jenny1
26.04.10,09:54
Potrebovala by som radu ohladom vodomernej sachty a pripojenia verejneho vodovodu na vodovodne potrubie rodinneho domu.

V prilohe je nakres nasej situacie: verejna pripojka, vodovodna pripojka z domu. Chystame sa teraz stavat vodomernu sachtu (betonovu z DT tvarnic), ale nevieme akym sposobom sa bude potrubie z domu napajat na verejne potrubie: ci bude stacat vodovod z domu k verejnemu potrubiu, ci je mozne s verejnym vodovodom zbocit, kde bude spoj na vodomer, ... atd. Ide o to, aby sme spravne umiestnili sachtu, aby sme vedeli kde budu vstupy jednotlivych potrubi. Nakres na BVS BA nam az tak zrejmy nie je.

Vedel by mi prosim v tomto niekto pomoct a detailnejsie popisat ako a kde sa tie dve potrubia spoja?
Diky moc za radu.
TomasHC
26.04.10,08:53
Ahoj, tie dve potrubia sa spoja vo vodomernej sachte - idealne je dat vyvody oproti sebe, ale moze byt aj 90°. Vnutri bude len vodomer, co si das zan (filter...) je na Tebe.

Ak ide vodovod rovnobezne s hranicou pozemku, kludne ho daj tak, aby to bola najkratsia trasa. HDPE rura sa neda zohnut na 20cm obluku...
jenny1
26.04.10,10:08
Dakujem za skoru odpoved.
Nakreslila som nejake navrhy: ktora varianta je spravna?

Pytam sa preto, lebo neviem, ci su na to nejake poziadavky alebo nie, ci je mozne verejny vodovod stacat do 90 stup. uhla, ci je mozne ich spojit v sachte na strane blizsie k domu atd. Jedine co nas ohranicuje, je rozmer sachty 90x120cm a dlhsiu cast musime mat pozdlz domu. A neradi by sme spravili cosi a potom museli prerabat ako "a je to".
diky.
TomasHC
26.04.10,10:14
A neda sa to tak ako som dal do prilohy?

A preco nepouzijete plastovu sachtu? Je to na veky, vodotesne, rychla montaz a cena je celkom unosna.

Kupoval som http://www.vhtech.sk/vodomerne-sachty-plastove/ - 200 EUR. Priemer spodnej casti je 100cm a vchod ma 60cm.
jenny1
26.04.10,12:48
Podla toho nakresu sa to tak neda, pretoze pripojky su uz hotove: verejny vodovod je uz fixne privedeny a je na opacnej strane ako mame vyvod z domu, co je uz tiez spravene. Cize s tym sa uz hybat neda...

Ide mi teraz skor o to, ktora moznost z tych mojich nakresov je akceptovatelna a da sa povedat ze spravna ? ...:)

Okruhla plastova sachta by nam kvoli poziadavkam bartislavskej vodarenskej spol. asi nepresla, maju poziadavku na minimalne rozmery 90x120cm, a ako som sa dopocula, vsade inde na Slovensku sa da pouzit aj mensia plastova, ale v BA musia byt splnene rozmery :confused:

.. poradte pls. ako spojit tie dve rury ...
TomasHC
26.04.10,13:10
Tak potom ktorakolvek verzia :) A odkaz im, nech vymenia vodara, ktory ma priemer pupka vacsi ako 100cm :D
ivan1961
18.01.15,15:40
Správna varianta je číslo 2, potrubie musí ísť po dĺžke šachty(nie po šírke) a potrubie nesmie byť v časti vchodu do šachty!!! Ja som nemal žiadny problém so šachtou z lukabetonu, kúpil som ju v Preselanoch trvalo mi 2 mesiace kým sa mi podarilo nájsť šachtu s cerifikátom, na ulici kamarát kúpil šachtu v inzercii na Bazar, alebo v Bazoší od výrobcu z okolia Nitry, šachta síce bola lacnejšia, ale bez certifikátu a bez dokladov, kamarát šachtu zakopal, prišli vodári a vodomer mu nezapojili, šachtu musel vykopať a zakúpiť druhú.... takže nakoniec ho šachta stála raz toľko...Po týchto skúsenostiach som zakúpil 170cm vysokú šachtu v Lukabetone za 222€ s dokladom s DPHm, certifikátom, je prejazdná, chodím po nej s oktávkou vodári nemali žiadne pripomienky...