patys
24.04.10,09:13
Zdravím vas poradaci.chcem sa opýtať podla čoho sa určuje cena zamerania pozemku.Pozemok je dobre pristupný vedla cesty má 104 štvorcových metrov.Susedovi zameriavali pozemok tak som chcel aby aj mne vykolíkovali môj,kedže je to susediaci pozemok tak mi povedali že šírka môjho je 2 metre a môžem si ho sám označiť tak že si odmerám 2 metre od susedových kolíkov a natlčiem svoje,kedže tie od ktorých mám merať su zamerané presne.Ešte som chcel vypracovať k tomu geometrický plán.So všetkým aj s výpísaním objednávky som ho zdržal 20 minut.cena? 300euro.
220870
24.04.10,07:16
Keď idem kupovať chlieb tak sa najskôr pozriem koľko stojí,až potom kúpim.
patys
24.04.10,07:23
To mi je jasné.Lenže ked si už v obchode a další obchod je v druhom meste a vidíš že aj sused kupuje tento chlieb tak sa ti nechce ísť kôli chlebu čakať radu na pokladnu do dalsieho obchodu.Ked už si to chcel takto.inač dakujem ti za vystižnu odpoved.
220870
24.04.10,09:47
Nemyslel som to zle.Geometri,(asi ,štátna inštitúcia)majú svoj oficiálny cenník,ktorý zrejme zamestnancom nedovoľuje meniť a prispôsobovať cenu podmienkam.Cena takto býva stanovená paušálne za jednotku výkonu.Nemôžete od štátu chcieť niečo zadarmo alebo z polovičnú cenu.Štát je tu na to aby zdieral , pokutoval a okrádal platcov daní ,nie na to aby slúžil tým čo ho budujú.
geodet123
24.04.10,09:47
Ako rozumné východisko pre ohodnotenie geodetických prác môže celkom dobre poslúžiť "CENNÍK GEODETICKÝCH A KARTOGRAFICKÝCH PRÁC" vydaný komorou geodetov a kartografov v r. 2003 (aj keď komora za to dostala pokutu 50.000 Sk od protimonopolného úradu, stále sa používa a pre zorientovanie stačí). Vytýčenie 100m2 je ohodnotené na 3500-7000 Sk (upozorňujem, že tie ceny sú 7 rokov staré). Tebou uvedenú cenu osobne považujem za normálnu.
geodet123
24.04.10,09:48
Nemyslel som to zle.Geometri,(asi ,štátna inštitúcia)majú svoj oficiálny cenník,ktorý zrejme zamestnancom nedovoľuje meniť a prispôsobovať cenu podmienkam.Cena takto býva stanovená paušálne za jednotku výkonu.Nemôžete od štátu chcieť niečo zadarmo alebo z polovičnú cenu.Štát je tu na to aby zdieral , pokutoval a okrádal platcov daní ,nie na to aby slúžil tým čo ho budujú.

geodeti sú súkromníci...
alltracboy
24.04.10,10:03
podla mna predrazene. ja som mal ponuku na zameranie a geometrak zloziteho pozemku za cca 100-150eur. jedine ze by ta jeho ponuka zahrnovala aj vklad do katastra a papierovacky okolo toho. daj si dopyt na 123dopyt.sk a kedze su to sukromnici, budes mozno prekvapeny. pokial to uz mal len zaplatit tak si to mal zistovat skor.
ciners
24.04.10,10:54
ked uz pojdete na dopyt123.sk, tak si zadajze len,co chceze, nie do akej sumy. Ludia tam denne dopytuju veci typu dreveny altanok s drevom aj robotou do 100eur a potom sa im bud neozve nikto,alebo len totalny suflikant.
ciners
24.04.10,10:57
So všetkým aj s výpísaním objednávky som ho zdržal 20 minut.cena? 300euro.

Neuraz sa, ale zmyslas ako typicky slovensky sedliak. 20minut si zahrnul a zbytok ako cesta k tebe, benzin, vypracovanie samotneho geometrickeho planu, nakaldy na vytlacenie, a kopu inych veci si nechal kde????? Ci je to vela a ci malo, to je druha vec,ale s tymi 20 minutami si treskol totalnu sprostost.
patys
24.04.10,19:00
Ok.Nie je za čo sa urážať.Nikdy som takéto služby nepotreboval takže neviem čo obnáša zameranie pozemku a vypracovanie geom.plánu.pre to som sa spýtal tu na tomto fóre.ale aj v tomto obore asi platí sto ludí -sto názorov.Takže beriem že cena je primeraná a nenechal som sa obtiahnuť.
Rozhodoval som sa rýchlo,kedže som videl že geodet pobehuje u suseda s trojnožkou,bolo jednoduchšie ho stiahnuť aj ku mne.Dik za odpovede.
ciners
24.04.10,19:49
Podla mna je tych 300eur vela, len som Ti chcel povedat, ze to nie je len za tych 20 minut.
certisko
06.05.10,05:53
Tochu neskôr, keďže ako geodet som dosť vyťažený : o).. Je veľmi ťažké dať zodpovednú odpoveď na položenú otázku, lebo cena geometrického plánu (GP) závisí od mnohých faktorov. Spomeniem len zopár:

1. časová náročnosť a tým pádom aj cena závisí od toho, o aký druh GP ide, teda napr či sa GP robí na parcelu registra "E", teda či ide o GP na obnovu právneho stavu, alebo sa robí na parcelu registra "C".

2. cena závisí od kvality mapových podkladov, teda v ako stave je operát katastra v danom katastrálnom území.

3. cena môže závisieť aj od toho, či v blízkosti boli spracované GP od iných geodetov na iné parcely a hlavne, či sú spracované dobre. Ak sa dá s novým GP nadviazať na prácu kolegu geodeta, šetrí to čas a tým aj znižuje cenu. Je tu však riziko, že nový GP nadviaže na historický zle vypracovaný starší GP a potom je zlý aj novo spracovaný GP. Čo sa tohto bodu týka, je tiež dôležité, koľko je v okolí spracovaných GP, mali sme prípady, že sme pri analýze museli okopírovať aj 60 strán iných GP a celkový čas strávený na Správe katastra bol 2 - 3 hodiny, ďalšia analýza týchto podkladov ďalšie 2 hodiny.. nehovoriac o tom, že už zanalyzované údaje treba skúmať, niekedy konzultovať s kolegami, pretože rozhodnúť o tom, kadiaľ povedia právna hranica je niekedy problém (keďže oplotenie pozemku je len málo kedy identické s právnou hranicou pozemk, t. j. zväčša je plot postavený zle, aspoň pri starších pozemkoch).

4. Velký vplyv na cenu má samozrejme aj požadovaný termín na odovzdanie GP klientovi. Čím skôr má byť odovzdaný, tým je to drahšie - expresnosť je vždy drahšia ako štandardná dodacia lehota.

5. Správny poplatok za GP je 26,50 Eur.

6. Meracie prístroje stoja rádovo státisíce ...

a tak ďalej a tak ďalej.. takže - cena mohla byť opodstatnená.. ale nemusela : o)))
chandler
06.05.10,13:30
Ok.Nie je za čo sa urážať.Nikdy som takéto služby nepotreboval takže neviem čo obnáša zameranie pozemku a vypracovanie geom.plánu.pre to som sa spýtal tu na tomto fóre.ale aj v tomto obore asi platí sto ludí -sto názorov.Takže beriem že cena je primeraná a nenechal som sa obtiahnuť.
Rozhodoval som sa rýchlo,kedže som videl že geodet pobehuje u suseda s trojnožkou,bolo jednoduchšie ho stiahnuť aj ku mne.Dik za odpovede.


jakoze sused ma geodeta tak musim mat aj ja :) ak tomu spravne rozumiem :)

keby si zhanal a dohadoval cenu a potom ho cakal a nemohol by prist, presunuli by ste to atd. a stalo by ta to 200e, tak by si bol spokojnesi? takto ti to zabralo 20minut a expesne si mal vsetko vybavene :) to za tu stovku co si mozno zaplatil navyse stoji, nie?
vratnik
06.05.10,14:15
Geodet je aj zodpovedny za GP. Pozemky sa v starych mapach navzajom krizia, pozemky uz nestoja 2 Kcs, ale radovo viac a ludia sa uz aj sudia kvoli par metrom.
kubko19
10.05.10,19:49
Ok.Nie je za čo sa urážať.Nikdy som takéto služby nepotreboval takže neviem čo obnáša zameranie pozemku a vypracovanie geom.plánu.pre to som sa spýtal tu na tomto fóre.ale aj v tomto obore asi platí sto ludí -sto názorov.Takže beriem že cena je primeraná a nenechal som sa obtiahnuť.
Rozhodoval som sa rýchlo,kedže som videl že geodet pobehuje u suseda s trojnožkou,bolo jednoduchšie ho stiahnuť aj ku mne.Dik za odpovede.


no ale pokial som dobre pochopil, geodet ti "poradil" aby si si to vykolikoval sam :( no super, takeho geodeta treba nakopat a nie mu nieco platit. Sam som geodet a nieco take by som nespravil.