vitekr
25.04.10,19:00
Ahojte poradaci,
potrebujem poradit, co pripravit na domacu oslavu (cca 12 ludi)
kedze nebudeme doma a prideme sa len napapat, radi by sme pripravili neake dobre predjedlo (to by uz ale mohlo byt pripravene dopredu, cize asi nieco studene a pocas papania predjedla a polievky by sa nieco dobre upieklo\uvarilo. Nechcem to pripravit dopredu, nech sa to nemusi zohrievat a nech je to cerstve, preto by asi nebolo odveci nieco hodit uz len do truby....

poprosim Vas o radu a aj recept na vyborne predjedlo a este lepsie hlavne jedlo (asi urcite masove....)

dakujem za kazdy recept a napad.
katarina.j
25.04.10,19:31
No priznam sa pri nazve temy som nepochopila vôbec o čo ide, nepoznala som vyraz "oslacu"-neviem či som staromodna a nepoznam nejake slangy dnesnej mladeze či čo....az po prečítaní prispevku sa dozvedam čo chces. Tak pre buducnost POZOR pri zadavani nazvu k teme-už názov ma byt vystizny....neber to v zlom a prosim opraviť názov temy.
alla66
25.04.10,19:32
Ahojte poradaci,
potrebujem poradit, co pripravit na domacu oslavu (cca 12 ludi)
kedze nebudeme doma a prideme sa len napapat, radi by sme pripravili neake dobre predjedlo (to by uz ale mohlo byt pripravene dopredu, cize asi nieco studene a pocas papania predjedla a polievky by sa nieco dobre upieklo\uvarilo. Nechcem to pripravit dopredu, nech sa to nemusi zohrievat a nech je to cerstve, preto by asi nebolo odveci nieco hodit uz len do truby....

poprosim Vas o radu a aj recept na vyborne predjedlo a este lepsie hlavne jedlo (asi urcite masove....)

dakujem za kazdy recept a napad.

http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gif prelúskal si staršie témy? ...je tam mnoho zaujímavých nápadov http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shifty.gif
http://www.porada.sk/t97822-fantazia-v-kuchyni.html
http://www.porada.sk/t90958-oblozene-misy.html
http://www.porada.sk/t25790-oslava-v-pohode-recepty.html
http://www.porada.sk/t34830-co-uvarit-na-zasnuby.html
http://www.porada.sk/t91554-nedelny-obed-nejake-dobre-masko.html
bv_alexandra
25.04.10,19:36
vitekr
25.04.10,19:49
No priznam sa pri nazve temy som nepochopila vôbec o čo ide, nepoznala som vyraz "oslacu"-neviem či som staromodna a nepoznam nejake slangy dnesnej mladeze či čo....az po prečítaní prispevku sa dozvedam čo chces. Tak pre buducnost POZOR pri zadavani nazvu k teme-už názov ma byt vystizny....neber to v zlom a prosim opraviť názov temy.
katarina som rad za tvoj prispevok, i ked neviem co ma spolocne s varenim.... navyse hned ako mi povies, ako sa opravuje nazov, tak ho ihned opravim. Navyse neviem ci som neni starsi ako ty, takze sa nemusis vobec bat slangov mladeze, kedze nepredpokladam, ze ma neaka mladez taketo starosti s varenim ako ja...:-)
JaDo
25.04.10,20:01
Nemám presný recept na predjedlo, ale viem, že bolo veľmi dobré - popíšem ho:

Plnka:
Tavený syr utrený asi s maslom s pokrájanou kapiou a s na drobno pokrájanou šunkou, možno aj vajíčko na tvrdo + soľ a petržlenová vňať(?)
S touto plnkou sa deň vopred naplnili papriky a nechali v chlade stuhnúť. Potom sa nakrájali úhledné kolieska a podávali ako predjedlo s chrumkavým rožkom, chlebíkom alebo toustíkom.

Kto má presný a overený recept, mohol by ho pridať

Nad hl. jedlom ešte budem premýšľať.

JaDo
JaDo
25.04.10,20:49
Ako hlavné jedlo by som upiekla roládu z celého kurčaťa. A tento vopred pripravený polotovar môžeš piecť trebárs i v prítomnosti návštevy.

Ja ju robím takto:
Kúpim čo najväčšie kurča, vajca a zmrazený hrášok.
Kurča umyjem, odkrojím krídla (len posledné 2 články).
Na doske obrátim na brucho a od chrbta ho začnem vykosťovať.
Hrudník s chrbticou ide dosť dobre, prácnejšie je vytiahnutie kostí z krídel a z nôh.
Kožu sa snažím neporušiť, len ju narežem tak, aby sa vytvorila čo najväčšia plocha.
Ďalej kurča z vnútra nasolím a vložím do neho na panvici urobenú praženicu z 3-4 vajec s hráškom, trochou soli a prípadne s trochou petržlenovej vňati.
Kurča s plnkou zbalím do úhľadného valca. Do kompótového pohára si dám bielu niť a odvíjam z nej pri obtáčaní kurčaťa. Netreba ho ani chytiť do ruky, len pod kurča šikovne podsúvať niť, tak ako sa krájajú knedle.
Po dôkladnom zabalení povrch = kožu trocha posolím.
Pečiem podliate cca 0,5-1cm vody, vždy k tomu pohádžem na hrubo pokrájanú cibuľu, papriku a paradajku (môže byť i len 1 zeleninka). Samozrejme zakryjem. Odkrývam až vtedy, keď je treba opiecť povrch.
Krásne sa dá krájať na plátky!

No a aby nebolo treba pred návštevou až priveľmi variť, tak by som si vopred k tomu uvarila ryžu (alebo tarhoňu), ktorú by som schovala dobre zabalenú do periny, aby nevychladla. Ale len pár hodín, nie celý deň.
A samozrejme i šalát. :)
ludmilla
27.04.10,10:19
Predjedlo: Muchotrávky :D:D:D - sú chutné, vtipné a plné fantázie.

Muchotrávky

4 vajcia (uvarené na tvrdo)
3 PL majonézy
1 ČL horčice
šunka
pažítka
soľ
2 stredne veľké rajčiny
Vajíčkam odkrojíme vršky, tak aby sme mohli vydlabať žĺtka, žĺtka roztlačíme vidličkou, pridáme majonézu, horčicu, jemne nasekaný vrštek z bielka, jemne nasekanú šunku a pažítku, rajčiny prekrojíme na polovice, vydlabeme dužinu, pridáme do žĺtkovej zmesi spolu zmiesime a dochutíme soľou, naplníme vajíčka a klobúčiky rajčín dáme na vrch, klobúčiky ozdobíme bodkami z majonézy, podávame na tanieriku vystlanom rukolou, pažítkou - jednoducho niečim zeleným a čerstvou ciabattou alebo bagetou s cesnakovo - bylinkovým maslom.
vitekr
27.04.10,10:44
dakujem ludmilla za muchotravky, vyskusma ich este pred oslavou a ak sa osvedcia, planujem ich aj pouzit...
vitekr
27.04.10,10:45
Ako hlavné jedlo by som upiekla roládu z celého kurčaťa. A tento vopred pripravený polotovar môžeš piecť trebárs i v prítomnosti návštevy.

Ja ju robím takto:
Kúpim čo najväčšie kurča, vajca a zmrazený hrášok.
Kurča umyjem, odkrojím krídla (len posledné 2 články).
Na doske obrátim na brucho a od chrbta ho začnem vykosťovať.
Hrudník s chrbticou ide dosť dobre, prácnejšie je vytiahnutie kostí z krídel a z nôh.
Kožu sa snažím neporušiť, len ju narežem tak, aby sa vytvorila čo najväčšia plocha.
Ďalej kurča z vnútra nasolím a vložím do neho na panvici urobenú praženicu z 3-4 vajec s hráškom, trochou soli a prípadne s trochou petržlenovej vňati.
Kurča s plnkou zbalím do úhľadného valca. Do kompótového pohára si dám bielu niť a odvíjam z nej pri obtáčaní kurčaťa. Netreba ho ani chytiť do ruky, len pod kurča šikovne podsúvať niť, tak ako sa krájajú knedle.
Po dôkladnom zabalení povrch = kožu trocha posolím.
Pečiem podliate cca 0,5-1cm vody, vždy k tomu pohádžem na hrubo pokrájanú cibuľu, papriku a paradajku (môže byť i len 1 zeleninka). Samozrejme zakryjem. Odkrývam až vtedy, keď je treba opiecť povrch.
Krásne sa dá krájať na plátky!

No a aby nebolo treba pred návštevou až priveľmi variť, tak by som si vopred k tomu uvarila ryžu (alebo tarhoňu), ktorú by som schovala dobre zabalenú do periny, aby nevychladla. Ale len pár hodín, nie celý deň.
A samozrejme i šalát. :)


dakujem za typ, recept vyzera dobre, akurat neviem kto to takto vykosti ....
uct2007
27.04.10,11:07
[QUOTE=JaDo;1383684]Ako hlavné jedlo by som upiekla roládu z celého kurčaťa. A tento vopred pripravený polotovar môžeš piecť trebárs i v prítomnosti návštevy.

Ja robím roládu z bravčového pliecka,može byť aj prerastený bôčik.
Pliecko rozrežem na plát, posolím, okorením. Na to poukladám šunku, prípadne šunkovú salámu, tiež spravím praženicu z vajec a pridám tam hrášok aj mrkvu. Stočím do rolády, obtočím niťou a dám piecť. Je to mňam a aj to pekne vyzerá, keď sa rozkrája.:) Príloha podľa vlastného výberu - či zemiaková kaša, či ryža.
JaDo
27.04.10,20:11
vitekr, myslím,že to zvládne i muž, len či bude mať toľko trpezlivosti?!
Deganova
28.04.10,05:38
V lepších obchodoch ho už dostať vykostené.
aninocka
28.04.10,09:07
Nemám presný recept na predjedlo, ale viem, že bolo veľmi dobré - popíšem ho:

Plnka:
Tavený syr utrený asi s maslom s pokrájanou kapiou a s na drobno pokrájanou šunkou, možno aj vajíčko na tvrdo + soľ a petržlenová vňať(?)
S touto plnkou sa deň vopred naplnili papriky a nechali v chlade stuhnúť. Potom sa nakrájali úhledné kolieska a podávali ako predjedlo s chrumkavým rožkom, chlebíkom alebo toustíkom.

Kto má presný a overený recept, mohol by ho pridať

Nad hl. jedlom ešte budem premýšľať.

JaDo

Myslis tieto? http://www.akosatorobi.sk/video/1193/paprika-plnena-tromi-plnkami
Bionda
28.04.10,09:15
ja osobne robím roládu - z vykosteného celého kurčaťa s orechami, bylinkami a maslom- vééľmi dobrá kombinácia.
Osvedčené, že chutí ,je aj kuracie stehná na pive s hrozienkami.
Ako predjedlo robíme - s lístkového cesta malé sťaby pizze a na vrch- kto čo má rád, ja preferujem paradajkovú hmotu , bylinky, šunka, na vrch syr- dokona mám odskúšané aj kúsok syrokrému ........
Dezert určite skúste aj ostatní- vanilková zmzlina, jahody čerstvé a mäta ( nešetrite!) :)
osky
28.04.10,21:03
podla toho,ako budete naladeni,ale jedno z totalne rychlych jedal je aj tato cina a okrem toho je super,ja to robim aj zo sojovych kociek.

kuracie mäso si nakrajas na kocky a namocis to do pacu/malo by byt 3 dni v chladnicke,ale staci aj na noc/
pac:
3 rozslahane vajcia.trosicku bieleho vina,sol,vegeta,mlete cierne korenie alebo stipka chilli.do toho cca 2 -3 PL skrobovej mucky/maizena,solamyl,gustin..../-poriadne rozmiesat.mäso priebezne tiez premiesavame pocas odpocivania v chladnicke.

potom si rozpalis olej a cele to nan pacnes a za staleho miesania krasne opekas z kazdej strany do zlatista.
k tomu ryza,hlanolky,,zemiakove krokety,dusena zelenina,zeleninovy salat.....ak mas rada i daky dresing.