dasoft
27.04.10,20:09
Ahojte všetci.
Na kladačskom pláne pre keramický strop mi vychádzalo, že krajné nosníky budú celé položené na nosných stenách. Keď sme nosníky a do nich vložky poukladali, skutočne to takto vyšlo. Chcem sa spýtať, či to môže robiť nejaké problémy (dĺžka nosníkov je 5,5m, svetlé rozpätie 5m, v strede je to nadvýšené asi o 2,2 cm). Tiež na miestach, kde sú podstojkované hranoly mi tým pádom vložky KSV60ky o tie 2cm vystupujú hore. Môže to mať nejaký problém napr. na stabilitu stropu, alebo nebudú sa potom tie krajné vložky nejako deformovať?
Obrázky : pohľad zhora na strop - je vidno, že krajná vložka nad hranolom trošku prečnieva, pohľad zdola - vidno, že prečnieva preto, lebo je na hranole a krajný nosník je celý na múre, priložený je aj kladačský plán.
ciners
27.04.10,18:26
Je to ok.
Material schodiska bude aky?
220870
27.04.10,18:35
Nemôže to tak byť .Tie hranoly je treba skrátiť o toľko aby neprekrývali ,zezasahovali do krajných vložiek .Skráťiť len po kraj nosníku.Teoreticky môže dochádzať k pukaniu takto vyvýšených vložiek.Horšie to ale bude s armatúrami.Konkrétne vložky budú armatúru nadvihovať .Tým pádom nebude rovnomerne zaliata v betóne , alebo bude nutné zvýšiť hrúbku betónovej zálievky( sú to vyhodené peniaze)
goosesk
27.04.10,18:46
urcite bude lepsie to opravit,,,,ale v konecnom dosledku by to nemalo zasadny vplyv na nosnost stropu, pri beznom zatazeni v rodinnom dome ... .. Pokial tam nepojde sustruh s klavirom...
ciners
27.04.10,19:18
Osobne by som to upravil,ako pise 220870. Na druhej strane tam bude hned veniec a to nadvihnutie ma len esteticky charakrer, doske nic nebude. Aj tak je nosna v opacnom smere.
ciners
27.04.10,19:28
Neodpustim si sprostu poznamku. Predajcovia Wienerbergeru,co projektuju keramicke stropy na zaklade nicoho,lebo my ostatni potrebujeme vzdelanie a peciatku zase cosi posrali. Nad garazou su tie nosniky ulozene v zlom smere. Neviem, kto tymto ludom vysvetli, ze konstrukcia sa deformuje tak, aby zaujala polohu, v ktorej ma najnizsiu potencialnu energiu a nie tak, ako predavac s teplou vodou uzna za vhodne. A to ich napojenie schodiska na ten keramicky nosnik, kam tam akoze chcu kotvit zelezo ,ktore ma ist pri spodnom okraji dosky? Maju na to sice detail,ale taky nemozny.
220870
27.04.10,19:38
Neodpustim si sprostu poznamku. Predajcovia Wienerbergeru,co projektuju keramicke stropy na zaklade nicoho,lebo my ostatni potrebujeme vzdelanie a peciatku zase cosi posrali. Nad garazou su tie nosniky ulozene v zlom smere. Neviem, kto tymto ludom vysvetli, ze konstrukcia sa deformuje tak, aby zaujala polohu, v ktorej ma najnizsiu potencialnu energiu a nie tak, ako predavac s teplou vodou uzna za vhodne. A to ich napojenie schodiska na ten keramicky nosnik, kam tam akoze chcu kotvit zelezo ,ktore ma ist pri spodnom okraji dosky? Maju na to sice detail,ale taky nemozny.
Tiež som na to čumel.Prečo tie nosníky nedal po šírke garáže?:confused:štvrtinu stropu takto drží ten mini pilierček.:mee:
dasoft
27.04.10,20:12
Tiež som na to čumel.Prečo tie nosníky nedal po šírke garáže?:confused:štvrtinu stropu takto drží ten mini pilierček.:mee:
No zial, ked uz bol dodany takyto strop treba robit s tym co je. Ale mate pravdu, ten minipilierik by toho vela neudrzal, preto som nad garazovu branu spravil monolit (vid obr.) dolu 6roxorov 12mm, hore 3x10mm, 6mm strmienka kazdych 20 cm... Tiez som bol z toho smutny:mee: ze mi to predajca takto navrhol, chcel som to samozrejme opacne. Preto sme tam dali ten monolit, ten to snad udrzi v pohode.
ciners
27.04.10,20:19
Pamatam si, ze tento strop si tu uz daval, nie? Ten pilierik to vydrzi, bajocko kalkulackou som zhodnotil, ze v pohode. Ten preklad je dobre, ze ste dali monolit.
dasoft
27.04.10,20:27
Takze dakujem vsetkym za rady. V podstate by to teda snad mohlo zostat takto ak som dobre porozumel ale moho by dopukat vlozky. Teda lepsie bude skratit hranoly (zase to cele rozoberat...? ale asi mi ine nezostava).
Uvazujem ze na to dam cca 6cm betonu, zeliezka 12ky nad kazdy nosnik. Svokor murar mi radi aby som na veniec dal max. 12ku jeden prut dokola, myslite ze treba robit aj v takomto pripade serioznu vystuz (strmienka, 2 pruty 12ky dolu a 2 pruty 10ky hore?) alebo postaci aj ten 1 prut dokola?
Schody? Zvazujem bud ytong alebo rucne salovanie+beton...
dasoft
27.04.10,20:36
Dakujem velmi vsetkym za rady, asi teda skratime tie hranoly (aj ked sa mi to fakt nechce rozoberat ale co uz...). Planujem na to dat 6 cm betonu, zeliezka 12ky nad kazdy nosnik ale veniec dokola fakt neviem - svokor murar mi radi ze staci v pohode max. 1 prut 12ka dokola (ja ako obycajny it-ckar si myslim ze by bolo lepsie serioznu vystuz 2 12ky dolu, 2 10ky hore, strmienka 6ky kazdych 30 cm) Co si o tom myslite?
Bola tu otazka na schody - takze uvazujem ci dat ytong alebo sa pohrat so salovanim a spravit betonove?
dasoft
27.04.10,20:44
A doplnim este jeden detail - rozhodli sme sa ze komin chceme otoceny o 90°, prvy prieduch na kondenz. kotol pojde od suterenu, kdezto druhy prieduch komina (pre krb) nam staci dat od 1NP (teda cez tento strop by isiel iba 1 komin). Ked dam na miesto pod druhu cast komina tenke vlozky KSN60 a zeliezka 12ky, mozem tam ten komin kludne postavit, unesie to strop?
ciners
27.04.10,21:13
ee
220870
28.04.10,04:50
Prečo máte dvojprieduchový komín?Druhý prieduch komína neslúži na odvod kondenzu.
dasoft
28.04.10,05:10
Prečo máte dvojprieduchový komín?Druhý prieduch komína neslúži na odvod kondenzu.
Jeden prieduch na kondenz. plynovy kotol (vraj teraz sa to uz nemoze tak ze iba vyviest trubkou na stenu) a druhy komin na krb... Uz sme aj rozmyslali nad tym, ze by sme sa zriekli toho krbu v obyvacke a nechali by sme iba jeden komin na kondenz. kotol. Skoda ze na kondenzat musi vraj teraz uz byt cely komin, velmi nam to predrazi stavbu ale co uz....
dasoft
28.04.10,05:18
Pamatam si, ze tento strop si tu uz daval, nie? Ten pilierik to vydrzi, bajocko kalkulackou som zhodnotil, ze v pohode. Ten preklad je dobre, ze ste dali monolit.
Ano ciners, minuly rok este pred zimou som to sem dal, diskusia je k tomu tu http://www.porada.sk/t125293-keramicky-nosny-preklad.html, este raz vdaka za dobre rady. Ozaj iba pre istotu som sa to este rozhodol spevnit tym monolitom (keby mi tam vrazil tank do toho pilierika aby sa nezrutil cely dom :))
dasoft
28.04.10,05:25
Teda lepsie bude skratit hranoly (zase to cele rozoberat...? ale asi mi ine nezostava).
V noci mi napadla taka myslienka, ze keby som nadvysil o tie 2cm v strede (aby bolo dobre predpetie) aj tie dva nosniky co su na nosnych stenach (vrazit do toho nejaku drevenu podlozku, klin, zarazku...), nemuseli by sme dalsie 2dni rozberat, skracovat a skladat strop...
Mylim sa?
220870
28.04.10,06:17
Prečo rozoberať .Buď to odpílte priamo na mieste,stačí vybrať len tú jednu vložku,alebo to opatrne posunte .
dasoft
28.04.10,06:29
Prečo rozoberať .Buď to odpílte priamo na mieste,stačí vybrať len tú jednu vložku,alebo to opatrne posunte .
No.. keby som mal motorovu pilu... Zial mam iba stare rucne pilky aj jednu taku vacsiu. Ten pristup tam ale aj tak nebude bohvieaky.

Niektore hranoly su zial skutocne od steny po stenu, takze bud odrezat aj na jednej aj na druhej strane alebo odrezat viac a opatrne posunut...

Preto sa pytam ci by nestacilo podlozit aj tie nosniky co su na nosnej stene - pre mna by to bolo asi jednoduchsie...
220870
28.04.10,06:55
Nie .Pretože po odšalovaní strop klesne o tie 2 cm čo je predpnutý a tam by zostala jama.
dasoft
28.04.10,07:07
Nie .Pretože po odšalovaní strop klesne o tie 2 cm čo je predpnutý a tam by zostala jama.
Yasne, ved som uvazoval ze po odsalovani vytiahnut aj tie podlozky pod nosnikmi na nosnych muroch. Viac ako o to prepetie by klesnut hadam nemal... (teda neviem ci tomu dobre chapem)?