať 47 a dáma so mňa nikdy nebude. Ani sa nemaľujem ani si nelakujem nechty. Nahodím sa do kostýmčeku iba ak mám seminár alebo školenie. To ale neznamená, že sa o seba nestarám. Teraz utekám do práce ale hodím sem potom svoj návod ako mať pevné prsia aj v neskoršom veku /mám 159 cm a trojky/. Patrí to do témy zdravie.
nechty to je moje od mlada:) aj ked úplnou náhodou bez laku ale musia byť upravené, ale to je výnimočný stav;) lak mi nechty neoslabuje, naopak sú pevnejšie snažím sa používať aj nejaký podklad, alebo nejaký výživný lak :) ja chodím do roboty v teplákoch alebo v rifliach do kostýmu sa prezliekam v robote:(:(:( ten návod na pekné prsia tak ten ma zaujíma:) ja mám 40r, /162,5cm ja asi štvorky/75F:):);)
Valcake
10.05.10,23:57
...veľa z vás určite pozná túto hubu. Ja na ňu nedám dopustiť...:);)
Valcake
11.05.10,00:02
...aj toto určite poznáte. Jap. kryštáliky je dosť prácne pestovať.:eek::(
2009
11.05.10,02:45
nechty to je moje od mlada:) aj ked úplnou náhodou bez laku ale musia byť upravené, ale to je výnimočný stav;) lak mi nechty neoslabuje, naopak sú pevnejšie snažím sa používať aj nejaký podklad, alebo nejaký výživný lak :) ja chodím do roboty v teplákoch alebo v rifliach do kostýmu sa prezliekam v robote:(:(:( ten návod na pekné prsia tak ten ma zaujíma:) ja mám 40r, /162,5cm ja asi štvorky/75F:):);)

Nezabudla som. Je to taká fintička. Iba som mala v práci toho včera veľa. Dnes to poobede napravím. :):)
2009
11.05.10,07:41
nechty to je moje od mlada:) aj ked úplnou náhodou bez laku ale musia byť upravené, ale to je výnimočný stav;) lak mi nechty neoslabuje, naopak sú pevnejšie snažím sa používať aj nejaký podklad, alebo nejaký výživný lak :) ja chodím do roboty v teplákoch alebo v rifliach do kostýmu sa prezliekam v robote:(:(:( ten návod na pekné prsia tak ten ma zaujíma:) ja mám 40r, /162,5cm ja asi štvorky/75F:):);)
Takže idem na to. Pred 27 som kojila svojho syna 10 mesiacov. Vtedy ma môj bratranec gynekológ upozornil na to, že prsia nie sú sval a pri mojej veľkosti /uf mala som mlieka a mlieka.. veľkosť podprsenky 5/... ako to napísať.. Dočerta :rolleyes: neviem sa vykoktať proste ak s tým niečo neurobím gravitácia u mňa za funguje rýchlo.


Takže k veci. Pred tými 27 rokmi mi poradil jeden cvik.

Spoj si obe ruky dlaňami otoč si prsty smerom k hrudi tlač pomaličky v protismere a rátaj do 5. Potom znova asi 10x. Ak to budete robiť pred zrkadlom uvidíte, že sa vám prsia budú dvíhať ale robia to samozrejme svaly na hrude nie mliečna žľaza.
Toto je asi dôležitejšie i keď som zavrhla jeho nápad studena a teplá voda bŕŕŕŕ. Ja to robím takto. Dva hrnčeky naplním do polovice vodou a dám do mrazáku. Ráno ešte pred umývaním zubov sa nakloním nad vaňu a krúživými pohybmi si kúskami ľadu prechádzam cez prsia. Je dobre pokračovať aj smer hruď a krk. Ak Vás budú oziabať ruky šup s nimi na chvíľku pod teplú vodu. Ak s tým začínate je dobre robiť to ráno aj večer. Potom už iba na udržiavanie ráno 3 minútky: Je to už pre mňa ako súčasť rannej hygieny. Pre tých kto chcú rýchlejší efekt odporúčam priliať do vody pred zmrazením trošku silnej kávy. Kofeín robí zázraky ale potom už musí byť sprcha
Možno sa Vám to zdá komplikované ale mi ženy máme jednu výhodu v lete. V horúčavách sú aj tenučké šaty na ramienkach spoločensky prijateľné. Takže ak sa budete držať mojich rád v lete komplexy nebudú. Nuž ešte ruky. Aj keď sa to nezdá treba posilniť spodné svaly. To sa dá jednoducho. Vezmite si do každej ruky 2l fľaše od minerálky naplnené vodou. Pomôžte si pokľaknutím na stoličku a dvíhajte ich. Hi na toto ja kašlem. Dopísala som to iba preto, že v staršom veku ochabuje svalstvo aj koža na rukách.
2009
11.05.10,07:45
Lekáreň - príroda
ubka
11.05.10,14:00
počula som ,že nejakým spôsobom poškodené alebo choré nechty(pleseň)..vraj signalizujú nejakú chorobu vo vnútri organizmu..do konca sa podľa sfarbenia nechtov dá určiť konkrétna choroba....či že sa na tom netreba pohoršovať ;)

Veľmi správne sa domnievaš, každý prejav tak na koži, nechtoch, či vlasoch je iba dôsledok nerovnováhy, či poškodenia vnútorných orgánov, telo sa snaží vylúčiť toxické látky z tela a to sa prejavuje prave zmenou farby, pigmentovými škvrnami, vyrážkami a podobne.
Je veľmi dôležitý dostatočný prísun tekutín najmä v podobe čistiacich čajov, prasličkový, z brezových listov, žihľavový a môže sa pomôcť zmierniť kožný prejav masťou, alebo obkladmi.
Najdôležitejšie však je zbaviť sa plesní v črevách a to očistou čreva:
rano nalačno vypiť niekoľko dní po sebe 2-5 dl Šaratice, alebo roztok magnéziovej soli .
Balzam na plesne:/nechty, medzi prstami, v záhyboch/
20 gr rozmarínu
20 gr kostihoja -koreň postrúhať
zaliať pol litrom olivového alebo lanoveho oleja a vložiť do vodného kúpeľa, pomaly zohrievať. Mne sa osvedčilo dať všetko do mikroténového sáčku a zohrievať vo vode po bod varu. Potom vybrať a nechať do dalšieho dňa vychladnúť. Do vychladnutého vmiešať 40 gr. roztopeného včelieho vosku a preliať cez sitko.
Potierať postihnuté miesto 4-10 týždńov.

Nepomýlte si prasklinu pod druhym prstom od malička na nohe s plesnou, ak vám tam praska pokožka, je to prebytok vody v organizme./Pod týmto prstom je aku bod obličky./



Balzam na plesnové ochorenia.
piggos
11.05.10,15:32
....potrebujem poradiť...s farbou na vlasy...môj problém spočíva v tom,že mi ten amoniak ktorý tieto farby obsahujú nerobí dobre a zle sa mi pri tom dýcha...ja kvôli tomu chodím ku kaderníčke, lebo ona používa farby, ktoré mi až tak nesmrdia.len že toľko čo ja dám za jedno farbenie u kaderníčky..tak si za to kúpim dve farby...poznáte nejaké farby ktoré neobsahujú amoniak?.. a ktoré fakt že nesmrdia...ktoré máte osobne odskúšané a viete z istotou povedať že táto farba nesmrdí!!! dík za každú radu..:)
zdenka131
11.05.10,19:43
....potrebujem poradiť...s farbou na vlasy...môj problém spočíva v tom,že mi ten amoniak ktorý tieto farby obsahujú nerobí dobre a zle sa mi pri tom dýcha...ja kvôli tomu chodím ku kaderníčke, lebo ona používa farby, ktoré mi až tak nesmrdia.len že toľko čo ja dám za jedno farbenie u kaderníčky..tak si za to kúpim dve farby...poznáte nejaké farby ktoré neobsahujú amoniak?.. a ktoré fakt že nesmrdia...ktoré máte osobne odskúšané a viete z istotou povedať že táto farba nesmrdí!!! dík za každú radu..:)
S touto farbou na vlasy mám dobré skúsenosti - Loreal Casting gloss. Neobsahuje amoniak, je šetrná k vlasom.
saskia26
11.05.10,20:09
Ovocie ako liek

Zdenka131, ospravedlňujem sa za negatívny bodík, omylom so klikla na ikonku. tiež som si ten súbor stiahla a je zaujímavý.
Ako to môžem odčiniť? Pošli negatívny bodík aj Ty mne!
zdenka131
11.05.10,20:16
Zdenka131, ospravedlňujem sa za negatívny bodík, omylom so klikla na ikonku. tiež som si ten súbor stiahla a je zaujímavý.
Ako to môžem odčiniť? Pošli negatívny bodík aj Ty mne!
saskia26, je to OK,nič sa nestalo.:)
lujza.j
11.05.10,20:25
Takže idem na to. Pred 27 som kojila svojho syna 10 mesiacov. Vtedy ma môj bratranec gynekológ upozornil na to, že prsia nie sú sval a pri mojej veľkosti /uf mala som mlieka a mlieka.. veľkosť podprsenky 5/... ako to napísať.. Dočerta :rolleyes: neviem sa vykoktať proste ak s tým niečo neurobím gravitácia u mňa za funguje rýchlo.


Takže k veci. Pred tými 27 rokmi mi poradil jeden cvik.

Spoj si obe ruky dlaňami otoč si prsty smerom k hrudi tlač pomaličky v protismere a rátaj do 5. Potom znova asi 10x. Ak to budete robiť pred zrkadlom uvidíte, že sa vám prsia budú dvíhať ale robia to samozrejme svaly na hrude nie mliečna žľaza.
Toto je asi dôležitejšie i keď som zavrhla jeho nápad studena a teplá voda bŕŕŕŕ. Ja to robím takto. Dva hrnčeky naplním do polovice vodou a dám do mrazáku. Ráno ešte pred umývaním zubov sa nakloním nad vaňu a krúživými pohybmi si kúskami ľadu prechádzam cez prsia. Je dobre pokračovať aj smer hruď a krk. Ak Vás budú oziabať ruky šup s nimi na chvíľku pod teplú vodu. Ak s tým začínate je dobre robiť to ráno aj večer. Potom už iba na udržiavanie ráno 3 minútky: Je to už pre mňa ako súčasť rannej hygieny. Pre tých kto chcú rýchlejší efekt odporúčam priliať do vody pred zmrazením trošku silnej kávy. Kofeín robí zázraky ale potom už musí byť sprcha

Možno sa Vám to zdá komplikované ale mi ženy máme jednu výhodu v lete. V horúčavách sú aj tenučké šaty na ramienkach spoločensky prijateľné. Takže ak sa budete držať mojich rád v lete komplexy nebudú. Nuž ešte ruky. Aj keď sa to nezdá treba posilniť spodné svaly. To sa dá jednoducho. Vezmite si do každej ruky 2l fľaše od minerálky naplnené vodou. Pomôžte si pokľaknutím na stoličku a dvíhajte ich. Hi na toto ja kašlem. Dopísala som to iba preto, že v staršom veku ochabuje svalstvo aj koža na rukách.
dakujem:):) za tvoje recepty;) to je pravda tá gravitácia to je sviňa:):--- ale aj ked si pravidelne zacvičkáme musíme "to" vložiť do kvalitnej podprsenky, ešteže s kúpou nie je problém:):)
bettylou
12.05.10,15:59
http://www.truthaboutabs.com/toxic-fish.html

je to v angličtine. dokument pojednáva o morských rybách a makkýšoch dovážaných do ameriky z číny, vietnamu, thajska, indonézie, ktoré zaplavujú americký (mimochodom aj európsky) trh lacným tovarom. Ten obsahuje antibiotiká, karcinogénne látky - fungicídy ako zelený malachit a pod., ktoré u nás nie sú v chove rýb povolené. Je teda na každom z nás aby si dobre pozrel, odkiaľ sa kupované morské živočíchy dovážajú a nekupovať lacné, ktoré sú často chované v nevyhovujúcich preplnených podmienkach, a vylovené doslova na vodných smetiskách. Z hľadiska dlhodobej výživy sú tieto ľudskému životu nebezpečné.
lujza.j
12.05.10,17:38
http://www.truthaboutabs.com/toxic-fish.html

je to v angličtine. dokument pojednáva o morských rybách a makkýšoch dovážaných do ameriky z číny, vietnamu, thajska, indonézie, ktoré zaplavujú americký (mimochodom aj európsky) trh lacným tovarom. Ten obsahuje antibiotiká, karcinogénne látky - fungicídy ako zelený malachit a pod., ktoré u nás nie sú v chove rýb povolené. Je teda na každom z nás aby si dobre pozrel, odkiaľ sa kupované morské živočíchy dovážajú a nekupovať lacné, ktoré sú často chované v nevyhovujúcich preplnených podmienkach, a vylovené doslova na vodných smetiskách. Z hľadiska dlhodobej výživy sú tieto ľudskému životu nebezpečné.
máš úplnú pravdu! kvalitné a dobré ryby sú vo všeobecnosti drahé:( takže u mňa platí, to že napr. v práci keď fakt nie je z čoho vybrať tak z ťažkým srdcom si dám "pangasa", ktorý spadá u mňa do skupiny "humusných" rýb o ktorých píšeš. škoda, že je taký obľúbený:(
wegamizi
12.05.10,20:42
korela
12.05.10,22:17
Objavila sa tu vďačná téma rýb. Horeuvedená ryba nám veľmi nechutí. Dr. Bukovský varuje pred plodmi mora, pretože obsahujú niekoľkonásobne viac
ťažkých kovov ako ryby.
Ale rada by som pri tejto príležitosti položila jednu otázku hlavne pre staršie ročníky.
Ja si pamätám od svojho detstva asi až po vznik SK, že rybie filé sa predávalo vo veľkej kilogramovej kocke, bolo krásne biele, ak sa nechalo roztopiť tak nevytekala z neho voda, pri vyprážaní sa nescvrklo tak ako dnes, a hlavne nebolo z pomletého rybieho mäsa. Spomínam si dobre? Márne ho hľadám v obchodoch, väčšinou je naporcované, a vizuálne sa mi nepáči. Vie niekto porovnať so zahraničím? Aké filé je dostupné tam? Alebo vie niekto odporučiť kvalitné filé vôbec?

Vďaka tomu sme si obľúbili lososa z Lidla, je vákuovo balená každá porcia zvlášť, je bez kože, a upravujeme ho iba na pare. Je výborný aj studený, tak ako ho podávajú iba na šaláte v IKEA.
korela
12.05.10,22:42
1.5. 10 Valčake v dobrej viere do tejto témy prispel - Fakty o skořici a medu.
Nebudem kopírovať celý obsah, len vyberiem odporučenie pre Hubnutí:
Každý den ráno,1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí.Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob.Pravidelné užívaní zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.

Závěrem:
Co říci závěrem?Myslím.že Vám to určitě neublíží a že je nejlepší to vyzkoušet.Co myslíte?

Tak čo, vyskúšame? :)
2009
13.05.10,05:50
1.5. 10 Valčake v dobrej viere do tejto témy prispel - Fakty o skořici a medu.
Nebudem kopírovať celý obsah, len vyberiem odporučenie pre Hubnutí:
Každý den ráno,1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí.Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob.Pravidelné užívaní zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.

Závěrem:
Co říci závěrem?Myslím.že Vám to určitě neublíží a že je nejlepší to vyzkoušet.Co myslíte?

Tak čo, vyskúšame? :)


Med so škoricou. Pohoda. :):):)
2009
13.05.10,05:58
dakujem:):) za tvoje recepty;) to je pravda tá gravitácia to je sviňa:):--- ale aj ked si pravidelne zacvičkáme musíme "to" vložiť do kvalitnej podprsenky, ešteže s kúpou nie je problém:):)

Čas úplne nezastavíš.:rolleyes: Ja budem v 90_tke milá malá šedivá babička. A v 80_tke plánujem cestu okolo sveta. :---:--- Ale musíš niečo robiť. Viď predchádzajúcu moju ponuku. Bolo to na jeseň 2009. Pribrala som z liekov 15 kg. Jasne, že teraz sú už dolu ale ak by som iba chudla a odignorovala čo sa pri chudnutí ženám stáva myslíš, že by som si mohla dovoliť šaty bez ramienok tým pádom aj bez podprsenky??? Inak prosím necitovať ma z fotkou hore. Nechávam ju tam iba 48 hodín. Hi bolo ma vtedy ozaj dosť :mee::eek:
2009
13.05.10,06:27
Prírodné recepty
piggos
13.05.10,07:26
S touto farbou na vlasy mám dobré skúsenosti - Loreal Casting gloss. Neobsahuje amoniak, je šetrná k vlasom.




ďakujem....:) vyskúšam....:)
Aankaa
13.05.10,07:47
Dedko nám dodáva kozie mlieko, keď prídem v správnu hodinu, ešte je aj teplé :)

... síce sa prekonávam ako nikdy a občas si lognem :D ale deťom som mlieko opísala ako zázrak, vďaka ktorému budú zdraví, silní, múdri, najlepší vo futbale.... tak liter denne/alebo obdeň sa u nás minie :)

Mne smrdí, ale keď si predstavím, aké sumy nechávam v lekárni na vitamíny a iné medikamenty, tak sa občas prinútim k poháriku - mliečka ;)
lujza.j
13.05.10,19:25
Objavila sa tu vďačná téma rýb. Horeuvedená ryba nám veľmi nechutí. Dr. Bukovský varuje pred plodmi mora, pretože obsahujú niekoľkonásobne viac
ťažkých kovov ako ryby.
Ale rada by som pri tejto príležitosti položila jednu otázku hlavne pre staršie ročníky.
Ja si pamätám od svojho detstva asi až po vznik SK, že rybie filé sa predávalo vo veľkej kilogramovej kocke, bolo krásne biele, ak sa nechalo roztopiť tak nevytekala z neho voda, pri vyprážaní sa nescvrklo tak ako dnes, a hlavne nebolo z pomletého rybieho mäsa. Spomínam si dobre? Márne ho hľadám v obchodoch, väčšinou je naporcované, a vizuálne sa mi nepáči. Vie niekto porovnať so zahraničím? Aké filé je dostupné tam? Alebo vie niekto odporučiť kvalitné filé vôbec?

Vďaka tomu sme si obľúbili lososa z Lidla, je vákuovo balená každá porcia zvlášť, je bez kože, a upravujeme ho iba na pare. Je výborný aj studený, tak ako ho podávajú iba na šaláte v IKEA.
filé ktoré spomínaš si pamätám, mama ho kupovala.losos z lidla je fajn, len cena:mee: výhodné je kúpiť celú čerstvú filetu lososa doma nakrájam a šups do mrazáku:);) ja upravujem na oliv.oleji, pokapem citrónom a šups do bruška-mňam:)
korela
13.05.10,22:11
Med so škoricou. Pohoda. :):):)

Prečítala si si text dôsledne? Práve ty, ktorá si zvládla schudnúť 15 kg? Schudla by si na základe tohto odporúčania?

Ja osobne kombináciu med škorica tiež obľubujem, raňajky medzi 9-11 hod., zaliate ovsené vločky, pár hrozienok, datlí, orechov, lyžička medu a škorica. Banán alebo jablko. Hodiny uvádzam preto, lebo sa snažím cukor vtesnať podľa orgánových hodín. O tom tu na téme ešte nebola reč.

Ale zvládnuť na lačno šálku medu so škoricou ráno a večer..., no neviem.
Valcake
13.05.10,22:30
Práve ty, ktorá si zvládla schudnúť 15 kg?

To fakt:confused: Hoď tu svoj zaručený recept.
Prosíííííííííím. Mne by stačilo aj menej, ale teraz mi to nejde.:(
ubka
13.05.10,23:06
Prečítala si si text dôsledne? Práve ty, ktorá si zvládla schudnúť 15 kg? Schudla by si na základe tohto odporúčania?

Ja osobne kombináciu med škorica tiež obľubujem, raňajky medzi 9-11 hod., zaliate ovsené vločky, pár hrozienok, datlí, orechov, lyžička medu a škorica. Banán alebo jablko. Hodiny uvádzam preto, lebo sa snažím cukor vtesnať podľa orgánových hodín. O tom tu na téme ešte nebola reč.

Ale zvládnuť na lačno šálku medu so škoricou ráno a večer..., no neviem.

Orgánové hodiny:
Daniela1010
14.05.10,07:48
Reagujem aj ja na tú šálku medu so škoricou ráno a večer. Neni to nejaká chyba? Nemá tam byť napr. šálka vlažnej vody s medom a so škoricou? Veď to potom koľko toho medu spotrebuješ za týždeň? Med je ťažký to by už išlo na kilá! A ževraj schudneš.......no toto?
2009
14.05.10,08:06
Prečítala si si text dôsledne? Práve ty, ktorá si zvládla schudnúť 15 kg? Schudla by si na základe tohto odporúčania?

Ja osobne kombináciu med škorica tiež obľubujem, raňajky medzi 9-11 hod., zaliate ovsené vločky, pár hrozienok, datlí, orechov, lyžička medu a škorica. Banán alebo jablko. Hodiny uvádzam preto, lebo sa snažím cukor vtesnať podľa orgánových hodín. O tom tu na téme ešte nebola reč.

Ale zvládnuť na lačno šálku medu so škoricou ráno a večer..., no neviem.

Nie. Ja nechudnem ani nepriberám vedome. ;)
Preto nemôžem radiť. A moje stravovacie návyky? No cez týždeň naozaj iba čo stíham. Teraz nám vozia ovocie takže v týždni začínam skoro každé ráno polkou ananásu /hi je to sladké a je toho veľa/ . Kúpim ich viac a postupne mi dozrievajú. Obedy tiež.... na začiatku a v strede týždňa skočím buď do Billi alebo na Miletičku nakúpim si kopec zeleniny/reďkvičky, papriku, paradajky, uhorku, čakanku, špargľu proste podľa toho aké je ročné obdobie/a nejaké syry. V práci si iba robím šaláty so syrom.. Teraz mi zachutilo hrozno a syr.. Večera.. podľa nálady sa pridám k rodinke a spapám čo si navarím alebo si zalejem naklíčené zrno z acidkom. No a víkendy pretože som mäsová tak.. pstruh, kuriatko, losos ak mám dobrú náladu...skúšam aj kadejaké morské potvory. Med zo škoricou namiešavam ocinovi z nejakých príčin to chce. Ale chutí to fajn. Podotýkam nikto v mojom okolí sa nestravuje tak ako ja a aj pre rodinku varím. Je možné, že sa pri otravujem dusičnanmi. Ktovie čo v tej zelenine a ovocí je :eek:
2009
14.05.10,08:13
Práve ty, ktorá si zvládla schudnúť 15 kg?

To fakt:confused: Hoď tu svoj zaručený recept.
Prosíííííííííím. Mne by stačilo aj menej, ale teraz mi to nejde.:(
Ak si položila otázku mne nemôžem dať nijaký recept. Neviem ho a ani nemám nič osvedčené. Ja som napísala pribrala som z liekov. To bol fakt a schudla som prirodzene. Moje stravovacie návyky nenútim nikomu. Cez týždeň ma tlačí čas takže sú aké sú :rolleyes:
adi11
14.05.10,08:40
Reagujem aj ja na tú šálku medu so škoricou ráno a večer. Neni to nejaká chyba? Nemá tam byť napr. šálka vlažnej vody s medom a so škoricou? Veď to potom koľko toho medu spotrebuješ za týždeň? Med je ťažký to by už išlo na kilá! A ževraj schudneš.......no toto?
ja si myslím, že to má byť 1 lyžička medu s 1 lyžičkou škorice
wegamizi
14.05.10,15:43
Idem si robit tinkturu z natržnika husieho a hladala som na to recept. Nasla som taketo mudrosti, tak mi nedalo sa s Vami podelit.
http://vestenie-nonstop.webnode.sk/choroby-a-caje/
lujza.j
14.05.10,15:50
Čas úplne nezastavíš.:rolleyes: Ja budem v 90_tke milá malá šedivá babička. A v 80_tke plánujem cestu okolo sveta. :---:--- Ale musíš niečo robiť. Viď predchádzajúcu moju ponuku. Bolo to na jeseň 2009. Pribrala som z liekov 15 kg. Jasne, že teraz sú už dolu ale ak by som iba chudla a odignorovala čo sa pri chudnutí ženám stáva myslíš, že by som si mohla dovoliť šaty bez ramienok tým pádom aj bez podprsenky??? Inak prosím necitovať ma z fotkou hore. Nechávam ju tam iba 48 hodín. Hi bolo ma vtedy ozaj dosť :mee::eek:
ja som sa pred pár rokmi "zväčšila" tak nenápadne postupne:( aj keď som sa snažia deliť stravu nedarilo sa mi zmenšiť sa:mee: pred dvomi rokmi som mala priaznivý horoskopom aj ked na ne neverím bolo napísané, že sa mi podarí zredukovať váhu:) vtedy to bola konfekčná veľkosť 46, teraz 38-40 podľa strihu:) vlastne rok som na rovnakej váhe:), ale 2x do týždňa makám na tae-bo:) a stravujem sa podľa glykem. indexu:);) ešte nejaké tie kilá by so dala dole, ale mám také svoje porekadlo: radšej trošku väčší zadok ako vráskavý ksycht:):D:---;)
2009
14.05.10,16:20
ja som sa pred pár rokmi "zväčšila" tak nenápadne postupne aj keď som sa snažia deliť stravu nedarilo sa mi zmenšiť sa pred dvomi rokmi som mala priaznivý horoskopom aj ked na ne neverím bolo napísané, že sa mi podarí zredukovať váhu vtedy to bola konfekčná veľkosť 46, teraz 38-40 podľa strihu vlastne rok som na rovnakej váhe , ale 2x do týždňa makám na tae-bo a stravujem sa podľa glykem. indexu ešte nejaké tie kilá by so dala dole, ale mám také svoje porekadlo: radšej trošku väčší zadok ako vráskavý ksycht

Hi ja makám doma v 2 prácach a ešte ťažko chorá mamička popri tom. /Fitko nepotrebujem/ Včera som si kupovala košeľu s krátkymi rukávmi tak viem, že moja veľkosť je 36. To pribratie bolo doslova z liekov behom pol roka som vážila skoro 63 kg. Pozor moja výška je 159 a mám útlu kostru. Štvalo ma to veď som si stále musela kupovať väčšie veci. Nie som milionár. Hm.. moja strava cez týždeň za pochodu je ako som popísala. Ale ľúbim zemiakové placky a ešte do tých placiek dusené mäsko mam. Špenátové halušky s nivou tomu nikdy neodolám. A vôbec špenát. Ak si na wok panvici robím napr.. kuracie prsíčka švacnem na to pre seba aj špenát. Jediné čo presne doržujem skoro 10 rokov je vypiť denne 1 a pol litra mrkvovej šťavy. Môj odšťavovač teda dostáva parádne zabrať. Nejako si nemyslím, že zrovna štíhlosť/vychrtlosť/ je záruka zdravia. Každý môže ísť len pokiaľ mu to dovolia dedičné dispozície. Všetko pod je týranie a časom sa ukáže.. Áno súhlasím s Tvojou poslednou vetou. Hladovka tvári žene po 40_tke nepristane
bettylou
15.05.10,09:20
už týždeň, každé ráno teplá citrónová šťava, potom joga.
za tým zeleninová šťava - pohár. no a potom raňajky - naklíčená pšenica, hrozienka, mlieko, semienka. Celkom sa dá.
Aj keď včera som už na šalát nemohla ani pozrieť. :(
Kúpila som si chlieb, salámu, kečup. Celé som to zbaštila 300g , ale bolo mi príííjemne. Takže dnes začínam zase s elánom. :D
lujza.j
15.05.10,10:30
už týždeň, každé ráno teplá citrónová šťava, potom joga.
za tým zeleninová šťava - pohár. no a potom raňajky - naklíčená pšenica, hrozienka, mlieko, semienka. Celkom sa dá.
Aj keď včera som už na šalát nemohla ani pozrieť. :(
Kúpila som si chlieb, salámu, kečup. Celé som to zbaštila 300g , ale bolo mi príííjemne. Takže dnes začínam zase s elánom. :D
je dobré si najsť takú formu stravovania na ktorej sa dá fungovať stále a nie každú chvíľu začínať a stáť stále "na štarte" viem o čom píšem!!! :);)
bettylou
15.05.10,13:39
je dobré si najsť takú formu stravovania na ktorej sa dá fungovať stále a nie každú chvíľu začínať a stáť stále "na štarte" viem o čom píšem!!! :);)

ale mne sa podarilo nahradit - napr čoko alebo zbytočný chlieb - zeleninou a ovocím. :D
To akože mám ostať na saláme??? to by mi bolo za dva dni zlee.
Takže mierne s univerzálnymi radami. každý má svoj štýl a to čo sa všeobecne píše ako správne neplatí pre väčšinu aj keď to tak vyzerá.

Mám zo seba radosť a to je dôležitejšie ako to či som na štarte alebo v kej r..i
:D:---:cool:
lujza.j
15.05.10,13:52
ale mne sa podarilo nahradit - napr čoko alebo zbytočný chlieb - zeleninou a ovocím. :D
To akože mám ostať na saláme??? to by mi bolo za dva dni zlee.
Takže mierne s univerzálnymi radami. každý má svoj štýl a to čo sa všeobecne píše ako správne neplatí pre väčšinu aj keď to tak vyzerá.

Mám zo seba radosť a to je dôležitejšie ako to či som na štarte alebo v kej r..i
:D:---:cool:
ok beriem ;) pozor nato ovocie má veľa cukru:) čoko je fajn 70% alebo 80%
2009
16.05.10,03:26
Poradíte? Ako sa dá využiť zázvor? Nemyslím koreň. A ako a kam ho zasadiť. Vďaka

http://www.porada.sk/1403226-post7332.html
zdenka131
16.05.10,03:43
Zázvor je trvalá rastlina, ktorú si môžete pokojne pestovať aj doma.

Stačí zasadiť kúsok buľvy koreňa a s láskou sa oň starať. Bude potrebovať teplé a slnečné miesto, pôdu však treba udržovať vlhkú.

Vyrastie do výšky až 1,5 metra a pokojne si ho podľa listov môžete pomýliť s obyčajnou izbovou rastlinou.

Keď po niekoľkých mesiacoch listy uschnú, narastená buľva koreňa sa vyberie, kúsok sa odloží na ďalšie pestovanie a zvyšok sa spotrebuje v kuchyni.
zdenka131
16.05.10,03:47
Najčastejšie sa spomína prechladnutie a nádcha, na ktorý zázračne účinkuje zázvorový čaj.

Stačí nastrúhať dve čajové lyžičky čerstvého zázvoru, pridať kúsok škorice a dva klinčeky. Všetko prevaríme asi 5 minút v litri vody. Hotový vychladený čaj sa ochucuje citrónovou šťavou a medom a pije teplý počas celého dňa.

Okrem spomínaného prechladnutia zázvor pomáha aj proti zápalom a kašľu, znižuje horúčku, bolesti a opuchy.

Výborne účinkuje aj pri stavoch nevoľnosti po chemoterapii. V stredoveku bol s úspechom užívaný pri liečbe moru.

Celkovo je výborný pomocník pri stavoch nevoľnosti, napríklad pri cestovaní, morskej chorobe, žalúdočnej nervozite, plynatosti a odporúča sa dokonca aj pri tehotenských nevoľnostiach – tu treba samozrejme užívanie konzultovať s lekárom.

Zázvor tiež napomáha znižovať krvný tlak a cholesterol, posilňuje imunitný systém a aktivuje srdcovo-cievny systém.

Pri väčších dávkach môže spôsobovať vedľajšie účinky ako žalúdočná nevoľnosť, pálenie záhy, či srdcové poruchy.

Deti do troch rokov by pre istotu zázvor konzumovať nemali vôbec.
2009
16.05.10,04:04
Ďakujem Zdenka. Nech už to využijem akokoľvek teším sa na zázvor ako rastlinu :)
zdenka131
16.05.10,04:08
Čaj na posilnenie žalúdka a vyčistenie krvi
rovnaké diely zázvoru, koreňa horca, rebarbory, podzemku pýru a fenikla

Všetky uvedené prísady zmiešame. Dávkujeme 1 PL na 3 dl vody. Pripravíme odvar, ktorý užívame nalačno.

Masť s prímesou zázvoru výborne redukujú únavu svalov a bolesti kĺbov pri reumatizme a artritíde, vďaka schopnosti prehrievania.

Obklady zo zázvoru zasa príjemne osviežia a prekrvia stuhnuté svalstvo tela, dokonca ho možno využiť aj pri bolestiach ucha vo forme vatového tampónu alebo kúska gázy namočenej do odvaru zo zázvoru.
zdenka131
16.05.10,04:53
Ovocie a zelenina pri liečbe rôznych ochorení.
zdenka131
16.05.10,05:02
Špargľa ako liek
2009
16.05.10,05:04
Fňuk.. Prečo sa nedá dať bod?
2009
16.05.10,05:08
Hm.. teraz je špargľové obdobie. Mne chutí tá zelená. Vlastne ju chrúmem skoro stále. Ani som nevedela čo všetko obsahuje. Hm.. chrúmem ju alebo si pridám do šalátu lebo ju krehučká a chutí mi :)
Laco-monter
16.05.10,06:06
Zázvor je trvalá rastlina, ktorú si môžete pokojne pestovať aj doma.

Stačí zasadiť kúsok buľvy koreňa a s láskou sa oň starať. Bude potrebovať teplé a slnečné miesto, pôdu však treba udržovať vlhkú.

Vyrastie do výšky až 1,5 metra a pokojne si ho podľa listov môžete pomýliť s obyčajnou izbovou rastlinou.

Keď po niekoľkých mesiacoch listy uschnú, narastená buľva koreňa sa vyberie, kúsok sa odloží na ďalšie pestovanie a zvyšok sa spotrebuje v kuchyni.


treba ho aj hladkať ???:D
zdenka131
16.05.10,06:07
treba ho aj hladkať ???:D
mimotemyAktivite sa medze nekladú.:)
2009
16.05.10,06:10
treba ho aj hladkať ???:D
Prečo nie? Veď môžeš aj očami :---
2009
16.05.10,06:20
Špargľa ako liek
Neviem o akej šupke sa to stále pri špargliach hovorí. Som blázon? :) Ja ju schrúmem celú. Šupku nemá ukrojím iba koniec. Veď je to niečo krehké a jemné. Hm.. ale asi sa píše o tej žltej čo predávajú v obchode balíčkované. Je to asi nejaký hybrid alebo dovoz. Neviem. Mne sa totiž očami nepáči tak som s nej nikdy neochutnala. Ale zelená špargľa šupku nemá :eek:
zdenka131
16.05.10,06:25
Ovocie a zelenina- klady a zápory.
zdenka131
16.05.10,09:21
Neviem o akej šupke sa to stále pri špargliach hovorí. Som blázon? :) Ja ju schrúmem celú. Šupku nemá ukrojím iba koniec. Veď je to niečo krehké a jemné. Hm.. ale asi sa píše o tej žltej čo predávajú v obchode balíčkované. Je to asi nejaký hybrid alebo dovoz. Neviem. Mne sa totiž očami nepáči tak som s nej nikdy neochutnala. Ale zelená špargľa šupku nemá :eek:
Špargľu treba konzumovať čo najčerstvejšiu, najlepšie hneď v deň, kedy sme si ju kúpili. Bielu špargľu treba šúpať, od hlavičky smerom dolu. Spodné časti špargle bývajú dosť drevité, preto sa zvyknú dva centimetre z konca odrezať. Netreba ich však vyhadzovať, dajú sa použiť napríklad do polievky alebo vývaru, ktorý môžete po rozmixovaní vypiť alebo použiť na ďalšie varenie. Tým istým spôsobom sa dajú zužitkovať aj šupky, treba ich ale pred varením poriadne očistiť. Pre vysoký obsah dusičnanov sa špargľa neodporúča druhý krát zohrievať.
wegamizi
16.05.10,11:33
Aby sme sa starali aj o dušu, nie len o zaludok, pripajam maly relax:
http://www.youtube.com/watch?v=yWYGxtYSbds&feature=related
bettylou
16.05.10,11:49
treba ho aj hladkať ???:D

mimotemy
jasnééé milujem ťa a teš sa, že ťa zožeriem:D
wegamizi
16.05.10,21:01
OCHORENIA ĽADVÍN A MOČOVÝCH CIEST A ALTERNATÍVNE PROSTRIEDKY.
Ľadviny pomáhajú srdcu dávať lásku. Tak sebe, ako aj druhým. Ľadviny trpia, ak prežívate viac, než je vhodné osudy svojich blízkych. Ľahko sa radí, čo má robiť ten druhý. Ak sa naše rady nestretnú s názormi tých, ktorím sú určené, zvyšuje sa tlak myšlienok a tým sa zvyšuje prekrvenie ciev a napätie sa prejaví poruchou prekrvenia ľadvín.
Pomáhajme, až keď nás požiadajú a rozlišujme mieru tejto pomoci. Mlčme, aj keď nám je do plaču, aj keď sme niečo podobné prežili. Človek sa riadi buď vlastnou aktivitou, alebo dôsledkom svojich chýb. Snaha o zmenu, hoci v našom ponímaní „dobra“ sa prejaví vždy ako negatívna služba. Riešením je vysielať k naším milým kľud a podporu, nie strachy a obavy. Verme času a múdrosti života. Prinesie to čo má a bude to dobré.
Ak sa začne strach človeka zo zlyhania voči ostatným ľuďom preň zničujúci, začínajú zlyhávať ľadviny.

Žena -
Výraz ušľachtilého, chápajúceho a obetavého chovania z minulosti sa v dnešnej dobe rozdelila na rôzne typy. Niektoré sa názormi a záujmami približujú mužom. Športujú ako muži, zvládajú pracovné funkcie a stávajú sa tvrdými. No aj fyzické telo sa prispôsobuje týmto spôsobom. Je veľa žien, ktoré sa snažia nepodľahnúť tejto dobe a svoj cit si nesú nedotknutý životom ďalej. Čím sú jemnejšie, tým väčšia tvrdosť na nich dopadá, tým skôr, že muž, ktorého si vyberú za partnera, po citovom vzplanutí na začiatku splynie neskôr s šeďou davu. Doma, kde čakajú lásku, pohladenie, dostávajú úlohy ako výchova detí, naplnenie žalúdkov a pohodlia. Ako zmeniť tieto každodennosti a k tomu strach a obavy v zamestnaní?
Život sa stáva bez radosti, fádny, dobrá pôda pre rozvoj strachov. Tento pretlak myšlienok sa prejaví na fyzickom tele potrebou vylúčenia von. Močový zvierač sa nedá vôľou ovládnuť , povoľuje a moč samovoľne odteká, čo je pre ženu, ktorá starne a stáva sa rokmi menej atraktívnou, menej žiadanou pre partnera viac ponižujúce. Cítite tu absenciu sebelásky?
My, ktoré plačeme, potajme prosíme o radu ako sa zbaviť trápenia, zdvihnime hlavy! Usmejme sa a pozrime sa do zrkadla. Nemenovaná herečka raz vyriekla: „Neznám tě, ale umeju tě! “ Začnime deň s úsmevom , odpusťme si

VONNÉ OLEJE SÚVISIACE S ĽADVINAMI:
Arnika z horských druhov, Vavrín (bobkov list), Bergamot, Kajeput, Jalovec viržinský, Citrónová tráva, Santalové drevo, Čajovník, Céder, Lipa
Vonné oleje nie sú iba voňavé tekutiny. Za každým z nich je bytosť, ktorá sa vzdala svojho fyzického a éterického tela, aby nám odovzdala posolstvo svojho rastlinného druhu.

Ľudia so silnými ľadvinami sa vyznačujú rozvahou, rozhodnosťou, pevnou vôľou, úspechom a dlhým životom.
Úzkosť pri oslabenej energii ľadvín má základ vo vyčerpanosti, v nezvládaní brániť svoje stanovisko. „Stáť pri svojom partnerovi“ znamená, že sa vieme postaviť k problémom čelom. Až potom zvažujeme, či problém nie je tak veľký, že ho nedokážeme riešiť. Ak človek cúvne, znamená to, že je zbabelý a svoju zodpovednosť sa snaží preniesť na iných.
Odvaha znamená ochotu pomôcť a bojovať- získať, stratiť či nájsť kompromis. V dôsledku ide o to, aby sme posilnili vlastnú imunitu a rozpínanie tým, že sa dívame veciam do „ očí“, zatneme zuby a ak zistíme, že protivník má väčšie argumenty , či moc, môžeme ustúpiť bez toho aby sme stratili svoju tvár. Ak sa púšťame do konfliktov len preto aby sme dokázali, že sme lepší, to znamená, že sa necítime byť rovnocenní.
„Vyhraje ten, kto nebojuje“
JaDo
16.05.10,21:13
Práve som si objednala u vyd.Martinus:

Jsem zena (Galina Seremetevova)

To chcem aktuálne urobiť pre svoje zdravie......
Viem pomôcť
18.05.10,16:03
V prvom rade je zo vsetkeho najdolezitejsie detoxikovat organizmus prirodzenym sposobom,kvalitnou vyzivou,ktoru na nasom trhu velmi velmi ,ak vobec, najdeme...mozno to bude v lete lepsie.Okolo nas je sama chemia,poda neobsahuje tak dolezity selen,skodi nam voda, vzduch,slnko...treba sa chranit, uzivat doplnky vyzivy, ktore nam vedia zabezpecit to, co v strave chyba....Uz ani tie bylinky, ktore tu zbierame, nie su ciste,este ich aj davame do chemie-liehu vyluhovat...to je moj nazor a skusenost.K tomu pohyb a pozitivne myslenie.Potom budeme v pohode.
kaivorus
18.05.10,20:04
Junior member!
pozor na selén a jeho správne užívanie!!!!!!!
pri nesprávnom užívaní hoci je vtabletke ako prírodný produkt , pôsobí toxicky - ako jed.
wegamizi
18.05.10,20:54
Selén nad zlato
Selén sa prirodzene nachádza v pôde a tým pádom aj v rastlinách, vďaka čomu sa takto dostáva do živých organizmov konzumujúcich ovocie, zeleninu či rôzne obilniny a byliny. Európska pôda, v porovnaní s americkou, kanadskou a čínskou, je na selén pomerne chudobná. Je preto čoraz ťažie získať do organizmu jeho dostatočné množstvo čisto prostredníctvom potravy.

Špeciálne bohatým zdrojom selénu sú orechy (najmä brazílske), ryby a iné morské či sladkovodné živočíchy, vnútornosti (obličky, pečeň) a mäso.

Ak uvažujete o tom, že sa ozdravíte poriadnou dávkou selénu, buďte maximálne opatrní! Selén je vo vysokých dávkach jedovatý a rakovinotvorný. Nadbytok selénu v krvi spôsobuje ochorenie selenózu. Prejavuje sa nervozitou, nevoľnosťou, poruchami trávenia, vypadávaním vlasov, lámavosťou nechtov a bielymi škvrnami na nich, poškodením nervov. Jedným z hlavných príznakov je aj dych a pot páchnuci cesnakom. Smrteľná dávka je 5 miligramov na jeden kilogram hmotnosti.
Optimálna hladina selénu v krvi je okolo 100 mikrogramov na liter!
miramax1
18.05.10,22:11
Púpavové želé

220 kvetov púpavy, 1 l vody, 1 pomaranč, 1 - 2 ČL kyseliny citrónovej, 1 kg cukru, Gelfix 1:1 (alebo iný želírovací prípravok)

Kvety púpavy opláchneme, dáme do hrnca, zalejeme vodou, pridáme ošúpaný pomaranč nakrájaný na kocky a kyselinu citrónovú. Premiešame drevenou vareškou a necháme 24 hodín lúhovať.

Potom precedíme. Z 1 kg cukru odoberieme 2 lyžice, premiešame s Gelfixom, pridáme k precedenému výluhu a privedieme do varu. Pridáme zvyšok cukru a za stáleho miešania varíme cca 5 minút aj viac. Prípadne postupujeme podľa toho ktorého želírovacieho prípravku.

Ešte horúce vlejeme do (výživových) fľaštičiek, dobre zatvoríme, otočíme hore dnom a uložíme do deky, kým nevychladne. Prípadne môžeme krátko zasterilizovať.
kaivorus
19.05.10,07:08
nebolo by vhodnejšie , čo sa týka zdravia, keď sme už na tejto rubrike, požiť zmixovaný citrón alebo limetku?

Je to o zdraví ? kyselina citrónová je artikel potravín , ktorá sumelými sladidlami by som neodporúčal.Kyselina citrónová nevytvára v organizme zásadotvorný ale kyselino tvorný proces...
2009
19.05.10,07:23
Ja osobne mám mix.. grep.. citrón a pomaranče. Odšťavovač makal ale nepomôže mi to. Mám teplotu a zrazí to asi iba chémia ak urobím 3 KROKY. Prvý pôjdem k lekárovi. . 2.Počkám v rade a . 3.posledný vystojím si radu v lekárni
Genesis.SVK
19.05.10,07:40
Moje rady pre zdravie :)
1. Raz za čas zamente jedno denné jedlo čisto surovou stravou (raňajky alebo večeru) a čistou vodou s nízkym obsahom minerálov ako napr toma natura, dobrá voda, alebo rajec :). Dobré je napríklad rozmixovať si banán, jablko a mrkvu a urobiť si z toho niečo podobné ako detskú výživu :). Dôležité je ale k tomu nejesť už nič iné. V skratke ovocie, zelenina a voda :) - očistíte tým organizmus a zvýšite imunitu
2. raz za mesiac je vhodné urobiť hladovku v ktorej sa pije len čistá voda a to tak že jeden deň napr o 18 00 si dáte poslednú večeru (najlepšie niečo ako ovocie a zeleninu surovú) a nasledovný deň sa pije už len voda a až na ďalší deň sa najete ale až keď pocítite hlad :) - očistíte organizmus, zvýšite imunitu, zlepšíte inzulínovú citlivosť, telo bude spalovať prioritne poškodené bunky aby získalo energiu
3. dávajte si po každom sprchovaní alebo kúpaní na pár minút (2 min) ľadovú sprchu - zvýšenie imunity vážne
4. snažte sa dva - 3 krát do týždňa cvičiť (menej je málo a viac veľa) - dobré je plávanie, eliptický trenažér a jasné že tí čo chcú byť veľkí tak silový tréning (ktorý bohužiaľ moc zdravý nie je a časom sa prejaví u každého najmä na kĺboch) - celkové zlepšenie zdravia, imunity, a zlepšenie duševnej pohody a zlepšenie schopnosti zvládať stres akéhokoľvek pôvodu
5. snažte sa sem tam vybehnúť von na prechádzku naj do prirody a naj keď s vami niekto pôjde aby ste neboli sami (najmä pre počítačových závislákov pre ktorých je toto asi najťažšie zo všetkého :) - celkové zdravie + duševná pohoda (antidepresívne :)
6. ak sa cítite v priebehu dňa unavení tak si ľahnite na posteľ pustite si príjemnú hudbu zavrite oči a relaxujte stačí 30 min (ja obľubujem indiánske alebo výuku angličtiny na CD) - zvýšite tým psychickú aj fyzickú výkonnosť organizmu a aj vás čaká učenie alebo iná psychická práca tak vám pôjde ďaleko lepšie

No to je to čo ma tak napadlo v rýchlosti pretože som v robote a keby ma videl šéf tak ma dorazí hehe :)

BTW čo sa týka mňa som všežravec a bol som zvyknutý na vysoko-bielkovinovú stravu. 15 rokov som robil kulturistiku ale už ma to našťastie prešlo :) teraz už cvičím len doma kondičný tréning (drepy, sklapovačky, príťahy na hrazde, rozpažky, kliky na rôzny spôsob - ako záťaž používam stoličku :)). Musím povedať že možno už svaly z ďaleka nemám ako predtým ale na druhú stranu sa cítim ďaleko lepšie a moja imunita je oveľa lepšia :)
ludmilla
19.05.10,07:40
Pridám jeden wellnes tip pre peknú pokožku:

Čaj pre našu pokožku.

20 g lupienkov ruží - pôsobia harmonizujúco
20 g tymiánu - čistiace a dezinfekčné účinky
20 g meteriny dúšky - antimikrobiálny účinok
20 g levandule - liečivý účinok

1ČL na šálku nechať 5 - 10 minút lúhovať.

Pokožku chránime a posilňujeme zvnútra, tieto rôzne rastlinky majú vzťah k pokožke regenerujú ju, udržujú ju zdravú:
Ružové lupienky - nie sú len afrodiziakum, ale na pokožku pôsobia harmonizujúco - pri suchej pokožke.
Tymián -čistí pokožku zvnútra von a dezinfikuje ju, z tohto účinku profitujú tiež ľudia, ktorých trápi akné.
Levanduľa - má liečivý vplyv na našu pokožku
Materina dúška - pôsobí antimikrobiálne a prináša pokožke rovnováhu.
Stačí 1 šálka denne asi 3x do roka jedna liečebná kúra.
bettylou
19.05.10,17:27
Ako postupovať pri studenej sprche:

Pre začiatočníkov, najprv sa dobre vyhrejeme a to takto: Môžme sa umývať napr. prírodnou alebo inou mäkkou kefou, tak, že si namočíme telo. Zastavíme vodu. Rozotrieme si všade mydlo alebo olej (aj kuchynský s kvapkou esencie) a kefou začneme krúživými pohybmi šúchať od vonkajšej strany pravého chodidla. Smerom hore celú nohu a po vnútornej strane zasa naspäť. Pokračujeme tak isto ľavú nohu. Ak treba zavlažíme sa trochu, aby nám bolo príjemne. Pokračujeme od vonkajšej hrany pravej dlane opäť krúživými pohybmi až k ramenu a po vnútornej strane ruky smerom dole. To isté ľavá ruka. Potom hlava (komu nie je príjemné, vynechá) krk, chrbát. Nakoniec krúživými pohybmi premasírujeme hruď a nakoniec jemne oblasť brucha a bokov. Pokožka sa týmto prekrví a zohreje. Opláchneme vlažnou vodou a tú potom schladíme na mieru, ktorú znesieme a sprchou postupujeme od vonkajšej strany chodidla pravej nohy tou istou cestou ako predtým kefou po celom tele. Pri sprchovaní chrbta cítime ako sa nám prehĺbi nádych a telo dostane krásnu dávku kyslíka naviac.. Pokračujeme hruďou a nakoniec ochladzujeme brušnú oblasť.
Toto je len jeden zo spôsobov ako sa sprchovať studenou vodou. Tak si ho vyskúšajte a užite. Možno sa vám zapáči. :)
wegamizi
20.05.10,05:18
Je to vynikajuci napad, urcite to skusim. Len mam dilemu, kto mi ten chrbatik premasiruje. To musime byt asi pri tom dvaja?;)
bettylou
20.05.10,08:39
neboj, sú aj kefy s dlhou rúčkou
Hansa
20.05.10,09:09
Čo môžem urobiť aktuálne pre svoje zdravie? - "nerozčuľujem sa nad hlúposťou a aroganciou kolegu". "Čo ma nezabije, to ma duševne posilní."
arizona
20.05.10,10:13
.
Nyyankees
20.05.10,11:24
Mozno niekomu pomoze, to by ma potesilo.....Necital som to, ale vraj je to rozsirene a pomaha..
Stina
20.05.10,11:41
Očista podľa piatich elementov :
1. Prvok DREVO
orgány - pečeň a žlčník
posilňujúce a čistiace potraviny - obilniny špalda, pšenica, raž
zelenina - kyslá kapusta, brokolica, zelený šalát, kel aj ružičkový
tepelná úprava - naparovanie
chuť a farba - viac kyslá; zelená

2. Prvok OHEŇ
orgány - srdce a tenké črevo
obilniny - pohánka v kombinácii s kukuricou
zelenina - cvikla, čínska kapusta, mrkva, paštrnák
tepelná úprava - nasucho praženie
chuť a farba - jemne horká; červená

3. Prvok ZEM
orgány - žalúdok, slinivka brušná, slezina
obilniny - pšeno alebo ovos
zelenina - dyňa hokkaido, kapusta, cibuľa, karfiol
tepelná úprava - kratšie varenie do 10min.
chuť a farba - sladká; žltá

4. Prvok KOV
orgány - pľúca, hrubé črevo
obilniny - ryža naturálna alebo jačmeň
zelenina - zeler, petržlen, daikon (biela reďkovka), kaleráb, cesnak, jarná cibuľka tepelná úprava - dlhšie varenie nad 10min.
chuť a farba - pikantná; bledomodrá až biela

5. Prvok VODA
orgány - obličky, močový mechúr
obilniny - tmavá fazuľa alebo fazuľa azuki, prípadne pohánka
zelenina - mrkva, fazuľové struky, červené reďkovky
tepelná úprava - pečenie
chuť a farba - jemne slaná; tmavá až čierna

vidíme, ako pôsobia obilniny, zeleniny, dokonca aj tepelná úprava, chute a farby -energeticky ovplyvňujú naše orgány a tým celé naše telo. Tí ľudia, ktorí nejedli ešte takéto potraviny – obilniny, nech si na začiatku urobia v týždni jeden očistný deň daného elementu (napr. piatok) alebo každý deň jedno jedlo (napr. obed, či večeru) zložené z potravín určitého elementu. Ak už toto majú zvládnuté, môžu prejsť na 5dňovú očistu (jeden deň/jeden prvok). Začína sa vždy v pondelok od prvku DREVO. Celý týždeň sa nejedia žiadne iné potraviny okrem uvedených, žiadne sladkosti, ani tuky, oleje alebo ovocie. V priebehu očisty sa môžu konzumovať semienka (sézam, tekvica, slnečnica) ale maximálne 2 až 4 polievkové lyžice.
Takto by mal vyzerať jeden deň: uvarí sa 500g špaldy alebo raže, k tomu sa dá na tanier naparená brokolica a kyslá kapusta. Obilnina a zelenina je pokvapkaná jablkovým octom alebo citrónovou šťavou. Takéto zloženie jedla sa konzumuje celý deň v rôznych kombináciách so zeleninou z prvku DREVO.

Na druhý deň sa pokračuje prvkom OHEŇ, čiže sa uvarí pohánka s kukuricou v pomere 1:1, k tomu sa pridá napr. nasucho opražená mrkva s paštrnákom a opraženým sézamom.
Na tretí deň sa uvarí pšeno alebo ovos, k tomu sa tu môžu dať hrozienka a škorica (na sladko) alebo uvarené hokkaido, karfiol, či iná zelenina z tohto prvku, jemne to ochutiť Johsen Shoyu – sójovou omáčkou, ktorá keď je kvalitná, dodá sladkú chuť.

Štvrtý deň patrí prvku KOV, čiže sa uvarí ryža alebo jačmenné krúpy spolu s kari korením, k tomu zelená cibuľka alebo reďkovka, či kaleráb. Opäť sa všetko v priebehu dňa kombinuje v rámci prvku KOV.
Prichádza piaty deň a prvok VODA, kde na obličky a močový mechúr dobre pôsobí fazuľa, či pohánka. Uvarená fazuľa sa preloží napr. do jánskej misy, na vrch sa nakrája reďkovka, ochutí sa umeoctom a dá na 10 - 20 min. zapiecť do rúry.

Pri tejto očiste sú dôležité potraviny, ktoré sú uvedené v jednotlivých elementoch a tie sa môžu v rámci toho prvku ľubovoľne kombinovať. Takouto očistou sa prečistí a zharmonizuje všetkých 5 elementov a ak sme sa už rozhodli ju robiť, musíme ju dokončiť. Inak budú ostatné prvky - orgány trpieť, ako je to napr pri ryžovej kúre, kedy ryža čistí hlavne prvok KOV a iné orgány zasahuje len okrajovo. Po očiste 5.elementov máme krásne uprataný organizmus - celý 5 izbový byt a nielen jednu izbu. Myslime vždy na to, že čo do seba dáme, to nás tvorí a ovplyvňuje, lebo všetko, čo do tela vstupuje (jedlo, voda...), nás má vyživovať a zároveň čistiť, ale ak to nerobí, je to pre nás pomalý jed, na ktorý potom zomierame. Dnes ľudia nezomierajú na starobu, ale na chorobu. Dnes sa väčšinou nerodia zdravé deti, ale hneď po narodení dostávajú „nálepku“: je to alergik, astmatik, cukrovkár, celiatik....
Preto: „Jedlo by malo byť naším liekom a liek naším jedlom!“
piggos
21.05.10,11:11
čo môžem urobiť pre svoje zdravie???

nepiť alkohol......aby som neskončil/a na prednej hore..
nefajčiť....aby som nemusel/a utrácať peniaze za náplasť...
mať bezpeční sex...aby som nemal/a pohlavné choroby...
dostatok tekutín......aby som nebol/a dehydrovaný/á
pravidelná strava....aby som nebol/a hladný/á.....:)...
vyhýbať sa stresom.....aby som predišiel/a žalúdočným vredom...
pohyb na čerstvom vzduchu....aby bol mozog dostatočne prekrvený...
ženy...pravidelne navštevovať gyndu...aby ste predišli rakovine krčka maternice
muži.... vy zas navštevujte toho svojho...;)...

aj toto môžme urobiť pre svoje zdravie....:):):)veľa zdravia všetkým, veď to máme len jedno...
ubka
21.05.10,14:40
Zelený nápoj- čistí organizmus od nahromadených toxínov,upravuje zdravotný stav do normálu a zvyšuje obranyschopnosť organizmu.
Bol vyskúšaný na mnohých pacientoch s rôznymi ochoreniami od dýchacích, cez zažívacie až po rakovinové ochorenia.Ochorenia klbov, kožné ochorenia a znížená imunita.Je ľahko dostupný a môžeme si ho pripravovať od marca až do októbra.
3 hrste žihlavy / Urtica dioica/
3 hrste listov púpavy /Taraxacum officialisú
3 hrste rebríčka Achilea millefolium/
3 hrste lístkov ďateliny / Trifolium pratense/
zopár lístkov kostihoja lekárskeho
Natrhané byliny sa umyjú po tečúcou vodou.
Do mixéra sa naleja 0,5 litra vody a postupne sa pridávajú byliny a rozmixujú sa na kašu. Mixujeme 5 minút. Necháme dve hodiny lúhovať a precedíme cez plátno a vlažné popíjame počas dňa. Ak si nápoj pripravíme do zásoby, je to možné, avšak iba na jeden deň. Ak ho nevypijeme vylejeme a pripravíme si nový. Do nápoja by sa nemal pridávať med ani cukor, ani citrón. Chut si môžeme vyvážiť bylinami, buď pridať horkú púpavu, alebo sladkú ďatelinu..
Zeleným nápojom dodávame do organizmu chlorofil, vitamíny, minerálne látky, stopové prvky, bioflavonoidy, polyfenoly a ostatné antioxydanty.
Je to najlacnejšie a pritom najprirodzenejšie pre naše zdravie. pre naše zdravie
Melnick
21.05.10,15:10
http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/17/Ribwort_600.jpg&imgrefurl=http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ribwort_600.jpg&h=725&w=600&sz=170&tbnid=53axb_rHLYyAUM:&tbnh=140&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Dskorocel%2Bkopijovit%25C3%25BD&hl=sk&usg=__GhaNK0nzBdQ5oFmYXqjLLLWzOvA=&ei=zKP2S42uPMqnOMeJgYEJ&sa=X&oi=image_result&resnum=5&ct=image&ved=0CCEQ9QEwBA



Skorocel kopijovitý :
sirup z neho čistí krv, pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest, zahlienení, kašli, pľúcnej astme, pri malokrvnosti, vyrážkach a lišajoch.
Dávkovanie : 1 polievková lyžica pred jedlom. Deti 1 čajová lyžička .

Sirup:
Umyté listy sa pomelú a pridá sa toľko vody , aby listy boli zakryté. Celé sa to povarí s 1/2 l medu a 1 kg cukru na slabom ohni, kým z toho nie je hustá hmota. Touto hmotou potom plníme poháre.
Sirup sa musí uskladňovať na chladnom mieste .
Danila
21.05.10,18:22
čo môžem urobiť pre svoje zdravie???

nepiť alkohol......aby som neskončil/a na prednej hore..
nefajčiť....aby som nemusel/a utrácať peniaze za náplasť...
mať bezpeční sex...aby som nemal/a pohlavné choroby...!!!!!!!
dostatok tekutín......aby som nebol/a dehydrovaný/á
pravidelná strava....aby som nebol/a hladný/á.....:)...
vyhýbať sa stresom.....aby som predišiel/a žalúdočným vredom...
pohyb na čerstvom vzduchu....aby bol mozog dostatočne prekrvený...
ženy...pravidelne navštevovať gyndu...aby ste predišli rakovine krčka maternice
muži.... vy zas navštevujte toho svojho...;)...

aj toto môžme urobiť pre svoje zdravie....:):):)veľa zdravia všetkým, veď to máme len jedno...S tým mäkkým/i;)/ sa nemusíš ničoho obávať..... ráno začni s dychovým cvičením, večer 5 tibeťanov a spať budeš ako vo vatičke. Lebo aj dostatočný spánok lieči.:)
Melnick
22.05.10,04:15
S tým mäkkým/i;)/ sa nemusíš ničoho obávať..... ráno začni s dychovým cvičením, večer 5 tibeťanov a spať budeš ako vo vatičke. Lebo aj dostatočný spánok lieči.:)
Prosím o mäkkú spoľahlivú handričku na čistenie monitora. Ak existuje diagnóza smrť zo smiechu, tak ma raz Tvoj príspevok zabije.:D:D:D:D:D
2009
22.05.10,04:56
:)
Tweety
22.05.10,07:12
S tým mäkkým/i;)/ sa nemusíš ničoho obávať..... ráno začni s dychovým cvičením, večer 5 tibeťanov a spať budeš ako vo vatičke. Lebo aj dostatočný spánok lieči.:)
Čo majú potom povedať chudáci naši českí bratia, oni majú furt len mäkký a nič s tým nenarobia. :---:mee:
Melnick
22.05.10,07:29
Majka, nechcela si povedať : mäkké ??? :D:D:D

Aj tak si myslím, že vôbec nie sme mimotemy
zdenka131
22.05.10,08:33
Liečivé účinky octu
wegamizi
22.05.10,13:55
Striebro je prírodný element a človek využíva jeho liečivé účinky už celé stáročia. Aktívnemu človeku tretieho tisícročia poskytuje striebro kontakt s prírodou.
Prvý perzský cisár Cyrus Veľký dovolil svojim gardám prepravovať vodu počas dlhých dobyvateľských výprav len v strieborných nádobách. Bol si vedomý toho, že takto môže predchádzať znečisteniu vody a udržať si zdravých vojakov.
Striebro je nepriateľom celého radu baktérií, salmonely a E.coli. Vyššie spoločenské vrstvy vždy používali strieborný riad, nie len kvôli ich vznešenosti, ale aj kvôli jeho antibakteriálnym vlastnostiam.
Práve kvôli striebru im zostalo viac zubov a viac bohatých detí bolo zdravých až do vysokého veku, pretože sa narodili so „striebornou lyžicou v ústach“.
Ochrana pred baktériami
Striebro je tiché, ale vždy bolo verným spoločníkom ľudského zdravia až kým bolo v 19. storočí oficiálne vyhlásené za antibiotikum. Možnosti využitia striebra v medicíne stále narastajú. Používa sa na liečenie mnohých chorôb, napríklad popálenín, a tiež sa používa ako antibakteriálna ochrana na lekárske inštrumenty.
V sedemdesiatych rokoch 20. storočia mnohí americkí lekári skúmali vplyv látok potiahnutých striebrom na chronické zápaly kože, liečbu rán, komplikované zlomeniny kostí a poranenia kože.
Zistili, že pri dlhodobom pôsobení striebro ničí širokú škálu škodlivých mikróbov a zároveň nie je škodlivé pre pokožku, má preto obnovujúci účinok.
Zdravie je do značnej miery spojené s prírodou. Keď sa hovorí o prírodných materiáloch, v prvom rade nám prídu na um rastliny, čistá voda, čerstvý vzduch... Ale aj minerály sú prírodné – rovnako ako kovy.
wegamizi
22.05.10,19:29
VÍNO Z PÚPAVOVÉHO KOREŇA
Je vhodné najmä pri problémoch s trávením, najmä so žalúdkom a pankreasom, no aj pri žlčníkových a črevných kolikách. V každom prípade je dobré používať ho s mierou, tesne pred jedlom po 50 až 100ml. Pri záchvatoch je vhodné rozdeliť menšie dávky na viackrát denne.
Potrebujeme: Koreň z púpavy, najlepšie čerstvý, no môže byť aj sušený (vtedy ho použijeme viac), 1liter bieleho vína.
Ako na to: 6-8 kusov (podľa veľkosti) dobre umytého a najemno postrúhaného koreňa púpavy zalejeme vínom a necháme 14 dní macerovať. Potom scedíme a uložíme na tmavé a chladné miesto.
Viem pomôcť
23.05.10,13:39
Neviem ci je to najuzitocnejsia rada,pretoze tu detoxikaciu s medvedim cesnakom treba robit ako dlho?Suhlasim s tym, co sa o nom pise, ale pokial cesnak pouzivas dlho, co v pripade detoxikacie asi je potrebne, je agresivny na crevny system....pri detoxikacii je potrebne aj vyzivit organizmus a crevny trakt tiez...podla mna je to malo, len medvedim cesnakom.
Melnick
23.05.10,13:54
V mojej múdrej knihe je o medveďom cesnaku písané toto:

Lieči chronické choroby kože. Pomáha aj proti črevným parazitom. Pomaly lieči vysoký krvný tlak. Pri záduhu sa vezmú čerstvé listy, posekajú sa, povaria v troche bieleho vína, osladia medom a pije sa po dúškoch.
Hlieny sa pomaly rozpúšťajú aj pri zastaralom kašli. Medvedí cesnak je účinný prostriedok na čistenie krvi pri chronickom ochorení kože.

Je to stará kniha ale snažím sa to preložiť do "slovenčiny":D tak,aby neuniklo niečo podstatné.
kamoska1
23.05.10,14:56
Ja pre svoje zdravie už asi 2 mesiace si davam do polievok pšeničné otruby a do jogurtov si pridávam pomleté ľanové semeno.Perfektne mam vyčistené črevá,žiadne plné brucho a zlý pocit.Doporučujem,je to perfiš ako si prečistit úspešne črevá a nezaťažovať konečník.
lujza.j
23.05.10,19:26
Ja pre svoje zdravie už asi 2 mesiace si davam do polievok pšeničné otruby a do jogurtov si pridávam pomleté ľanové semeno.Perfektne mam vyčistené črevá,žiadne plné brucho a zlý pocit.Doporučujem,je to perfiš ako si prečistit úspešne črevá a nezaťažovať konečník.
nezaťažiť konečník, v prvom rade znamená stravovať sa jedlom bohatým na vlákninu:) veľa, veľa zeleniny, celozrnné pečivo, ale naozaj celozrnné nie to ktoré sa iba tak tvári:( potom sú v pohode aj črevá aj konečník:);) no a ešte ovocie:)
Katy a R
23.05.10,19:40
V mojej múdrej knihe je o medveďom cesnaku písané toto:

Lieči chronické choroby kože. Pomáha aj proti črevným parazitom. Pomaly lieči vysoký krvný tlak. Pri záduhu sa vezmú čerstvé listy, posekajú sa, povaria v troche bieleho vína, osladia medom a pije sa po dúškoch.
Hlieny sa pomaly rozpúšťajú aj pri zastaralom kašli. Medvedí cesnak je účinný prostriedok na čistenie krvi pri chronickom ochorení kože.
.

... tak som minule skúšala (sestra ho aj pestuje na záhradke - aj plantáž som okopala;)), ale raz mi to nešlo dole krkom... podotýkam, že ani obyčajný cesnak nemôžem:mee:.
Ona má už niekoľkoročnú skúsenosť ... a vraj dobrú.:)

... tiež som pozerala na ten recept s vínom ... že skúsime,... len víno sa nejako minulo skôr:D
zdenka131
23.05.10,19:41
Liečivé účinky reďkovky
wegamizi
23.05.10,21:10
0 – 30 – 5 – 120/80 – 70 – 80/94 - toto je kód zdravého a dlhého života

Vysvetlivky:

0! = počet vyfajčených cigariet
30 = minimálny počet minút, koľko by ste sa mali cez deň
hýbať
5 a menej – hranica cholesterolu v krvi
120/80 – ideálny krvný tlak
70 a menej – optimálna pulzová frekvencia
80/94 a menej – ideálny obvod pása u žien a u mužov
korela
23.05.10,21:27
Dnes som sa dostala náhodou na web dr. Bukovského, kde som našla túto pre mňa novú informáciu, ktorá mi možno dodatočne vysvetlila, prečo mi klesol po dvakrát pred dvomi mesiacmi spodný tlak na 56, a nevedela som si to vysvetliť. A beriem jedny z uvedených liekov pravidelne, takže...

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=660

Grapefruit a vaše lieky


http://www.akv.sk/templates/akv/images/printButton.png (http://www.akv.sk/index2.php?option=com_content&task=view&id=660&pop=1&page=0) http://www.akv.sk/templates/akv/images/emailButton.png (http://www.akv.sk/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=660&itemid=99999999) Grapefruit je známy druh citrusu, ktorý je okrem významného obsahu vitamínu C, draslíka, kyseliny listovej a karotenoidov v dietológii používaný aj ako vhodná súčasť detoxikácie a podpory chudnutia.

Dajte si pozor

Zistilo sa však, že určité látky z grapefruitu blokujú dôležitý enzým CYP 3A4, ktorý sa nachádza v bunkách črevného epitelu a zabezpečuje vstrebávanie látok. Tento enzým spôsobuje aj rozklad niektorých liekov (určitého množstva prijatého lieku) a s týmto efektom sa pri dávkovaní liekov počíta. Takže ak je tento enzým zablokovaný, do krvi sa môže dostať až 3 – 5-krát viac lieku ako za bežných okolností. Vyššia hladina lieku môže následne spôsobiť okrem nepredvídaného zvýšenia jeho účinku aj vznik množstva nežiadúcich reakcií, ktoré sa bežne vyskytujú iba pri predávkovaní liekom.

Tento tzv. grepový účinok pretrváva 24 – 72 h po konzumácii grapefruitu alebo jeho šťavy. Nejde teda iba o to “nezapiť liek grepovým džúsom“. Podobný efekt môže mať aj pomelo alebo horké druhy pomarančov. Bežné pomaranče, citróny a mandarinky by tento efekt mať nemali. Predpokladá sa však, že červené víno môže pôsobiť podobne ako grapefruit. Nebezpečná je najmä pravidelná konzumácia grapefruitu a uvedených rizikových potravín a nápojov spolu s uvedenými liekmi. Platí však, že náchylnosť ku “grepovému efektu“ je individuálna a daná množstvom enzýmu CYP 3A4 v črevnej sliznici. Riziko tejto reakcie sa zvyšuje vekom.

Tieto áno, tieto (asi) nie

Ak užívate lieky z niektorej z nasledujúcich skupín, porovnajte účinnú látku vášho lieku so zoznamom známych interagujúcich liečiv na http://www.powernetdesign.com/grapefruit/general/GJDIsummary.pdf
Najčastejšie interakcie sa pozorujú s týmito druhmi liekov:
▫ kalciové blokítory
▫ statíny – lieky na zníženie hladiny cholesterolu
▫ anxiolytiká, sedatíva, antidepresíva
▫ antiarytmiká – lieky na úpravu srdcového rytmu (netýka s inječkne podávaných prípravkov)
▫ estrogény (netýka sa estrogénových náplastí na kožu)
▫ antiepileptiká
▫ cytostatiká (netýka sa liekov podávaných v infúziach)
▫ antirejekčné lieky (podávané po transplantácií)
▫ viagra
▫ antihistaminiká – lieky proti alergickým reakciám
▫ lieky na liečbu HIV

Nie všetky lieky z týchto skupín majú interakcie s grepom. Ak je teda liek, ktorý užívate, na zozname, je možné vybrať iný, u ktorého sa interakcie nevyskytujú alebo nepredpokladajú.

Ani deci?
Radšej nie. A určite nekonzumujte grapefruit alebo jeho šťavu počas užívania uvedených liekov pravidelne a často. Občasná konzumácia grapefruitu/šťavy nemusí byť nebezpečná. Ak sa Vám však po kombinácií grapefruitu (aj v malom množstve) a lieku vyskytnú akéjkoľvek vedľajšie účinky, ktoré ste dovtedy nepozorovali, prestaňte konzumovať grapefruit/šťavu a vzniknutej situácií sa bezodkladne poraďte so svojim lekárom.

Každá minca ale má dve strany: pri starostlivom sledovaní (pod dohľadom ošetrujúceho lekára) by pravidelná konzumácia grepového džúsu mohla umožniť nastaviť nižšie dávkovanie lieku pri rovnakej účinnosti. Neodporúčame vám však takéto pokusy robiť bez dohľadu lekára, ktorý je informovaný o danej problematike. Iba taký lekár presne vie, čo treba pri určitom druhu liekov sledovať a či je vôbec možné grepová efekt využiť vo Váš prospech.





© Ambulancia klinickej výživy
www.akv.sk
korela
23.05.10,21:49
nezaťažiť konečník, v prvom rade znamená stravovať sa jedlom bohatým na vlákninu:) veľa, veľa zeleniny, celozrnné pečivo, ale naozaj celozrnné nie to ktoré sa iba tak tvári:( potom sú v pohode aj črevá aj konečník:);) no a ešte ovocie:)

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=646
Slatinský celozrnný chlieb http://www.akv.sk/templates/akv/images/printButton.png (http://www.akv.sk/index2.php?option=com_content&task=view&id=646&pop=1&page=0) http://www.akv.sk/templates/akv/images/emailButton.png (http://www.akv.sk/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=646&itemid=99999999) http://www.akv.sk/images/stories/foto_ilustracne/slatinsk%C3%BD%20chlieb.bmpCítim sa trápne: tento chlieb, ktorý je už na slovenskom trhu rok a pol a všetci ho poznajú (moja sestrička ho poznala: Jasné, kupujem ho v Bille! Aj moja kolegyňa, doktorka Frolkovičová ho poznala: Kupujem ho v Tescu, ale dostať ho aj v Terne.), len ja som ho objavil až nedávno v Košiciach na prednáškovom turné o prírodnej liečbe.. Do kelu! http://do1123700.daemos.domains.sk/mambots/editors/fckeditor/editor/images/smiley/msn/regular_smile.gif

Najlepší a jediný slovenský skutočne celozrnný chlieb. Žiadna miešanina bielej múky s otrubami! Žiadne farbenie sladovým karamelom, či praženou čakankou! Reálne zomleté c-e-l-é zrná obilnín a upečený chlieb. Hovoril som, samozrejme, aj s pánom majiteľom, ktorý mi povedal, ako to celé vzniklo. „Viete ja som Vás nemal rád, pán doktor, ale potom mi moja lekárka povedala: Máte zvýšený cholesterol, zápal sliznice žalúdka, zvýšenú hladinu cukru aj krvný tlak, tak prečo Vy ako pekár nepečiete celozrnný chlieb? Uvidíte, ako Vám to pomôže! A tak som vymyslel pre seba recept na pečenie skutočného celozrnného chleba, ktorý si potom začali pýtať aj kamaráti a známi... Dnes pečieme tých chlebov tisíc päťsto denne! A celozrnné múky nám špeciálne melie jeden malý mlyn, lebo chcem mať istotu, že máme skutočnú celozrnnú múku.“

Tak ho skúste a ostanete pri ňom ako ja. A moja sestrička a moja kolegyňa http://do1123700.daemos.domains.sk/mambots/editors/fckeditor/editor/images/smiley/msn/regular_smile.gif

Zloženie: pšeničná múka celozrnná (60 %), ražná múka celozrnná (20 %), voda, ovsená múka celozrnná (5 %), jačmenná múka celozrnná (5 %), pohánková múka celozrnná (5 %), amarantová múka celozrnná (5 %), ľanové semienka, droždie, ocot, jedlá soľ, rasca

Igor Bukovský, 24. apríla 2010

© Ambulancia klinickej výživy

www.akv.sk
korela
23.05.10,22:06
Liečivé účinky reďkovky

Neviem ako to budete vnímať, ale posuniem vám takú malú informáciu o červenej klasickej reďkovke. Na linke v kuchyni mi zostali dve stredne veľké reďkovky, ktoré sa neskonzumovali. Po troch dňoch z nich zostali iba dve malé
vysušené "hrozienka". Toľko k vláknine. Takže celá bulvička je prakticky z vody, skutočne sa hodí pre redukčnú diétu. :) (Ešte sme kúrili.) Teda okrem jej iného vzácneho zloženia.
2009
24.05.10,03:43
Neviem ako to budete vnímať, ale posuniem vám takú malú informáciu o červenej klasickej reďkovke. Na linke v kuchyni mi zostali dve stredne veľké reďkovky, ktoré sa neskonzumovali. Po troch dňoch z nich zostali iba dve malé
vysušené "hrozienka". Toľko k vláknine. Takže celá bulvička je prakticky z vody, skutočne sa hodí pre redukčnú diétu. :) (Ešte sme kúrili.) Teda okrem jej iného vzácneho zloženia.

Pri mojich mnohoročných pokusoch s odšťavovačom som zistila, že najmenej šťavy vytlačím z celeru. Má to vari najviac vlákniny?. :rolleyes:
zdenka131
24.05.10,03:59
Pri mojich mnohoročných pokusoch s odšťavovačom som zistila, že najmenej šťavy vytlačím z celeru. Má to vari najviac vlákniny?. :rolleyes:

Zeler predstavuje nízkokalorický zdroj vlákniny. Je bohatý na vitamín C, zinok, horčík, vápnik, železo a vodu. Má vynikajúce detoxikačné účinky na ľudský organizmus a čistí krv.
Najvyššie množstvo vlákniny zo zeleniny dáva hrášok, špenát, chren, čierny koreň, zeler (5 až 8 g vlákniny na 100g). Ešte nad 4 g vlákniny na 100g váhy zeleniny obsahuje ružičkový kel, fazuľka, paštrnák a petržlenová vňať.

Z ovocia 5 až 9 g vlákniny na 100 g ovocia dodávajú mišpule, čierne ríbezle a černice. Najvyšší podiel majú šípky, a to až 20 g na 100 g.
Stina
24.05.10,04:59
neoceniteľným pomocníkom sú jarné bylinky a kapusta.
Viem pomôcť
24.05.10,11:44
Ked uz cesnak, tak je vynikajuci v pripravku Garlic-thyme,pretoze je doplneny tymianom, ktory posobi upokojujuco na creva, hlieny a pod.úcinky ako medvedi cesnak,alebo aj obycajny, s tym rozdielom, ze po uzivani nesmrdite a moze sa uzivat vdaka tymianu aj dlhodobo.Takze super.Okrem toho je to ciste prirodne,nepotrebujete to v nicom chemickom macat ani vyluhovat.
2009
24.05.10,12:11
Ked uz cesnak, tak je vynikajuci v pripravku Garlic-thyme,pretoze je doplneny tymianom, ktory posobi upokojujuco na creva, hlieny a pod.úcinky ako medvedi cesnak,alebo aj obycajny, s tym rozdielom, ze po uzivani nesmrdite a moze sa uzivat vdaka tymianu aj dlhodobo.Takze super.Okrem toho je to ciste prirodne,nepotrebujete to v nicom chemickom macat ani vyluhovat.

Ideálnejšie pre túto tému je poradiť. Zabehnúť do lesa tam je v tomto období medvedieho cesnaku až až ..posypať tymiánom.
Katy a R
24.05.10,13:23
Ideálnejšie pre túto tému je poradiť. Zabehnúť do lesa tam je v tomto období medvedieho cesnaku až až ..posypať tymiánom.

:):D:)
... len už je trošku neskoro .. treba ho lepšie hľadať, lebo ho už prerástli ostatné rastlinky;)
2009
24.05.10,15:52
Tak k tomu pridáš trošku zdravého pohybu :)
kamoska1
24.05.10,17:39
nezaťažiť konečník, v prvom rade znamená stravovať sa jedlom bohatým na vlákninu:) veľa, veľa zeleniny, celozrnné pečivo, ale naozaj celozrnné nie to ktoré sa iba tak tvári:( potom sú v pohode aj črevá aj konečník:);) no a ešte ovocie:)
Tie pšeničné otruby doporučuju lekari aj po operaciach konečnika a problemi s črevami,tak asi obsahuju aj vlakninu,lebo je to cítit,keďto človek si pravidelne dava do jedla.
Zdenka 0705
24.05.10,17:49
Dobré sú - a mne aj ozaj chutia - drvené bio ľanové semienka. Chutia mi po orieškoch a zatúlané celé semienka nemusím dolovať v zubných medzierkach :D .. pridávam si ich tiež do jogurtu, alebo zjem len tak a zapijem vodou.
wegamizi
24.05.10,20:10
Príčiny chorôb:
Väčšina chorôb vzniká z nadmerného potenia. Z potenia vznikajú zápaly a bolesti kĺbov, krížov, lakťov, chrbtice, pohybového ústrojenstva, ženské choroby, u mužov prostata a choroby vnútorností. Zo zápalov vznikajú nádory, rakovina, mozgové a srdcové príhody.
Postihnutie ľudí je podľa spôsobu obliekania. Ak nenosia tričko alebo tielko, nemá čo piť pot a tým zabrániť vzniku zápalu.

Diagnostika:
Ako diagnostiku je vhodné aspoň raz ročne zabaliť celé telo do listov lopúchu, ktoré obviažeme pevne elastickým obväzom a necháme pôsobiť 4 hodiny, najlepšie na noc. Listy lopúchu sa prikladajú ich vrchnou stranou k pokožke tela. Po uplynutí času pôsobenia dávame listy postupne dolu a prezrieme ich, či sa náhodou na niektorom z nich nezmenila farba listu, čo bude signalizovať existenciu zápalu. Ak sa farba listu nezmení je evidentné, že zápal na tom mieste v tele nie je. Ak sa farba listu zmení na hnedú alebo čiernu, signalizuje to prítomnosť stredného zápalu. Ak sa farba listu zmení na škoricovú a list lopúchu zostane suchý a drobí sa, ide o silný zápal. Zmena farby na liste lopúchu môže mať podobu škvrny o veľkosti 1 cm, môže ich byť väčší počet, alebo škvrna môže byť aj cez celý list lopúchu.

Liečba:
Na miestach, kde nám zmena farby listu lopúchu signalizovala zápal, pristúpime k liečeniu zápalu prikladaním listov Lopúchu väčšieho / Arctium lappa A. majus / alebo Lopúchu plstnatého / Arctium tomentosum / a ich pevnému stiahnutiu elastickým obväzom. Listy lopúchu prikladáme na postihnuté miesto najlepšie na 24 hodín alebo v čase, keď je možné prikladať listy lopúchu bez obmedzenia napríklad v noci. Túto procedúru opakujeme až do vtedy, kým farba listu lopúchu zostane nezmenená a zápal je použitím listu lopúchu vyliečený. Doba liečenia stredného zápalu prikladaním listu lopúchu je 1 – 2 týždne, pri silnom zápale 3 – 4 týždne. Pri liečení zápalu je potrebné čo najviac vyhýbať sa vode, nakoľko voda teplá, vlažná i studená zápal rozširujú. Odporúča sa osprchovať maximálne 2 krát do týždňa 3 – 4 minúty.
Diagnostiku robíme tak, že priložíme list lopúchu v jednosti. Na liečenie zápalu môžeme priložiť list dvojmo / 2 listy na seba /. List lopúchu odstráni za 24 hodín 20 – 50 % zápalovej bolesti, za týždeň odstráni zápalovú bolesť úplne. Vyliečením zápalov si automaticky predĺžime dobu života.
Melnick
25.05.10,05:47
Liečba hlinou recepty


Vložil(a) bylinková Iveta, 19. Máj 2010 - 20:13

Prírodná lekáreň (http://www.nanicmama.sk/prirodnalekaren)
hlina liečiť recepty (http://www.nanicmama.sk/hlina-liecit-recepty)

Liečivá hlina zeolit (alebo Francúzsky zelený íl, tiež hlina, ktorú sme si nakopali sami v hĺbke minimálne 125 cm) je sterilná, môžeme ju sypať priamo do rany, na popáleniny, odreniny. Tkanivo sa hojí o polovicu kratšie, nenastávajú zápalové procesy, po zahojení ostane minimálne poškodenie kože. Pri starších, zle sa hojacich ranách, bércovych vredoch a pod. najprv ranu vymyjeme bylinkovým odvarom z repíka, harmančeka, šalvie, nechtíka.... Bércové vredy je dobré jemne vytláčať, hladiť, smerom k rane bielym vínom (bio kvalita, nie chemicky konzervované) a potom zasypeme zeolitom.
Zeolit je vynikajúci na obklady pri problémoch s kĺbami, kosťami,vyvŕtnutí, natiahnutí šliach, ale aj pri ochorení štítnej žľazy, zápale hrdla, bolestiach v podbrušku, žlčníkových bolestiach, všade tam, kde cítime bolesť, napätie, kde je zápal. Postup je jednoduchý - zeolit rozmiešame s vlažnou vodou, alebo s vhodným bylinkovým čajom, môžeme pridať i niekoľko kvapiek 100% prírodnej silice, pri zápaloch napríklad šalviovú, na kosti a kĺby kosodrevinu, vres, jedľu. Umelohmotnou lyžicou, alebo drevenou vareškou (nie kovovými predmetmi)vymiešame hustejšiu hmotu, nanesieme ju na plátno, priložíme na postihnuté miesto a necháme pôsobiť až kým hmota nevyschne. Doba pôsobenia je rôzna - podľa druhu ochorenia. Niekedy je to pol hodiny, niekedy dve hodiny. PO odstránení obkladu natrieme miesto bylinkovou masťou alebo olejom.
Vnútorne sa íl používa na očistné kúry, vyčistenie čriev, odstránenie prekyslenia organizmu, na odstránenie kyseliny močovej, splodín metabolizmu, toxických látok,nečistôt. Keďže je obdobie kedy prepukajú jarné alergie, tu je jeden z receptov: na potlačenie alergických ekzémov, sennej nádchy, čiastočne astmu. Íl rozmiešame v mierne osolenom odvare z prasličky roľnej. Viackrát denne preplachujeme nos pomocou očného kvapátka.
Jar je obdobím, kedy je zaťažená pečeň a žlčník, tak niekoľko rád ako pomôcť týmto orgánom:
Na oblasť pečene prikladáme ílové obklady, ktoré striedame s horúcimi ricínovými obkladmi. Ľahneme si na chrbát, alebo ľavý bok, môžeme ešte priložiť termofor alebo elektrickú podušku. Vnútorne podávame prášok z ostropestreca mariánskeho,ktorý rozmiešame s hroznovým cukrom v pomere 1:1 a berieme 3 x denne jednu čajovú lyžičku pred jedlom. Zmes pripravujeme najviac na tri dni.
Overené sú aj obklady z otrúb, alebo celozrnnej múky, spracujeme na kašovitú konzistenciu, natrieme na plátno, priložíme na oblasť pečene, aj na celú noc.
A ešte niekoľko slov ku hemeroidom:
Sú to - ako hovorí klasik Pepa Zentrich - neslušne umiestnené kŕčové žily. treba dbať na mäkú stolicu, robiť sedacie kúpele v studenom odvare z dubovej kôry alebo listu orecha kráľovského. Pijeme íl s citrónovou šťavou. Zvonku prikladáme ílové obklady rozmiešané v dubovom odvare.http://www.nanicmama.sk/sites/all/modules/smileys/packs/skype-anim/emoticon-0148-yes.gif
Stina
25.05.10,06:43
aktívny pohyb je skvelý (keď sa mi do toho chce alebo mám čas) , ja prikladám to čo som už odskúšala. :D
2009
25.05.10,06:53
Som skupina A
---------------------
:--- Odporúčané jedlá: treska, sladkovodné ryby, sardinky, brokolica, repa, cibuľa, špenát, zelená fazuľka, šošovica, oriešky, ananás, slivky, grepy, hrozienka, káva.:---
------------------------------
Silne protestujem tresku neľúbim :mee:. Losos sa ráta medzi morské ryby?? Dúfam nie
Stina
25.05.10,07:06
Lieky v koreničkách. Koreniny nevylepšujú iba chuť jedál, ale aj naše zdravie.

Ďumbier zaženie tehotenské nevoľnosti, čili chrípku a kardamóm povzbudí mužnosť. Kurkuma zmierňuje sennú nádchu. Neveríte? Vyskúšajte! Viete, aké poklady máte v koreničkách? Vyskúšajte konečne aj niečo iné ako čierne korenie, rascu a papriku! Spočiatku sa pridŕžajte receptov v kuchárskych knihách, neskôr si vymyslíte aj vlastné kombinácie. Aj s menej známymi koreninami dochucujte čo najčastejšie, sú to liečivé zázraky.

ANÍZ Čo by boli bez neho babkine medovníky a čínska kuchyňa? Vonia ním anízovka či rakija. Štipka zrniečok zázračne vylepší chuť pudingov, mliečnych nápojov, sladkých ryžových nákypov, ale aj bábovky. Ráno si ho prihoďte do jogurtu s müsli. Budete prekvapení jeho sviežou arómou a tým, ako z vás odplaví únavu a nervozitu. Po anízom prevoňanom jedle vás nebudú moriť podráždené črevá ani spomalené trávenie. Idete na vytúžené rande a hrozíte sa zápachu z úst? Rozžujte po jedle trochu anízu. Nadúvanie odstráni zmes pripravená z tridsiatich gramov anízu, fenikla a rasce. Rozdrvte ju tĺčikom na mäso a pol kávovej lyžičky konzumujte trikrát denne. Pri kŕčoch v bruchu, kašli a zápale priedušiek zasa pomôže anízový čaj. Zalejte dve kávové lyžičky semienok šálkou vriacej vody, pätnásť minút lúhujte a pite dvakrát denne. Ak vodou zapijete zopár zŕn, zastaví sa vám vysiľujúce čkanie.

BORIEVKY NEHRYZTE Tmavofialové plody, ktoré v obchode nájdete v drvenej podobe alebo vcelku, sa vyznačujú trpkou a štipľavou chuťou. Nevypláca sa ich preto rozžuť surové. Štyri až šesť bobuliek ozvláštni chuť diviny, najmä diviaka, jeleniny, ale aj bravčoviny. Pridávajú sa tiež k rybám, do kyslej a červenej kapusty. Korenie treba variť dlhšie, iba tak sa rozvinie jeho plná aróma. Do hrnca ho vložte v ľanovom vrecúšku a pred podávaním vyberte. Borievky sa výborne dopĺňajú s petržlenom, tymianom, majoránom, bobkovým listom a cesnakom. Jedlá s nimi vám zlepšia dýchanie, pôsobia proti reumatizmu a majú antiseptický účinok. Priveľké množstvo borievok vám môže uškodiť, vyhnite sa im pri chorobách obličiek, lebo ich dráždia. Nepoužívajte ich v tehotenstve, môžu zapríčiniť predčasné sťahy maternice až potrat. Močopudné účinky má odvar pripravený z čajovej lyžičky drvených borievok a štvrť litra vody, ktorý treba tri minúty povariť a po odstavení pätnásť minút lúhovať. Pite ho najmä pri zápaloch močových ciest.

DVE PAPRIČKY STAČIA! Čili sa kamaráti s mexickou, čínskou a indickou kuchyňou. Ochutiť ním môžete aj guláš, držkovú polievku a zeleninové jedlá. Pri varení s pálivými papričkami, sušenými vcelku alebo rozdrvenými, nepreháňajte. Obsahujú ostrý kapsaicín. Na prípravu porcií pre štyroch stolovníkov vám postačí jedna, maximálne dve papričky, ktoré v jedle povaríte a pred servírovaním vyberiete. Ak sa netrafíte do optimálneho množstva, pálenie zmierni sústo sladkosti, ryže aj chleba, ale pikantné nikdy nezapíjajte! Bude vám ešte horšie. Čili je najlepšie kombinovať s oreganom a cesnakom. A prečo by ste si ho občas mali dopriať? Lebo sa vám po jeho pravidelnej konzumácii môže zmenšiť nádor na prostate. Odborníci odhalili, že kapsaicín zabíja rakovinové bunky. Čili vás zahreje, odplaví hlieny z dýchacích ciest a podporí trávenie. Nekoreňte ním, keď máte podráždený žalúdok a hemoroidy. Ak prechladnete, uvarte si polievku s troškou štipľavej papriky. Pomáha aj pohár horúceho mlieka či vody zmiešanej s polovicou lyžičky čili.

OCHRÁNI PRED VIRÓZOU Reč je o ďumbieri, teda zázvore, ktorý si kúpite ako koreň alebo pomletý na prášok. Charakterizuje ho teplá sladká aróma a štipľavá chuť. Smelo po ňom siahnite, ak varíte pálivé zeleninové pokrmy, kura, ryby, polievky a čínske jedlá. Vtedy ho však miešajte s cesnakom. Odvážnejší môžu koreninu prihodiť aj do pudingov, marmelád a sladkého pečiva, najmä medovníkov. Nečudujte sa, keď budete mať po maškrtení všelijaké chúťky, ďumbier je totiž vychýrené afrodiziakum. Pomáha aj pri ranných tehotenských nevoľnostiach, vtedy sa odporúča prehltnúť gram, teda asi na špicu lyžičky sušenej koreniny. Rovnaké množstvo pomáha aj pri cestovnej nevoľnosti, užiť ho treba tridsať minút pred cestou. Potláča aj nadúvanie, prospieva tráveniu, navracia chuť do jedla a znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Bolia vás zuby? Požujte ďumbierové kúsky. Keď po vás vystiera pazúry chrípka, navarte si čaj z lyžičky čerstvého alebo sušeného zázvoru a nechajte ho päť minút lúhovať. Zahreje vás, vypotíte sa, uvoľní vám upchatý nos a odstráni bolesť hlavy. Chcete si z tela vyhnať toxíny a naštartovať pečeň? Zalejte lyžičku nastrúhaného ďumbiera vriacou vodou, po chvíli pridajte šťavu z polovice citróna a med.
KARDAMÓM PROTI ZÁHE Kardamóm je výborný aj do kávy, horúci mok získava výraznú chuť. Obstaráte si ho ako tobolky a celé i rozdrvené semená. Má veľmi silnú arómu a obľúbený je najmä v orientálnych krajinách. Polovica lyžičky ozvláštni ryžové i pokrmy karí, rovnako pudingy, sladké nákypy, ale aj varené víno či punč. Jedlá si ním okoreňte, ak trpíte nechutenstvom, poruchami trávenia, močenia a hnačkami. Výborne pomáha pri pálení záhy! Korenie obsahuje tiež látky, ktoré bránia množeniu chrípkových vírusov. Muži by si na pokrme s kardamómom mali pochutnávať častejšie, má pozitívny účinok pri impotencii a predčasnej ejakulácii.

KORIANDER PROTI POTENIU Mleté alebo celé korenie má sladkastú príchuť. Koriandrom si ochuťte dusenú bravčovinu, kuracinu, zeleninové prívarky a pridajte ho do doma vyrábaných kompótov či sladkostí. Ak varíte pre štyroch, do jedla prisypte polievkovú lyžicu korenia. Jeho častejšia konzumácia prospeje tráviacej sústave a zlepší cirkuláciu krvi. Je tiež prevenciou proti nadúvaniu, kŕčom a zápalom močových ciest. Varte s ním aj vtedy, keď vám život ničí nechutenstvo, migrény a potenie. Pred objavením antibiotík koriandrové koláčiky predpisovali pri „ruži" a iných streptokokových kožných infekciách. Trpí váš potomok niekoľkodňovou hnačkou? Okrem toho, že s ním zájdete k lekárovi, pripravte mu koriandrový odvar. Čajovú lyžičku rozdrvených semienok zalejte hrnčekom vriacej vody, lúhujte päť minút a podávajte trikrát denne pred jedlom.

KURKUMA NA ŽLČNÍK Žltou koreninou, ktorá tvorí hlavnú súčasť korenia karí sa prifarbujú syry, tuky, likéry, maslo a cestoviny. Vyznačuje sa výraznou korenistou chuťou, ktorá lahodí ryžovým a zeleninovo-strukovinovým pokrmom. Pridajte ju do dressingov, sladkého domáceho pečiva, ale na začiatku tepelnej úpravy. Ak ste pozvali na obed svokru a bažíte po jej chvále, vhoďte do mäsového vývaru štipku korenia. Odmení sa vám nádhernou zlatistou farbou. Kurkuma povzbudí slabý žlčník. Hovorí sa, že otupí aj sennú nádchu a astmu, práve je sezóna, tak to vyskúšajte! Klinické testy potvrdili, že pravidelná konzumácia jedál s kurkumou pôsobí ako prevencia zhubných nádorov, je to totiž silný antioxidant. Povzbudzuje tiež tvorbu krvi. Trpíte neutíchajúcim kašľom? Zmiešajte lyžičku koreniny s rovnakým objemom medu a liečivo prehltnite aj štyrikrát denne. Odplaví vám hlieny z dýchacích ciest.

ROZMARÍN NA GRIL Ak s niekým vo vašom blízkom okolí šijú všetci čerti, ochuťte mu rozmarínom hrachovú i špenátovú polievku, karfiol, tekvicu, lososa, divinu, kačicu, králika, jahňacinu, bravčovinu, šaláty, praženicu či omelety. Na dve porcie vám postačí lyžička sušeného rozmarínu. Keď grilujete mäso, prihoďte na tlejúce uhlíky rozmarínovú vetvičku. Podľa najnovších výskumov jej silice zneškodnia rakovinotvorné látky, ktoré môžu vznikať, keď sa odkvapkávajúci tuk spaľuje v pahrebe. Ak pridáte rozmarín k vareným zemiakom, získajú pozoruhodnú príchuť. V každom jedle podporí trávenie tukov a stimuluje pečeň. Odstraňuje tiež bolesti hlavy, zlepšuje pamäť a zvyšuje krvný tlak. Prenasleduje vás nízky tlak a nekonečná únava? Popíjajte rozmarínové víno, na ktoré potrebujete desať až dvadsať gramov vetvičiek. Zalejte ich trištvrte litrom bieleho či červeného vína. Zmes musí päť dní postáť. Potom ju preceďte a kalíštek si doprajte dvakrát denne.

ŠAFRAN NA VIAC SPERMIÍ Korenie má formu sušených celých blizien alebo mletú. Krásne dožlta sfarbí ryžu, polievky i omáčky, ale používa sa aj pri pečení chleba a pečiva. Do jedla ho vložte krátko pred dovarením a nepreháňajte s ním. Priveľké množstvo by vám neprospelo. Na štyri porcie vám postačí štvrť lyžičky prášku alebo celistvých blizien. Šafran pred vložením do jedla vylúhujte v jednej až dvoch polievkových lyžiciach horúcej vody. Blizny najprv rozdrvte. Kombinujte ho najmä s oreganom, rozmarínom a bazalkou. Korenie účinkuje ako analgetikum, zmierňuje menštruačné bolesti i ťažkosti pri prechode. Nedarí sa vám otehotnieť? Uvarte drahému šafranovú delikatesu, vyprovokuje tvorbu spermií.
korela
26.05.10,10:01
korela
26.05.10,10:20
18 európskych mimovládnych organizácií zo14 krajín EÚ
vyzýva Lidl aby predával potraviny bez pesticídov
.
http://www.cepta.sk/documents/Pesticidy/list%20Lidl_TS_DL%20FINAL%20021106.pdf
zdenka131
26.05.10,17:42
Medovkové kvapky pri migréne a tráviacich problémoch

500 g sušenej medovky, 20 g citrónovej kôry, 10 g škorice, 10 g mletého muškátového orieška, 1 l vodky

Prísady zalejeme Vodkou a necháme týždeň na svetle vylúhovať v uzavretej fľaši. Potom scedíme a uložíme v uzavretej fľaši . Užívame 2 lyžice raz denne.
zdenka131
26.05.10,19:55
Lipový sirup

3 hrste čerstvého lipového kvetu, 1 l vody, 1 lyžička kyseliny citrónovej, 1 kg cukru, niekoľko klinčekov

Lipový kvet umyjeme, zalejeme vriacou vodou a necháme lúhovať do druhého dňa.

Potom precedíme, uvedieme do varu, pridáme kys. citrónovú a postupne cukor. Na ochutenie pridáme aj niekoľko klinčekov.
Povaríme 15 minút a horúce plníme do fliaš.

Lipový sirup je výborný na priedušky.
zdenka131
28.05.10,04:12
Púpavový balzam

Tento balzam upokojuje spálenú pokožku po prehnanom slnení a horúčavami podráždenú pleť.

Púpavové listy a kvety sparíme vriacou vodou - na 2 šálky púpavy 4 šálky vody. Pridáme 10 dutých stoniek a necháme 10 minút lúhovať. Potom tekutinu poriadne pretrepeme, prefiltrujeme alebo precedíme, dáme vychladnúť a naplníme do fľašky s rozprašovačom. Aplikujeme na podráždenú pleť, pokým sa neupokojí.
rennka
30.05.10,16:47
...
Melnick
30.05.10,18:21
Púpavový balzam

Tento balzam upokojuje spálenú pokožku po prehnanom slnení a horúčavami podráždenú pleť.

Púpavové listy a kvety sparíme vriacou vodou - na 2 šálky púpavy 4 šálky vody. Pridáme 10 dutých stoniek a necháme 10 minút lúhovať. Potom tekutinu poriadne pretrepeme, prefiltrujeme alebo precedíme, dáme vychladnúť a naplníme do fľašky s rozprašovačom. Aplikujeme na podráždenú pleť, pokým sa neupokojí.
Myslím, že dobré bude urobiť si balzam, ale ešte lepšie bude - nikdy ho nepoužiť.

Naša pokožka si všetko pamätá a potom sa nedivme keď...........:mee:
ubka
30.05.10,19:53
Skutočne je to tak....
Andulenka
31.05.10,07:13
Počula som o prístroji BICOM 2000-detoxikácia, odvyk od fajčenia- je to dosť drahé- ale aj účinné? BOLI STE NA TOM NIEKTO?AKO SA CÍTITE?
Melnick
31.05.10,11:06
Počula som o prístroji BICOM 2000-detoxikácia, odvyk od fajčenia- je to dosť drahé- ale aj účinné? BOLI STE NA TOM NIEKTO?AKO SA CÍTITE?V jeden krásny deň, keď mi už krabička nestačila a začalo sa to približovať k 30 cigaretám a 7 kávam denne, som si povedala "a dosť". Dokonca som ani nedofajčila zapálenú cigaretu, aby som si to nedajbože nerozmyslela za tých pár sekúnd :D A??? :) Vydržala som. :) Párkrát v spoločnosti ma prepadla chuť dať si jednu, ale neurobila som to.:--- Takže ja si myslím, že všetko je v našej hlave - predovšetkým. :):):) Už je to cca 25 rokov.:)

Držím Ti palce, aby Ti to vyšlo tak, či tak. :)
Stina
31.05.10,11:26
Gemmoterapia je liečba choroby pomocou tinktúr - výťažkov z pukov rastlín a výťažkov z bylín. Do pukov (latinsky gemmon) ako svojej zárodočnej časti ukladá rastlina to najcennejšie, čo jej umožňuje prežiť a zaistiť si budúcnosť. Extrakty z pukov preto obsahujú mimoriadne hodnotné látky, ktoré sa v inej časti rastliny nevyskytujú. Sú to rôzne hormóny, enzýmy, minerály, stopové prvky, vitamíny a ďalšie látky, ktorých má ľudské telo skoro vždy nedostatok. Tieto výnimočne hodnotné výťažky pomáhajú pri liečbe choroby a pomáhajú znovu nadobudnúť zdravie.
Výťažky z pukov a z bylín majú široké spektrum účinnosti: zvyšujú obranyschopnosť (imunitu) organizmu, zlepšujú funkciu centrálnej nervovej sústavy, celkovo posilňujú a omladzujú organizmus, pôsobia liečivo na konkrétne ochorenia: obezita a diéta, herpes, bolesti, tlak krvi, tehotenstvo, rakovina, poruchy a zápaly maternice, ochorenia srdca, chrbtice, pečene, choroby pľúc, štítnej žľazy, infekčné choroby, a tiež pôsobia preventívne.
Liečba pomocou výťažkov z pukov a bylín je mimoriadne šetrná a účinná, nepoškodzuje ľudský organizmus, nemá vedľajšie nežiaduce účinky a nezanecháva v tele žiadny „odpad“. Je úspešná nielen pri liečení konkrétnych chorôb, ale je tiež vhodná ako preventívny prostriedok pre zdravého človeka.
Stina
31.05.10,11:34
Za čelom vám búši bolesť a máte pocit, že vám ide roztrhnúť hlavu: väčšina z nás si už na vlastnej koži vyskúšala, aká nepríjemná dokáže byť bolesť hlavy.
Tupá bolesť hlavy: Typické pre tento druh sú tupé bolesti na spánkoch, čele, v okolí očí, na zátylku a záhlaví. Siahajú vlastne po celej hlave a prinášajú pocit, akoby ste mali hlavu v kliešťoch. Môžu sa vyskytovať až 15 dní do mesiaca. Možné spúšťače: zmena počasia, stres, hluk, nedostatok kyslíka, napäté svaly na chrbte a krku, rôzne druhy strachu, vysoký krvný tlak, ale aj depresie. Táto bolesť hlavy sa dá väčšinou liečiť jemnými domácimi metódami.

Migréna: Útoky bolesti sa vyskytujú zväčša na jednej strane čela alebo spánku a hlásia sa pulzujúcou a búšiacou bolesťou. Telo reaguje veľmi citlivo na hluk a svetlo. Mnohokrát to vyvoláva až nevoľnosť. Najčastejšie sa toto týranie vyskytuje v pravidelných etapách. Migréna si vyžaduje diagnózu priamo u lekára.
Bodavá bolesť hlavy: Býva obzvlášť mučivá. Vyskytuje sa na čele za okom a objavuje sa stále na tom istom mieste a v tom istom čase.

Osvedčené domáce prostriedky
Mätový olej namiesto tabletiek Éterické oleje mäty brzdia impulzy bolesti. Experti tvrdia, že mätový olej pôsobí rovnako dobre ako 2 tabletky proti bolesti, pričom olej má menej vedľajších účinkov. Ako na to: Na ľavý a pravý spánok a čelo si nakvapkajte pár kvapiek mätového oleja a jemne vmasírujte. V prípade potreby zopakujte.
Oregano prečisťuje hlavu Bylinka oregano obsahuje oleje, ktoré účinne tlmia bolesť. Ako na to: 1 ČL sušených oreganových lístkov zalejte 150 ml vriacej vody. Prikryte a nechajte 10 minút vylúhovať a preceďte. Denne pite 3 šálky.
Medovka uvoľňuje napätie Éterické oleje medovky upokojujú nervový systém. Pomáhajú pri strese a napätí. Ako na to: 2 ČL sušených lístkov medovky zalejte 150 ml vriacej vody. Prikryte, nechajte 10 minút vylúhovať. Preceďte. Denne pite 3 až 4 šálky tohto čaju . Prípadne použite pravú esenciu z medovky, 1 až 3 ČL primiešajte do vody, čaju alebo džúsu. Káva s citrónom podporuje krvný obeh Silná káva s citrónovou šťavou často urobí zázraky. Zlepšuje krvný obeh a tok krvi, pretože rozširuje zúžené cievy v mozgu. Poriadne oživí prekrvenie a tým tíši bolesti. Ako na to: Do jednej šálky silnej teplej kávy alebo do 1 šálky espresa pridajte 4 PL citrónovej šťavy.

Kocky ľadu zúžia cievy Šok z chladu pomáha! Akonáhle sa pre prílišný chlad zúžia krvné cievy, automaticky sa zúžia aj bolestné roztiahnuté artérie v hlave. Ako na to: Veľmi dobre fungujú chladivé vrecká (tzv. cool pads, kúpite ich v drogériách alebo v lekárňach) z mrazničky. Nemáte ich po ruke? Vezmite si miesto toho rozdrvený ľad, ktorý vložte do plastikového vrecka. Na 1 až 3 minúty si položte vrecká na krk, čelo alebo spánky, na 3 minúty odložte späť do mrazu a potom opäť zopakujte ešte na 2 minúty. Rovnako Vám poslúži aj mrazené kuracie stehienko .

Striedavé kúpele nôh vás preberú Kúpele nôh regulujú krvné cievy v hlave, čím odstraňujú bolesť. Ako na to: Jedno vedro naplňte teplou vodou (približne 38 stupňov) a druhé studenou, prípadne do chladnej vody pridajte kocky ľadu. Vložte nohy na 3 minúty do teplej vody, na ďalších 8 sekúnd vložte nohy do studenej vody. Trikrát zopakujte. Potom si natiahnite teplé ponožky a odpočívajte.

Chren uvoľňuje Teplý obklad na záhlavie s chrenom podporuje prekrvenie a uvoľňuje. Tým utišuje bolesť. Ako na to: 1 PL čerstvo nakrájaného chrenu dajte na gázový obväz alebo vreckovku. Zabaľte a priložte na krk. Cez zábal si oviňte ešte šál. Nechajte pôsobiť 2 až 8 minút, keď však začnete cítiť pálenie na krku, obklad dajte ihneď dole. Dobre umyte a začervenanú kožu potrite výživným krémom.

Bolesť zažeňte jedlom V stredoveku bol mak prostriedkom proti bolesti hlavy číslo 1. Dnes vieme, že mak (makové koláče, jedlá) obsahuje magnézium, ktoré všetko utišuje. Dobrými zdrojmi magnézia sú aj oriešky, banány, strukoviny. Vitamín B9 z kyseliny listovej v čakankách pôsobí upokojujúco, zemiaky dodávajú veľa vitamínu B, ktorý posilňuje nervy. Draslík rozširuje cievy, preto vás fenikel rýchlo zbaví bolesti - obsahuje dostatok draslíka.
2009
02.06.10,05:16
Niektoré lieky sa neznášajú dobre s určitými druhmi potravín. Ak sa s týmito nevhodnými potravinami zmiešajú, môžu dokonca pôsobiť jedovato. Tu sú tie najnebezpečnejšie kombinácie.

Jogurt a antibiotiká


Aj jogurt, mlieko, tvaroh a syry nepôsobia dobre na antibiotiká. Vápnik v mliečnych produktoch sa viaže na niektoré antibiotiká v čreve, ako je napríklad doxycyklín. Liečivo sa nedostane do krvi, a tak je neúčinné

Káva a antibiotiká


Pri zápale močového mechúra alebo pri problémoch s obličkami sú často predpisované antibiotiká, obsahujúce látky, ktoré sa nedobre znášajú s kofeínom (obsiahnutým v káve alebo kole). Zmiešanie týchto látok môže viesť k stavom s pocitom vypätia, búšeniu srdca a poruchám spánku, pretože liek tlmí odbúravanie kofeínu z tela.


Müsli a lieky proti bolesti


Pri raňajkách pozor: vlákniny, ktoré müsli obsahuje, brzdia účinky liekov proti bolesti, ako sú paracetamol alebo aspirín.

Brokolica a lieky na riedenie krvi


Pri tejto kombinácii hrozí riziko trombózy, pretože vitamín K obsiahnutý v brokolici podporuje zrážanie krvi.


Grepová šťava a lieky na srdce


Grepová šťava v kombinácii s tabletkami na srdce alebo antihistaminikami môže spôsobiť búšenie srdca, mdloby alebo dýchavičnosť. Táto šťava tiež zvyšuje účinky liekov proti bolestiam hlavy a uspávacích prostriedkov, a to až o 70 percent.




Mlieko a lieky


proti osteoporóze Nikdy nezapíjajte lieky proti osteoporóze mliekom. Látky, ktoré mlieko obsahuje, sa zrážajú s liekmi a ich látkami, a tým ich robia neúčinnými.




Kola a lieky obsahujúce železo


Lieky proti málokrvnosti nebudú účinkovať, keď ich budete piť spolu s kávou, kolou alebo čajom. Tanín obsiahnutý v týchto nápojoch viaže na seba ióny železa v žalúdku. Namiesto toho, aby prešli cez črevnú stenu do krvného obehu, bude železo týmto spôsobom vyradené. Tehotné ženy, ktoré užívajú nejaké lieky s obsahom železa, by nemali piť nič, čo obsahuje kofeín minimálne 2 hodiny pred a po užití liekov.




Kapusta a antidepresíva


Ak jete kyslú kapustu a užívate antidepresíva s látkou tranylcypromín, riskujete zvýšenie krvného tlaku.
korela
02.06.10,12:14
Pre nick 2009, ale aj pre ostatných píšucích do tejto témy, ale aj pre jej čitateľov.
Nechcem zbytočne citovať celý príspevok. Ale rada by som navrhla a poprosila prispievateľov, aby ak to bude možné, aby uvádzali údaje o autorovi ak sú odpísané z knihy, alebo link ak sú z internetu. Bude to hodnovernejšie.
Túto tému si veľmi vážim, lekár pri predpisovaní liekov málokrát poučí pacienta o týchto nevhodných kombináciách liekov a potravín, veda sa posúva každým dňom ďalej, informácií pribúda.
Ja osobne vždy citujem zdroj údajov, naposledy príspevok tohto druhu 23.5.10 pri http://www.akv.sk/index.php?option=c...sk=view&id=660 (http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=660)

Grapefruit a vaše lieky,

a nakoľko nie som grapová, a kúpila si v tom čase 2 ks, tak som spätne vydedukovala prečo mi tak náhle klesol tlak na 56. Po dvoch mesiacoch som sa dostala na túto stránku a je možné že sa mi to stalo práve vďaka grapu. Iné vysvetlenie nemám.
Takže rešpektujem údaje od "2009" a ďakujem za ne. Už len si len zvoliť svoj systém ako si tie údaje zapamätať, alebo vytlačiť a priložiť do lekárničky. Dúfam, že nám lieky nebudú napriek tomu vekom iba pribúdať. :)
Ďakujem.
2009
02.06.10,12:30
Pre nick 2009.....

Ja sa ospravedlňujem. Toto už viem a mám dávno. Kedysi som mala zdravotné problémy tak som toto zbierala a aj mnohé veci odskúšala. Zdroj Ti už ťažko poviem /napíšem/. Ani osobné skúsenosti tu nejako moc nepropagujem. Každý reaguje trošku inak. Ale polepším sa a do odborných tém budem pridávať aj zdroj. Evika :rolleyes:
2009
02.06.10,12:39
Inak ja som grapová a ľúbim červený grap. Mávam obdobia keď ho jem denne. Vlastná skúsenosť je že Ťa nielen osvieži ale poriadne Ti prečistí organizmus /hlavne črevá tam pôsobí ako metlička/ Ak musím brať lieky alebo hocijakú chémiu prestávam grap jesť. Prišla som na to prirodzene a po rokoch. Odporučiť grap ako všeliek by som si netrúfla. Čo ak má dotyčný alergiu na citrusy alebo kyselinu. Nie som odborník
korela
02.06.10,15:57
V tomto sa naozaj nemusíš ospravdlňovať, a bolo to adresované síce aj tebe ale aj ostatným, nakoľko sa jedná o oblasť zdravia.
Bola som priamym svedkom akútnej alergie na pomarančový džem, zvládlo sa to bez lekárskej pomoci, šokantná situácia, pomaranče a grapy sú vynechané zo stravy, ale mandarinky môže. Riadi sa sebou. "Stiahnutie" alergickej kožnej masívnej reakcie sa zvládlo pomocou psychiky a metódy našich starých mám. Asi do piatich hodín. Pritom neišlo o kombináciu s liekmi.
Poznám pani, ktorá zvládla vďaka joge pichnutie včelou do jazyka, alebo hrdla. Bývala tesne pri nemocnici zhodou okolností. Sanitka bola privolaná, ale akciu si riadila sama.
Táto téma je výborná.
korela
04.06.10,22:20
Ecinazuz
05.06.10,10:30
citáty:
Lepší dát 10-20 % příjmu do zdraví a prevence teď než veškerý invalidní důchod později.

Mnozí lidé začínají šetřit zdraví, až když žádné nemají.
Nikolaj M.Amosov

Prevence je medicína 21.století.
Lidi si neuvědomují že je lepší investovat něco málo do zdraví než po čtyřicítce nemocní dávat celou výplatu aby vás udrželi na živu.
deweron
08.06.10,18:22
Zdrava zivotosprava je zaklad. Clovek sa citi uplne energicky. A ja si uz ani nepamatam poobedny utlm v praci :)
buchač
08.06.10,18:43
Zdrava zivotosprava je zaklad. Clovek sa citi uplne energicky. A ja si uz ani nepamatam poobedny utlm v praci :)

...hm , ani ja ...

1.už nepracujem ...
2.energický som bol , som a budem aj tak stále ...
3.poobede som si vždycky zdriemol , aj v práci ...hop ....v zamestnaní ...:---:D
4.a nezáleží náhodou aj od nejakých iných okolností ????
HankaS
09.06.10,11:52
Sú to všetko fajn rady.
miramax1
11.06.10,05:31
miramax1
11.06.10,05:34
Džús z čerešní prospieva preťaženým svalom

Čerešňový džús prospieva svalom. Rýchlejšie totiž odbúrava únavu svalu a udržuje jeho silu. Tvrdí to výskum uverejnený vo vedeckom časopise British Journal of Sports Medicine.
ubka
13.06.10,14:23
Pri zakladaní témy som mala na mysli odovzdávanie skúseností práve v aktuálnom čase, aby sme niečo nepremeškali -akési pripomenutie.
Je tu čas pripraviť si medicínu , ktorá prečisťuje žalúdok, pečeň, krv, odstraňuje slabosť v žalúdku a hnilobmé procesy v črevách, riedi krv.
ORECHOVICA
zelené orechy treba nazberať pred Jánom, 24.6.
20 ks orechov pokrájať na štvrťky a zaliať do skla 1 litrom 40% vodky, dobre uzavrieť a dať na slnko po dobu 10-14 dní , kým celý obsah nestmavne.
Potom prefiltrovať a uložiť do fľaše.
Užíva sa 1 k.l. ráno.
Ak chceme urobiť likér orechový, potom pridáme do orechov pred zaliatím vodkou 2-3 hrebíčky, škoricu, vanilku a kôru z pol pomaranča. Postupujeme rovnako, ponecháme kým nám obsah stmavne na slnku a potom prefiltrujeme.
K prefiltrovanému obsahu pridáme vychladnutý sirup, ktorý urobíme zo štvrť litra vody a pol kila cukru-prevarením.

Na zdravie!:)
Stina
15.06.10,07:13
Kustovnica čínska, GOJI = plody dlhovekosti.

Z nutričného hľadiska je Kustovnica tým najhodnotnejším ovocím na Zemi!

Obsahuje 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých osem esenciálnych aminokyselín (napr. tryptofan či isoleucin), 21 stopových prvkov (napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor), je najbohatším zdrojom karotenoidov zo všetkých známych rastlín na Zemi (čo naznačuje už ich jasná červená farba).

Čo sa týka beta-karoténu, je výdatnejšia než mrkva. Ďalej obsahuje vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Nemožno nespomenúť protizápalový činiteľ betasisterol a unikátnu skupinu lycium polysacharidov, ktoré neutralizujú voľné radikály čím spomaľujú proces starnutia; posilňujú imunitný systém a stimulujú mozog (hypofýzu) k vylučovaniu regeneračného rastového hormónu. Bolo tiež dokázané, že betaín lieči rôzne chronické choroby pečene a priaznivo pôsobí na regeneráciu pečeňových buniek. Podporuje rast, znižuje hladinu cukru v krvi a hladinu krvných lipidov. Pečeň využíva betaín k tomu, aby vyrábala cholín, ktorý upokojuje, zlepšuje pamäť. Dlhoročný odborný lekársky konzultant časopisov „Journal of Longevity Researt a Musical and Fitness" a vedecký pracovník Dr. B. Delmontaque tvrdí: „Viac ako 15 % bielkovín, 21 stopových minerálov a 18 aminokyselín robí z plodov Kustovnice jedinečnú živinami nabitú „superpotravinu" presahujúcou všetky doteraz známe kritériá. To, čo na mňa robí najväčší dojem je množstvo celosvetových klinických výskumov, ktoré za Kustovnicou stoja. Je dokázané, že lycium polysacharidy obsiahnuté v Kustovnici majú naozaj pozoruhodné antioxidačné a imunitu podporujúce vlastnosti."
Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny má kustovnica vyrovnanú povahu, sladkú chuť a tropizmus k dráhe obličiek a pečene. Dopĺňa jin obličiek a pečene a zvlhčuje pľúca, preto sa používa pri slabosti bedier a kolien, závratoch, bolestiach hlavy, rozmazanom či slabom videní, pri kašli z prázdnoty pľúc, predčasnom výrone semena. Plody by sa nemali užívať pri napadnutí vonkajšou škodlivinou, pri plnosti tepla vonkajšieho pôvodu a hnačke z prázdnoty sleziny.
Unikát Kustovnice:
- najzdravšia známa rastlina na zemi
- má najväčší obsah vitamínov, aminokyselín a stopových prvkov zo všetkých rastlín na zemi
- konzumácia Kustovnice posilňuje imunitný systém, spomaľuje proces starnutia
- obsahuje Germánium (protirakovinový prvok), ktorý sa nenachádza v žiadnej inej rastline
- obsahuje 6 hlavných tukových kyselín (požadovaných pre produkciu hormónov a hladkú funkciu mozgu a nervovej sústavy)
- obsahuje viac antioxidantov ako každý iný známy výživový zdroj
- obsahuje 500 krát viac vitamínu C než pomaranč
- obsahuje linolovú kyselinu, ktorá významne znižuje tuk -obsahuje 15 krát viac nutričného železa ako špenát -obsahuje viac bielkoviny než pšenica
Prečo práve Kustovnicu?
- spomaľuje starnutie (predlžuje život)
- zlepšuje imunitu
- zvyšuje energiu
- chráni pred rakovinou (zabraňuje rastu tumorov)
- znižuje nežiadúce účinky chemoterapie a rádioterapie
- chráni DNA
- znižuje krvný tlak
- vyrovnáva hladinu cholesterolu a cukru v krvi
- podporuje fungovanie obličiek a pečene
- zvyšuje potenciu a sexuálnu činnosť, u žien zvyšuje plodnosť
- podporuje chudnutie a zlepšuje trávenie
- posilňuje zrak
- zlepšuje spánok
- posilňuje srdce, ozdravuje krv
- zlepšuje pamäť
- spevňuje svaly a kosti
- pôsobí protizápalovo a proti artritíde

Recepty:
Čerstvá a sušená kustovnica
Čerstvú aj sušenú kustovnicu je možné jesť aj samotnú, rovnako ako v kombinácii s orechami a iným sušeným ovocím vo forme griliášu.

Dochucovanie čajov
Kustovnica sa pridáva tiež do čajov. Plody sa nechajú vylúhovať cca 15 minút. Aj takto použité plody je možné potom konzumovať.

Osviežujúci odvar
Klasický spôsob prípravy je variť asi jednu lyžicu kustovnice (cca 9-10 g) v ¼ litra vody 5-10 minút a vývar aj s bobuľami vypiť a zjesť.

Liehový výluh nesmrteľnosti
80 g plodov sa vloží do 1 litra 40% liehu a nechá sa 2 mesiace lúhovať. Po tejto dobe sa môže pridať trochu medu a užívať 3 lyžice aj s plodmi 2 x denne nalačno.

Ďalšie recepty
Pre svoju jemnú chuť a účinky je kustovnica častou súčasťou kulinárskych receptov čínskej kuchyne, pridáva sa tiež do zeleninových vývarov a polievok. Často sa tiež používa ryžová kaša s kustovnicou, táto kaša posilňuje pečeň.
Zdenka 0705
15.06.10,09:10
kustovnica - goji je veľmu chutná... ja som si dávala do čajíku, pekne nabobtnala a chuťovo je lahodná
wegamizi
17.06.10,17:45
Protichrípkový čaj EXTRA
Keď cítime, že na nás „lezie“ chrípka, uvarme si zázračný protichrípkový čaj. Budeme potrebovať: 2 čajové lyžičky bazového kvetu a šípok, 1 čajovú lyžičku medovky, 1 čajovú lyžičku materinej dúšky. Zalejeme pollitrom vriacej vody, zakryjeme a necháme 15 minút vylúhovať. Pred pitím pridáme do čaju čerstvo vytlačenú pomarančovú šťavu.

CESNAK na hrdlo a hlasivky
Ak vás bolí hrdlo a trápia vás hlasivky, uvarte si 1 liter vody a v ňom povarte 4 strúčiky cesnaku, 1 čajovú lyžičku rasce a 3 čajové lyžičky bazy. Nad týmto odvarom inhalujte viackrát za deň po 15 minút. Vdychujte nosom aj ústami.

BOLESŤ uší
Čerstvú cibuľu nasekáme najemno a zabalíme ju do gázy alebo do ľanového vrecka. Prikladáme na ucho dvakrát denne a vždy aspoň na 1 hodinu.

OCTOVÉ PAPUČE proti horúčke
Proti horúčke dobre poslúžia ponožky namočené do roztoku octu a vody (pomer 1 : 1). Namočené ponožky si natiahnite na nohy a nechajte pôsobiť asi hodinu a pol. Na ne si môžete natiahnuť väčšie suché ponožky alebo si nohy obaľte do suchej osušky. Účinok môžete umocniť aj tak, že si nakrájate citrón na kolieska a priložíte si ich na dlane a chodidlá. Teplo ta sa zníži.

Trik na herpes
Keď cítite, že sa vám na ústach vyhadzuje herpes, potrite si ho sódou bikarbónou.

MED proti reume
V pollitri vlažnej vody rozpustíme 2 polievkové lyžice medu. Do tohto roztoku namočíme ľanové plátno, trochu ho vyžmýkame a priložíme počas noci na boľavé miesto. Ráno opláchneme vodou.

BOĽAVÉ hrdlo
Na mokrú šatku rozotrieme hrubú vrstvu tvarohu (môžeme pridať aj trochu octu) a potom tvarohovou stranou priložíme k hrdlu. Nakoniec krk obalíme suchým vlneným šálom a necháme pôsobiť niekoľko hodín - najlepšie cez noc.

ZEMIAK na hlavu
Rozbolela vás hlava a nemáte doma žiaden vhodný liek? Nakrájajte si na plátky zemiak a priložte si ich na čelo. Po pár minútach sa bolesť zmierni alebo ustúpi. Navyše, vaša pleť bude pružnej šia.

PRIEDUŠKOVÝ SIRUP z ihličia
Na zimné obdobie, keď mnohých zvyknú trápiť problémy s prieduškami, sa nám vyplatí pripraviť si sirup zo smrekového ihličia. Príprava: Budeme potrebovať 1 kg kryštálového cukru a mladé výhonky na konci smrekových konárikov (podľa potreby).
Postup: Ihličie prepláchneme v čistej vode. Do sklenej nádoby (objem asi 4 litre) vkladáme striedavo vždy za jednu hrsť cukru a potom za hrsť ihličia. Takto postupujeme až po vrch nádoby a nakoniec nádobu pevne uzavrieme. Necháme stáť na slnku 7 - 10 dní. Každý deň premiešame. Nakoniec sirup precedíme a vytlačíme. Naplníme do uzatváracej fľaše a skladujeme v chladničke.
Sirup je výborný pri ochorení všetkých dýchacích ciest, pri kašli i prechladnutí. Užívame 1 - 2 polievkové lyžice pred jedlom, a to buď samostatne, alebo zriedené vodou.
2009
22.06.10,07:21
Lieky v koreničkách
bettylou
26.06.10,14:47
Aj zasmiať sa je pre zdravie užitočné, dúfam, že som trafila tému, aj keď by sa to mohlo hodiť do srandičiek.
pozrite si toto video ako vyšla americká stolička, kt. vám zabezpečí vyformovanie postavy, kým sedíte - na posmech

http://www.truthaboutabs.com/hilarious-exercise-chair.html
rolf

apropo už kvitne lipa, takže horsa nasušiť čajík na zimu
2009
26.06.10,14:56
super. ale do práce radšej nieeeeeeeeee
zdenka131
26.06.10,15:28
Lipový sirup

3 hrste čerstvých lipových kvetov
1l vody
1 lyžička kyseliny citrónovej
1kg cukru
klinčeky

Lipový kvet umyjeme, prelejeme vriacou vodou a necháme lúhovať do druhého dňa.

Potom precedíme , uvedieme do varu a pridáme kyselinu citrónovú a postupne cukor. K ochuteniu použijeme niekoľko kúskov klinčekov.

Povaríme 15 minúť a horúce plníme do fliaš.
Používame pri ochorení priedušiek a pri nachladnutí.
Dobrotka
28.06.10,22:20
Klasická očistná kúra - Zelený jačmeň, alebo pšenica. Užívať aspoň 1mesiac. Kávová lyžička sa rozpustí v pohári vody. Piť nalačno.

Sladkovodné riasy Chlorela, alebo Spirullina. Podľa gramáže - 3-6 tabliet zapiť vodou ráno aj večer. 15min. pred tým a potom nejesť, aby mali čas vstrebať sa cez sliznice.
Obe možnosti poskytujú prostriedok na očistenie tela od toxických látok, rozpustenie tukov, zrýchlenie metabolizmu, upravenie psychickej rovnováhy v tele a doplnenie vitamínov a minerálov.
Hlavne spirullina sa podľa mnohých výskumov považuje aj za prostriedok na prevenciu proti onkologickým ochoreniam.

Topinambur - výťažok z neho sa volá Inulín. Výborný prostriedok hlavne pre diabetikov a ľudí, ktorí potrebujú znížiť cholesterol. Býva v prášku, tabletách, alebo sirupe. Funguje! Upraví hladinu cukru v tele.

Manuka med - jeden z najsilnejších prírodných antibiotík. Manuka-krík rastie na Novom Zélande a z kvetov sa robí med., poskytuje skvelý spôsob na liečenie aftov, infekcií, zápalu hrdla, zlatého stafylokoka......dokonca sa dá natierať na otvorené rany/používa sa v nemocniciach v USA/.

Na úporné zápchy pomáha ľanový olej, alebo drvené semienka, psýllium/indická vláknina/

Všetky tieto prírodné produkty môžem doporučiť aj na základe toho, že u mojich zákazníkov fungujú./obchod so zdravou výživou/
ubka
29.06.10,02:45
Kvitne Biela ľalia- nenechajte lístočky okvetia poopadávať, otrhajte, poukladajte do nádobky, zalejte 40% Vodkou, poslúžia pri ošetrení rezných a iných krvácajúcich rán-zastavujú krvácanie a urýchľujú hojenie.
Marikaby
29.06.10,10:49
Kustovnica čínska, GOJI = plody dlhovekosti.

Z nutričného hľadiska je Kustovnica tým najhodnotnejším ovocím na Zemi!

Obsahuje 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých osem esenciálnych aminokyselín (napr. tryptofan či isoleucin), 21 stopových prvkov (napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor), je najbohatším zdrojom karotenoidov zo všetkých známych rastlín na Zemi (čo naznačuje už ich jasná červená farba).

Čo sa týka beta-karoténu, je výdatnejšia než mrkva. Ďalej obsahuje vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Nemožno nespomenúť protizápalový činiteľ betasisterol a unikátnu skupinu lycium polysacharidov, ktoré neutralizujú voľné radikály čím spomaľujú proces starnutia; posilňujú imunitný systém a stimulujú mozog (hypofýzu) k vylučovaniu regeneračného rastového hormónu. Bolo tiež dokázané, že betaín lieči rôzne chronické choroby pečene a priaznivo pôsobí na regeneráciu pečeňových buniek. Podporuje rast, znižuje hladinu cukru v krvi a hladinu krvných lipidov. Pečeň využíva betaín k tomu, aby vyrábala cholín, ktorý upokojuje, zlepšuje pamäť. Dlhoročný odborný lekársky konzultant časopisov „Journal of Longevity Researt a Musical and Fitness" a vedecký pracovník Dr. B. Delmontaque tvrdí: „Viac ako 15 % bielkovín, 21 stopových minerálov a 18 aminokyselín robí z plodov Kustovnice jedinečnú živinami nabitú „superpotravinu" presahujúcou všetky doteraz známe kritériá. To, čo na mňa robí najväčší dojem je množstvo celosvetových klinických výskumov, ktoré za Kustovnicou stoja. Je dokázané, že lycium polysacharidy obsiahnuté v Kustovnici majú naozaj pozoruhodné antioxidačné a imunitu podporujúce vlastnosti."
Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny má kustovnica vyrovnanú povahu, sladkú chuť a tropizmus k dráhe obličiek a pečene. Dopĺňa jin obličiek a pečene a zvlhčuje pľúca, preto sa používa pri slabosti bedier a kolien, závratoch, bolestiach hlavy, rozmazanom či slabom videní, pri kašli z prázdnoty pľúc, predčasnom výrone semena. Plody by sa nemali užívať pri napadnutí vonkajšou škodlivinou, pri plnosti tepla vonkajšieho pôvodu a hnačke z prázdnoty sleziny.
Unikát Kustovnice:
- najzdravšia známa rastlina na zemi
- má najväčší obsah vitamínov, aminokyselín a stopových prvkov zo všetkých rastlín na zemi
- konzumácia Kustovnice posilňuje imunitný systém, spomaľuje proces starnutia
- obsahuje Germánium (protirakovinový prvok), ktorý sa nenachádza v žiadnej inej rastline
- obsahuje 6 hlavných tukových kyselín (požadovaných pre produkciu hormónov a hladkú funkciu mozgu a nervovej sústavy)
- obsahuje viac antioxidantov ako každý iný známy výživový zdroj
- obsahuje 500 krát viac vitamínu C než pomaranč
- obsahuje linolovú kyselinu, ktorá významne znižuje tuk -obsahuje 15 krát viac nutričného železa ako špenát -obsahuje viac bielkoviny než pšenica
Prečo práve Kustovnicu?
- spomaľuje starnutie (predlžuje život)
- zlepšuje imunitu
- zvyšuje energiu
- chráni pred rakovinou (zabraňuje rastu tumorov)
- znižuje nežiadúce účinky chemoterapie a rádioterapie
- chráni DNA
- znižuje krvný tlak
- vyrovnáva hladinu cholesterolu a cukru v krvi
- podporuje fungovanie obličiek a pečene
- zvyšuje potenciu a sexuálnu činnosť, u žien zvyšuje plodnosť
- podporuje chudnutie a zlepšuje trávenie
- posilňuje zrak
- zlepšuje spánok
- posilňuje srdce, ozdravuje krv
- zlepšuje pamäť
- spevňuje svaly a kosti
- pôsobí protizápalovo a proti artritíde

Recepty:
Čerstvá a sušená kustovnica
Čerstvú aj sušenú kustovnicu je možné jesť aj samotnú, rovnako ako v kombinácii s orechami a iným sušeným ovocím vo forme griliášu.

Dochucovanie čajov
Kustovnica sa pridáva tiež do čajov. Plody sa nechajú vylúhovať cca 15 minút. Aj takto použité plody je možné potom konzumovať.

Osviežujúci odvar
Klasický spôsob prípravy je variť asi jednu lyžicu kustovnice (cca 9-10 g) v ¼ litra vody 5-10 minút a vývar aj s bobuľami vypiť a zjesť.

Liehový výluh nesmrteľnosti
80 g plodov sa vloží do 1 litra 40% liehu a nechá sa 2 mesiace lúhovať. Po tejto dobe sa môže pridať trochu medu a užívať 3 lyžice aj s plodmi 2 x denne nalačno.

Ďalšie recepty
Pre svoju jemnú chuť a účinky je kustovnica častou súčasťou kulinárskych receptov čínskej kuchyne, pridáva sa tiež do zeleninových vývarov a polievok. Často sa tiež používa ryžová kaša s kustovnicou, táto kaša posilňuje pečeň.
KUSTOVNICA - mám ju vždy po ruke a "zobkám " ju, vždy keď mám chuť na sladké.
Teraz ju skúšam sama pestovať: rozrezala som bobuľky goji a nožíkom povyberala zrniečka a dala do kelímka od masla s navlhčenou vatou. Najskôr to vyzeralo, že nič z toho nebude (zrniečka boli stále rovnaké), ale zrazu sa vytiahli a teraz mám v kvetináčoch cca 5 cm-vysoké rastliny. Som zvedavá, či sa v budúcich rokoch dočkám aj úrody...
Stina
29.06.10,11:29
10 jedál, čo vás OKAMŽITE postavia na nohy!
Človek do seba počas života nahádže jedlo, rovnajúce sa váhe šiestich dospelých slonov. Pekné tony pokrmov majú jedinú úlohu - zásobovať nás energiou. Niektoré sú ale v dodávaní okamžitej sily absolútnou špicou. S našou desiatkou jedál nakopnete život ako cez booster. Pochutnajte si a žite naplno!

Mangold
Je tak trochu cudzincom na našom stole, ale tie účinky. Môže sa pripravovať podobne ako špenát a mimochodom aj ho trochu pripomína. Je pôvodom zo Sicílie, takže už aspoň viete, odkiaľ majú južania stále toľko energie.
Jeho energetizačné vlastnosti dostanú do otáčok. Obsahuje luteín a zeaxantín, skvelé na ostrý zrak. Vitalizuje mozog aj nervovú sústavu. Chráni sliznice organizmu, ale hlavne, aktivizuje produkciu hormónov a mentálnu sviežosť. Na skúškové obdobie ideálna strava.

Losos
Nielen chutný, ale aj výživný a upgradujúci sily. Obsahuje výnimočne veľa omega - 3 mastných kyselín. Tuky sú samy o sebe vynikajúcim zdrojom energie a tie omega – 3 osviežujú myseľ, pomáhajú znižovať cholesterol, udržiavať si psychickú pohodu a imunitu v skvelej kondícii. Budete sa cítiť ako nabité baterky po celý deň.

Datle
Dodávajú silu po fyzických aktivitách. Cukry z nich pridajú glukózu a bielkoviny doplnia stratené aminokyseliny. Navyše skvele chutia a keď už budete nabudení, obzrite sa po partnerke. Sú výborné afrodiziakum.

Granátové jablko
Vysoký obsah vitamínu C je zárukou sviežosti. Po konzumácii granátového jablka boli preukázané omnoho lepšie intelektuálne schopnosti a teraz pozor, pre mužov je pokladom, ktorý zaručuje (sexuálnu) vitalitu do staroby. Predchádza svojim zložením rakovine prostaty a navracia aj pevnú erekciu.

Obyčajná voda
Kto by to povedal, ale dehydratácia je synonymum únavy. Stačí pravidelný pitný režim a ste ako rybička. Toto prirovnanie tiež nie je iba tak, pre nič za nič. Voda osviežuje celé telo, a keďže od nej závisí ľudský metabolizmus, s jej nedostatkom sa vaša chuť do života dostáva do červených čísel.

Čierna čokoláda
Úraduje kofeín a povzbudivé látky obsiahnuté v kakau. Preto čím je čokoláda černejšia, tým bude jej efekt na vašu energiu lepší. Obsahuje aj stimulant theobromín, inak afrodiziakum, životabudič, mozgoštartér, znižovač tlaku, aktivizér k činnosti, ako len chcete...

Vláknina
Je jedno či si dáte fazuľu, šošovicu, alebo bôby. Vláknina je jedným z najúčinnejších energetických stabilizátorov v organizme. Jej trávenie prebieha relatívne dlhú dobu a automaticky dávku telu energiu počas celého dňa. Kým bežní ľudia už melú z posledného, konzumenti vlákniny sa ešte ani nezadýchali.

Chrumkavá energia
Predovšetkým kešu, mandle a lieskovce. Obsahujú magnézium a minerály hrajúce významnú úlohu pri premene cukru na čistú energiu. Nedostatok magnézia v tele dokáže spôsobovať neprestajnú únavu a to bez ohľadu na dĺžku spánku. Pár orieškov a únava je preč.

Chudé mäso
Najlepšie hydinové. Je bohatým zdrojom proteínov a obsahuje aminokyselinu tyrzín. Tá okamžite zvyšuje tvorbu dopamínu a norepinefrínu. Mozgu tým vysiela signál, aby sa lepšie sústredil. Nesmieme zabudnúť ani na obsah B12, ktorý pomáha odbúrať stres a depresiu, teda najväčších odoberačov energie.

Guarana
Kávu na povzbudenie používala minulá generácia. Dnes máme guaranu. Dovezenú z Brazílie, kde ju Indiáni uctievali ako liek na maláriu a chronickú únavu. V dnešných hektických časoch je priam pokladom v boji s nedostatkom energie. Má detoxikačné účinky, znižuje cholesterol , okamžite dodáva energiu, pôsobí proti starnutiu a zvyšuje koncentráciu. Je to absolútny energetický favorit.
Stina
29.06.10,11:50
Ako sa stravovať? Čo je zdravé a prečo? Odpovede na takéto otázky sa na nás dennodenne valia zo všetkých strán. Jedným uchom to však ide dnu a druhým von. Ľudia si to väčšinou v hlave nedržia, a ak áno, tak len všeobecné informácie. Úplne ale postačí, ak sa budete riadiť farbou. Platí – čím pestrejšia strava, tým je zdravšia.

Farba nám napovie
Na farbu ovocia, zeleniny a iných potravín sa zamerali francúzski odborníci na výživu. Čo tá, ktorá farba napovie?

Červená farba – je zdrojom vitamínu C, kyseliny listovej, či draslíka. Preto by na tanieri nemali chýbať rajčiny, jahody, či čerešne. Jahody obsahujú najviac mangánu spomedzi všetkých druhov ovocia, a práve tento stopový prvok podporuje metabolizmus, kosti a pomáha pri tvorbe krvi. Stačí si dať len desať dekagramov jahôd denne, a telu dodáte doporučenú dávku vitamínu C. Šťavnaté rajčiny zase majú vysoký obsah draslíka, tiež vitamín C a E. Čerešne okrem týchto vitamínov aj vysoký obsah vápnika.

Oranžová farba – nám naznačí, že v takejto potravine sa nachádza betakarotén – čiže provitamín A. Čím je farba oranžovejšia, tým viac je v danej potravine betakaroténu. Najviac ho je teda v mrkve. Je to zelenina, v ktorej je najviac vitamínu A zo všetkých známych prírodných potravín. Mrkva posilňuje sliznice v organizme, imunitný systém, srdce, zlepšuje zrak, a chráni proti rakovine.

Žltá farba – je hlavne farbou vitamínu C, ale tiež vitamínu E, horčíka, draslíka, vápnika a fosforu. Žltú farbu reprezentujú hlavne citróny, ktoré majú aj vysoký obsah kyseliny citrónovej a grapefruity – tie majú obsah vitamínu C dokonca vyšší ako citróny. Grepy pôsobia preventívne proti infekciám a prechladnutiu, znižujú cholesterol, prečisťujú črevá, ale aj pomáhajú pri chudnutí.

Zelená farba – je farbou draslíka a sodíka. Zelenú zastupuje hlavne uhorka, ktorá má najmenej kalórií zo všetkých druhov zeleniny. Výborne uhasí smäd, pretože má vysoký obsah vody. Uhorky majú detoxikačné účinky, zmierňujú problémy s obličkami a močovým mechúrom, posilňujú imunitný systém a dokonca pomáhajú pri úpale. A samozrejme semienka obsahujú cennú vlákninu, ktorá kvalitne prečisťuje črevá.

Modrá farba – by nemala na našom jedálničku tiež chýbať. Zastupujú ju hlavne slivky, modré hrozno, či borievky. Modré farbivo v tomto ovocí má silné antioxidačné účinky, veľké množstvo provitamínu A, ale aj vitamínu C a železa. Napríklad čučoriedky viažu tuk v črevách a usmrcujú črevné plesne, čo platí aj pre slivky a hrozno.

Biela farba - je farbou cesnaku, cibule a póru. Tieto druhy zeleniny sú pre naše telo vitamínovou bombou. Cesnak je už od nepamäti účinným prostriedkom proti starnutiu, posilňuje srdce a krvný obeh a ničí škodlivé črevné baktérie. Stačí si dať dva strúčky cesnaku denne, čo vás uchráni pred vysokým krvným tlakom. Nežiaducimi účinkami je samozrejme nepríjemný zápach z úst. Podobné účinky má samozrejme aj cibuľa či pór, ktoré majú aj vyšší obsah vlákniny ako cesnak.

Náš tanier by mal preto každý deň hrať pestrými farbami, a potraviny by sme mali neustále striedať. Ďalšie potraviny ako – mäso, mlieko, zelený čaj, či dokonca pohár vína by samozrejme tiež nemali chýbať. Platí však – všetko s mierou.
Valcake
29.06.10,22:28
http://www.zdravejedlo.sk/index.php?id=98
Aký máte na to názor? Ja som Ačko, a mala by som byť vegetariánkou, pritom mäso mám veľmi rada a joghurty priam zbožňujem.
Stina
30.06.10,03:59
Ja som "B" a zakázané mám : sliepku, kačicu, hus, šunku, kurča, bravčové, kešu, arašidy, pistácie, lieskové a píniové oriešky, ale aj mak, tekvicu, kukuricu, reďkovku, olivy a paradajky .
Takmer všetko zakázané milujem a neviem si predstaviť, že by som nejedla napr. kurča, tekvicu, kukuricu, reďkovku, olivy alebo paradajky.
Záver : asi to neplatí v našich zemepisných šírkach.
zdenka131
01.07.10,03:52
Mätový sirup
40 stoniek mäty pokrájame na menšie kúsky a zalejeme 2,5 l prevarenej vychladnutej vody. Po 24 hodinách scedíme, pridáme 2 kg kryštálového cukru, 2KL kyseliny citrónovej, a občasným premiešaním postupne cukor rozpustíme. Prelejeme do fliaš a držíme v chlade.

Používa sa na sladenie čajov pri chorobách z prechladnutia, ale aj pri zlom trávení.
miramax1
03.07.10,06:17
Skorocelová šťava - sirup
Skorocelové listy, cukor
Natrhané listy umyte, osušte a presypte cukrom. Natlačte do pohára a nechajte stáť do druhého dňa. Potom uvoľnenú šťavu riadne vymačkajte.
Možno používať ihneď, 1 lyžička 3 krát denne.
Pôsobí proti kašľu
Denisa
06.07.10,15:10
http://www.zdravejedlo.sk/index.php?id=98
Aký máte na to názor? Ja som Ačko, a mala by som byť vegetariánkou, pritom mäso mám veľmi rada a joghurty priam zbožňujem.

Niečo na tom určite je, ale tiež som pravý opak. Mám 0 a som vegetarian :rolleyes:

Je tu veľa dobrých rád, čo si dať, ale ja sa na to pozerám z opačnej strany...čo si nedať?
Jednoznačne cukor, biela múka a živočíšne tuky, to sú príčiny mnohých tzv. civilizačných chorôb. Denne sa tým ľudia napchávajú. Ten zoznam by bol poriadne dlhý, keby sme mali napísať všetko, čo nám škodí a koľko chémie sa v potrave nechádza :mee:
Denisa
07.07.10,06:33
Toto mi dnes prišlo mailom, nedalo mi to sem nepriložiť......určite to stojí za zamyslenie:


Po nakrúcaní na Širokej veži som navštívil chatára na Zbojníckej chate.
Oheň z petrolejovej lampy presvetľoval poháre s červeným vínom a prebúdzal dávne spomienky
od spoločných vynášok večernou dolinou až po jarné lyžovačky na Svišťáku.


O polnoci sa na rad dostali vážne témy.
Od kalamity a vízie nových Tatier sme prešli až k zmenám v spoločnosti.
Po jej kritike si chatár vzdychne:

"Veď už ani tie hovná nie sú, ako bývali."

Na môj udivený pohľad naštvato odpovedá: "Keď sa vonku latrína naplnila,
posypal som jej obsah biologickým prípravkom, ktorý za dva mesiace tú kopu rozložil.
Posledné roky však to isté množstvo trvá dva razy toľko!!!"

Pamätám si, ako sme spolu tieto záchody stavali. Jeden turisti používali a druhý bol zamknutý,
lebo sa jeho obsah práve rozkladal. Po naplnení sa ich úloha vymenila. Chatár pokračuje:

"Pamätáš na chlieb zo Smokoveckej pekárne? Ten vydržal mäkký len pár dní. Otvorené mlieko skyslo za deň. A dnes?"
Pomaly mi začína dochádzať, kam mieri. Potravinársky biznis so svojimi rozvinutými technológiami spracovania a konzervovania nás prepcháva podozrivými E-čkami, aby si zabezpečil čo najvyššiu trvanlivosť výrobku. A E-čka si taktiež prerazia cestu do každodenného produktu nášho ľudského tela. Pri týchto úvahách som podvedome prestal žuť večne mäkkú bábovku, ktorú som na chatu priniesol z hypermarketu Lidl, rozmýšľajúc nad tým, či vôbec nejaké vedecké labora tória vo svete systematickejšie skúmajú to, na čo prišiel chatár. Pri debate ako reaguje náš organizmus na túto pomalšie rozlokladajúcu sa zmes toxínov v našom tele už idem radšej spať! Ráno prší. Schádzam dolinou, teším sa do Smokoveckej pekárne. Kúpim si na raňajky tie tradičné rožky, ktoré sme kedysi dávno vynášali na Zbojníčku.
Na môj údiv pekáreň zrušili. Ľudia vraj radšej kupujú trvácnejšie pečivo z hypermarketov...

Možno by bolo dobré, aby si každý postavil vlastnú latrínu. Aby sa sem tam do nej pozrel a zamyslel sa nad tým, prečo tie jeho produkty už nie sú také, ako bývali...

Palo Barabáš
digehe1
10.07.10,18:28
čaute, musím sa i ja pridať pretože táto téma ma veľmi zaujala, ja som AB a všetko čo mám rada ako jedlo podľa tejto diety by som mala mať ako zakázané.........sodoma gomora Cecilko...........
durisovad
10.07.10,19:13
Co kto lubi, tym sa neotravi.
Zdenka175
11.07.10,16:48
Ja som si objavila taký problém. Ak vypijem nejaký džús alebo sýtenú vodu, tak mi tak nafúkne brucho. :eek: a pobolieva.A keď sa napijem sirupovej vody, žiaden problém. :DPrečo mi to vadí?? Čistá voda mi nechutí.:D
durisovad
11.07.10,19:56
Sirupovu vodu pijem aj ja, ale len taky sirup, ktory si sama spravim a viem, co v nom je. Kadejake sytene a ochutene vody vobec nepijem a dzusy tiez len z vlastneho odstaveneho ovocia. Nie ze by mi robili zle, ale mi proste nechutia.
zdenka131
12.07.10,06:49
Čučoriedkový čaj
Čaj z čučoriedkových listov pijeme pri hnačkových ochoreniach alebo žalúdočných ťažkostiach. Zvonku ho používame na kožné ochorenia, napr. psoriázu.

Príprava: 2 čajové lyžičky lístkov zalejeme ¼ litra vriacej vody. Necháme 10 minút vylúhovať a použijeme podľa potreby na postihnuté miesta.

Čučoriedka má mimoriadne vysoký obsah karoténov, ktoré priaznivo pôsobia na imunitný systém a chránia bunky pred baktériami a voľnými radikálmi. Čaje s čučoriedkou majú vysoký podiel vitamínu C, ako aj tanínu (trieslovina), ktorý má protizápalové účinky. Biologické látky z čučoriedok sa rýchlo dostávajú do krvného obehu a majú vitalizujúce, antistresové a omladzujúce účinky. Čučoriedkové čaje pomáhajú aj pri znižovaní hmotnosti. Proti hnačkám a črevným parazitom, revitalizuje cievne steny a regeneruje očnú sietnicu.
Valcake
13.07.10,13:01
[QUOTE=zdenka131;1450979]Čučoriedkový čaj
Čaj z čučoriedkových listov pijeme pri hnačkových ochoreniach.....

Ja mám ale opačný problém. Na to čo by ste poradili? Viem, že mi pomáhajú ľanové semiačka. 1 lyžička do jogurtu.
zdenka131
13.07.10,14:12
[QUOTE=zdenka131;1450979]Čučoriedkový čaj
Čaj z čučoriedkových listov pijeme pri hnačkových ochoreniach.....

Ja mám ale opačný problém. Na to čo by ste poradili? Viem, že mi pomáhajú ľanové semiačka. 1 lyžička do jogurtu.

Slivky- surové, varené, pečené i sušené, slivkový lekvár, Psylium- vláknina, šťava z kyslej kapusty, bazová šťava, ...
Nalačno vypiť 1 – 2 poháre vlažnej vody a zjesť jablko. Až potom sa naraňajkovať.
Večer zaliať 3 sušené slivky a 1 sušenú figu pohárom vlažnej vody. Ráno vypiť tekutinu nalačno , plody zjesť.
zdenka131
13.07.10,14:57
MÄTOVÁ MALINOVKA

Mäta patrí k bylinám s ochladzujúcim účinkom na organizmus, pritom povzbudzuje trávenie a mierni kŕče. Na nápoj je najlepšie čerstvá.

Potrebujeme: Za dve hrste mätových lístkov, 2 litre čerstvej pramenitej vody, pol dobre umytého citróna, trstinový cukor alebo med.

Mätové lístky dáme do veľkej sklenenej fľaše, zalejeme vodou, pridáme cukor alebo med podľa chuti a na plátky pokrájaný citrón. Necháme na slnku asi 24 stáť. Potom tekutinu precedíme, vytlačíme ďalšiu polku citróna a dáme do chladničky, prípadne hneď podávame c kockami ľadu.
lujza.j
13.07.10,16:08
[QUOTE=zdenka131;1450979]Čučoriedkový čaj
Čaj z čučoriedkových listov pijeme pri hnačkových ochoreniach.....

Ja mám ale opačný problém. Na to čo by ste poradili? Viem, že mi pomáhajú ľanové semiačka. 1 lyžička do jogurtu.
ja som mala tento problém od dectva, keď už bolo najhoršie tak som pila čaj lenny list, čo je pre mňa katastrofálne preháňadlo:( ale posledné roky som v tomto prípade ok, ide to každé ráno kým odíde do práce:D ja mám pocit že nerobím nič jem veľa surovej zeleniny, lebo sa stravujem bez prílohy, ja vlastne vôbec nejem ryžu, ani zemiaky. na šalát si doprajem fakt dosť olivového oleja, ktorý milujem:D a vypijem 3l tekutín.:);)
zdenka131
13.07.10,16:26
[QUOTE=Valčake;1452455]
ja som mala tento problém od dectva, keď už bolo najhoršie tak som pila čaj lenny list, čo je pre mňa katastrofálne preháňadlo:( ale posledné roky som v tomto prípade ok, ide to každé ráno kým odíde do práce:D ja mám pocit že nerobím nič jem veľa surovej zeleniny, lebo sa stravujem bez prílohy, ja vlastne vôbec nejem ryžu, ani zemiaky. na šalát si doprajem fakt dosť olivového oleja, ktorý milujem:D a vypijem 3l tekutín.:);)

Máš pravdu,čaj Senný list je preháňadlo a nemal by sa často piť. Radšej upraviť stravovanie, zvýšiť príjem tekutín, vlákniny, ovocia.
Kvaka
13.07.10,17:25
Aktuálne pre svoje zdravie môžem dnes, zajtra pozajtra urobiť len jedno. Chodiť pod vlažnú sprchu a piť každú hodinu veľký pohár vody:):):).