magda26
30.04.10,08:04
Dobry den

Prosim o radu co mam robit. Chceme si spolu s manzelom zobrat hypoteku, ale banka od nas pozaduje resp. bude pozadovat kolaudacne rozhodnutie. Cele to bude stat na tomto jednom doklade - kulaudacne rozhodnutie. Manzel ho doma nema, na obecnom urade ho tiez nemaju a na stavebnom urade mu len povedali, ze mu bolo vydane. Chcem sa opytat kto by nam vedel vystavit opatovne kolaudacne rozhodnutie resp. jeho duplikat? Este podotykam ze ten dom bol kolaudovany v roku 1971. Nevieme co mame robit, prosim o rady.
Dakujem
ilona
30.04.10,11:46
Ja mám ten istý problém,pátram po kolaudačnom už pol roka a všadiaľ sa podľa mňa len vyhovárajú.Na stavebnom úrade mi povedali,že mám skúsiť archív,tam to určite bude,pretože by s tým mali veľa práce to hľadať,keď to bolo tak dávno.Napísala som žiadosť o vydanie kopii do okresného archívu,ja som však nepochodila,odpísali mi,že sa tam nenachádza,ale skús napísať,možno vo vašom archíve ten Tvoj nájdu a skús aj na stavebnom poprosiť,či by si nedali tu námaju to najsť.
Miloš Mičega - CIMOM TN
30.04.10,12:32
Dobry den

Prosim o radu co mam robit. Chceme si spolu s manzelom zobrat hypoteku, ale banka od nas pozaduje resp. bude pozadovat kolaudacne rozhodnutie. Cele to bude stat na tomto jednom doklade - kulaudacne rozhodnutie. Manzel ho doma nema, na obecnom urade ho tiez nemaju a na stavebnom urade mu len povedali, ze mu bolo vydane. Chcem sa opytat kto by nam vedel vystavit opatovne kolaudacne rozhodnutie resp. jeho duplikat? Este podotykam ze ten dom bol kolaudovany v roku 1971. Nevieme co mame robit, prosim o rady.
Dakujem



Skúsil by som to katastrálnom úrade - Správe katastra





Výňatok zo zákona č. 162/1995 Z.z. o katastri nehnuteĺností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteĺnostiam (katastrálny zákon)



§ 10
Vydanie časti katastrálneho operátu


(1) Z katastrálneho operátu možno vydať jeho časti súdom a orgánom činným v trestnom konaní, a to iba na nevyhnutne potrebný čas. Originál katastrálnej mapy alebo mapy určeného operátu možno vydať len osobe, ktorá vykonáva geodetické činnosti pre pozemkové úpravy podľa osobitného predpisu, 5) osobe, ktorá vykonáva obnovu evidencie pozemkov a právnych vzťahov k nim podľa osobitného predpisu, 5b) osobe, ktorá vykonáva geodetické činnosti pri obnove katastrálneho operátu, alebo osobe, ktorá vykonáva znaleckú činnosť z odboru geodézie, kartografie a katastra, ako aj osobe, ktorá vyhotovuje geometrické plány alebo vytyčuje hranice pozemkov. Originál listu vlastníctva nemožno vydať nikomu.

(2) Dokumentáciu a listiny vyhotovené správou katastra možno podľa odseku 1 vydať len po vyhotovení ich duplikátov.

(3) Dokumentáciu a listiny vyhotovené inými štátnymi orgánmi a účastníkmi právnych úkonov možno podľa odseku 1 vydať len po vyhotovení overených kópií.



§ 68
Verejnosť katastrálneho operátu


(1) Katastrálny operát je verejný. Každý má právo doň nahliadať a robiť si z neho výpisy, odpisy alebo náčrty.

(2) Pri nahliadaní do katastrálneho operátu alebo pri poskytovaní osobných údajov z katastra sa osobné údaje sprístupňujú alebo poskytujú v rozsahu meno, priezvisko, rodné priezvisko, dátum narodenia a miesto trvalého pobytu. Tento rozsah osobných údajov sa vzťahuje aj na zverejňovanie osobných údajov z katastrálneho operátu.

(3) Zverejňovať rodné číslo 21a) a údaj o cene poľnohospodárskych pozemkov a lesných pozemkov sa zakazuje.

(4) Vlastníkovi nehnuteľnosti sa z katastrálneho operátu sprístupní na nahliadnutie alebo sa poskytne na jeho žiadosť okrem osobných údajov uvedených v odseku 2 aj jeho rodné číslo a údaj o cene poľnohospodárskych pozemkov a lesných pozemkov.

(5) Verejnosť zbierky listín [§ 8 ods. 1 písm. c)] je obmedzená a umožňuje sa len vlastníkom, ich právnym predchodcom alebo iným oprávneným osobám, alebo osobe vykonávajúcej geodetické činnosti súvisiace s pozemkovými úpravami podľa osobitného predpisu, 5) alebo osobe, ktorá vyhotovuje geometrické plány alebo vytyčuje hranice pozemkov, alebo osobe vykonávajúcej znaleckú činnosť v odbore geodézie, kartografie a katastra alebo osobe, ktorá vyhotovuje cenové mapy.



CIMOM
ilona
21.05.10,12:30
Správa katastra kolaudačné listy nearchivuje.V niektorých mestách archivuje kolaudačné listy oddel.životného prostredia.
majkii
21.05.10,18:58
Ja mám ten istý problém,pátram po kolaudačnom už pol roka a všadiaľ sa podľa mňa len vyhovárajú.Na stavebnom úrade mi povedali,že mám skúsiť archív,tam to určite bude,pretože by s tým mali veľa práce to hľadať,keď to bolo tak dávno.Napísala som žiadosť o vydanie kopii do okresného archívu,ja som však nepochodila,odpísali mi,že sa tam nenachádza,ale skús napísať,možno vo vašom archíve ten Tvoj nájdu a skús aj na stavebnom poprosiť,či by si nedali tu námaju to najsť.

Ja som hľadal stavebné povolenie z roku 1985, štátny archív mi odpísal, že predmetné stavebné povolenie sa v archíve nenachádza z dôvodu zničenia zložky pri povodni. Preverovali zložku ONV, ktoré povolenie vydalo. Podal som opakovanú žiadosť, aby preverili archívne zložky obce, kde stavebné povolenie sa obci doručovalo ako účastníkom konania. Napokon stavebné povolenie sa našlo. Rovnako som zháňal aj kolaudačné rozhodnutie, to kataster archivuje, a vyhotovil mi aj kópiu, avšak táto nebola použiteľná na právne účely. V tomto prípade kolaudačné rozhodnutie som získal opäť zo štátneho archívu.
hanusvas
25.05.10,11:36
Ahoj, postretol ma podobny problem. Aj ja som si vylamal zuby pri snahe domoct sa tohoto dokumentu legalnou cestou cez prislusne institucie - stavebny urad, archiv (lokalny i centralny). Nakoniec som skoncil s myslienkou ze jedina cesta by bola pouzit tzv. duplicitne vyhotovenie kolaudacneho rozhodnutia. Udajne to vecne predstavuje, ze sa na miesto stavby dostavi pracovnik stavebneho uradu a pozrie, ci to stoji, popripade ci zodpovedaju vsetky udaje na LV realite. Ale stoji to peniaze a kedze sa to odohralo zaciatkom dekady, netusim kolko by to malo stat dnes. Ale, urcite to bude drahsie ko ziskanie rovnopisu z nejakeho archivu. To bol asi tiez dovod, preco som sa na to vykaslal..A naviac sa nejednalo o RD, ale o jednoduchu stavbu. Dodatocne kolaudacia RD je asi komplikovanejsia...