marospet
28.04.10,16:03
Kto poradi chcem nejaku dobru sadrovu omietku tenkovrstvu ma niekto skusenosti s knauf blauband alebo niečo ine. Murivo mam ytong lambda na tom lepidlo a sietka pre spevnenie aby to nepraskalo.
220870
28.04.10,14:56
lapejko
29.04.10,19:06
Kto poradi chcem nejaku dobru sadrovu omietku tenkovrstvu ma niekto skusenosti s knauf blauband alebo niečo ine. Murivo mam ytong lambda na tom lepidlo a sietka pre spevnenie aby to nepraskalo.
Tak za to lepidlo a sieťku ste mohli radšej zobrať manželku na víkend, inak sú to vyhodené peniaze ak idete dať akúkoľvek sadrovku. ak chcete gletovanú hladkú môžem iba doporučiť Rimano Uni od Rigipsu, stačí 4 mm bez sieťky.
220870
29.04.10,19:09
Tak za to lepidlo a sieťku ste mohli radšej zobrať manželku na víkend, inak sú to vyhodené peniaze ak idete dať akúkoľvek sadrovku. ak chcete gletovanú hladkú môžem iba doporučiť Rimano Uni od Rigipsu, stačí 4 mm bez sieťky.
Na suchý Ytong (murivo) sa nemusí dávať sieť(4-5%).Len čo sa stane ak sa to nesprávne odhadne a omietka praskne.Kto je potom zodpovedný murár čo mal odhadnúť kedy je múr suchý alebo investor ktorý chcel ušetriť?Ideálne takéto murivo nechať preschnúť a sieť nie s lepidlom ale vtláčať priamo do omietky.Prechody materiálov Ytong -tehla,Ytong- betón a pod sa musia spevňovať sieťou.
marospet
01.05.10,10:40
Kamarat daval na porfix lepidlo a sietku aj omietku a všetko mu spraskalo po spojoch presne vidno kde je tvarnica.Ta ako ked som sa tu radil ako na ytong lambda tak my pisali že daj sietku a lepidlo ked som tak zrobil tak zrazu sietku netreba.Lepidlo zo sietkou sme tahali po zime.Na ytongackej stranke som našiel že sietku netreba ale nie je tam nikde napisane že zbytočne. A vyhodene peniaze su ked ich nahadzeš do automatu alebo prepiješ.Sietka spevni murivo aj priečky ked už nič ine podla mna.