gabika2001
28.04.10,19:57
mám problém: dala som zamestnávateľovi žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou- tu je znenie:
Microsoft Word - ASE8.rtf Vec: Žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou
Dňa 01.09.2003 som s Vami uzatvorila pracovnú zmluvu, na základe ktorej vo Vašej spoločnosti pracujem ako čalúnnička.
Žiadam o skončenie pracovného pomeru dohodou na vlastnú žiadosť ku dňu 30.06.2010, v zmysle § 60 Zákonníka práce bez udania dôvodu.

-dnes mi dal odpoveď že moja žiadosť je neplatná, nakoľko formulácia nie je so zákonníkom práce a príslušným paragrafom, ako mám napísať tú výpoveď ??kde som spravila chybu??:mee:
chcem skončiť dohodou lebo na výpovednú lehotu 3 mes. nemám čas a nervy
Tweety
28.04.10,18:21
mám problém: dala som zamestnávateľovi žiadosť o skončenie prac. pomeru dohodou- tu je znenie:
Vec: Žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou
Dňa 01.09.2003 som s Vami uzatvorila pracovnú zmluvu, na základe ktorej vo Vašej spoločnosti pracujem ako čalúnnička.
Žiadam o skončenie pracovného pomeru dohodou na vlastnú žiadosť ku dňu 30.06.2010, v zmysle § 60 Zákonníka práce bez udania dôvodu.

-dnes mi dal odpoveď že moja žiadosť je neplatná, nakoľko formulácia nie je so zákonníkom práce a príslušným paragrafom, ako mám napísať tú výpoveď ??kde som spravila chybu??:mee:
chcem skončiť dohodou lebo na výpovednú lehotu 3 mes. nemám čas a nervy
Ten § je správny, len tá formulácia na vlastnú žiadosť je tam zbytočná. Zrejme s dohodou nesúhlasí. Ak nebude súhlalsiť PP sa týmto spôsobom nemôže skončiť.
gabika2001
28.04.10,18:25
nesúhlasí s mojím odchodom lebo za takú almužnu mu nikto tam robiť nebude, ako by som to mala teda spraviť tak aby som tam už dlho nebola??
ivka70
28.04.10,18:29
nesúhlasí s mojím odchodom lebo za takú almužnu mu nikto tam robiť nebude, ako by som to mala teda spraviť tak aby som tam už dlho nebola??
Dat riadnu vypoved (ked das vypoved ty, je vypovedna doba 2 mesacna) a pocas vypovednej doby ochoriet :D
drobeceva
28.04.10,18:31
Ak dáš výpoveď ešte do 30.4.-VD akurát skončí 30.6.2010. Tak si predsa chcela skončiť, že?
gabika2001
28.04.10,18:34
lenže ja som tam už viac ako 5 rokov a jeho manželka sa mi vyhráža že ma len tak ľahko nepustí, a platí mi výpovedná doba aj keď budem maródovať??
Tweety
28.04.10,18:35
lenže ja som tam už viac ako 5 rokov a jeho manželka sa mi vyhráža že ma len tak ľahko nepustí, a platí mi výpovedná doba aj keď budem maródovať??
Áno, platí. Stačí dať výpoveď zajtra, alebo v piatok a PP sa potom skončí o dva mesiace, teda 30.6..
drobeceva
28.04.10,18:36
Ak si už rozhodnutá, hneď zajtra podaj výpoveď.
gabika2001
28.04.10,18:39
ako ju mám teraz sformulovať aby som nespravila nejaký kiks? a keď bude trvať na 3 mesiacoch?
Tweety
28.04.10,18:40
ako ju mám teraz sformulovať aby som nespravila nejaký kiks? a keď bude trvať na 3 mesiacoch?
Nemôže trvať na 3 mes., podľa ZP je VD v tomto prípade dvojmesačná. Na tvojej formulácii zmeň len to, čo som uviedla v prvom príspevku.
Xanti
28.04.10,18:41
ako ju mám teraz sformulovať aby som nespravila nejaký kiks? a keď bude trvať na 3 mesiacoch?
Nemôže trvať na 3 mesiacoch. Výpovedná doba pri výpovedi je dvojmesačná ak tú výpoved dáva zamestnanec.
Tie tri mesiace sú výpovednou dobou ak výpoved dáva zamestnávateľ zamestnancovi, kt. pracuje vo firme viac ako 5 rokov.
gabika2001
28.04.10,18:43
tak to ich nepoznáš, oni majú svoje vlastné zákony (podľa nich mi ani OČR neplatila pri deťoch starších ako 10 rokov, až keď som im to vytlačila a ukázala), a aký mám dať paragraf?
Xanti
28.04.10,18:45
tak to ich nepoznáš, oni majú svoje vlastné zákony tak aby si na tie zákony posvietil inšpektorát práce, pošli ich na návštevu do firmy . (podľa nich mi ani OČR neplatila pri deťoch starších ako 10 rokov, až keď som im to vytlačila a ukázala), a aký mám dať paragraf?
mimotemy komentár v texte
gabika2001
28.04.10,18:53
tak idem dačo napísať a zajtra im to dám, držte mi palce
Tweety
28.04.10,18:59
tak idem dačo napísať a zajtra im to dám, držte mi palce
Daj si prevzatie podpísať.
gabika2001
28.04.10,19:01
samozrejme, aj tú dohodu som mala podpísanú a zostali mi iba oči pre plač pri jeho odpovedi
gabika2001
28.04.10,19:41
ešte sa vás spýtam či som to dobre napísala:

Vec: Výpoveď z pracovného pomeru

V zmysle § 67 Zákonníka práce končím s Vami pracovný pomer výpoveďou. Pracovný pomer skončí dňa 30.06.2010 uplynutím 2-mesačnej výpovednej doby. ĎAKUJEM
gabika2001
28.04.10,19:42
to ĎAKUJEM patrí vám a nie jemu(zamestnávateľovi)
Xanti
28.04.10,19:44
Ujo Google mi našiel toto
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-kocke/odchadzam-z-prace/vzory-dokumentov/vypoved-zo-strany-zamestnanca/40576 hádam pomôže, alebo aj tu je dobrá výpoved http://vzory-zmluv.slovenskainzercia.sk/pracovne-zmluvy/vypoved-zamestnanca/ treba len upraviť.

No aj tvoja výpoved je dobrá.
gabika2001
28.04.10,19:50
takže idem tlačiť 2x, ešte raz dík
veronikasad
28.04.10,23:39
takže idem tlačiť 2x, ešte raz dík
Gabika, skontroluj si pracovnú zmluvu. Dlžka výpovednej doby je podstatnou náležitosťou pracovnej zmluvyv zmysle § 43 odst. 2 Zákonníka práce. Môže byť aj pre zamestnanca viac ako 2-mesačná :

§ 62
Výpovedná doba
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.
gabika2001
29.04.10,05:56
ešte raz som si pozrela zmluvu a dĺžka výpovednej doby je vymedzená v ustanovení §62 Zákonníka práce, čiže ak dobre rozumiem tak mám správne 2 mesačnú výp. lehotu
moriteru
29.04.10,06:02
ešte raz som si pozrela zmluvu a dĺžka výpovednej doby je vymedzená v ustanovení §62 Zákonníka práce, čiže ak dobre rozumiem tak mám správne 2 mesačnú výp. lehotu

Gabika .
Veronika ti píše, aby si si skontrolovala, čo máš v pracovnej zmluve.

PS1
Nadpis témy je "zavádzajúci"

PS2
Nevyskúšaš tzv "dvojtakt" ??? :D:D:D:D
- dnes dáš NÁVRH na rozviazanie PP dohodou k 30.4.2010
- zajtra (ak ti prvé nezoberú) výpoveď bez udania dôvodu podľa ZP
gabika2001
29.04.10,06:13
musím to dať dneska lebo majiteľ zajtra je už v Bratislave, ale moju výpoveď ešte môžem prepracovať, len mi poraď ako
gabika2001
29.04.10,06:14
dohodu som mu dala predvčerom a s ňou nesúhlasí
VERONIKA6
29.04.10,06:30
Napíš výpoveď v zmysle § 67 ZP, ktorú mu ešte dnes odovzdaj. Výpovedná doba Ti začne plynúť 1.5. a končí 30.6.
Tu Ti prikladám aj vzor výpovedi.
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=8198&LngID=0
veronikasad
29.04.10,07:50
ešte raz som si pozrela zmluvu a dĺžka výpovednej doby je vymedzená v ustanovení §62 Zákonníka práce, čiže ak dobre rozumiem tak mám správne 2 mesačnú výp. lehotu
Dlhšia výpovedná doba by musela byť vyslovene uvedená v pracovnej zmluve. Ak sa odvoláva na § 62 - platí 2-mesačná.
gabika2001
29.04.10,07:55
práve som sa dozvedela že zamestnávateľ už tu nebude až do budúceho týždňa, ako mi platí podanie výpovede poštou? pošlem mu ju doporučene a iba 1 výtlačok?
veronikasad
29.04.10,07:57
práve som sa dozvedela že zamestnávateľ už tu nebude až do budúceho týždňa, ako mi platí podanie výpovede poštou? pošlem mu ju doporučene a iba 1 výtlačok?
Ak ti výpoveď nepreberie do konca týždňa osobne, výpovedná lehota začína plynúť až od 1. júna (od 1. dňa nasl. mesiaca po doručení výpovede)
moriteru
29.04.10,08:17
práve som sa dozvedela že zamestnávateľ už tu nebude až do budúceho týždňa, ako mi platí podanie výpovede poštou? pošlem mu ju doporučene a iba 1 výtlačok?

To je jednoosobová firma ???????
moriteru
29.04.10,08:18
Ak ti výpoveď nepreberie do konca týždňa osobne, výpovedná lehota začína plynúť až od 1. júna (od 1. dňa nasl. mesiaca po doručení výpovede)

Nejako som nepostrehol, že musí prebrať FO. Veď za PO hádam môže aj niekto iný.

(§ 61
Výpoveď

(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená , inak je neplatná. )
gabika2001
29.04.10,08:22
nie, je nás celkom 5 zamestnancov + majiteľ a jeho žena(a to nepočítam že živíme aj jeho 2 deti na výške), oni to berú tak že oni majú práva a my ako zamestnanci iba povinnosti preto mi teraz robí problémy a nechce ma pustiť z firmy, lenže ja už za takú almužnu mu nebudem robiť a ani nechcem
gabika2001
29.04.10,08:24
a keď ju nebude chcieť prebrať na pošte?? veď na obálke uvidí moje meno
drobeceva
29.04.10,08:29
nie, je nás celkom 5 zamestnancov + majiteľ a jeho žena(a to nepočítam že živíme aj jeho 2 deti na výške), oni to berú tak že oni majú práva a my ako zamestnanci iba povinnosti preto mi teraz robí problémy a nechce ma pustiť z firmy, lenže ja už za takú almužnu mu nebudem robiť a ani nechcem
aj keď Ťa nechce pustiť dohodou /má na to právo/, ale výpoveď akceptovať musí
drobeceva
29.04.10,18:02
a keď ju nebude chcieť prebrať na pošte?? veď na obálke uvidí moje meno
Gabika, toho sa neobávaj. Budeš mať v ruke podací lístok. Ak sa bude vyhovárať, že list nedošiel, bude to už dokazovanie medzi poštou a dotyčnou osobou. :)Hádam to až do takých krajností nepôjde.
timushka
29.06.10,09:43
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Firma kde pracujem má nového konateľa a sú sním dosť veľké problémy, už asi 3 mesiace som nevidela výplatu, tak sme sa dohodli, že mi dá výpoveď dohodou ku 30.6.2010...chcem sa spýtať, či mám v tej výpovedi aj uviesť sumu, koľko mi je ku dnešnému dnu dlžný, pretože sa bojím, že ak to nedám na papier, tak tie peniaze už neuvidím...prosím o radu...Ďakujem veľmi pekne.
timushka
29.06.10,09:52
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Firma kde pracujem má nového konateľa a sú sním dosť veľké problémy, už asi 3 mesiace som nevidela výplatu, tak sme sa dohodli, že mi dá výpoveď dohodou ku 30.6.2010...chcem sa spýtať, či mám v tej výpovedi aj uviesť sumu, koľko mi je ku dnešnému dnu dlžný, pretože sa bojím, že ak to nedám na papier, tak tie peniaze už neuvidím...prosím o radu...Ďakujem veľmi pekne.........
Tweety
29.06.10,09:54
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Firma kde pracujem má nového konateľa a sú sním dosť veľké problémy, už asi 3 mesiace som nevidela výplatu, tak sme sa dohodli, že mi dá výpoveď dohodou ku 30.6.2010...chcem sa spýtať, či mám v tej výpovedi aj uviesť sumu, koľko mi je ku dnešnému dnu dlžný, pretože sa bojím, že ak to nedám na papier, tak tie peniaze už neuvidím...prosím o radu...Ďakujem veľmi pekne.
PP nie je možné skončiť výpoveďou-dohodou, to ZP nepozná, buď skončíš výpoveďou, alebo dohodou. Upresni prosím.
timushka
29.06.10,10:12
PP nie je možné skončiť výpoveďou-dohodou, to ZP nepozná, buď skončíš výpoveďou, alebo dohodou. Upresni prosím.

tak potom dohodou...
Chobot
29.06.10,10:20
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Firma kde pracujem má nového konateľa a sú sním dosť veľké problémy, už asi 3 mesiace som nevidela výplatu, tak sme sa dohodli, že mi dá výpoveď dohodou ku 30.6.2010...chcem sa spýtať, či mám v tej výpovedi aj uviesť sumu, koľko mi je ku dnešnému dnu dlžný, pretože sa bojím, že ak to nedám na papier, tak tie peniaze už neuvidím...prosím o radu...Ďakujem veľmi pekne.

A keď ti to dá na "papieri", myslíš, že tie peniaze uvidíš?

Mzdové nároky ti nezanikajú, aj keď nie sú uvedené vo výpovedi alebo v dohode. Je to jedno, či to tam napíše alebo nie, môžeš o mzdu žiadať súdnou cestou aj tak. Jedine, keby ti sľúbil odstupné, tak to by mal v dohode uviesť.
ewita888
29.06.10,10:21
Prečo súhlasíš s dohodou? Pre nevyplatenú mzdu môžes predsa ty okamžite skončiť pracovný pomer s tým, že máš nárok na náhradu mzdy za dva mesiace..
Tweety
29.06.10,10:30
tak potom dohodou...
Môžeš PP skončiť okamžite.
§ 69

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
timushka
29.06.10,14:16
A keď ti to dá na "papieri", myslíš, že tie peniaze uvidíš?

Mzdové nároky ti nezanikajú, aj keď nie sú uvedené vo výpovedi alebo v dohode. Je to jedno, či to tam napíše alebo nie, môžeš o mzdu žiadať súdnou cestou aj tak. Jedine, keby ti sľúbil odstupné, tak to by mal v dohode uviesť.

ok, a mala by som mu poslat aspon postou na adresu ziadost o vymahanie penazi, ktore mi je dlzny???
timushka
29.06.10,14:25
Prečo súhlasíš s dohodou? Pre nevyplatenú mzdu môžes predsa ty okamžite skončiť pracovný pomer s tým, že máš nárok na náhradu mzdy za dva mesiace..

aj ked je firma neziskova, a nema mi to z coho vyplatit???
Chobot
29.06.10,14:40
ok, a mala by som mu poslat aspon postou na adresu ziadost o vymahanie penazi, ktore mi je dlzny???

TO môžeš. Pošli mu výzvu na vyplatenie dlžnej mzdy. Ešte tam napíš, že ak ti to do XX.XXXX nevvyplatí, budeš si vymáhať dlžnú mzdu súdnou cestou.
Chobot
29.06.10,14:42
aj ked je firma neziskova, a nema mi to z coho vyplatit???

To ti povedal on, alebo máš prehľad o firemnom účtovníctve? Pokiaľ nie je v konkurze, tak je to funkčná a existujúca firma. Ak by bol v konkurze, tak dlžnú mzdu ti vyplatí soc. poisťovňa z garančného fondu.