magda26
25.04.10,18:22
Dobry den

V blizkej buducnosti by sme chceli prerabat kupelnu a wc, v sucasnost i su to dve miestnosti a my by sme to chceli prerobit na jednu velku miestnost. Chcem sa opytat ohladne vedenia odpadov a vody, ci s tym nemoze byt problem a ci sa to bude dat.
Dakujem
fonzerelli
25.04.10,19:52
Ide o kupelnu v panelakovom byte? Ak ano, tak z vlastnej skusenosti vam mozem poradit. Tiez sme spajali WC s kupelnou. Teraz je z toho jedna velka prakticka kupelna.Sme s nou spokojni.
Co sa tyka odpadu, tak bolo treba riesit odpad, ale nebol to problem pre majstra :)
220870
25.04.10,20:35
Problém s tým môže byť najmä s odpadmi..Tipov a druhov bytových jadier je x.
ubka
25.04.10,20:45
Neprepadala by som pesimizmu, všetko je možné, iba sú veci, ktoré sa dajú urobiť nákladnejšie a obtiažnejšie.Doporučujem Vám, zavolať odborníka, ktorému dôverujete, príp. ktorý vám to bude robiť. Ale riešenie je vždy.

Tiež sme prerábali a malý problém bol s výškou odpadu WC-sprcha, vyriešilo sa to zvýšením sprchového kúta o 3 cm. Ak však o tom budete skôr uvažovať, ako rozbúrate prispôsobíte riešenie danej situácii.
magda26
26.04.10,08:00
Dobry den

Ide o rodinny poschodovy dom.
Chobot
26.04.10,09:40
Dobry den

V blizkej buducnosti by sme chceli prerabat kupelnu a wc, v sucasnost i su to dve miestnosti a my by sme to chceli prerobit na jednu velku miestnost. Chcem sa opytat ohladne vedenia odpadov a vody, ci s tym nemoze byt problem a ci sa to bude dat.
Dakujem


Dobry den

Ide o rodinny poschodovy dom.

Ťažko ti niekto povie, či s tým bude problém, alebo či sa to dá, keď nepozná súčasnú dispozíciu rozvodov vody a kanalizácie a návrh projektu.

Teoreticky je možné všetko. My sme v panelákovom jadre tiež spojili WC a kúpeľňu do jednej miestnosti.
220870
26.04.10,17:52
Dobry den

Ide o rodinny poschodovy dom.
U RD je to riešitelný problém.
apo
17.05.10,22:10
Prosím o radu.

Hrubá stavba RD je dokončená. Podkrovie je na drevených hradách.
Riešime kúpeľňu v podkroví. Podlaha v kúpeľni je/bude v zložení:
Laty, lisovaný podlahový nobasil, 18 mm OSB doska, tekutá lepenka. A čo ďalej.

Bol som upozornený, že na OSB doske mi nevydrží keramická dlažba z dôvodu rôznej tepelnej rozťažnosti.

- Ako to robia v drevodomoch?

- Máme sa rozhodnúť pre iný materiál?

- Módne je drevo ale je drahé.

- Trendy sú liate podlahy, pričom sa hmota môže zmiešať s drveným kameňom. Aj linoleá sú vraj OK.

Čo mi prosím poradíte?

Ďakujem.

apo
220870
18.05.10,04:35
Na osb doske fakt dlažba nevydrží.Najlepšie je zaliať ju poterovým betónom ,je schopný pohltiť aj nejaké tlaky.Ale ,dá sa napríklad na tu OSB dosku primontovať podlahový Sadrokarton a na ten už môže ísť dlažba.Všetko závisí od toho, koľko miesta máte vynechané na skladbu podlahy (čistá svetlosť).
apo
18.05.10,05:58
Ďakujem za radu. Nad podlahovým sádrokartónom som uvažoval aj ja ako alternatívou, ale mal som obavy z jeho krehrosti ak má podobné vlastnosti ako priečkový.

Aké poradie by mali mať položené vrstvy. Betónový poter predpokladám s kari rohožou by sa dal na OSB dosku a potom tekutá lepenka, alebo v opačnom poradí?

Ďakujem.

apo
Lenka1979
18.05.10,06:45
Poradíte mi niekto, kde by som mohla vidieť pekné návrhy kúpeľní?
Ď.:)
Timka1
18.05.10,06:46
Poradíte mi niekto, kde by som mohla vidieť pekné návrhy kúpeľní?
Ď.:)

ahoj Lenuš, kuk, možno niečo vyberieš

http://www.rasub.sk/obklady-a-dlazby-keramicke/kupelnove-kolekcie-obkladov.html?gclid=CP7jh4uL26ECFVgA4wodjBYrJg
Lenka1979
18.05.10,06:48
ahoj Lenuš, kuk, možno niečo vyberieš

http://www.rasub.sk/obklady-a-dlazby-keramicke/kupelnove-kolekcie-obkladov.html?gclid=CP7jh4uL26ECFVgA4wodjBYrJg


Vďaka moja, máš s nimi vlastnú skúsenosť?
Timka1
18.05.10,06:51
Vďaka moja, máš s nimi vlastnú skúsenosť?

nie nemám, len sa mi páčia niektoré nápady, možno aj tebe sa niečo zapáči ;)
Mária27
18.05.10,07:53
Poradíte mi niekto, kde by som mohla vidieť pekné návrhy kúpeľní?
Ď.:)
Hlavne si daj urobiť vodu odpudivý povrch, aby si to nemusela často drhnúť. Je to k nezaplateniu.
TomasHC
18.05.10,07:54
Lenka1979
18.05.10,08:02
Hlavne si daj urobiť vodu odpudivý povrch, aby si to nemusela často drhnúť. Je to k nezaplateniu.

Mária, ďakujem..ale priznám sa,že tomu vôbec nerozumiem..ako si to myslela?
220870
18.05.10,09:37
Fólia parotesná ,karisieť poter ,tekutá lepenka,špárovacia hmota vodotesná.
Laco-monter
18.05.10,09:44
Ďakujem za radu. Nad podlahovým sádrokartónom som uvažoval aj ja ako alternatívou, ale mal som obavy z jeho krehrosti ak má podobné vlastnosti ako priečkový.

Aké poradie by mali mať položené vrstvy. Betónový poter predpokladám s kari rohožou by sa dal na OSB dosku a potom tekutá lepenka, alebo v opačnom poradí?

Ďakujem.

apo

Kari rohož ??? :eek:

Bude stačiť aj "pletivo" z ktorého sa robia klietky pre zajace.:)

Ja som dával na poter , /vtlačil som do poteru/ sklotextilnu mriežku a na to som prilepil dlažbu .

A drží DOBRE.:D
220870
18.05.10,09:53
Poradíte mi niekto, kde by som mohla vidieť pekné návrhy kúpeľní?
Ď.:)
http://www.toscana.sk/catalogue.php?id=62&openmenu=62
Lenka1979
18.05.10,10:32
Mária27
18.05.10,10:43
Mária, ďakujem..ale priznám sa,že tomu vôbec nerozumiem..ako si to myslela?
Je to špeciálna povrchová glazúra, rôzne značky, povrchová úprava odpudzuje vodu, redukuje usadzovanie vodného kameňa,... Ja tie názvy pozabúdam (napr. nejaká Jika perla). V kúpeľnových štúdiach ti to vysvetlia.