msa
02.05.10,12:44
CESTO: 6 vajec, 6pol.lyžíc kryštálového cukru, 6PL vody, 6PL hladkej múky, 2PL kakaa, 1prášok do pečiva
PLNKA: 2 šľahačkové smotany, 1 balíček cukrárskej želatiny, 4PL rozpusteného medu, /môže byť aj vanilkový cukor/
ČOKOLÁDOVÁ POLEVA: 150 g čokolády, 100g margarínu, 2PL oleja, 1PLvody

POSTUP cesto: vyšľaháme žĺtky s cukrom, pridáme vodu, kakao,múku s práškom do pečiva a nakoniec sneh z bielkov. Rozdelíme na dve polovice a upečieme na dvoch rovnakých plechoch.(Ja nemám dva rovnaké, tak robím cesto na 2x, dá sa to dobre rozdeliť. Dokonca na väčší plech som si dávku zvýšila o jedno)
Pečieme každý plech vystlaný papierom pri 200 stupňoch asi 5 min.

POSTUP PLNKA: Všetko rozdelíme na dve časti. Želatinu dáme nabobtnať do 4PL vody. Medzitým si vyšlaháme prvú smotanu do tuha aj s dvomi rozpustenými lyžicami medu. Potom dáme nad paru rozpustiť želatinu a pomaly vlejeme do tuhej šľahačky.Zmixujeme.

Túto šľahačku natrieme na prvý plát. Dáme do chladu. Medzitým nad parou rozpustíme všetky ingrediencie na čokoládu. Natrieme natenko na prvú šľahačku. Potom si vyšľaháme druhú šľahačku, ten istý postup ako pri prvej. Prikryjeme druhým plátom a na to vylejeme a rozotrieme zvyšok čokolády.
Necháme chvíľu v chlade a môžme krájať.

Postup sa aj mne zdal strašne zložitý, ale už som to robila 3x a vždy to vyšlo. Je to fantastické a celá doba prípravy mi trvala 1,5h. Vyskúšajte.
Ivana 1511
03.05.10,05:16
Prosím ťa, mohla by si uviesť veľkosť plechu na akom to pečieš?
Ďakujem.
msa
03.05.10,09:04
menší plech má rozmery 26x36cm a väčší 28x43cm, už to robievam len na tom väčšom, aj tak je málo, dávku zväčším o jedno vajce, a z každého o 1PL viac, prášok do pečiva len jeden, na každý plech polovica. A dala som aj o jednu šľahačku viac, takže 1 a 1/2 smotany na jednu časť krému, ale želatinu iba tú jednu. Určite bude chutiť.
viktorviktor
04.05.10,09:18
dávam ako som dostal - kinder a iné
miky64
04.05.10,10:37
dávam ako som dostal - kinder a iné
preberam do svojho receptara dakujem:):---;)