ROMBOR
27.04.10,12:47
ahojte

mám otázku, plánujem v RD ČOV a keďže kúrenie riešim kondenzačným kotlom, chcem sa opýtať, či je technológia ČOV vhodná na spracovanie kondenzu z KK ...
dodávateľ ČOV mi potvrdil, že by sa to nemalo, ale podľa ich technológa, ktorý robil nejaké rozbory, v prípade správne fungujúcej ČOV pre RD by to nemal byť problém
máte s tým niekto skúsenosti ???

ďakujem

Roman
kanal
27.04.10,11:01
neviem kolko toho kondenzu moze byt, ale myslim ze to bude zanedbatelne mnozstvo oproti tomu co tam pustis z domu. Asi sa nebude jednat ani o nejaky toxicky odpad, lebo pri normalnom kotli to ide do vzduchu.
Otazka je este na co chces tu vodu pouzivat
ROMBOR
27.04.10,11:23
neviem kolko toho kondenzu moze byt, ale myslim ze to bude zanedbatelne mnozstvo oproti tomu co tam pustis z domu. Asi sa nebude jednat ani o nejaky toxicky odpad, lebo pri normalnom kotli to ide do vzduchu.
Otazka je este na co chces tu vodu pouzivat
vodu z COV pustim do centralneho trativodu, ktory budujem do hlbky 3,5 m z betonovych skruzi ... takze ju nevyuzujem ...
medzicasom mi potvrdil technolog spolocnosti, ktora dodava COV, ze mi vedia dat aj papier na to, ze COV je vhodna aj na spracovanie kondenzu ...tak snad to bude OK