medvedov
26.04.10,16:35
Mozu byt dva domy napojene na jednu zumpu?
durisovad
26.04.10,15:22
Ak tie dva domy patria jednemu majitelovi, moze byt. Ale ak su dvaja, pravdepodobne nastanu skor ci neskor problemy. Spolok je sice dobra vec, ale dvaja su do neho moc.
medvedov
27.04.10,13:04
Na tu zumpu by som bol napojeny ja a druhy dom by boli moji rodicia ... Takze hadam sa nerozhadame len z hladiska povolenia a tak ..
durisovad
28.04.10,05:09
Ak s rodicmi vychadzas dobre a nemas nejakych inych surodencov, ktorym by pomoc rodicov tebe mohla prekazat, potom usetri peniaze a sprav jednu zumpu.
Kazu
28.04.10,06:28
Problém nebude s rodičmi, ale problém nastane ak ten dom pôjde do dedičstva. My sme mali dve žumpy, ale svokrovci kvôli jednoduchšiemu napojeniu urobili žumpu na pozemku ktorý je náš. Súhlasili sme s tým, však sú to predsa rodičia. Svokrovci tu už nie sú, v dome býva švagor. Švagra jeho žumpa netrápi, má ju za domom a my ju máme pred domom. Keď nechceme aby obsah jeho žumpy vytekal po dvore, musíme sa starať o jej pravidelné vyťahovanie. Ak chceš dva domy na jednu žumpu, je potrebné si k tej žumpe vytvoriť citový vzťah aby ťa to potom neštvalo, že sa o jej údržbu budeš starať až do konca života.:)
don marcelo
02.05.10,16:57
Nezabudnite na zakon 442/2002 ...ak je v obci verejna kanalizacia je producent povinny sa napojit na kanalizaciu. Zumpy a septiky sa musia rusit!
Sulík
09.06.12,05:16
Dobry den nechcem zakladať inu temu ale je to skoro to iste .Mame na dvore žumpu a su na nej napojeny až traja susedia jedna sa o stavbu dvojdomky.Pred par rokmi som zdedil dom po rodičoch ale aj problemy s nimy .Každy rok nechavam vytiahnuť žumpu ktora sa nachadza na našom dvore pristupova cesta je po mojom dvore kde ma auto pristup až k žumpe.Vždy zabezpečujem vyvoz tym ja že zaobstaram vytiahnutie.No a tu je problem .Nasledne pride faktura o zaplateni za vytiahnutie a musim chodiť po susedoch pre peniaze a oni ktori sa ani jeden neunuva prisť pozrieť na dvor ako to vlasne je tak nechcu zaplatit.Tak som im pohrozil že ich odpojim od žumpy a nech sa napoja na kanalizaciu čo je v obci.Pozeral som do zmluv o zdedeni domu tam zmienka o nejakom bremene nie je .Ma niekto na toto odpoved alebo ako vymahať peniaze ved nebudem platiť aj za nich a oni sa vysmievaju do očí.Dakujem
andiablo
10.06.12,06:15
odpojiť a dovi dopo