pivko
22.04.10,20:50
Páči sa mi novinka od Bramacu ,škridla ebenovo čierna. Bude mi stačiť izolácia Nobasil MPN 180mm medzi krokvy + 140mm pod krokvy?aby som sa v lete neuvaril?
220870
22.04.10,20:08
Bude stačiť.Tteplo stúpa hore.V škridlách sa celkom dobre orientujem .Ak môžem radiť.Čierna po čase zošedne ,škodí jej UV žiarenie.Na UV je najodolnejšia hnedá a tmavo červená.Takže ak chcete aby si vaša strecha čo najdlhšie udržala peknú farbu tak len hnedá a tmavočervená odoláva UV.Ideálne "sypaná"protector.
pivko
23.04.10,04:39
Bude stačiť.Tteplo stúpa hore.V škridlách sa celkom dobre orientujem .Ak môžem radiť.Čierna po čase zošedne ,škodí jej UV žiarenie.Na UV je najodolnejšia hnedá a tmavo červená.Takže ak chcete aby si vaša strecha čo najdlhšie udržala peknú farbu tak len hnedá a tmavočervená odoláva UV.Ideálne "sypaná"protector.
Ja som bol rozhodnuty pre tmavohnedu , ale pri tej novinke sľubuju farebnú stálosť. Škridlu s posypom nemožem použiť nakoľko staviam v južnej časti KE a v KE fúka 90% dní v roku severný vietor.Všetky posypané strechy v okolí sú po 3 rokoch strašne špinavé .
220870
23.04.10,04:45
Nemusí byť sypaná.Tam je naviac len piesok ,ide o farbivo.A to je rovnaké či je to sypané alebo nie.