Mindo800
27.04.10,12:43
Ahoj,
Ocitol som sa v situacii, kedy som kupil pozemok a chcem na nom aj stavat,avsak najnovsie vyjadrenia SPP mi to nedovoluju. Ale pekne po poriadku:-).
V aprily 2005 obecny urad schvalil uzemny plan,v ktorom sa nachadza rozsirenie intravilanu a dobudovanie novej ulice. Na zaklade tohoto rozhodnutia som kupil pozemok v tejto lokalite. Teraz som isiel na obecny urad sa spytat, kedy sa vybuduje infrastruktura a cesta atd a bolo mi povedane, ze nic z toho nebude, lebo v blizkosti tejto novej lokality sa nachadza pozdemne prepravne potrubie plynu (nejaky plynovod z ruska) a novym zakonom 656/2004 sa zamedzuje dalsia vystavba v tejto lokalite. Poziadal som aj o vyjadrenie spol EUstream, ktora tieto potrubia pre SPP spravuje a odpoved od nich bola nasledovna: "v marci 2005 po nadobudnuti platnosti noveho zakona sme sa vyjadrili k navrhu uzemneho planu,kde sme uviedli,ze podla zakona 656/2004 platneho od 1.1.2005 je bezpecnostne pasmo plynovodov 300m od osi krajnych linii trasy prepravnej siete.Vo vyjadreni sme opat poziadali,aby projektova dokumentacia stavieb zasahujucich do ochranneho,resp bezpecnostneho pasma bola bezpodmienecne zaslana k nam na odsuhlasenie. vyjadrenie malo platnost 1 rok. Od tohto datumu ziadny projektant,ani obecny urad nepoziadal nasu spolocnost o vyjadrenie sa."

Len spomeniem ,ze predchadzajuci zakon mal ochranne pasmo 200m. dovtedy moj pozemok sa nachadzal v zone moznej vystavby. Teraz vsak moj pozemok je uz v spominanom 300m ochrannom pasme a to zamedzuje vystavbe. Zakon 656/2004 vysiel a plati od 1.1.2005, uzemny plan bol schvaleny 21.4.2005. do dnesneho dna sa postavili v spominanej lokalite 3 rodinne domy z toho 2 sa nachadzaju v ochrannej 300m zone.
Ked som sa spytal starostu ako je toto mozne a kto im vydal stavebne povolenie, tak sa nevedel ani vykoktat. Obec hra v tomto pripade mrtveho chrobaka a akoze o tom nevedela. Avsak my co sme tam kupili pozemky za ucelom vystavby rodinnych domov sme sa tymto pripravili o nemale peniaze.Vidime to tak,ze nas obec zaviedla do omylu a chceme hromadne obec zalovat . Viete mi v tomto poradit alebo aspon naviest na spravny smer ako postupovat?
dakujem pekne
m.
:confused:
andiablo
28.04.10,08:04
postav dom načierno v 200m vzdialenosti a postom si ho za pokutu zlegalizuj
Mindo800
07.05.10,12:17
no, toto bol aj moj napad, samozrejme az pokial som nezistil, ze okrem uz hore spominaneho zakona sa zmenil aj zakon o penalizaciach za cierne stavby v chranenych uzemiach a v bezpecnostnych pasmach (pokuta je vyssia ako hodnota domu). No druha vec zase bola, ze ked som si zratal kolko ma vyjde zavedenie ing sieti az k pozemku tak sa mi hlava zakrutila:(.
Bohuzial moj pozemok je az na konci "planovanej" ulice, takze je to peknych 200m. Ostatni vlastnici by mi este k tomu museli spristupnit ich pozemky , aby som mal pristupovu cestu k pozemku, inak stavebne povolenie nehroziii....no proste cele zle :mad: