ivka3
30.04.10,15:26
Zdravím , dúfam, že tému som zaradila správne...

som úplne zúfalá, minulý rok sme položili dlažbu pred dom. Bola kúpená od súkromníka, ktorý ich doma sám vyrábal. Má na to živnosť. V jeseni sme položili prakticky všetko. Po zime vyzerá dlažba katastrofálne. Farba, pôvodne červená je ružová, po sebe má fľaky, a taktiež malé dierky, pripadá mi to, akoby vo vnútri bol vzduch a teraz zliezla vrchná vrstva dole.

Ako mám postupovať pri reklamácií, keď je už dlažba položená? Je to niečo iné, ako reklamovať napr. topánky.

V poslednej dobe mám dojem, že poriadne veci, ktoré niečo vydržia a sú kvalitné už ani neexistujú...

Ivka
zdenka131
30.04.10,14:47
Želám pekný deň.

Ak ste pri výbere a kladení dlažby dodržali všetky stavebné pravidlá , tak máte právo na reklamáciu.

Uplatnite si ju u súkromníka, ktorý vám dlažbu predal .
220870
30.04.10,16:09
Treba podať písomnú reklamáciu ,najlepšie doporučene.Do mesiaca musí predajca reagovať a závadu odstrániť.Ak neodstráni tak si škodu dať odstrániť druhej firme a sumu za opravu súdne vymáhať od predajcu dlažby.Musíte mať doklad o zakúpení dlažby ,aby bolo možné určiť dĺžku záruky.Na stránkach www.SOI.sk sú telefónne čísla poradia vám bezplatne , aj po telefóne.;)
ivka3
01.05.10,21:38
ďakujem, ďakujem, ďakujem :)