comodo
30.04.10,16:01
Ked sa dusi bravcova pecen na cibulke ci je 10 a ci 20 minut, vzdy je tvrda , hoci sa v kazdom recepte pise ze dusit do makka.. Mate fintu niekto ako ju docielit namakko ? Sol sa tam hned nedava, to viem.
Rozalka
30.04.10,14:46
Čím dlhšie dusíš, tým bude tvrdšia.
zdenka131
30.04.10,15:21
Dobrý deň.

Pečeň je dobré pred prípravou namočiť do mlieka, nedusiť príliš dlho, soliť až nakoniec dusenia.
erzet
05.05.10,12:59
Ked sa dusi bravcova pecen na cibulke ci je 10 a ci 20 minut, vzdy je tvrda , hoci sa v kazdom recepte pise ze dusit do makka.. Mate fintu niekto ako ju docielit namakko ? Sol sa tam hned nedava, to viem.
Asi boli tie prasce, z ktorých kupuješ pečienku, prechlastané. Hold, smola.mimotemy
ondrejvla
05.05.10,16:04
Restovaná pečeň sa opečie prudko, je mäkká a nemá pachuť vnútorností, ak sa dá dostatočné množstvo tuku a vloží sa do cibuľky, ktorá začína sklovitieť máš ju hotovú rýchlo, v priebehu 5-tich minút, pokiaľ nedávaš naraz veľké množstvo. Restovaná pečeň sa nesmie podlievať vodou.
Ale pre dusenú pečeň som ti vygooglila toto:
Počet porcií: 4
Čas prípravy: 45 min
Ingrediencie:
500g teľacej alebo bravčovej pečene, 50g hladkej múky, soľ, mleté čierne korenie, 1 šálka vriacej vody, šálka šťavy z paradajok alebo vývaru zo zeleniny, 60g masti, 2 karotky, 4 zemiaky, 1 cibuľa

Príprava: Pečeň najskôr poutierame vlhkou utierkou a potom pokrájame na plátky hrubé približne 2cm. Múku zmiešame so soľou, čiernym korením a v nej obalíme plátky pečene. Na tuku ich z oboch strán do hneda opečieme. Zeleninu a zemiaky pokrájame, pridáme k opečenej pečeni, prilejeme vodu a šťavu z paradajok. Dusíme pomaly približne pol hodiny.
Gapo
05.05.10,16:36
Ked sa dusi bravcova pecen na cibulke ci je 10 a ci 20 minut, vzdy je tvrda , hoci sa v kazdom recepte pise ze dusit do makka.. Mate fintu niekto ako ju docielit namakko ? Sol sa tam hned nedava, to viem.
Pečeň je prakticky minútková záležitosť, ja to robím tak, že ju prerežem a ak nie je už ružová, je hotová. Ale ani to nie je niekedy záruka.;)
marulik
05.05.10,19:09
mám restovanú rada a robím ju takto :

na zosklovatenú cibuľku (pokrájanú na pásiky) s dostatočným množstvom tuku (na 50 dkg aj 2 dcl oleja) dám nakrájanú pečienku. Krájam po šírke na hrúbku 2 mm. Tak som sa to naučila v detstve, že len tenké plátky v dostatočnom množstve tuku, ktorý pojme do seba je zárukou mäkkosti. Dusíme prikryté, a často miešame, lebo zvykne prismudnúť na rajnici. Po 7 minutach vyberiem jeden plátok a ochutnám, ak treba pridám ešte polievkovú lyžicu tuku - niekedy to bolo len na masti dusené a ešte prikryté dusím do tých 10 min. Ak netreba osolím, okorením a pridám štipku papriky. Bravčová zo zabíjačky sa zajedala čerstvým chlebíkom s kyslou uhorkou.

Zabudla som dopísať : nepodlievam vodou nikdy, však ona pustí svoju šťavu, a nerobiť to na príliš prudkom ohni ale ani na slabom - po spenení cibuľky a osmahnutí na polovičný plyn.