tiki
23.04.10,10:39
Chcem sa spýtať aký postup by ste zvolili na obmurovanie plastových okien zvnútra (z interiérovej strany)?

Ide o výmenu starých drevených okien za plastové.

Ako to obmurovať? Použiť na špalety sadrokartón, polystyrén alebo murovať to celé maltou?

S čím máte skúsenosti a čo z toho by ste odporučili alebo naopak zamietli a prečo
Janyke
23.04.10,10:05
Ja by som použil klasické špalety. Pokiaľ je to murovaná stena (čiže nie sadrokartón) tak jednoznačne toto. Robí to tak skoro každá firma ktorá montuje plastové okná a následne dokončuje výspravky. Na špalety kúpiš polystyrén aký budeš potrebovať, sieťku omietku a stierku a máš to hotové. Priemerne šikovný človek to musí zvládnuť. Ja som pozoroval majstrov ako to robili a sám som urobil jedno okno (kým oni stihli 3) :) Výhoda či nevýhoda...Všetko je relatívne. Samozrejme hrubá malta by bola asi najpevnejšia ale zas špalety ti do určitej miery zateplia ostenie okolo okna.
220870
23.04.10,17:11
Polystyrén je mäký,ľahko poškoditeľný na vnútornu stranu špalety nie moc vhodný.
Po výmene okien tam zostáva 7-7,5 cm domurovať bočné a vrchné špalety.Ja to v takýchto prípadoch riešim domurovaním Ytong tvárnicami ,alebo omietnutím.